Ticker Tape by TradingView
Ranní souhrn (08.05.2025)
- Wall Street uzavřela včerejší seanci v zelených číslech navzdory nevýraznému tónu Jeromeho Powella na tiskové konferenci po zasedání FOMC (DJIA: +0,7 %, S&P500: +0,4 %, Nasdaq: +0,3 %, Russell2000: +0,3 %).
- Fed ponechal americké úrokové sazby beze změny, jak se očekávalo (4,25–4,50 %). Postoj Fedu zůstal stejný – „není třeba spěchat a náklady na čekání zůstávají nízké“, zopakoval včera Powell. Předseda Fedu zdůraznil solidní stav americké ekonomiky a nejistotu ohledně budoucího směřování politiky, protože existují scénáře, podle nichž ke snížení sazeb dojde ještě letos, a jiné, podle nichž se tak nestane.
- Trumpova administrativa oznámila plány na zrušení a úpravu omezení vývozu pokročilých čipů, která byla zavedena loni Bidenovou administrativou. Cílem této politiky bylo rozdělit země do tří strategických kategorií podle úrovně omezení. Index Philadelphia Semiconductor Index na tuto zprávu zareagoval oživením a včera posílil o 1,7 %.
- V noci Trump oznámil, že dnes se bude konat tisková konference týkající se „významné obchodní dohody se zástupci velké a vysoce respektované země“.
- Toto oznámení vyvolalo v celé asijsko-pacifické oblasti široký optimismus. Zisky zaznamenaly japonský index Nikkei225 (+0,47 %), šanghajský index SE Composite (+0,12 %), čínský index HSCEI (+0,76 %), australský index S&P/ASX 200 (+0,2 %) a jihokorejský index Kospi (+0,4 %). Rally vedly polovodičové firmy v Japonsku, Jižní Koreji a Vietnamu, zatímco v Číně tento sektor poklesl.
- V březnu se členové Bank of Japan rozdělili na dva tábory ohledně načasování dalšího zvýšení úrokových sazeb kvůli rostoucí nejistotě související s celní politikou USA, jak vyplývá ze zápisu z posledního zasedání. Někteří se přikláněli k opatrnosti, jiní tlačili na rozhodné kroky. BOJ úrokové sazby nezměnila a guvernér Ueda naznačil odložení dalších zvýšení.
- Na devizovém trhu se měny G10 obchodují v relativně úzkých pásmech. Americký dolar posiluje (USDIDX: +0,26 %) díky klidnému postoji Fedu a očekávané obchodní dohodě, stejně jako měny protilehlých kontinentů (AUDUSD, NZDUSD: +0,25 %). Britská libra (GBPUSD: +0,2 %) také posiluje díky spekulacím, že dnešní obchodní dohoda může zahrnovat i Spojené království. EURUSD je beze změny (1,13), zatímco japonský jen oslabil o 0,15 % po zveřejnění zápisu z jednání BOJ.
- Zlato se obchoduje beze změny na 3 363 USD za unci, stříbro posílilo o 0,6 % na 32,65 USD za unci.
- Kryptoměny vykazují optimismus: bitcoin vzrostl o 2 % na 98 760 USD, zatímco ethium se zotavuje o 5,5 % na 1 897 USD. Euforické zisky zaznamenávají také kontrakty na tokeny Trump (+10,8 %), CurveDAO (+8,2 %), Chainlink (+6,1 %) a Polygon (+4 %).
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 75% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Bitcoin | Stříbro | Nasdaq | USA | Britská libra | Nikkei | Sazby | Americký dolar | Bank of Japan | FOMC | Fed | G10 | Investování | Japonský jen | MIFID | Měny | Rally | Riziko | Russell 2000 | Výkonnost | Wall Street | Zlato | Úrokové sazby | Doporučení | USD | Obchodování | XTB | EU | Optimismus | EURUSD | AUDUSD | NZDUSD | GBPUSD | Index | Investiční strategie | DJIA | Dolar | Investiční | Investiční doporučení | Libra | Nikkei 225 | Nikkei225 | Předpověď | Zisky | Komise | Podnikání | Firmy | Japonský index Nikkei | Kryptoměny | Index Nikkei | S&P | Guvernér | Ztráty | Zvýšení úrokových sazeb | Index KOSPI | MiFID II | Index S&P/ASX 200 | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | Stav americké ekonomiky | Snížení sazeb | Finanční situace | Obchodní dohoda | Investujte zodpovědně | KOSPI | Obchodní dohody | Vysoké riziko | USDIDX | Finanční ztráty | Zasedání FOMC | Kontrakty | Předseda | Investujte | Trumpova administrativa | Poradenství | Komunikace | Trump | ASX 200 | S&P/ASX 200 | Situace | Sazby beze změny | Americké ekonomiky | HSCEI | Tisková konference | Ekonomiky | S&P500 | CL | JDE | Americké úrokové sazby | Index Nikkei 225 | ChainLink | Společnost XTB | Nařízení | Riziko ztráty | Plány | Načasování | Tokeny | ASX | Čínský index | Minulá výkonnost | Polygon | Společnost | Měny G10 | 3М | Index HSCEI | Marketingová komunikace | Index Philadelphia Semiconductor | Index Philadelphia | Philadelphia Semiconductor | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Administrativa | Směřování | Japonský index | Australský index | Oznámení | 256/2004 | Odpovědnost | Spojené království | Směrnice | Investování je rizikové | Japonský index Nikkei 225 | Náklady | Trumpová | Předseda Fedu |
Čtěte více
-
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.6.2021
Na akciích menších problémových firem stále viditelná zvýšená rozkolísanost. Nicméně horší report z US trhu práce a pravděpodobný benevolentnější postoj Fedu vedly k posílení indexů a tím pádem i redukci celkové volatility. Akcie AMC v pátek ztrácely -6,7 % a v rozšířeném obchodování odepsaly dalších 14,8 %. Zvýšená aktivita na meme akciích zřejmě přetrvá i v následujících týdnech. Ve střednědobém horizontu je však určitá korekce takřka nevyhnutelná. Co se kryptoměn týče, nejznámější virtuální mince, bitcoin, stále přešlapuje na místě. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 7.9.2020
Propad trhů kromě klasické korekce na technologických titulech souvisí i s aktivitou na opčním trhu. Patrná výrazná převaha call opcí - na indexu S&P 500 se hodnota poměru nakupovaných prodejních a kupních opcí propadla na 0,4, což představuje nejslabší úroveň za cca měsíc a půl. V případě individuálních technologických akcií, např. Apple, propadla hodnota ukazatele na mnohaletá minima. Nákupy call opcí hnaly technologické akcie dále nahoru. Dále platí, že banky, od kterých investoři opce nakupují se zajišťují prostřednictvím nákupů podkladových akcií. Tyto mechanismy brutální cenový vzestup trhů umocňovaly. Jedním z klíčových hráčů se ukázala japonská Softbank, která nakoupila opce v hodnotě asi $4 mld. přičemž hodnota podkladových akcií, dosáhla $30 mld. V posledních týdnech se objem obchodů s opcemi ztrojnásobil, což svědčí o horečnaté spekulativní aktivitě. Mnozí investoři považovali za varovný signál růst akcií doprovázený růstem VIXu – VIX totiž standardně roste pokud trhy ztrácí. V následujících dnech tak na trzích přetrvá zvýšená rozkolísanost. Fakt, že technologické akcie nehnala nahoru důvěra investorů, ale spekulace s opcemi, může taktéž vyvolat tlak na pokles. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.2.2021
V očkování nastává určitý progres, celkově však proces stále pokulhává za původními plány. Vidíme, že EU stále zaostává za USA. V Izraeli data ukazují, že vzhledem k proočkovanosti výrazně klesá podíl hospitalizovaných ve věkové kategorii nad 60 let. Hrozbu představují nové mutace koronaviru. Vůči těm nejsou některé vakcíny efektivní. Pokud by se nové mutace rychle šířily, znamenalo by to delší trvání opatření společenského distancování. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.6.2020
Ve středu zasedá Fed. Na posledním zasedání vyloučil guvernér Powell záporné sazby. Aktuálně zřejmě nelze očekávat navýšení stimulů. Fed se nyní například podílí i na nákupech dluhopisů, jejichž rating se nachází ve spekulativním stupni. Někteří pozorovatelé očekávají, že by americká centrální banka mohla přijít s tzv. forward guidance. Ta by mohla být navázaná na zaměstnanost nebo inflaci. Např. sazby zůstanou na současných úrovních, dokud americká ekonomika nedosáhne plné zaměstnanosti. Dalším krokem může být tzv. kontrola výnosové křivky. Fed by se zavázal svými nákupy udržovat dluhopisové výnosy na určité úrovni, dokud se nezaměstnanost či inflace nedostanou na konkrétní úrovně. Vzhledem k tomu, že zatím nebyla schválena forward guidance, jeví se kontrola výnosové křivky pravděpodobnější na dalších zasedáních. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 8.7.2019
V pátek vyšla lepší než očekávaná data z amerického trhu práce: bylo vytvořeno 224 000 nových pracovních míst, zatímco trh očekával vytvoření pouze 160 000 pracovních míst. Data naznačují, že americký pracovní trh zůstává robustní a květnovou hodnotu (72 000) lze považovat spíše jednorázový výkyv, nikoliv změnu trendu. Nicméně na tento pozitivní údaj o americké ekonomice reagovaly trhy negativně. Důvodem je Fed. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.01.2023
Během minulého týdne burzy rostly. S&P 500 přidal 1,4 %. Nyní se SPX obchoduje cca 19 % pod svým historickým maximem, kterého dosáhl začátkem roku 2022. Volatilita sice klesla, stále se však nachází nad psychologickou hranicí 20 bodů. Evropské akcie přidaly 4,6 %, což představuje nejlepší vstup do nového roku od 2009. Minulý týden poslala trhy nahoru především makrodata. Zejména inflace v eurozóně a americké payrolls poskytly naději, že by ECB a Fed nemusely utahovat politiky až tak agresivně. Rizika vnímáme nakloněna směrem dolů, jelikož k dosažení 2% inflačního cíle zbývá dlouhá cesta. Zároveň platí, že kurzy akcií dostatečně nereflektují ekonomické zpomalování, ke kterému během letoška dojde. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.12.2019
Ve středu se uskuteční zasedání americké centrální banky. Pravděpodobnost snížení sazeb se na tomto zasedání blíží nule. To koresponduje se slovy Jeroma Powella o pauze v uvolňování. Americká centrální banka nebude více uvolňovat měnovou politiku s ohledem na robustní spotřebu domácností a rekordně nízkou nezaměstnanost. Nadpoloviční šance „cutu“ až na červencovém zasedání. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.3.2020
Cenová válka mezi Ruskem a Saudskou Arábií srazila cenu ropy o více než 30%, což představuje nejvýraznější jednodenní pokles od roku 1991. Rusko v pátek nepřistoupilo na plánované snížení produkce kartelu OPEC. Saudská Arábie na kroky Ruska reagovala navýšením své produkce. Arabská země si tento odvážný, avšak riskantní, krok může dovolit, jelikož těží ropu s velmi nízkými náklady. Tyto události vyvolaly prudký pád akcie. Stoxx Europe 600 vykazuje vzhledem k vysokému zastoupení ropných firem pozitivní korelaci s ropou. Dalším důvodem jsou obavy z možných defaultů dluhopisů menších energetických firem. K prudkému roztažení kreditních prémií došlo již v minulém týdnu, proto má aktuální situace na ropě tak široké dopady. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.8.2021
Společnost ByteDance, majitel TikTok, oznámila plán IPO na hongkongské burze a to navzdory nepříznivému regulatornímu prostředí. Primární emise akcií by se mohla uskutečnit během 4Q21, případně začátkem příštího roku. Toto IPO bude čelit řadě regulatorních překážek. Vzhledem k počtu uživatelů budou čínské autority rozhodovat o tom, zda úpis povolí. Nicméně jde o určitý znak, že čínské firmy zcela neopouští kapitálový trh. -
RANNÍ SOUHRN FINANČNÍCH TRHŮ PRO DEN 9.9.2019
Zasedání ECB ve čtvrtek lze považovat za klíčovou událost následujícího týdne. Od frankfurtské instituce se hodně očekává. Trh počítá s redukcí sazeb hlouběji do záporného teritoria se 100% pravděpodobností. Otázkou zůstává, zda se ECB uchýlí ke snížení o 10 bps (šance asi 54%) nebo o 20 bps (46% pravděpodobnost). Aktuální negativní výnosy na vládních dluhopisech v eurozóně, jejichž celkový objem se vyšplhal na 9 bilionů dolarů, signalizují, že trhy očekávají obnovení QE a to až v objemu €40 mld. měsíčně. Přitom Draghi čelí v tomto směru značné opozici. Pokud by k obnovení programu nákupu aktiv nedošlo, znamenalo by to pro trhy negativní překvapení. Rovněž se povedou jednání o úlevě bankám, jelikož politika ultra-nízkých sazeb vede k erozi marží finančních domů. -
Ranní studená sprcha pro konzervativce
Evropská centrální banka (ECB) na čtvrtečním zasedání přes noc ponechala svou sazbu pro bankovní vklady, která je v současnosti jejím primárním nástrojem mezi sazbami, na úrovni minus 0,40 procenta. Hlavní refinanční sazba, která určuje cenu úvěrů v ekonomice, zůstala beze změny na 0,00 procenta a zápůjční úroková sazba - čili denní sazba pro půjčky komerčním bankám na jeden den - setrvala na 0,25 procenta. Prezident Evropské centrální banky ve čtvrtek vypustil ze svého komentáře k ekonomickému výhledu eurozóny dlouhotrvající zmínku o rizicích "na spodní straně" a namísto toho uvedl, že rizika jsou nyní "všeobecně vyvážená", což je odrazem rychlejšího ekonomického růstu eurozóny. Dále uvedl, že jádrová inflace zůstává tlumená a bude se zvedat pouze postupně. ECB také změnila vyjádření ohledně úrokové sazby. Místo původně uváděné možnosti dalšího snížení úrokových sazeb, je bude držet na současné úrovni po dlouhou dobu a výrazně za horizont nákupů aktiv. -
Ranní tržní analýza 25.9.2018
US indexy: DJIA a S&P500 v pondělí mírně oslabily, i díky platnosti nových cel (ke včerejšímu dni 24.9.) na importované zboží z USA do Číny ve výši 60 miliard USD. Po technické stránce stále zůstávají v uptrendu a větší korekce není zatím na obzoru. -
Ranní videokomenář: Trhy se úspěšně brání větším výprodejům, dnes výsledky z výrobního sektoru
Akciové indexy si v minulém týdnu své ceny dokázaly podržet, a to navzdory špatné situaci v evropském bankovním sektoru, která dál doléhá především na akcie finančních institucí. Nálada na trzích ale po minulém týdnu zůstává stabilizovaná, což dokazuje hlavně nízká úroveň implikované volatility, která zároveň naznačuje, že zatím akciové indexy nemají důvod k větším a dlouhodobějším výprodejům. Dnešek přinese ze zajímavých dat hlavně výsledky PMI a ISM indexu, které napoví více o situaci v evropském a americkém výrobním sektoru. -
Ranní videokomentář: Akcie bez problémů udržují zisky, EURUSD dál na dosah 1,14
Minulý týden byl na většině trhů hlavně o novém makru, když jsme se dočkali výsledků PMI/ISM z Evropy a z USA a také důležitých statistik z amerického trhu práce. Americká data a čísla z eurozóny nijak nevybočovala a mírným zklamáním byly tak hlavně výsledky z Británie, které nakonec negativně dolehly na britskou libru. Nálada na trzích ale jinak byla docela pozitivní a například akciové indexy si své vysoké ceny dál bez problémů udržovaly. Tento týden jsme zvědavi hlavně na projev Janet Yellenové, zasedání Bank of Canada a na další sérii dat z USA. Vše podstatné nás ale čeká až v druhé polovině týdne, takže od začátku tohoto týdne očekáváme spíše pomalý a klidný průběh. -
Ranní videokomentář: Akcie dál rostou, Fed by měl dnes po roce znovu zvýšit úrokové sazby
Na trzích se drží pozitivní nálada díky které akciové indexy v Evropě i v USA dokážou růst i navzdory absenci důležitých fundamentů. Dnešek ale po dvou dnech první významný fundament konečně přinese, když bude o úrokových sazbách rozhodovat večer americká centrální banka. Trhy nic jiného než růst sazeb nečekají a tak bude klíčový hlavně doprovodný komentář a následná tisková konference Janet Yellenové, která by mohla udat směr dalšímu vývoji měnové politiky a tedy i americkému dolaru. -
Ranní videokomentář: Akcie dál stabilní na zvýšených úrovních, růst dolaru výrazně zpomalil
Včerejší seance se na akciových trzích nesla opět v klidném režimu a na nízké volatilitě. Zajímavější byly tentokrát dluhopisy, jejichž výnosy se zejména v Evropě začaly propadat, díky čemuž již kompletně zlikvidovaly zisky, které nabraly začátkem tohoto týdne. Dopad na měnový trh však byl jen zanedbatelný a z hlavních světových měn stál za pozornost jen kanadský dolar, který po dvou bolestivých dnech začal konečně růst, když mu pomohl růst cen ropy. Dnešek bude na data opět poměrně chudý a obchodování by mělo na většině trhů probíhat v podobném duchu jako doposud. -
Ranní videokomentář: Akcie dál v naprostém klidu a beze strachu, nový týden bude hlavně o Fedu
Máme za sebou zajímavý týden, který kromě nového makra nabídl také zasedání Evropské centrální banky. Ta dokázala uklidnit situaci na euru, které zpevňovalo na většině měnových párů. Dařilo se ale také dolaru, který zůstává i nadále velmi silný, a to zejména díky výhledu pro americké úrokové sazby, které by měly podle názoru trhu růst s téměř 100% jistotou už tuto středu. Nový týden bude hlavně o Fedu, i když se dočkáme i řady důležitých makrodat a na řadu přijdou ve středu také volby v Nizozemsku. -
Ranní videokomentář: Akcie i dluhopisy zahájily korekci, VIX nejvýše od června
Závěr minulého týdne se nesl v nezvykle nervózním duchu, když se jen v USA akcie propadly o více než dvě procenta, zatímco v Evropě pokračoval pád cen akcií i dluhopisů. Obchodníci se zdá se lekli vyšších evropských výnosů, jejichž růst zavinilo čtvrteční zasedání ECB. Nervozita pravděpodobně vydrží také během dnešní seance, kterou zahájily americké futures dalším půlprocentním propadem. Trhy tak po delší době zahajují korekci, která je podle nás ale spíše technické povahy. Rozhodně ji však nechceme podceňovat, a to už jen kvůli vysokým cenám, na které se akciové indexy v minulých týdnech nacházely. Dnešek bude na data chudý a žádné důležité makro nepřinese. -
Ranní videokomentář: Akcie i dolar vrátily část zisků, pár EURGBP vzrostl k osmiletým maximům
Akcie včera vrátily část zisků, ke kterým si přišly velmi dobrou úterní seancí. Podobně dopadl také americký dolar, kterého znepokojily neshody mezi prezidentem Trumpem a Kongresem ohledně financování zdi mezi Mexikem a USA. Ve hře je také zastavení financování vlády. Euru naopak pomohly fundamenty a také projev Maria Draghiho, který se ale vlastně měnové politice vůbec nevěnoval. Na páru s librou se euro dokonce dostalo do blízkosti osmiletých maxim. Dařilo se také japonskému jenu díky mírnému nárůstu rizikové averze.Naopak mezi nejslabší měny se včera řadil Novozélanďan. Ropě pomohl další pokles zásob v USA. I přes další růst národní produkce si texaský benchmark WTI připsal přibližně jednodolarový zisk. -
Ranní videokomentář: Akcie i měny čekají na nové impulsy, dnes britský HDP
Akciové indexy si své pozice i včera dokázaly podržet a podobně na tom byla také většina měnových párů. Trh čeká na nové impulsy, které by jej vykolejily z rovnováhy, ale pouze nové makro k tomu zdá se zatím nestačí. Dnešek by mohl být zajímavý hlavně pro britskou libru, na kterou čekají dopoledne předběžné výsledky HDP za 3Q, a minimálně z krátkodobého hlediska může stát za pozornost i dopad amerických nových objednávek na kurz amerického dolaru.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
200 000 na bankovce a trvalá inflace. Jaká je historie uzbecké měny sum?
Smart Money Trading: Footprint charts – co to je? (35. díl)
Mají akcie technologických gigantů ještě sílu růst, nebo je čeká nepříjemná korekce?
Turkmenský manat je starý jen pár let. Jeho reálnou cenu nikdo nezná
Sektorové indexy: Které části trhu táhnou akcie vzhůru? (6. díl)
Prop Trading: Obchodování a zkušenosti u prop firmy RebelsFunding
VIDEO: Díky této metodě budete mít větší Take-Profity a nižší Stop-Lossy
Výsledky VIP zóny FXstreet.cz za srpen 2025: Konec léta ve znamení stabilního zisku
Denní kalendář událostí
V USA týdenní změna zásob ropy
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA týdenní změna zásob ropy
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
V Kanadě maloobchodní tržby
V Británii maloobchodní tržby
V Japonsku tisková konference BoJ
V Japonsku rozhodnutí o úrokové sazbě
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 18.9.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 18.9.2025
Čeká ropu WTI další pokles nebo se dočkáme změny trendu?
USD/CHF se přiblížil do pullback oblasti, vyplatí se nyní prodat?
Firmy z USA v Británii investují rekordních 150 miliard liber
EU si přeje bližší vztahy s Indií, i přes její spolupráci s Moskvou
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 18.9.2025
Německo bude hlasovat o rozpočtu na letošní rok
Aktuálně otevřené forex pozice 18.9.2025
Fed snížil základní sazbu o čtvrt bodu do pásma 4,00 až 4,25 procenta
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 18.9.2025
Intradenní Price Action patterny na zlatě 18.9.2025
Čeká ropu WTI další pokles nebo se dočkáme změny trendu?
USD/CHF se přiblížil do pullback oblasti, vyplatí se nyní prodat?
Firmy z USA v Británii investují rekordních 150 miliard liber
EU si přeje bližší vztahy s Indií, i přes její spolupráci s Moskvou
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 18.9.2025
Německo bude hlasovat o rozpočtu na letošní rok
Aktuálně otevřené forex pozice 18.9.2025
Fed snížil základní sazbu o čtvrt bodu do pásma 4,00 až 4,25 procenta
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem: Respekt před fundamenty je na místě
Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Na řadě je Fed
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 15.–21. září
Praktická ukázka: Trocha klidu s dobrým výsledkem
Jak funguje dynamické ETF portfolio a kdy se vyplatí
Intuitivní myšlení z pohledu psychologie | Marek Horňanský
Certainty effect: Toto je zabiják pořádných zisků
Jak si přenášíme zlozvyky do tradingu?
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Moje cesta prop tradingem: Respekt před fundamenty je na místě
Analýza Dow Jones, S&P 500, EUR/USD: Na řadě je Fed
Významné historické události hýbající burzou v týdnu 15.–21. září
Praktická ukázka: Trocha klidu s dobrým výsledkem
Jak funguje dynamické ETF portfolio a kdy se vyplatí
Intuitivní myšlení z pohledu psychologie | Marek Horňanský
Certainty effect: Toto je zabiják pořádných zisků
Jak si přenášíme zlozvyky do tradingu?
Strach v tradingu – nepřítel všech traderů
Hypotéky na počkání, štědré bonusy a páka. Co stálo za pádem Lehman Brothers?
Forexové online zpravodajství
Index Nasdaq 100 dnes může posílit a dosáhnout nejbližší úrovně rezistence. Čtvrtek, 18. září 2025
Norges Bank cuts interest rates. NOK strengthens after the decision 📌
Eurozóna: Běžný účet ECB dosáhl v červenci 27,7 mld. EUR
Colt CZ: 2Q25 lehce pod trhem, potvrzeny cíle, přesunutí dodávek na konec roku
Naplnění programu hnutí Stačilo! by stálo stovky miliard korun, Česku by hrozil hořký osud Francie
Trh prodával na základě faktů a nakupoval na poklesu
Frankfurt otevírá růstem, akcie Continental se obchodují poprvé po spin-offu
Pražská burza otevírá v zeleném, po výsledcích oslabuje Colt
Fed snižuje sazby (dle očekávání). Ale co rok 2026?
Bude zlato pokračovat v letošním raketovém růstu?
Index Nasdaq 100 dnes může posílit a dosáhnout nejbližší úrovně rezistence. Čtvrtek, 18. září 2025
Norges Bank cuts interest rates. NOK strengthens after the decision 📌
Eurozóna: Běžný účet ECB dosáhl v červenci 27,7 mld. EUR
Colt CZ: 2Q25 lehce pod trhem, potvrzeny cíle, přesunutí dodávek na konec roku
Naplnění programu hnutí Stačilo! by stálo stovky miliard korun, Česku by hrozil hořký osud Francie
Trh prodával na základě faktů a nakupoval na poklesu
Frankfurt otevírá růstem, akcie Continental se obchodují poprvé po spin-offu
Pražská burza otevírá v zeleném, po výsledcích oslabuje Colt
Fed snižuje sazby (dle očekávání). Ale co rok 2026?
Bude zlato pokračovat v letošním raketovém růstu?
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Čerpadláři i obchody s potravinami si „mastí kapsu“, zneužívají inflace k navyšování marží. Lidé by se měli dát pozor při nákupu benzínu, másla, vajec, kuřat i mouky
HB Index: Ceny realit v ČR vzrostly nejvíce za posledních 10 let
Index Dow Jones se drží v kladných úrovních
VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Lockheed Martin předpovídá vyšší tržby, vrací akcionářům miliardy USD
Trhům ráno chybí jasné téma, eurodolar se drží u 1,1300
Analýza indikátorů: Denní přehled páru GBP/USD 21. února 2023
Forex: Vyčkávání na nová cla zkrátí pohled na ISM a trh práce
Trhy se mohou propadnout kvůli neuspokojivým výsledkům amerických průběžných voleb a pokračujícímu růstu inflace
Minuta s XTB
Ranní shrnutí (03.09.2025)
Čerpadláři i obchody s potravinami si „mastí kapsu“, zneužívají inflace k navyšování marží. Lidé by se měli dát pozor při nákupu benzínu, másla, vajec, kuřat i mouky
HB Index: Ceny realit v ČR vzrostly nejvíce za posledních 10 let
Index Dow Jones se drží v kladných úrovních
VIDEO: Výsledková sezóna s XTB: Lockheed Martin předpovídá vyšší tržby, vrací akcionářům miliardy USD
Trhům ráno chybí jasné téma, eurodolar se drží u 1,1300
Analýza indikátorů: Denní přehled páru GBP/USD 21. února 2023
Forex: Vyčkávání na nová cla zkrátí pohled na ISM a trh práce
Trhy se mohou propadnout kvůli neuspokojivým výsledkům amerických průběžných voleb a pokračujícímu růstu inflace
Minuta s XTB
Ranní shrnutí (03.09.2025)
Blogy uživatelů
Technická analýza měnových párů EUR/USD, USD/CHF a NZD/USD
Proč vlastně obchodujeme? (2. díl)
Technická analýza měnových párů NZD/USD, GBP/JPY a GBP/CAD
Měnový pár EUR/GBP: Analýzy více časových rámců (W1-H4)
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 3.8.2015
Euro zamířilo zpět nad hranici 1,32 EURUSD
Fed navýšil celkový objem QE3, USD dál slábne
INVESTIČNÍ GLOSA: Dobrá akcie a dobrá firma jsou dvě různé věci. Výsledky za rok 2024 to ukazují
Krach SVB: Problém nerealizovatelných ztrát z dluhopisového trhu
Bitcoin: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Technická analýza měnových párů EUR/USD, USD/CHF a NZD/USD
Proč vlastně obchodujeme? (2. díl)
Technická analýza měnových párů NZD/USD, GBP/JPY a GBP/CAD
Měnový pár EUR/GBP: Analýzy více časových rámců (W1-H4)
Analýza EUR/USD, GBP/USD, AUD/JPY, USD/JPY, GOLD podle Elliottovy vlnové teorie 3.8.2015
Euro zamířilo zpět nad hranici 1,32 EURUSD
Fed navýšil celkový objem QE3, USD dál slábne
INVESTIČNÍ GLOSA: Dobrá akcie a dobrá firma jsou dvě různé věci. Výsledky za rok 2024 to ukazují
Krach SVB: Problém nerealizovatelných ztrát z dluhopisového trhu
Bitcoin: Analýzy více časových rámců (W1 až H4)
Vzdělávací články
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Charting a druhy grafů v technické analýze
Květen 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
Technická analýza: Jak úspěšně používat trendové čáry
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (3. díl)
Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
Jak vybrat nejlepší obchodní platformy?
Trading v praxi: Jak úspěšně obchodovat více časových rámců (1. část)
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
💥 FED rozjel nový cyklus! 📉 Jak teď obchodovat a kam trhy míří?
Charting a druhy grafů v technické analýze
Květen 2025 přinesl členům VIP zóny FXstreet.cz další zisky
Můžete obchodovat s nekonečno penězi od prop firmy?
Technická analýza: Jak úspěšně používat trendové čáry
Price Action: Pokročilé obchodování formace Pin Bar (3. díl)
Nejvýznamnější svíčkové formace – část I.
Jak vybrat nejlepší obchodní platformy?
Trading v praxi: Jak úspěšně obchodovat více časových rámců (1. část)
Jak si vybrat vhodný obchodní instrument dle ICT a SMC konceptů? (26. díl)
Tradingové analýzy a zprávy
AUD/NZD připravil long obchod v konfluenční oblasti
Aktuálně otevřené forex pozice 18.4.2017
Forex: Vítězové a poražení 27.2.2020
Zlato - Intradenní výhled 11.11.2024
GBP/USD - Intradenní výhled 27.2.2018
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 8.10.2024
Koronavirus zřejmě zvýší počet osobních bankrotů v Německu
Kuba prý plánuje první oficiální devalvaci pesa od roku 1959
Červnová inflace byla mírně nad prognózou ČNB
USD/CAD - Intradenní výhled 11.7.2016
AUD/NZD připravil long obchod v konfluenční oblasti
Aktuálně otevřené forex pozice 18.4.2017
Forex: Vítězové a poražení 27.2.2020
Zlato - Intradenní výhled 11.11.2024
GBP/USD - Intradenní výhled 27.2.2018
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 8.10.2024
Koronavirus zřejmě zvýší počet osobních bankrotů v Německu
Kuba prý plánuje první oficiální devalvaci pesa od roku 1959
Červnová inflace byla mírně nad prognózou ČNB
USD/CAD - Intradenní výhled 11.7.2016
Témata v diskusním fóru
Otázky k aktuálnímu dění na finančních trzích
Dopad Fedu na britskou libru
Evropská ekonomika možná má to nejhorší za sebou, ECB přemýšlí nad úpravou inflačního cíle
Jak efektivně řídit poměr výnosů k zisku
11. září 2018: NZDJPY
EET - elektronická evidence tržeb a danění ve FOREXU
Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)
Investování versus obchodování: Jak si vybrat správnou finanční strategii
Vím, co nechci, ale nevím, co chci – aneb, jak v tradingu neuspět
Forex – výhled roku 2019
Otázky k aktuálnímu dění na finančních trzích
Dopad Fedu na britskou libru
Evropská ekonomika možná má to nejhorší za sebou, ECB přemýšlí nad úpravou inflačního cíle
Jak efektivně řídit poměr výnosů k zisku
11. září 2018: NZDJPY
EET - elektronická evidence tržeb a danění ve FOREXU
Fundamentální analýza akciových trhů – dluhové trhy a jejich vliv na akciové trhy (9. díl)
Investování versus obchodování: Jak si vybrat správnou finanční strategii
Vím, co nechci, ale nevím, co chci – aneb, jak v tradingu neuspět
Forex – výhled roku 2019