Čtvrtek 01. říjen 2020 06:54
reklama
RoboMarkets webinare
reklama
Bossa live mentoring
reklama
Admiral spread new

Akcie NIO – Nový leader elektromobility?

17.09.2020 11:19  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Akcie NIO působivě posiluje. Chvíli to vypadalo, že čínský výrobce elektromobilů zbankrotuje, ale společnost následně povstala z popela jako fénix. Stále více společností se aktivně soustředí na výrobu elektromobilů. Tesla je stále favoritem na trhu, ale protože cena jejích akcií během velmi krátké doby extrémně posílila, investoři hledají levnější alternativy. Je NIO novým vyzyvatelem Tesly o prvenství na trhu s elektromobily?

Akcie Nio

V následujícím článku se dočtete:

 1. Technologie 3. tisíciletí
 2. Co dělá NIO?
 3. Dotace od čínské vlády
 4. Pronájem baterií
 5. Tesla jako (největší) konkurent
 6. NIO a koronavirus
 7. Finanční údaje NIO
 8. Cena prudce stoupá
 9. Investujte do akcií NIO u LYNX

Technologie 3. tisíciletí?

Elektromobily jsou dlouhodobě označovány za jeden ze symbolů budoucnosti. Ačkoli trh s vozidly na elektrický pohon v posledních letech nabral na obrátkách, počet automobilů plně poháněných elektřinou je stále omezený. Mnoho lidí naopak zastává názor, že elektrický pohon není udržitelný a jedná se o slepou uličku, a poukazují na výhody automobilů na vodíkový pohon.

Elektromobily značky Tesla jsou stále poměrně drahé, a proto mnoho společností pracuje na levnějších alternativách. NIO takové elektromobily nabízí, ale momentálně je aktivní pouze v Číně. Na světě je již registrováno více než 500 společností, které se zabývají fenoménem tzv. „‚new energy verhicle (NEV)“. NIO je však jedna z mála společností, která skutečně své produkty prodává.

[E-book ZDARMA]: 14 praktických tipů, jak se stát lepším investorem

Objevte jak zvýšit úspěšnost svých obchodů. V knize naleznete praktické tipy pro money management, jak si vést obchodní deník, principy řízení rizika či psychologii investování.

Co dělá NIO?

Investoři, kteří se zajímají o čínské akcie nebo o vzestup elektrického pohonu, již pravděpodobně NIO znají. Čínská společnost, která se původně jmenovala NextCar, podle vlastních slov vyvíjí vozy budoucnosti.

NIO je známá v Číně pod názvem Weilai, což lze volně přeložit jako „modrá obloha se blíží“. Společnost doufá, že její produkty přispějí ke snížení emisí v ovzduší. Toto „modré nebe“ je posláním a filozofií společnosti pro lepší budoucnost. Čína má obecně velký problém se znečištěním ovzduší ve velkých městech.

NIO je výrobce elektrických automobilů se sídlem v Šanghaji. Zakladatelem NIO je čínský podnikatel Bin Li. Společnost zaměstnává více než 9 000 lidí na 19 různých místech v Číně, USA a Evropě. Přestože má společnost v plánu prodávat svá auta po celém světě, jsou zatím v prodeji pouze v Číně. Mezi hlavní akcionáře společnosti v současnosti patří Tencent (16,3%) a Baillie Gifford (12,2%).

Dotace od čínské vlády

Peking zpočátku uvítal vizi NIO, jejíž produkty měly přispět k redukci nepříjemného znečištění ovzduší. Čína je navíc vždy nadšená domácími společnostmi, které chtějí konkurovat americkým společnostem (v tomto případě Tesla). Čínská vláda také elektromobily vnímá jako příležitost ke snížení zahraničního dovozu ropy. NIO tak od čínské vlády obdržela obrovské dotace, které však byly v roce 2020 zastaveny. Do roku 2025 čínská vláda očekává, že 20 % z celkového počtu prodaných automobilů v Číně bude poháněno alternativními zdroji energie – elektřinou nebo vodíkem.

Vláda nedávno oznámila, že sníží objem dotací o dalších 10 %, ale jejich trvání bude prodlouženo. Podle nového plánu Čína rozšíří dotace na nákup NEV do roku 2022. Dotace se však budou vztahovat pouze na osobní automobily, které stojí méně než 300 000 juanů (42 376 USD). Vláda tím mimo jiné vyloučí elektrická vozidla společností BMW a Daimler, které tento limit nesplňují. Čína v zásadě sníží dotace o 20 % v roce 2021 a o 30 % v roce 2022.

Pronájem baterií

Kupodivu výše zmíněný limit nesplňují ani vozidla NIO protože tyto modely také stojí více než 300 000 juanů. Společnost však přišla s chytrým plánem, který navíc ušetří peníze spotřebitelů. NIO chce umožnit klientům nakupovat svá auta bez baterií, které jim následně pronajímá, což zjednodušuje i jejich případnou výměnu při poruše. Plán společnosti „Battery as a Service“ (BaaS) umožňuje spotřebitelům ušetřit až 70 000 juanů z pořizovací ceny modelů NIO tím, že si pronajmou baterii svého vozu za zhruba 141 USD měsíčně.

„Cena baterie nebude zahrnuta do faktury za prodej vozidla ani do zálohy a splátky půjčky na auto. Výsledkem je, že cena modelu ES6, při započtení dotace od čínské vlády, klesla z 358 000 juanů na 273 600 juanů.

Tesla jako (největší) konkurent

Když byla společnost založena v roce 2014, byl okamžitě uveden na trh závodní vůz NIO EP9. Pro Elona Muska to byla velká rána, jelikož tento elektromobil svým výkonem převyšoval nejrychlejší model Tesly. Společnost, stejně jako Tesla a NVIDIA, zkoumá a vyvíjí také samohybné vozy v kombinaci s umělou inteligencí.

Cílem perspektivního start-upu bylo samozřejmě rozšířit elektromobily do celého světa. Za tímto účelem NIO také úzce spolupracuje se čtvrtým největším výrobcem automobilů v Číně: ChongQing Changan Automobile. Společnosti sdílejí výzkum a znalosti o prodeji elektromobilů. NIO chce vyrábět elektromobily pro „obyčejného člověka“, zatímco Tesla zatím cílí na drahé modely. NIO je tak spíše cenově dostupnější pro střední třídu. Prvních několik let se NIO zaměřuje výhradně na čínský trh.

Navzdory tomu, že NIO dosahuje zajímavého pokroku, Tesla je stále lídrem na trhu. V květnu NIO prodala 3 436 automobilů, zatímco Tesla v tomto měsíci prodala 11 468. NIO ES6 byl pátý nejprodávanější elektromobil v Číně.

NIO a koronavirus

Kvůli klesající poptávce na domácím trhu zažívá NIO obtížné roky. Poptávka byla navíc negativně ovlivněna snížením dotací. Společnost se také zpozdila s výstavbou nových továren, protože pro ně v některých městech neobdržela stavební povolení.

Ani koronavirová krize se NIO nevyhnula. Výroba musela být na několik týdnů zastavena. To nakonec vedlo ke špatným prodejním číslům a ztráty činily několik miliard USD. Na okamžik se zdálo, že NIO krizi nezvládne a cena akcií se zhroutila.

Společnost zachránila finanční injekce ve výši více než 1 miliardy USD od společnosti Hefei City Construction and Investment Holding. To v krátkodobém horizontu stačilo k překonání většiny finančních problémů. I přes globální pandemii v posledních měsících prudce vzrostl prodej elektromobilů. V březnu se tržby společnosti meziročně zvýšily o 11,7 % a bylo prodáno více než 1 500 vozidel.

Finanční údaje NIO

Elektromobily jsou stále relativně nový fenomén, který vyžaduje rozsáhlý výzkum a vývoj, což je mimořádně nákladné. Vysoké náklady byly také jedním z důvodů, proč NIO učinila (uspěchaný) vstup na akciový trh. IPO NIO proběhlo 12. září 2018 a čínský start-up z úpisu získal více než 1 miliardu USD, což bylo značně pod cílenou částkou 1,3 miliardy USD. Akcie NIO jsou zapsané na NYSE a upisovací cena byla 6,26 USD.

Krátce po IPO společnost vzrostla a o několik dní později akcie NIO dosáhla maxima 13,75 USD. Následující měsíce byly katastrofální a hodnota akcií se do září 2019 propadla na méně než 1 USD.

Společnost se také dlouhodobě potýká s negativním cash-flow. V roce 2016 byl volný cash-flow záporný ve výši 414 000 USD. V roce 2017 klesl na 825 528 USD a v roce 2018 klesl dokonce na 1,5 miliardy USD. Pokles o dalších 1,4 miliardy USD jsme zaznamenali i v roce 2019, ale tržby začaly v tomto roce prudce růst na 1,13 miliardy USD, což je o 60 % více než v předchozím roce.

Ve 3. čtvrtletí roku 2020 NIO očekává dodání 11 000 až 11 500 vozidel. To by mělo představovat čtvrtletní tržby v rozmezí 527 a 596 miliony USD. Pokud bude NIO pokračovat touto cestou, prodeje se v příštím období budou nadále výrazně zvyšovat. Společnost měla k 30. červnu 2020 hotovost v hodnotě přibližně 1,6 miliardy USD. Největším problémem společnosti, který musí neprodleně řešit, tedy zůstává pouze negativní cash-flow. V každém případě se zdá, že čínská vláda je nyní ochotna společnosti nadále pomáhat a prodloužila dobu dotací.

Cena prudce stoupá

Společnost zatím nedosahuje absolutně žádného zisku, ale doufá, že v krátkodobém horizontu rychle poroste. Mnoho analytiků vidí potenciál společnosti NIO a do akcií investuje stále více investorů. Cena akcií tak v poslední době ohromně vzrostla, a investoři by proto měli být opatrní. Ačkoli se NIO může stát druhou Teslou, existuje zde mnoho rizik. Společnost negeneruje žádný zisk a v budoucnu bude možná nucena sehnat nový zdroj kapitálu. Může se jednat o dluhopisový trh, nebo emisi nových akcií.

Akcie Niods

Investujte do akcií NIO u LYNX

S LYNX můžete investovat do akcií NIO přímo na domácí burze. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread. Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemi, ETF, futures, opcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálů.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Obchodujte akcie s LYNX

S LYNX je jednoduché vytvořit si diverzifikované portfolio. Pomůže Vám k tomu přístup na více než 100 burz ve 30 zemích světa. Zároveň máte možnost sledovat aktuální akciové tipy od LYNX , které mohou sloužit jako inspirace pro Vaše portfolio.

Investujte do akcií s LYNX
Investiční produkty
Akcie Netflix

Netflix – 5 zajímavostí o největší online streamovací platformě na světě

06. srpna 2020 | Akcie

Streamování videa jako odvětví silně profitovalo z koronavirové krize. Akcie Netflix reagovala prudkým růstem. Je ještě čas nastoupit?

Číst dále
Fintech akcie

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26. července 2020 | Akcie

Co znamená megatrend FinTech a jak do něj můžete investovat? Objevte 5 nejzajímavějších FinTech akcií roku 2020.

Číst dále
Investice do stříbra

Investice do stříbra – nejlepší akcie těžařů stříbra v roce 2020

24. července 2020 | Akcie

Jak na investice do stříbra v roce 2020? Investovat do stříbra lze i pomocí akciíí těžařů stříbra. ✅ Objevte 3 nejlepší stříbrné akcie současnosti.

Číst dále
Klíčová slova: Obchodovat s akciemi | Obchodník | Převodník měn | Intradenní obchodník | Akcie NIO | Snížení emisí | Nvidia | Inspirace | Čínská společnost | Akcie těžařů | Ceny | DS | Prodej elektromobilů | Auta | Údaje | Vzdělávací webináře | Potenciál | Koronavirové krize | Růst | Hotovost | Koronavirová krize | Tržby společnosti | Tencent | WP | Vývoj | Výrobce elektromobilů | Čínská vláda | Pokles | Akcie s LYNX | Obchodujte akcie | Koronavirus | Komunikace | Budoucnost | Daimler | Netflix | Peking | Akcie těžařů stříbra | Nejlepší akcie | Investujte | Čínské vlády | Miliardy | Objem | Obchodujte | Jak se stát lepším investorem | Investujte do akcií | Finanční údaje | Čínský trh | Objem obchodování | FinTech | Investovat do akcií | Krize | Poplatky | Tesla | Finanční injekce | Ztráty | City | Energie | BMW | Podnikatel | Investment | Burze | Tržby | ROCE | Webináře | Trh | Řízení rizika | Ropy | Management | Investiční | Investice do stříbra | Hodnota akcií | Eura | Cena akcií | Cena | Analýzy | Akcie Netflix | Ceny akcií | LYNX | Investovat | Obchodovat | Zisk | Investoři | Čínské akcie | Obchodování | USD | VaR | Trigger | Spread | Portfolio | Stavební povolení | NYSE | Margin | Investování | Investor | Investice | IPO | Futures | CFD | Akciový trh | Akcie | Rizika | Akciové tipy | Poptávka | Dluhopisový trh | ETF | Obchodní deník | USA | Peníze | Čína | Money management |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Akcie neklesajú kvôli horším vyhliadkam, ale kvôli tomu, že boli drahé
  V posledných dňoch sme svedkami negatívneho vývoja na akciových trhoch. Ako logické vysvetlenie sa natíska, že sa stal...
 • Akcie: Nervozita na akciových trhoch pretrváva
  Americké akciové trhy v priebehu včerajšieho obchodovania pokračovali na ...
 • Akcie Netflix a Yum! Brands na maximech, příležitost na Wal-Mart
  Na akciových trzích panuje optimistická nálada, která se v pátečním obchodování nesla v poklidném duchu. Americké akciové indexy prošly páteční seancí bez jakéhokoliv významnějšího pohybu, i přestože byla publikována některá horší makrodata. Index spotřebitelského sentimentu podle Michiganské Univerzity v květnu klesnul na 88,6 bodů z dubnových 95,9 bodů. To nestačilo na očekávání konsensu ve výši 95,8 bodů a index se tak propadnul na nejnižší hodnoty od října minulého roku.
 • Akcie Netflix průměrně rostou o 14 % po earnings. Vzrostou i dnes?
  Akcie Netflix (NFLX) patří mezi nejvolatilnější akcie po vyhlášení kvartálních výsledků. Loni v lednu přidali po výsledcích během dne téměř...
 • Akcie neudržely slibný růst podpořený výsledky i daty
  Dnešní den začal pro akcie negativně, ale začal se zlepšovat a evropské indexy se vyhouply do zeleného. Také Wall Street v úvodu rostla a index S&P500 se dostal na nové maximum. Poté ovšem přišel nový obrat dolů. Dnešní akciové zisky v Evropě se rozplynuly a hlavní indexy ztrácejí až 0,9 procenta v případě FTSE100. Americký S&P500 je dole o 0,2 pct. Pražská burza pak ztrácí 0,7 pct hlavně kvůli ČEZu.
 • Akcie: Nikkei na čtyřletém vrcholu
  Japonský akciový index Nikkei 225 v pátek vystoupal poprvé od srpna 2008 nad hranici 13 tisíc bodů a od poloviny listo...
 • Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu
  „Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola mění generálního ředitele a cena akcií prudce klesla,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Akcie Nikola Motor – sen Trevora Miltona o dokonalém elektrickém nákladním voze se rozplynul
  Společnost Nikola upoutala nedávno pozornost mnoha investorů a obchodníků. Akcie výrobce kamionů poháněných vodíkovými články a elektrického pickupu vystřelila raketovým tempem směrem nahoru. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se trend měl v nejbližší době otočit. Objevte příběh za společností, které se začíná přezdívat „nová Tesla“.
 • Akcie Nikola Motor – strmé zhodnocení akcí výrobce elektrických nákladních automobilů
  Společnost Nikola upoutala nedávno pozornost mnoha investorů a obchodníků. Akcie výrobce kamionů poháněných vodíkovými články a elektrického pickupu vystřelila raketovým tempem směrem nahoru. Nic zatím nenasvědčuje tomu, že by se trend měl v nejbližší době otočit. Objevte příběh za společností, které se začíná přezdívat „nová Tesla“.
 • Akcie Nintenda těží ze zprávy o nových verzích konzole Switch
  Akcie japonského výrobce videoher Nintendo dnes výrazně posílily díky novinové zprávě o nových verzích jeho herní konzole Switch. Cena akcií podniku se během dnešního obchodování na tokijské burze zvýšila o zhruba pět procent.
 • Akcie: Novinky z akciových trhov
  Európsky index Euro Stoxx 50 zaznamenal pokles o -0,3% na hodnotu 2236,68 bodov ...
 • Akcie Nvidie po nevydařeném pátku v pondělí stoupaly
  Nvidia, společnost nejznámější díky výrobě grafických procesorů, sice minulý týden vykázala lepší hospodářské výsledky, než trhy očekávaly, přesto ale v pátek přišel razantní pětiprocentní pokles jejích akcií. I přes velmi dobrou příjmovou stránku hospodaření a nečekaně vysoký zisk společnost zcela nerozptýlila obavy investorů. Ti byli nespokojení především s tím, že Nvidii se zatím příliš nedaří na nových trzích, které se v současnosti snaží obsadit. Příjmy společnosti z automobilové části jejího byznysu a z technologií pro datová centra na rozdíl od celkových příjmů za očekáváními poněkud zaostaly.
 • Akcie: Obchodní válka tlačí trhy dolů
  Americké akciové burzy zahájily nový týden poklesem. Důvodem jsou vzájemná dovozní cla mezi Spojenými státy a Čínou platná od dnešního dne. Současně se také Čína odmítla účastnit dalšího jednání o obchodní dohodě vzhledem k uvaleným clům. Průmyslový Dow Jones ztrácí 0,6 %, S&P 500 klesá o 0,4 % a technologický odepisuje 0,5 % hodnoty. Nejhlouběji klesají akcie zpracovatelů komodit (-1,4 %), naopak sektor energií si připisuje 1,1 %.
 • Akcie: Obchodný týždeň začal výpredajom
  Začiatok obchodného týždňa pre americké akcie znamenal výpredaje. Index Dow Jone...
 • Akcie obracejí dolů a dolar slábne
  Po jízdě amerických a poté asijských akcií je Evropa o poznání opatrnější a dopoledne ztrácí asi 0,7 procenta. Pokles sledujeme napříč sektory, přičemž relativně nejlépe se drží zdravotnictví. Americké dluhopisové výnosy se včera zvedly spolu s přesunem investorů do akcií, ale 10Y splatnost stále zůstává těsně u 1 procenta. Výnosy v jádru eurozóny dopoledne ještě trochu dohánějí Ameriku, takže zde sledujeme nárůst asi o jeden bazický bod.
 • Akcie obracejí dolů, stačilo málo. Dluhopisy a zlato na koni
  Zatímco akciové trhy si užily pár klidnějších dní, americké dluhopisy celkem systematicky ukazují na problém. Výnosy padají poměrně strmě a na rozpětí 3M-10Y je výnosová křivka jednoznačně v inverzi, která se navíc prohlubuje. Vedle toho dál rostou sázky na snížení sazeb Fedu, které trh už bere v podstatě jako hotovou věc.
 • Akcie obracejí vzhůru, dluhopisy se drží. Závěr týdne může ovlivnit politika a výnosy
  Závěr týdne vypadá na hlavních trzích zatím příznivě. Sice nepřicházejí nové zprávy, které by mohly zlepšovat náladu, ale i tak se negativní sentiment otupil a může probíhat zavírání krátkých pozic před víkendem. To je vývoj, který jsme i předpokládali na základě dosavadního chování trhů. Komentáře politiků jsou rizikem, jenž odrazuje obchodníky od držení pozic přes víkend.
 • Akcie obracejí vzhůru, dolar koriguje ztráty a Trump opět radí Fedu
  Podle očekávání nenechává Fed finanční trhy spát. Bankéři dnes zahajují dvoudenní zasedání, jehož výsledek se dozvíme zítra večer. Mezitím se dál spekuluje, jak by tento výsledek mohl vypadat. Podle nás je zde poměrně úzké rozmezí, které by trhy potěšilo, a Fed se do něj možná vejde. To znamená, že kromě předpokládaného zvýšení sazeb lehce sníží jejich budoucí trajektorii, přičemž ale zůstane pozitivní na ekonomiku. Je možné, že právě na postoj, který nebude ani nebezpečně jestřábí ani podezřele holubičí, nyní trhy sázejí.
 • Akcie obrátily strmě dolů, slábnoucí korunu dnes čeká ČNB
  Akcie na globálních trzích si včera připsaly velmi pěkné zisky, načež je dnes úspěšně mažou. Evropské indexy ztrácejí 1 až 2 procenta. Spolu s nimi se níž veze ropa, zatímco trochu oživila poptávka po dluhopisech a další menší zisky si připisuje zlato.
 • Akcie obrátily výrazně nahoru. Pomohla data a naděje na fiskální balík
  Akciovým trhům se dnes podařilo obrátit z červeného výrazně nahoru. Evropské akcie se sice dostaly jen lehce nad nulu, ale Wall Street stoupá o více než procento. Dluhopisy se prodávají a výnosy rostou poměrně citelně, a to v případě americké 10Y splatnosti o 3 bazické body. Právě efekt vyšších výnosů převážil na zlatě, které dnes padá o půl procenta.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets webinare