Ticker Tape by TradingView
GBP/USD: Trh práce ve Spojeném království ochlazuje, ale libra si drží pozici
Všechny klíčové složky zprávy z britského trhu práce byly buď negativní, nebo v souladu s prognózami, takže potvrdily pesimistická očekávání analytiků. Zpráva nepřinesla kupcům páru GBP/USD ani trochu radosti, takže cena klesla téměř o 100 bodů k úrovni 1,3455. Přesto je potřeba zmínit další důležitý bod: support na úrovni 1,3450 (střední linie Bollingerových pásem v časovém rámci D1) navzdory tomuto impulzu k poklesu odolal díky oslabujícímu dolarovému indexu. Proto je příliš brzy na unáhlený prodej páru – pár zůstává navzdory úternímu tlaku na libru nad vodou.
Zveřejněné údaje však mají pro britskou měnu velkou váhu a opět se připomenou příští týden 19. června během zasedání Bank of England.

Podle zveřejněných údajů vzrostla míra nezaměstnanosti ve Spojeném království na 4,6 %. Ačkoli tento výsledek odpovídá prognóze, představuje téměř čtyřleté maximum – nezaměstnanost byla na této úrovni naposledy v září 2021. Navíc se postupně formuje růstový trend: čtyři měsíce po sobě (listopad až únor) činila míra 4,4 %, v březnu vzrostla na 4,5 % a teď v dubnu dosáhla 4,6 %.
Čerstvější údaje také zklamaly. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v květnu vzrostl o 33 000 (nejvyšší údaj od loňského srpna), zatímco prognóza počítala jen s růstem o 9 000. V předchozím měsíci přitom klesl o 21 000.
Nejdůležitější ale je, že růst mezd v květnu zpomalil. Průměrná míra růstu výdělků (včetně bonusů) klesla na 5,3 % (prognóza poklesu na 5,5 %). Bez bonusů se mzdy snížily z 5,5 na 5,2 %. Na jednu stranu je tento pokles mírný, ale na druhou stranu je důležitý už samotný sestupný trend.
Proč je to důležité? Připomeňme si vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho před Dolní sněmovnou na začátku června. Bailey prakticky "propojil" růst mezd s tempem snižování sazeb. Šéf centrální banky uvedl, že podle odhadů BoE letos růst mezd zpomalí a "to bude pro budoucí rozhodování o sazbách klíčové." Závěr je víc než zřejmý.
S ohledem na Baileyho postoj lze předpokládat, že centrální banka na nadcházejícím zasedání příští týden výrazně zmírní svou rétoriku a pravděpodobně brzy oznámí další kolo měnového uvolňování.


Podle průzkumu agentury Reuters většina (52 z 59) ekonomů očekává, že BoE letos sníží sazby dvakrát, celkem o 50 bazických bodů. První snížení se očekává ve 3. čtvrtletí (tedy na srpnovém zasedání) a druhé ve 4. čtvrtletí (na jednom ze zbývajících tří zasedání v tomto roce). Sazba by tak před začátkem roku 2026 klesla na 3,75 %.
Někteří analytici, kteří jsou vůči tomuto scénáři skeptičtí, upozorňují na dubnový růst inflace v Británii, který by podle nich mohl zabránit BoE v uvolnění politiky. Dubnový nárůst inflace byl však způsoben především zvýšením silniční daně. 1. dubna vstoupily v platnost významné změny systému silniční daně (Vehicle Excise Duty, VED), které se dotkly jak vozů se spalovacími motory, tak elektromobilů (dříve osvobozených). Nově se navíc platí ještě další poplatek za vozidla s cenou nad 40 000 liber.
Podle některých odborníků se vliv vyšší VED projeví v údajích o inflaci za duben a květen (protože mnoho řidičů platí daň jednou ročně), ale pak zeslábne. BoE tak pravděpodobně zaměří pozornost spíše na zpomalující růst mezd než na zrychlení CPI.
Proč prodejci páru GBP/USD reagovali na zprávu tak vlažně? Medvědům se nepodařilo prorazit ani přechodnou cenovou bariéru 1,3450 (střední linie Bollingerových pásem v D1), natož dosáhnout výraznějších cílů.
Důvodem je slabý americký dolar, který na trhu dál ztrácí. Informační vakuum kolem obchodních jednání mezi USA a Čínou v Londýně působí proti dolaru. Jednání pokračují už druhým dnem, ale zatím na veřejnost nepronikly žádné konkrétní detaily. Navzdory optimistickým, obecně formulovaným prohlášením ze strany Donalda Trumpa a amerických vyjednavačů (typu "všechno jde dobře") dolar ustupuje, což podporuje kupce páru GBP/USD.
Pozice je však vhodné otevírat, až když jednání skončí a budou zveřejněna oficiální prohlášení. Opatrná rétorika nebo absence jednotného stanoviska by oslabila dolar – kupci páru GBP/USD by se mohli pokusit udržet se nad úrovní 1,36 a otestovat rezistenci 1,3650 (horní Bollingerova linie v D1). Pokud by však jednání přinesla pokrok (např. konkrétní kroky ke zmírnění napětí), prodejci by se opět chopili iniciativy. V tom případě by pár oslabil kvůli slabé libře i silnějšímu dolaru. Medvědi by nejspíš nejen prorazili support 1,3450, ale zamířili by až k úrovni 1,33.
Situace zůstává nejistá a může se kdykoli změnit (jednání mohou v úterý skončit nebo mohou být prodloužena), a proto se v tuto chvíli doporučuje zůstat mimo trh.
Klíčová slova: Inflace | GBP/USD | USA | Nezaměstnanost | Daně | Míra nezaměstnanosti | Sazby | Americký dolar | Bank of England | Bod | Centrální banka | Centrální banky | Poplatek | Pozice | Support | Trend | Analytici | Banky | USD | GBP | Banka | Cena | Dolar | Libra | Prognóza | Reuters | Trh | Zpráva | Zprávy | ROCE | Snižování sazeb | Zasedání Bank of England | Mzdy | Očekávání analytiků | Očekávání | Růst mezd | Trh práce | Inflace v Británii | Jednání mezi USA a Čínou | Prohlášení | Míra | Pokles | Situace | Růst inflace | Rozhodování | Medvědi | Sestupný trend | Žádosti o podporu | Růst | Počet žádostí o podporu | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Práce | Údaje | Zveřejněné údaje | Kupci | JDE | Slabý americký dolar | Zpomalující růst | Šéf centrální banky | Růstový trend | Prodej | Pozornost | 3М | D1 | Významné změny |
Čtěte více
-
GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 3. července pro začátečníky
K otestování ceny 1,2670 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což podle mého názoru omezilo potenciál pohybu páru směrem vzhůru. Z toho důvodu jsem libru nenakupoval. Po nějaké době došlo k dalšímu cenovému testu, a to v době, kdy se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, takže mohl být realizován druhý scénář pro prodej. GBP/USD však aktivně neklesal. Dnes by pár mohl pokračovat v růstu, neboť očekáváme údaje o britském indexu PMI ve službách a kompozitním indexu PMI, které by neměly být zklamáním. Vzhledem k tomu, jak aktivně byla libra včera nakupována, budou dobré makroekonomické ukazatele dalším důvodem k otestování týdenního maxima. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a 2. -
GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 31. července pro začátečníky
K otestování ceny 1,2848 došlo ve chvíli, když se ukazatel MACD začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro prodej libry dále podél trendu. V důsledku toho se měnový pár GBP/USD propadl o více než 20 pipsů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2824 umožnily obchodníkům dosáhnout zisku zhruba 10 pipsů. Dnes je ekonomický kalendář Spojeného království prázdný, takže kupující mohou dostat šanci na růstový trend, ale pouze v rámci horizontálního kanálu. Nezapomeňte, že směřování libry směrem dolů bude ve střednědobém horizontu záviset na rozhodnutích Federálního rezervního systému o úrokových sazbách, kterým se budeme podrobněji věnovat v prognóze pro americkou seanci. Co se týče intradenní strategie, budu se více spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a 2. -
GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 31. května pro začátečníky
K otestování ceny 1,2723 došlo v době, kdy se ukazatel MACD posunul výrazně nad nulu, což omezilo potenciál páru GBP/USD k růstu – nebo alespoň mně to tak připadalo. Z toho důvodu jsem se rozhodl libru nenakupovat. Krátce poté došlo k dalšímu otestování ceny 1,2723, zatímco se ukazatel MACD nacházel v překoupené oblasti, což mi poskytlo příležitost realizovat druhý scénář pro prodej. Jak však vidíte, pár neklesl, což vedlo ke ztrátě. -
GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 5. června pro začátečníky
K otestování ceny 1,2748 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce klesl od nuly, což omezilo potenciál páru GBP/USD k poklesu. Vzhledem k tomu, že libra výrazně klesla z otevírací úrovně dne, jakož i k přeprodanému stavu a následnému zotavení ukazatele MACD během testování ceny, jsem se rozhodl libru nakoupit v očekávání býčí korekce do konce dne a měl jsem pravdu. V důsledku toho pár vzrostl o zhruba 30 pipsů. Test ceny 1,2770 během americké seance se shodoval s počátkem pohybu ukazatele MACD směrem vzhůru od nuly, což rovněž přineslo zisk ve výši dalších 20 pipsů. Slabé údaje z amerického trhu práce byly hlavním důvodem, proč pár ve druhé polovině dne zaznamenal silnou korekci směrem vzhůru. -
GBP/USD: tipy na obchodování během evropské seance dne 9. května pro začátečníky
K otestování ceny 1,2500 došlo v době, kdy ukazatel MACD prudce vzrostl nad nulu, což omezilo býčí potenciál páru GBP/USD. Z tohoto důvodu jsem do trhu nevstoupil. Druhého testu úrovně 1,2500 jsem se bohužel nedočkal, a tak jsem odpoledne libru nemohl prodat. Včera ovlivnila volatilitu páru absence údajů z Velké Británie, ale dnes se může vše během chvilky změnit. Rozhodnutí Bank of England o hlavní úrokové sazbě bude sloužit jako předehra k projevu guvernéra Andrewa Baileyho. Směr páru bude záviset na tom, co si pro něj centrální banka připraví. V každém případě se vsadím, že libra posílí, protože přípravy na letní snížení sazeb britské ekonomice, která v současnosti zažívá náročné období, prospějí. Také to, pokud Bailey svůj tón nezměkčí, pomůže libře vyrovnat se s nedávným tlakem. Co se týče intradenní strategie, budu spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2. -
GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 23. dubna
K odpolednímu otestování ceny 1,2309 došlo v době, kdy ukazatel MACD výrazně klesl od nuly, čímž došlo k omezení potenciálu pohybu páru směrem dolů – zejména vzhledem k tomu, jak ztrátová byla libra již dopoledne. K druhému otestování úrovně 1,2309 došlo v době, kdy trh hledal minimum, což se zároveň shodovalo s okamžikem, kdy se ukazatel MACD začal zotavovat z přeprodané oblasti, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry. V důsledku toho pár vzrostl o více než 40 pipsů. Slabé údaje o bilanci průmyslových objednávek vyvíjely na libru tlak, zatímco absence údajů z USA pomohla páru k oživení. Dnes se investoři zaměří na údaje o britském indexu PMI. Slabé hodnoty podpoří výprodej libry. Pokud se údaje budou shodovat s prognózami ekonomů nebo je překonají, pár může vyvinout korekci směrem vzhůru. Pokud jde o intradenní strategii, budu spoléhat na realizaci scénářů č. 1 a č. 2. -
GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 24. dubna
K otestování ceny 1,2386 došlo v odpoledních hodinách v době, kdy se ukazatel MACD právě začínal pohybovat směrem vzhůru od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod k nákupu libry v naději, že pár provede korekci směrem nahoru. V důsledku toho pár vzrostl o více než 70 pipsů, ale já jsem se tohoto pohybu zúčastnil jen proto, že jsem tak silnou rally nečekal. K vybírání zisků došlo kolem cílové úrovně 1,2415. Díky přijatelným údajům o PMI ve zpracovatelském průmyslu a službách se libra mohla částečně zotavit z poklesu zaznamenaného na začátku týdne, zatímco slabé údaje z USA vedly odpoledne k větším nákupům. Dnes může růstový trend přetrvat, neboť zpráva o bilanci průmyslových zakázek od Konfederace britského průmyslu (CBI) pravděpodobně nezanechá na trhu výrazný dopad, i kdyby údaje zklamaly. Pokud jde o intradenní strategii, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2. -
GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance dne 29. dubna
K otestování ceny 1,2501 došlo odpoledne v době, kdy se ukazatel MACD právě začal pohybovat směrem dolů od nuly, což potvrdilo správný vstupní bod pro nákup libry na konci týdne – zejména po zveřejnění další série amerických dat, které výrazně zhoršily náladu kupujících. Zpráva, že inflace v USA nadále prudce roste a nevykazuje žádné známky zpomalení, je pro ekonomiku špatnou zprávou. Známky stagflace, kdy ekonomika ztrácí dynamiku, zatímco inflace roste, budou nadále negativně působit na pozice dolaru, což by částečně mohlo pomoci libře k oživení. Dnes je britský ekonomický kalendář prázdný, takže obchodníci mohou působit vstříc vývoji nového vzestupného trendu a nakupovat při pullbacích. Co se týče intradenní strategie, budu se spoléhat spíše na realizaci scénářů č. 1 a č. 2. -
GBP/USD: tipy na obchodování pro začátečníky během evropské seance 30. května
The price test of 1.2732 occurred at a time when the MACD indicator sharply fell from the zero mark, which limited the GBP/USD pair's potential to fall. For this reason, I decided not to sell the pound. After a short period of time, there was another price test of 1.2732 at the moment when the MACD indicator was in the oversold area, which provided an opportunity to implement the second buy scenario. However, as you can see, the price did not rise further along the trend, which resulted in losses. Today, in the absence of UK data, there is a good chance of continuing the downward trend. Buyers, especially at the end of the month and at the current highs, have nothing to hold on to, which is bad for the pound and its prospects. As for the intraday strategy, I will rely more on the implementation of scenarios No. 1 and 2. -
GBP/USD: Trh práce posílil libru, ale ta nejdůležitější zkouška ji teprve čeká
Měnový pár GBP/USD reagoval na dnešní zprávu o britském trhu práce pozitivně. Všechny složky zprávy byly v "zelených číslech," což kupujícím GBP/USD umožnilo zorganizovat "minipokrok" k hranicím směrem vzhůru. Je však nutné poznamenat, že k současnému růstu ceny je třeba přistupovat skepticky, neboť se jedná pouze o první část většího obrazu. Před námi je zveřejnění údajů o inflaci v USA a také zprávy o růstu inflace ve Velké Británii. Na konci týdne se dozvíme údaje o růstu britské ekonomiky a objemu maloobchodu. Tento týden je nabitý informacemi. Dnešní zveřejnění údajů je proto takříkajíc "rozcvičkou" před nadcházejícími událostmi, ačkoli nám umožňuje učinit určité závěry. -
GBP/USD Tvarování zaobleného dna
Jedinou nejdůležitější událostí dne je ve 13:00 zveřejní BOE (Bank of England) nejnovějšího rozhodnutí o úrokových sazbách, zápisu z tohoto zasedání o tom, co bylo projednáno a jak probíhalo hlasování o čtvrtletní inflační zprávě. V závislosti na proslovu Marka Carneyho, bychom mohli očekávat volatilní pohyb cen na GBP/USD. Hlasování je uvedeno ve formátu X-X-X - první číslo je, kolik členů MPC hlasovalo pro zvýšení úrokových sazeb, druhé číslo je, kolik hlasovalo o snížení sazeb a třetí je kolik hlasovalo o držení sazeb. -
GBPUSD týždenný výhľad
GBP pod tlakomPo minulom týždni, kedy ostrovná mena GBP do... -
GBP/USD. Únorové zasedání Bank of England nepřineslo překvapení
Bank of England včera zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů. Toto rozhodnutí bylo příliš očekávané a předvídatelné, takže toto zvýšení sazeb na obchodníky GBP/USD nezapůsobilo. Účastníci trhu také fakticky ignorovali skutečnost, že čtyři členové výboru pro měnovou politiku navrhovali jestřábí variantu, která zahrnovala zvýšení sazby o 50 bazických bodů. Většina hlasů však byla minimální – pět členů výboru stále trvalo na navýšení o 25 bodů. Pár GBP/USD reflexivně vzrostl o 30-40 bodů, načež se zastavil a čekal na vyjádření guvernéra BoE Andrewa Baileyho. -
GBP/USD ustupuje z víceletých maxim, býčí trend však trvá
Měnový pár GBP/USD na začátku tohoto týdne prudce posílil a vystoupal až na čtyřapůlleté maximum v oblasti 1,3848. Tento růst byl podpořen především holubičí rétorikou Federal Reserve, která posílila očekávání možného snížení úrokových sazeb v USA a oslabila americký dolar napříč trhem. Navzdory tomuto impulzu se však ukázalo, že nákupní síla má omezenou trvanlivost, a pár se před zveřejněním klíčových amerických makrodat, včetně žádostí o podporu v nezaměstnanosti a údajů o průmyslových zakázkách, stáhl zpět pod úroveň 1,3800. -
GBP/USD: Válka na Ukrajině snižuje tempo zpřísňování měnové politiky BoE
Válka je hrozná. Čím jste jí blíž, tím je pro vás horší. Británie samozřejmě není v epicentru dění, ale úzké vazby mezi Evropou a Ruskem, přesněji ropou a plynem dodávanými z této země, nutí libru utíkat z boje. Vzhledem k bojům na Ukrajině se kotace páru GBP/USD propadly na dvouměsíční minima, a to navzdory očekávání, že cyklus měnové restrikce Bank of England bude pokračovat. -
GBP/USD ve střednědobém horizontu nadále vyvíjí pozitivně
Středeční údaje o inflaci ve Spojeném království mírně podpořily měnový pár GBP/USD, neboť spotřebitelské ceny vzrostly o 2,0 % namísto očekávaných 1,9 %. Pár jemně překonal svůj předchozí vrchol a zaznamenal nové roční maximum na úrovni 1,3011. Po nepřetržitém růstu od června můžeme očekávat určitou stabilitu, neboť oscilátor RSI i stochastický oscilátor naznačují překoupené podmínky. Obchodníci by proto mohli trpělivě vyčkat na jasné proražení nad psychologickou hladinu 1,3000 a na úrovni 1,3012 a poté se zaměřit na vrchol z července 2023 na úrovni 1,3141. -
GBP/USD v klesajícím trojúhelníku
Americký dolar v pondělí na začátku obchodování v Evropě mírně klesl kvůli nejistotě kolem jednání o dluhovém stropu USA a po holubičích komentářích předsedy Fedu Jerome Powella. Dolar dostal koncem minulého týdne ránu, když jednání o potenciálním zvýšení dluhového stropu USA, a tedy zamezení velmi škodlivému defaultu, náhle zkrachovala a republikáni odešli z jednání. -
GBP/USD v klesajícím trojúhelníku
GBP/USD uzavřel pondělní seanci s nepatrnými zisky kolem 1,2700 poté, co se mu dostalo silné podpory od supportu 1,2680. Býci se v úterý pokusili o zvýšení ceny, ale technický výhled zůstal slabý. Pár zůstává pod trendovou linií na úrovni 1,2840. Ukazatel RSI, se nachází u přeprodané hodnoty 30. Co se týče trendových signálů, cena zastavila svou poslední medvědí korekci poblíž květnových maxim, čímž si zachovává býčí strukturu ve střednědobém a dlouhodobém horizontu. -
GBP/USD v očekávání
Když se podíváme na graf za poslední dny, největší propad byl 14. dubna a následně pokračoval 17. dubna. Od té doby se trh mírně posunul směrem nahoru, ale od 19. dubna se toho moc nezměnilo. I když jsme měli důležité zprávy - ve středu inflaci CPI na libře, kde výsledek byl pozitivní 10.1 % (oproti očekávaných 9.8 %) a také včerejší negativní zprávy na americkém dolaru. Trh vždy reagoval na danou zprávu podle toho, jak dopadla, ale většinou ten stejný den se trh vrátil zpět. Proto nám trh naznačil menší kanál a dvě důležité úrovně. Na straně supportu je to cena 1,2404 a na straně rezistence to je 1,2460. -
GBP/USD v prudkém růstu
GBP/USD zahájil týden se zisky, přičemž počátkem úterý rozšířil svou rallye NFP nad červnový vrchol a na nové 15měsíční maximum 1,2912 a včera po vyhlášení CPI se cena dostala nad úroveň 1,3000. Existuje prostor pro další vývoj, neboť technické ukazatele si zachovávají jasnou pozitivní trajektorii. Stochastický oscilátor se pohybuje na svých překoupených úrovních.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2026)
Únor 2026 byl velmi ziskový měsíc pro všechny klienty VIP zóny FXstreet.cz
Akcie technologických gigantů na hraně. Přijde brzy korekce?
Švýcarský frank Asie. V superbohatém Singapuru mají svůj dolar, populární je i na forexu
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Měna, která zastavila šílenou hyperinflaci. Na Tchaj-wanu platí navzdory Číně vlastním dolarem
Platformy a datové feedy v prop tradingu (proč někdy mění výsledek?)
10× větší zisky díky této trading strategii! Likvidita + Supply/Demand zóny + Gann Box
Smart Money Trading: Fraktály (44. díl)
FXstreet.cz a eToro spouštějí společnou akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně zdarma
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2026)
Únor 2026 byl velmi ziskový měsíc pro všechny klienty VIP zóny FXstreet.cz
Akcie technologických gigantů na hraně. Přijde brzy korekce?
Švýcarský frank Asie. V superbohatém Singapuru mají svůj dolar, populární je i na forexu
Denní kalendář událostí
Na Novém Zélandu index FPI
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Kanadě maloobchodní tržby
V eurozóně obchodní bilance
V Německu index PPI
V Japonsku státní svátek
V USA prodeje nových domů
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Na Novém Zélandu index FPI
Prezident Bundesbank Joachim Nagel
V Kanadě maloobchodní tržby
V eurozóně obchodní bilance
V Německu index PPI
V Japonsku státní svátek
V USA prodeje nových domů
V eurozóně tisková konference ECB
V eurozóně rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
Tradingové analýzy a zprávy
Forex: Dolar před zasedáními centrálních bank sestoupil z desetiměsíčních maxim
Pražská burza v úvodu týdne posílila, akcie ČEZ rostly o čtyři procenta
Forex: Koruna smazala část ztrát k euru a dolaru
Starmer: Na otevření Hormuzského průlivu pracujeme se spojenci
Forex sentiment 16.3.2026
Čínský vicepremiér označil obchodní jednání s USA za konstruktivní
Swingové obchodování USD/JPY 16.3.2026
Swingové obchodování bitcoinu 16.3.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 16.3.2026
Swingové obchodování zlata 16.3.2026
Forex: Dolar před zasedáními centrálních bank sestoupil z desetiměsíčních maxim
Pražská burza v úvodu týdne posílila, akcie ČEZ rostly o čtyři procenta
Forex: Koruna smazala část ztrát k euru a dolaru
Starmer: Na otevření Hormuzského průlivu pracujeme se spojenci
Forex sentiment 16.3.2026
Čínský vicepremiér označil obchodní jednání s USA za konstruktivní
Swingové obchodování USD/JPY 16.3.2026
Swingové obchodování bitcoinu 16.3.2026
Swingové obchodování Nasdaqu 16.3.2026
Swingové obchodování zlata 16.3.2026
Blogy uživatelů
Sonic R – legenda mezi obchodními systémy a její vývoj v čase (1): Jak vznikl legendární tradingový systém
KOMENTÁŘ: Trump svolává spojence k Hormuzu. Ropa si mezitím hledá novou cestu
USD ďalej dominuje, BTC sa prebúdza!
Fundovaný účet bez čekání: Automatický upgrade po splnění challenge
Írán: Překvapiví vítězové a poražení na trzích
Co je intradenní (day) trading: Výhody a nevýhody
Index S&P 500 je nejníže od listopadu. Co stojí v cestě dalším propadům na Wall Street?
Nedělní příprava: Index amerického dolaru a vybrané měnové páry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (13. března 2026)
Prop trading firma RebelsFunding - hodnocení a zkušenosti
Sonic R – legenda mezi obchodními systémy a její vývoj v čase (1): Jak vznikl legendární tradingový systém
KOMENTÁŘ: Trump svolává spojence k Hormuzu. Ropa si mezitím hledá novou cestu
USD ďalej dominuje, BTC sa prebúdza!
Fundovaný účet bez čekání: Automatický upgrade po splnění challenge
Írán: Překvapiví vítězové a poražení na trzích
Co je intradenní (day) trading: Výhody a nevýhody
Index S&P 500 je nejníže od listopadu. Co stojí v cestě dalším propadům na Wall Street?
Nedělní příprava: Index amerického dolaru a vybrané měnové páry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (13. března 2026)
Prop trading firma RebelsFunding - hodnocení a zkušenosti
Forexové online zpravodajství
Akcie Micron rostou před výsledky, firma rozšiřuje výrobu na Tchaj-wanu kvůli AI pamětem 📈
Wall Street solidně roste
OpenAI jedná s private equity o podniku za 10 mld. USD, má urychlit adopci AI ve firmách
Frankfurtská burza zakončila pondělní obchodování v zelených číslech
Forex: Dražší energie jsou riziko pro dezinflaci v domácí výrobní sféře
Akcie ČEZ růstem o 4 % vytáhly index PX do plusu
EURUSD (spot: 1,15; výhled:↘️)
EURCZK (spot: 24,45; výhled:↗️)
Slevomat Group pod českými majiteli hlásí rekordní tržby. Loni prodal zážitky a dovolené za 5,6 miliardy korun
Česko má podle ministra Havlíčka šanci změnit systém emisních povolenek EU ETS
Akcie Micron rostou před výsledky, firma rozšiřuje výrobu na Tchaj-wanu kvůli AI pamětem 📈
Wall Street solidně roste
OpenAI jedná s private equity o podniku za 10 mld. USD, má urychlit adopci AI ve firmách
Frankfurtská burza zakončila pondělní obchodování v zelených číslech
Forex: Dražší energie jsou riziko pro dezinflaci v domácí výrobní sféře
Akcie ČEZ růstem o 4 % vytáhly index PX do plusu
EURUSD (spot: 1,15; výhled:↘️)
EURCZK (spot: 24,45; výhled:↗️)
Slevomat Group pod českými majiteli hlásí rekordní tržby. Loni prodal zážitky a dovolené za 5,6 miliardy korun
Česko má podle ministra Havlíčka šanci změnit systém emisních povolenek EU ETS
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Forex: Dolaru proti euru na tříměsíčním minimu
Forex: Nálada v Německu se v říjnu nepatrně zlepšila
Makro: Spotřebitelská důvěra USA od srpna na vzestupu, ISR
Wall Street solidně roste
BREAKING: Kanadské maloobchodní tržby nižší, než se očekávalo
Fed má nyní méně práce, říká předseda Fedu Powell
Fiala: Stát získá z dividendy ČEZ 16,6 miliardy Kč, dá je na pomoc občanům
Fiala: Plánovaná přeměna ČEZ nikoho nepoškodí, hledáme správný model i čas
Ferrexpo po zastavení provozu klesají o 9 %
Makro: Spotřebitelská důvěra eurozóny vystoupala na předkrizovou úroveň
Forex: Dolaru proti euru na tříměsíčním minimu
Forex: Nálada v Německu se v říjnu nepatrně zlepšila
Makro: Spotřebitelská důvěra USA od srpna na vzestupu, ISR
Wall Street solidně roste
BREAKING: Kanadské maloobchodní tržby nižší, než se očekávalo
Fed má nyní méně práce, říká předseda Fedu Powell
Fiala: Stát získá z dividendy ČEZ 16,6 miliardy Kč, dá je na pomoc občanům
Fiala: Plánovaná přeměna ČEZ nikoho nepoškodí, hledáme správný model i čas
Ferrexpo po zastavení provozu klesají o 9 %
Makro: Spotřebitelská důvěra eurozóny vystoupala na předkrizovou úroveň
Blogy uživatelů
Jak obchodovat tak akorát?
Purple Strike indikátor – výhody a použití
Tři důvody proč je situace na trzích ojedinělá
Praktická ukázka: Drama v závěru týdne
Index S&P 500 se zatím udržel nad hladinou 6 000
Index S&P 500 je nejníže od listopadu. Co stojí v cestě dalším propadům na Wall Street?
Jednoduchý dôvod prečo väčšina prerába
Jak obchodní roboti brzdí rozvoj forexových dovedností
SATS DJIA Live 03/2023
Proč (ne)funguje technická analýza
Jak obchodovat tak akorát?
Purple Strike indikátor – výhody a použití
Tři důvody proč je situace na trzích ojedinělá
Praktická ukázka: Drama v závěru týdne
Index S&P 500 se zatím udržel nad hladinou 6 000
Index S&P 500 je nejníže od listopadu. Co stojí v cestě dalším propadům na Wall Street?
Jednoduchý dôvod prečo väčšina prerába
Jak obchodní roboti brzdí rozvoj forexových dovedností
SATS DJIA Live 03/2023
Proč (ne)funguje technická analýza
Vzdělávací články
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
Jak určovat bias - směr trhu? (36. díl)
6 věcí, které zjistíte až po roce tradingu
Intradenní obchodníci X. (taktiky při zadávání pokynů 2.)
Price Action vs. technické indikátory
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
Ziskový obchodní systém - Sonic R
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Švýcarské akciové indexy: Globální firmy se stoletou historií (15. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
Jak určovat bias - směr trhu? (36. díl)
6 věcí, které zjistíte až po roce tradingu
Intradenní obchodníci X. (taktiky při zadávání pokynů 2.)
Price Action vs. technické indikátory
Trend Following: Jednoduchá metoda, jak z trhů vytáhnout maximum
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (leden 2026)
Ziskový obchodní systém - Sonic R
Larry Williams: Jak obchodují nejlepší tradeři všech dob
Tradingové analýzy a zprávy
Rada ČNB čeká na další vývoj
Analýza hlavních měnových párů 21.3.2017
Starmer: Na otevření Hormuzského průlivu pracujeme se spojenci
Forex: Utvoří USD/JPY formaci hlava a ramena?
Asijská seance: Euro si vybralo oddechový čas
Swingové obchodování bitcoinu 16.3.2026
S&P 500 - Intradenní výhled 25.5.2021
Komodity: Stříbro se obchoduje v rostoucím trendovém kanálu
USD/CAD se přiblížil do pullback oblasti, vyplatí se nyní prodat?
Aktuální index spekulativního sentimentu (SSI)
Rada ČNB čeká na další vývoj
Analýza hlavních měnových párů 21.3.2017
Starmer: Na otevření Hormuzského průlivu pracujeme se spojenci
Forex: Utvoří USD/JPY formaci hlava a ramena?
Asijská seance: Euro si vybralo oddechový čas
Swingové obchodování bitcoinu 16.3.2026
S&P 500 - Intradenní výhled 25.5.2021
Komodity: Stříbro se obchoduje v rostoucím trendovém kanálu
USD/CAD se přiblížil do pullback oblasti, vyplatí se nyní prodat?
Aktuální index spekulativního sentimentu (SSI)
Témata v diskusním fóru
Index S&P 500 se opět odrazil od horní linie sestupného trendu, páteční rally ale ztrátu podstatně zmírnila
Lukess Trading
Zlato - výhledy
Knihy a filmy - linky na stiahnutie
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/CAD, EUR/CHF a CADJPY
Korekce na akciových trzích se zdá být u konce
Duolingo: Příběh růstu a inovace v éře umělé inteligence
Eurodolar - Chat
GBP/JPY
USD/JPY
Index S&P 500 se opět odrazil od horní linie sestupného trendu, páteční rally ale ztrátu podstatně zmírnila
Lukess Trading
Zlato - výhledy
Knihy a filmy - linky na stiahnutie
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry EUR/CAD, EUR/CHF a CADJPY
Korekce na akciových trzích se zdá být u konce
Duolingo: Příběh růstu a inovace v éře umělé inteligence
Eurodolar - Chat
GBP/JPY
USD/JPY




