Středa 19. června 2024 16:58
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO král
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new

EUR/USD: tipy pro začátečníky na obchodování během evropské seance dne 27. května

27.05.2024 10:10  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Přehled obchodování a tipy pro měnový pár EUR/USD

K otestování ceny 1,0856 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce vystoupal nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD dále růst. Z toho důvodu jsem se na konci týdne rozhodl euro nenakupovat a udělal jsem dobře. Zprávy z Německa byly povzbudivé, ale Spojené státy zveřejnily údaje, které byly zklamáním, protože se ukázaly být horší, než předpovídali ekonomové. To nám připomnělo, jak negativně působí vysoké úrokové sazby v USA na ekonomiku a její vyhlídky, ačkoli Federální rezervní systém na tom nevidí nic špatného.

Dnes ráno očekáváme další várku německých údajů, které by mohly trh rozhýbat oběma směry. Index podnikatelského klimatu IFO, index současných podmínek IFO a index očekávání IFO budou dopoledne určovat směr vývoje EUR/USD a v případě slabých dat se může tlak na tento pár vrátit. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.analytics6654320f2b80d.jpg


Nákupní (buy) signály

Scénář č. 1. Dnes můžete koupit euro, jakmile cena dosáhne 1,0860 vyznačené zelenou linií v grafu, s cílem růstu na úroveň 1,0891. Na úrovni 1,0891 plánuji z trhu vystoupit a euro zároveň prodat v opačném směru, přičemž počítám s pohybem o 30–35 pipsů od místa vstupu. S růstem eura dnes můžete počítat až po zveřejnění velmi dobrých údajů o HDP Německa, protože jiné důvody k nákupu nebudou. Před nákupem se ujistěte, že se ukazatel MACD nachází nad nulou a právě od ní začíná stoupat.

Scénář č. 2. Euro dnes nakoupím také v případě dvou po sobě jdoucích testů ceny 1,0842 v době, kdy se bude ukazatel MACD nacházet v přeprodané oblasti. To omezí potenciál pohybu nástroje směrem dolů a povede k obratu trhu směrem vzhůru. Můžeme očekávat růst k protilehlým úrovním 1,0860 a 1,0891.

Prodejní (sell) signály

Scénář č. 1. Prodej eura plánuji poté, co měnový pár EUR/USD dosáhne úrovně 1,0842 vyznačené červenou linií v grafu. Cílem bude úroveň 1,0815, na které hodlám z trhu vystoupit a okamžitě nakoupit v opačném směru (očekávám pohyb o 20–25 pipsů směrem vzhůru od této úrovně). Tlak na EUR/USD se zvýší v případě, že se ceně nepodaří konsolidovat v blízkosti denního maxima a pokud Německo zveřejní slabá data. Před prodejem se ujistěte, že se ukazatel MACD nachází pod nulou a právě od ní začíná klesat.

Scénář č. 2. Euro dnes prodám také v případě dvou po sobě jdoucích testů ceny 1,0860 v době, kdy se bude ukazatel MACD nacházet v překoupené oblasti. To omezí růstový potenciál páru a povede k obratu trhu směrem dolů. Můžeme očekávat pokles k protilehlým úrovním 1,0842 a 1,0815.

analytics66543216f031b.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie je vstupní cena, za kterou můžete obchodní nástroj koupit.

Tlustá zelená linie je cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně zafixovat zisky, protože další růst nad tuto úroveň je nepravděpodobný.

Tenká červená linie je vstupní cena, za kterou můžete obchodní nástroj prodat.

Tlustá červená linie je cena, na které můžete nastavit take-profit (TP) nebo ručně zafixovat zisky, protože další pokles pod tuto úroveň je nepravděpodobný.

Linie MACD: při vstupu do trhu je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci na kryptoměnovém trhu musí být při rozhodování o vstupu do trhu velmi opatrní. Nejlepší je před zveřejněním důležitých fundamentálních zpráv do trhu nevstupovat, abyste se vyhnuli prudkým cenovým výkyvům. Pokud se rozhodnete obchodovat během zveřejňování zpráv, vždy zadejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete rychle přijít o celý svůj vklad, zejména pokud nepoužíváte money management a obchodujete velké objemy.

Nezapomeňte, že pro úspěšné obchodování je nutné mít jasný obchodní plán, podobný tomu, který jsem představil výše. Činit spontánní rozhodnutí o obchodování na základě aktuální situace na trhu je pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátová strategie.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance na 18. června pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0726 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což v závěru dne omezilo potenciál páru EUR/USD k růstu. Tento potenciál byl sporný již po výprodeji EUR/USD z minulého týdne. Z tohoto důvodu jsem euro nenakupoval. Komentáře představitelů Federálního rezervního systému negativně ovlivnily vyhlídky dolaru, i když se nedá říci, že by to mělo výrazný vliv na dynamiku trhu.
 • EUR/USD: tipy na obchodování během evropské seance 3. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0694 došlo odpoledne v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo medvědí potenciál páru. Z tohoto důvodu jsem od prodeje eura upustil. Na další vstupní body jsem nečekal. Údaje o výrobním indexu PMI v Německu a eurozóně dopadly poměrně dobře, ale tyto zprávy euro nepodpořily. Odpoledne vedly údaje z USA k další vlně poklesu, ale páru se nepodařilo prorazit z kanálu. Dnes budou zveřejněny zprávy o míře nezaměstnanosti v eurozóně a průmyslové produkci ve Francii. Obchodníci budou tyto zprávy pravděpodobně ignorovat, protože nejsou klíčové. Před zveřejněním důležitých údajů z USA proto očekávám nízkou volatilitu trhu s pozičním obchodováním v rámci kanálu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénáře č. 2.
 • EUR/USD: tipy na obchodování během evropské senace dne 17. června pro začátečníky
  The price test of 1.0715 occurred at a time when the MACD indicator sharply fell from the zero mark, which limited the EUR/USD pair's potential fall. For this reason, I did not sell the euro. In the second half of the day, after weak US data there was a price test of 1.0677, where I was going to buy the euro with a bounce in mind. All this led to a good upward correction, making it possible to make a profit of around 25 pips. Traders simply ignored the data on the French Consumer Price Index and the Italian foreign trade balance
 • EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 16. dubna
  Odpoledne došlo k otestování ceny 1,0646 v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem dolů od úrovně nula, což potvrdilo správný vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár dále propadl podél trendu o více než 20 bodů. Údaje o německém indexu velkoobchodních cen a změnách průmyslové výroby v eurozóně byly v první polovině dne ignorovány, což euru zabránilo se normálně zotavit. Během americké seance vedla silná zpráva o maloobchodních tržbách v USA k propadu rizikových aktiv a akciových trhů, což zvýšilo poptávku po dolaru.
 • EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 22. dubna
  K otestování ceny 1,0664 v odpoledních hodinách došlo v době, když se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem nahoru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho pár vzrostl o více než 25 pipsů a tím to skončilo. Trh totiž růst cen výrobců v Německu ignoroval a euro se nadále zotavovalo po velkém výprodeji během asijské seance. Při absenci amerických údajů byl pár do poloviny americké seance pod tlakem, ale k výrazným změnám nedošlo. Medvědi nedokázali převzít iniciativu, o kterou budou muset dnes bojovat. Kromě ukazatele spotřebitelské důvěry za země eurozóny dnes nebudou zveřejněny žádné další zprávy, takže zběsilých pohybů na trhu se pravděpodobně nedočkáme. Volatilita trhu pravděpodobně zůstane nízká, stejně jako objem obchodů, což by teoreticky mělo pomoci kupujícím rizikových aktiv včetně eura k tomu, aby udrželi situaci pod kontrolou. S nákupy při proražení nad horní hranici bočního kanálu však buďte opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 25. dubna
  K odpolednímu otestování ceny 1,0704 došlo v době, kdy se ukazatel MACD vyšplhal výrazně nad nulu, což omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že k otestování došlo ke konci americké seance. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Absence amerických dat umožnila býkům na EUR/USD pokračovat v pohybu vzhůru po zveřejnění poměrně rozumných ukazatelů německého IFO a ekonomických očekávání, na které se zaměřila pozornost. Dnes může euro během evropské seance pokračovat v růstu, k tomu však bude zapotřebí silná zpráva o předstihovém indexu spotřebitelského klimatu v Německu a také dobrý ekonomický bulletin Evropské centrální banky. Odpoledne se však účastníci trhu zaměří na ekonomické údaje z USA, takže s nákupem eura na současných maximech nespěchejte. Zprávám se budeme věnovat v odpolední prognóze. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2.
 • EUR/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance 29. května
  K otestování ceny 1,0885 došlo v době, kdy se ukazatel MACD prudce zvýšil nad nulu, což omezilo potenciál páru EUR/USD dalšího růstu. Z toho důvodu jsem nenakupoval a ani jsem se nedočkal dalšího testu 1,0885 pro krátkou pozici. U hladiny 1,0867 však byla situace jiná: k prvnímu cenovému testu 1,0867 došlo, když byl ukazatel MACD výrazně dole, a druhý test, ke kterému došlo, když se ukazatel nacházel v přeprodané oblasti, poskytl příležitost k realizaci scénáře č. 2 pro nákup. Výsledkem bylo posílení páru o 15 pipsů. Silné údaje z USA vyvíjely ve druhé polovině dne na euro tlak.
 • EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 13. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0775 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se pár EUR/USD propadl o zhruba 7 pipsů, načež se poptávka vrátila, což vedlo k vybírání zisků. Podobný vstupní bod přiměl pár k pohybu o 12 pipsů. Páteční zprávy o italské průmyslové výrobě a zápis z jednání Evropské centrální banky neměly na trh téměř žádný vliv a pár EUR/USD se během evropské seance nadále obchodoval v bočním kanálu. Slabé americké zprávy vedly ke zvýšení volatility a obchodníci mohli ke vstupu do trhu využít výše zmíněných signálů. Dnes se kromě ekonomické prognózy Evropské komise a zasedání Euroskupiny nic dalšího neodehraje, takže očekávám stejně nízký objem obchodování a nízkou volatilitu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 2.
 • EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 20. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0849 došlo v době, kdy ukazatel MACD právě začínal stoupat od nuly, což potvrdilo vstupní bod pro nákup eura. V důsledku toho si měnový pár EUR/USD polepšil o více než 25 pipsů. Euro bylo ráno pod tlakem poté, co se ukázalo, že index spotřebitelských cen v eurozóně v dubnu klesl. Na trh se však vrátili kupující, kteří svou přítomnost potvrdili na konci týdne. Dnes pravděpodobně nedojde k žádnému významnému fundamentálnímu vývoji, protože ekonomický kalendář eurozóny je prázdný. Proto se zaměřím na nejbližší úrovně v očekávání dalšího vývoje růstového trendu. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
 • EUR/USD: tipy pro obchodování během evropské seance dne 24. května pro začátečníky
  K otestování ceny 1,0835 došlo v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo vstupní bod k prodeji eura. V důsledku toho se měnový pár EUR/USD propadl o více než 30 pipsů a dosáhl cílové úrovně 1,0806. Nakonec jsem však na konci dne po odrazu od této úrovně nenakupoval. Silné údaje o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách v USA vedly na konci týdne k výraznému výprodeji EUR/USD a zvýšily tlak na euro. Dnes může situace působit v neprospěch kupujících, zejména pokud se údaje o HDP Německa ukážou jako slabé. Zpomalení hospodářského růstu negativně ovlivní chuť obchodníků nakupovat euro i na současných minimech, takže s dlouhými pozicemi buďte velmi opatrní. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2.
 • EUR/USD. Trh ignoruje jestřábí signály Fedu
  Měnový pár EUR/USD dnes překonal úroveň 1,1450 a obchodoval se mírně výše. Nelogická reakce obchodníků na zveřejnění silné inflace naznačuje, že máme co do činění s korekčním pullbackem, který byl vyvolán nerozhodným projevem předsedy Fedu v Senátu. Domníváme se však, že jde o poměrně slabý argument pro oslabení amerického dolaru. Jerome Powell není a nikdy nebyl nápadně jestřábí. Jeho rétorika byla téměř vždy opatrná a obezřetná, zatímco mnozí jeho kolegové v poslední době postupně zpřísňují rétoriku. Jestliže dříve existovaly pouze nesmělé předpoklady o vyhlídkách na zpřísnění měnové politiky, pak dnes se objevují sebevědomé signály, že sazba Fedu bude letos zvýšena třikrát až čtyřikrát. Takové informace zaznívají stále častěji včetně včerejších holubičích představitelů Fedu. Zaznamenaný růst prosincové americké inflace posílil důvěru, že americký regulátor bude letos jednat rozhodně a agresivně.
 • EURUSD: Trh je nervózní před zasedáním ECB
  Společná měna se ve čtvrtek ráno obchodovala s mírným ziskem a EURUSD pár se během Londýnské seance pohyboval při 1.1940. Volatilita by měla být během dne velice velká.
 • EURUSD: Trhy jsou klidné, Amerika slaví svátek
  Finanční trhy byly v pondělí ráno během Londýnské seance klidné a EURUSD pár se obchodoval bez výraznější změny okolo 1.1175. Američtí obchodníci mají dnes volno, protože Amerika slaví Memorial Day. Obchodování na burze je tak pozastaveno a likvidita na FX trhu bude minimální.
 • EUR/USD: Trhy nevylučují monetární expanzi v březnu, což vyvolává naději na konsolidaci
  Předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell uvedl, že březnové snížení sazeb není výchozím scénářem pro centrální banku. Pokles amerických akciových indexů a pokles EUR/USD pod úroveň 1,08 jak se zdá dokazují, že investoři vzali tuto zprávu vážně. Nicméně pravděpodobnost březnového snížení sazeb klesla na pouhých 33 %, poté se ukazatel zvýšil na 37 %. Trh s futures se nevzdává myšlenky zahájení měnové expanze během prvního jarního měsíce. Tato okolnost umožňuje hlavnímu měnovému páru udržet tendenci konsolidace.
 • EUR/USD: tři důvody, proč koupit euro
  Korekce dolaru směrem nahoru vypadá slabě, ale stále má dost síly a argumentů, aby zpomalila růst britské libry. Zdá se, že vrchol pro pár GBP/USD se nachází na 1,2500. Kupující nejsou schopni stlačit cenu na tuto úroveň a konsolidovat se nad ní. Ani dnešní technický signál libru nepodpoří.
 • EUR/USD tvoří těsné obchodní pásmo
  EUR/USD tvoří těsné obchodní pásmo poté, co překonal maximum ze 14. dubna. Býci chtějí průlom nahoru a vyšší ceny. Medvědi chtějí dolů. Potřebují však dosáhnout silného proražení pod hranici kanálu. Je pravděpodobné, že trh bude stále pokračovat v kanálu, protože začal už 1. března. To znamená, že šance upřednostňují předchozí testování nižší a vyšší Low a High.
 • EUR/USD Týdenní přehled: inflace a zase ta inflace
  Na konci minulého týdne se pár EUR/USD usadil v rámci 9. čísla, ale zaváhal, zda má zaútočit na 10. cenovou hladinu. Signály z úst šéfa Federálního rezervního systému a smíšené údaje Non-Farm Payrolls pomohly obchodníkům EUR/USD posunout cenové rozpětí, které je předběžně ohraničeno úrovněmi 1,0920 až 1,0990. K průlomu je však zapotřebí silný impuls, neboť úroveň 1,1000 je pevnou hladinou rezistence, tedy významným cílem. V této souvislosti bude hrát rozhodující roli nadcházející týden. V závislosti na jeho výsledku si býci buď udrží svou převahu a upevní se kolem 10. hodnoty, nebo znovu získají iniciativu prodávající a stáhnou pár zpět k 8. hodnotě. V nadcházejících dnech se pozornost zaměří na zprávy o inflaci v USA.
 • EUR/USD. Týdenní přehled. Zprávy o inflaci a zápisy FOMC
  Nadcházející obchodní týden slibuje, že bude "žhavý". Ekonomický kalendář je plný důležitých fundamentálních událostí, mezi nimiž je třeba vyzdvihnout zprávy o inflaci a zápisy FOMC. Tyto zprávy jsou důležité z různých důvodů, ale ve světle současných okolností mají zvláštní význam.
 • EUR/USD. Týdenní rekapitulace. Čína, ropa a rostoucí jestřábí sentiment.
  Pár EUR/USD uzavřel obchodní týden na úrovni 1,0700. Tento cíl symbolicky odráží současnou situaci. Na jedné straně se medvědi EUR/USD dokázali usadit v rozmezí čísla 7, což ukazuje na sestupný trend. Na druhou stranu se jim přes jejich pokusy nepodařilo prolomit hranici čísla 6. Úroveň 1,0700 představuje kritický okamžik: buď se pár zkonsoliduje pod touto úrovní, nebo projde korekční fází směrem k rozmezí čísla 8.
 • EURUSD udržel 200-denní průměr
  Od našeho posledního komentáře z minulého týdne se na měnovém páru EURUSD příliš mnoho nezměnilo. Cena...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
NAGA
Falcon Broker
IronFX
reklama
Fintokei SwiftTrader