Neděle 10. prosinec 2023 19:00
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 22. září

22.09.2023 10:27  Autor: InstaForex  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování páru USD/JPY

Další pokles už je omezený, protože test úrovně 148,05 se shodoval s prudkým poklesem linie MACD od nuly.

Tlak na japonský jen se dnes vrátil navzdory včerejším intervencím centrální banky, které mírně zchladily nadšení kupujících. Zveřejněná zpráva o inflaci v Japonsku ukázala, že spotřebitelské ceny vzrostly na 3,2 %, což je výrazně pod prognózami ekonomů. Rozhodnutí centrální banky ponechat úrokové sazby beze změny a zachovat ultra uvolněnou měnovou politiku ještě víc zvýšilo tlak, protože čím víc se sazby blíží k hranici 150, tím agresivnější budou intervence centrální banky a tím nápadnější budou skryté intervence zaměřené na posílení kurzu jenu.

analytics650d44b22e55b.jpg

Pro long pozice:

Nakupujte, když cena dosáhne úrovně 148,29 (zelená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 148,95. Ačkoli se v souladu s býčím trhem objeví růst, buďte při nákupu na současných maximech opatrní. Při nákupu se také ujistěte, že linie MACD leží nad nulou nebo od ní právě začíná stoupat.

Nákup páru USD/JPY zvažte i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 147,98, ale linie MACD by měla být v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 148,29 a 148,95.

Pro short pozice:

Prodávejte, když cena dosáhne úrovně 147,98 (červená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 147,40. Tlak se vrátí v případě intervence japonské centrální banky. Při prodeji se ale ujistěte, že linie MACD leží pod nulou nebo od ní klesá.

Prodej páru USD/JPY zvažte i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 148,29, ale linie MACD by měla být v překoupené oblasti, protože jen tak se trh vrátí k úrovním 147,98 a 147,40.

analytics650d44b7d211e.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, na které můžete pár USD/JPY nakupovat.

Tučná zelená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další růst nad touto úrovní je nepravděpodobný.

Tenká červená linie – vstupní cena, na které můžete pár USD/JPY prodávat.

Tučná červená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další pokles pod touto úrovní je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu na trh je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musejí být při rozhodování o vstupu na trh velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší na trh nevstupovat a vyvarovat se tak prudkých výkyvů kurzu. Pokud se rozhodnete obchodovat v době zveřejňování zpráv, vždy zadávejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý vklad, zvlášť když nevyužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pokud chcete obchodovat úspěšně, potřebujete jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální tržní situace jsou pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátovou strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. listopadu
  Test úrovně 151,59 se shodoval s pohybem linie MACD od nuly nahoru a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o více než 100 pipů. Tlak se ale vrátil, když vyšlo najevo, že inflace v USA klesla víc, než se očekávalo. Údaje o HDP Japonska za 3. čtvrtletí, které byly dnes zveřejněny, vyrovnaly část poklesu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 15. září
  Další růst už je omezený, protože první test úrovně 147,23 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. K druhému testu naopak došlo, když linie MACD začala stoupat od nuly, což vedlo k růstu ceny o více než 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. listopadu
  Test úrovně 150,60 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Údaje o HDP Japonska za 3. čtvrtletí ale potenciál poklesu omezily, zatímco silná zpráva o maloobchodních tržbách z USA úplně ochromila snahu prodejců o vytvoření další sestupné korekce.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 16. října
  Test úrovně 149,6 se shodoval s pohybem linie MACD od nuly dolů a vyvolal prodejní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 17. října
  Test úrovně 149,62 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 15 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 18. září
  Test úrovně 147,60 na začátku dne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál a ten vyústil v růst k ceně 147,95. Mírný tlak během asijské seance ale vrátil pár do pásma bočního kanálu a další růst může zůstat omezený, protože nás čekají důležité události včetně zasedání Fedu. Do vývoje směnného kurzu může zasáhnout i Bank of Japan.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 19. září
  V pondělí kvůli nízké volatilitě trhu nedošlo k žádným cenovým testům. A vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři v Japonsku se dnes obchodníci pravděpodobně zaměří na činy centrální banky, protože kurz jenu opět oslabil. Směr páru USD/JPY by mohly ovlivnit i nadcházející údaje z amerického trhu s nemovitostmi, zvlášť pokud vyjdou pod očekávání. Špatné indikátory nejspíš sníží poptávku po dolaru, což povede k poklesu páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 2. října
  Japonská centrální banka oznámila v pátek ráno neplánovanou operaci nákupu dluhopisů a projevila tak odhodlání zpomalit růst výnosů. Už dříve navrhla nákup cenných papírů v hodnotě 300 miliard jenů, což mělo výrazný vliv na kurz jenu vůči dolaru a vedlo k poklesu páru. V průběhu dne se ale klesající pohyb změnil a pár USD/JPY dnes během asijské seance dosáhl nového ročního maxima. Zdá se, že dobré údaje o aktivitě v japonském nevýrobním sektoru neměly na rovnováhu sil žádný vliv, takže růst páru může v blízké době pokračovat. Před nákupem na aktuálních úrovních samozřejmě vezměte na vědomí, že Bank of Japan plánuje začátkem příštího roku ukončit politiku záporných úrokových sazeb, což by mohlo vyvolat výraznou změnu dynamiky trhu ve prospěch jenu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 20. září
  V úterý dopoledne nedošlo k žádným cenovým testům kvůli nízké volatilitě trhu. Odpoledne ale byla otestována úroveň 147,69, která se shodovala s poklesem linie MACD od nuly. To vyvolalo prodejní signál, který vyústil v pokles o 10 pipů. Krátce nato tlak na dolar polevil a údaje o americkém realitním trhu obnovily poptávku po tomto páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 21. září
  Další růst už je omezený, protože první test úrovně 148,06 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Druhý test naopak vyvolal prodejní signál, který vyústil v pokles ceny o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 23. října
  V pátek kvůli velmi nízké volatilitě trhu kolem hodnoty 150 nedošlo k žádným cenovým testům. Ani údaje o japonském indexu spotřebitelských cen neumožnily kupcům vytlačit pár výš, protože aktivní opatření centrální banky kolem psychologické hranice 150 jenů by mohla kdykoli vyvolat výrazný pokles páru USD/JPY. Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojených státech se dnes bude nejspíš dál obchodovat v rámci postranního kanálu s nízkým objemem i volatilitou.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 24. října
  Další pokles už je omezený, protože úroveň 149,81 byla testována, když linie MACD prudce klesala od nuly. Vzhledem k intervenci Bank of Japan na současných úrovních ale pravděpodobně bude pokračovat sestupná korekce.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. října
  Úroveň 149,69 byla otestována, když linie MACD stoupala od nuly, což vyvolalo signál k nákupu. K výraznému růstu ceny ale nedošlo, což vedlo ke ztrátám. Před polednem došlo k dalšímu cenovému testu, ale na úrovni 149,50. Přinesl prodejní signál a vyústil v pokles o zhruba 15 pipů. Po tomto pohybu se na trh rychle vrátili kupci. Podobný test odpoledne vyrovnal dosavadní ztráty, protože pohyb nahoru činil více než 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. září
  Test úrovně 1,0653 z pátečního odpoledne, který se shodoval s růstem linie MACD od nuly, vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o zhruba 15 pipů. Krátce nato se tlak ale vrátil, protože údaje o aktivitě v eurozóně vyšly pod očekávání. Takto to bylo po zbytek dne.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 25. září
  Test úrovně 148,29 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal na tomto páru nákupní signál. K prudkému růstu ceny ale nedošlo a pár se pak vrátil do pásma bočního kanálu.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 26. září
  Test úrovně 148,43 se shodoval s růstem linie MACD od nuly a vyvolal nákupní signál, který vedl k růstu ceny o téměř 50 pipů. Prodej při odrazu od hladiny 148,95 mezitím vedl k poklesu o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 27. listopadu
  Další růst už je omezený, protože k testu úrovně 149,50 došlo, když linie MACD poměrně prudce stoupala od nuly. Ve zbývající části dne se na trhu neobjevily žádné další signály.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 27. října
  Další růst už je omezený, protože úroveň 150,73 byla poprvé otestována, když linie MACD prudce stoupala od nuly. Pokud jde o druhý test, došlo k němu, když linie MACD začala od nuly klesat, což vyvolalo signál k prodeji. Výsledkem byl pokles ceny zhruba o 25 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 27. září
  Test úrovně 148,91 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál. Ani po další intervenci japonské centrální banky ale nedošlo k výraznému poklesu páru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 28. září
  Další růst už je omezený, protože první test úrovně 149,21 se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Pokud jde o druhý test, došlo k němu, když se linie MACD dostala do překoupené oblasti, což vyvolalo signál k prodeji. K poklesu ale nedošlo a býčí trh pokračoval.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
AGM Markets
FBS
TRIM BROKER
reklama
Instaforex ebook