Pondělí 10. srpen 2020 03:24
reklama
Bossa live trading
reklama
Dukascopy
reklama
RoboMarkets copyfx

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

26.07.2020 16:37  Autor: LYNX  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o sektor s obrovským potenciálem. Nicméně, kde jsou velké příležitosti, jsou i velká rizika.

Je proto důležité se na toto téma blíže podívat, než se rozhodnete investovat své peníze do Fintech akcií.

V tomto článku objevíte vše, co potřebujete vědět o investování do Fintech akcií.

Fintech - co to je?

Co je to „FinTech“? 

Akcie bank jsou jedny z nejdéle obchodovaných cenných papírů na burze. A pro mnoho lidí je investování do bankovních akcií zastaralé. Bankovní sektor v Evropě je navíc již řadu let pod tlakem kvůli politice nízkých úrokových sazeb ECB.

Dlouhodobě se tedy jedná pro investory o poměrně nezajímavý sektor. Situace se však velmi liší v oblasti společností, které vyvíjejí a poskytují technologie, díky kterým je bankovnictví rychlejší, inovativnější a modernější.

Termín finanční technologie neboli zkráceně „FinTech“ zahrnuje všechny inovace v různých oblastech finančního průmyslu využívající nové technologie. Nicméně FinTech se neomezuje pouze na nové bezhotovostní platební způsoby, což je patrně první věc, která většině lidí ve spojení s FinTech přijde na mysl.

FinTech technologie mají své využití také v oblasti investic, poradenství, úvěrů nebo v oblasti správy, ukládání a přenosu dat.

FinTech sektor je právem považován za „narušující“, protože zde vznikají nové technologie, které stále rychleji vytlačí klasické bankovní podnikání. Tyto moderní trendy v bankovnictví navíc tlačí na banky a pojišťovny, které jsou nuceny adaptovat se nové podmínky.

Růstový trh: „FinTech“ ohromuje finanční sektor

bankomatyBankomaty byly v 80. letech revolucí. Poprvé měli lidé snadný přístup k hotovosti nebo nechat možnost vytisknout výpisy z účtu mimo otevírací dobu banky. Bylo to pohodlné a šetřilo to čas. Na začátku nového tisíciletí bylo přidáno online bankovnictví.

Jednalo se o revoluční krok, protože bylo možné jednoduše a pohodlně provádět online transakce z počítače, což bylo o několik let dříve nepředstavitelné.

Důsledkem bylo, že klasické banky a pojišťovny uzavíraly stále více menších poboček a rušily pracovní pozice, protože stále více služeb, které dříve vykonávali zaměstnanci, bylo nahrazeno novými technologiemi

Poradenství v oblasti pojišťovnictví a finančních investic poskytované tzv. „robo poradci“, stále rychlejší celosvětové obchodování na burzách cenných papírů a kryptoměny. Tohle je pouze krátký výčet nových trendů, které mění bankovní svět a představují výzvy pro tradiční banky.

Zejména v Evropě, kde je ziskovost finančních institucí celá léta pod obrovským tlakem. FinTech je proto tématem pro klasický finanční průmysl, který musí společnosti podnikající v tomto sektoru řešit.

LYNX TIP: Sledujte pravidelné akciové analýzy ve vzdělávací a zpravodajské sekci zaměřené na akcie

FinTech příležitosti a rizika: Ne každý může zvítězit

Tuto vlnu technologických revolucí ve finančním sektoru lze přirovnat k rozmachu internetu na přelomu tisíciletí. Na trhu se objevují stále nové technologie a nástroje, které pomáhají zákazníkům ve finančním odvětví. To přináší řadu společností, které se chtějí situovat na měnícím se trhu. Některé z nich mohou stát na stupních vítězů, ale některé mohou zmizet v propadlišti dějin.

Skutečnost, že některé FinTech společnosti jsou již veřejně obchodované a některé jsou stále soukromé, není samo o sobě relevantním ukazatelem úspěchu. Pokud několik společností soutěží o prvenství v takto dynamickém sektoru, může kapitál, získaný z IPO, společnosti pomoci k rozvoji svých produktů.

Nicméně na druhou stranu například špatné ocenění jejích akcií může společnosti uškodit. Stručně řečeno: Ne každý zvítězí, dokonce i kótované společnosti v sektoru FinTech by mohly selhat, stejně jako selhala řada internetových společností na přelomu tisíciletí.

[E-book ZDARMA]: 11 strategií největších investičních guru

Objevte jaká kritéria při výběru akcií jednotliví guru sledují a zjistěte jaké zhodnocení popsané strategie dosahují a naučte se 6 investičních zásad, které posunou Vaše investování dále.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Čemu byste měli věnovat pozornost při investování do FinTech sektoru

Obezřetný přístup při investování do FinTech akcií je na místě. V nových technologiích a na růstových trzích zpravidla panuje „zlatá horečka“. Vidíte rychle rostoucí akcie, čtete o obrovském tempu růstu tržeb v tomto odvětví. Investování do takových společností je lákavé, ale je třeba být opatrný.

Pokud jde o investice do nových, rychle rostoucích odvětví, jako vždy byste měli pečlivě zvážit, kam a jak investovat. Je lepší své portfolio vždy diverzifikovat, než vsadit na jednoho koně a investovat úměrnou část kapitálu do spekulativních akcií, aby potenciální ztráta nezruinovala vaše portfolio.

5 nejlepších FinTech akcií roku 2020

Níže uvádíme akcie 5 FinTech společností, které by v roce 2020 mohly stát na stupních vítězů. Jedná se o dynamický sektor, takže kandidátů, do kterých investovat je mnohem více. Pořadí v našem seznamu také není hodnocení dané společnosti v porovnání s ostatními. Cenový vývoj daných akcií prezentujeme na týdenním grafu v horizontu 2 let v měně domácí burzy.

 

Čtěte také >> Akcie Wirecard – německý zprostředkovatel plateb se hroutí

5) Akcie PayPal

Pokud můžete hovořit o veteránovi v tomto velmi mladém odvětví průmyslu, byl by to americký poskytovatel platebních služeb PayPal (ISIN: US70450Y1038 – symbol: PYPL – měna: USD). Společnost, která byla založena v roce 1998, vygenerovala v roce 2019 obrat přes 20 miliard USD a její zisky několik let stabilně rostou.

Největší otázkou kolem PayPal je, zda tento trend nebude zpomalen nebo dokonce otočen příchodem nových hráčů na trh, jako je například Apple Pay. Ani tato akcie tedy není bez rizika, přestože se jedná o zavedenou společnost na trhu.

Graf akcie Paypal

Graf akcie Paypal (PYPL). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Paypal.

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

4) Akcie Hypoport

Hypoport AG (ISIN: DE0005493365 – symbol: HYQ – Měna: EUR) je společnost z Berlína, která provozuje čistě internetové finanční platformy (zejména platforma EUROPACE) založené na inovativních nástrojích FinTech, s nimiž poskytovatelé finančních služeb a soukromí zákazníci vzájemně spolupracují.

Stejně jako u PayPal se jedná o silně rostoucí společnost. Tržby a zisky se v průběhu let velmi rychle zvyšovaly.

Jedním z aspektů, na který by se v současné době mělo brát v úvahu, je velmi vysoký poměr cena / zisk ve výši 70. Takto vysoký poměr je dán obrovským nárůstem ceny akcií Hypoport v roce 2019. Bylo by tedy logické vyčkat na korekci ceny.

Graf akcie Hypoport

Graf akcie Hypoport AG (HYQ). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Hypoport AG.

3) Akcie Fidelity National Information Services

Fidelity National Information Services (ISIN: US31620M1062 – symbol: FIS – Měna: USD) je americká společnost s velmi perspektivními vyhlídkami. Společnost poskytuje inovativní technologická řešení a podporu pro bankovní a pojišťovací průmysl.

Graf akcie Fidelity National Information ServicesGraf akcie Fidelity National Information Services (FIS). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Fidelity National Information Services.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

2) Akcie SimCorp

SimCorp (ISIN: DK0060495240 – symbol: SIM – Měna: DKK) se sídlem v Kodani je poměrně malá dánská společnost s přibližně 1 500 zaměstnanci, jejímž hlavním produktem je software pro správu investic SimCorp Dimension. S produktem, který cílí na velmi úzce specifickou základnu klientů, je společnost velmi náchylná na konkurenční produkty.

SimCorp byla v posledních letech schopna neustále zvyšovat své prodeje a zisky. Nicméně akcie je velmi volatilní. Proto doporučujeme maximální obezřetnost, pokud uvažujete o investici do této dánské společnosti.

Graf akcie SimcorpGraf akcie SimCorp (SIM). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii SimCorp.

1) Akcie Ingenico

Ingenico (ISIN: FR0000125346 – symbol: ING1 – Měna: EUR) je francouzská společnost nabízející všechny formy zpracování bezhotovostních plateb se značkami Ingenico Smart Terminals, Ingenico Payment Services a Ingenico ePayments. Aktivity společnosti mají velký dopad na finanční průmysl.

Zajímavá společnost, která připomíná německou Wirecard z hlediska její základní struktury. Vývoj zisku společnosti Ingenico v posledních letech kolísá, ale tržby neustále rostou.

Graf akcie InedicoGraf akcie Ingenico (ING1). Zdroj: LYNX Trading. Zjistěte více informací o akcii Ingenico.

FinTech akcie: Vzrušující odvětví s velkými vyhlídkami

Finanční průmysl musí držet krok s technologickým vývojem, který se konec konců vztahuje na všechna průmyslová odvětví.FinTech, finanční technologie, je „nutností“, a čím větší tlak na, zejména evropský, finanční průmysl, tím naléhavější je výzva k novým, inovativním řešením.Společnosti FinTech proto mají velmi slibné vyhlídky, ale jako vždy na burze cenných papírů, rozložte investice a jednejte moudře, protože akcie v růstových odvětvích také nejsou jednosměrnou cestou.

Obchodování FinTech akcií u LYNX

LYNX nabízí obchodování s FinTech akciemi přímo na domácích burzách. To našim klientům garantuje vysoký objem obchodování a úzký spread.

Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře.

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemiETF, futuresopcemi , CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím našich profesionálních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn na více než 130 měn.

Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Zaujala vás možnost investice do fintech akcií?

Obchodujte na více než 100 burzách po celém světě s kompletní nabídkou všech amerických, německých a dalších fintech akcií s extrémně nízkými poplatky bez skrytých nákladů.

Fintech akcie
Over The Counter
17. července 2020 | Akcie

Co znamená Over The Counter, neboli OTC obchodování? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Zjistěte vše důležité k úspěšnému OTC obchodování.

Číst dále
Investice do akcií herních vývojářů
02. července 2020 | Akcie

Zajímá vás, jakým způsobem lze vydělat na videohrách? Kterým herním vývojářům se daří nejlépe? ✅ Objevte 3 nejlepší herní akcie v roce 2020.

Číst dále
18. června 2020 | Akcie

Akcie výrobce kamionů poháněných vodíkovými články a elektrického pickupu vystřelila raketovým tempem směrem nahoru. Objevte příčiny tohoto fenoménu!

Číst dále

The post 5 nejlepších FinTech akcií roku 2020 appeared first on LYNX Czech Republic.

Klíčová slova: ROCE | Na burze | Volatilní | Komunikace | Bankovnictví | Vzdělávací webináře | Akcie bank | Analýzy | Průmysl | Guru | Ztráta | Trigger | Akcie Fidelity | Akcie v roce 2020 | Zisky | FinTech | Trader | Ocenění | ISIN | Bankomaty | Burzy | EUR | Akcie herních vývojářů | Objem | Bankovní sektor | Rizika Over-The-Counter trhů | Daně | Akcie Paypal (PYPL) | CFD | OTC obchodování | PYPL | OTC | VaR | Nejlepší akcie | LYNX Trading | Kapitál | Akcie Wirecard | LYNX | Akcie Ingenico | Poradci | ECB | Fidelity National Information Services | Peníze | Rizika | Transakce | Spread | Burze | Měna | Jak investovat | USD | IPO | PayPal | Obchodování na burzách | Banky | Wirecard | Pozice | Graf | Akcie a ETF | Obchodujte | Margin | Trh | Futures | Kryptoměny | Pro investory | Finanční sektor | FinTech akcie | Platforma | Ziskovost | Webináře | Investovat | Ceny | Ingenico | Cenový vývoj | Eura | Akcie Fidelity National Information Services | JDE | Ceny akcií | FIS | ETF | Situace | Podnikání | Poradenství | Over-The-Counter | Inovace | SimCorp | Tržby | Investiční | Nikola Motor | Vývoj | Umělé inteligence | Zhodnocení | Akcie SimCorp | Investování do akcií | Bez rizika | Investice | Cena | Zaměstnanci | Portfolio | Investování | Jak fungují akcie | Akcie | Fintech společnosti | Zlatá horečka | Nikola | Americká společnost | Investor | Aktivity společnosti | Trading | Akcie Nikola Motor | Objem obchodování | Apple | Pojišťovny | Vyhlídky | Akcie Nikola | Trend | Akcie PayPal | Obchodování | Poplatky | Obchodovat | WP | Zisk | Akcie Hypoport |
Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • 5 důvodů proč navštívit Finanční konferenci ShowFx World v Bratislavě
  Tuto sobotu 8. září, zveme každého, kdo se zajímá o trading a investování, do hotelu NH Hotel Gate One Bratislava na bezplatnou vzdělávací akci – Finanční Konferenci ShowFx World v Bratislavě.
 • 5 důvodů proč navštívit Finanční konferenci ShowFx World v Bratislavě
  Túto sobotu 21. septembra, pozývame každého, kto sa zaujíma o trading a investovania, do hotela NH Hotel Gate One Bratislava na bezplatnú vzdelávaciu akciu - Finančné Konferenciu ShowFx World v Bratislave.
 • 5 nejlepších akcií Internet of Things (IoT) roku 2019
  Pojem Internet of Things (IoT) není pro mnoho investorů vůbec znám. Nicméně se jedná o megatrend, který v nadcházejících letech pravděpodobně nabude působivých rozměrů. V následujícím článku objevíte 5 nejlepších akcií, které můžeme zařadit do megatrendu Internet of Things (česky také jako internetu věcí), a které mohou v nejbližší době patřit na burze mezi jasné vítěze.
 • 5 nejlepších amerických dividendových akcií 2020
  Snem každého dlouhodobého investora je nakoupit akcie a vyčkat, až se mu investice vrátí. Představíme vám způsob, jak jednoduše obohatit vaše akciové portfolio. Způsob jak docílit vyššího příjmu na pravidelné bázi a jak překonat výnosy nejdůležitějších indexů jako je index S&P 500 či DAX.
 • 5 nejlepších dividendových ETF roku 2019
  ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem.
 • 5 nejlepších dividendových ETF roku 2020
  ETF jsou ideální investiční instrumenty pro investory, kteří nemohou, nebo nechtějí věnovat obchodování příliš mnoho času. Akcie s vysokými dividendami jsou nesmírně atraktivní pro investory, zejména se střednědobým a dlouhodobým časovým horizontem. Kombinací obou jsou pak ETF, které se soustředí na akcie s vysokými dividendami. 5 nejznámějších dividendových ETF vám představíme v následujícím článku.
 • 5 nejlepších ETF na Nasdaq 100
  Americký index Nasdaq 100 zahrnuje nejdůležitější a největší společnosti kótované na americké počítačové burze NASDAQ pod jednou střechou. Mezi investory na celém světě je Nasdaq 100 vnímán jako symbol silných a progresivních společností, jejichž akcie v průběhu let generovaly obrovské zisky.
 • 5 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě
  Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
 • 5 Nejlepších ETF na S&P 500 – investujte do nejvýznamnějšího akciového indexu na světě
  Standard & Poor’s 500, nebo zkrátka S&P 500, je nejdůležitějším akciovým indexem v USA. Jelikož Wall Street je stále světovým měřítkem trhu a neoficiálním symbolem burzy. Dá se říct, že S&P 500 je nejdůležitějším indexem na světě.
 • 5 nejlepších FinTech akcií roku 2020
  FinTech (Financial Technology) je oblast, která se v posledních letech stává stále důležitější. Jedná se o sektor s obrovským potenciálem. Nicméně, kde jsou velké příležitosti, jsou i velká rizika.
 • 5 nejlepších ruských akcií pro rok 2020
  Ruské akcie jsou v momentálně velmi levné. Špatná správa a řízení společností, sankce a vysoká váha ropy a zemního plynu, které jsou momentálně také velmi levné, tlačí ceny ruských akcií směrem dolů. To může investorům, kteří vidí za roh těchto negativních faktorů, nabídnout zajímavé investiční příležitosti. Mnoho ruských akcií vyplácí velkorysou dividendu a má zajímavá aktiva.
 • 5 nejlepších short ETF DAX pro ochranu vašeho investičního portfolia v roce 2020
  ETF (Exchange Traded Funds) jsou velmi efektivním a jednoduchým způsobem, jak investovat do vývoje celých seg...
 • 5 nej Tech akcií v roce 2017: 1. místo Micron Technology
  Akcie Micron vystartovaly v roce 2017 a očekává se, že porostou i v roce 2018, jelikož jako “chipmaker” benefituje ze silných cen a poptávkových trendů na NAND a DRAM čipových trzích. Silný růst DRAM je podporován poptávkou trhů s počítači, smartphony a servery. Akcie Micron od začátku roku 2017 více než zdvojnásobily svou hodnotu.
 • 5 nej Tech akcií v roce 2017: 2. místo Pay Pal
  PayPal tiše vzrostl a stal se jedním z leaderů v oblasti technologie digitálních plateb. Kdysi byl omezený na online platby “peer-to-peer”. Uzavřel však řadu chytrých dohod, které mu nabídly lepší pozici oproti jiným společnostem s platební technologií. PayPal vlastní “millennial friendly” platební aplikaci Venmo a nedávno prodal svůj drahý PayPal Credit business za 6.8 miliardy dolarů Synchrony Financial.
 • 5 nej Tech akcií v roce 2017: 3. místo Nvidia Corp.
  Nvidia možná není letošní nejvýkonnější akcií jako jí byla v roce 2016, ale stále se jí dařilo dobře. Čipový obr býval závislý na svém businessu v oblasti grafických karet pro video hry, ale od té doby diversifikoval do lepších trhů, včetně umělé inteligence a strojového učení, které pohání některé z nejrychleji rostoucích technologií, jako jsou například samostatné automobily. Nvidia také má, sice menší, ale přesto povšimnutí hodný, boost od těžařů kryptoměn, kteří používají grafické karty k napájení svých těžebních zařízení pro bitcoin, ethereum a jiné digitální měny.
 • 5 nej Tech akcií v roce 2017: 4. místo Activision Blizzard
  Activision Blizzard se letos dařilo díky řadě nadhodnotných zisků a pokračujícím úspěchem jeho top game franchise, což zahrnuje “Call of Duty,” “World of Warcraft” a “Overwatch.” Producent video her těží z nárůstu v social gamingu a stahování digitálních her – trendů, u kterých mnozí analytici očekávají pokračování v roce 2018 a dál.
 • 5 nej Tech akcií v roce 2017: 5. místo Lam Research
  Výrobce čipových zařízení Lam Research je jedním z letošních neočekávaných “výherců”. Jako mnoho jemu podobných výrobců v sektoru polovodičů, benefitoval z růstu útrat v oblasti paměti, obzvlášť proto, že zásobuje zařízení používaná k výrobě vysoce žádaných 3D NAND flash paměťových čipů. Analytik z Needham, Rajvindra Gill, poznamenal dříve v prosinci, že Lam Research by mohl být jedním z těch, co nejvíce získají z nové daňové politiky, která umožňuje společnostem repatriovat hotovost v zahraničí, jelikož má vysokou net cash pozici, přičemž offshore cash zahrnuje až 16% jeho tržní kapitalizace.
 • 5 nejúspěšnějších hedge fondů historie
  S termínem „Hedge Fund“ (tj. hedge fond nebo hedgové / hedgeové fondy) se v poslední době můžeme setkat poměrně často: v médiích, v debatách, ale i například ve filmech. Co termín hedge fond ale znamená?
 • 5 nepravdivých mýtov o spätnom odkupovaní akcií
  V poslednom období sa na trhu začalo hovoriť o tom, že efektivita spätného odkupovania akcií (share buybacks) ako spôs...
 • 5 otázok pre Draghiho - QE, inflácia a euro
  Dnes o 13:45 očakávame rozhodnutie o úrokoch zo strany ECB a o 14:30 bude nasledovať konferencia s guvernérom Draghim....
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Trading letni strategie