Neděle 01. říjen 2023 10:31
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Purple Trading Market Profile
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. září (americká seance)

15.09.2023 14:47  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování páru GBP/USD

Test úrovně 1,2430 dřívěji během dne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 10 pipů. Tlak se vrátil krátce po tomto pohybu.

Další směr páru závisí na nadcházejících statistikách z USA, protože případný růst průmyslové výroby, spotřebitelského sentimentu a inflačních očekávání zesílí tlak na libru a vyústí v další pokles k měsíčním minimům. Pokud ale údaje zklamou, může mít libra během týdne šanci na výraznější vzestupnou korekci.

analytics65044b7112332.jpg

Pro long pozice:

Nakupujte, když libra dosáhne úrovně 1,2415 (zelená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,2448 (silnější zelená linie v grafu). K růstu dojde po slabých údajích ze Spojených států. Při nákupu se ale ujistěte, že linie MACD leží nad nulou nebo od ní stoupá.

Libru lze nakupovat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,2392, ale linie MACD by měla být v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,2415 a 1,2448.

Pro short pozice:

Prodávejte, když libra dosáhne úrovně 1,2392 (červená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,2363. Tlak může po silných údajích z USA a prognózách silné inflace přetrvávat. Při prodeji se ale ujistěte, že linie MACD leží pod nulou nebo od ní klesá.

Libru lze prodávat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,2415, ale linie MACD by měla být v překoupené oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,2392 a 1,2363.

analytics65044b771525c.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, na které můžete pár GBP/USD nakupovat.

Tučná zelená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další růst nad touto úrovní je nepravděpodobný.

Tenká červená linie – vstupní cena, na které můžete pár GBP/USD prodávat.

Tučná červená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další pokles pod touto úrovní je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu na trh je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musejí být při rozhodování o vstupu na trh velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší na trh nevstupovat a vyvarovat se tak prudkých výkyvů kurzu. Pokud se rozhodnete obchodovat v době zveřejňování zpráv, vždy zadávejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý vklad, zvlášť když nevyužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pokud chcete obchodovat úspěšně, potřebujete jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální tržní situace jsou pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátovou strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 11. září (americká seance)
  Dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli extrémně omezené volatilitě v době prázdného makroekonomického kalendáře ve Spojeném království. Podobně prázdný makroekonomický kalendář v USA povede s největší pravděpodobností k tomu, že americké obchodní seanci budou vládnout kupci.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. září
  Další pokles už je omezený, protože test úrovně 1,2507 z pondělního odpoledne se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Podobný scénář nastal při testu úrovně 1,2534, kdy linie MACD vcelku výrazně stoupala.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 12. září (americká seance)
  Test úrovně 1,2497 z dřívější části dne, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny. Následoval po neúspěšném pokusu o návrat do uptrendu v návaznosti na dobré statistiky z trhu práce ve Spojeném království. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti podle zprávy výrazně klesl, zatímco průměrná mzda vzrostla. Hodnota libry ve výsledku prudce stoupla, ale hlavní hráči to nepodpořili, čímž podpořili její pokles. Uvedené může vést k retestu měsíčních minim tohoto páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 13. září
  Další pokles už je omezený, protože první test úrovně 1,2463 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Druhý test naopak vyvolal nákupní signál, což vedlo k růstu ceny asi o 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 13. září (americká seance)
  Test úrovně 1,2472 z dřívější části dne, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Přispěly k tomu slabé údaje o HDP ze Spojeného království. Nadcházející údaje o inflaci v USA, pokud ukážou na zpomalení růstu, ale povedou k růstu páru, protože už nebudou Fedu dávat důvod k dalšímu zvyšování úrokových sazeb, což oslabí poptávku po dolaru. Na druhou stranu, růst inflace podpoří další pokles páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 14. září
  Test úrovně 1,2485 ze středečního odpoledne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál a ten vedl k růstu ceny o zhruba 20 pipů. Tlak se zmírnil i proto, že nejnovější údaje o inflaci v USA odpovídaly prognózám a ukázaly pokles cenových tlaků, což pravděpodobně ovlivní budoucí plány Fedu na úrokové sazby. Dnešní prázdný makroekonomický kalendář ve Velké Británii také prodlouží růst, ale k výraznějšímu pohybu dojde až odpoledne, kdy vyjdou další klíčové zprávy z USA.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 14. září
  Libra testovala úroveň 1,1728 v době, kdy byla linie MACD daleko od nuly, což omezilo vzestupný potenciál páru. O něco později pár testoval úroveň 1,1682, ale v té době se linie MACD právě začínala pohybovat pod nulou, což byl dobrý prodejní signál. Ten vedl k poklesu ceny o více než 160 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 14. září (americká seance)
  Další pokles už je omezený, protože test úrovně 1,0732 z dřívější části dne se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Prázdný makroekonomický kalendář v USA držel obchodování v rámci kanálu, ale nadcházející zprávy z USA by mohly situaci změnit. Například silné údaje o maloobchodních tržbách, žádostech o podporu v nezaměstnanosti a cenách výrobců pravděpodobně zatlačí libru zpět na měsíční minima, zatímco relativně slabé statistiky by mohly vyvolat vzestupnou korekci páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. září
  Libra testovala úroveň 1,1488 v době, kdy byla linie MACD daleko od nuly, což omezilo sestupný potenciál páru. O něco později pár testoval úroveň 1,1533, ale tentokrát se objevil nákupní signál, který také selhal. Až výprodeje kolem hladiny 1,1582 dokázaly přinést trhu zisk.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 15. září
  Test úrovně 1,2459 ze čtvrtečního odpoledne, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 35 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2425 mezitím vyvolaly růst o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 18. září
  Další pokles už je omezený, protože první test úrovně 1,2392 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. K druhému testu naopak došlo, když linie MACD opustila přeprodanou oblast, což vyvolalo signál k nákupu. Výsledkem byl růst ceny o více než 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 18. září (americká seance)
  K testu úrovně 1,0660 dříve během dne došlo, právě když linie MACD začala klesat od nuly, což vyvolalo signál k prodeji. Na páru se ale žádný pokles ceny neobjevil, protože když pár klesl o 15 pipů, poptávka se obnovila. Vzestupná korekce může před zveřejněním důležitých statistických údajů z Velké Británie v tomto týdnu pokračovat.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. září
  Další pokles už je omezený, protože první test úrovně 1,2380 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. K druhému testu naopak došlo, když linie MACD opustila přeprodanou oblast, což vyvolalo signál k nákupu. Výsledkem byl růst ceny o více než 25 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 19. září (americká seance)
  Neuspokojivé hodnoty nadcházejících dat o vydaných stavebních povoleních a počtu zahájených staveb nových domů v USA mohou také oslabit pozici dolaru a vyvolat větší růst páru k týdenním maximům. Pokud ale údaje předčí očekávání, může se tlak vrátit, zvlášť když uvážíme současný stav americké ekonomiky.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 2. srpna
  Tento týden by mohlo dojít k mírné sestupné korekci, přestože nejsou žádné zprávy, které by mohly změnit současný býčí trend v páru GBP/USD. Je totiž začátek měsíce a minulý měsíc pár uzavřel téměř na svých maximech. Obchodníci by měli raději počkat na větší pohyb, zejména proto, že nadcházející data o cenách domů ve Spojeném království a umístění 10letých dluhopisů pravděpodobně nepovedou k nárůstu volatility. Kupující začnou být určitě aktivní kolem úrovně 1,2215, protože to je místo, kde včera došlo k silnému vzestupu. V USA zveřejní zprávu o stavu volných pracovních míst a fluktuaci pracovních sil, ale ta bude málo zajímavá. Projev člena FOMC Charlese Evanse by však mohl vést k malému nárůstu volatility.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. července
  Když pár GBP/USD testoval úroveň 1,1993, linie MACD byla daleko od nuly, takže potenciál růstu byl omezený. Naopak před testem úrovně 1,2045 chyběly 3-4 pipy, takže k výprodeji nedošlo. Po zbytek dne se neobjevily žádné další signály.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. dubna
  Signál k nákupu přišel poté, co pár GBP/USD dosáhl úrovně 1,3012. Nedošlo však k žádnému prudkému vzrůstu, protože linie MACD, která je daleko od nuly, omezila vzestupný potenciál páru. Zvýšil se pouze o 20 pipů a znovu otočil směrem dolů. Odpoledne došlo k dalšímu testování linie, ale vzhledem k tomu, že linie MACD byla stále daleko od nuly, zopakoval se stejný scénář. Žádný další signál se po zbytek dne neobjevil.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. září
  Další růst už je omezený, protože první test úrovně 1,2410 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test naopak vedl k poklesu páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 20. září (americká seance)
  Další pokles už je omezený, protože dříve během dne byla otestována úroveň 1,2341, když linie MACD prudce klesala od nuly. Obchodníci také využili příležitost navýšit long pozice kolem měsíčních minim, takže po výrazném výprodeji došlo k růstu. Všechno teď závisí na zasedání FOMC, protože náznaky zvýšení úrokových sazeb a revize prognóz inflace směrem nahoru povedou k dalšímu poklesu libry. Na druhou stranu, holubičí postoj a náznaky dosažení vrcholných úrokových sazeb vyvolají růst páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 21. září
  Dnes se veškerá pozornost upne k rozhodnutí Bank of England o úrokových sazbách. Jestliže dříve všichni věřili v další zvyšování sazeb, po včerejších údajích o inflaci se prognózy trochu změnily. Nicméně bez ohledu na dnešní rozhodnutí centrální banky, zvlášť pokud se rozhodne sazby nezvyšovat, tlak na libru jen zesílí, protože banka už se blíží k maximální úrovni výpůjčních nákladů, což na optimismu samozřejmě nepřidá. Obchodníci raději sází na další výprodej páru.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
XTB Ondřej Hartman