Neděle 14. července 2024 04:41
reklama
FTMO férovost
reklama
Dukascopy new
reklama
Purple Ebook Smart Money Concept
reklama
FTMO férovost

Plán obchodování GBP/USD na 4. července. Jednoduché tipy pro začátečníky

04.07.2024 11:16  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza středečních obchodů:

GBP/USD v 1H grafu

analytics66862706f15aa.jpg

Také GBP/USD včera vykázal silný pohyb vzhůru, který byl vyvolán slabými makrodaty z USA. Upozorňovali jsme, že se vyplatí věnovat pozornost zprávám ISM a ADP. Obě, pokud tedy nebyly úplným zklamáním, se ukázaly být slabší, než se očekávalo. Proto byl pokles dolaru ve druhé polovině dne zcela předvídatelný. Trh bohužel nadále ochotně reaguje na jakoukoli zprávu o slabosti americké ekonomiky, přestože je mnohem silnější než ta britská. Trh již nezajímá, zda Federální rezervní systém neplánuje v dohledné době snížit své sazby. Libra by měla klesnout přinejmenším pod úroveň 1,23, ale místo toho se již více než šest měsíců drží ve flat rozpětí, jak je jasně vidět v denním časovém rámci. Boční charakter pohybu páru je jasně patrný v hodinovém grafu. Dnes můžeme po včerejším růstu očekávat pouze korekci a pár může vykazovat slabou volatilitu.

GBP/USD v 5M grafu

analytics6686270e5c966.jpg

V 5minutovém časovém rámci se vytvořil velmi dobrý nákupní (buy) signál, když cena prorazila oblast 1,2684–1,2693. Poté cena vzrostla k úrovni 1,2748, prorazila ji a následně se vydala směrem dolů. Začínající obchodníci tedy mohli své dlouhé (long) pozice uzavřít buď nad úrovní 1,2748, nebo když se cena usadila pod ní a vytvořila prodejní (sell) signál. V každém případě zisk činil alespoň 40 pipsů. Připomínáme, že při dobrém trendu je možné realizovat obchodní signály a dosáhnout dobrých zisků. Pokud se nacházíme na flat trhu, pak nám žádné signály nemohou zajistit zisk.


Tipy na obchodování ve čtvrtek:

V hodinovém grafu GBP/USD nadále vykazuje slibné známky formování klesajícího trendu, což však neznamená, že pár nemůže vytvořit rostoucí trend. Pár byl v posledních týdnech svědkem mnoha akcí v bočním trendu a nedokázal překonat první významnou oblast supportu na cestě dolů: 1,2605–1,2633. Britská měna tak opět roste a celkově nadále vykazuje nevyzpytatelné pohyby.

Ve čtvrtek může libra po včerejším růstu ustoupit. Americké trhy jsou však z důvodu svátku Dne nezávislosti zavřené, takže od tohoto páru neočekáváme výrazné pohyby.

Klíčové úrovně v 5M grafu jsou 1,2457, 1,2502, 1,2541–1,2547, 1,2605–1,2633, 1,2684–1,2693, 1,2748, 1,2791–1,2798, 1,2848–1,2860, 1,2913 a 1,2980. Dnes bude ve Velké Británii zveřejněn druhý odhad údajů PMI ve stavebnictví. Jedná se o zcela druhořadý ukazatel, který může vyvolat pouze menší reakci trhu.


Základní pravidla obchodování:

1) Síla signálu závisí na době, za kterou se vytvořil (odraz od úrovně nebo její proražení). Kratší doba formace znamená silnější signál.

2) Pokud byly po falešných signálech otevřeny na určité úrovni minimálně dva obchody, pak by měly být všechny následné signály poblíž této úrovně ignorovány.

3) Na flat trhu může jakýkoli měnový pár vygenerovat mnoho falešných signálů nebo také nevygenerovat žádné. Flat trend každopádně nenabízí nejlepší podmínky pro obchodování.

4) Obchody se otevírají v době mezi začátkem evropské seance a polovinou americké seance, kdy by měly být všechny obchody manuálně uzavřeny.

5) V časovém rámci 30M jsou obchody založené na signálech MACD vhodné jen při značné volatilitě a zřetelném trendu, který je potvrzen buď trendovou linií, nebo trendovým kanálem.

6) Pokud leží dvě úrovně těsně u sebe (v rozmezí 5 až 15 pipsů), měly by být považovány za oblast supportu nebo rezistence.

Jak číst grafy:

Úrovně supportu a rezistence mohou sloužit jako cíle pro nákup nebo prodej páru. Do jejich blízkosti můžete umístit take profit.

Červené linie jsou kanály nebo trendové linie, které ukazují aktuální trend a preferovaný směr obchodování.

Indikátor MACD (14, 22, 3), který zahrnuje histogram a signální linii, funguje jako pomocný nástroj a může být použit i jako zdroj signálu.

Důležité projevy a zprávy (vždy zaznamenány v ekonomickém kalendáři) mohou významným způsobem ovlivnit pohyb měnového páru. Obchodování v době jejich zveřejnění proto vyžaduje zvýšenou opatrnost. Může být rozumné trh opustit a vyvarovat se tak náhlých cenových obratů proti převládajícímu trendu.

Začátečníci by si měli vždy pamatovat, že každý obchod nemůže být ziskový. Základním kamenem trvalého obchodního úspěchu je stanovení jasné strategie spolu s rozumným řízením peněz.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Plán obchodování GBP/USD na 14. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Také v pondělí pokračovalo obchodování na měnovém páru GBP/USD o něco výše. Technický obrázek britské měny se však od eura poněkud liší. Britská libra se již dva týdny pohybuje ve flat rozpětí mezi 1,2457 a 1,2611. Toto flat rozpětí nemusí být v nižších časových rámcích zřejmé, ale při přechodu do grafů s vyššími časovými rámci se stává zřetelným. V blízkosti hladiny 1,2611 by mohl následovat medvědí obrat s poklesem o 150 pipsů. K tomu není zapotřebí žádných fundamentálních ani makroekonomických událostí, které by podpořily americký dolar, který by měl vůči libře posílit i bez nich.
 • Plán obchodování GBP/USD na 17. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár GBP/USD si v úterý obecně zachoval klesající tendenci a dokonce se posunul směrem dolů. Velká Británie zveřejnila tři poměrně důležité zprávy, ale je těžké vyzdvihnout, která z nich byla nejvýznamnější. Míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,2 %, ačkoli se předpokládalo, že nepřesáhne 4,0 %. Průměrný výdělek se v souladu s prognózami zvýšil o 5,6 %. A počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti se ukázal být nižší, než odborníci očekávali. Nemůžeme tedy potvrdit, zda tyto zprávy byly pro libru zklamáním, nebo naopak silným impulsem.
 • Plán obchodování GBP/USD na 19. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár GBP/USD pokračoval v býčí korekci i v úterý. V současné době spočívá rozdíl mezi eurem a librou v tom, že zatímco euro vykazuje jasný klesající trend na globální i lokální úrovni, libra vykazuje nepravidelný flat pohyb. Pokud se podíváme do 4hodinového nebo denního grafu, je zřejmé, že se pár v posledních 3–4 týdnech pohyboval převážně do strany. Proto může libra provést korekci směrem vzhůru, zejména vzhledem k tomu, že minulý týden pár zaznamenal výrazný pokles. Je však důležité si uvědomit, že tento pokles je pouze jednou epizodou v rámci širšího flatu.
 • Plán obchodování GBP/USD na 23. února. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Také pár GBP/USD ve čtvrtek vykazoval poměrně vysokou volatilitu, ale obchodoval se se smíšenými pohyby. Britská měna zahájila den růstem z nelogických důvodů. Po zveřejnění údajů o indexu podnikatelské aktivity ve Spojeném království se pár propadl a vykazoval poměrně silný pokles. Údaje o americkém indexu PMI tento pokles zastavily a dolar zamířil dolů. Poměrně průměrné hodnoty indexů tak vyvolaly silné pohyby na trhu, protože trh od začátku týdne neobdržel žádné informace.
 • Plán obchodování GBP/USD na 24. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár GBP/USD se i nadále obchodoval na nižší úrovni a rovněž se mu nepodařilo překonat důležitou hladinu supportu 1,2633. Britská měna na základě makroekonomických zpráv neklesla; ve skutečnosti dvě ze tří klíčových zpráv dne ve Spojeném království překonaly jak odhady, tak předchozí hodnoty. Řeč je o údaji PMI ve zpracovatelském průmyslu a zprávě o maloobchodních tržbách. Během americké obchodní seance měla libra pokračovat v poklesu, protože oba indexy podnikatelské aktivity v USA dopadly lépe, než se očekávalo, ale pár během americké seance neklesl. Další den, kdy britská měna vykazovala stejné pohyby.
 • Plán obchodování GBP/USD na 24. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Také měnový pár GBP/USD vykázal v úterý poměrně silný pohyb vzhůru, který byl vyvolán výhradně makroekonomickými údaji. Všimněte si, že britská libra nemá mnoho důvodů k růstu a ekonomické zprávy většinou přejí dolaru. Včera však byla situace opačná. Spojené státy zveřejnily údaje o PMI, které byly zklamáním, zatímco ty britské byly takříkajíc na slušné úrovni. Proto na začátku evropské obchodní seance a na začátku americké seance libra nejprve vzrostla a následně dolar klesl. Celkově GBP/USD vzrostl o téměř 100 pipsů.
 • Plán obchodování GBP/USD na 25. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár GBP/USD se opět odrazil od úrovně 1,2633 a zahájil novou korekci směrem vzhůru v rámci pravděpodobně vznikajícího klesajícího trendu. Vzhledem k tomu, že v pondělí nebyly zveřejněny žádné významné zprávy ani události a žádné se neočekávají ani v průběhu týdne, může pár vykazovat nevyzpytatelné pohyby a nadále procházet korekcí. Včera se však páru podařilo vzrůst o 60 pipsů. Odraz od úrovně 1,2693 může vyvolat pohyb opačným směrem.
 • Plán obchodování GBP/USD na 25. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD pokračoval v korekci směrem vzhůru s nízkou volatilitou. Ve středu trh neměl důvod libru nakupovat. Americká zpráva o zboží dlouhodobé spotřeby byla o něco lepší, než se předpokládalo. Pár však stále prochází korekční fází, takže libra může ještě nějakou dobu posilovat. Hlavní je, aby se nevrátila na začátek, kde by se pár ocitl v bočním kanálu 1,25–1,28.
 • Plán obchodování GBP/USD na 29. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár GBP/USD v pátek také klesl, ale tento pohyb neměl výrazný dopad. Z technického hlediska zůstává klesající trend neporušený, zatímco pár prochází korekcí. Korekční fáze by mohla v pondělí skončit. V současné době neexistují kromě úrovní žádné jasné technické reference. Korekce je příliš slabá na to, aby se vytvořila trendová linie, a klesající trend je příliš krátkodobý na to, aby se vytvořila trendová linie. Proto se libra pohybuje opatrně, což obchodníky při otevírání obchodních pozic pochopitelně příliš nenadchne.
 • Plán obchodování GBP/USD na 30. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár GBP/USD se v pondělí nadále obchodoval výše. Všimněte si, že euro ve stejný den stagnovalo, zatímco britská libra měla ve srovnání s jednotnou měnou mnohem méně důvodů k růstu nebo k nějakému výraznějšímu intradennímu trendu. Ani ve Spojeném království, ani v USA se neodehrály žádné zajímavé události, takže libra opět vykazovala bezdůvodný růst. Zatímco před několika dny se to dalo přičíst technické korekci, v současnosti libra roste v souladu se svou nejlepší tradicí za posledních 6–8 měsíců. Jinými slovy, pro růst neexistuje žádný důvod. Pokud tento stav přetrvá, můžeme na klesající trend zapomenut. Pokud se zprávy z USA tento týden ukáží jako slabší, než se předpokládalo, není pochyb o tom, že dolar bude dále klesat.
 • Plán obchodování GBP/USD na 8. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár GBP/USD se v pátek nadále obchodoval v kladném teritoriu. Téměř všechny klíčové zprávy z USA se ukázaly být zklamáním, takže byl pokles dolaru naprosto logický. Trh však posledních 6–9 měsíců dolar prodává, i když k tomu nemá žádný důvod. Pro trh již nejsou tak významné faktory jako postoj šéfa Federálního rezervního systému Jeroma Powella, dlouhodobě jestřábí měnová politika Fedu nebo hrozba uvolnění měnové politiky Bank of England na příštím zasedání. Proto dolar klesá, pokud k tomu existují důvody, a může klesat i nadále zcela bezdůvodně.
 • Plán obchodování indexu amerického dolaru na 21. února 2022
  Index amerického dolaru se v pondělí intradenně propadl skrz úroveň 95,70. Ceny se nyní stahují zpět a v době psaní článku se obchodují kolem úrovně 95,80. Medvědi se snaží znovu získat převahu, ale potřebují se dostat pod hladinu 95,00. Před obratem cen je stále možný průraz zóny 96,50–60.
 • Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 1. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
  EUR/USD se kvůli přetrvávající nízké volatilitě nadále obchodoval bez výraznějších změn v rámci flatu. Jestliže před týdnem nebo dvěma se cena pohybovala v rozpětí 1,0670–1,0755, nyní se toto rozpětí zúžilo na 1,0678–1,0726. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se obchody odehrávaly v tomto rozpětí. Je třeba zdůraznit, že Spojené státy ve čtvrtek a v pátek zveřejnily několik ekonomických zpráv, proto mohl pár v těchto dnech vykázat výraznější pohyby. Jak už to ale bývá, trh si to přebral po svém a v amerických zprávách si nic zajímavého nenašel.
 • Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 16. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v růstu a obchodoval se ještě výše. Včerejšek potvrdil zřejmou skutečnost: trh začal interpretovat jakoukoli událost a jakoukoli zprávu ve prospěch eura. Na začátku tohoto týdne jsme zmínili, že euro pokračuje v růstu prakticky bez korekcí a trh všechny pozitivní zprávy pro americkou měnu jednoduše ignoruje. Ve středu jsme byli svědky stejné situace. EU zveřejnila poměrně neutrální zprávy o HDP a průmyslové výrobě. Druhý odhad HDP se nelišil od prvního a průmyslová produkce překonala odhady pouze o 0,1 %.
 • Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 2. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Pár EUR/USD ve středu vykázal nepoctivé pohyby. Nejprve trh ignoroval všechny "důležité" americké zprávy. Zadruhé, cena nejprve konsolidovala pod vzestupným kanálem a poté zahájila nový pohyb vzhůru. Zatřetí, projev předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella nelze považovat za holubičí, ale dolar přesto klesl. Začtvrté, pár se celý den pohyboval ve flat rozpětí. A nakonec volatilita – na to, že se jednalo o den se čtyřmi významnými zprávami a zasedáním FOMC, byla nízká.
 • Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 20. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  EUR/USD se v pátek pokusil pokračovat v medvědí korekci, ale jako obvykle se odpoledne vyšplhal téměř na lokální maximum. Jak jsme již několikrát zopakovali, celý pohyb vzhůru, který trvá již více než měsíc, je třeba považovat za korekci. Při přechodu do 24hodinového časového rámce je totiž zřejmé, že předchozí pokles byl silnější, což znamená, že současný pohyb je korekcí. Stále tedy máme co do činění s klesajícím trendem, nikoli naopak. Euro nadále posiluje bez jakýchkoli formálních důvodů a pátek je toho živým potvrzením.
 • Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 21. května. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár EUR/USD se během pondělí nadále pohyboval v blízkosti svých lokálních maxim. Medvědi momentálně nemají sílu zahájit korekci, a tak se pár jednoduše pohybuje do strany, mírně pod úrovní 1,0888. Jak v EU, tak v USA se neodehrály žádné důležité a ani vedlejší události. Volatilita páru se pohybovala jen kolem 30 pipsů, což dokazuje, že nebylo co analyzovat.
 • Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. července. Jednoduché tipy pro začátečníky
  EUR/USD se kvůli přetrvávající nízké volatilitě nadále obchodoval bez výraznějších změn v rámci flatu. Jestliže před týdnem nebo dvěma se cena pohybovala v rozpětí 1,0670–1,0755, nyní se toto rozpětí zúžilo na 1,0678–1,0726. Ve středu, ve čtvrtek a v pátek se obchody odehrávaly v tomto rozpětí. Je třeba zdůraznit, že Spojené státy ve čtvrtek a v pátek zveřejnily několik ekonomických zpráv, proto mohl pár v těchto dnech vykázat výraznější pohyby. Jak už to ale bývá, trh si to přebral po svém a v amerických zprávách si nic zajímavého nenašel.
 • Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 3. června. Jednoduché tipy pro začátečníky
  EUR/USD v pátek vzrostl. Téměř všechny klíčové zprávy z eurozóny a USA z minulého týdne působily ve prospěch eura. Například růst amerického HDP v 1. čtvrtletí byl revidován směrem dolů z 1,6 % na 1,3 %, zatímco inflace v eurozóně vyskočila na 2,6 % místo předpokládaných 2,5 %. Situace se však může změnit a třetí odhad této zprávy může ukázat, že HDP USA by mohl být vyšší než 1,3 %. Inflace v eurozóně se mírně zvýšila, ale na druhou stranu nikdo neočekával, že by tento ukazatel každý měsíc klesal. I u makroekonomických ukazatelů dochází k výkyvům. Trh měl tedy ve čtvrtek a v pátek pouze formální důvody k nákupu eura, ale využil je beze zbytku. Kromě toho zůstal index cen výdajů na osobní spotřebu (PCE) v USA v květnu beze změny na úrovni 2,8 %. Trh však reagoval, jako by index zpomalil. Obecně lze říci, že stejně jako dříve euro roste z podstatných i nelogických důvodů.
 • Plán obchodování měnového páru EUR/USD na 4. dubna. Jednoduché tipy pro začátečníky
  Měnový pár EUR/USD ve středu pokračoval v korekci směrem vzhůru. Klesající trend je stále neporušený, jak ukazuje klesající trendová čára. Euro však mělo během posledních dvou dnů hned několik důvodů k růstu. V úterý trh jednoduše ignoroval zprávu JOLTs o počtu otevřených pracovních míst v USA, která se ukázala být silnější, než se očekávalo. Včera obchodníci ignorovali údaje o inflaci v EU (které klesly více, než se očekávalo), stejně jako zprávu ADP (jejíž hodnoty v únoru i březnu překonaly očekávání). Místo toho tlak na dolar zvýšil pouze "relativně negativní" index PMI ve službách ISM. V pohybech páru v posledních dvou dnech proto lze jen stěží hledat logiku. Možná bylo nutné, aby pár zahájil korekci, ale celkově euro opět roste bez zjevného důvodu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
CapXmaster