Ticker Tape by TradingView
DE40: Dobré výsledky firem a opatrný optimismus
Evropské akciové trhy zahájily středeční seanci výrazným růstem, těžily z pozitivního sentimentu na zahraničních trzích a silných firemních výsledků.
Investoři reagovali optimisticky na signály zlepšující se ekonomiky a uvolněnějšího postoje k měnové politice.
S postupem dne však nadšení postupně sláblo a hlavní indexy část dřívějších zisků umazaly, což naznačuje trvající opatrnost investorů.
Kontrakty na EU50 jsou aktuálně +0,6 %.
Na firemní úrovni dnes přitáhly pozornost především výsledky ASML a Louis Vuitton. Obě společnosti představily solidní reporty, které naznačují růst v klíčových obchodních segmentech a v první části dne podpořily evropské indexy.
Navíc včerejší relativně holubičí komentáře Jeroma Powella po uzavření americké seance zmírnily napětí na trzích, přičemž pozitivní dopad těchto vyjádření se naplno projevil až dnes ráno.
Politická krize ve Francii, která v posledních týdnech vyvolávala nejistotu mezi investory, se nyní zdá být ve fázi stabilizace poté, co nový premiér získal podporu Socialistické strany.

Zdroj: Bloomberg Finance Lp
V rámci německého indexu vedou zisky segmenty materiálů, chemického průmyslu a IT. Růst si udržují také farmaceutické společnosti a maloobchod. Ztráty naopak zaznamenávají zejména firmy z oblasti médií a telekomunikací.
Makroekonomická data:
Byla zveřejněna nejnovější data o spotřebitelské inflaci ve Španělsku. Index CPI meziročně vzrostl na 3 % a meziměsíčně o 0,2 %, což bylo nad tržním očekáváním.
Taková úroveň inflace může být znepokojivá z hlediska cenové stability a další měnové politiky ECB, ale zároveň signalizuje, že spotřeba zůstává relativně silná i přes rostoucí tlak na trhu práce.
DE40 (D1)

Zdroj: xStation5
Cena pomalu klesá směrem k podpoře okolo 24 350 bodů, kterou tvoří nedávná minima a dlouhodobá trendová linie. Kupci nebyli schopni udržet hladinu FIBO 23,6 %, což ukazuje na slabou poptávku. Další poklesy naznačují pravděpodobnou korekci směrem k silné podpoře na úrovni FIBO 50 %, kde se zároveň nachází klouzavý průměr EMA100.
Pokud chtějí kupci získat zpět iniciativu, musí překonat rezistenci na úrovni 24 550 bodů, což by mohlo otevřít cestu k novému historickému maximu (ATH).
Firemní zprávy:
- LVMH (MC.FR) – Módní a luxusní gigant dnes roste o 13 % po zveřejnění fenomenálních výsledků. Společnost překonala analytický konsenzus ohledně tržeb a vykázala růst prodejů, zejména 2% nárůst na klíčových trzích – v Číně.
- ASML (ASML.NL) – Nizozemská firma, základní kámen polovodičového sektoru, rovněž zveřejnila velmi dobré výsledky. I když nesplnila očekávání ohledně EPS, překonala odhady tržeb.
- Poptávka po čipech se zdá být nenasytná, společnost zaznamenala objednávky v hodnotě 5,4 miliardy eur – nad očekávání. Akcie rostou o 3 %.
- BASF (BAS.DE) – Chemická společnost posiluje o 1 %, poté co City zvýšila cílovou cenu této akcie.
- BMW (BMW.DE) – Německý automobilový gigant obdržel snížení ratingu od Jefferies, které změnilo doporučení na „držet“ a označilo Mercedes jako atraktivnější investiční alternativu.
- Pohyb v ocenění akcie zůstává omezený.
- Stellantis (STELA.IT) – Automobilový koncern oznámil investice ve výši 13 miliard dolarů v USA, s cílem obejít cla. Akcie rostou o více než 2 %.
- Lufthansa (LHA.DE) – Morgan Stanley snížila doporučení na „podprůměrné, což se projevilo poklesem ceny akcie o přibližně 0,5 %.
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na indexy z různých krajin!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentůod nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Co je to obchodování CFD?
- Obchodování indexů – Co je to akciový index?
- Obchodování S&P 500
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Finance | Akciový index | Inflace | USA | Poptávka | Akciové trhy | Spready | Akcie | Transakce | Bloomberg | CFD | ECB | Investice | Investování | Klouzavý průměr | Kurz | MIFID | Pozice | Riziko | S&P 500 | Trading | Výkonnost | Doporučení | EUR | Obchodování | Morgan Stanley | XTB | Indexy | Investoři | EU | Makroekonomická data | Optimismus | Výsledky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Index CPI | EPS | Index | Investiční strategie | Cena | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Signály | Zprávy | Předpověď | Zisky | Komise | Jefferies | Reporty | Podnikání | BMW | Obchodování CFD | City | Firmy | Hlavní indexy | Fibo | S&P | Ztráty | Farmaceutické společnosti | Dobré výsledky | Krize | Konsenzus | Očekávání | Mercedes | Obchodování indexů | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Evropské akciové trhy | Použití finanční páky | Výsledky firem | Rozdílové smlouvy | CFD na indexy | Napětí na trzích | CFD na akcie | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Firma | Vysoké riziko | Louis Vuitton | LVMH | Miliardy | Politická krize | Trendová linie | Finanční ztráty | Kontrakty | Měnové politiky | Investujte | xStation5 | Miliardy eur | ASML | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | Lufthansa | Růst | Ekonomiky | Vzdělávací materiály | Práce | Swapové body | Evropské indexy | Firemní zprávy | Maloobchod | ATH | CL | Kupci | JDE | EU50 | Ocenění | Stellantis | Ceny | Společnost XTB | Koncern | Nařízení | BASF | Objednávky | Riziko ztráty | Cenové stability | Automobilový koncern | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Pozornost | Poptávka po čipech | Společnost | 3М | LHA | LHA.DE | Lufthansa (LHA.DE) | BMW (BMW.DE) | BMW.DE | Marketingová komunikace | Opatrný optimismus | Nový premiér | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | MC.FR | Trading pro začátečníky | Vice | Chemická společnost | Nadšení | Růst prodejů | Testovací účet | Snížení ratingu | Možnost obchodovat | D1 | DE40 | Ceny akcie | 256/2004 | Nejnovější data | Materiály | Odpovědnost | LVMH (MC.FR) | Socialistické strany | Směrnice | Body | Investování je rizikové | ASML.NL | Politická krize ve Francii | Krize ve Francii | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování S&P 500 | Co je to obchodování CFD? | Co je to akciový index? | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Trading PRO |
Čtěte více
-
DE40: DAX pod klíčovou zónou odporu 📉
Úterní obchodní seance v Evropě přinesla pokles hlavních akciových indexů. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,94 %, francouzský CAC40 klesá o 0,77 % a britský FTSE 100 o více než 0,3 %. Později během dne se pozornost investorů zaměří na projevy prezidentky Lagardeové a Powella z Fedu. Včerejší zisky v bankovním sektoru byly z velké části vymazány. -
DE40: DAX pod tlakem kvůli firemním zprávám💡
Obecná situace na trhu Úterní evropská obchodní seance přináší smíšené nálady investorů. Německý DAX na intradenní bázi mírně ztrácí (-0,2 %), zatímco francouzský CAC40 je o 0,1 % nižší. Benchmark Euro Stoxx 50 ztrácí 0,18 %. Na korporátní straně se toho dnes děje hodně, takže tento příspěvek se také zaměří na nejdůležitější zprávy z akciového trhu přicházející z německého obchodního parketu. -
DE40: DAX posiluje téměř o 1 % díky růstu automobilových akcií po zprávě BofA 🔎
DAX ve čtvrtek solidně posiluje před zveřejněním údajů o maloobchodních tržbách v eurozóně a žádostech o podporu v USA. Dnešní růst na německém trhu vedou automobilky – od Volkswagenu a BMW po Mercedes a Porsche AG. Sektor podpořilo doporučení „kupovat“ od Bank of America pro Porsche SE, spolu s obecným optimistickým výhledem pro evropské automobilky, které banka považuje za atraktivně oceněné, protože trhy dříve očekávaly „zcela narušený“ růst kvůli novým emisním normám. -
DE40: DAX před zveřejněním CPI v Německu mírně ztrácí 📌 Deutsche Borse se odrazila ode dna díky možné akvizici Allfunds Group
Evropské indexy na začátku druhé hodiny obchodování mírně klesají. Klíčovým údajem z Evropy dnes bude německý index spotřebitelských cen, jehož zveřejnění je naplánováno na 14:30. V čele růstu indexu stojí akcie Deutsche Börse (DB1.DE), Infineon a Merck, zatímco Rheinmetall (RHM.DE) nadále klesá. -
DE40: DAX roste o téměř 1 % 📈 Akcie Bayernu po zprávě o výsledcích rostou
Dnešní evropskou obchodní seanci vedou kupci, přičemž německý peněžní index DAX vzrostl o téměř 1 %. Futures kontrakty posilují o více než 0,6 % nad úroveň 24 400 bodů a posunuly se nad exponenciální klouzavý průměr 50 (EMA50). Údaje o německé inflaci dopadly v souladu s prognózami. -
DE40: DAX se blíží svým historickým maximům kolem 17 100
Evropské akciové indexy během páteční obchodní seance jednoznačně posilují. Silný nárůst je patrný v sektoru luxusního zboží a také v sektoru energetiky a paliv. Poklesy jsou však pozorovány v technologických společnostech, automobilovém průmyslu a IT. Pozornost investorů se nadále soustředí na čtvrtletní výsledky společností z Evropy a Wall Street. Výsledky na jedné straně zlepšují sentiment jako v případě včerejší zprávy společnosti LVMH a také se zhoršují jako v případě slabších výsledků Tesly. -
DE40: DAX stále blízko historických maxim 🔔Německé obranné akcie pod tlakem
Německý akciový trh opět ukazuje odolnost – účinně odolává prodejnímu tlaku. Index DAX smazal část předchozích ztrát a aktuálně klesá pouze o 0,18 %, zatímco futures na DE40 mírně rostou v rozmezí 0,3–0,4 % před zveřejněním klíčových makroekonomických údajů z USA (zpráva NFP ve 14:30). Pokles německých obranných akcií, jako jsou Rheinmetall, RENK a Hensoldt, je zřejmě způsoben především vybíráním zisků po předchozím růstu. -
DE40: DAX v úterý roste 📈 Bayer posiluje o 10 % díky nečekané podpoře ze strany americké administrativy
Německý akciový index zahájil úterní obchodování opatrným růstem, i když růstový potenciál zůstává omezen kvůli obezřetnosti investorů ve Spojených státech, kde futures na akciové indexy mírně oslabují. Dnešní makroekonomický kalendář je téměř prázdný – hlavním údajem z Evropy je předběžná listopadová inflace CPI v eurozóně. -
DE40: DAX vyčkává na americkou zprávu NFP 📌 Rheinmetall a Porsche vedou zisky
Německý index DAX dnes zažívá klidnou, ale mírně slabší seanci. Finanční sektor je pod relativním tlakem, zatímco automobilky a Rheinmetall (RHM.DE) posilují – zejména díky zprávám o nočním ruském útoku na energetickou infrastrukturu Ukrajiny. Jinde v Evropě CAC 40 a FTSE 100 rostou o přibližně 0,7 %, podobně jako polský WIG20, který také přidává okolo 0,7 %. Zajímavé je, že index sotva reagoval na zprávy o použití balistické rakety středního doletu Oreschnik, kterou Moskva odpálila jen několik desítek kilometrů od polských hranic. Raketa údajně mířila na podzemní zásobník plynu, což může způsobit výpadky vytápění a elektřiny v západní Ukrajině. -
DE40: Defenzivní sektor a finanční tituly vedou zisky v Evropě; Adidas se propadá po slabších tržbách
Evropští investoři dnes vykazují jasný optimismus, podpořený pozitivními výsledky hospodaření, které pomáhají zotavit se z nedávných ztrát po obchodní dohodě. Italský trh (ITA40: +0,6 %) a francouzský trh (FRA40: +0,35 %) vedou růst, zatímco německý index (DE40: +0,15 %) zaznamenává umírněnější zisky. Mezitím Londýn (UK100: –0,3 %) a Madrid (SPA35: –0,3 %) čelí určité korekci, ačkoliv počáteční ztráty byly částečně umazány. -
DE40 dosáhlo nového historického maxima 📈
Evropské trhy zažívají silnou první polovinu týdne a nabírají na síle, protože obavy investorů z počátečních ekonomických rozhodnutí Trumpovy administrativy polevují. Zatímco nový americký prezident zdůrazňuje, že EU bude rovněž podléhat clům, závazná rozhodnutí zatím zahrnují pouze přezkum obchodní politiky. -
DE40: European equities overbought❓All eyes on US CPI💡
Evropské indexy si na začátku druhé fáze úterní seance vedou relativně slabě. Německý DAX klesá o 0,19 %, francouzský FRA40 oslabuje o 0,58 % a britský FTSE100 ztrácí 0,14 %. Zároveň však americké futures zůstávají téměř beze změny, což vyvolává naděje na odraz při otevření americké hotovostní seance. Hlavním tématem dnešního obchodování jsou data o inflaci v USA (CPI), která budou zveřejněna za méně než hodinu. -
DE40: Evropa hledá směr uprostřed smíšených PMI reportů
Dnešní evropská seance probíhá v pozitivní náladě, přičemž hlavní pozornost investorů zůstává u PMI dat z klíčových ekonomik eurozóny. Tato data určují tón trhu, protože ukazují stav průmyslu a služeb a tím ovlivňují očekávání ohledně dalších kroků měnové politiky. -
DE40: Evropa chytá americký optimismus
Pozitivní signály z USA ohledně finanční výkonnosti předních technologických společností posilují důvěru investorů v budoucnost IT sektoru. Pozitivní nálada se odráží ve výkonu německého indexu DAX, který aktuálně vzrostl o 0,76 %. Zajímavé je, že i přes mírnou změnu se na růstu zatím podílejí všechny segmenty. Nejsilnější růst zažívá IT sektor, zatím o +1,76 %. Silný nárůst je také zaznamenán v sektoru spotřebního zboží (+0,98 %) a zdravotnictví (+0,85 %). -
DE40: Evropa mírně oslabuje kvůli napětí na summitu G7
Nálada na evropských trzích je dnes pochmurná – investoři zvažují slabé vyhlídky na příměří na Blízkém východě a narůstající napětí mezi lídry G7. Indexy se pohybují v červených číslech napříč celou Evropou (DAX: –0,87 %, CAC40: –0,9 %, FTSE 100: –0,36 %, FTSE MIB: –1,26 %). -
DE40: Evropa na vzestupu
Dnešní seance v Evropě probíhá ve výjimečně pozitivní náladě. Investoři na prakticky všech hlavních burzách sledují zelené tabule a indexy zaznamenávají jasné zisky. Největší nárůsty vidíme u DAX a AEX, které rostou o více než 0,6 %. Naopak FTSE 100 a ATX20 se vyvíjejí slaběji a klesají zhruba o 0,15 %. -
DE40: Evropa se pohybuje do strany, Nestlé posiluje
Evropská seance začala ve znamení obchodně-finančního napětí spojeného se vztahy s Ruskem a Čínou, ale zároveň i s pozitivními výsledky firem. Navzdory počátečním mírným poklesům hlavních indexů investoři postupně znovu nabyli optimismus. Výsledkem bylo, že kolem poledne se většině evropských trhů podařilo vymazat ranní ztráty a přejít do mírně pozitivního pásma. -
DE40: Evropa si udržuje opatrný růst
Dnešní seance na evropských akciových trzích se odehrává v mírně pozitivní náladě – většina hlavních indexů zaznamenává zisky a investoři těží ze zlepšeného sentimentu na globálních trzích. -
DE40: Evropa udržuje úzkou konsolidaci
Evropské trhy pokračují ve středeční seanci v mírné růstové korekci. Umírněně pozitivní makrodata umožňují grafům držet stávající hodnoty, zatímco trh čeká na silnější růstový impulz. Evropský sentiment stále ovlivňují mírová jednání a ekonomická soutěž s USA a Čínou. Tahounem růstu je opět kontrakt na španělský index, který dominuje se ziskem přes 1,6 %. Dobře si vedou také kontrakty na ITA40 a W20, které rostou o přibližně 0,5 %, respektive 0,2 %. Ostatní indexy se pohybují v pásmu do 0,1 %. -
DE40: Evropské akcie klesají kvůli celní nejistotě (04.07.2025)
Evropské trhy zaznamenávají výrazné ztráty, protože mezi investory narůstá nervozita před blížícím se termínem vyjednávání o clech. Prohlášení Donalda Trumpa, že „obchodní partneři budou muset platit za podnikání v USA,“ opět rozdmýchalo obavy v klíčových odvětvích (automobilový průmysl, těžba, ocel a hliník). Většina hlavních indexů se v polovině seance pohybuje v červených číslech (DAX: -0,7 %; CAC 40: -1 %; FTSE 100: -0,2 %; FTSE MIB: -0,9 %; IBEX 35: -1,75 %; SMI: -0,6 %).
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
Jak na výběr ideální prop trading firmy?
Novoroční tradingová inspirace - 3 nejúspěšnější obchody traderů Fintokei
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Forex 2026: Které měny budou sbírat zisky?
🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
VIP zóna FXstreet.cz v prosinci 2025: Závěr roku ve znamení stabilních zisků
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
2025: Rok, kdy se trhy utrhly ze řetězu
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
Jak na výběr ideální prop trading firmy?
Novoroční tradingová inspirace - 3 nejúspěšnější obchody traderů Fintokei
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Forex 2026: Které měny budou sbírat zisky?
🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
VIP zóna FXstreet.cz v prosinci 2025: Závěr roku ve znamení stabilních zisků
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
2025: Rok, kdy se trhy utrhly ze řetězu
Denní kalendář událostí
V USA týdenní statistický bulletin API
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu Thomas Barkin
V Británii předstihové indikátory
V USA průmyslová produkce
V USA míra využití kapacit
V Kanadě nákupy zahraničních investorů
V Německu index CPI
V USA zásoby zemního plynu
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA týdenní statistický bulletin API
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu Thomas Barkin
V Británii předstihové indikátory
V USA průmyslová produkce
V USA míra využití kapacit
V Kanadě nákupy zahraničních investorů
V Německu index CPI
V USA zásoby zemního plynu
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Tradingové analýzy a zprávy
Velké centrální banky se postavily za šéfa Fedu
Forex: Dolar po údajích o americké inflaci posiluje, oslabuje japonský jen
Komodity: Ceny ropy rostou o téměř tři procenta kvůli možnému výpadku íránských dodávek
Pražská burza dnes nepatrně posílila, dařilo se hlavně bankám
Forex: Koruna smazala část ztráty nabrané po oznámení inflace, zpevnila ke 24,20 EUR/CZK
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA varuje před brokerem Prime Apex Trade / Primeapextrade
Forex sentiment 13.1.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 13.1.2026
Spojené státy vyšlou do Davosu zatím největší delegaci
Velké centrální banky se postavily za šéfa Fedu
Forex: Dolar po údajích o americké inflaci posiluje, oslabuje japonský jen
Komodity: Ceny ropy rostou o téměř tři procenta kvůli možnému výpadku íránských dodávek
Pražská burza dnes nepatrně posílila, dařilo se hlavně bankám
Forex: Koruna smazala část ztráty nabrané po oznámení inflace, zpevnila ke 24,20 EUR/CZK
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
FCA varuje před brokerem Prime Apex Trade / Primeapextrade
Forex sentiment 13.1.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 13.1.2026
Spojené státy vyšlou do Davosu zatím největší delegaci
Blogy uživatelů
Praktická ukázka: Tak jsme se dočkali
Dočkáme se růstového roku, nebo narazíme na černé labutě?
Banalita s názvem čekání na obchodní příležitost
Dlouhodobá konzistence: proč je proces důležitější než jednotlivé obchody
Příběh PayPalu: Jak se digitální peníze staly každodenní realitou
INVESTIČNÍ GLOSA: Vyvrcholení bitvy Trumpa a Powella? Šéfa Fedu vyšetřují kvůli „Versailles“
Index S&P 500 je na rekordu, hranice 7 000 bodů je už blízko
Rozhovor s úspěšným traderem: Slavomír zdůrazňuje důležitost dlouhodobého myšlení a trpělivosti
Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, NZD/USD a EUR/AUD
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9. 1. 2026)
Praktická ukázka: Tak jsme se dočkali
Dočkáme se růstového roku, nebo narazíme na černé labutě?
Banalita s názvem čekání na obchodní příležitost
Dlouhodobá konzistence: proč je proces důležitější než jednotlivé obchody
Příběh PayPalu: Jak se digitální peníze staly každodenní realitou
INVESTIČNÍ GLOSA: Vyvrcholení bitvy Trumpa a Powella? Šéfa Fedu vyšetřují kvůli „Versailles“
Index S&P 500 je na rekordu, hranice 7 000 bodů je už blízko
Rozhovor s úspěšným traderem: Slavomír zdůrazňuje důležitost dlouhodobého myšlení a trpělivosti
Výběr z nedělní přípravy: GBP/USD, NZD/USD a EUR/AUD
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (9. 1. 2026)
Forexové online zpravodajství
Indexy se stáčí hlouběji do červených čísel
Denní shrnutí: Dolar dominuje měnovému trhu, roste pravděpodobnost zásahu USA v Íránu (13. 01. 2026)
Frankfurtská burza uzavřela na zelené nule
USA: Prodeje nových domů v říjnu meziměsíčně poklesly o 0,1 %
Bank of New York Mellon zveřejnila kvartální výsledky a roční výhled
Powellova sázka zpochybněna❗️ USD posiluje po komentářích šéfa Fedu ze St. Louis 💸
Caterpillar nepřekročil $300 mld tržní kapitalizaci – ale akcie stále rostou
Burza na kladné nule
Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně, výsledková sezóna začíná
JPMorgan reportovala kvartální výsledky, poplatky investičního bankovnictví poklesly
Indexy se stáčí hlouběji do červených čísel
Denní shrnutí: Dolar dominuje měnovému trhu, roste pravděpodobnost zásahu USA v Íránu (13. 01. 2026)
Frankfurtská burza uzavřela na zelené nule
USA: Prodeje nových domů v říjnu meziměsíčně poklesly o 0,1 %
Bank of New York Mellon zveřejnila kvartální výsledky a roční výhled
Powellova sázka zpochybněna❗️ USD posiluje po komentářích šéfa Fedu ze St. Louis 💸
Caterpillar nepřekročil $300 mld tržní kapitalizaci – ale akcie stále rostou
Burza na kladné nule
Wall Street se v úvodu obchoduje smíšeně, výsledková sezóna začíná
JPMorgan reportovala kvartální výsledky, poplatky investičního bankovnictví poklesly
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (15-06-17)
Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu akcií na 30 USD při stálém doporučení "neutral"
Americké akcie v úvodu kosmeticky ztrácí
Problém č. 1 světových vlád pro rok 2012: Splatit dluh 7,6 bilionu dolarů
Makro: OPEC odložil rozhodnutí o výstupní kvótě na příští zasedání
Denní shrnutí: Dolar dominuje měnovému trhu, roste pravděpodobnost zásahu USA v Íránu (13. 01. 2026)
Velká Británie srazila výhled ekonomiky a uvolnila ruce centrální bance. Přijde librové QE?
Ekonomický kalendář: Americká data a inflace v Evropě
Makro: Spotřebitelské ceny USA v červnu klesly o 0,1 pct
Indexy se stáčí hlouběji do červených čísel
Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (15-06-17)
Gen Digital: Zacks zvyšuje cílovou cenu akcií na 30 USD při stálém doporučení "neutral"
Americké akcie v úvodu kosmeticky ztrácí
Problém č. 1 světových vlád pro rok 2012: Splatit dluh 7,6 bilionu dolarů
Makro: OPEC odložil rozhodnutí o výstupní kvótě na příští zasedání
Denní shrnutí: Dolar dominuje měnovému trhu, roste pravděpodobnost zásahu USA v Íránu (13. 01. 2026)
Velká Británie srazila výhled ekonomiky a uvolnila ruce centrální bance. Přijde librové QE?
Ekonomický kalendář: Americká data a inflace v Evropě
Makro: Spotřebitelské ceny USA v červnu klesly o 0,1 pct
Indexy se stáčí hlouběji do červených čísel
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Střednědobý výhled na exotické měnové páry
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a GBP/CHF
Býci se oklepali a vrátili index S&P 500 nad 50denní průměr
Příběh Super Micro Computer Inc.: Vzestup a pád v éře AI
Největší past, na kterou můžete v tradingu narazit
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/CHF, AUD/NZD a GBP/AUD
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Elliottova vlnová teorie pro akcii Moderna, kryptoměnu Ethereum a měnový pár AUD/CAD
Forex Edge: Aktuální úrovně vstupu a výstupu na EUR/USD a EUR/CZK
Multitimeframe analýza: 30.6.2023 GBP/USD
Praktické okénko: Střednědobý výhled na exotické měnové páry
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a GBP/CHF
Býci se oklepali a vrátili index S&P 500 nad 50denní průměr
Příběh Super Micro Computer Inc.: Vzestup a pád v éře AI
Největší past, na kterou můžete v tradingu narazit
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry NZD/CHF, AUD/NZD a GBP/AUD
INVESTIČNÍ GLOSA: Zlato pumpuje podle učebnice. K novému rekordu ho dotáhl Trump
Elliottova vlnová teorie pro akcii Moderna, kryptoměnu Ethereum a měnový pár AUD/CAD
Forex Edge: Aktuální úrovně vstupu a výstupu na EUR/USD a EUR/CZK
Multitimeframe analýza: 30.6.2023 GBP/USD
Vzdělávací články
Prop trading vs. trading u brokera (včetně statistik)
Koronavirus: Co se děje na trzích?
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
VIDEO: Aktuální trhy z pohledu FOREX obchodníka
Smart money koncept a výběry likvidity
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 2. část
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Prop trading vs. trading u brokera (včetně statistik)
Koronavirus: Co se děje na trzích?
Smart Money: POI, Order Block a Mitigace – kde nakupovat a prodávat (13. díl)
VIDEO: Aktuální trhy z pohledu FOREX obchodníka
Smart money koncept a výběry likvidity
8 nejlepších obchodních strategií – carry trade obchodování (9. díl) – 2. část
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Akcie: Kolik se dá vydělat na akciovém trhu (díl 10.)
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Zlato - Intradenní výhled 13.1.2026
Komora německých spolkových zemí schválila dluhový balík
Technická analýza EUR/USD 8.1.2014
Velké centrální banky se postavily za šéfa Fedu
GBP/JPY - Intradenní výhled 26.1.2023
Forex: USD/CHF se odrazil od rezistence obchodního pásma
Forex: Dolar po pátečním výstupu na 15měsíční maximum mírně oslabuje
Scholz: Konec války na Ukrajině je nejlepší cestou k oživení světové ekonomiky
Live trading: Velmi přesný +1153 USD obchod na USD/JPY
Portugalsko za loňský rok vykázalo rekordní příjmy z turistiky
Zlato - Intradenní výhled 13.1.2026
Komora německých spolkových zemí schválila dluhový balík
Technická analýza EUR/USD 8.1.2014
Velké centrální banky se postavily za šéfa Fedu
GBP/JPY - Intradenní výhled 26.1.2023
Forex: USD/CHF se odrazil od rezistence obchodního pásma
Forex: Dolar po pátečním výstupu na 15měsíční maximum mírně oslabuje
Scholz: Konec války na Ukrajině je nejlepší cestou k oživení světové ekonomiky
Live trading: Velmi přesný +1153 USD obchod na USD/JPY
Portugalsko za loňský rok vykázalo rekordní příjmy z turistiky
Témata v diskusním fóru
Diskuse k blogům
Cheb???
Price Action Trading Jakuba Hodana
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 13.5.2013
YFI, SUSHI + ETH: Co nejvíce roste na trhu kryptoměn
Trading ideas: EUR/GBP, GBP/AUD a NZD/USD
Inflačně-pandemický rok 2021 - analytické shrnutí
Ako efektívne využiť indikátory?
INVESTIČNÍ GLOSA: Technologičtí giganti chtějí platit nám. Po Metě spouští dividendy Alphabet
Forex a teorie pravděpodobnosti II.
Diskuse k blogům
Cheb???
Price Action Trading Jakuba Hodana
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY podle Elliottovy teorie 13.5.2013
YFI, SUSHI + ETH: Co nejvíce roste na trhu kryptoměn
Trading ideas: EUR/GBP, GBP/AUD a NZD/USD
Inflačně-pandemický rok 2021 - analytické shrnutí
Ako efektívne využiť indikátory?
INVESTIČNÍ GLOSA: Technologičtí giganti chtějí platit nám. Po Metě spouští dividendy Alphabet
Forex a teorie pravděpodobnosti II.




