Ticker Tape by TradingView
Výhled společnosti Invesco na 4. čtvrtletí 2023
Klíčové poznatky:
· Globální ekonomika zpomaluje, ale cyklická aktiva se chovají, jako by zrychlovala.
· Do našeho portfoliového modelu jsme zavedli bankovní úvěry a myslíme si, že s poklesem sazeb by se mohlo dařit i státním dluhopisům.
· Ve většině kategorií aktiv upřednostňujeme rozvíjející se trhy. To zvyšuje rizikovost našeho postoje.
Zavedení bankovních úvěrů
Očekáváme, že globální ekonomika bude nadále zpomalovat, ale nedávné chování aktiv odpovídá tomu, co bychom očekávali při zrychlení. Proto zůstáváme opatrní a očekáváme u cyklických aktiv období konsolidace.
V rámci naší modelové alokace aktiv snižujeme postoj k aktivům s vysokým výnosem (HY) na neutrální, přidáváme vládním dluhopisům (stále podváženým) a bankovní úvěry klasifikujeme jako „Overweight“. Konzervativní postoj je vyvážen zachováním orientace na aktiva rozvíjejících se trhů (EM).
Do modelové alokace aktiv přidáváme nadvážené bankovní úvěry s 6 % (oproti neutrálním 4 %). Bankovní úvěry vnímáme jako něco mezi hotovostí (s téměř nulovou durací) a HY (s rizikem selhání). Za normálních okolností lze očekávat, že po snížení sazeb centrálními bankami bude mít tato třída aktiv horší výkonnost než HY, ale podle našeho názoru ocenění v současné době zvýhodňuje bankovní úvěry.
Bankovní úvěry jsou aktiva, která byla původně poskytnuta bankami podnikům nebo jiným subjektům (nyní jsou často sjednávány v rámci specifického syndikačního procesu).
Naše prognózy na příštích 12 měsíců jsou založeny na následujících předpokladech:
· Růst světového HDP se zpomalí ale poté se obnoví
· Globální inflace se sníží, ale zůstane nad cíli mnoha centrálních bank
· Hlavní západní centrální banky se blíží ke konci svých cyklů zpřísňování měnové politiky
· Výnosy dlouhodobých vládních dluhopisů budou smíšené; výnosové křivky budou v průběhu roku 2024 strmější
· Úvěrové spready se v USA rozšíří, ale v Evropě budou smíšené a dojde k nárůstu nesplacených úvěrů
· Spready bankovních úvěrů budou stabilní, ale poroste počet nesplacených úvěrů
· Růst dividend akcií a REIT se zmírňuje a pohyby výnosů jsou smíšené
· Komodity se potýkají s problémy, protože globální ekonomika zpomaluje (s výjimkou zemědělských produktů)
· USD oslabuje s tím, jak končí zpřísňování pravidel Fedu
Spready HY se opět zúžily, což nám v době zpomalování ekonomiky připadá zvláštní. Očekáváme, že se spready opět rozšíří a dojde k nárůstu nesplácených dluhopisů, navíc poznamenáváme, že HY má tendenci dosahovat horších výsledků než ostatní aktiva s pevným výnosem, když americký Federální rezervní systém začne uvolňovat, resp. snižovat úrokové sazby.
Zároveň přidáváme váhy na státní dluhopisy (z 20 % na 22 %), i když zůstáváme podvážení oproti neutrálním 25 %. Výnosy v posledních třech měsících vzrostly a poznamenáváme, že státní dluhopisy mají tendenci dosahovat relativně dobrých výsledků, když Fed začne uvolňovat.
Obrázek 1. Optimalizované alokace pro globální aktiva (s použitím výnosů v místní měně)
|
|
|
| Optimalizace |
| |
| Neutrální Portfolio | Rozptyl | Očekávané výnosy | Sharpeho poměr | Max výnos | Modelová alokace aktiv |
Hotovost & Zlato | 5% | 0-10% | 0.8% | 10% | 6% | 10% |
Hotovost | 2.5% | 0-10% | 3.8% | 10% | 6% | 10% |
Zlato | 2.5% | 0-10% | -2.2% | 0% | 0% | 0% |
Vládní dluhopisy | 25% | 10-40% | 3.7% | 40% | 10% | ↑ 22% |
Korporátní dluhopisy s investičním stupněm | 10% | 0-20% | 5.8% | 17% | 20% | 18% |
Korporátní dluhopisy s vysokým výnosem | 5% | 0-10% | 5.0% | 0% | 10% | ↓ 5% |
Bankovní půjčky | 4% | 0-8% | 8.4% | 8% | 8% | ↑ 6% |
Akcie | 45% | 25-65% | 4.6% | 25% | 38% | 34% |
Nemovitosti | 4% | 0-8% | 6.5% | 0% | 8% | 5% |
Komodity | 2% | 0-4% | -2.7% | 0% | 0% | 0% |
Zdroj: Invesco Global Market Strategy office. Jedná se o teoretické portfolio a slouží pouze pro ilustraci.
Z regionálního hlediska se nám líbí rozvíjející se trhy (atraktivní spready), ale jsme neutrální ve Velké Británii a podvážení v Japonsku a eurozóně.
V USA i v Evropě jsme nadvážení. Může se zdát, že jsme snížili alokaci nemovitostí (REITs) (z 10 % na 5 %), ale to pouze odráží snížení neutrální alokace (z 8 % na 4 %) tak, aby se přizpůsobila třídě aktiv bankovních úvěrů. Proto zůstáváme v kategorii Overweight, i když jsme provedli některé regionální změny (přidali jsme Japonsku a eurozóně a snížili USA a EM).
Náš model zachovává maximální alokaci hotovosti (10 % oproti neutrálním 2,5 %). Sazby centrálních bank nadále rostou a my se domníváme, že hotovost nyní nabízí slušný výnosový potenciál spolu s atraktivními diverzifikačními charakteristikami.
Dalším diverzifikačním aktivem, které zvažujeme, je zlato. To si však vedlo tak dobře, že pochybujeme, že si dokáže udržet vyšší cenu. Proto jej ponecháváme na nulové hodnotě. Na nule ponecháváme i alokaci komodit, což je důsledek očekávaného cyklického oslabení a cen, které v mnoha případech považujeme za příliš vysoké. Zachováváme 18% nadváženou alokaci do dluhopisů investičního stupně (IG) oproti neutrálním 10 %. Očekáváme lepší výnosy než u státních dluhopisů nebo HY.
Rovněž poznamenáváme, že IG má tendenci dosahovat relativně dobrých výsledků, když Fed začne uvolňovat.
Naším oblíbeným regionem jsou rozvíjející se trhy, ale líbí se nám také IG v USA a Velké Británii. Alokaci akcií jsme nezměnili a zůstáváme podvážení s nezměněnou 34% alokací. Vzhledem ke zpomalujícím se ekonomikám a rostoucím výnosům dluhopisů nás překvapují nedávné zisky.
Akcie na rozvojových trzích zůstávají nadvážené (zejména Čína) a velkou podváženou položkou jsou USA (12 % oproti neutrálním 25 %). Japonsko snižujeme na podvážené (po silném výkonu) a přidáváme do eurozóny (Overweight). Z regionálního hlediska upřednostňujeme aktiva EM, zejména proto, že si myslíme, že jsou levná, ale také jako zajištění pro případ, že by se globální ekonomice dařilo lépe, než očekáváme. Nakonec očekáváme posílení jenu a zachováváme částečné zajištění z amerického dolaru.
Klíčová slova: Dluhopisy s vysokým výnosem | Prognózy | Ekonomiky | Alokace aktiv | Japonsko | Zpřísňování měnové politiky | Čína | Akcie | Státní dluhopisy | 3М | Optimalizace | Vládní dluhopisy | Inflace | Spready | Sazby | Očekávané výnosy | Měnové politiky | Rizikovost | Růst | IG | Portfolio | Výnosy | USA | Úrokové sazby | Potenciál | Korporátní dluhopisy | Výnosové křivky | Dluhopisy | Bankovní úvěry | HDP | Sazby centrálních bank | Aktiva | Ocenění | Podvážení | Problémy | Chování | Zajištění | Invesco | Třída aktiv | Ekonomika | Hotovost | Posílení | Alokace | Banky | Konsolidace | REIT | Oslabení | Trhy | Rozvíjející se trhy | Market | Aktivum | Zpomalování ekonomiky | Federální rezervní systém | Výnos | TIM | Zlato | Centrální banky | Výhled | Společnosti | USD | Globální inflace | Snížení sazeb | Overweight | Zisky | Globální ekonomika | Fed | Nemovitosti | Komodity | Výkonnost |
Čtěte více
-
Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Společenská smlouva je v troskách, což posiluje hlasy proti vládě i nestabilitu
Politická nejistota a rostoucí nevole vůči vládě provázející americké volby i dění předcházející referendu o Brexitu, na které Evropa čeká v červnu, představují dvě hlavní rizika, se kterými musí finanční trhy ve druhém čtvrtletí roku 2016 počítat. Jejich význam dále zvyšuje sbližování podobných hnutí po celém světě, což by mohlo signalizovat zásadní odmítání elit a dosavadního statu quo. V tomto výhledu se analytici Saxo Bank věnují tomu, jak obchodovat mezi jednotlivými třídami aktiv. -
Výhled Saxo Bank na 2. čtvrtletí: Světu už dochází úplně všechno
Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 2. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů. -
Výhled Saxo Bank na 3. čtvrtletí: Evropská revoluce
Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 3. čtvrtletí 2021 na globálních trzích. Kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia klientů. -
Výhled Saxo Bank na 4. čtvrtletí: Inflace, kterou svět ještě neviděl. Tentokrát to bude jinak
Společnost Saxo Bank, specialista na online obchodování a investice, publikovala svůj Čtvrtletní výhled na 4. čtvrtletí 2021 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také informace o nejrůznějších makroekonomických trendech, které budou mít dopady na investory i trhy. -
Výhled Saxo Bank pro třetí čtvrtletí: růst české ekonomiky zpomalí
Nastalo léto plné zvratů. V Evropě vládne nejistota, Británie je na odchodu z EU a dluhový cyklus dosáhl svého vrcholu. Česká ekonomika díky svému silnému provázání s evropským průmyslem zpomalí. Nezanedbatelný vliv by mohla mít i migrační krize. Vstup do eurozóny by v současné chvíli mohl ČR poškodit. Investiční a obchodní specialista Saxo Bank dnes zveřejnil výhled na 3. čtvrtletí roku 2016 pro finanční trhy. -
Výhled Saxo Bank pro 2. čtvrtletí: Zveličená nestabilita Evropy. Předstihne Evropa USA?
Je starou investorskou pravdou, že zisky se nejlépe generují u nevhodně naceněných aktiv a nedostatečné likvidity. Čím hůře naceněné aktivum, tím vyšší očekávaný výnos. Podobně je tomu s likviditou: větší likvidita vede k menším očekávaným výnosům. -
Výhled Saxo na 1. čtvrtletí: Co se stalo s budoucností?
Společnost Saxo dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí roku 2024 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. -
Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují
Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech. -
Výhled sklizně pšenice v Argentině hovoří o šestiletém rekordu
Dohadům, dle kterých se Argentina připravuje na sklizeň velké úrody pšenice, nabídla vzpruhu obilninová burza v Buenos Aires, jež na konci prosince prudce zvýšila odhad domácí sklizně pšenice v sezóně 2016-2017 z původních 12,5 miliónů tun na 15 miliónů. V současnosti by sklizeň měla být hotova z více než 85 %. Odhad argentinské obilninové burzy překonává jak předpověď Mezinárodní rady pro obiloviny (IGC), tak amerického ministerstva zemědělství (USDA). Měl by odrážet zevrubnější posouzení stavu větší osevní plochy, která dle satelitních snímků vzrostla o 400 tisíc hektarů na celkových 4,7 miliónů hektarů. -
Výhled společnosti Fidelity International na 4. čtvrtletí: Před námi je hrbolatá cesta
Po pěti letech, kdy se kola globální ekonomiky točila díky vydatné podpoře vlád, ses vracíme zpátky na zem. Trhy a globální ekonomika už od pandemie prokázaly odolnost, ale v posledních měsících se zvyšuje volatilita. -
Výhled společnosti Tesla na rok 2023: V boji proti celosvětovému zpomalení prodeje automobilů je Evropa trhem, který je třeba sledovat
Akcie elektromobilů se v posledním roce ocitly pod tlakem, přičemž ukázkovým příkladem EV je Tesla, která to pocítila v plné míře. Vedl k tomu trojí dopad obav z poptávky, problémů s výrobou/dodavatelským řetězcem a normalizace ocenění. Všechny tyto skutečnosti se promítly do ceny akcií společnosti Tesla, která se v roce 2022 propadla o 65 %. -
Výhled úrokových sazeb
Výhledy úrokových sazeb a kalendář zasedání centrálních bank. -
Výhled USA: Zápis Fedu, stavby domů
Fed podle očekávání ukončil výkupní program cenných papírů a také potvrdil, že hlavní úr. sazba může nadále setrvávat „delší čas“ blízko nuly. Fed sice zohlednil posilování trhu práce, hlavním překvapením ale po čase bylo opět varování před nízkou inflací. To se projevilo i jedním hlasem pro pokračování kvantitativního uvolňování, tedy proti konsensu FOMC. Navíc - a nikoliv v poslední míře - tentokrát mlčeli jestřábi, kterým v září vadila zmínka, že úr. sazby budou na nule dlouho poté, co budou ukončeny výkupy cenných papírů. -
Výhled ve výrobě kvůli poklesu zakázek dále klesá
Index nákupních manažerů (PMI) pro výrobní sektor v dubnu výrazně poklesl z 44,3 bodu na 42,8 bodu. Na rozdíl od mediánu trhu jsme s poklesem počítali, tempo zhoršení ale představuje negativní překvapení. Snížení hodnoty indexu je způsobeno zejména prudkým poklesem nových zakázek a rapidním propadem výroby. To na druhou stranu snižovalo poptávku po výrobních vstupech, což vedlo k poklesu jejich cen a zlepšení dodavatelských výkonů. Prozatím se tento trend ale naplno neprojevil v cenách výstupů, které se i nadále zvyšovaly, byť nejpomalejším tempem za poslední více jak dva roky. -
Výhled ve výrobě se zlepšuje, stále ale zůstává pesimistický
Srpnový index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru vykázal druhý nárůst v řadě, kdy z červencových 41,4 bodů vystoupal na hodnotu 42,9. Trh spolu s naším odhadem očekával mírnější nárůst a výsledek je nad všemi odhady analytiků pro agenturu Bloomberg. I přes pokračující korekci zůstává index hluboko pod hraniční hodnotou 50 bodů a poukazuje na přetrvávající problémy v českém průmyslu. -
Výhled vývoje měnového páru GBP/USD na 7. února. Libra se zotavila směrem k bočnímu kanálu
V úterý se měnový pár GBP/USD po dvoudenním poklesu silně odrazil směrem vzhůru. Pár dosáhl oblasti 1,2605–1,2620, která dlouhodobě slouží jako spodní hranice bočního kanálu a brání ceně v poklesu pod tuto hranici. Pro libru se jedná o kritický okamžik. Pokud se páru podaří vrátit se k bočnímu kanálu, existuje vysoká pravděpodobnost, že by se tak mohl vrátit flat trend. V opačném případě může dojít k bouřlivým pohybům, což velmi ztíží určení jasného trendu. Ideálním scénářem by bylo odražení od uvedené oblasti; pričemž můžete zvážit nové krátké pozice, udržení klesajícího trendu a očekávání silného a trvalého poklesu britské měny. -
Výhled Wall Street na rok 2025
Již tradičně se největší a nejprestižnější investiční banky v USA a finanční výzkumné instituce dělí o své odhady ohledně toho co čekat od amerických akciových trhů a ekonomiky v příštím roce. V průměru se očekává růst indexu S&P 500 přibližně o 10 %, což odpovídá historickému průměru. Po dvou letech nadprůměrných zisků tedy očekává většina stratégů průměrný rok 2025. -
Výhledy eura vůči dolaru - mírně negativní
Na měnovém páru EURUSD probíhalo dosti proměnlivé obchodování a sentiment obchodníků se neupíná ja... -
Výhledy eura vůči dolaru - mírně negativní
Na měnovém páru EURUSD probíhalo dosti proměnlivé obchodování a sentiment obchodníků se neupíná ja... -
Výhledy měn
Pravidelně měsíčně aktualizovaný výhled oblíbených měnových párů.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Libanonu se říkalo Švýcarsko Blízkého východu. Dnes je jeho měna prakticky bezcenná
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Libanonu se říkalo Švýcarsko Blízkého východu. Dnes je jeho měna prakticky bezcenná
Letní sleva 30 % na obchodní programy RebelsFunding!
Zlato a hlavní akciové indexy: Výkonnost a volatilita
Těžba jaké suroviny má lepší budoucnost a které akcie z toho mohou těžit?
Bublina splaskla, zelené akcie letí dolů. Je konec nebo čas levně nakoupit?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
V této měně si nechcete spořit. Íránský rijál dnes patří mezi nejslabší platidla světa
Akciové indexy: Jak vznikají akciové indexy (2. díl)
Krypto revoluce právě začíná – jste připraveni?
Smart Money Trading: Braní partials (scaling out) - vyplatí se vám to? (31. díl)
Denní kalendář událostí
Člen Fedu John Williams
V USA týdenní statistický bulletin API
Prezidentka ECB Christine Lagarde
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu John Williams
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Členka Fedu Mary Daly
Prezident USA Donald Trump
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
Člen Fedu John Williams
V USA týdenní statistický bulletin API
Prezidentka ECB Christine Lagarde
Guvernér BoE Andrew Bailey
Člen Fedu John Williams
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
Členka Fedu Mary Daly
Prezident USA Donald Trump
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA cenový index PCE
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ceny ropy prudce klesají díky naději na uklidnění situace na Blízkém východě
Forex: Dolar po zprávě o příměří a vystoupení šéfa Fedu klesá
Pražská burza posílila, nahoru ji táhly akcie ČEZ po schválení dividendy
Forex: Koruna se vrátila pod 24,80 EUR/CZK, k dolaru vylepšila téměř dvouleté maximum
Forex sentiment 24.6.2025
Powel: Centrální banka USA potřebuje více času, než zváží snížení úroků
Izrael i Írán porušily příměří, uvedl Trump
Zestátnění ČEZ považuje ministr Vlček za ekonomický nesmysl
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování bitcoinu 24.6.2025
Komodity: Ceny ropy prudce klesají díky naději na uklidnění situace na Blízkém východě
Forex: Dolar po zprávě o příměří a vystoupení šéfa Fedu klesá
Pražská burza posílila, nahoru ji táhly akcie ČEZ po schválení dividendy
Forex: Koruna se vrátila pod 24,80 EUR/CZK, k dolaru vylepšila téměř dvouleté maximum
Forex sentiment 24.6.2025
Powel: Centrální banka USA potřebuje více času, než zváží snížení úroků
Izrael i Írán porušily příměří, uvedl Trump
Zestátnění ČEZ považuje ministr Vlček za ekonomický nesmysl
5 událostí, které dnes stojí za pozornost
Swingové obchodování bitcoinu 24.6.2025
Blogy uživatelů
Nový trend: News trading. Jde o způsob, jak vydělat majlant, nebo spíše prodělat boty?
Gladiš, Stroukal, Kicom: Překvapivá odolnost trhů a kde hledat příležitosti v roce 2025
Praktická ukázka: Izrael vs. Irán vs. moje strategie
FOREX: analýza tradera po "bombovém" víkendu 💣
INVESTIČNÍ GLOSA: Blízký východ znovu hýbe trhy. Kam se po útoku na Írán vydá ropa?
Sleva 30 % na PROP TRADING od RebelsFunding
Týdenní přehled finančních trhů (16.–20. června 2025) a predikce na příští týden
Index S&P 500: Ze souboje lehkých vah vyšli těsně vítězně medvědi
Jak číst cenu v grafech: Základy price action, časových rámců a určení směru obchodu
Vzácné kovy se třpytí, probouzí se platina!
Nový trend: News trading. Jde o způsob, jak vydělat majlant, nebo spíše prodělat boty?
Gladiš, Stroukal, Kicom: Překvapivá odolnost trhů a kde hledat příležitosti v roce 2025
Praktická ukázka: Izrael vs. Irán vs. moje strategie
FOREX: analýza tradera po "bombovém" víkendu 💣
INVESTIČNÍ GLOSA: Blízký východ znovu hýbe trhy. Kam se po útoku na Írán vydá ropa?
Sleva 30 % na PROP TRADING od RebelsFunding
Týdenní přehled finančních trhů (16.–20. června 2025) a predikce na příští týden
Index S&P 500: Ze souboje lehkých vah vyšli těsně vítězně medvědi
Jak číst cenu v grafech: Základy price action, časových rámců a určení směru obchodu
Vzácné kovy se třpytí, probouzí se platina!
Forexové online zpravodajství
Wall Street roste díky uklidnění napětí na Blízkém východě 📈 Výprodej na ropě a zemním plynu se prohlubuje
OIL pokračuje v poklesu, ztrácí 4,5 % 📉
Frankfurtská burza v úterý výrazně posílila, index DAX přidal 1,6 %
Uber začíná nabízet v Atlantě jízdy autonomními vozidly Waymo
Carnival Corp ve 2Q překonala odhady a zvýšila výhled očištěného zisku na akcii pro celý rok
Pražská burza posílila díky pozitivnímu zahraničnímu sentimentu
Americké akcie na začátku obchodování rostou po oznámení příměří mezi Izraelem a Íránem
USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v červnu na 93 b. při očekávání 99,8 b.
USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu na -7 b. při očekávání -10 b.
Ministr průmyslu Vlček není zastáncem zestátnění ČEZu
Wall Street roste díky uklidnění napětí na Blízkém východě 📈 Výprodej na ropě a zemním plynu se prohlubuje
OIL pokračuje v poklesu, ztrácí 4,5 % 📉
Frankfurtská burza v úterý výrazně posílila, index DAX přidal 1,6 %
Uber začíná nabízet v Atlantě jízdy autonomními vozidly Waymo
Carnival Corp ve 2Q překonala odhady a zvýšila výhled očištěného zisku na akcii pro celý rok
Pražská burza posílila díky pozitivnímu zahraničnímu sentimentu
Americké akcie na začátku obchodování rostou po oznámení příměří mezi Izraelem a Íránem
USA: Spotřebitelská důvěra podle Conference Board v červnu na 93 b. při očekávání 99,8 b.
USA: Index výrobní aktivity richmondského Fedu v červnu na -7 b. při očekávání -10 b.
Ministr průmyslu Vlček není zastáncem zestátnění ČEZu
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Slabost etherea naznačuje, že dolů půjde i bitcoin
Slabší růst kanadského HDP
Slabší růst mezd nahrává dalšímu snížení sazeb ČNB
Slabší růst čínské ekonomiky nelze svádět jen na obchodní válku
Slabší data a zprávy se vstřebaly, dopoledne vypadá nerozhodně
Slabší trh práce pomohl technologiím
Slabost v průmyslu přetrvává
Slábnoucí IFO, nepřesvědčivé nové domy USA?
Slabučké US dáta posielajú dolár na kolená, trh čaká na Fed
Slabost páru EUR/USD před zasedáním FOMC.
Slabost etherea naznačuje, že dolů půjde i bitcoin
Slabší růst kanadského HDP
Slabší růst mezd nahrává dalšímu snížení sazeb ČNB
Slabší růst čínské ekonomiky nelze svádět jen na obchodní válku
Slabší data a zprávy se vstřebaly, dopoledne vypadá nerozhodně
Slabší trh práce pomohl technologiím
Slabost v průmyslu přetrvává
Slábnoucí IFO, nepřesvědčivé nové domy USA?
Slabučké US dáta posielajú dolár na kolená, trh čaká na Fed
Slabost páru EUR/USD před zasedáním FOMC.
Blogy uživatelů
„Nejdřív poznej sám sebe. Pak začni stavět obchodní systém,“ říká Sebastián G., dvacetiletá Fintokei Star ze Slovenska
Zkreslená realita - prop trading na sociálních sítích. A proč je i 1 % týdně výkon, před kterým smekáme
Jedna chyby umělé inteligence ubrala miliardy burzovní kapitalizaci Googlu
Povoluje Fintokei používání tradingových robotů?
Elektřina jako komodita a její specifické vlastnosti ve srovnání s největším trhem světa
Mapa 19/11
Programováním k tradingu II?
Smerujú kryptomeny na nulu?
Býci rázně odmítli další ztráty, americké akcie prudce posílily
Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, AUD/USD a rebel EUR/USD
„Nejdřív poznej sám sebe. Pak začni stavět obchodní systém,“ říká Sebastián G., dvacetiletá Fintokei Star ze Slovenska
Zkreslená realita - prop trading na sociálních sítích. A proč je i 1 % týdně výkon, před kterým smekáme
Jedna chyby umělé inteligence ubrala miliardy burzovní kapitalizaci Googlu
Povoluje Fintokei používání tradingových robotů?
Elektřina jako komodita a její specifické vlastnosti ve srovnání s největším trhem světa
Mapa 19/11
Programováním k tradingu II?
Smerujú kryptomeny na nulu?
Býci rázně odmítli další ztráty, americké akcie prudce posílily
Výběr z nedělní přípravy: USD/JPY, AUD/USD a rebel EUR/USD
Vzdělávací články
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2021!
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Obchodování formací konsolidace
Akciové indexy jako klíč k pochopení trhů
Objevte měnové indexy
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2019!
Trading a daně
Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2021!
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Obchodování formací konsolidace
Akciové indexy jako klíč k pochopení trhů
Objevte měnové indexy
Fintokei – recenze, zkušenosti a hodnocení
Daně z tradingu a investic - jak danit zisky jako trader a investor
FXstreet.cz vám přeje krásné Vánoce a úspěšný rok 2019!
Trading a daně
Dow teorie: Praktické použití nejen na FOREXu
Tradingové analýzy a zprávy
Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda
Forex: Dolar po zprávě o příměří a vystoupení šéfa Fedu klesá
Nejsilnější a nejslabší měny 7.12.2023
Forex: Shrnutí obchodování 4.7.2018
Bitcoin padá, je čas ho prodat nebo levně nakoupit?
Index spekulativního sentimentu 30.1.2013
Aktuálně otevřené forex pozice 19.11.2019
Aramco - nejziskovější společnost i největší ropná firma světa
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
Index DAX - Intradenní výhled 24.4.2020
Letošní růst HDP Německa prý bude nižší, než čeká vláda
Forex: Dolar po zprávě o příměří a vystoupení šéfa Fedu klesá
Nejsilnější a nejslabší měny 7.12.2023
Forex: Shrnutí obchodování 4.7.2018
Bitcoin padá, je čas ho prodat nebo levně nakoupit?
Index spekulativního sentimentu 30.1.2013
Aktuálně otevřené forex pozice 19.11.2019
Aramco - nejziskovější společnost i největší ropná firma světa
FCA upozorňuje na několik nelegálních brokerů
Index DAX - Intradenní výhled 24.4.2020
Témata v diskusním fóru
Akciové indexy
AUD/JPY
Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 30.1.2014
EUR/USD
Tato základní pomůcka může být klíčem k vašemu úspěchu v tradingu
Časem prověřená obchodní strategie na DAX30
Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 12.12.2013
Analýza indexu S&P 500, EUR/USD a GBP/USD
Turecko s sebou stahuje zbytek světa
Hledám programátora EA na METATRADER MT4, modul mq4 / ex4 (FOREX)
Akciové indexy
AUD/JPY
Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 30.1.2014
EUR/USD
Tato základní pomůcka může být klíčem k vašemu úspěchu v tradingu
Časem prověřená obchodní strategie na DAX30
Analýza měnového páru EUR/USD Daily (indikátor SDPF) 12.12.2013
Analýza indexu S&P 500, EUR/USD a GBP/USD
Turecko s sebou stahuje zbytek světa
Hledám programátora EA na METATRADER MT4, modul mq4 / ex4 (FOREX)