Neděle 14. duben 2024 01:12
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. února (americká seance)

22.02.2024 13:19  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování páru USD/JPY

Další pokles byl omezen, protože test úrovně 150,17 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly.

Odpoledne bude zveřejněno několik zpráv z USA, které dokážou ovlivnit směr dolaru. Růst poptávky po dolaru a růst páru USD/JPY vyvolají zejména slabé údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti, prodejích domů na sekundárním trhu a zprávy o PMI. Další růst ceny tohoto páru GBP/USD vyvolá i jestřábí tón členů Fedu Philipa N. Jeffersona a Patricka T. Harkera.

analytics65d7395326ae2.jpg

Pro long pozice:

Nakupujte, když cena dosáhne úrovně 150,33 (zelená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 150,91. K růstu dojde po silných statistikách z USA.

Při nákupu dbejte na to, aby linie MACD ležela nad nulou nebo od ní stoupala. Nákup páru USD/JPY zvažte i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 150,04, ale linie MACD by měla být v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 150,33 a 150,91.

Pro short pozice:

Prodávejte, když cena dosáhne úrovně 150,04 (červená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 149,46. Tlak se vrátí v případě neúspěšné konsolidace kolem lokálního maxima a měkkého přístupu představitelů Fedu. Pokles vyvolají i slabé údaje o indexu PMI v USA.

Při prodeji dbejte na to, aby linie MACD ležela pod nulou nebo od ní klesala. Prodej páru USD/JPY zvažte i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 150,33, ale linie MACD by měla být v překoupené oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 150,04 a 149,46.

analytics65d73958584f1.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, na které můžete pár USD/JPY nakupovat.

Tučná zelená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další růst nad touto úrovní je nepravděpodobný.

Tenká červená linie – vstupní cena, na které můžete pár USD/JPY prodávat.

Tučná červená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další pokles pod touto úrovní je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu na trh je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musejí být při rozhodování o vstupu na trh velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší na trh nevstupovat a vyvarovat se tak prudkých výkyvů kurzu. Pokud se rozhodnete obchodovat v době zveřejňování zpráv, vždy zadávejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý vklad, zvlášť když nevyužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pokud chcete obchodovat úspěšně, potřebujete jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální tržní situace jsou pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátovou strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 21. prosince
  Další růst už je omezený, protože test úrovně 143,64 se shodoval s výrazným růstem linie MACD od nuly. Podobně se zastavil i další pokles, protože úroveň 143,34 byla otestována v době prudkého poklesu MACD linie od nuly.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 21. prosince (americká seance)
  Vzhledem ke stálé poptávce po jenu z posledních dní lze očekávat další pokles. Špatné údaje o žádostech o podporu v nezaměstnanosti v USA a HDP za 3. čtvrtletí navíc zvýší tlak na dolar a umožní jenu pokračovat v růstu. Zpráva o výrobním indexu z filadelfského Fedu poměr sil na trhu nezmění. Pasivita na denním minimu bude obchodování také držet v rámci kanálu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 21. února
  Test úrovně 150,12 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 35 pipů. Nákup při odrazu od úrovně 149,76 mezitím vyústil v růst o zhruba 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 21. února (americká seance)
  Další růst byl omezen, protože test úrovně 150,15 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, přičemž tentokrát se linie MACD nacházela v překoupené oblasti a vyvolala sell signál. Výsledkem byl pokles ceny o více než 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 21. září
  Další růst už je omezený, protože první test úrovně 148,06 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test naopak vyvolal prodejní signál, který vyústil v pokles ceny o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. března
  Silné údaje z USA dokázaly pár vytlačit nad hladinu 151 a kupci se pravděpodobně pokusí udělat vše pro to, aby se nad ní udrželi a zachovali si šanci na nastolení vzestupného trendu. Při pohledu na dnešní prázdný makroekonomický kalendář ale vidíme, že dolaroví býci se budou nahoru tlačit těžce.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. března (americká seance)
  Další pokles byl omezen, protože test úrovně 151,38 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu, který tentokrát vyvolal buy signál, protože linie MACD se nacházela v přeprodané oblasti. Výsledkem byl růst ceny o více než 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. ledna
  Další růst byl omezen, protože první test úrovně 148,39 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. K druhému testu došlo, když se linie MACD nacházela v překoupené oblasti, což vyvolalo prodejní signál. Výsledkem byl pokles o zhruba 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. prosince
  Další pokles už je omezený, protože test úrovně 142,84 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. O trochu později došlo k dalšímu testu, tentokrát na úrovni 142,49, což vedlo k mírné korekci směrem nahoru o zhruba 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. února
  Přestože údaje o bilanci zahraničního obchodu Japonska posílily pozici jenu, jen si nedokázal udržet dynamiku. Pár se proto dál obchoduje v rámci kanálu. Určitý tlak na pár vyvinul i zápis z lednového zasedání Fedu, který ale výrazně nezměnil rozložení sil. Dnes byly zveřejněny smíšené údaje o indexu podnikatelské aktivity ve výrobním sektoru a v sektoru služeb Japonska. Poptávka po jenu ale zůstala beze změny, protože síla sektoru služeb kompenzovala slabost sektoru výroby. Pár se proto obchodoval v rámci horizontálního kanálu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. září
  Tlak na japonský jen se dnes vrátil navzdory včerejším intervencím centrální banky, které mírně zchladily nadšení kupujících. Zveřejněná zpráva o inflaci v Japonsku ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly na 3,2 %, což je výrazně pod prognózami ekonomů. Rozhodnutí centrální banky ponechat úrokové sazby beze změny a zachovat ultra uvolněnou měnovou politiku ještě víc zvýšilo tlak, protože čím víc se sazby blíží k hranici 150, tím agresivnější budou intervence centrální banky a tím nápadnější budou skryté intervence zaměřené na posílení kurzu jenu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 23. ledna
  Další pokles byl omezen, protože test úrovně 147,85 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly. Volatilita trhu krátkodobě vzrostla, když Bank of Japan oznámila rozhodnutí ponechat úrokové sazby v záporné oblasti. Jak ale guvernér sdělil na tiskové konferenci, strategie normalizace politiky zůstává beze změny. Výsledkem byl růst jenu a pokles dolaru. Korekce na páru bude s největší pravděpodobností pokračovat, ale situace se může brzy změnit, protože čím níž pár USD/JPY klesne, tím atraktivnější bude jeho cena pro kupce.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 23. ledna (americká seance)
  Rozhodnutí japonské centrální banky nemělo na směřování trhu vliv, ale ostrý tón jejího představitele na tiskové konferenci znovu vyvinul tlak na pár, byť dočasně. Krátce nato se obchodníkům podařilo část poklesu vyrovnat, což jasně ukazuje, že dolar bude při každém vhodném poklesu páru stále atraktivní. Odpoledne nebude kromě výrobního indexu filadelfského Fedu zveřejněno nic důležitého. Kupci by neměli mít problém vyrovnat zbývající část poklesu páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 23. října
  V pátek kvůli velmi nízké volatilitě trhu kolem hodnoty 150 nedošlo k žádným cenovým testům. Ani údaje o japonském indexu spotřebitelských cen neumožnily kupcům vytlačit pár výš, protože aktivní opatření centrální banky kolem psychologické hranice 150 jenů by mohla kdykoli vyvolat výrazný pokles páru USD/JPY. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojených státech se dnes bude nejspíš dál obchodovat v rámci postranního kanálu s nízkým objemem i volatilitou.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 23. února
  Nejnovější údaje o americkém indexu PMI umožnily pokračování růstového trendu a vyústily v růst páru USD/JPY až do konce dne. Kupci budou s největší pravděpodobností pracovat na aktualizaci ročního maxima, ale budou se nad ním těžko držet bez dobrých statistik z USA.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 23. února (americká seance)
  Test úrovně 150,68 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal signál k nákupu, což vedlo k růstu ceny o 15 pipů. Prázdný makroekonomický kalendář na dnešní odpoledne přeje víc dolaru než jenu. Může být tedy aktualizováno roční maximum.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 24. ledna
  Volatilita trhu krátkodobě vzrostla, když Bank of Japan oznámila rozhodnutí ponechat záporné úrokové sazby. Jak ale guvernér Kazuo Ueda sdělil na tiskové konferenci, strategie normalizace politiky zůstává beze změny. Výsledkem byl růst jenu a pokles dolaru. Obchodníci toho rychle využili a pokles páru USD/JPY vyrovnali.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 24. ledna (americká seance)
  Dnešní pohyb se bude odvíjet od zpráv o PMI z USA. Pokud data předčí očekávání, pár prudce vzroste, zatímco neuspokojivá čísla povedou k dalšímu poklesu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 24. října
  Další pokles už je omezený, protože úroveň 149,81 byla testována, když linie MACD prudce klesala od nuly. Vzhledem k intervenci Bank of Japan na současných úrovních ale pravděpodobně bude pokračovat sestupná korekce.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. ledna
  Údaje o aktivitě v japonském sektoru služeb vyústily v pokles páru USD/JPY. Prodejci ale ani tentokrát nedokázali zkonsolidovat pod měsíčním minimem, takže výhodu získali kupci. Pár ve výsledku zůstal uvnitř horizontálního kanálu. Další pohyb bude záviset na údajích o americkém HDP, které budou zveřejněny během americké obchodní seance.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost