Pátek 03. červenec 2020 00:43
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
RoboMarkets copyfx
reklama
Purple Trading ebook

Co prozradila Janet Yellen, Poloz povzbudil CAD, Řecko je na chvíli zachráněné; analýza DOLARU, USD/JPY, EUR/NZD

25.02.2015 09:45  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Janet Yellen včera ve svém projevu před americkým Kongresem zopakovala to, co vypovídal zápis z lednového zasedání americké centrální banky (Fed). To znamená, že investory drží stále v naději budoucího zvýšení úrokových sazeb, avšak upozorňuje na to, ať tento krok nečekají v průběhu nejbližších několika měsíců. Banka chce ke změně monetární politiky přistoupit opatrně.  Šéfka Fedu opět jednou upřednostnila flexibilitu před srozumitelností a jasným naznačením směru vývoje monetární politiky. Z proslovu vyplynulo, že když se centrální banka bude blížit ke zvýšení úrokových sazeb, vypustí ze svého projevu slovo trpělivý (patient). To by se mohlo stát na některém ze zasedání, jež je spojeno s tiskovou konferencí. Nejbližší takovéto zasedání banky je v březnu a pak v červnu. Jako zatím dobrý scénář se zdá vypuštění slova opatrný na červnovém zasedání banky a následná realizace růstu sazeb v září.

Janet Yellen vyjádřila optimismus a spokojenost s vývojem amerického hospodářství. Rovněž věří v další růst nových pracovních míst a v pozitivní efekt nízké ceny ropy na americkou ekonomiku. Janet Yellen však zneklidňuje pomalý růst mezd a nízká participace na pracovním trhu ve srovnání s předkrizovými hodnotami. Šéfka Fedu rovněž vyjádřila znepokojení ohledně ekonomického růstu Číny, eurozóny a Japonska. Po projevu Janet Yellen dolar oslabil, což  mohou mnozí považovat za příležitost k nákupu. Americký akciový trh v úterý posílil a vzrostly i ceny amerických státních dluhopisů.

Řecku bylo včera definitivně odsouhlaseno prodloužení záchranného programu o 4 měsíce, tedy do konce června. Ačkoliv je představený program reforem poměrně obecný a chybí v něm hlavně čísla úspor, nejbližší krize je zažehnána. Nyní musí Atény do konce dubna plán detailněji propracovat. Dnes bude mluvit Mario Draghi v evropském parlamentu v 17:30.

Kanadský dolar včera výrazně posílil poté, co guvernér centrální banky Poloz ve svém projevu zlikvidoval očekávání, že banka plánuje další snížení úrokových sazeb na březnovém zasedání. Uvedl, že lednové snížení základní úrokové sazby z 1 na 0,75 procenta bylo pojistkou proti hlubšímu ekonomickému propadu způsobeného nižšími cenami ropy. Banka sama neví, jak hluboce negativní dopad bude mít pokles ceny ropy na kanadské hospodářství, proto se v lednu rozhodla pro tento preventivní krok.

Britská libra mírně posiluje po zprávách z centrální banky (BoE). Mark Carney u příležitosti publikace inflační zprávy uvedl, že nízká inflace způsobená poklesem cen ropy a potravin nemusí banku odradit od zvýšení úrokových sazeb.

V noci byla zveřejněna data z výrobního sektoru Číny. Index nákupních manažerů (PMI) se v únoru po třech měsících opět podíval nad hodnotu 50 bodů, která odděluje expanzi od recese. Z lepších hodnot těží  AUD a NZD.

Již několikrát jsme psali o tom, že vývoj amerického dolaru je klíčem k správné identifikaci vývoje dalších měnových párů. Index amerického dolaru BOSSA USD na 4 hodinovém grafu konsoliduje v trojúhelníkové formaci, jejíž proražení naznačí směr dalšího vývoje.

USD/JPY po včerejším projevu Janet Yellen oslabil. Nyní testuje trojúhelník (zeleně), který před 2 týdny opustil. Pokud se USD/JPY udrží nad horní hranou trojúhelníku, pak lze od něj očekávat další růst.

EUR/NZD se již rok pohybuje v klesajícím kanálu, k jehož dolní hraně se opět přibližuje, proto je vhodné sledovat reakci na tuto technickou oblast.

  Sdílení článku: 
     

  Čtěte více

  • Constancio (ECB,Portugalsko)
   " Írsko môže použiť finančné zdroje z eurovalu na podporu bankového kapitálu"......
  • Co nyní čeká akcie na rozvíjejících se trzích
   Výsledek amerických prezidentských voleb a následně možnost expanzivnější fiskální politiky americké vlády, opatrnějšího Fedu a růst protekcionismu vytváří nové podmínky pro vývoj na rozvíjejících se trzích. Někteří investoři už na tuto novou situaci reagovali, valuace akcií na rozvíjejících se trzích klesly a snížil se i objem peněz, které tímto směrem proudí. Podle našeho názoru je ale celá věc složitější a investoři by měli rozlišovat mezi jednotlivými trhy.
  • Co očekávat od britských parlamentních voleb?
   Do britských parlamentních voleb zbývají dva týdny a Konzervativní strana jasně vede průzkumy veřejného mínění. Pokud by se straně, která byla u moci posledních 9 let, podařilo dosáhnout většiny, tak takový výsledek by byl pro britskou měnu vnímán jako pozitivní. Libra se tak v očekávání příznivého výsledku drží v blízkosti šestiměsíčních maxim na páru s americkým dolarem i eurem.
  • Co očekávat od čtvrtečního zasedání Bank of England?
   Ve čtvrtek už podruhé po Brexit referendu zasedá Bank of England. Na rozdíl od červencového zasedání má více času na reakci a sazby pravděpodobně sníží poprvé od března 2009. Minulým zasedáním však dala také najevo, že médii proklamovaný post-Brexit „konec světa“ nenastal a monetární opatření by nemusela být nijak masivní.
  • Co očekávat od čtvrtečního zasedání Evropské centrální banky (ECB)?
   Čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB) přitahuje pozornost všech aktérů finančního trhu. ECB by...
  • Co očekávat od odpoledních statistik z amerického trhu práce NFP?
   Přestože včerejší fundamenty z BoE se ukázaly jako velmi podstatné a překvapivé, vyvrcholení týdne můžeme mít stále př...
  • Co očekávat od večerního Fedu? Záznam webináře
   Co očekávat od večerního zasedání Fedu? Záznam webináře společnosti X-Trade Brokers (XTB)...
  • Co očekávat od zasedání Fedu?
   Takzvaný "Fed put" je jedním z důležitých faktorů tohoto roku. Obchodníci zkrátka počítají s tím, že v případě problémů by se Fed vydal do boje. Zpomalení globální ekonomiky změnilo očekávání dalšího vývoje měnové politiky v USA, což pomohlo akciovým trhům a naopak zastavilo posilování amerického dolaru. Budeme čekat na zmínky a informace o tom, zda se něco změnilo na holubičím přístupu, se kterým Fed přišel na počátku roku. V této krátké analýze nastíníme, co bychom mohli zítra čekat a podíváme se na možné reakce na US500 a EURUSD.
  • Copak investoři zapomněli na ropu?
   Peter Garnry, Equity Strategist, Saxo BankEvropské akciové trhy otevřou v úterý na stejných úrovn...
  • Co pomáhá zlatu růst?
   Cena zlata za sebou má v posledních několik měsících velmi slušnou rally, která jej začátkem letošního roku vynesla až nad hranici 1 500 dolarů za unci. Jeho růst se přitom může zdát poněkud zarážející, když šel od konce loňského roku ruku v ruce s růstem akcií a ostatních rizikových aktiv. Jejich korelace by přitom měla být spíše negativní.
  • Co přinese další halving bitcoinu
   Hodleři vyčkávají, co z dlouhodobého hlediska přinese halving. Mnozí spekulují a přemýšlí, zda se objeví nová třída bitcoinových milionářů.
  • Co přinese páteční setkání v Jackson Hole?
   Centrální banky v posledních týdnech stále více snižují sazby. Potvrdí se po pátečním projevu guvernéra Fedu Powella, že dochází k obratu globální monetární politiky? Seznam mluvčích ještě není znám, ale hlavním tématem by měly být výzvy monetární politiky. Diskutovat se bude také o dopadech rozdílných úrokových sazeb, důsledcích kvantitativního uvolňování na kapitálové trhy, o novém mandátu centrálních bank a cestě k normalizaci.
  • Co přinese podzim na finanční trhy:
   V období mezi 26. zářím a 8. listopadem se v Evropě a ve Spojených státech budou konat šestery klíčové volby a referenda. V USA změří v prezidentských volbách své síly Hillary Clintonová a Donald Trump. Prezidenstké volby čekají i Rakousko. Minimálně jedny volby budou v Španělsku. Italské referendum může vyústit až v rezignaci ministerského předsedy Mattea Renziho. Referendum o migračních kvótách v Maďarsku by mohlo potvrdit nezadržitelný nárůst populismu v Evropě, což by byl pouhých několik měsíců po Brexitu další nezdar Evropské unie. Podle Christophera Dembika, vedoucího oddělení makroanalýz Saxo Bank, právě akumulace politických rizik ve velmi krátkém časovém období by mohla mít negativní dopad na finanční trhy. Od září už investoři nebudou mít čas si vydechnout. Politická rizika jsou na předním místě agendy.
  • Co přinese rozhodnutí Fed a klíčový earnings týden?
   Následující týden bude ve znamení bohatého makroekonomického programu v čele s rozhodnutí Fed a akcioví investoři získají příležitosti na obchodování earnings.
  • Co přinese zítřejší zasedání Bank of Japan?
   Už je tomu rok, co guvernér Bank of Japan (BoJ) Haruhiko Kuroda naposledy uvolnil měnovou politiku a oslabil tak japon...
  • Co přinese zpráva ze zasedání Fed? – Makrodata na 18.-21.11
   Čeká nás další týden s mnoha důležitými daty. Investoři nejvíce očekávají středeční zprávu ze zasedání Fed, která by m...
  • Co přinese zrušení daně z nabytí nemovitosti? Kdo si pospíší, vydělá na tom dvakrát
   Současná složitá situace, která se v řadě zemí nyní mění ve více ekonomických problémů než zdravotních, přinesla také u nás nejedno podpůrné opatření. K přerušení EET, zrušení Účtenkovky a podobně se trochu nečekaně rychle dostalo i na zrušení jedné z velmi diskutabilních až sporných daní – daně z nabytí nemovitých věcí. Co může tato změna v praxi přinést v oblasti financování bydlení nebo investic do nemovitostí?
  • Co přinesla Německu Angela Merkelová v oblasti ekonomické reformy?
   Je neoddiskutovatelné, že Německo má obrovsky silné stránky zahrnující nízkou míru nezaměstnanosti (5,6 % na celostátní úrovni a v Bavorsku dokonce jen 3 %), úvěrové hodnocení AAA, a řadu nadnárodních firem, které fungují po celém světě. Na druhé straně však stojí fakt, že německá ekonomika je v podstatě „nefunkční“.
  • Co přinesl Brexit na finanční trhy?
   Voliči ve Velké Británii hlasovali ve čtvrtečním referendu pro odchod země z Evropské unie po 43letém členství. Světové finanční trhy propadaly a ukázaly, že zpráva je pro finanční trhy největší šok od globální ekonomické krize z roku 2008.
  • Co přineslo červencové zasedání ECB? Co z toho plyne pro euro?
   Evropská centrální banka (ECB) ponechala na svém včerejším zasedání monetární politiku beze změny. Prezident Mario Draghi...
  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:

  reklama
  Admiral spread new