Úterý 28. května 2024 13:22
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 13. května (analýza dopoledních obchodů). Libra zůstává pod úrovní 1,2540.

14.05.2024 07:41  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2538 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Došlo k růstu, ale k testu a falešnému průrazu nám několik bodů chybělo, takže jsme z této úrovně nemohli získat vstupní bod na prodej. Ve druhé polovině dne se technický obraz nezměnil.

analytics6641f8f0b34c3.jpg

K otevření long pozic na páru GBP/USD je potřeba následující:

Naprostá absence statistik ze Spojeného království držela obchody v rámci kanálu, což výrazně ovlivnilo volatilitu trhu. To se vcelku čekalo. Podobná situace se nejspíš bude opakovat i ve druhé polovině dne, protože žádné důležité statistiky z USA nejsou v plánu. Hlavní událostí americké seance bude projev jedné z představitelek Federálního rezervního systému Loretty Mesterové, takže doporučuji poslouchat, co řekne. Pokud budou její výroky zdrženlivé, zvážím nákupy kolem supportu 1,2504, na který jsme v první polovině dne nedosáhli. Až po vytvoření falešného průrazu můžeme získat vstupní bod na long pozice, které dokážou libru posunout k úrovni 1,2538, kde se aktuálně obchoduje. Jen průraz a test tohoto pásma shora dolů na pozadí slabých dat z USA – šance na růst páru GBP/USD s aktualizací k úrovni 1,2569. V případě překonání tohoto pásma můžeme mluvit o růstu k úrovni 1,2606, což je ale nepravděpodobné. Tam dosáhnu zisku. V případě scénáře poklesu páru GBP/USD a absence kupců na hladině 1,2504 ve druhé polovině dne se zvýší tlak na libru, který povede k poklesu k hladině 1,2476. Falešný průraz bude vhodnou příležitostí ke vstupu na trh. Na páru GBP/USD plánuji okamžitě otevřít long pozice při odrazu od hladiny 1,2448 s cílovou korekcí o 30–35 bodů během dne.

K otevření short pozic na páru GBP/USD je potřeba následující:

Pokud budou mít výroky představitelů Fedu mírný tón, kupci se určitě pokusí prorazit rezistenci 1,2538, na kterou se aktuálně soustředí. Proto ke vstupu na short pozice s cílem poklesu k úrovni 1,2504 povede jen falešný průraz. Průraz a zpětný test tohoto pásma zespodu nahoru zvýší tlak na pár a poskytne medvědům výhodu a další prodejní bod s cílem oživení k úrovni 1,2476. Test této úrovně postaví kupce do velmi nebezpečné situace. Konečným cílem bude minimum 1,2448, kde vyberu zisk. Při scénáři růstu páru GBP/USD a absence medvědů na hladině 1,2538 ve druhé polovině dne, která je docela dobře možná, protože tato hladina byla už jednou otestována, budou mít býci příležitost k větší korekci a oživení k úrovni 1,2569. I tam budu shortovat jen při falešném průrazu. Při absenci aktivity v daném místě doporučuji otevírat short pozice na páru GBP/USD od hladiny 1,2606 a počítat s odrazem páru o 30–35 bodů dolů v rámci dne.

analytics6641f8f5bede2.jpg

V COT reportu z 30. dubna došlo k prudkému poklesu long i short pozic. Do těchto údajů je potřeba zahrnout ještě zprávu o trhu práce, takže objektivně máme k dispozici neúplné údaje. Před námi je ale zasedání Bank of England, přičemž postoj regulátora může ovlivnit rozložení sil na trhu. Mírný odliv a pokles pozic kupců i prodejců proto nepřekvapí. Skutečnost, že short pozic je jedenapůlkrát víc, sama o sobě naznačuje střednědobý trend, kterého se budu i nadále držet. Poslední COT report uvádí, že nekomerční long pozice klesly o 4 791 na 43 668 jednotek, zatímco nekomerční short pozice klesly o 2 034 na 72 658 jednotek. Rozdíl mezi long a short pozicemi se ve výsledku snížil o 550 jednotek.

analytics6641f8fb26587.jpg

Signály indikátorů:

Klouzavé průměry

Obchoduje se nad 30denním a 50denním klouzavým průměrem, což ukazuje na další růst libry.

Poznámka: Periody a ceny klouzavých průměrů jsou autorem zvažovány v hodinovém grafu (1H) a liší se od obecné definice klasických denních klouzavých průměrů v denním grafu (1D).

Bollingerova pásma

V případě poklesu bude jako support působit spodní hranice indikátoru zhruba na úrovni 1,2520.

Charakteristika indikátorů

 • Klouzavý průměr (klouzavý průměr určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu). Perioda 50. V grafu vyznačen žlutě.
 • Klouzavý průměr (klouzavý průměr určuje aktuální trend vyhlazením volatility a šumu). Perioda 30. V grafu vyznačen zeleně.
 • Indikátor MACD (Moving Average Convergence/Divergence – konvergence/divergence klouzavých průměrů). Rychlý EMA s periodou 12. Pomalý EMA s periodou 26. SMA s periodou 9.
 • Bollingerova pásma. Perioda 20.
 • Nekomerční obchodníci – spekulátoři, jako jsou individuální obchodníci, hedgeové fondy a velké instituce, kteří využívají trh s futures pro spekulativní účely a splňují určité požadavky.
 • Nekomerční long pozice představují celkový počet otevřených long pozic nekomerčních obchodníků.
 • Nekomerční short pozice představují celkový počet otevřených short pozic nekomerčních obchodníků.
 • Celková čistá nekomerční pozice představuje rozdíl mezi otevřenými short a long pozicemi nekomerčních obchodníků.
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • GBPUSD naďalej rastie vďaka blížiacim sa voľbám
  Britská libra neustále posilňuje voči ostatným hlavným menám. GBPUSD sa obchoduje na 7 mesačných maximách, mierne pod úrovňou 1,3150. GBP rastie, pretože volebné prieskumy naďalej ukazujú solídny náskok konzervatívcov nad Labouristami. Okrem toho sa premiér Johnson zaviazal presadiť Brexit do 100 dní po voľbách.
 • GBP/USD nadále klesá
  Přehodnocení šancí na zpřísnění měnové politiky Bank of England spolu s americkou "výjimečností" způsobuje pokles kotací GBP/USD již osmý týden v řadě. Libra ztrácí svou výhodu vůči americkému dolaru. Zatímco od začátku roku do poloviny července vzrostla o více než 8 %, na začátku září se toto číslo snížilo na polovinu. Experti agentury Reuters však očekávají, že libra se za 12 měsíců bude obchodovat za 1,29 USD.
 • GBPUSD nad 1.30 po lepších číslech HDP!
  Libra prolomila nad 1,3000 po lepších údajích o HDP Spojeného království (HDP Spojeného království (m/m) květen: -0,1 % (očekáváno -0,3 %; dříve 0,2 %)). Dáta mohou poskytnout Banku Anglicka do zimy úrokové sazby dále, které jsou kombinované s dolárovou slabostí po včerejším CPI čtení z USA, vytvářející tlak na sestup na pár GBP/USD.
 • GBP/USD. Náhled na únorové zasedání BoE: subvarianta omikronu BA.2, rostoucí inflace a klesající nezaměstnanost
  Cena páru GBP/USD už několik obchodních dní roste a překonává hladiny rezistence. Od minulého pátku libra postupně nabírá na síle a dobývá ztracené pozice. Za necelý týden pár posílil o více než 200 bodů a vystoupal z hladiny 1,3364 na lokální maximum 1,3587. Navzdory impulsu k růstu se ale kupující neodvážili atakovat hladinu 1,36. Během čtvrteční asijské seance pár opustil týdenní maximum a stagnoval u hladiny 1,3550. Nejde jen o to, že pokles dolarového indexu zpomalil: libra čeká na únorové zasedání BoE, jehož výsledky budou zveřejněny dnes odpoledne.
 • ❕GBPUSD na klíčové úrovni ⛔
  GBPUSD se i přes slabost amerického dolaru nachází v posledních seancích ve volném pádu. Britská měna se ocitla pod tlakem, když premiér Johnson řekl, že chce dohodu s EU do 15. října, nebo nechce dohodu vůbec. Vzhledem k množství problémů, které musí být vyřešeny (např. irská hranice) vypadá tento termín nerealisticky a trhy začaly do kurzu započítávat negativní scénář chaosu v ekonomických vztazích s EU. Pouze včera propadl pár GBPUSD o 200 bodů.
 • GBPUSD na pětitýdenním minimu, akcie na nízkých objemech mírně rostou
  Pondělní seance zatím na trzích začíná podle očekávání. Ve Francii a v Itálii jsou bank holiday a přestože jsou tamní burzy otevřené, celkové volume je v Evropě přibližně polovinu a více pod třicetidenním průměrem. Pondělní seance je zatím chudá také na data, takže evropské indexy zůstávají na dosah pátečního close a čekají na nové podněty.
 • GBP/USD na supportu
  I když z dlouhodobého hlediska je libra silnější vůči americkému dolaru, tak je možné, že se trh bude měnit do klesajícího trendu. K velkému propadu došlo i po včerejším vyhlášení na americkém dolaru, které vyšlo pozitivně pro americký dolar. Zpráva s žádostmi o dávky v nezaměstnanosti dopadly s výsledkem 242 tisíc z očekáváných 255 tisíc. Druhá zpráva ohledně prodejů domů na sekundárním trhu s výsledkem 4,28mn oproti odhadu 4,3mn.
 • GBP/USD našel pevnou půdu pod nohama
  GBP/USD po prolomení klíčové klesající trendové linie na začátku listopadu vytvářel hlubokou strukturu vyšších maxim a vyšších minim. Rally páru se však zastavila na tříměsíčním vrcholu 1,2732, přičemž cena se stáhla níže k 200dennímu jednoduchému klouzavému průměru (SMA). Vzhledem k tomu, že se ukazatelům RSI i MACD podařilo udržet v kladných hodnotách, mohli by se býci pokusit vymazat nejnovější pokles a posunout cenu směrem ke květnovému vrcholu 1,2678.
 • GBP/USD: na začátku důležitého obchodního týdne
  Zítra ve 12:30 GMT budou zveřejněny aktuální inflační indikátory z USA, které mohou významně ovlivnit očekávání trhu ve věci vyhlídek měnové politiky Federálního rezervního systému. Zasedání Fedu k této otázce začne také zítra a skončí ve středu v 18:00 GMT zveřejněním rozhodnutí o úrokových sazbách.
 • GBP/USD na 11měsíčních maximech
  Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti příjemně překvapil, když klesl o 10 000 na 316 000. Výsledek byl netrad...
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 23. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci narazili na rezistenci 1,2760.
  V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2730 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji, což vyústilo v pokles páru o téměř 30 bodů, ale na aktualizaci klíčového supportu 1,2700 už nedošlo. Pár se dál obchodoval v rámci bočního kanálu, takže bylo třeba revidovat technický obrázek na druhou polovinu dne.¨
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci ze dne 9. května (analýza dopoledních obchodů). Libra stále vězí v kanálu.
  V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2468 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu přinesly výborný vstupní bod pro nákup libry, což vedlo k růstu páru o téměř 30 bodů. Cílové úrovně 1,2504 jsme bohužel nedosáhli. Technický obraz nebyl odpoledne přehodnocen.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 14. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci libry se museli hodně snažit.
  V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2546 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a rozeberme, co se stalo. Pokles a falešný průraz signalizovaly nákup, ale růst se nikdy neuskutečnil, což vedlo k realizaci ztráty. Ve druhé polovině dne se technický obraz změnil.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 16. února (analýza dopoledních obchodů)
  Při tvorbě ranní prognózy jsem se soustředil na úroveň 1,2033 a na jejím základě jsem navrhl obchodní aktivitu. Podívejme se na pětiminutový graf a uvidíme, k čemu došlo. Po mírném poklesu hodnoty libry na pozadí absence statistik a v souladu se včerejším trendem se na úrovni 1,2033 objevil falešný průraz, který nabídl vynikající příležitost k nákupu. To vše vyústilo v růst zhruba o 40 bodů. Z technického hlediska nedošlo v druhé polovině dne k žádným změnám.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 2. května (analýza dopoledních obchodů). Libra byla zatlačena pod úroveň 1,2521.
  V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2521 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se tam stalo. Pokles spolu s vytvořením falešného průrazu umožnil nákupní signál a vedl k růstu páru o více než 20 bodů. Po nějaké době ale přišel průraz a reverzní test tohoto pásma zespodu nahoru, což umožnilo vstup na short pozice. V době psaní článku činil pokles jen asi 15 bodů, ne víc. Technický obraz byl ve druhé polovině dne úplně přehodnocen.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 21. května (analýza dopoledních obchodů). Kupci se zaměřují na hladinu 1,2722.
  V dopolední prognóze jsem upozornil na úroveň 1,2720 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se stalo. Růst a falešný průraz v daném místě daly signál k prodeji. Jak ale v grafu vidíte, k výraznějšímu poklesu zatím nedošlo, i když šance jsou poměrně dobré. Z technického hlediska jsem nezměnil nic.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 24. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra si uchovává naději
  V ranní prognóze jsem se zaměřil na úroveň 1,2423 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a analyzujme, co se stalo. Pokles a falešný průraz kolem úrovně 1,2423 přinesly signál k nákupu libry v rámci pokračování včerejšího býčího trendu. Jak ale vidíte v grafu, výrazný růst páru se nedostavil. Technický obrázek se ve druhé polovině dne nezměnil.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 25. dubna (analýza dopoledních obchodů). Libra dál oživovala.
  V dopolední předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2478 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M, který nám ukáže, co se stalo. Úroveň 1,2478 byla proražena, ale k retestu směrem dolů jsme se už nedostali, takže jsem zůstal bez signálů pro vstup. Ve druhé polovině dne byl technický obrázek mírně upraven.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů). Libra se snaží projevit růst.
  V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2623 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu tam vedly k prodejnímu signálu, ale pokles nenastal. Po krátké době býci dosáhli průrazu dolů a reverzního testu úrovně 1,2623, což je přinutilo opustit short pozice a otevřít long pozice. V době psaní článku jsem ještě nezaznamenal prudký růst. Odpoledne se technický obraz nezměnil.
 • GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. května (analýza dopoledních obchodů). Libra dosáhla úrovně 1,2756.
  V dopolední prognóze jsem věnoval pozornost úrovni 1,2756 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na graf 5M a zjistěme, co se v něm stalo. Růst a falešný průraz tam daly signál k prodeji, ale nikdy nedošlo k normálnímu pohybu směrem dolů. Odpoledne bylo třeba technický obrázek ještě zrevidovat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
Fintokei
InstaForex
IronFX
reklama
Swissquote Bank