Ticker Tape by TradingView
Na digitalizaci je třeba se dívat jako na investici do budoucnosti
Česká republika se aktuálně řadí mezi země EU s nejnižším tempem růstu HDP. I proto je Vláda ČR nucena hledat prorůstová opatření, která pomohou českou ekonomiku opět nastartovat. Národní ekonomická rada vlády (NERV) i samotná Vláda ČR mezi tato opatření řadí i rychlejší digitalizaci státní správy, efektivnější práci s daty a využívání nových technologií. Nejen to se diskutovalo na konferenci Institutu pro veřejnou diskusi (IVD) na téma Může být digitalizace státní správy cestou ke snížení schodku rozpočtu?
„Každá vláda za posledních 20 let hovořila o tom, že digitalizace je prioritou. Při srovnání s ostatními evropskými zeměmi se zejména kvůli silnému resortismu výsledek příliš nedostavoval,“ řekl v úvodu místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš. Uvedl konkrétní kroky, které mají digitalizaci urychlit. Klíčovou roli podle něj hraje Digitální a informační agentura jako expertní centrum.
Za efektivní cestu k digitalizaci státní správy považuje soubor koncepčních dokumentů a zákonů. Dále databáze, kam se budou informace ukládat, a cesty, kterými budou informace proudit. A zejména schopnost zaměstnat a zaplatit špičkové odborníky na digitalizaci. „V tomto roce je ještě před námi sjednocení státních domén na gov.cz, nový Portál občana a mobilní aplikace k Portálu občana. A především je potřeba popularizovat digitalizaci mezi lidmi,“ uvedl ministr Ivan Bartoš.
„V Česku stále chybí komplexní procesní audit, který by určil, jaké agendy státní správy je prioritní digitalizovat. Je potřeba nastavit jasně měřitelné cíle a zajistit tak efektivitu jednotlivých projektů. Klíčová je také lepší koordinace a využívání chytrých dat průřezově státními institucemi,“ uvedl Aleš Rod, člen NERV a ředitel výzkumu Centra ekonomických a tržních analýz.
Že má Česko v oblasti digitalizace stále na čem pracovat, ukazují poslední výsledky Indexu digitální ekonomiky a společnosti (DESI), který každoročně zpracovává Evropská komise. Česko se v žebříčku umístilo až na 20. místě z 27 členských zemí EU. Problematickým bodem je podle hodnocení komise úroveň digitálních dovedností občanů a nedostatečné využití technologií v podnicích.
Česko se také stále potýká s nedostatkem odborníků na informační a komunikační technologie, jak ve veřejném sektoru, tak i v soukromé sféře. Naopak pozitivní trend lze pozorovat v rozvoji eGovermentu. Zatímco v roce 2018 se státem přes internet komunikovalo 53 % české populace, nejnovější data ukazují až 68 %.
„Například společně s Generálním finančním ředitelstvím a Ministerstvem financí jsme úspěšně v říjnu zavedli možnost předvyplnění daně z nemovitostí. Zároveň v roce 2022 bylo poprvé v historii přijato více elektronických přiznání k dani z příjmu než těch klasických, papírových, 1,9 milionu elektronických a 980 tisíc papírových. Věřím, že podobný trend zaznamenáme i u dalších projektů,” zmínil příklad úspěšné digitalizace Jakub Holub, viceprezident pro veřejný sektor NCEE IBM Consulting.
Vyšší efektivitu digitalizace vybraných služeb by podle účastníků diskuse mohlo přinést prohloubení spolupráce státu se soukromou sférou. Stát by se podle nich měl více otevřít nabízeným příležitostem a novým technologiím například v oblasti kvantových počítačů, které zavádí ostatní členské země Evropské unie. Například Polsko, podle Holuba, mezi prvními vede trend adopce kvantových technologií, ve Španělsku IBM realizovalo zapojení umělé inteligence (AI) do komunikace daňových úřadů a v Německu úspěšně probíhá digitalizace justice.
V následné panelové diskusi uvedl Lukáš Kintr, ředitel Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB), že zajímat je třeba se vždy o trend. „Vnímám na všech úrovních trend nedostatečnou úroveň digitalizace zlomit. Aktuální potřeba zkonsolidovat veřejné finance může nicméně tento trend změnit,“ uvedl Lukáš Kintr. Oblast digitalizace není podle něj zdaleka jen o technických pozicích. „Na řadu pozic jsou například mnohem vhodnější ženy. A to neplatí jen v genderové oblasti. Týká se to i vzdělanostní úrovně, ti nejlepší jsou často bez vysoké školy, ale nevejdou se do tabulkového systému státu,“ dodal Kintr.
Katarina Kakalíková ze společnosti Mastercard zdůraznila potřebu většího zapojení veřejnosti. „Je potřeba pracovat na popularizací digitalizace, kde stále zaostáváme. A s tím soukromý sektor může státu pomoci. Je třeba vysvětlovat konkrétní výhody, které přijdou pro konkrétní druhy podnikání. My máme program digitalizace pro mikro a malé podniky, ve kterém se zaměřujeme mimo jiné na rovnost příležitostí a zvyšování kompetencí zaměstnanců v digitální oblasti,“ uvedla v diskusi Katarina Kakalíková.
Odborníci na digitalizaci se shodli, že ideální model spolupráce státu a soukromé sféry je složité zrealizovat. Firmy ovšem mohou státu pomoci s řešením nedostatku kvalifikovaných IT kapacit a technologického know-how. Podle nich by měl stát některé specializované projekty v oblasti digitalizace svěřit firmám s tím, že celý proces nebude svázán zdlouhavou přípravou parametrů zakázky a výběrem dodavatele.
„Čas je největším nepřítelem efektivní digitalizace. Některé procesy a lhůty dodavatele trvají dlouhé roky, což je v oblasti IT technologií šíleně dlouhá doba, a navíc se často překrývá s koncem volebního cyklu. Stát by v těchto případech měl poptávat hotová řešení, kde to jde, a ne se měsíce zabývat tvorbou jejich parametrů,“ uvedl Aleš Rod.
Podle odborníků má stát k dispozici řadu chytrých dat, ale vzhledem nižší expertíze mu chybí schopnost data analyzovat a modelovat průřezově jednotlivými ekonomickými sektory a resorty. Řešení spatřují například v zakládání nových akademických oborů zaměřených na data inženýring v rámci středních a vysokých škol. Cestou je také otevření dat soukromému sektoru a navázání spolupráce v jejich analýze a efektivním využívání.
“Soukromá sféra má připraveny technologie a řešení, jejichž efektivita byla prokázána praxí v dalších evropských zemích. Jsme připraveni stát podpořit kapacitně i finančně tak, abychom vládě pomohli naplnit její cíle v oblasti digitalizace ještě do konce volebního období,“ dodal Holub.
Do konce volebního období je podle ministra Ivana Bartoše reálně možné realizovat eDoklady, tedy občanku v mobilu, dále Registr zastoupení, který je použitelný pro řadu agend od přepisu vozidel až po finanční záležitosti. V roce 2025 pak Open Data umožňující občanům komunikovat se státem digitálně, Katalog služeb a Elektronické formuláře. Za naprosto klíčovou a prioritní považuje řešení obrany a bezpečnosti státu se zapojením kvantových technologií.
Klíčová slova: Finance | HDP | Polsko | Daně | Open | Trend | EU | Výsledky | Členské země Evropské unie | Nemovitosti | Země EU | ROCE | Vláda ČR | Komise | Know-how | Podnikání | Firmy | Podniky | Evropská komise | Digitalizace | Rozvoj | Soukromý sektor | MasterCard | NERV | Veřejné finance | Komunikace | Dovednosti | Viceprezident | Přiznání k dani z příjmu | Ekonomiky | Veřejný sektor | Národní ekonomická rada vlády | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | NÚKIB | Malé podniky | Justice | Bezpečnost | Členské země | Umělé inteligence | JDE | Unie | ČR | Odborníci | Česká republika | Cíle | Příležitosti | Technologie | AI | Společnosti | Opatření | Snížení schodku | TIM | Digitální ekonomiky | Centrum | Mobilní aplikace | CZ | Ženy | Místní rozvoj | Daně z nemovitosti | Vice | Aleš Rod | Ivan Bartoš | IBM Consulting | NCEE IBM Consulting | Jakub Holub | Katarina Kakalíková | Lukáš Kintr |
Čtěte více
-
Nadcházející ekonomická data budou mít významný dopad na trhy (očekávejte pokračující pokles EUR / USD a růst USD / CAD)
Tento týden je naplněn důležitými ekonomickými daty, která budou mít významný dopad na investory a celkovou dynamiku globálních finančních trhů. -
Nadcházející rally na bitcoinu (BTC) a ethereu (ETH), jak velký potenciál růst má?
Bitcoin (BTC) se jednoznačně chystal na odraz, což bylo možné z čerstvého price action poznat. Bitcoin ale na druhou stranu dlouho balancoval nad propastí. Proto se hojně diskutovalo nad tím, zda nejde pouze o redistribuci s následným poklesem. Osobně jsem se ale přikláněl spíše k akumulaci a tím pádem rally, které by mělo minimálně vydržet po 37 000 USD. V rámci dnešní analýzy si proto vysvětlíme, jaké technické podmínky musí trh splnit, abychom se dočkali svižného růstu. -
Nadcházející Trumpův „Den osvobození“ tlačí zlato na rekordní úrovně 🔔
Prezident Trump plánuje 2. dubna představit rozsáhlý soubor nových cel, a to během dne, který označil jako „Den osvobození“ pro USA. Nejistota spojená s touto událostí pohání dnešní výprodeje na akciových trzích a zároveň podporuje růst ceny zlata. -
Nadcházející týden by mohl zažehnout novou bitcoinovou rally
Vypadá to, že se bitcoinu daří dobře a snaží se zahnat nejistotu, která vycházela z obnoveného regulačního dohledu nad krypto sektorem. Zdá se, že nejistota znehodnocuje zisky z roku 2023, přičemž kryptoměna čelí zvýšené hrozbě opětovného testování na 20 000 dolarech. -
Nadcházející týden může být pozitivní pro trhy, ale negativní pro dolar a zlato (očekáváme další růst CFD kontraktů na futures na S&P 500 a bitcoin)
Na pozadí geopolitického chaosu vyvolaného Donaldem Trumpem, který utváří celkový obraz nejistoty ohledně pravděpodobného vývoje americké i světové ekonomiky, se investoři mohou tento týden pokusit využít zveřejnění klíčových údajů z USA, eurozóny a Číny k lepšímu pochopení toho, co je možné v blízké budoucnosti očekávat. -
Nadcházející týden na Wall Street: obavy o ekonomiku a výsledky z minulého týdne
Americký akciový trh v pátek opět klesl, přičemž index Nasdaq Composite potvrdil svou pozici v teritoriu korekce. Příčinou byla slabá zpráva z trhu práce, která zesílila obavy z možné recese. -
Nadcházející události by mohly určit směr trhu před zasedáním Fedu
Na rozdíl od stagnujícího stavu trhu z minulého týdne, který byl způsoben omezenou aktivitou uprostřed kratší doby obchodování v USA, tento týden bude nutně charakterizován silnými pohyby kvůli klíčovým ekonomickým datům. Nejdůležitější z nich jsou údaje o spotřebitelské inflaci v Německu a eurozóně jako celku. Ale i když index vykáže mírnou korekci, nebude to mít velký dopad na výkonnost eura. -
Nadcházející volební období a aktivita investorů
RETAIL: Pozornost investorů se přesouvá na nadcházející období hlasování na valných hromadách. Ty budou pravděpodobně zaměřené na dividendovou politiku, odměňování vedoucích pracovníků a ES, kdy by rostoucí počet drobných investorů zde mohl hrát významnou roli. Tato skupina byla obvykle nedostatečně zastoupena a do hlasování se zapojovala mnohem méně než institucionální investoři (viz graf), ale to se mění. Tento trend přichází na pozadí zvýšeného aktivismu tradičních investorů, od Salesforce po Disney, a s autory 'krátkých reportů', kteří se zabývají většími akciemi, jako je indická Adani. -
Nadcházející výsledková sezóna je klíčová pro potvrzení lepšícího se makroobrázku v USA
Mezinárodní měnový fond zveřejnil v tomto týdnu aktualizovaný globální ekonomický výhled. Oproti podzimnímu... -
Nadcházející zasedání FED
V úterý začne další zasedání Fedu, překvapení nejsou vyloučena. Očekává se, že Federální rezervní fond Spojenýc... -
Nad Itálií prý visí miliardové ztráty z manipulací dluhem, jih se znovu otřásá. Stopy jdou i za Draghim?
Vlády Řecka, Itálie či Portugalska se znovu otřásají a nad třetí největší ekonomikou eurozóny údajně visí miliardové z... -
Nad křehkým růstem slovenské ekonomiky visí mnoho otazníků
Slovenská ekonomika letos mírně zpomalí vlivem působení konsolidačního balíčku, a to z loňských 2,0 % na 1,8 %. Spatřujeme ale velkou množinu rizik, že skutečnost bude nakonec horší. Letošní růst je tak poměrně křehké povahy. Významně by měl těžit z vyššího čerpání prostředků z EU fondů, nad kterými ale stále visí otazník. Daňové změny v rámci konsolidace vedly ke zrychlení inflace nad 4 % y/y na začátku roku. Postupně by měla zpomalit ke 3 % v závěru roku, její zvýšená úroveň však významně nahlodá obnovování kupní síly slovenských domácností. -
Nad librou se stahují mračna🌩
Poslední seance tohoto týdne na trzích přináší obrovskou volatilitu. Akciové indexy zaznamenávají masivní poklesy a ještě zajímavější je měnový trh, kterému dominuje úplná kapitulace britské libry. Existuje několik důvodů pro tak velký výprodej, ale ty nejdůležitější jsou: -
Na dnešek oficiálně připadá Black Friday, e-shopy čekají vyšší tržby než loni
Na dnešek oficiálně připadají výprodeje k černému pátku (Black Friday). Některé kamenné prodejny a e-shopy však slevy pod tímto názvem nabízejí už od začátku týdne nebo celý listopad, část jich také akci prodlouží na následující víkend. Výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci Jan Vetyška očekává, že v období Black Friday letos Češi na internetu utratí 7,5 až osm miliard korun. Loni vydali zhruba sedm miliard korun, řekl ČTK už dříve. Česká obchodní inspekce (ČOI) spotřebitelům radí, aby si při nákupech dali mimo jiné pozor na správné uvádění slev. -
Nad očekávání silný mzdový růst nahrává zpomalení tempa snižování sazeb
Průměrná nominální mzda v letošním prvním čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,0 % po růstu o 7,1 % zaznamenaném ve čtvrtletí předtím. Výrazné zrychlení pak nastalo u mezičtvrtletní mzdové dynamiky, která podle našeho odhadu dosáhla (po sezónním očištění) 2,6 % po 1,7 % v Q4 23. Vzhledem k tomu, že růst spotřebitelských cen v Q1 činil (bez vlivu sezónnosti) 0,3 % q/q, kupní síla průměrné mzdy podle našeho odhadu v Q1 24 vzrostla o 2,3 % q/q (po 0,9 % q/q v Q4 23). Reálná mzda se tak zvyšuje již čtyři kvartály v řadě a v letošním prvním čtvrtletí do kladných hodnot překmitla i její meziroční dynamika (+4,8 % y/y). Postupné obnovování koupěschopnosti tuzemských zaměstnanců je pozitivním signálem pro spotřebu domácností. Právě útlum spotřebitelské poptávky byl přitom z pohledu výdajové struktury HDP primárním důvodem přibližné stagnace tuzemské ekonomiky v předchozích dvou letech. -
Na Dollar indexu se vytvořil "kříž smrti". Znamená konec nadvlády USD?
Na Dollar Indexu, který průměruje vývoj 6 hlavních světových měn na páru s americkým dolarem, se vytvořil poprvé od zá... -
Nadpis Market Color, aneb co se děje na trhu s analýzou USD/CAD
Americké burzy včera posílily o více než 1 procento a index Nasdaq zaznamenal nejsilnější den za poslední tři mě... -
Nad pražským metrem se bojuje o miliardy korun. Boj CPI versus Penta pokračuje.
Boj o miliardy korun nad metrem probíhá v plném proudu. Společnost CPI Property Group vytlačuje společnost Penta ze hry a hodlá se stát partnerem dopravního podniku při probíhajícím výkupu pozemků nad trasou D. -
Nad ropnou dohodou opět visí mračna
Vypadá to, že tahanice kolem ropné dohody jen tak neskončí. Zapojení Iráku a Íránu do ropného paktu je po úterních předběžných rozhovorech zřejmě pořád nejisté a na trh se po opatrných nadějích vrátily pochybnosti, zda Organizace zemí vyvážejících ropu dokáže omezení produkce doopravdy prosadit. -
Nad smíšenými výsledky září technologické akcie, ropa klesá
Indexy S&P 500 a Dow Jones dnes kolísají mezi zisky a ztrátami, naopak technologickému indexu Nasdaq 100 dnes v posunu nahoru pomáhají akcie společností Alphabet, Amazonu a Tesly. Po solidních výsledcích rostou také akcie McDonald´s, Coca-Coly a Kraft-Heinz, naopak akcie Visa a GM se vydaly dolů.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Zlato, ropa a zemní plyn: Euforie z komodit zmizela! Čekají nás časy cenových poklesů?
Libanonu se říkalo Švýcarsko Blízkého východu. Dnes je jeho měna prakticky bezcenná
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Zlato, ropa a zemní plyn: Euforie z komodit zmizela! Čekají nás časy cenových poklesů?
Libanonu se říkalo Švýcarsko Blízkého východu. Dnes je jeho měna prakticky bezcenná
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Denní kalendář událostí
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA skladování zemního plynu
Člen Fedu Michael Barr
Ve Švýcarsku ekonomické očekávání UBS
Ve Švýcarsku kvartální bulletin SNB
Člen Fedu John Williams
V USA týdenní statistický bulletin API
Prezidentka ECB Christine Lagarde
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu John Williams
Prezidentka ECB Christine Lagarde
V USA skladování zemního plynu
Člen Fedu Michael Barr
Ve Švýcarsku ekonomické očekávání UBS
Ve Švýcarsku kvartální bulletin SNB
Člen Fedu John Williams
V USA týdenní statistický bulletin API
Prezidentka ECB Christine Lagarde
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu John Williams
Tradingové analýzy a zprávy
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 27.6.2025
FCA varuje před brokerem Thriveassetpartner
Analytici: Česká ekonomika míří k letošnímu růstu kolem dvou procent
Intradenní Price Action patterny na zlatě 27.6.2025
Česká ekonomika vzrostla v 1Q o 2,4 procenta
EU je připravena na dohodu s USA, ale i na opačnou možnost
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 27.6.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 27.6.2025
Komodity: Ceny ropy pokračují v růstu po středeční zprávě o poklesu zásoby v USA
Pražská burza dál oslabila, ČEZ poprvé bez nároku na dividendu odepsal 2,5 pct
Intradenní Price Action patterny na GBP/USD 27.6.2025
FCA varuje před brokerem Thriveassetpartner
Analytici: Česká ekonomika míří k letošnímu růstu kolem dvou procent
Intradenní Price Action patterny na zlatě 27.6.2025
Česká ekonomika vzrostla v 1Q o 2,4 procenta
EU je připravena na dohodu s USA, ale i na opačnou možnost
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 27.6.2025
Aktuálně otevřené forex pozice 27.6.2025
Komodity: Ceny ropy pokračují v růstu po středeční zprávě o poklesu zásoby v USA
Pražská burza dál oslabila, ČEZ poprvé bez nároku na dividendu odepsal 2,5 pct
Blogy uživatelů
Smrt dolaru není na pořadu dne
Proč obchodníci upřednostňují prop trading firmu BEZ ČASOVÉHO LIMITU?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.6.2025)
Praktické okénko: Otevřený obchod a příležitost, kterou mám v hledáčku
Přehled přístupů k forexu pro retailové investory: Od copy tradingu po ETF
Manuální backtest: Proč je to jeden z nejdůležitějších kroků v tradingu?
Moje cesta prop tradingem: Letní počasí přineslo pěkné zisky
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 23.–29. června?
Nový trend: News trading. Jde o způsob, jak vydělat majlant, nebo spíše prodělat boty?
Gladiš, Stroukal, Kicom: Překvapivá odolnost trhů a kde hledat příležitosti v roce 2025
Smrt dolaru není na pořadu dne
Proč obchodníci upřednostňují prop trading firmu BEZ ČASOVÉHO LIMITU?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (27.6.2025)
Praktické okénko: Otevřený obchod a příležitost, kterou mám v hledáčku
Přehled přístupů k forexu pro retailové investory: Od copy tradingu po ETF
Manuální backtest: Proč je to jeden z nejdůležitějších kroků v tradingu?
Moje cesta prop tradingem: Letní počasí přineslo pěkné zisky
Burzovní almanach: Co nám říká historie v týdnu 23.–29. června?
Nový trend: News trading. Jde o způsob, jak vydělat majlant, nebo spíše prodělat boty?
Gladiš, Stroukal, Kicom: Překvapivá odolnost trhů a kde hledat příležitosti v roce 2025
Forexové online zpravodajství
🟡 Zlato propadá téměř o 1,5 % před PCE
Aktuální informace o americkém akciovém trhu, 27. června. Indexy S&P 500 a NASDAQ dosáhly nových maxim
Graf dne – ZLATO (27.06.2025)
Čína naznačuje pozitivní výsledek jednání s USA v Londýně 🏛️ Zlato ztrácí 1,3 %
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu dle konečných dat na -15,3 b. v souladu s očekáváním
VIG: Kepler Chevreux zvyšuje cílovou cenu akcií z 34,5 EUR na 48 EUR při stálém doporučení „buy“
Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje
Německá burza otevírá páteční seanci v zeleném
ČR: HDP v 1Q dle konečných dat meziročně vzrostl o 2,4 % při očekávání růstu o 2,2 %
Zpřesněné údaje a detaily ohledně výkonu HDP České republiky za letošní 1. čtvrtletí
🟡 Zlato propadá téměř o 1,5 % před PCE
Aktuální informace o americkém akciovém trhu, 27. června. Indexy S&P 500 a NASDAQ dosáhly nových maxim
Graf dne – ZLATO (27.06.2025)
Čína naznačuje pozitivní výsledek jednání s USA v Londýně 🏛️ Zlato ztrácí 1,3 %
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červnu dle konečných dat na -15,3 b. v souladu s očekáváním
VIG: Kepler Chevreux zvyšuje cílovou cenu akcií z 34,5 EUR na 48 EUR při stálém doporučení „buy“
Pražská burza v úvodu obchodování oslabuje
Německá burza otevírá páteční seanci v zeleném
ČR: HDP v 1Q dle konečných dat meziročně vzrostl o 2,4 % při očekávání růstu o 2,2 %
Zpřesněné údaje a detaily ohledně výkonu HDP České republiky za letošní 1. čtvrtletí
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
XAU/USD – analýza a prognóza
EUR/USD – Denní pohled 6.3.2014
Agrofert dokončil odkup divize od chemičky Borealis za asi 19,2 mld. Kč
Makro: Kanadská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí o 1,9 pct
BREAKING: HDP USA nižší, než se očekávalo 📌
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Covid opět hlavním hybatelem finančních trhů
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. prosince
Makro: Průmyslová výroba USA v březnu zrychlila o 0,8 pct a předčila očekávání
Dolar pokračuje v posilování
Kenneth Fisher, muž z lesa
XAU/USD – analýza a prognóza
EUR/USD – Denní pohled 6.3.2014
Agrofert dokončil odkup divize od chemičky Borealis za asi 19,2 mld. Kč
Makro: Kanadská ekonomika rostla v prvním čtvrtletí o 1,9 pct
BREAKING: HDP USA nižší, než se očekávalo 📌
Týdenní zpráva z FOREX trhu: Covid opět hlavním hybatelem finančních trhů
Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. prosince
Makro: Průmyslová výroba USA v březnu zrychlila o 0,8 pct a předčila očekávání
Dolar pokračuje v posilování
Kenneth Fisher, muž z lesa
Blogy uživatelů
Manuální backtest: Proč je to jeden z nejdůležitějších kroků v tradingu?
Čo sa deje s Bitcoinom?
Nový trend: News trading. Jde o způsob, jak vydělat majlant, nebo spíše prodělat boty?
Obchodní strategie trendových linií – jak nakupovat dole a prodávat nahoře?
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/CAD, kryptoměnu Bitcoin a dolarový index DXY
Využití nástrojů futures pro obchodování CFDs (část 1.)
Zelené energie přinášejí slibné investiční příležitosti
První týden vánoční investiční soutěže společnosti BOSSA
Blow - Off Top
Bitcoin je lepším investičným prostriedkom ako zlato a inštitucionálni investor ho nakupujú
Manuální backtest: Proč je to jeden z nejdůležitějších kroků v tradingu?
Čo sa deje s Bitcoinom?
Nový trend: News trading. Jde o způsob, jak vydělat majlant, nebo spíše prodělat boty?
Obchodní strategie trendových linií – jak nakupovat dole a prodávat nahoře?
Elliottova vlnová teorie pro měnový pár EUR/CAD, kryptoměnu Bitcoin a dolarový index DXY
Využití nástrojů futures pro obchodování CFDs (část 1.)
Zelené energie přinášejí slibné investiční příležitosti
První týden vánoční investiční soutěže společnosti BOSSA
Blow - Off Top
Bitcoin je lepším investičným prostriedkom ako zlato a inštitucionálni investor ho nakupujú
Vzdělávací články
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Disciplína v životě tradera - část 1.
Vzájemná korelace měnových párů
Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
Co dělá obchod, který skončí na Break/Even, dobrým či špatným
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Zlato, ropa a zemní plyn: Euforie z komodit zmizela! Čekají nás časy cenových poklesů?
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
8 tipů od světových traderů
Jak na oscilátory
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Disciplína v životě tradera - část 1.
Vzájemná korelace měnových párů
Obchodování s komoditami - strategie pro komoditní trading
Co dělá obchod, který skončí na Break/Even, dobrým či špatným
Kathy Lien: Nechcete dělat prop trading s někým, kdo se více soustředí na předvádění svých Lamborghini
Zlato, ropa a zemní plyn: Euforie z komodit zmizela! Čekají nás časy cenových poklesů?
Jak obchodovat dvojité vrcholy a dvojitá dna?
8 tipů od světových traderů
Jak na oscilátory
Tradingové analýzy a zprávy
NZD/USD - Intradenní výhled 14.6.2016
EUR/JPY - Intradenní výhled 20.9.2024
Forex: Koruna dnes ztratila vůči euru i dolaru
Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 12.6.2019
EUR/GBP - Intradenní výhled 8.2.2021
Swingové obchodování EUR/USD 10.4.2025
Index spekulativního sentimentu 30.1.2014
Forex: Dolar dnes prudce zpevnil vůči jenu
Forex: Technická analýza GBP/USD
EUR/CHF - Intradenní výhled 1.6.2023
NZD/USD - Intradenní výhled 14.6.2016
EUR/JPY - Intradenní výhled 20.9.2024
Forex: Koruna dnes ztratila vůči euru i dolaru
Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 12.6.2019
EUR/GBP - Intradenní výhled 8.2.2021
Swingové obchodování EUR/USD 10.4.2025
Index spekulativního sentimentu 30.1.2014
Forex: Dolar dnes prudce zpevnil vůči jenu
Forex: Technická analýza GBP/USD
EUR/CHF - Intradenní výhled 1.6.2023
Témata v diskusním fóru
Nic tam není
Analýza S&P 500, Dow Jones, EUR/USD a USD/CHF - Inflace překvapila, Dow Jones na all-time high
EUR/USD
Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
Statisticka Arbitrage
Falcon Broker
Berete v úvahu základní riziko při výběru společnosti poskytující fundované účty?
Proč i nadále věřit dolaru?
13. komnata tradingu – témata, o kterých se nemluví
Nejoblíbenější strategie mezi FOREX tradery
Nic tam není
Analýza S&P 500, Dow Jones, EUR/USD a USD/CHF - Inflace překvapila, Dow Jones na all-time high
EUR/USD
Supply a demand zóny, jak je identifikovat?
Statisticka Arbitrage
Falcon Broker
Berete v úvahu základní riziko při výběru společnosti poskytující fundované účty?
Proč i nadále věřit dolaru?
13. komnata tradingu – témata, o kterých se nemluví
Nejoblíbenější strategie mezi FOREX tradery