Ticker Tape by TradingView
Ranní shrnutí (11.12.2025)
- Akciové trhy v asijsko-pacifickém regionu se prodávají, protože prudké ztráty společnosti Oracle (-11 %) stáhly technologický sektor níže a oživily obavy o ziskovost investic do umělé inteligence.
- Futures na americké indexy jsou rovněž výrazně nižší. US100 se obchoduje o 1,25 % níže, US500 ztrácí 0,90 % a US2000 klesá o 0,85 %.
- Americký dolar se odráží ode dna a v první části dne patří k nejsilnějším měnám G10. Index USDIDX roste o 0,14 %. Silně roste také švýcarský frank. Na opačné straně stojí australský dolar, který po zprávě z trhu práce ztrácí 0,3 až 0,6 %.
- Zaměstnanost v Austrálii nečekaně klesla o 21,3 tis. osob, a to především kvůli snížení počtu pracovních míst na plný úvazek o 56,5 tis. osob, zatímco nezaměstnanost se udržela na 4,3 % pouze díky poklesu participace.
- Oracle klesl o více než 11 % po slabších než očekávaných výsledcích a obavách ohledně závazků v oblasti AI-capex odhadovaných na 300 mld. USD (2,26 USD oproti 1,64 USD) - nafouknutého jednorázovým ziskem ve výši 2,7 miliardy USD - se investoři zaměřili na zhoršující se příjmy z licencí (-21 %) a rostoucí rizika spojená s masivními investicemi do AI.
- Mexiko schválilo rozsáhlá cla na dovoz z Číny, Indie, Koreje, Thajska a Indonésie, která se týkají automobilů (50 %), textilu/oděvů (35 %), oceli/hliníku (35 %) a elektroniky (5-35 %). Tento krok je považován za sladění s politicko-obchodní strategií USA a prohloubení integrace severoamerického dodavatelského řetězce na úkor Číny.
- Index nálady velkých japonských výrobců vzrostl z 3,8 na 4,7, k čemuž přispěl silnější vývoz a lepší ziskovost díky slabšímu jenu. Jedná se o nejsilnější údaj od konce roku 2024, který částečně kompenzuje slabou spotřebu domácností.
- Hongkongská centrální banka (HKMA) snížila základní úrokovou sazbu o 25 bb na 4,0 %. Hongkong tak následoval rozhodnutí Fedu a snížil náklady na financování na nejnižší úroveň od října 2022.
- RBC očekává, že nákupy centrálních bank, geopolitická poptávka a strukturální příliv investorů budou i nadále podporovat několikaletý býčí trh se zlatem, a to i přes velký cenový nárůst v roce 2025. Prognózy předpokládají, že zlato bude v roce 2026 v průměru stát 4 600 USD a v roce 2027 5 100 USD.
- Musk potvrdil zprávy, že společnost SpaceX může vstoupit na burzu v červnu až červenci 2026 s oceněním 1-1,5 bilionu USD - nebo dokonce vyšším, protože Starlink se zvětšuje. Společnost Ark Invest předpovídá tržní kapitalizaci ve výši 2,5 bilionu USD do roku 2030. Musk rovněž zvažuje mechanismy, které by umožnily akcionářům společnosti Tesla podílet se na akciích SpaceX.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Australský dolar | USA | Nezaměstnanost | Býčí trh | Poptávka | Rizika | Akciové trhy | Americký dolar | CAPEX | Centrální banka | Futures | G10 | Investování | MIFID | Riziko | Výkonnost | Zlato | Švýcarský frank | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | Indexy | Investoři | EU | Financování | Index | Investiční strategie | Banka | Dolar | Frank | Investiční | Investiční doporučení | Trh | Zprávy | Předpověď | Indie | ROCE | Zaměstnanost | Komise | Podnikání | Ztráty | Americké indexy | Tesla | Příjmy | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | US500 | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Hongkong | Vysoké riziko | Miliardy | Technologický sektor | USDIDX | Finanční ztráty | Prognózy | Investujte | Nákupy centrálních bank | US100 | Ziskovost | Poradenství | Komunikace | Trhy | Situace | Dovoz z Číny | Domácnosti | Práce | Mexiko | Náklady na financování | Dovoz | Vývoz | CL | Umělé inteligence | JDE | Oracle | Společnost XTB | Indonésie | Ztráty společnosti | Nařízení | US2000 | Plný úvazek | Ark Invest | Ark | Futures na americké indexy | Riziko ztráty | Starlink | AI | Společnost Ark Invest | SpaceX | Společnosti | Dna | RBC | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Participace | Společnost SpaceX | Trh se zlatem | Vstoupit na burzu | Miliardy USD | Řetězce | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Invest | Vice | Cla na dovoz | Nákupy | HKMA | Příliv investorů | 256/2004 | Odpovědnost | Směrnice | Investování je rizikové | Index USDIDX | Náklady | Nařízení Evropského parlamentu | Rozhodnutí Fedu | ARK Invest |
Čtěte více
-
Ranní shrnutí (11.09.2025)
Asijským trhům se většinou daří. Index CHN.cash vzrostl o 0,75 %, zatímco CH50cash vzrostl o výraznějších 2,0 %. Kontrakt JP225 si připsal 0,36 %. Mírné poklesy však byly zaznamenány v Austrálii a Singapuru. -
Ranní shrnutí (11.10.2022)
Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže ve stopách svých evropských souputníků. S&P 500 klesl o 0,75 %, Dow Jones klesl o 0,32 % a Nasdaq se propadl o 1,04 %. Russell 2000 klesl o 0,60 %. Jednalo se o čtvrtý po sobě jdoucí pokles na Wall Street. -
Ranní shrnutí (11.10.2023)
Indexy na Wall Street uzavřely včerejší seanci v pozitivním sentimentu, i když v druhé části seance část svých počátečních zisků odevzdaly. Indexy S&P 500 a Nasdaq100 si připsaly přibližně 0,5 %, zatímco DIJA vzrostl o 0,4 %. -
Ranní shrnutí (11.10.2024)
Americké indexy uzavřely včerejší seanci mírným poklesem. Americká inflace CPI opět klesla, a to na nejnižší úroveň za poslední rok, avšak pokles byl menší, než se očekávalo (2,4 % oproti prognóze 2,3 % a předchozím 2,5 %), a meziměsíční nárůst činil 0,2 % oproti očekávání 0,1 %. Základní index spotřebitelských cen také nečekaně vzrostl na 3,3 % z předchozích 3,2 %. -
Ranní shrnutí (11.11.2021)
Statistiky nejvyšší inflace v USA od roku 1990 odstartovaly nejvyšší pokles amerických akcií za poslední měsíc. Technologický Nasdaq klesl o 1,66 %, S&P500 spadl o 0,82 % a DJIA ztratil 0,66 %. -
Ranní shrnutí (11.11.2022)
Americké indexy zakončily včerejší seanci v euforické náladě. S&P 500 vzrostl o 5,5 %, Dow Jones vzrostl o 3,7 % a NASDAQ uzavřel seanci v plusu ve výši 7,5 %. Russell 2000 získal 6,11 %. -
Ranní shrnutí - (11.11.2024)
Futures na Wall Street ráno rostou; Russell 2000 (US2000) vyniká růstem o téměř 0,8 %. Spojené státy dnes slaví Den veteránů, ale akciové trhy zůstanou během dne otevřeny ve standardních hodinách. -
Ranní shrnutí (11.11.2025)
Americký dolar dnes posiluje, zatímco americké akciové indexy se po včerejším růstu, kdy akcie společnosti Nvidia vzrostly o více než 5 % – což je jejich nejsilnější výkon od dubna –, obchodují převážně beze změny. Trhy jsou stále více přesvědčeny, že rekordně dlouhé uzavření americké vlády se blíží ke konci. Demokratičtí senátoři překročili stranické hranice a uzavřeli dohodu s republikány. Senát schválil zákon, který ukončí patovou situaci, poměrem hlasů 60 ku 40. Návrh zákona nyní vyžaduje schválení Sněmovnou reprezentantů a podpis prezidenta Donalda Trumpa. Polský trh zůstává dnes uzavřený z důvodu Dne nezávislosti a kanadské trhy jsou uzavřeny z důvodu Dne památky. -
Ranní shrnutí (11.12.2023)
Indexy v asijsko-pacifickém regionu se dnes obchodovaly smíšeně – Nikkei vyskočil o 1,5 %, S&P/ASX 200 se obchodoval beze změny, Kospi získal 0,3 % a Nifty 50 přidal 0,1 %. Indexy z Číny se obchodovaly o 0,1-0,4 % níže. -
Ranní shrnutí (11.12.2024)
Asijské trhy před klíčovými údaji o inflaci v USA smíšené. Japonský Nikkei je beze změny, čínský CSI 300 vzrostl o 0,2 %, hongkongský Hang Seng klesl o 0,6 %. Jihokorejský index KOSPI získává 0,8 %, protože trhy se stabilizovaly. -
Ranní shrnutí (12.01.2023)
Americké indexy zakončily včerejší seanci růstem, přičemž Nasdaq zaznamenal zisky již čtvrtý den v řadě. Dow Jones si připsal 0,80 %, S&P 500 se posunul o 1,28 % výše a Nasdaq vyskočil o 1,76 %. Index Russell 2000 s malou kapitalizací si připsal 1,17 %. -
Ranní shrnutí (12.01.2024)
Poslední seance na trzích APAC v tomto týdnu přinesla smíšené nálady investorů. Relativně velké zisky zaznamenal japonský index Nikkei, který posílil o 1,5 %. Téměř 1% zisky zaznamenaly také indické indexy. Trhy v Jižní Koreji se však obchodovaly pod tlakem směrem dolů. -
Ranní shrnutí (12.01.2026) – Jerome Powell vyšetřován; napětí v Íránu a Grónsku v pozadí 🚨
Asijské akciové trhy zahájily týden pozitivně:Hang Seng +1,25 %, Shanghai Composite +0,75 %, ASX 200 +0,41 %. Trhy v Japonsku zůstaly zavřené kvůli státnímu svátku. Optimismus podpořil lepší sentiment po čínských obchodních datech a fixingu PBOC. -
Ranní shrnutí (12.02.2024)
Indexy v asijsko-pacifickém regionu zůstávají uzavřené mimo jiné v Japonsku, Jižní Koreji a Číně. Australský index S&P ASX 200 ztrácí 0,25 %. V Číně začala dvoutýdenní novoroční přestávka a z tohoto důvodu zůstanou trhy zavřené až do 17. února. -
Ranní shrnutí (12.02.2025)
Hongkongské akcie vzrostly o více než 2 % díky pozoruhodné technologické rallye, kdy akcie společnosti Alibaba vyskočily o 8,6 % na čtyřměsíční maximum poté, co The Information informoval o strategickém partnerství se společností Apple na vývoji funkcí umělé inteligence pro iPhony v Číně. Tato zpráva posílila rostoucí optimismus ohledně schopností čínských technologických společností v oblasti umělé inteligence. -
Ranní shrnutí (12.03.2024)
Indexy na Wall Street zakončily včerejší obchodování převážně poklesem. Index S&P 500 klesl o 0,11 %, Nasdaq se posunul o 0,41 % níže a Russell 2000 s malou kapitalizací se snížil o 0,80 %. Dow Jones byl nejúspěšnější a dokázal si připsat 0,12 %. -
Ranní shrnutí (12.03.2025)
Výprodej na americkém akciovém trhu se zastavil, i když hlavní americké indexy uzavřely včerejší seanci v červených číslech, přičemž Nasdaq 100 ztratil téměř 0,3 %. Dnes futures na US500, US100 a US30 mírně klesají, zatímco VIX roste o 0,8 %. Sentiment během asijské seance byl smíšený, přičemž čínský Hang Seng klesl o více než 1 %. -
Ranní shrnutí (12.04.2023)
Indexy na Wall Street zakončily včerejší seanci ve smíšeném duchu. Náladu investorů snižovala především nejistota ohledně inflace v USA, která je naplánovaná na dnešek a která bude jedním z posledních klíčových vodítek vytvářejících rozhodnutí FOMC na jejím příštím zasedání v květnu. -
Ranní shrnutí (12.04.2024)
Včerejší seance na Wall Street se nesla ve znamení velkých technologických společností, které přispěly k růstu indexu Nasdaq 100 o 1,65 %, přičemž akcie cyklických odvětví nadále oslabovaly. -
Ranní shrnutí (12.05.2023)
Indexy Wall Street zakončily včerejší obchodování níže – S&P 500 klesl o 0,17 %, Dow Jones se posunul o 0,66 % níže, zatímco Nasdaq přidal 0,18 %. Small-cap Russell 2000 klesl o 0,84 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
Jak na výběr ideální prop trading firmy?
Novoroční tradingová inspirace - 3 nejúspěšnější obchody traderů Fintokei
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Vyplatí se kupovat akciové vítěze minulého roku?
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Je téměř bezcenný a za nic ho nevyměníte. Laoský kip v zemi vystřídal „tygří jazyk“
Párové obchodování: Definice, strategie a příklad tradingu
Jak moc se vyplatí hedging? (41. díl)
Predikce finančních trhů 2026 – Akcie, komodity, kryptoměny
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
Jak na výběr ideální prop trading firmy?
Novoroční tradingová inspirace - 3 nejúspěšnější obchody traderů Fintokei
Nejdůležitější události: Na co se připravit v roce 2026?
Denní kalendář událostí
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V USA index PPI
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
V USA zásoby zemního plynu
V USA obchodní bilance
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Kanadě obchodní bilance
V Číně výrobní a nevýrobní index PMI
V USA index PPI
V Kanadě hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu hrubý domácí produkt (HDP)
V Německu index CPI
V Japonsku index CPI
V USA zásoby zemního plynu
V USA obchodní bilance
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Kanadě obchodní bilance
Tradingové analýzy a zprávy
Polsko podle ministra financí nespěchá se zavedením eura
Trump varoval Kanadu před dohodou s Čínou
FT: Francie vybrala na nové dani pro bohaté jen část plánovaného výnosu
Konec chaotického týdne na akciových trzích
Akcie CSG v premiéře přidaly přes 30 pct, šlo o největší úpis zbrojařské firmy
Bloomberg: Hodnota Strnadova majetku se díky vstupu CSG na burzu zdvojnásobila
Forex: Americký dolar míří k nejprudšímu týdennímu poklesu od června
Cena akcií CSG první den obchodování na nizozemské burze vzrostla o 31,4 pct
Analytici: Úpis akcií CSG na burze byl velmi úspěšný, cena může ještě růst
Cena akcií CSG na Free Marketu pražské burzy dnes vzrostla o 30,1 procenta
Polsko podle ministra financí nespěchá se zavedením eura
Trump varoval Kanadu před dohodou s Čínou
FT: Francie vybrala na nové dani pro bohaté jen část plánovaného výnosu
Konec chaotického týdne na akciových trzích
Akcie CSG v premiéře přidaly přes 30 pct, šlo o největší úpis zbrojařské firmy
Bloomberg: Hodnota Strnadova majetku se díky vstupu CSG na burzu zdvojnásobila
Forex: Americký dolar míří k nejprudšímu týdennímu poklesu od června
Cena akcií CSG první den obchodování na nizozemské burze vzrostla o 31,4 pct
Analytici: Úpis akcií CSG na burze byl velmi úspěšný, cena může ještě růst
Cena akcií CSG na Free Marketu pražské burzy dnes vzrostla o 30,1 procenta
Blogy uživatelů
Trump na setkánív Davosu uklidnil trhy, index S&P 500 zastavil pokles a snaží se růst
Výběr z nedělní přípravy: Situace na týdenních grafech hlavních měnových párů
CSG boří burzu! Přidává 30 % od IPO
Co stojí za pohyby cen na forexovém trhu?
TACO je zpět! Jak obchodovat dle Donalda Trumpa?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (23. 1. 2026)
Kde trh opravdu rozhodoval
Berkshire Hathaway bez věštce z Omahy: Konec legendy, nebo nová nákupní příležitost?
Existuje vôbec férová prop-firma?
Praktické okénko: Obchod na akciovém indexu S&P 500
Trump na setkánív Davosu uklidnil trhy, index S&P 500 zastavil pokles a snaží se růst
Výběr z nedělní přípravy: Situace na týdenních grafech hlavních měnových párů
CSG boří burzu! Přidává 30 % od IPO
Co stojí za pohyby cen na forexovém trhu?
TACO je zpět! Jak obchodovat dle Donalda Trumpa?
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (23. 1. 2026)
Kde trh opravdu rozhodoval
Berkshire Hathaway bez věštce z Omahy: Konec legendy, nebo nová nákupní příležitost?
Existuje vôbec férová prop-firma?
Praktické okénko: Obchod na akciovém indexu S&P 500
Forexové online zpravodajství
Akcie ČEZ jsou i po mohutném propadu z tohoto týdne stále třetí nejvíce nahodnocené mezi více než 400 největších evropských firem. Nadhodnocení vyplývá i z porovnání s dalšími evropskými energetikami
Křetínský dostal od své britské firmy dividendu 320 milionů liber
S&P 500 uzavírá s kosmetickým ziskem
Americké indexy obchodují smíšeně
Denní shrnutí: Šílenství na trhu drahých kovů 🚨STŘÍBRO prorazilo 101 USD a roste o 5 %❗
Dnešní burzovní debut akcií Czechoslovak Group je nejúspěšnějším primárním úpisem akcií v Evropě v celém tomto tisíciletí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem
Společnost Capital One zveřejnila výsledky za 4Q a oznámila akvizici fintechu Brex
Macronova „prasklá žilka“ je nevýdělečnější v dějinách, má „cenu“ 210 milionů korun. O tolik stoupla hodnota výrobce slunečních brýlí, které si nasadil, aby ji skryl
CSG úspěšně vstoupila na Pražskou burzu, akcie první den posílily o více než 30 %
Akcie ČEZ jsou i po mohutném propadu z tohoto týdne stále třetí nejvíce nahodnocené mezi více než 400 největších evropských firem. Nadhodnocení vyplývá i z porovnání s dalšími evropskými energetikami
Křetínský dostal od své britské firmy dividendu 320 milionů liber
S&P 500 uzavírá s kosmetickým ziskem
Americké indexy obchodují smíšeně
Denní shrnutí: Šílenství na trhu drahých kovů 🚨STŘÍBRO prorazilo 101 USD a roste o 5 %❗
Dnešní burzovní debut akcií Czechoslovak Group je nejúspěšnějším primárním úpisem akcií v Evropě v celém tomto tisíciletí
Frankfurtská burza zakončila týden růstem
Společnost Capital One zveřejnila výsledky za 4Q a oznámila akvizici fintechu Brex
Macronova „prasklá žilka“ je nevýdělečnější v dějinách, má „cenu“ 210 milionů korun. O tolik stoupla hodnota výrobce slunečních brýlí, které si nasadil, aby ji skryl
CSG úspěšně vstoupila na Pražskou burzu, akcie první den posílily o více než 30 %
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
Obchodní signály pro bitcoin, H4, na 25.–27. ledna 2024: prodej pod 40 200 USD (21 SMA – Murray 2/8)
Makro: Spotřebitelská důvěra USA od srpna na vzestupu, ISR
Ekonomický kalendář: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA a maloobchodní tržby v Kanadě
Týden na akciových trzích: Světové indexy tento týden rostly, a to včetně Prahy
Večerné zhrnutie
Technická analýza páru EUR/USD na 25.–30. července 2022
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
Akciové trhy: Včera ČEZ, dnes Moneta
Makro: Růst v průmyslu Kanady zpomalil, Ivey
Forex: Koruna zůstává v blízkosti úrovně kurzového závazku
Obchodní signály pro bitcoin, H4, na 25.–27. ledna 2024: prodej pod 40 200 USD (21 SMA – Murray 2/8)
Makro: Spotřebitelská důvěra USA od srpna na vzestupu, ISR
Ekonomický kalendář: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v USA a maloobchodní tržby v Kanadě
Týden na akciových trzích: Světové indexy tento týden rostly, a to včetně Prahy
Večerné zhrnutie
Technická analýza páru EUR/USD na 25.–30. července 2022
Obchodní signál pro pár USD/JPY na 29.–30. srpna 2023: prodávejte pod úrovní 147,36 a nakupujte na úrovni 146,30 (Murray 6/8 – 21 SMA)
Akciové trhy: Včera ČEZ, dnes Moneta
Makro: Růst v průmyslu Kanady zpomalil, Ivey
Blogy uživatelů
Příběh TUI: Jak cestovní gigant přežil největší krizi moderní historie
Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, EUR/USD a NZD/USD
ECB si neudělala domácí úkol
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Měnový pár NZD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
XTB vs. DEGIRO: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 5. ledna – 11. ledna
Analýza S&P 500, NASDAQ, EUR/USD - S&P 500 na novém rekordu, dotáhne se i NASDAQ?
Live Trading - Obchodníci XTB zhodnotili účet o více než polovinu!
Tentokrát to bude všechno jinak?
Příběh TUI: Jak cestovní gigant přežil největší krizi moderní historie
Výběr z nedělní přípravy: USD/CAD, EUR/USD a NZD/USD
ECB si neudělala domácí úkol
Měnový pár USD/JPY: Analýzy více časových rámců (D1 až H1)
Měnový pár NZD/JPY: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
XTB vs. DEGIRO: Porovnání poplatků a nákladů na obchodování
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 5. ledna – 11. ledna
Analýza S&P 500, NASDAQ, EUR/USD - S&P 500 na novém rekordu, dotáhne se i NASDAQ?
Live Trading - Obchodníci XTB zhodnotili účet o více než polovinu!
Tentokrát to bude všechno jinak?
Vzdělávací články
Jak se stát prop obchodníkem?
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
Jak na výběr ideální prop trading firmy?
VIDEO: Technická analýza - Price Action pullbacky
Jak obchodovat „Price Action“ (8. díl)
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
Jak se stát prop obchodníkem?
Hodnocení členů VIP zóny - Forex Asistent
Představujeme vám Interbank VIP indikátor!
Jak na výběr ideální prop trading firmy?
VIDEO: Technická analýza - Price Action pullbacky
Jak obchodovat „Price Action“ (8. díl)
VIDEO: 10 trhů, které mohou v roce 2026 explodovat
Historie eura je hlubší, než se zdá. O evropskou měnu se státy pokoušely už v 19. století
8 nejlepších obchodních strategií – obchodování v trendu (4. díl)
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
Prodlouží CAD/CHF svůj klesající trend?
GBP/USD - Intradenní výhled 8.11.2017
FCA varuje před brokerem PayTrade
Forex: Dolar kvůli obchodnímu sporu USA a Číny mírně oslabuje vůči japonskému jenu
Polsko podle ministra financí nespěchá se zavedením eura
Komodity: Brent je díky sílící naději na mírovou dohodu Ruska a Ukrajiny pod 60 USD
Forbes: Nejbohatší v ČR je Kellnerová, mezi dolarovými miliardáři 11 Čechů
Zlato - Intradenní výhled 23.1.2026
Forex: NZD/JPY prolomil rostoucí trendovou linii
EUR/USD - Intradenní výhled 1.9.2025
Prodlouží CAD/CHF svůj klesající trend?
GBP/USD - Intradenní výhled 8.11.2017
FCA varuje před brokerem PayTrade
Forex: Dolar kvůli obchodnímu sporu USA a Číny mírně oslabuje vůči japonskému jenu
Polsko podle ministra financí nespěchá se zavedením eura
Komodity: Brent je díky sílící naději na mírovou dohodu Ruska a Ukrajiny pod 60 USD
Forbes: Nejbohatší v ČR je Kellnerová, mezi dolarovými miliardáři 11 Čechů
Zlato - Intradenní výhled 23.1.2026
Forex: NZD/JPY prolomil rostoucí trendovou linii
EUR/USD - Intradenní výhled 1.9.2025
Témata v diskusním fóru
Nejdůležitější ekonomické události roku 2015
EUR/USD
Volná diskuze
Čo očakávať v letných mesiacoch na trhoch?
Agresivní obchodování formace hlava a ramena (2. část)
Oanda
Technická analýza měnového páru EUR/USD pro stávající situaci
Výpomoc s obchodovaním
Porovnání výkonnosti světových akciových indexů - co očekávat do budoucna?
Live Trading - Obchodníci XTB zhodnotili účet o více než polovinu!
Nejdůležitější ekonomické události roku 2015
EUR/USD
Volná diskuze
Čo očakávať v letných mesiacoch na trhoch?
Agresivní obchodování formace hlava a ramena (2. část)
Oanda
Technická analýza měnového páru EUR/USD pro stávající situaci
Výpomoc s obchodovaním
Porovnání výkonnosti světových akciových indexů - co očekávat do budoucna?
Live Trading - Obchodníci XTB zhodnotili účet o více než polovinu!




