Středa 05. říjen 2022 14:03
reklama
Instaforex krypto
reklama
XTB ambasador Conora McGregor
reklama
Coinfy
reklama
XTB ambasador Conora McGregor

Zde je důvod, proč by zvýšení sazeb Fedu o 0,75 % mohlo být býčí pro bitcoiny a altcoiny

19.09.2022 18:23  Autor: Coinfy  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Federální rezervní systém tento týden zvýší úrokové sazby. Zde je důvod, proč obchodníci očekávají 0,75% nárůst, který spustí rally kryptotrhu.

Indexy S&P 500 a Nasdaq Composite zaznamenaly nejhorší týdenní výkon od června, protože investoři se nadále obávají, že Federální rezervní systém bude muset pokračovat ve své agresivní měnové politice, aby omezil inflaci, což by mohlo vést k recesi ve Spojených státech.

Bitcoin (BTC) zůstává v těsné korelaci s indexem S&P 500 a tento týden je na dobré cestě k poklesu o více než 9 %. Pokud bude tato korelace pokračovat, mohlo by to přinést další bolest na kryptoměnové trhy, protože stratég Goldman Sachs Sharon Bell varoval, že agresivní zvyšování sazeb by mohlo vyvolat 26% pokles indexu S&P 500.

Většina očekává, že Fed na příštím zasedání ve dnech 20. až 21. září zvýší sazby o 75 bazických bodů, ale nástroj FedWatch ukazuje 18% pravděpodobnost zvýšení sazeb o 100 bazických bodů. Tato nejistota by mohla udržet obchodníky na hraně, což by mělo za následek zvýšenou krátkodobou volatilitu.

Pokud bude zvýšení sazeb Fedu v souladu s očekáváním trhu, vybrané kryptoměny by mohly přilákat kupce. Pojďme si prostudovat grafy pěti kryptoměn, které jsou v blízké době pozitivní.

BTC/USDT

Bitcoin se 16. září vzpamatoval z 19 320 USD a 17. září vzrostl nad 20 000 USD, ale býci se snaží udržet vyšší úrovně. To naznačuje, že medvědi jsou aktivní na vyšších úrovních.

20denní exponenciální klouzavý průměr (EMA) ve výši 20 432 USD postupně klesá a index relativní síly (RSI) je v negativním pásmu, což naznačuje, že sentiment zůstává negativní a obchodníci prodávají blízko úrovním režijního odporu.

Pokud bude cena pokračovat níže a propadne pod 19 320 USD, pár BTC/Tether (USDT) by mohl klesnout na 18 510 USD. Očekává se, že kupující budou tuto úroveň bránit s vervou.

Na druhou stranu, 50denní jednoduchý klouzavý průměr (SMA) ve výši 21 605 USD je klíčovou úrovní, kterou je třeba sledovat. Pokud býci vytlačí cenu nad ni, pár by se mohl vzpamatovat na 25 211 USD. Prolomení a uzavření nad tímto odporem by mohlo znamenat začátek nového uptrendu.

4hodinový graf ukazuje, že prodejci se snaží zastavit oživení na 20-EMA. To naznačuje, že medvědi nemají náladu vzdát se své výhody. Pokud bude slabina přetrvávat a cena prolomí pod 19 320 USD, pár by mohl klesnout až na 18 510 USD.

Naopak, pokud by se cena otočila ze současné úrovně a prolomila se nad 20-EMA, oživení by se mohlo rozšířit až na 50-SMA. Tato úroveň může opět působit jako odpor, ale pokud bude tato překážka odstraněna, další zastávkou by mohla být úroveň 61,8% Fibonacciho retracementu ve výši 21 470 USD.

XRP/USDT

Ripple (XRP) se po mnoho dní drží v rozmezí mezi 0,30 USD a 0,39 USD. Cena dosáhla odporu pásma a pokud býci tuto překážku překonávají, může to signalizovat začátek nového uptrendu.

V rozmezí obchodníci obvykle nakupují blízko supportu a prodávají blízko odporu. Pokud cena prudce klesne ze současné úrovně a prolomí se pod klouzavý průměr, bude to znamenat, že pár XRP/USDT může prodloužit svou konsolidaci o několik dní.

Přestože se klouzavé průměry vzájemně protínají, RSI vyskočila do kladných hodnot, což naznačuje, že býci mají mírnou výhodu. Pokud kupující pojedou a udrží cenu nad 0,39 dolaru, pár by se mohl vzpamatovat na 0,48 dolaru.

Pár prudce vzrostl z 0,32 dolaru na 0,39 dolaru, což naznačuje silné nákupy býků. 20-EMA se objevilo a RSI je v pozitivní zóně, což naznačuje, že cesta nejmenšího odporu vede vzhůru.

Pokud bude cena pokračovat výše a prolomí se nad 0,39 dolaru, býčí dynamika by se mohla zvýšit a pár by se mohl vzpamatovat na 0,41 dolaru. Tato úroveň může působit jako rezistence, ale pokud kupující překlopí úroveň 0,39 USD na podporu, pohyb nahoru by se mohl obnovit.

LINK/USDT

Chainlink (LINK) se v posledních několika týdnech zasekl ve velkém rozsahu mezi 5,50 a 9,50 dolary, což naznačuje, že kupující se pokoušejí vytvořit dno. Býci vytlačili cenu nad klouzavý průměr a RSI vyskočil do kladných hodnot, což naznačuje, že by se pozitivní momentum mohlo zlepšovat.

Na 8,30 dolaru je menší rezistence a pokud býci vytlačí cenu nad ni, pár LINK/USDT by se mohl vzchopit k tuhé rezistenci na 9,50 dolaru. Tato úroveň pravděpodobně přiláká agresivní prodej medvědů, ale pokud býci prorazí bariéru, může to znamenat začátek nového uptrendu.

Klouzavé průměry jsou důležitou podporou, kterou je třeba sledovat při poklesu, protože pokud ustoupí, prodejní tlak se může zvýšit. To by mohlo začít pokles na 7,00 USD a poté na 6,20 USD.

Kupující se snaží bránit klouzavé průměry na 4hodinovém grafu. To by mohlo nastartovat oživení směrem k režijnímu odporu na 8,20 USD. Pokud cena vzroste nad tento režijní odpor, pár by se mohl vzpamatovat na 9,00 USD.

Pokud se býkům nepodaří stlačit cenu nad 8,20 dolaru, medvědi mohou vymýšlet své šance a pokusit se napiš pár pod klouzavý průměr. To může naklonit výhodu ve prospěch medvědů. Pár mohl nejprve klesnout na 7,50 USD a poté na 7,00 USD.

EOS/USDT

Medvědi 15. září stáhli EOS pod 50denní SMA ve výši 1,44 USD, ale nedokázali prolomit podporu na úrovni 1,34 USD. To naznačuje, že býci nakupují na propadech a pokoušejí se vytvořit minimum poblíž 1,34 USD.

Menším negativem je, že býci čelí silnému odporu na 20denním EMA ve výši 1,50 USD. To naznačuje, že se medvědi nevzdali a pokoušejí se vyrvat kontrolu. Tento boj mezi býky a medvědy pravděpodobně vyřeší silný útěk.

Pokud se cena prolomí nad 20denní EMA, býčí dynamika by se mohla zvýšit a pár EOS/USDT by se mohl vzchopit až na 1,86 USD. Případně, pokud se cena otočí dolů a propadne pod 1,34 USD, pár by mohl klesnout na 1,24 USD. Prolomení této podpory by mohlo pár potopit na 1,00 USD.

Pokud se cena prolomí nad 20denní EMA, pár XTZ/USDT by mohl vzrůst na 50denní SMA ve výši 1,66 USD. Tato úroveň působila jako silný odpor při dvou předchozích příležitostech; proto je důležitá úroveň, kterou je třeba sledovat. Pokud býci překonají tuto bariéru, pár by se mohl pokusit o rally k linii odporu trojúhelníku.

Přerušení nad trojúhelníkem bude signalizovat potenciální změnu trendu. Pár by pak mohl vzrůst na 2,00 USD a později na 2,36 USD.

Mezitím mají medvědi pravděpodobně jiné plány. Budou se snažit zastavit oživení na klouzavých průměrech. Pokud cena klesne ze současné úrovně a sklouzne pod zónu podpory 1,50 až 1,40 dolaru, červnové minimum na 1,20 dolaru může být přehodnoceno.

4hodinový graf ukazuje, že býci ubránili support na 1,50 dolaru a tlačili cenu nad sestupnou trendovou linii, ale nedokázali udržet vyšší úrovně. Pokud medvědi potopí cenu pod 1,50 dolaru, pár by mohl klesnout na 1,40 dolaru.

Na druhou stranu, pokud se cena znovu odrazí od podpory 1,50 dolaru, bude to naznačovat, že nižší úrovně nadále přitahují kupující. Býci se pak pokusí tlačit cenu nad klouzavý průměr a napadnou odpor na 1,62 dolaru. Pokud tato úroveň ustoupí, pohyb nahoru by mohl dosáhnout 1,70 USD.


Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Zbytek roku bude pro řadu firem kritický, kvůli Covid-19 může letos být až o čtvrtinu více insolvencí
  Počet firem v insolvenci letos ve světě vzroste o 26 %. Vyplývá to z odhadů úvěrové pojišťovny Atradius, která očekává, že ve druhé polovině roku bude podniků v problémech přibývat ještě rychleji než dosud. Důvodem jsou především dopady pandemie Covid-19 na světovou ekonomiku, v jejichž důsledku se všechny hlavní ekonomiky kromě Číny letos dostanou do recese. Hloubka i doba trvání hospodářského propadu bude dána schopností jednotlivých zemí zvládnout zdravotní stránku pandemie i bez toho, aby bylo nutné výrazněji omezovat chod ekonomiky.
 • Zbývají 2 miliony Bitcoinů, zbylých 19 milionů bylo již vytěženo
  Původně byl Bitcoin vytvořen v devítistránkové bílé knize, kterou v roce 2008 publikoval pseudonymní autor Satoshi Nakimoto. Ten ho zamýšlel a navrhl jako peer-to-peer peněžní systém, který by mohl poskytoval jednotlivcům alternativu k fiat měnám vydávaným vládou. O rok později, když Nakimoto těžil první kryptoměnu pomocí softwaru, který napsal na základě tezí právě bílé knihy, byl kód pevně nastaven tak, že vyprodukoval jen 21 milionů BTC.
 • Z cestovního ruchu zbyly jen trosky
  „Cestovní ruch v České republice byl ve druhém čtvrtletí letošního roku knokautován a zbyly z něj jen trosky. Ubytovací zařízení fungovala v podstatě jen pro domácí klientelu a cizince z okolních států. Lidé mimo Evropu k nám prakticky úplně přestali jezdit,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Z čoho pramenia obavy centrálnych bánk o defláciu?
  Pred dvoma týždňami som v poste V Japonsku nie je žiadna deflačná špirála sľúbil, že ešte napíšem voľné pokračovanie o tom, prečo sa vlastne centrálne banky obávajú deflačných rizík a že nakoľko sú tieto obavy opodstatnené.
 • Zdanění krypto prostoru
  Poté, co Čína v červnu 2021 zakázala veškerou těžbu kryptoměn na svém území a v září pak kryptoměny zakázala úplně, prázdné místo po čínském odchodu z krypto prostoru zaplnily USA.
 • Zdánlivá asijská deprese vyústí v nový boom. Investice do infrastruktury budou proudit přes novou Hedvábnou stezku
  Každá cesta do Asie je pro mě inspirací, tentokrát je ale cítit ve vzduchu silný pocit změny a zásadního zpomalení. To souvisí i s novými čínskými kroky...
 • Zdaňme roboty, veď nemôžu voliť
  Prezidentský kandidát francúzskych socialistov Benoit Hamon je ďalším zo zástupu, ktorý prichádza s tézou, že roboty berú ľuďom prácu. Tento „fenomén“ navrhuje vyriešiť tak, že zdaní roboty a zavedie nepodmienený príjem na úrovni 750 eur, aby to vykompenzoval.
 • Zdá se, že konec roku bude opravdu horky pro trhy!
  V stredu zatvárali americké akciové trhy s mínusom, a to kv™li špekuláciám ohľadne programu QE3, ktorého redukc...
 • Zdá se, že šance společnosti Nikola na doběhnutí Tesly se výrazně zmenšují
  Nikola Corporation, která je často porovnávána s Teslou absolvovala 4.června 2020 úspěšný vstup na burzu, ale cena jejích akcií, které dosáhla po primární emisi, se od té doby výrazně propadla. Momentálně to vypadá tak, že hodnota jejího známějšího konkurenta mezitím stoupla natolik, že na delší časové období eliminovala jakékoliv šance „nováčka“ na možný „burzovní souboj“.
 • Zdá se, že trhy se řídí zbožným přáním. Dolar je v očekávání důležitých událostí, které by mohly pár EUR/USD vytlačit z jeho obvyklé dráhy
  Dynamika trhu z konce roku 2021 se v novém roce z větší části nezměnila. Podle mnoha analytiků Wall Street bude úspěšný i nadcházející rok. Počítají s tím, že pandemii covid-19 pomohou omezit vakcíny, další očkování a léky.
 • Zdieľaná ekonomika vytvára podstatne viac pracovných miest ako ničí.
  Narazil som na zaujímavú štatistiku – počet platených taxislužbami v New Yorku. Táto štatistika agreguje počet jázd tradičnými žltými taxíkmi a „taxíkmi“ fungujúcimi v rámci zdieľanej ekonomiky. Ukázala dramatický nárast počtu jázd od príchodu zdieľaných prepravných služieb. Kým v rokoch 2009-2013 sa stabilne pohyboval mesačný počet jázd v priemere niekde tesne nad úrovňou 13 mil., tak do začiatku roka 2018 sa s príchodom zdieľaných prepravcov takmer zdvojnásobil na 25 mil.
 • Zdravotní divize JD.com chce z prodeje akcií až 3,5 miliardy USD
  Společnost JD Health International, což je zdravotní divize čínské dvojky internetového obchodu JD.com, chce z primární veřejné nabídky akcií (IPO) na burze v Hongkongu získat až 3,5 miliardy USD (77,1 miliardy Kč). Agentura Bloomberg nabídku akcií označuje za potenciálně nejvyšší IPO v Asii v oblasti zdravotní péče.
 • Zdravotní židle Adaptic expandovaly na Slovensko
  Komerční článek: Český výrobce zdravotních židlí Adaptic expandoval na sousední slovenský trh. V říjnu firma otevřela v Banské Bystrici svůj šestý showroom na Slovensku.
 • Zdraží auta i pivo ještě více? Cena hliníku vyskočila nejvýše za patnáct let, kvůli převratu v Guineji
  Termínové kontrakty na dodání hliníku dnes při obchodování v Číně zdražily nejvýše od roku 2006. Na desetileté maximum se pak hliník dnes dostal na burze v Londýně. Důvodem je politický otřes v africké Guineji, která patří k vedoucím světovým vývozcům bauxitu, z něhož se hliník získává.
 • Zdraží hurikán Dorian Čechům benzín?
  Hurikán Dorian, který se blíží k pobřeží Floridy, sílí. Na stupnici od jedné do pěti už mu nyní meteorologové přisuzují čtvrtý, tedy druhý nejsilnější stupeň. Stupně jsou odlišeny dle síly větru a podle amerického Národního střediska pro hurikán se jedná o „extrémně nebezpečnou“ bouři.
 • Zdraží letenky. Ať je na dluh
  Rodící se Národní plán obnovy ČR za více než 170 miliard korun financují takzvané evropské peníze, resp. evropský dluh. Splácet se bude tedy také celoevropsky. Řadu desetiletí. A na mnoho způsobů. Jedním z nich budou i dražší letenky.
 • Zdraží pohonné hmoty, elektřina i zemní plyn
  „Koronavirová krize vedla k omezení spotřeby průmyslových komodit. Díky tomu se snížily burzovní ceny ropy, elektřiny i zemního plynu. S postupnou obnovou globálního hospodářství se však budeme muset připravit na zdražování těchto komodit. To může udělat čáru přes rozpočet mnohým rodinám,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Zdražování běží na plné obrátky. Češi si připlatí za pivo
  „Milovníci neřestí si sáhnou hlouběji do kapsy. Po zdražování tabákových výrobků a tvrdého alkoholu přijde výrazné zdražení piva. Pivovary jsou nuceny reagovat na vysokou inflaci v české ekonomice a nepříznivé dopady pandemie koronaviru,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Zdražování dál nabírá tempo
  Jak se již v posledních měsících stává tradicí, překvapila česká inflace opět směrem nahoru. V září narostly spotřebitelské ceny oproti stejnému období loňského roku o 4,9 %. Namísto tradičního zářijového meziměsíčního poklesu se totiž tentokrát dostavil růst o 0,2 %.
 • Zdražování energií podle analytiků zvýší inflaci až k šesti procentům
  Zdražování elektřiny a plynu pravděpodobně zvýší inflaci až k šesti procentům. Lze totiž očekávat nárůst i o více než jeden procentní bod nejen kvůli samotnému zdražení energií, ale i kvůli tomu, že to ve svých cenách budou muset promítnout i další firmy mimo energetiku. Samotný krach Bohemia Energy by ale ceny energie neměl příliš ovlivnit, protože to nebyl primárně výrobce energie. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Ceny energií ve spotřebním koši Českého statistického úřadu zabírají necelých 10 procent. V září inflace stoupla na 4,9 procenta.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Vantage