Ticker Tape by TradingView
EUR/USD. Proč japonský jen roste?
Japonský jen znovu posiluje vůči dolaru. Pár USD/JPY po krátké pauze obnovil pokles a teď se snaží překonat support 140,70 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v grafu D1). Pár opět dosahuje nových několikaměsíčních minim, přičemž naposledy byl v této cenové oblasti koncem prosince 2023. Pokud medvědi prorazí pod úroveň 140,27, pár dosáhne nového letošního minima. Soudě podle síly downtrendu obchodníci pravděpodobně nezůstanou v pásmu 140 a brzy se usadí pod úrovní 140,00. Jediným faktorem, který by mohl kupcům USD/JPY pomoci, by byla "mírně jestřábí" zpráva Fedu z příštího týdne, což ale nevypadá pravděpodobně.
Hlavním motorem poklesu páru USD/JPY je narůstající odlišnost měnových politik Bank of Japan a amerického Fedu. Zatímco japonský regulátor se připravuje na další kolo zvyšování úrokových sazeb, americký Fed zvažuje, zda na zářijovém zasedání snížit sazby o 25 nebo 50 bazických bodů.

Tentokrát byla volatilita podporující japonský jen vyvolána specialisty z agentury Fitch Ratings, ketří v nejnovější zprávě o politice Bank of Japan naznačili, že centrální banka by mohla zvýšit úrokové sazby do konce tohoto roku na 0,5 %, v roce 2025 na 0,75 % a konečně do konce roku 2026 na 1 %. Na jednu stranu vypadá tempo zpřísňování měnové politiky pozvolné, na druhou stranu tento výhled naznačuje, že Bank of Japan by na prosincovém zasedání mohla znovu zvýšit sazby (potřetí v tomto cyklu).
Tento pohled není mezi stratégy z agentury Fitch Ratings ojedinělý. Bloomberg včera zveřejnil průzkum provedený mezi předními ekonomy z významných finančních institucí, ze kterého vyplývá, že na trhu převládá jestřábí sentiment. Téměř 90 % z 53 respondentů očekává, že Bank of Japan zvýší sazby do konce ledna 202 a více než polovina respondentů (53 %) považuje za nejpravděpodobnější měsíc prosinec.
Navíc, 5 z 9 členů rady Bank of Japan v posledních týdnech naznačilo, že další zvýšení sazeb je možné, "pokud se naplní inflační očekávání centrální banky." Například zástupce Bank of Japan Hajime Takata nedávno uvedl, že regulátor bude sazby postupně upravovat, "pokud se ekonomika a ceny budou vyvíjet v souladu s našimi prognózami."
Data o růstu inflace v Japonsku za srpen budou zveřejněna jen několik hodin před oznámením výsledků zářijového zasedání japonské centrální banky. Tento report buď zesílí, nebo naopak zmírní tón centrální banky. Připomeňme, že celkový index spotřebitelských cen zůstává na úrovni 2,8 % meziročně. Jádrový index mezitím v červenci opět zrychlil na 2,7 % meziročně, což znamenalo třetí po sobě jdoucí měsíc růstu. Pokud bude inflace za srpen vykazovat podobný trend (nebo zůstane v "zelených číslech"), jen dostane výraznou podporu, protože pravděpodobnost dalšího zvýšení sazeb v tomto roce stoupne.
Jinými slovy, současné fundamentální prostředí podporuje další růst japonské měny.
Index amerického dolaru klesá už dva dny po sobě. Trh zůstává nejistý v oblasti možného výsledku zářijového zasedání Federálního rezervního systému. Po zveřejnění srpnového reportu nonfarm payrolls klesla pravděpodobnost snížení sazeb o 50 bazických bodů na 18–19 %. Nicméně zprávy o inflaci, které byly tento týden publikovány, opět oživily pochybnosti týkající se dalšího kroku Fedu.
Stručně řečeno, zpráva o růstu CPI v USA dopadla podle očekávání: celkový index spotřebitelských cen zpomalil na 2,5 % meziročně, zatímco jádrový zůstal na 3,2 %. Zpráva o růstu PPI se dostala do "červených čísel": celkový index cen výrobců klesl na 1,7 % (s prognózou 1,8 %), zatímco jádrový index vzrostl na 2,4 % (s prognózou 2,5 %).
Jestřábí očekávání v důsledku těchto zpráv zesílila: podle nástroje CME FedWatch je teď pravděpodobnost snížení sazeb o 50 bazických bodů 44 %. Pravděpodobnost snížení o 25 bazických bodů se odhaduje na 56 %. Šance jsou téměř vyrovnané.
K posílení jestřábích předpokladů přispěly i další fundamentální faktory. The Wall Street Journal například včera zveřejnil článek, ve kterém uvádí, že Fed stále zvažuje, o kolik sazby snížit ("jestli udělat malý, nebo velký krok"). Novináři se přiklánějí k názoru, že rozhodnější krok ve směru měnového uvolňování "by mohl být vhodnější." Analytici z JP Morgan také vydali jestřábí prognózu, podle které Fed sníží sazby o 50 bazických bodů nejen v září, ale i v listopadu a prosinci. Olej do ohně přilil i exprezident newyorského Fedu William Dudley, který uvedl, že je dost důvodů ke scénáři se snížením o 50 bazických bodů.
S těmito signály čelí dolar značnému tlaku.
Technická analýza
Z technického hlediska pár USD/JPY testuje v časovém rámci D1 support 140,70 (což je spodní linie indikátoru Bollingerova pásma a zároveň spodní hranice cloudu Kumo a spodní linie Bollingerova pásma v časovém rámciW1). Short pozice by měly být zváženy, až medvědi prorazí tuto úroveň a cena se pod ní zkonsoliduje. Cílem poklesu jsou úrovně 140,00 a 139,50 s dlouhodobým cílem 132,00 (spodní linie Bollingerových pásem v časovém rámci MN).
Klíčová slova: Technická analýza | Fitch | Inflace | EUR/USD | USD/JPY | USA | Sazby | Analýza | Bank of Japan | Bloomberg | CME | Centrální banka | Centrální banky | Ekonomika | Fed | Index spotřebitelských cen | Japonský jen | Měny | Pozice | Sentiment | Short | Short pozice | Support | Trend | Volatilita | Wall Street | Úrokové sazby | Analytici | Banky | EUR | USD | JPY | Regulátor | Pravděpodobnost | Index cen | Wall Street Journal | Obchodníci | Index | Banka | Bollingerova pásma | Cena | Dolar | JP Morgan | Signály | Trh | Zpráva | Zprávy | ROCE | Zvyšování úrokových sazeb | Jádrový index | Index amerického dolaru | Fundamentální faktory | Fitch Ratings | Výhled | Payrolls | Nonfarm Payrolls | Průzkum | Očekávání | CME FedWatch | Zpřísňování měnové politiky | The Wall Street Journal | Zvýšení sazeb | Inflační očekávání | Snížení sazeb | Měnové politiky | Pokles | Pochybnosti | Medvědi | FedWatch | Americký Fed | Další růst | Růst | Posílení | Exprezident | Šance | Ceny | CPI v USA | Takata | 3М | Inflace v Japonsku | Index cen výrobců | Vice | Analytici z JP Morgan | D1 | Olej | Zprávy o inflaci |
Čtěte více
-
EUR/USD: PPI a ECB
Pár EUR/USD ve čtvrtek vykazoval zvýšenou volatilitu, ale nepodařilo se mu stanovit jasný směrový pohyb. Zpočátku obchodníci reagovali na zveřejnění indexu cen výrobců aktualizací 1,5týdenního minima (čtvrteční intradenní minimum na úrovni 1,0464). Následně se pár vrátil k úrovni 1,05, čímž reagoval na rétoriku prezidentky Evropské centrální banky Christine Lagarde, aby opět klesl pod cílovou úroveň 1,0500. Toto chování "tam a zpět" způsobuje, že se pár v podstatě pohybuje v rozmezí. Situace připomíná přetahovanou, kdy prodávající a kupující táhnou opačným směrem a ceny oscilují mezi zónami 1,04 a 1,05. -
EURUSD pravděpodobně nebude mít jednosměrný pohyb uprostřed posilujícího dolaru
Ti, kteří si mysleli, že pád amerického dolaru v roce 2023 bude jako jednosměrná ulice, se hluboce přepočítali. Na začátku roku americká měna ukázala všem odpůrcům, co umí. Pár EURUSD se zhroutil na 1,0515 kvůli zpomalující inflaci v Německu a Francii. Pouze očekávání rozkolu v řadách FOMC umožnila euru trochu si odpočinout. -
EUR/USD. Pravidla hry se na konci týdne změní
Začátek nového týdne byl pro euro těžký, kurz EUR/USD je kotován pod paritou. Na konci týdne však může dojít k výrazným změnám v poměru sil. Faktory se pravděpodobně vyvinou tak, že jednotná měna bude mít šanci na odraz. -
EURUSD pred kľúčovou rezistenciou
Európske akciové trhy dnes zažívajú úspešný deň. O pozitívnu náladu sa postaral ZEW Economic sentiment index eurozóny za marec, ktorý síce zaznamenal pokles o 2,5 bodu, no skončil výrazne lepšie než sa očakávalo. Akciové trhy však profitujú predovšetkým z pozitívnych očakávaní ohľadom zajtrajšieho zasadnutia FEDu. Najlepšie sa darilo automobilkám, ktoré podporilo pozitívne investičné odporúčanie od Bank of America Merrill Lynch . Analytici BAML odporučili nákup európskych automobiliek, predovšetkým nemeckých. „Po neúspešnom roku 2018 pre automobilky, vidíme v tomto roku priestor na rast“. Nemecký akciový index DAX (DE30) prerazil rezistenciu na úrovni 11775 bodov, čím sa otvoril priestor na rast k psychologickej hranici 12000 a technickej 12100 bodov. -
EURUSD pred zasadaním Fedu
Dnes o 20:00 sa bude konať zasadanie Fedu o úrokových sadzbách, pričom o 20:30 sa začne tlačová konferencia Jerome Powella, ktorá sa môže prejaviť vo zvýšenej volatilite na pároch s USD aj na akciových indexoch. Poďme sa pozrieť na technickú situáciu na EURUSD. -
EURUSD prekonal kľúčovú rezistenciu
Menový pár EURUSD prekonal kľúčovú rezistenciu, ktorú predstavuje vrchná úroveň klesajúceho trendového kanála. V prípade, ak pár dokáže uzavrieť dnešný obchodný deň nad touto úrovňou, otvorí sa priestor pre potenciálny rast až k úrovni 1,15. Vyššie spomínaná rezistencia, bude v takomto prípade predstavovať úroveň supportu. -
EUR/USD Price action v rámci obdélníkového rozsahu
EUR je stále silnější, jak jsme mohli vidět ve včerejší analýze EUR/JPY. EUR/USD následuje, ale v rozporu s EUR / JPY; vidíme konsolidaci obdélníku, která není známkou zdravého trendu. To znamená scénář s dvěma možnými skákacími body. 1.2420-40 je oblast pro šorty - POC (s). Pokud cena dosáhne zóny, mohlo by dojít k odmítnutí směrem k 1,2350 a 1,2315. Pokud však cena klesne na 1,2244-68, může se stát, že se odrazí na 1,2315 a 1,2350. Krátkodobý pohyb zůstane v dosahu tak dlouho, dokud tvar obdélník zůstane. -
EUR/USD. Problém Kongresu USA, pokles akciového trhu a očekávání vydání Nonfarm payrolls
Tento týden se iniciativa na páru EUR/USD střídá mezi býky a medvědy. Například v úterý se medvědům podařil docela silný průlom a klesli z 1,0685 na 1,0520. Ve středu získali býci část ztracených pozic a vrátili se do oblasti 6. čísla. To se jim ale nepodařilo udržet, takže ve čtvrtek cena opět prudce klesla k základně 5. čísla. -
EUR/USD. Proč dolar posiluje?
Na páru EUR/USD se nadále rozvíjí klesající trend. Medvědům se na druhý pokus podařilo konsolidovat v oblasti sedmimístného rozpětí díky silným údajům Nonfarm Payrolls a jestřábím komentářům šéfa Federálního rezervního systému Jeromea Powella. Kromě toho dochází k nárůstu averze k riziku v souvislosti s nedávnými událostmi na Blízkém východě a slabými údaji z Číny. Nastolený fundamentální obraz konečně umožnil prodávajícím opustit osmimístnou oblast, v níž se pár obchodoval téměř dva týdny. Další (hlavní) cíl klesajícího pohybu se nachází na úrovni 1,0640 (střední linie ukazatele Bollingerova pásma na časovém rámci MN). Současné informační pozadí podporuje vývoj směrem dolů. Pokud představitelé Fedu tento týden nezklamou dolarové býky, pár by mohl v nadcházejících dnech "nakouknout" do oblasti šestimístných hodnot. -
EUR/USD: Proč dolar roste?
Duben přinesl dolaru dobré zprávy. Přinejmenším včerejší zpráva byla dolarovým býkům nakloněna a umožnila dolaru posílit pozice napříč trhem. Platí to i pro jeho pár s eurem: cena EUR/USD prudce klesla a v současnosti testuje support na úrovni 1,0730 (spodní linie indikátoru Bollingerova pásma v denním grafu). Klesající trend postupně nabírá na síle, takže se na obzoru rýsuje hodnota 6. -
EURUSD prodlužuje pokles po nižších maloobchodních tržbách v eurozóně
Maloobchodní tržby v eurozóně v červnu nečekaně klesly, protože oživení tažené spotřebou bylo nadále prchavé. Výdaje za potraviny i ostatní zboží oproti květnu klesly, zatímco prodej pohonných hmot vzrostl. -
EUR/USD: Prognóza na 24. března 2025
Pár EUR/USD v pátek spodním stínem svíčky prorazil Fibonacciho retracement 23,6 % a pak se prudce obrátil nahoru a pokračuje i v pondělí ráno. Oscilátor Marlin patrně přestává klesat a také se obrací nahoru. -
🚨 EURUSD prohlubuje pokles, klesá ke klíčové zóně podpory
Euro dnes výrazně oslabuje pod tlakem posilujícího amerického dolaru a vyhlídky prudkého růstu cen energií, který by mohl „pohřbít šance“ na oživení evropského průmyslu. Měnový pár EURUSD ztrácí více než 0,3 % a prolomil klíčovou úroveň podpory na 200denním exponenciálním klouzavém průměru (EMA200), od kterého se letos v roce 2025 již třikrát odrazil. Další růst cen ropy a plynu by mohl vyvinout výrazný dodatečný tlak, zatímco deeskalace či ukončení konfliktu s Íránem by naopak mohly přinést podporu. -
EURUSD prohlubuje pokles na 1,08 uprostřed projevu prezidentky ECB Lagarde 📉
Trh jasně vidí americkou ekonomiku ve výrazně lepším stavu než evropské země. Dnes MMF také upravil předpověď růstu HDP USA na rok 2025 směrem nahoru na 2,2 % meziročně, zatímco snížil prognózy růstu pro Německo jak pro rok 2024, tak 2025. Nyní MMF očekává, že německá ekonomika tento rok stagnuje, oproti dříve předpokládanému růstu 0,2 % meziročně. -
EUR/USD. Projev Christine Lagarde po zprávě o inflaci
Pár EUR/USD v posledních týdnech stagnuje. To je jasně viditelné v grafech s většími časovými rámci, například ve 4–6hodinovém grafu. Pohyb je horizontální, tedy do strany. A jakýkoli pohyb do strany může znamenat pouze dvě věci: 1) V této době jsou býci a medvědi v rovnováze. 2) Hlavní hráči akumulují pozice pro potenciálně silný pohyb nahoru nebo dolů. Připomínám, že ve 4hodinovém grafu byl "býčí" trend přerušen před několika týdny uzavřením pod vzestupnou trendovou linií. Nyní bychom tedy měli očekávat pokles eura. Během týdne nebo několika dnů se mohou býci začít aktivně projevovat, jak tomu bylo včera nebo předevčírem. Tento týden bude zveřejněno mnoho důležitých zpráv a proběhnou projevy Christine Lagarde a Jeroma Powella. V tuto chvíli může býky podpořit jakákoli událost. -
EURUSD prolomil double-bottom, akcie začínají týden mírnými ztrátami
Pondělní seance je zatím bez důležitých dat a kvůli svátku v USA jsou i objemy na burzách podrpůměrné. V Evropě se pohybují přibližně čtvrtinu pod dlouhodobým průměrem, zatímco indexy jsou pod mírným prodejním tlakem. Plynule tak navazují na korekci z konce minulého týdne, která obchodníkům připomněla, že to indexy s likvidací říjnových výprodejů nebudou mít jednoduché. Podobně na tom dnes pravděpodobně bude také Amerika, kde zatím futures na indexy indikují OPEN dvě až tři desetiny pod pátečním CLOSE. -
EURUSD prolomil hranici podpory 1,0750
Americký dolar je dnes nejvýkonnější měnou skupiny G10. Zatímco v první polovině dnešního dne se USD obchodoval ve srovnání s ostatními hlavními měnami spíše smíšeně, po zveřejnění údajů o americkém indexu spotřebitelských cen za březen se situace změnila. Zpráva se ukázala být velkým jestřábím překvapením a ukázala větší než očekávané zrychlení celkového ukazatele i to, že jádrový ukazatel zůstal navzdory očekávanému poklesu beze změny. Obě měřítka vykázala třetí měsíc v řadě nárůst o 0,4 % m/m, zatímco trh doufal a očekával zpomalení na 0,3 % m/m. Další jestřábí překvapení v údajích o inflaci zchladilo očekávání trhu ohledně rychlého snížení sazeb Fedu. Zatímco peněžní trhy viděly více než 50 % šanci, že americká centrální banka na červnovém zasedání přinese první snížení sazeb o 25 bazických bodů, nyní tyto šance klesly na zhruba 20 %. Podle peněžních trhů je nyní víceméně vyrovnaná šance, že první snížení sazeb bude provedeno v červenci nebo dokonce v září. Posílení USD vyvolává velký propad na trhu EURUSD. Tento pár v době tisku klesá o zhruba 1,1 %, což představuje největší jednodenní pokles od 15. března 2023. -
EURUSD prolomil úroveň 1,04 před PCE.
Index cen osobních výdajů (PCE), preferovaný inflační ukazatel Federálního rezervního systému (Fed), bude dnes hlavním makroekonomickým údajem, na který se trhy zaměří. Hlavní rozdíl mezi CPI a PCE spočívá v tom, že PCE zahrnuje širší spektrum zboží a služeb, včetně nepřímých plateb, jako je zaměstnavatelem hrazená zdravotní péče. -
EURUSD prorazil nad úroveň 1:1 struktury
Hlavní měnový pár EUR/USD zahájil nový týden zisky. Vidíme tak pokračování pozitivního sentimentu z minulého týdne. Navzdory tomu, že před víkendem medvědi úspěšně zabránili průrazu rezistence na 1,0726, tak tato hladina byla nakonec úspěšně dobyta. Při pohledu na časový rámec D1 je zřetelné, že existuje šance na negaci širokého patternu 1:1. To by dle metodologie Overbalance znamenalo krátkdobou změnu sentimentu na růstový. Potvrzením tohoto scénáře by bylo překročení 78,6% Fibonacciho retracementu, který se nachází v blízkosti horní hranice kanálu sestupného trendu. Pokud bude růst pokračovat, tak další důležitou rezistenci vidíme až na úrovni 1,0940. -
EURUSD prorazilo nad 1.1000 - aktuální cíl je úroveň 1.1200/50
EUR/USD navzdory stabilním americkým dluhopisům ve středu prorazil nad 1.1000 poté, co Evropská komise navrhla fond obnovy EU ve výši 750 miliard EUR.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Tradingové analýzy a zprávy
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Odhady: Zisky velkých firem z Evropy ve 2Q výrazně vzrostly
Zaměstnanec firmy: Akcií SpaceXu se zbavím, jakmile bude možnost
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Blogy uživatelů
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Forexové online zpravodajství
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
ČNB ponechala sazby na 3,75 %. Prostor pro jejich snížení existuje, pravděpodobnost je ale zatím malá
Denní shrnutí: Výprodej dolaru po NFP, zlato opět roste
Tři trhy, které sledovat příští týden (07.08.2026)
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
ČNB ponechala sazby na 3,75 %. Prostor pro jejich snížení existuje, pravděpodobnost je ale zatím malá
Denní shrnutí: Výprodej dolaru po NFP, zlato opět roste
Tři trhy, které sledovat příští týden (07.08.2026)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Obchodní doporučení pro kryptoměnový trh na 23. června
Kontrast měnových politik dál negativní pro euro, forint ztrácí po dalším poklesu cen
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 17. ledna (americká seance)
Uber reportoval výsledky za 2Q, hrubé rezervace i očistěný zisk EBITDA překonaly odhady analytiků
Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (27-06-17)
Japonsko
Evropa uzavřela první seanci roku smíšeně, index PX nejvýše za poslední měsíc
Čínská Anta Sports kupuje téměř třetinu akcií Pumy za 1,8 miliardy dolarů
Přehled zpráv z amerického trhu
USDPLN – Fibonacci 38.2
Obchodní doporučení pro kryptoměnový trh na 23. června
Kontrast měnových politik dál negativní pro euro, forint ztrácí po dalším poklesu cen
USD/JPY: Jednoduché obchodní tipy pro začínající obchodníky na 17. ledna (americká seance)
Uber reportoval výsledky za 2Q, hrubé rezervace i očistěný zisk EBITDA překonaly odhady analytiků
Market Insider: EURUSD, GBPUSD, DAX, Brent (27-06-17)
Japonsko
Evropa uzavřela první seanci roku smíšeně, index PX nejvýše za poslední měsíc
Čínská Anta Sports kupuje téměř třetinu akcií Pumy za 1,8 miliardy dolarů
Přehled zpráv z amerického trhu
USDPLN – Fibonacci 38.2
Blogy uživatelů
Na co si dát pozor u prop trading firem - high-water mark (část 2.)
Backtesting strategií na forexu
Měnové války dostávají nový rozměr
Lidé nejsou racionální, ale systematicky iracionální | Marek Horňanský
Praktická ukázka: Divný týden
Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)
Praktické okénko – Postupný vstup do obchodu na základě Volume Profilu
Trápí vás povánoční stagnace? Tyto 3 webináře vás vrátí zpět do hry
Měnový pár AUD/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Jak efektivně řídit poměr výnosů k zisku
Na co si dát pozor u prop trading firem - high-water mark (část 2.)
Backtesting strategií na forexu
Měnové války dostávají nový rozměr
Lidé nejsou racionální, ale systematicky iracionální | Marek Horňanský
Praktická ukázka: Divný týden
Makroekonomické faktory - hospodářský cyklus (7. díl)
Praktické okénko – Postupný vstup do obchodu na základě Volume Profilu
Trápí vás povánoční stagnace? Tyto 3 webináře vás vrátí zpět do hry
Měnový pár AUD/USD: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Jak efektivně řídit poměr výnosů k zisku
Vzdělávací články
Vysoké riziko intervence na EURCHF a USDJPY
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Jak by měl vypadat den začínajícího tradera, který nemá na obchodování čas
7 věcí, bez kterých se na forexu neobejdete
Jaký obchodní styl vám vyhovuje (2/2)?
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Měsíční report finančních trhů (květen 2022)
Kdo je to zablokovaný trader a jak to překonat
Uvažuje Bank of Japan o další intervenci?
Vysoké riziko intervence na EURCHF a USDJPY
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Jak by měl vypadat den začínajícího tradera, který nemá na obchodování čas
7 věcí, bez kterých se na forexu neobejdete
Jaký obchodní styl vám vyhovuje (2/2)?
Jednoduché obchodní systémy (část 3.)
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Měsíční report finančních trhů (květen 2022)
Kdo je to zablokovaný trader a jak to překonat
Uvažuje Bank of Japan o další intervenci?
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Shrnutí obchodování 11.2.2016
Forex: Koruna oslabila k euru a posílila k dolaru
Swingové obchodování GBP/USD 6.8.2026
USD/CAD oslabil do klíčové nákupní zóny, čeká nás odraz nebo průlom?
Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 2.11.2023
Dubnové zpomalení inflace analytiky překvapilo, táhlo ho zlevnění potravin
Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 13.2.2019
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 25.7.2024
Forex: TD Bank doporučuje long na USD/CAD
Forex: Shrnutí obchodování 11.2.2016
Forex: Koruna oslabila k euru a posílila k dolaru
Swingové obchodování GBP/USD 6.8.2026
USD/CAD oslabil do klíčové nákupní zóny, čeká nás odraz nebo průlom?
Scholz slíbil podporu Ukrajině a chce odvážnou energetickou transformaci
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 2.11.2023
Dubnové zpomalení inflace analytiky překvapilo, táhlo ho zlevnění potravin
Obchodujeme kryptoměny: BTC/USD (Bitcoin) - technická analýza 13.2.2019
Intradenní Price Action patterny na GBP/JPY 25.7.2024
Forex: TD Bank doporučuje long na USD/CAD
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
LIVE TRADING pomocí PRICE ACTION, S/R, S/D, DIVERGENCÍ, TL
Co přinese rok 2012?
Trochu jiný pohled tradera na obchodování forexu v období Ukrajinské krize a jiných silných makroekonomických událostí
Věčný návrat debaty o blížící se recesi v USA
Proč upadly akcie Apple v nemilost u Warrena Buffetta?
USD/JPY
(Ne)trader
Price Action Trading Jakuba Hodana
Výsledková sezóna musí potvrdit růst
EUR/USD
LIVE TRADING pomocí PRICE ACTION, S/R, S/D, DIVERGENCÍ, TL
Co přinese rok 2012?
Trochu jiný pohled tradera na obchodování forexu v období Ukrajinské krize a jiných silných makroekonomických událostí
Věčný návrat debaty o blížící se recesi v USA
Proč upadly akcie Apple v nemilost u Warrena Buffetta?
USD/JPY
(Ne)trader
Price Action Trading Jakuba Hodana
Výsledková sezóna musí potvrdit růst




