Ticker Tape by TradingView
Rozhodnutí BoJ o úrokových sazbách: Dojde k nějakým překvapením?
Po zbytek týdne bude klíčové rozhodnutí o úrokových sazbách japonské centrální banky (BoJ) a předběžné údaje o HDP z USA a eurozóny. Australský dolar se dostal na šestitýdenní minimum poté, co RBA v 1. čtvrtletí 2023 snížila průměrný index spotřebitelských cen, který nenaplnil očekávání a dosáhl 6,6 % v meziročním srovnání.
V komentáři k rozhovorům o de-dolarizaci analytici Goldman Sachs ve své zprávě naznačili, že "v datech o tom zatím nevidíme žádné důkazy (například i rostoucí podíl brazilských rezerv v CNY nahradil CAD, nikoli dolar) a náš silný názor je, že v současné době neexistuje žádný skutečný soupeř".
Rozhodnutí BoJ o úrokových sazbách
V pátek se sejde bankovní rada BoJ, aby rozhodla o úrokových sazbách. Ekonomové očekávají, že BoJ ponechá výpůjční náklady na stejné úrovni. Půjde o první zasedání bankovní rady od jmenování Kazua Uedy novým guvernérem BoJ.
Analytici UOB Group neočekávají, že BoJ změní svou měnovou politiku, alespoň na tomto zasedání. "Očekáváme, že Ueda provede uvolnění ve dvou rozsáhlých krocích: 1) Prodloužené období (duben až prosinec 2023) dopředných pokynů s cílem připravit trh na spořádané ukončení mimořádně uvolněné měnové politiky BOJ, které může zahrnovat i rozšíření obchodního rozpětí výnosu desetiletých JGB (na +/- 100 bps). 2) Očekáváme, že normalizace měnové politiky začne až na začátku roku 2024 - YCC bude opuštěna a záporná call sazba se zvýší z -0,1 % na 0 % v lednu 2024 MPM," poznamenali ve zprávě.
Analytici ING v komentáři k nadcházejícímu zasedání BoJ uvedli: "Zvýšení úrokových sazeb je v letošním roce nepravděpodobné, ale úpravy výnosové křivky jsou možné již v červnu. Jednou z možností by bylo, že BoJ bude cílit na výnosy pětiletých státních dluhopisů (JGB) namísto současné politiky, která omezuje výnosy desetiletých dluhopisů na 0,5 %."
Zpráva o dubnovém CPI v Tokiu
Očekává se, že Japonský statistický úřad zveřejní údaje o inflaci v Tokiu za duben. Ekonomové očekávají, že celková inflace dosáhne v přepočtu na roční bázi 2,6 %, což je méně než 3,3 % zaznamenaná v březnu.
Guvernér BoJ Kazuo Ueda japonským poslancům řekl, že vzhledem k současnému ekonomickému, cenovému a finančnímu vývoji by bylo vhodné zachovat kontrolu výnosové křivky a uvolněnou měnovou politiku. Dodal, že pokud mzdy a inflace porostou více, než se očekává, japonská centrální banka by mohla zpřísnit měnovou politiku zvýšením úrokových sazeb.
Předběžné údaje o HDP USA a eurozóny za 1. čtvrtletí 2023
Tento týden budou zveřejněny předběžné údaje o HDP za 1. čtvrtletí 2023 z USA a eurozóny. Ve čtvrtek zveřejní americký Úřad pro ekonomickou analýzu (BEA) předběžnou zprávu o HDP, která podle prognózy vykáže mezičtvrtletní tempo růstu ve výši 2 %, což je méně než hodnota 2,6 % zaznamenaná ve čtvrtém čtvrtletí předchozího roku.
Zpráva Eurostatu by měla vykázat mezičtvrtletní tempo růstu HDP ve výši 0,2 % a meziroční tempo růstu ve výši 1,4 %. Zpráva vypracovaná ekonomy Rabobank poznamenala, že "se domníváme, že konsensus je příliš pesimistický, a nyní očekáváme poměrně silný údaj o růstu za první čtvrtletí. Neočekáváme však, že by se tento silný růst udržel po celý rok, protože úvěrový impuls slábne a globální růstové prostředí se pravděpodobně stane brzdou."
Zajímá vás obchodování na základě makroekonomických zpráv? Zjistěte, jak tento přístup funguje, díky našim bezplatným webinářům. Seznamte se a komunikujte s odbornými obchodníky. Sledujte a učte se z živých obchodních seancí.
Tradingové webináře zdarma
Nalaďte se na živé webové semináře pořádané našimi tradingovými experty.
ZAREGISTROVAT SE ZDARMATento materiál neobsahuje a neměl by být vykládán jako materiál obsahující investiční poradenství, investiční doporučení, nabídku nebo výzvu k uzavření jakýchkoli transakcí s finančními nástroji. Vezměte prosím na vědomí, že tato obchodní analýza není spolehlivým ukazatelem jakékoli současné nebo budoucí výkonnosti, protože okolnosti se mohou v průběhu času měnit. Před přijetím jakéhokoli investičního rozhodnutí byste měli požádat o radu nezávislého finančního poradce, abyste se ujistili, že rozumíte rizikům.
Klíčová slova: Australský dolar | Inflace | USA | HDP | Ekonomové | Analýza | Bankovní rada | Centrální banka | Centrální banky | Index spotřebitelských cen | Analytici | Banky | Doporučení | CAD | Obchodování | Goldman Sachs | Japonská centrální banka | Semináře | Index | Banka | Dolar | HDP USA | Investiční | Investiční doporučení | Investiční poradenství | Trh | Webináře | Zpráva | ING | ROCE | Rabobank | Guvernér | Zvýšení úrokových sazeb | Tempo růstu | Konsensus | Mzdy | Výnosy | Údaje o inflaci | Očekávání | Výnosy desetiletých dluhopisů | Obchodní analýza | Statistický úřad | CNY | Výnosové křivky | Impuls | Prognózy | Měnové politiky | Uvolněné měnové politiky | Zasedání bankovní rady | RBA | Poradenství | Údaje o HDP | Růst | Poradce | Údaje | Celková inflace | Tempo růstu HDP | Silný růst | Analytici Goldman Sachs | Rozhodnutí o úrokových sazbách | 3М | Rozšíření | Úřad pro ekonomickou analýzu | Normalizace měnové politiky | Tradingové webináře | Tradingové webináře zdarma | Webináře zdarma | Kazuo Ueda |
Čtěte více
-
Rozhodnutí bankovní rady ČNB
„Další snížení základní úrokové sazby je skvělou zprávou pro všechny, kteří vyčkávají na sjednání hypotéky a následné pořízení nemovitosti. To dlouhodobě povede ke zvýšené poptávce po nemovitostech a růstu jejich cen. Horší zpráva to je pro výnos spořicích účtů a dluhopisů, kde bude následovat pozvolný pokles úrokové sazby. Očekáváme, že lidé budou časem hledat jiné cesty, jak své peníze zhodnotit. -
Rozhodnutí bankovní rady ČNB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu. Stabilita úrokových sazeb není nijak překvapivá zpráva: v uplynulých týdnech ji naznačovali členové bankovní rady a po změně úroků na samém začátku letošního roku nevolala ani prognóza centrální banky zveřejněná v listopadu. -
Rozhodnutí bankovní rady ČNB - komentář Radomíra Jáče, Generali Investments
Bankovní rada ČNB ponechala úrokové sazby beze změny, repo sazba tedy zůstává na úrovni 0,25 %, což je plně v souladu s očekáváním finančního trhu. -
Rozhodnutí bankovní rady ČNB 19.12.2024
Osmkrát a dost, řekla si bankovní rada České národní banky a ukončila nepřetržitou sérii postupného snižování úrokových sazeb. Během jednoho roku tak ČNB postupně snížila čtrnáctidenní repo sazbu ze 7 % na současná 4 % a tam pro tuto chvíli cesta končí. Z vyjádření členů bankovní rady v posledních dnech se tato varianta zdála velmi pravděpodobná a dnes došla svého naplnění. Čtrnáctidenní repo sazba tedy zůstává beze změn na úrovni 4 % a touto hodnotou můžeme rok 2024 z pohledu ČNB prohlásit za ukončený. -
Rozhodnutí bankovní rady ČNB 26.3.2025
Česká národní banka ponechala tentokrát úrokové sazby beze změn. Není to žádné překvapení. Konec konců, ČNB zde není proto, aby nás za běžných okolností překvapovala. Střadatele jistě potěší, že úrokové sazby na spořicích účtech jim jejich banka pravděpodobně nesníží. A kdyby přece, konkurence ráda nabídne lepší alternativy. Na druhou stranu klienti se zájmem o úvěry nemusí být zklamaní. Sazby vyhlašované ČNB jsou krátkodobé a na nastavení úrokových sazeb spotřebitelských úvěrů a tím spíše hypoték nemají přímý dopad. -
Rozhodnutí bankovní rady ČNB 6.2.2025
Bankovní rada České národní banky snížila klíčové úrokové sazby o 0,25 procentního bodu. Není to velké překvapení, ale malé překvapení to je. Na svém prosincovém zasedání totiž ČNB přerušila sérii osmi snížení úrokových sazeb v řadě a ponechala sazby beze změn. Dalo se čekat, že během těch pár týdnů, které od posledního zasedání utekly, pohled na věc nezmění. Změnila a myslím, že nás tím trochu překvapila. Nejdůležitější z klíčových sazeb – tzv. čtrnáctidenní repo sazba – se tedy dostává na úroveň 3,75 %. Kdo má peníze v bance na spořicím účtu, může očekávat, že se mu podmínky o něco zhorší. A pokud někdo plánuje hypotéku, zvláštní nadšení není na místě. Úrokové sazby hypoték se od repo sazby přímo neodvíjí a není tedy důvod se domnívat, že by banky obratem úrokové sazby hypoték snížily. V tomto ohledu se zřejmě nestane vůbec nic. -
Rozhodnutí bankovní rady ČNB 7. 11. 2024
Bankovní rada České národní banky přistoupila k dalšímu snížení klíčových úrokových sazeb o 25 bazických bodů. Ta nejdůležitější z nich – tzv. čtrnáctidenní repo sazba – se tak dostala na úroveň 4 %. Tento krok není žádným překvapením, a to přesto, že nedávno zazněl komentář paní viceguvernérky Evy Zamrazilové v tom smyslu, že proinflační rizika by mohla být důvodem jisté zdrženlivosti v dalším snižování klíčových úrokových sazeb. Tato úvaha tedy zatím byla odsunuta stranou, ale o to srozumitelněji zřejmě vyvstane 19. prosince, kdy se bude konat poslední letošní měnově politické zasedání bankovní rady ČNB. -
Rozhodnutí bankovní rady ČNB 7. 5. 2025
Bankovní rada České národní banky rozhodla na svém květnovém zasedání o snížení klíčových úrokových sazeb. Hlavní z nich – tzv. čtrnáctidenní repo sazba – tak poklesla na hodnotu 3,5 %. Dopad do úrokových sazeb spořicích produktů se dostaví brzy. V tomto ohledu banky většinou reagují svižně. Ale cenotvorba hypotečních úvěrů, kde bychom nějaké zlepšení podmínek uvítali, se od repo sazby přímo neodvíjí. Proto se v oblasti hypotečních úvěrů dá očekávat pokračující velice pozvolný pokles úrokových sazeb. Žádný skokový pokles, na který by mělo smysl čekat, se však téměř jistě nedostaví. Pokud někdo má v plánu investovat do pořízení nemovitosti, tak čekat na lepší sazby a investici kvůli tomu odkládat dnes nedává smysl. Ceny nemovitostí rostou rychleji, než co by se časem mohlo ušetřit na trochu nižší úrokové sazbě. -
Rozhodnutí bankovní rady ČNB 7. 8. 2025
Členové bankovní rady České národní banky rozhodli, že klíčové úrokové sazby zůstanou i protentokrát beze změny. -
Rozhodnutí BoJ o úrokových sazbách: Dojde k nějakým překvapením?
Po zbytek týdne bude klíčové rozhodnutí o úrokových sazbách japonské centrální banky (BoJ) a předběžné údaje o HDP z U... -
Rozhodnutí České národní banky
Česká národní banka už minulým snížením započala období poklesu úrokových sazeb. Na straně jedné tímto krokem jasně říká, že boj s inflací považuje v horizontu měnové politiky v podstatě za vyhraný a je prostor přestat omezovat agregátní poptávku. Tím skrze nižší sazby a oživení investic i spotřeby stimuluje HDP, byť zejména vnější prostředí stále zůstává české ekonomice nepříznivě nakloněno. Na druhou stranu jde ale stále pouze o první krok, neboť i při takto masivním snížení sazeb je jejich absolutní úroveň obecně příliš vysoká pro signifikantní zvýšení korunové úvěrové aktivity. Proti dosažení inflačního cíle pak naopak působí kurz, který přibližně od dubna 2023 konstantně depreciuje a je otázkou, jakou si ČNB stanovila úroveň, při níž je připravena proti výkyvu kurzu intervenovat. -
Rozhodnutí ČNB a další vývoj na EUR/CZK
V minulém týdnu došlo k prvnímu razantnějšímu uvolnění domácí měnové politiky. Bankovní rada České národní banky (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na 6,25 procenta. To bylo o 25 bazických bodů více, než očekávali analytici. Rozhodnutí se ve světle mimořádně slabých hospodářských výsledků domácí ekonomiky zdá poměrně logické. Trochu jinak situace vypadá z pohledu měnového kurzu. Na páru s EUR/CZK dochází již od dubna 2023 k setrvalému oslabování domácí měny. Od rekordních hodnot 23 Kč EUR/CZK se kurz posunul již znatelně nad 25 Kč. A jaký je současný výhled pro ekonomiku a měnový kurz? -
Rozhodnutí ČNB a implikace pro kurz koruny
ČNB rozhodla o stabilitě sazeb navzdory inflačním tlakům, které táhne zdražení energetických komodit. Výhled je nejasný a dražší energie se nepřipíší jen do cen pohonných hmot, ale všeho převáženého a energeticky náročného. Přesto dává rozhodnutí o stabilitě smysl. Navzdory stabilitě sazeb rostou úrokové sazby na hypotečních úvěrech. Jak je to možné? Co bude dál s kurzem koruny? -
Rozhodnutí ČNB, dopady na hypotéky a korunu
Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání ponechala úrokové sazby beze změny. Tento postoj v posledních dvou týdnech avizovala většina jejích členů. Za tímto rozhodnutím stojí kombinace faktorů. Především růst HDP o 2,6 % a přetrvávající obavy z inflace. -
Rozhodnutí ČNB nezvyšovat úrokové sazby bere koruně vítr z plachet
Dnešní rozhodnutí České národní banky ponechat úrokové sazby beze změny bylo vzhledem k předchozím vyjádřením členů rady a samotného guvernéra Aleše Michla dlouhodobě očekávané. Aktuální sazba ve výši 7 procent, je už teď nejvyšší od roku 1999. To je jedním z důvodů, proč volí ČNB pod vedením nového guvernéra v boji proti inflaci jinou taktiku, konkrétně devizové intervence proti oslabování české koruny, ve kterých bude pravděpodobně nadále pokračovat. -
Rozhodnutí ČNB ponechat úrokové sazby, kde jsou, nebylo jednomyslné. Část členů bankovní rady mohla k ponechání sazeb zviklat i včerejší nečekaně jestřábí rétorika americké centrální banky
Rozhodnutí bankovní rady ČNB ponechat dnes základní úrokovou sazbu beze změny nebylo jednomyslné. Hlasování dopadlo v poměru pět ku dvěma. Česká koruna proto v reakci na zveřejnění této informace mírně oslabila. Ukazuje se totiž, že v bankovní radě stále nechybí hlasy volající po razantnějším postupu při snižování sazeb. Takový postup by korunu oslabil výrazněji. -
Rozhodnutie BoJ o menovej politike
Na dnešnom zasadnutí sa rada BoJ pre menovú politiku jednohlasne rozhodla nastaviť nasledujúci rámec pre operácie na peňažných trhoch: BoJ bude robiť... -
Rozhodnutí ECB: zpřísnění sazeb a jeho dopad na euro
V červnu vykázal index ekonomického sentimentu ZEW výrazný nárůst, a to o 20,7 bodů na úroveň +10,5 bodů. Hodnocení so... -
Rozhodnutí ECB zvýšit úrokové sazby o 50 bodů může dočasně zastavit posilování eura
Evropská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 50 bazických bodů a vrátila se tak k tempu, se kterým proces zvyšování sazeb letos v červenci započala. Přestože aktuální rozhodnutí bylo očekávané, analytici společnosti Ebury nevylučovali ani další zvýšení o 75 bodů. Inflace v eurozóně v listopadu sice klesla z 10,6 % na rovných 10 %, jádrová inflace však zůstala u rekordně vysoké úrovně 5 %. To naznačuje, že cenové tlaky očištěné o volatilní složky zůstávají stále silné. -
Rozhodnutie ECB a možné vplyvy na EURUSD
Najdôležitejšou udalosťou tohto mesiaca je určite zasadnutie ECB. Keď na tlačovej konferencii po májovom zasadnutí ECB Draghi povedal...
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Australské akciové indexy: Těžaři, banky a štědré dividendy (19. díl)
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (květen 2026)
Začalo to schůzkou tří kupců a zpackanou plavbou. Poznejte příběh nejstarší burzy světa
Y3S: krypto-natívna prop firma, ktorá stavila na jednoduchosť, férové pravidlá a lokálne zázemie
V tomto státě platí měnou pojmenovanou po ptákovi. A můžou za to Mayové
Více flexibility pro vaše investice s 24/5 obchodováním na eToro
Volatilita v hlavní roli: Nejlepší obchody traderů Fintokei na zlatě a USD/JPY
Kakao znovu láká tradery. Přijde další růst ceny?
Australské akciové indexy: Těžaři, banky a štědré dividendy (19. díl)
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (květen 2026)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA obchodní bilance za zboží
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Japonsku index CPI
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA HDP cenový index
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V USA cenový index PCE
V Austrálii míra nezaměstnanosti
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA obchodní bilance za zboží
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Japonsku index CPI
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA HDP cenový index
V USA hrubý domácí produkt (HDP)
V USA cenový index PCE
V Austrálii míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
Babiš opět kritizoval ČNB za zvýšení základní úrokové sazby
Trump: Plavba Hormuzským průlivem zůstane bezplatná
J. D. Vance přiletěl do Švýcarska na jednání mezi USA a Íránem
Kubánský režim schválil tržní ekonomické reformy, největší za několik desetiletí
Největší indický mobilní operátor Jio Platforms míří na burzu
Předseda unijních summitů vyzval státy EU k dohodě o rozpočtu do konce roku
Pražská burza v týdnu podruhé v řadě posílila, index PX stoupl o 0,01 procenta
Pražská burza dnes rostla, dařilo se ČEZ, CSG i Doosan Škoda Power
Forex: Koruna stagnovala k euru a mírně oslabila k dolaru
Swingové obchodování Nasdaqu 19.6.2026
Babiš opět kritizoval ČNB za zvýšení základní úrokové sazby
Trump: Plavba Hormuzským průlivem zůstane bezplatná
J. D. Vance přiletěl do Švýcarska na jednání mezi USA a Íránem
Kubánský režim schválil tržní ekonomické reformy, největší za několik desetiletí
Největší indický mobilní operátor Jio Platforms míří na burzu
Předseda unijních summitů vyzval státy EU k dohodě o rozpočtu do konce roku
Pražská burza v týdnu podruhé v řadě posílila, index PX stoupl o 0,01 procenta
Pražská burza dnes rostla, dařilo se ČEZ, CSG i Doosan Škoda Power
Forex: Koruna stagnovala k euru a mírně oslabila k dolaru
Swingové obchodování Nasdaqu 19.6.2026
Blogy uživatelů
Výměna v čele Fedu! Kdy půjdou sazby nahoru?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (19. 6. 2026)
Pozor na SpaceX! Hrozí kolaps?
Fintokei přichází s mobilní appkou pro tradery
El Niño je zpátky. Co to znamená pro ceny kakaa, kávy a cukru?
Praktické okénko: Ukázka 2 intradenních obchodů
Pravá podstata revenge tradingu
Pozrite si čo je nové v RebelsFunding!
Akciová analýza: Technologický gigant v korekci
Nebius vyrostl o 684 % a míří do indexu Nasdaq 100. Proč láká davy investorů?
Výměna v čele Fedu! Kdy půjdou sazby nahoru?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (19. 6. 2026)
Pozor na SpaceX! Hrozí kolaps?
Fintokei přichází s mobilní appkou pro tradery
El Niño je zpátky. Co to znamená pro ceny kakaa, kávy a cukru?
Praktické okénko: Ukázka 2 intradenních obchodů
Pravá podstata revenge tradingu
Pozrite si čo je nové v RebelsFunding!
Akciová analýza: Technologický gigant v korekci
Nebius vyrostl o 684 % a míří do indexu Nasdaq 100. Proč láká davy investorů?
Forexové online zpravodajství
🎥Týden na trzích: Centrální banky očekávají zvyšování sazeb a další odklad dohody s Íránem?
Nízká inflace není náhoda, Česku pomáhají zásahy vlády, silná koruna i ČNB. Hypotéky však ČNB Čechům nezdražuje, to mnohem spíše Trump
Dva z pěti Čechů pracují mimo obor. Diplomy přestávají stačit, budoucnost patří bleskovým kurzům
Denní shrnutí: Konec mimořádně intenzivního týdne (19.06.2026)
Tři trhy, které sledovat příští týden: EURUSD, OIL a NASDAQ (19.06.2026)
Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
Pražská burza rostla
Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
Forex: Centrální banky udržují jestřábí tón, Hormuz se ale otevírá
🎥Týden na trzích: Centrální banky očekávají zvyšování sazeb a další odklad dohody s Íránem?
Nízká inflace není náhoda, Česku pomáhají zásahy vlády, silná koruna i ČNB. Hypotéky však ČNB Čechům nezdražuje, to mnohem spíše Trump
Dva z pěti Čechů pracují mimo obor. Diplomy přestávají stačit, budoucnost patří bleskovým kurzům
Denní shrnutí: Konec mimořádně intenzivního týdne (19.06.2026)
Tři trhy, které sledovat příští týden: EURUSD, OIL a NASDAQ (19.06.2026)
Frankfurt zakončuje týden v červených číslech
Pražská burza rostla
Americké futures se obchodují v záporu, dnes se však z důvodu státního svátku neobchoduje
Mercedes-Benz začne diskutovat s odbory snížení počtu zaměstnanců
Forex: Centrální banky udržují jestřábí tón, Hormuz se ale otevírá
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Na finanční buducnost svých dětí myslí ¾ rodičů, většina si může dovolit šetřit do 1 500 korun měsíčně
Minuta s XTB
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
GBP/USD
Minuta s XTB
Minuta s XTB
Minuta s XTB
Minuta s XTB
XTB Market Barometr
XTB Market Barometr (Týdenní výhled)
Na finanční buducnost svých dětí myslí ¾ rodičů, většina si může dovolit šetřit do 1 500 korun měsíčně
Minuta s XTB
Nejlepší reálné obchody XTB minulého týdne
GBP/USD
Minuta s XTB
Minuta s XTB
Minuta s XTB
Minuta s XTB
XTB Market Barometr
XTB Market Barometr (Týdenní výhled)
Blogy uživatelů
Obchodování bez starostí
Elliottova vlnová teorie pro akcii Meta a měnové páry AUD/CHF a AUD/NZD
Obchodný výhlad na zlato a striebro
Zbytek roku bude zajímavý jak na trzích, tak i v rámci novinek u XTB, říká Vladimír Holovka
Výzva napoprvé a bez zbytečných chyb? Naživo poradí trader, který si tím prošel
O změnách v Bitcoinu
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Přesnost vstupů: Jak důležitá je v tradingu?
Technická analýza měnových párů EUR/USD, AUD/USD a EUR/CHF
Praktické okénko: Hlavní měnové páry na rozcestí
Obchodování bez starostí
Elliottova vlnová teorie pro akcii Meta a měnové páry AUD/CHF a AUD/NZD
Obchodný výhlad na zlato a striebro
Zbytek roku bude zajímavý jak na trzích, tak i v rámci novinek u XTB, říká Vladimír Holovka
Výzva napoprvé a bez zbytečných chyb? Naživo poradí trader, který si tím prošel
O změnách v Bitcoinu
Warren Buffett a Apple. Jedna z jeho nejdražších chyb?
Přesnost vstupů: Jak důležitá je v tradingu?
Technická analýza měnových párů EUR/USD, AUD/USD a EUR/CHF
Praktické okénko: Hlavní měnové páry na rozcestí
Vzdělávací články
Vybírání likvidity: Základní likvidita EQH a EQL (12. díl)
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Říjen 2022: Výsledky tradingu institucionálních objednávek
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
Forex brokeři - jak správně vybrat
Forex zůstává největším trhem na světě
Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání
Kvůli Hobitovi se otřásá novozélandský dolar
3 důvody, proč v tradingu neexistuje Svatý grál
Vybírání likvidity: Základní likvidita EQH a EQL (12. díl)
Prop trading účet není účet, ale pravděpodobnostní hra?
Čím se platí pod Everestem? Nepál uskočil kolonistům a má vlastní rupii
Říjen 2022: Výsledky tradingu institucionálních objednávek
Centrální banka, první bankovky a finanční podvody. To všechno díky švédské koruně
Forex brokeři - jak správně vybrat
Forex zůstává největším trhem na světě
Vladimír Bezděk: Nyní se hraje o inflační očekávání
Kvůli Hobitovi se otřásá novozélandský dolar
3 důvody, proč v tradingu neexistuje Svatý grál
Tradingové analýzy a zprávy
GBP/USD - Intradenní výhled 4.2.2021
Zlato - Intradenní výhled 12.1.2024
Lídři G20 budou debatovat o ekonomice
WTO se ve sporu USA a Číny o cla přiklonila na stranu Číny
ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb
USD/CAD - Intradenní výhled 11.8.2016
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Komodity: Ceny ropy klesají kvůli očekávání slabší poptávky a silnému dolaru
Nejsilnější a nejslabší měny 21.6.2024
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (8.7.2019)
GBP/USD - Intradenní výhled 4.2.2021
Zlato - Intradenní výhled 12.1.2024
Lídři G20 budou debatovat o ekonomice
WTO se ve sporu USA a Číny o cla přiklonila na stranu Číny
ČNB rozhodne o nastavení úrokových sazeb
USD/CAD - Intradenní výhled 11.8.2016
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Komodity: Ceny ropy klesají kvůli očekávání slabší poptávky a silnému dolaru
Nejsilnější a nejslabší měny 21.6.2024
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (8.7.2019)
Témata v diskusním fóru
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Multitimeframe analýza: 20.4.2022 Stříbro
Toto aktivum přidalo za poslední 2 roky 500 %!
GBPUSD – má studie a kroky pro tento týden
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: začátek září je ve znamení medvědů
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Záleží na tom, kdo je první nebo nejlepší?
Výběr z nedělní přípravy: Jak vidím situaci na USD/JPY
Úspěšnost.
Jak to vidíte (USDJPY) 7
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 3.12.2012
Multitimeframe analýza: 20.4.2022 Stříbro
Toto aktivum přidalo za poslední 2 roky 500 %!
GBPUSD – má studie a kroky pro tento týden
Analýza Dow Jones, Nasdaq, EUR/USD: začátek září je ve znamení medvědů
To byl teda týden! V extrémní přetahované nakonec index S&P 500 přidal téměř 6 %
Záleží na tom, kdo je první nebo nejlepší?
Výběr z nedělní přípravy: Jak vidím situaci na USD/JPY
Úspěšnost.
Jak to vidíte (USDJPY) 7




