Pondělí 06. prosinec 2021 22:12
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
BidAskBit vanoce
reklama
Dukascopy krypto
reklama
BidAskBit vanoce

Společnost Fidelity International se zavazuje snížit do roku 2030 emise svého investičního portfolia na polovinu

27.10.2021 17:17  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
 • Společnost Fidelity International vzhledem ke své politice klimatického investování přizpůsobuje svou dlouhodobou strategii správy aktiv cíli uhlíkové neutrality.
 • Vlastní klimatické ratingy Fidelity International vyhodnocují ambice a připravenost společností v portfoliích FI na cestu směrem k uhlíkové neutralitě a upřednostňuje angažovanost jako primární mechanismus snižování emisí v reálné ekonomice.
 • Cílem je snížení emisí CO2 z investičního portfolia o 50 % do roku 2030 a stanovení termínů pro postupné ukončení expozic vůči uhelným společnostem.

Společnost Fidelity International (Fidelity), globální správce aktiv s celkovým objemem klientských prostředků ve výši 787,1 miliardy dolarů, oznámila zlepšení přístupu k investování do ochrany klimatu. Přizpůsobuje přitom svou dlouhodobou aktivní strategii správy aktiv cíli čisté uhlíkové neutrality.

V návaznosti na slib dosáhnout do roku 2050 nulových emisí se společnost Fidelity jakožto zakládající signatář iniciativy Net Zero Asset Managers Initiative zavázala snížit emise CO2 v celém svém portfoliu o 50 % oproti roku 2020 a to už do roku 2030.

Jako návod pro tento proces zavede společnost Fidelity vlastní klimatické ratingy. Tyto ratingy využívají interní analytici společnosti Fidelity k vyhodnocování strategií vedoucích k uhlíkové neutralitě společností, a bude sloužit ke stanovení cílů pro cestu k uhlíkové neutralitě jejích vlastních fondů. Spolu s rozšířeným hlasovacím programem oznámeným letos v létě, který má za cíl udržet společnosti v souladu s minimálními standardy ESG, bude tato politika povzbuzovat společnosti, aby snižovaly svůj dopad na planetu a přinášely hodnotu všem zúčastněným stranám ve světě směřujícím k dekarbonizaci.

"Jako odpovědný investor musíme rozumět “uhlíkové stopě” v portfoliích, která spravujeme pro naše klienty, a spolupracovat se společnostmi, do nichž investujeme, aby snižovaly emise v souladu s globálními cíli uhlíkové neutrality," uvedla Jenn-Hui Tan, globální ředitelka pro správu a udržitelné investování společnosti Fidelity International.

"Společnost Fidelity investuje do mnoha předních světových společností a jako aktivní správci kapitálu chceme využít svého vlivu k tomu, abychom pomohli světu splnit jeho klimatické cíle. Cílem této dlouhodobé, angažované politiky je vést podniky k odpovědnosti za jejich uhlíkovou stopu a zajistit, aby transparentní veřejné trhy byly mocnou silou pro dekarbonizaci," dodává Jenn-Hui Tan.

Klimatické ratingy

Vlastní metodika Climate Rating společnosti Fidelity vychází z odborných znalostí výzkumných analytiků Fidelity International, specialistů na udržitelný rozvoj a více než 400 investičních odborníků z celého světa, kteří hodnotí společnosti na základě jejich závazků přizpůsobit své podnikání uhlíkově neutrální budoucnosti.


Klimatické ratingy budou aplikovány na všechny společnosti v investičním portfoliu společnosti Fidelity a začleněny do všech investičních rozhodnutí. V první fázi budou ratingy použity k identifikaci příležitostí v odvětvích s velkým dopadem a ke stanovení prozatímních cílů pro rok 2025 a dále, aby bylo zajištěno, že všechny fondy podporující environmentální nebo sociální cíle i fondy orientované na udržitelnost, budou do roku 2050 v souladu s plánem čisté uhlíkové neutrality.

V případech, kdy bude vyhodnoceno, že emitenti nejsou v souladu s plány FI, ale disponují rozumnými plány přechodu na nižší emise, se bude společnost Fidelity snažit působit na management se záměrem zlepšit pokrok směrem ke snížení emisí.

"Ratingy zajistí, že se naše úsilí zaměří na nejlepší příležitosti ke snižování emisí. Cílená angažovanost přitom bude mít zásadní význam pro dosažení emisních cílů našeho portfolia," říká Jenn-Hui Tan.

Společnost Fidelity se rovněž zavázala ke snižování vlastních emisí, když posunula svůj cíl snížit provozní emise CO2 v celé společnosti na čistou nulu do roku 2030.

Uhlí

Aby společnost Fidelity zajistila, že její portfolio bude v souladu s cílem uhlíkové neutrality, zavazuje se dnes postupně ukončit expozici v energetické oblasti uhlí v zemích OECD do roku 2030 a do roku 2040 celosvětově.  Tento závazek je v souladu s doporučeními IEA Net Zero 2050 a celosvětovým úsilím o zastropování globálního oteplování o 1,5 stupně.

Tento postupný odchod poskytne společnostem příležitost prokázat schopnost přeměny a bude se řídit politikou společnosti Fidelity v této oblasti. Pokud jednotlivé společnosti neprokáží, že směřují k uhlíkové neutralitě v časovém horizontu nepřesahujícím tři roky, bude se společnost Fidelity snažit o prodej.

"Okamžité ukončení naší expozice vůči společnostem s vyššími emisemi pravděpodobně nezmění skutečné emise ani nevyřeší energetické potřeby mnoha současných zemí, ale naopak by to snížilo náš vliv na klimatickou změnu, kterou můžeme vykonávat prostřednictvím aktivní angažovanosti v těchto společnostech," vysvětluje Jenn-Hui Tan.

„Ačkoli je společnost Fidelity i nadále odhodlána spolupracovat se společnostmi na jejich transformaci, uvědomujeme si, že některé činnosti a podniky jsou neslučitelné s uhlíkově neutrální budoucností. Prodej je až poslední možností, ale je to jediné východisko v případech, kdy společnosti nebudou schopny nebo ochotny vykázat nějaký pokrok. "

„Kromě toho budeme nadále revidovat naše cíle, abychom ruku v ruce s rostoucím tempem inovací a technologického pokroku zůstali schopní flexibilně reagovat na významné pokroky v této oblasti."

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Společnost Bossa hledá zkušené kolegy na oddělení sales
  Investiční společnost Bossa vstoupila na český trh v roce 2012 s nabídkou online investování na kapitálových trzích, převážně na trhu FOREX...
 • Společnost Cisco Systems podává žalobu, aby akvizici společnosti Acacia Communications udržovala naživu.
  V roce 2019 dosáhla společnost Cisco Systems dohody o koupi společnosti Acacia Communications za hodnotu 2,6 miliardy dolarů, ačkoli v posledních měsících byl tento nákup komplikovaný do té míry, že se společnost Acacia Communications jednostranně rozhodla ukončit uvedenou kupní smlouvu. V reakci na to společnost Cisco podala v Delaware žalobu na dokončení této transakce, protože podle společnosti žalobce jsou splněny všechny podmínky dohodnuté k dokončení uvedené dohody.
 • Společnost Comcast už nyní nemá zájem o 21st Century Fox
  Společnost Comcast vzdává boj se známým zábavním gigantem Walt Disney. Právě společnost Comcast už nemá zájem o aktiva 21st Century Fox.
 • Společnost ČEZ ovlivní Brexit. Země s jadernou energetikou budou v rámci EU oslabeny.
  Brexit oslabí skupinu států v rámci EU využívající jaderné elektrárny k výrobě elektřiny. Británie plánuje výstavbu nových jaderných zdrojů. V rámci EU byla pro ČR výrazným partnerem i spojencem.
 • Společnost ČEZ začíná s prodejem aktiv v Bulharsku a jedná se společností India Power
  Společnost ČEZ zahajuje jednání o prodeji bulharských aktiv se společností India Power. Hodnota obchodní transakce se společností Inercom je odhadnuta na 320 milionů eur, v přepočtu asi na 8,3 miliardy korun. Smlouva se společností Inercom zůstává v platnosti, i když Inercom dosud nesplnil odkládací podmínky pro koupi bulharských aktiv.
 • Společnost Deliveroo nezvládla vstup na burzu. Akcie spadly o 30 procent
  „Doručovacím společnostem v koronavirové době rychle narůstaly tržby, ale stále mají problémy s vytvořením zisků. Bude proto zajímavé sledovat, jak si poradí s otvíráním ekonomiky až skončí pandemie,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Společnost EP Global Commerce vstupuje do společnosti Metro AG
  Společnost EPGC Křetínského a Tkáče vstupuje do společnosti Metro AG vlastnící velkoobchodů Makro. Získá 7,3 % akcií a opci na dalších 15,2 %.
 • Společnost EXCHANGE s.r.o získala povolení k činnosti platební instituce
  Jako platební instituce vyhověla společnost EXCHANGE s.r.o. všem náročným požadavkům daných zákonem o platebním styku a může tak bez přerušení navázat na svou dosavadní činnost devizového obchodníka. Tisíce spokojených zákazníků tak mohou využívat platební služby s vědomím, že je s jejich prostředky dobře a zodpovědně nakládáno.
 • Společnost EXCHANGE s.r.o získala povolení k činnosti platební instituce
  Dne 13. dubna získala jako jeden z prvních bývalých devizových obchodníků Povolení ČNB k činnosti platební instituce, bez kterého není možné od 1. května 2011 nabízet služby bezhotovostního obchodování s cizí měnou. Splněním náročných podmínek transformace na platební instituci společnost nejenže potvrdila důvěru vloženou klienty v kvalitní a ověřené služby devizového obchodování, ale také upevnila své postavení významného poskytovatele bezhotovostních obchodů s cizí měnou.
 • Společnost Facebook se přejmenuje na Meta, problémy podle kritiků zůstanou
  Společnost Facebook se přejmenuje na Meta, oznámil dnes na konferenci šéf podniku Mark Zuckerberg. Nové jméno, jež bude zastřešovat služby jako Facebook či Instagram, odkazuje na takzvané metaverzum, tedy internetový svět, který společnost buduje. Firma změní i logo, kterým napříště bude modrý symbol nekonečna. Výběr řeckého slova "meta", které může znamenat například "mimo", nebo "za", má podle Zuckerberga demonstrovat, že "je vždy možné vybudovat něco dalšího". Kritici společnosti mají za to, se jedná o zastírací manévr, který firmu problémů nezbaví.
 • Společnost Fillamentum chce jít na trh START pražské burzy
  Společnost Fillamentum, český výrobce strun pro 3D tisk z polymerních materiálů, oznámila záměr nabídnout své akcie prostřednictvím veřejné primární nabídky akcií (IPO) na trhu START Burzy cenných papírů Praha. Původně start-upový projekt nyní exportuje výrobky do celého světa a pro financování dalšího rozvoje míří na kapitálový trh, sdělila firma ČTK.
 • Společnost Fixed.zone úspěšně vstupuje na pražskou burzu
  Společnost Fixed.zone, a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Zájem ze strany investorů byl obrovský a emise byla přeupsána 2,8krát. Fixed.zone se upsala za nejvyšší cenu v rámci stanoveného pásma rozpětí. Obchodování s akciemi společnosti bude zahájeno 8. listopadu za upisovací cenu 222 Kč.
 • Společnost Freedom Finance Europe obdržela od S&P úvěrový rating B pro stabilní ekonomický výhled
  Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor's Global Ratings (S&P) přidělila společnosti Freedom Finance Europe Ltd dlouhodobý úvěrový rating „B“ se stabilním výhledem. Důvodem byla role společnosti Freedom Finance Europe coby strategického a předního ziskového centra společnosti Freedom Holding Corp ve fiskálním roce 2021, končícím 31. března 2021.
 • Společnost General Electric vyrobila nadzvukový motor
  Společnost General Electric je známá především díky bankovní divizi. Nyní oznámila dokončení vývoje motoru určeného pro komerční nadzvukový letoun Aerion Supersonic AS2. Ten má začít pravidelně létat v roce 2025.
 • Společnost Google včera zklamala
  Komentářo Společnost Google včera zklamala ve výsledcích, když nedosáhla odhad EPS 6.91 USD a r...
 • Společnosti Apple klesají tržby. Hodnotu akcií nesráží jen Čína.
  Vyjádření podal šéf společnosti Apple Tim Cook. Podle něj většina poklesů tržeb souvisí s nižšími čínskými prodeji iPhonů, MacBooků i tabletů iPad. Klesající trend je ale celosvětový.
 • Společnosti Huawei se v Česku i přes skandály daří
  Čínská společnost Huawei v České republice v loňském roce zvýšila svůj prodej mobilních telefonů o 19 %. Prodala jich ...
 • Společnost innogy od ledna zvýší ceny elektřiny a plynu
  Společnost innogy od ledna zvýší ceny elektřiny a plynu. Cena plynu vzroste o 15 procent, cena elektřiny naroste o 19 procent. Zákazníků s fixovanou cenou se zvýšení nedotkne. Měsíční platba v typickém rodinném domě stoupne u plynu o 270 korun, u elektřiny o 190 korun, uvedlo innogy v tiskové zprávě.
 • Společnost Intel překvapila trh velmi solidní zprávou
  Komentářo Týdenní zpráva o důvěře v USA se vrátila zpět k "normálním" úrovním (-47) po -43 v minulém týdnu. Dnešní z...
 • Společnosti překonávají očekávání Wall Street. Odklad brexitu je téměř nevyhnutelný
  Čínská média v pondělí informovala, že podle zdrojů obeznámeních se situací, Čína požaduje další rozhovory, než dojde k uzavření první fáze dohody. Pozměňovací návrh bývalého premiéra konzervativců Letwina byl v pondělí schválen většinou, tedy 322 ku 306 hlasů a Boris Johnson byl tak donucen poslat žádost o odložení Brexitu. Premiér Johnson doposud říkal, že odklad vyjednávat nebude. Nicméně po tomto hlasování mu nic jiného nezbývá.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading CUP