Neděle 03. březen 2024 10:15
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
reklama
Dukascopy new

Výhled vývoje měnového páru GBP/USD na 7. února. Libra se zotavila směrem k bočnímu kanálu

07.02.2024 07:29  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza páru GBP/USD graf 5M:

analytics65c307472fa7d.jpg

V úterý se měnový pár GBP/USD po dvoudenním poklesu silně odrazil směrem vzhůru. Pár dosáhl oblasti 1,2605–1,2620, která dlouhodobě slouží jako spodní hranice bočního kanálu a brání ceně v poklesu pod tuto hranici. Pro libru se jedná o kritický okamžik. Pokud se páru podaří vrátit se k bočnímu kanálu, existuje vysoká pravděpodobnost, že by se tak mohl vrátit flat trend. V opačném případě může dojít k bouřlivým pohybům, což velmi ztíží určení jasného trendu. Ideálním scénářem by bylo odražení od uvedené oblasti; pričemž můžete zvážit nové krátké pozice, udržení klesajícího trendu a očekávání silného a trvalého poklesu britské měny.

Včera se neobjevily žádné fundamentální ani makroekonomické důvody pro posílení libry. Během dne nedošlo ve Spojených státech k žádným významným událostem, které by mohly vyvolat pokles dolaru. Ve Velké Británii byla zveřejněna zpráva o podnikatelské aktivitě v sektoru stavebnictví, která překonala předpokládané hodnoty, ale stále zůstala pod klíčovou úrovní 50,0 b. Domníváme se, že pár vzrostl z ryze technických důvodů.

Bohužel včera nebyly vygenerovány žádné obchodní signály. I přes svůj korekční charakter byl pohyb směrem vzhůru poměrně slušný, což umožnilo získat zisk. Na úroveň 1,2605 však pár narazil až v průběhu noci. Pár včera nedosáhl žádné z úrovní ani linií. Proto v příštích hodinách očekáváme vytvoření signálu v oblasti 1,2605–1,2620.

Zpráva COT:

analytics65c3074f17c5c.jpg

Zprávy COT o britské libře ukazují, že nálada komerčních obchodníků se v posledních měsících poměrně často mění. Červené a zelené čáry, které představují čisté pozice komerčních a nekomerčních obchodníků, se často protínají a ve většině případů se pohybují poblíž nulové hodnoty. Podle poslední zprávy o britské libře otevřela skupina nekomerčních obchodníků 6 300 nákupních kontraktů a 5 800 krátkých prodejních kontraktů. V důsledku toho se čistá pozice nekomerčních obchodníků za týden zvýšila o 500 kontraktů. Fundamentální pozadí stále neposkytuje základ pro dlouhodobé nákupy na libře.

V současné době má nekomerční skupina celkem 72 600 nákupních kontraktů a 41 100 prodejních kontraktů. Vzhledem k tomu, že zprávy COT v tuto chvíli neposkytují přesnou předpověď chování trhu, je třeba věnovat velkou pozornost technickému obrazu a ekonomickým zprávám. Nicméně i tyto typy analýz jsou v současné době druhořadé, protože navzdory všemu si trh vůči libře stále udržuje býčí tendenci a cena se již druhý měsíc pohybuje ve flat trendu. Technická analýza naznačuje, že existuje možnost, že by libra mohla vykázat výrazný pohyb směrem dolů (zatím však neexistují jasné prodejní signály); již delší dobu také platí, že ekonomické zprávy ve Spojených státech jsou výrazně silnější než ve Velké Británii, což však dolaru neprospívá.

Analýza páru GBP/USD graf 1H:

analytics65c30755d6bad.jpg

Na hodinovém grafu se měnový pár GBP/USD již neobchoduje v bočním kanálu a může být na cestě k vytvoření dlouhodobého klesajícího trendu. Vzhledem k tomu, že poslední fáze růstu (na 24hodinovém časovém rámci) trvala několik měsíců, existuje možnost, že libra bude ještě několik měsíců klesat. Cíle na úrovni 1,18–1,20 USD se zdají být realistické, protože libře v současné době chybí fundamentální a makroekonomická podpora. Existuje riziko oživení flat trendu, pokud cena vstoupí do bočního kanálu s hranicemi na úrovních 1,2611–1,2787.

K 7. únoru poukazujeme na tyto důležité úrovně: 1,2215, 1,2269, 1,2349, 1,2429–1,2445, 1,2513, 1,2605–1,2620, 1,2726, 1,2786, 1,2863, 1,2981–1,2987. Jako zdroj signálů mohou sloužit také linie indikátorů Senkou Span B (1,2706) a Kijun-sen (1,2644). Nezapomeňte si nastavit Stop Loss, abyste byli breakeven, pokud se cena posune v zamýšleném směru o 20 pipsů. Linie indikátoru Ichimoku se mohou v průběhu dne pohybovat, a proto je třeba k tomu při určování obchodních signálů přihlížet.

Dnes se ve Spojeném království ani ve Spojených státech neočekávají žádné významné události. Promluví několik představitelů Federálního rezervního systému, ale vzhledem k tomu, že Powell již na téma měnové politiky hovořil, se domníváme, že už nebude co dodat.

Popis grafu:

Úrovně supportu a rezistence jsou tlusté červené čáry, v jejichž blízkosti může trend skončit. Neposkytují obchodní signály;

Linie Kijun-sen a Senkou Span B jsou čáry indikátoru Ichimoku vynesené do časového rámce 1H z časového rámce 4H. Poskytují obchodní signály;

Extrémní úrovně jsou tenké červené linie, od kterých se cena dříve odrazila. Poskytují obchodní signály;

Žluté čáry jsou trendové linie, trendové kanály a jakékoli další technické formace;

Indikátor 1 na grafech COT je čistá velikost pozice pro každou kategorii obchodníků;

Indikátor 2 na grafech COT je čistá velikost pozice pro skupinu nekomerčních obchodníků.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Výhled Saxo Bank pro třetí čtvrtletí: růst české ekonomiky zpomalí
  Nastalo léto plné zvratů. V Evropě vládne nejistota, Británie je na odchodu z EU a dluhový cyklus dosáhl svého vrcholu. Česká ekonomika díky svému silnému provázání s evropským průmyslem zpomalí. Nezanedbatelný vliv by mohla mít i migrační krize. Vstup do eurozóny by v současné chvíli mohl ČR poškodit. Investiční a obchodní specialista Saxo Bank dnes zveřejnil výhled na 3. čtvrtletí roku 2016 pro finanční trhy.
 • Výhled Saxo Bank pro 2. čtvrtletí: Zveličená nestabilita Evropy. Předstihne Evropa USA?
  Je starou investorskou pravdou, že zisky se nejlépe generují u nevhodně naceněných aktiv a nedostatečné likvidity. Čím hůře naceněné aktivum, tím vyšší očekávaný výnos. Podobně je tomu s likviditou: větší likvidita vede k menším očekávaným výnosům.
 • Výhled Saxo na 1. čtvrtletí: Co se stalo s budoucností?
  Společnost Saxo dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí roku 2024 na globálních trzích, obsahující kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů.
 • Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují
  Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
 • Výhled sklizně pšenice v Argentině hovoří o šestiletém rekordu
  Dohadům, dle kterých se Argentina připravuje na sklizeň velké úrody pšenice, nabídla vzpruhu obilninová burza v Buenos Aires, jež na konci prosince prudce zvýšila odhad domácí sklizně pšenice v sezóně 2016-2017 z původních 12,5 miliónů tun na 15 miliónů. V současnosti by sklizeň měla být hotova z více než 85 %. Odhad argentinské obilninové burzy překonává jak předpověď Mezinárodní rady pro obiloviny (IGC), tak amerického ministerstva zemědělství (USDA). Měl by odrážet zevrubnější posouzení stavu větší osevní plochy, která dle satelitních snímků vzrostla o 400 tisíc hektarů na celkových 4,7 miliónů hektarů.
 • Výhled společnosti Invesco na 4. čtvrtletí 2023
  Očekáváme, že globální ekonomika bude nadále zpomalovat, ale nedávné chování aktiv odpovídá tomu, co bychom očekávali při zrychlení. Proto zůstáváme opatrní a očekáváme u cyklických aktiv období konsolidace.
 • Výhled společnosti Tesla na rok 2023: V boji proti celosvětovému zpomalení prodeje automobilů je Evropa trhem, který je třeba sledovat
  Akcie elektromobilů se v posledním roce ocitly pod tlakem, přičemž ukázkovým příkladem EV je Tesla, která to pocítila v plné míře. Vedl k tomu trojí dopad obav z poptávky, problémů s výrobou/dodavatelským řetězcem a normalizace ocenění. Všechny tyto skutečnosti se promítly do ceny akcií společnosti Tesla, která se v roce 2022 propadla o 65 %.
 • Výhled USA: Zápis Fedu, stavby domů
  Fed podle očekávání ukončil výkupní program cenných papírů a také potvrdil, že hlavní úr. sazba může nadále setrvávat „delší čas“ blízko nuly. Fed sice zohlednil posilování trhu práce, hlavním překvapením ale po čase bylo opět varování před nízkou inflací. To se projevilo i jedním hlasem pro pokračování kvantitativního uvolňování, tedy proti konsensu FOMC. Navíc - a nikoliv v poslední míře - tentokrát mlčeli jestřábi, kterým v září vadila zmínka, že úr. sazby budou na nule dlouho poté, co budou ukončeny výkupy cenných papírů.
 • Výhled ve výrobě kvůli poklesu zakázek dále klesá
  Index nákupních manažerů (PMI) pro výrobní sektor v dubnu výrazně poklesl z 44,3 bodu na 42,8 bodu. Na rozdíl od mediánu trhu jsme s poklesem počítali, tempo zhoršení ale představuje negativní překvapení. Snížení hodnoty indexu je způsobeno zejména prudkým poklesem nových zakázek a rapidním propadem výroby. To na druhou stranu snižovalo poptávku po výrobních vstupech, což vedlo k poklesu jejich cen a zlepšení dodavatelských výkonů. Prozatím se tento trend ale naplno neprojevil v cenách výstupů, které se i nadále zvyšovaly, byť nejpomalejším tempem za poslední více jak dva roky.
 • Výhled ve výrobě se zlepšuje, stále ale zůstává pesimistický
  Srpnový index nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru vykázal druhý nárůst v řadě, kdy z červencových 41,4 bodů vystoupal na hodnotu 42,9. Trh spolu s naším odhadem očekával mírnější nárůst a výsledek je nad všemi odhady analytiků pro agenturu Bloomberg. I přes pokračující korekci zůstává index hluboko pod hraniční hodnotou 50 bodů a poukazuje na přetrvávající problémy v českém průmyslu.
 • Výhledy eura vůči dolaru - mírně negativní
  Na měnovém páru EURUSD probíhalo dosti proměnlivé obchodování a sentiment obchodníků se neupíná ja...
 • Výhledy eura vůči dolaru - mírně negativní
  Na měnovém páru EURUSD probíhalo dosti proměnlivé obchodování a sentiment obchodníků se neupíná ja...
 • Výhled zlata na aktuální týden
  Trvalý medvědí sentiment na trhu zlata naznačuje, že ceny ještě nejsou připraveny posunout se výše, někteří analytici však vidí tento sektor jako atraktivní hru s cenovým potenciálem poblíž dna.
 • Výhled zlata na čtvrté čtvrtletí a tento týden
  Minulý týden došlo k prudkému výprodeji zlata poté, co Federální rezervní systém ponechal úrokové sazby beze změny a potvrdil, že sazby zůstanou vysoké déle, než se očekávalo.
 • Výhled 2018 Fidelity International: Asijské dluhopisy ovlivní situace v USA
  V roce 2017 se asijským dluhopisům s vysokým výnosem dařilo dobře. I v letošním roce bude dynamika asijského trhu podporovat tyto dluhopisy. Asijské dluhopisy s investičním stupněm mají pozitivní dlouhodobý výhled, přesto mohou v roce 2018 zažít značné výzvy. Eric Wong, porfolio manažer společnosti Fidelity International komentuje: „Nejistota ohledně uvolňování rozvahy FEDu a nižší úroveň růstu v Číně může způsobit přecenění na trzích. Tato volatilita ale může přinést chytrým investorům zajímavé příležitosti.“
 • Vyhlídky Adyenu, překvapení od Disneyho a indická poptávka po oceli
  Akcie společnosti Adyen stouply o 32 %. Investorům se po její prezentaci v rámci Dne pro investory ulevilo a do budoucna hledí optimisticky. Akcie Disneyho stouply mimo řádnou dobu obchodování o 4 %, když společnost odhalila další úspory nákladů v hodnotě 2 miliard USD a překonala očekávání v oblasti předplatitelů kanálu Disney+. ArcelorMittalu nevyšly ve 3. čtvrtletí odhady tržeb, ale EBITDA zůstává podle očekávání. Zajímavější však je, že společnost přišla s předpovědí indické poptávky po oceli, která se má podle ní do roku 2032 zdvojnásobit.
 • Vyhlídky amerického dolaru: Fed musí trhy překvapit, rostoucí inflace vyžaduje rozhodné kroky
  Americká inflace dosáhla rekordní růstové trajektorie od roku 1982, když v lednu přidala +0,6 % meziměsíčně a +7,6 % meziročně oproti předpokládaným +0,5 % a +7,3 %. Zároveň prudce vzrostly výnosy – desetileté UST poprvé od srpna 2019 překročily 2 %, ale jako obvykle americký dolar na měnovém trhu vykazoval smíšenou dynamiku. Poptávka po něm nerostla.
 • Vyhlídky Cardana (ADA) jsou jasné
  Krypto burza Kraken uvádí, že dvě on-chain metriky měřící poptávku po kryptoměnách naznačují nárůst ceny Cardano (ADA). Ve svém přehledu krypto on-chain z března 2022 Kraken uvádí, že transakční poplatky Cardana, náklady, které jsou účastníci trhu ochotni zaplatit za používání blockchainu, meziročně vzrostly o více než 50 %.
 • Vyhlídky českého průmyslu se dále zatemňují, koruna však přesto posiluje díky víkendovému příměří USA a Číny
  Výhled tuzemského průmyslu se nadále zatemňuje. Index nákupních manažerů v českém zpracovatelském průmyslu, který sestavuje společnost Markit, vykázal v listopadu nejslabší zlepšení provozních podmínek od srpna 2016.
 • Vyhlídky české koruny po devalvaci ze strany Švýcarské národní banky
  Někteří lidé se snaží najít paralelu mezi neúspěšným pokusem Švýcarské národní banky (SNB) udržet strop na švýcarský f...
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank