Ticker Tape by TradingView
Ranní shrnutí (09.05.2025)
- Volatilita trhu je v první části dne omezená. Indexy v Číně se obchodují v rozmezí -0,10 % až 0,40 %. Australský AUS200.cash se odráží o 0,45 % díky lepším údajům o vývozu z Číny, japonský JP225 se odráží o 0,07 % a singapurský SG20.cash si připisuje 0,95 %.
- Tento víkend se ve Švýcarsku uskuteční obchodní jednání na vysoké úrovni mezi USA a Čínou. Půjde o první takové rozhovory po několika měsících a jsou považovány za klíčovou příležitost k deeskalaci obchodní války. Čínští představitelé nasadili před jednáním opatrný tón, takže očekávání jsou nízká.
- Americký ministr obchodu Lutnick uvedl, že dohody s Japonskem a Jižní Koreou budou trvat déle než dohoda se Spojeným královstvím. Zdůraznil, že 10% celní sazba je nejlepším možným scénářem, který mohou ostatní země očekávat. Země s obchodním deficitem budou pravděpodobně čelit vyšším sazbám. USA upřednostňují dohody s velkými asijskými ekonomikami.
- Čínský vývoz v dubnu meziročně vzrostl o 8,1 %, čímž překonal prognózu 1,9 %, a to díky zrychlení dodávek před zavedením cel. Dovoz klesl jen o 0,2 %, což je lepší výsledek, než se očekávalo, ale stále naznačuje slabou domácí poptávku. Celková hodnota obchodu za leden až duben dosáhla 14,14 bilionu jüanů, což představuje 2,4% meziroční nárůst. Vývozní výkonnost zůstává regionálně nerovnoměrná.
- Navzdory celkovému růstu vývozu se dodávky do USA od března do dubna snížily o téměř 18 %. Zdá se, že čínští vývozci směrují zboží přes Vietnam a další země. Tato taktika, známá jako „vymývání původu“, pomáhá obcházet přímá cla.
- Náměstkyně ministra zahraničí Hua Chunying prohlásila, že Čína se amerických cel „nebojí“, a označila americkou politiku za neudržitelnou. Cílem prohlášení je ukázat sílu před jednáním ve Švýcarsku. Čína signalizuje, že se jen tak lehce nevzdá. To by mohlo oběma stranám ztížit dosažení dohody.
- Reálné mzdy v Japonsku v březnu meziročně klesly o 2,1 %, což představuje největší pokles za poslední dva roky a třetí měsíční pokles v řadě. Mzdy za přesčasy se snížily o 1,1 %, což naznačuje zpomalení ekonomické aktivity. Navzdory růstu nominálních mezd se reálné příjmy snižují.
- Výdaje domácností v Japonsku v březnu vzrostly o 2,1 % r/r, což je výrazně nad prognózou 0,2 %. Meziměsíční růst činil 0,4 %. Vládní představitelé vidí první známky oživení spotřeby. Výdaje na základní potřeby, jako jsou potraviny, však zůstávají omezené.
- Obchodní poradce Bílého domu Navarro potvrdil, že cla na ocel a hliník zůstávají v platnosti. To zdůrazňuje, že širší celní režim se neodvolává. To omezuje naděje na úplnou normalizaci obchodu. Ocelářský a průmyslový sektor zůstávají vystaveny protekcionismu.
- Ministr financí Bessent podporuje zmírnění napětí s Čínou, ale zároveň podporuje Trumpův plán na zvýšení daní pro osoby s nejvyššími příjmy. Zdůraznil, že Trump schvaluje konečné obchodní dohody. Navzdory probíhajícím jednáním zůstává většina dohod nedokončena.
- Bitcoin se přiblížil k úrovni 104 000 USD na pozadí rostoucí globální likvidity a postupující regulace digitálních aktiv v USA.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Bitcoin | Čína | USA | Investování | MIFID | Riziko | Volatilita | Výkonnost | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | Indexy | EU | Regulace | Investiční strategie | Investiční | Investiční doporučení | Předpověď | Komise | Podnikání | Ministr financí | Ztráty | Mzdy | Ministr obchodu | Příjmy | Volatilita trhů | Očekávání | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Obchodní války | Použití finanční páky | Obchodní jednání | Rozdílové smlouvy | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Americký ministr obchodu | Obchodní dohody | Poradce Bílého domu | Vysoké riziko | Největší pokles | Čínský vývoz | Finanční ztráty | Prohlášení | Investujte | Obchodní poradce Bílého domu | Obchodní poradce | Poradenství | Komunikace | Trump | Pokles | Situace | Výdaje | Ekonomické aktivity | Vládní představitelé | Domácnosti | Růst | Reálné mzdy | Války | Poradce | Dovoz | Vývoz | CL | Celní režim | JDE | Společnost XTB | Známky oživení | Zvýšení daní | Nařízení | Riziko ztráty | Hliník | Indexy v Číně | Dosažení dohody | Minulá výkonnost | Společnost | Průmyslový sektor | 3М | Vietnam | Ocel | Prima | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | AUS200 | Reálné příjmy | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Investování je rizikové | Trumpův plán | JP225 |
Čtěte více
-
Ranní shrnutí (09.01.2024)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování růstem - index S&P 500 posílil o 1,4 %, Nasdaq vzrostl o 2,2 % a index s malou kapitalizací Russell 2000 se obchodoval o 1,9 % výše. Dow Jones zaostával a uzavřel jen o 0,6 % výše. -
Ranní shrnutí - (09.01.2025)
Nálada na Wall Street byla během včerejší seance smíšená, ale nakonec se do popředí dostali kupci. Indexy S&P 500 a DJIA vzrostly o 0,2 %, zatímco Nasdaq 100 vykázal jen malou změnu. Výnosy dnes klesly z 4,72 % na 4,66 %, přičemž část zisků jim vrátil i stále velmi silný americký dolar. Dnes bude americký akciový trh uzavřen, aby se vzpomínalo na bývalého amerického prezidenta Jimmyho Cartera. -
Ranní shrnutí (09.02.2022)
Přes nárůst výnosů zakončily americké indexy včera v zisku. S&P 500 přidal 0,84 %, Dow Jones vzrostl o 1,06 %, Nasdaq přidal 1,28 % a Russell 2000 povyskočil o 1,63 %. -
Ranní shrnutí (09.02.2023)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování poklesem. S&P 500 klesl o 1,11 %, Dow Jones se posunul o 0,61 % níže a Nasdaq se propadl o 1,68 %. Russell 2000 se propadl o 1,52 %. -
Ranní shrnutí (09.02.2024)
Volatilita na trzích APAC byla dnes omezená kvůli nadcházejícím oslavám lunárního nového roku. Obchodování s indexy z pevninské Číny bylo dnes zastaveno. Indexy v Austrálii a Japonsku se dnes obchodovaly mírně výše. -
Ranní shrnutí (09.03.2022)
Americké indexy zakončily včerejší seanci níže, ale nad denními minimi. S&P 500 klesl o 0,73 %, Dow Jones se posunul o 0,56 % a Nasdaq klesl o 0,28 %. -
Ranní shrnutí (09.04.2024)
Asijsko-pacifické indexy zaznamenávají dobrý růst. Největší zisky zaznamenal index v Singapuru +0,85 % (SG20cash) a v Japonsku +0,65 % (Jap225). Čínské indexy vykazují změny v rozmezí +/-0,45 %, zatímco australský S&P/ASX 200 získává 0,05 %. -
Ranní shrnutí (09.04.2025)
Trhy reagují další vlnou výprodejů na zavedení rozsáhlých cel ve výši 104 % na dovoz z Číny, která oficiálně vstoupila v platnost dnes východoamerického času. -
Ranní shrnutí (09.05.2022)
Indexy z Asie a Tichomoří se dnes obchodovaly níže. Nikkei se propadl o 2,35 %, S&P/ASX 200 klesl o 1,2 % a Kospi se posunul o 1,35 % níže. Akciové trhy v Číně také klesají. Hongkongský trh je uzavřen kvůli státnímu svátku. -
Ranní shrnutí (09.05.2024)
Včerejší seance na Wall Street poněkud zchladila býčí náladu investorů.Technologický Nasdaq ztratil 0,18 %, Russell 2000 s menší kapitalizací klesl o 0,44 % a index S&P500, který představuje široký obraz trhu, nezaznamenal prakticky žádnou mezidenní odchylku. -
Ranní shrnutí (09.06.2023)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování výše. S&P 500 si připsal 0,62 % na 4 294 bodů, Dow Jones se posunul o 0,50 % výše na 33 833 bodů a Nasdaq 100 přidal 1,27 % na 14 484 bodů. Russell 2000 klesl o 0,41 %, jelikož investoři vybírali zisky po dobré seanci předchozího dne. -
Ranní shrnutí (09.06.2025)
Futures na americké indexy se v pondělí ráno mírně snížily, a to o 0,1-0,2 %, poté, co minulý pátek index S&P 500 překonal hranici 6 000 bodů, což je nejvyšší hodnota od února. -
Ranní shrnutí (09.07.2024)
Včerejší seance na amerických trzích přinesla mírné zisky většiny akciových indexů. Nasdaq si připsal 0,27 %, S&P500 přidal 0,1 % a Russell 2000 více než 0,59 %. -
Ranní shrnutí (09.07.2025)
Americká seance skončila v podstatě beze změny, přičemž index S&P 500 zaznamenal nepatrný pokles o 0,07 %, zatímco Nasdaq si polepšil o 0,03 %. Futures na oba indexy v současné době v ranním obchodování klesají o 0,11 %. -
Ranní shrnutí (09.08.2022)
Americké indexy zakončily včerejší seanci smíšeně. S&P 500 klesl o 0,12 %, Dow Jones klesl o 0,09 % a Nasdaq klesl o 0,10 %. Russell 2000 vyskočil o 1,01 %. -
Ranní shrnutí (09.08.2023)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování na nižší úrovni, ale mimo minima seance. S&P 500 klesl o 0,42 %, Dow Jones se posunul o 0,45 % níže, zatímco Nasdaq a Russell 2000 skončily přibližně o 0,8 % níže. -
Ranní shrnutí (09.09.2022)
Americké indexy zakončily včerejší seanci výše, když investoři strávili poslední jestřábí komentáře od předsedy Fedu Powella. S&P 500 vzrostl o 0,66 %, Dow Jones se posunul o 0,61 % výše, zatímco Nasdaq přidal 0,60 %. Russell 2000 rostl o 0,56 %. -
Ranní shrnutí (09.09.2024)
Globální trhy zahajují týden se smíšeným sentimentem. Asijské akciové trhy jsou celkově níže, japonský Nikkei klesl o 0,8 % a index MSCI Asia-Pacific mimo Japonsko o 1,2 %. Futures na americké a evropské akcie vykazují zisky kolem 0,5 %. -
Ranní shrnutí (09.09.2025)
Asijsko-pacifická seance se obchodovala se smíšeným sentimentem. Japonský JP225 klesl o 0,95 %, čínské indexy se pohybovaly v rozmezí -/+0,50 %, zatímco australský AU200.cash ztratil 0,50 %. -
Ranní shrnutí (09.10.2023)
Hamás v sobotu zahájil masivní raketový útok na Izrael, na který bylo údajně vypáleno více než 3 000 raket. Útok byl doprovázen pozemními vpády do izraelských osad u hranic Izraele s Gazou, kde bylo terčem útoku civilní obyvatelstvo.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Denní kalendář událostí
V USA týdenní změna zásob ropy
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA týdenní změna zásob ropy
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Šéfka MMF navrhuje na dvojku ve Fondu muže blízkého ministrovi financí USA
Trump žádá Nejvyšší soud o odvolání Lisy Cookové z rady Fedu
Komodity: Ropa je téměř beze změny, trhy vyhodnocují snížení sazeb a obavy o ekonomiku USA
Forex: Dolar po zasedání Fedu a statistice z trhu práce posiluje ke koši měn
Rusko podle Putina záměrně zpomaluje růst, aby potlačilo inflaci
Pražská burza posílila, polepšily si mimo jiné akcie Erste a ČEZ
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna zakončila k euru nejsilnější od prosince 2023, vůči dolaru oslabila
Swingové obchodování AUD/USD 18.9.2025
Forex sentiment 18.9.2025
Šéfka MMF navrhuje na dvojku ve Fondu muže blízkého ministrovi financí USA
Trump žádá Nejvyšší soud o odvolání Lisy Cookové z rady Fedu
Komodity: Ropa je téměř beze změny, trhy vyhodnocují snížení sazeb a obavy o ekonomiku USA
Forex: Dolar po zasedání Fedu a statistice z trhu práce posiluje ke koši měn
Rusko podle Putina záměrně zpomaluje růst, aby potlačilo inflaci
Pražská burza posílila, polepšily si mimo jiné akcie Erste a ČEZ
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Forex: Koruna zakončila k euru nejsilnější od prosince 2023, vůči dolaru oslabila
Swingové obchodování AUD/USD 18.9.2025
Forex sentiment 18.9.2025
Blogy uživatelů
Praktické okénko: Fed rozdal karty. Povede to k posílení amerického dolaru?
Moje cesta prop tradingem: Respekt před fundamenty je na místě
Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Na řadě je Fed
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 15.–21. září
Praktická ukázka: Trocha klidu s dobrým výsledkem
Jak funguje dynamické ETF portfolio a kdy se vyplatí
Intuitivní myšlení z pohledu psychologie | Marek Horňanský
Certainty effect: Toto je zabiják pořádných zisků
Jak si přenášíme zlozvyky do tradingu?
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Praktické okénko: Fed rozdal karty. Povede to k posílení amerického dolaru?
Moje cesta prop tradingem: Respekt před fundamenty je na místě
Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Na řadě je Fed
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 15.–21. září
Praktická ukázka: Trocha klidu s dobrým výsledkem
Jak funguje dynamické ETF portfolio a kdy se vyplatí
Intuitivní myšlení z pohledu psychologie | Marek Horňanský
Certainty effect: Toto je zabiják pořádných zisků
Jak si přenášíme zlozvyky do tradingu?
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Forexové online zpravodajství
Denní shrnutí: Wall Street rozšiřuje zisky; zemní plyn (NATGAS) klesá po datech EIA 💡
Trh pozitivně naladěn po včerejším vyjádření FEDu
Německá burza uzavírá čtvrteční obchodování růstem
Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zdražily o jednotky haléřů
Deutsche Bank očekává silnější výkon v oblasti dluhopisů a měn, varuje však u retailu
Colt oznámil záměr uspořádat valnou hromadu mimo zasedání (tzv. per rollam)
Zastropování povolenek pro domácnosti, na které podle české vlády dnes Brusel kývl, nic neřeší, pokud nebude platit trvale, tedy třeba do roku 2050
Conseq spouští nový fond pro investice do průmyslových nemovitostí ve spolupráci s Panattoni
Ottobock, velké jméno v oblasti moderních protéz, míří na frankfurtskou burzu cenných papírů
Čína na vzestupu. Mají čínské technologické společnosti šanci stát se lídry?
Denní shrnutí: Wall Street rozšiřuje zisky; zemní plyn (NATGAS) klesá po datech EIA 💡
Trh pozitivně naladěn po včerejším vyjádření FEDu
Německá burza uzavírá čtvrteční obchodování růstem
Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu zdražily o jednotky haléřů
Deutsche Bank očekává silnější výkon v oblasti dluhopisů a měn, varuje však u retailu
Colt oznámil záměr uspořádat valnou hromadu mimo zasedání (tzv. per rollam)
Zastropování povolenek pro domácnosti, na které podle české vlády dnes Brusel kývl, nic neřeší, pokud nebude platit trvale, tedy třeba do roku 2050
Conseq spouští nový fond pro investice do průmyslových nemovitostí ve spolupráci s Panattoni
Ottobock, velké jméno v oblasti moderních protéz, míří na frankfurtskou burzu cenných papírů
Čína na vzestupu. Mají čínské technologické společnosti šanci stát se lídry?
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Chování spotřebitelů se trvale změnilo
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního instrumentu zemní plyn, středa 12. března 2025
Forex: Německý index by si ve složce očekávání mohl polepšit
Makro: Většina Němců si nepřeje společnou euroměnu, Ipsos
Předpověď pro pár AUD/USD na 7. července 2022
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního aktiva surová ropa, pondělí 30. září 2024
Jen blízko denního maxima
Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?
Výsledková sezóna s XTB: Elon Musk tvrdí, že Tesla bude největší společnost na světě. Má pravdu?
Poptávka po amerických bondech je stále robustní, neuškodil ji ani konec amerického QE
Chování spotřebitelů se trvale změnilo
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního instrumentu zemní plyn, středa 12. března 2025
Forex: Německý index by si ve složce očekávání mohl polepšit
Makro: Většina Němců si nepřeje společnou euroměnu, Ipsos
Předpověď pro pár AUD/USD na 7. července 2022
Technická analýza denního pohybu ceny komoditního aktiva surová ropa, pondělí 30. září 2024
Jen blízko denního maxima
Inflace a její vliv na investice – co je potřeba sledovat?
Výsledková sezóna s XTB: Elon Musk tvrdí, že Tesla bude největší společnost na světě. Má pravdu?
Poptávka po amerických bondech je stále robustní, neuškodil ji ani konec amerického QE
Blogy uživatelů
Investování do fyzických drahých kovů - 11.
Aktuálne trhové signály: GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD
Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Obchodné príležitosti – ako sa zviezť s trendom
Forecast EUR/CZK na rok 2019
Jednoduchá metoda určení trendu z cenového grafu
SATS DJIA Live 12/2022
INVESTIČNÍ GLOSA: Mráz přichází z Jemenu. Povstalci mohou zamávat s americkým trhem
Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/CHF - Trh práce v USA potěšil trhy, alespoň prozatím
Společný London Break (2. díl)
Investování do fyzických drahých kovů - 11.
Aktuálne trhové signály: GBP/AUD, EUR/CHF a EUR/AUD
Nejdůležitější graf pro budoucnost bitcoinu! | Investiční Memento #94
Obchodné príležitosti – ako sa zviezť s trendom
Forecast EUR/CZK na rok 2019
Jednoduchá metoda určení trendu z cenového grafu
SATS DJIA Live 12/2022
INVESTIČNÍ GLOSA: Mráz přichází z Jemenu. Povstalci mohou zamávat s americkým trhem
Analýza S&P 500, EUR/USD, USD/CHF - Trh práce v USA potěšil trhy, alespoň prozatím
Společný London Break (2. díl)
Vzdělávací články
Top 5 nejlepších forexových obchodníků
Nejdůležitější ekonomické události roku 2021
Konzistentně ziskoví obchodníci jsou flexibilní
Carry Trade: Vydělávejte na forexu pomocí úrokových sazeb
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za květen
Fundamentální analýza I.
Jihokorejské platidlo přežilo občanskou válku i diktaturu. Dnes patří won mezi nejoblíbenější měny
Příběh tradera: Z 1 000 USD na 14 000 USD za necelý rok
Technická analýza pro začátečníky: Jak analyzovat grafy krok za krokem
Top 5 nejlepších forexových obchodníků
Nejdůležitější ekonomické události roku 2021
Konzistentně ziskoví obchodníci jsou flexibilní
Carry Trade: Vydělávejte na forexu pomocí úrokových sazeb
Jednoduché obchodní systémy (část 1.)
VIP zóna: Institucionální objednávky a výsledky obchodování za květen
Fundamentální analýza I.
Jihokorejské platidlo přežilo občanskou válku i diktaturu. Dnes patří won mezi nejoblíbenější měny
Příběh tradera: Z 1 000 USD na 14 000 USD za necelý rok
Technická analýza pro začátečníky: Jak analyzovat grafy krok za krokem
Tradingové analýzy a zprávy
S&P 500 - Intradenní výhled 15.7.2022
EUR/JPY - Intradenní výhled 16.6.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 29.7.2025
Forex: Technická analýza AUD/USD
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 11.10.2024
Index spekulativního sentimentu 23.10.2017
Forex: GBP/AUD se odráží od rezistence trendového kanálu
USD/JPY - Intradenní výhled 9.4.2021
GBP/USD - Intradenní výhled 2.12.2021
CAC 40 - Intradenní výhled 19.1.2023
S&P 500 - Intradenní výhled 15.7.2022
EUR/JPY - Intradenní výhled 16.6.2025
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 29.7.2025
Forex: Technická analýza AUD/USD
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 11.10.2024
Index spekulativního sentimentu 23.10.2017
Forex: GBP/AUD se odráží od rezistence trendového kanálu
USD/JPY - Intradenní výhled 9.4.2021
GBP/USD - Intradenní výhled 2.12.2021
CAC 40 - Intradenní výhled 19.1.2023
Témata v diskusním fóru
Multitimeframe analýza: 16.6.2021 USD/CAD
Fundamentální analýza akciových trhů – behaviorální ekonomie a psychologie investování (5. díl)
Forex: Vývoj měnového trhu a rekordní objemy obchodů
Americké akcie posílily a index S&P 500 je nad 200denním průměrem
Solídny signál na USD/JPY a iné obchodné signály
Tyto 3 akcie lámou rekordy. Vezete se také? 🚀
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a EUR/JPY
Statisticka Arbitrage
Rok nambr frý
Psychologie pro eliminaci zmatečnosti – část druhá
Multitimeframe analýza: 16.6.2021 USD/CAD
Fundamentální analýza akciových trhů – behaviorální ekonomie a psychologie investování (5. díl)
Forex: Vývoj měnového trhu a rekordní objemy obchodů
Americké akcie posílily a index S&P 500 je nad 200denním průměrem
Solídny signál na USD/JPY a iné obchodné signály
Tyto 3 akcie lámou rekordy. Vezete se také? 🚀
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry USD/CHF a EUR/JPY
Statisticka Arbitrage
Rok nambr frý
Psychologie pro eliminaci zmatečnosti – část druhá