Neděle 21. července 2024 18:25
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Dukascopy new

Smíšené obchodování v USA

24.06.2024 20:14  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Index Dow Jones +0,7 % na 39424,93 b. S&P 500 0 % na 5464,79 b. Nasdaq Composite -0,7 % na 17564,98 b.

V zelené barvě se po otevření udržel Dow Jones, který od otevření navýšil svůj růst. Nasdaq Composite ztrácí 0,7 %. Index S&P 500 umazává zisk z úvodu obchodování a překlápí se do červeného pásma.

Daří se sektoru nezbytné spotřeby, kde hned několik společností šplhá na historické maxima. Dividendový aristokrat, který vyplácí dividendy víc než sto let Colgate-Palmolive roste o 1,36 % a odchoduje se nejvýše od IPO v roce 1930. Na maximech se obchodují i Walmart Stores (+ 1,36 %), anebo Procter & Gemble s denním ziskem v desetinách procenta.

Významně roste sektor energií. Exxon Mobil +2,87 %, Chevron +2,26 %, Occidental Petroleum + 3,57 %. V komunikačních službách rostou giganti Alphabet +0,55 % a Meta Platforms +1,06 %. Pěkné zisky těší i investory telekomunikací. AT&T + 1,55 %, Verizon Communications + 1,95 %. Smíšeně se obchoduje sektor zábavy, kde propadá Netflix se ztrátou 2,64 %.

V zeleném se obchodují finance. S výjimkou PayPal Holdings (- 1,61 %) rostou poskytovatelé platebních služeb. Visa připisuje 1,51 %, Mastercard roste o 1,23 %. Zisky připisují i bankovní domy. JPMorgan +1,09 %, Bank Of America +1,72 %, anebo Goldman Sachs +1,92 %.

V korekci pokračují akcie NVIDIA. Ze čtvrtečních maxim nad USD 140 dnes klesají mírně pod hranici USD 120 při denním poklesu o 5,2 %. V sektoru klesá i Broadcom (- 2,44 %), anebo Qualcomm (-3,57 %).

Futures kontrakty na ropu připisují přibližně procento, drahé kovy se obchodují smíšeně. O půl procenta rostou futures na zlato, stříbro ztrácí desetiny procenta. Prudký jednodenní propad nad deset procent je u kakaa, které se ale nadále obchoduje na dvojnásobné ceně oproti dlouhodobému průměru. USD mírně oslabuje.


Marek Kameništiak
Fio banka, a.s.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Smíšené čtvrtletní výsledky společnosti Apple, po seanci pokles kotací o 1,35 %📱
  Společnost Apple (AAPL.US) právě zveřejnila výsledky za čtvrté čtvrtletí svého fiskálního roku. Zde jsou klíčové podrobnosti zprávy.
 • Smíšené firemní výsledky trhům spíše pomáhají, americký průmysl naopak nepotěšil
  Růst, který jsme dopoledne sledovali na evropských akciových trzích, se následně přenesl do Ameriky. Mezidenní zisky jsou sice skromné, ale většina hlavních indexů se drží v zeleném. Na dluhopisovém poli vidíme nárůst delších amerických výnosů, zatímco německé zůstávají skoro beze změny. Eurodolar se během dne trochu rozkýval, ale jasný směr stále nemá a obchoduje se kolem 1,1300. Pod tlak se však odpoledne dostala britská libra. Výraznější, zhruba jednoprocentní ztráty, dnes registruje zlato.
 • Smíšené obchodování a čekání na Bidenův plán
  Akciové trhy v Evropě jsou na tom dopoledne smíšeně, ale jejich kondice se postupně zlepšuje. Na jihu (FTSE MIB, IBEX 35) vidíme slušný růst, jádro eurozóny (DAX, CAC 40, AEX) je poblíž včerejšího závěru a Londýn klesá o 0,3 pct. Výnosy se drží výš po včerejším nárůstu, dopoledne se však spíše konsolidují. Eurodolar koriguje ztráty a dostává se nad 1,1740.
 • Smíšené obchodování - Boeing zůstává zátěží, brexit rizikem. Zájem o dluhopisy stoupl
  Oproti včerejší Americe a dnešní Asii začalo obchodování v Evropě už méně optimisticky a během dne se situace ještě o něco zhoršila. Nedá se říci, že by na tom byly hlavní akciové indexy vysloveně špatně, ale sledujeme zde už pouze smíšený vývoj při malých změnách ze včerejšího závěru. Amerika na tom odpoledne není o mnoho lépe.
 • Smíšené obchodování na Wall Street kvůli růstu akcií Nvidia
  K 10:31 SEČ (1431 GMT) klesl Dow Jones o 124 bodů, resp. 0,4 %, zatímco S&P 500 vzrostl o 0,1 % a NASDAQ Composite o 0,5 %.
 • Smíšené obchodování pokračuje, výsledky bank neoslnily
  Dnešní obchodování na hlavních trzích bylo zpočátku nerozhodné, následně se evropské akcie pokoušely růst, ale daleko se nedostaly. Odpolední vývoj je v Evropě už jen smíšený, zatímco Wall Street se obchoduje lehce v záporu. Dluhopisové výnosy zůstávají bez jasného směru.
 • Smíšené obchodování před rozjezdem výsledkové sezóny
  Včerejší dobrý dojem z americké inflace na trzích stihl vyprchat a Wall Street zavřela lehce v červeném. Evropské akcie se dnes dopoledne obchodují smíšeně, dluhopisy redukují zisky a výnosy se tak vydaly opět vzhůru. Eurodolar drží zisky při kurzu u 1,0830. Na koruně stále žádné podstatnější změny ani po komentáři guvernéra Rusnoka, že sazby sice ještě porostou, ale už to nebude nic zásadního.
 • Smíšené obchodování při přípravě na Fed. Eurodolar neudržel zisky
  Ani odpoledne pohled na hlavní finanční trhy nevypadá přesvědčivě pozitivně. Klíčové akciové indexy jsou na tom smíšeně většinou při drobných odchylkách oproti pátečnímu závěru. Dluhopisové výnosy na jádrových trzích také nevykazují velké změny, přičemž v USA spíše rostou, zatímco v Evropě většinou mírně klesají. Citelnější pokles však stále vykazují periferní výnosy.
 • Smíšené obchodování, S&P mírně ustoupil z maxim
  Obchodování bylo v zámoří v úterý smíšené. Široký index S&P 500 (-0,12 %, 3 074,62 b.) lehce oslabil a ustoupil ze svých maxim, průmyslový Dow Jones (+0,11 %, 27 492,63 b.) i technologický NASDAQ (+0,02 %, 8 434,68 b.) mírně vzrostly. Nejhorší výkon předvedl realitní sektor následovaný sítovými odvětvími a zdravotnictvím.
 • Smíšené obchodování v USA
  Index Dow Jones -0,39 % na 38561,41 b. S&P 500 -0,01 % na 5420,65 b. Nasdaq Composite +0,11 % na 17627,13 b.
 • Smíšené požehnání silného trhu práce
  ‚‚Americká ekonomika vytvořila minulý měsíc 209 000 nových pracovních míst, což je méně, než se očekávalo, ale míra nezaměstnanosti je stále na velmi nízké úrovni 3,6 % a mzdy rostou více než předpokládaným tempem 4,4 %.
 • Smíšené revize evropských výrobních indexů PMI
  Dnešní dopolední ekonomický kalendář v Evropě byl nabitý zveřejněním indexů PMI ve zpracovatelském průmyslu za září. Většinou se však jednalo o revize bleskových údajů, a proto se neočekávala žádná výraznější reakce trhu. To se skutečně stalo, když euro a evropské indexy na údaje téměř nereagovaly. Samotné revize byly smíšené - francouzské údaje zaznamenaly revizi směrem nahoru, zatímco německé údaje byly revidovány mírně dolů. Index za celou eurozónu byl potvrzen na úrovni 43,4. Klíčový poznatek se nezměnil - výrobní sektor v hlavních evropských ekonomikách zůstává v recesi.
 • Smíšené údaje o obchodní bilanci USA a Kanady. USDCAD získává 0,5 %
  V americké ekonomice můžeme vidět, že importní stránka zprávy byla mnohem větší, než se očekávalo, a zároveň kanadský export rostl mnohem rychleji, než odhadovali analytici. USD/CAD zisky po zveřejnění dat a kanadský dolar oslabuje vůči americkému dolaru.
 • Smíšené vyhlídky tuzemského průmyslu
  Tuzemský průmysl zakončil minulý rok mírným 0,2% růstem (meziměsíčně), za celý rok 2022 pak přidal k dobru 1,7 %. Přestože produkce v automobilovém sektoru v prosinci mírně poklesla, v celoročním úhrnu to byl právě automotive, který držel průmysl nad vodou. Meziročně vzrostla v automobilovém sektoru výroba o téměř 12 %, byť tento výsledek je třeba poměřovat s relativně nízkou srovnávací základnou předminulého roku, kdy vrcholily problémy v globálních dodavatelských řetězcích a s tím spojený nedostatek vstupů potřebných pro výrobu.
 • Smíšené výsledky akciím k růstu nestačí, eurodolar sestoupil o další schod
  Pěkná čísla Microsoftu nebo Facebooku na jedné straně, slabé 3M nebo zklamání Xilinxu na straně druhé. Nová várka firemních výsledků nevyznívá jednoznačně a hlavním akciovým indexům tentokrát smíšená čísla nestačí k růstu. Kolem nuly se sice nachází Nasdaq , ale ostatní z klíčových trhů v USA a západní Evropě jsou více či méně v záporu.
 • Smíšené výsledky a pochybnosti o ekonomikách. Páteční dopoledne je lehce negativní
  Páteční dopoledne na hlavních trzích charakterizuje mírný odklon investorů od akcií i dluhopisů. Pokračuje vliv smíšených firemních výsledků, kdy potěšil Intel, ale zklamání jsme se dočkali od Amazonu nebo AB Inbev.
 • Smíšené výsledky bank. Goldman Sachs ztrácí 3 % 📉
  BNY Mellon dosáhla v prvním čtvrtletí silných výsledků. Tržby ve výši 4,4 miliardy USD meziročně vzrostly o 11 %; náklady meziročně vzrostly o 3 %. Návratnost hmotného kapitálu byla 20 %. Pákový poměr Tier 1 i poměr krytí likviditou zůstaly vysoké a nezměnily se ve srovnání s předchozím čtvrtletím na 5,8 % a 118 %.
 • Smíšené výsledky bank, rostoucí náklady tíží tržní ocenění 📊
  Výsledky Wellse Farga se ukázaly být smíšené. Společnost dosáhla pozitivního růstu tržeb a zvýšila je na 20,69 miliardy USD (+1 % r/r) proti očekávanému poklesu. Meziroční nárůst byl tažen výrazným zlepšením neúrokových výnosů, které meziročně vzrostly o 19 %. Nejsilněji k tomu přispěl nárůst zisku z obchodování v segmentu Market, kde výnosy vzrostly o 16 % r/r.
 • Smíšené výsledky BlackRock za 3. čtvrtletí 📊 Čistý příliv poklesl o 85 % r/r
  Přestože výsledky společnosti BlackRock (BLK.US) za třetí čtvrtletí byly silnější, než se očekávalo (zejména na čisté bázi), největší správce aktiv na světě oznámil první odliv dlouhodobých prostředků od vypuknutí pandemie koronaviru. Její klienti vybrali celkem 13 miliard dolarů, což signalizovalo slabší sentiment vůči akciovému trhu (a jeho dlouhodobému růstu) v prostředí rostoucích výnosů a fondů peněžního trhu. Akcie BlackRock byly loni také pod tlakem kvůli rostoucím úrokovým sazbám a smíšenému sentimentu na akciovém trhu. Důležité je, že fond rozhodně zlepšil marže a zisk na akcii překonal očekávání – také se ukázalo, že je meziročně o více než 30 % vyšší. V současnosti kotace před otevřením naznačují stagnující reakci trhu – silný výkon kompenzuje obavy z možného dalšího odlivu – od 3. čtvrtletí se nálada na akciovém trhu poněkud zhoršila (s rostoucími výnosy 10letých státních dluhopisů).
 • Smíšené výsledky společnosti Walt Disney: Disney+ o 60 milionů nových uživatelů za Netflixem
  ,,Pro Walt Disney to bylo smíšené čtvrtletí zisků a ztrát, protože zábavní konglomerát nesplnil očekávání ohledně zisku a příjmů, ale získal 12,1 milionů uživatelů na své streamovací službě Disney+, což předčilo odhady analytiků.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI