Středa 29. května 2024 16:28
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Swissquote Bank
reklama
CapXmaster

Hasbro po výsledcích za 1. čtvrtletí vzrostlo o více než 10 %

24.04.2024 18:35  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Hasbro (HAS.US), americká společnost vyrábějící hračky a hry, je dnes jednou z nejvýkonnějších akcií na Wall Street. Po zveřejnění zprávy o výsledcích za 1. čtvrtletí 2024 dnes před otevřením trhu akcie rostou o více než 10 %.

Hasbro vykázalo více než 24% meziroční pokles tržeb za 1. čtvrtletí, analytici však očekávali ještě hlubší pokles. Porážku přinesl především menší než očekávaný pokles tržeb v segmentu spotřebních výrobků. Hrubý zisk rovněž překonal očekávání, přičemž pokles se ukázal být menší než pokles tržeb díky lepší kontrole nákladů. Provozní zisk vzrostl oproti předchozímu roku o téměř 550 %, je však třeba poznamenat, že v 1. čtvrtletí 2023 došlo k velkému propadu této metriky. V porovnání s údaji za 1. čtvrtletí 2022 byl provozní zisk zhruba o 3,2 % nižší. Společnosti Hasbro se podařilo vykázat čistý zisk, který byl dvakrát vyšší, než se očekávalo!

Celoroční prognózy sice zůstaly nezměněny, ale vedení společnosti během hovoru k výsledkům uvedlo, že stále plánuje, aby provozní marže segmentu spotřebních výrobků dosáhla v roce 2025 dvouciferných hodnot, a že nelze vyloučit, že dvouciferné marže bude dosaženo již ve čtvrtém čtvrtletí tohoto roku.

Výsledky za 1. čtvrtletí 2024

 • Tržby: 757,3 milionu USD oproti očekávaným 738,5 milionu USD (-24,3 % meziročně)
  • Spotřební produkty: 413 milionů USD oproti očekávaným 396,8 milionům USD (meziročně -20,6 %)
  • Wizards of the Coast a digitální hry: 316,3 milionu USD oproti očekávaným 313,4 milionu USD (meziročně +7,2 %)
  • Zábava: 26,0 milionu USD oproti očekávaným 21,2 milionu USD (meziročně -84,9 %)
 • Hrubý zisk: 553,1 milionu USD oproti očekávaným 506,7 milionu USD (-22,7 % meziročně)
 • Hrubá marže: 73,0 % oproti očekávaným 69,8 % (71,5 % před rokem)
 • Provozní příjem: 116,2 milionů USD oproti očekávaným 87 milionům USD (meziročně +549,2 %)
 • Provozní marže: 15,3 % oproti očekávaným 10,6 % (1,8 % před rokem)
 • EBITDA: 157,8 milionu USD oproti očekávaným 111,3 milionu USD (meziročně +118 %)
 • Čistý příjem: 58,2 milionu USD oproti očekávaným 27,9 milionu USD (-22,1 milionu USD před rokem)
 • Čistá marže: 7,8 % oproti očekávaným 5,5 % (-2,2 % před rokem)
 • EPS: 0,42 USD oproti očekávaným 0,18 USD (-0,16 USD před rokem)
 • Kapitálové výdaje: 45,8 milionu USD oproti očekávaným 43,7 milionu USD (meziročně -13,9 %)

Celoroční výhled

 • Upravená EBITDA: beze změny na 0,925–1,0 miliardy USD (oček. 949,8 milionu USD)
  • Růst tržeb za spotřební zboží: beze změny: 7-12% pokles
 • Provozní marže segmentu: 4–6 %
 • Růst tržeb Wizards of the Coast: beze změny na 3-5% poklesu
 • Provozní marže segmentu: 38–40 %

Hasbro (HAS.US) dnes roste o více než 10 % a je jednou z nejvýkonnějších akcií v indexu Russell 1000, který zahrnuje 1000 největších amerických společností. Akcie zahájila dnešní obchodování velkým býčím cenovým gapem a v průběhu seance dále posilovala. Cena otestovala zónu odporu na úrovni 66,25 USD, vyznačenou předchozími cenovými reakcemi a 38,2% retracementem, ale býkům se nad ni nepodařilo prorazit. V době tisku lze zaznamenat malý pullback, akcie se však nadále obchodují na nejvyšších úrovních za posledních 6 měsíců!

Zdroj: xStation5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Handelsblatt: Tesla získala konečné povolení zprovoznit svůj závod v Německu
  Americký výrobce elektromobilů Tesla získal od ministerstva životního prostředí spolkové země Braniborsko povolení zprovoznit v Německu svůj první závod na výrobu automobilů. Tesle se tak podařilo dokončit schvalovací řízení, což ale neznamená, že automobilka může okamžitě zahájit výrobu. Ta by ale patrně i tak mohla začít už brzy. Bez uvedení zdroje o tom informoval německý list Handelsblatt. V pátek se podle něj bude na toto téma konat tisková konference předsedy braniborské vlády Dietmara Woidkeho.
 • Handelsblatt: Volkswagen zvažuje, že zruší 30.000 pracovních míst
  Německá automobilka Volkswagen uvažuje o zrušení až 30.000 pracovních míst, aby snížila náklady a zlepšila konkurenceschopnost v době, kdy ji ohrožují noví hráči, jako je americký výrobce elektromobilů Tesla. Uvedl to německý list Handelsblatt, který se odvolává na prezentaci generálního ředitele Herberta Diesse pro dozorčí radu. Podle zaměstnanecké rady je ale takové propouštění nepravděpodobné.
 • HARDWARIO úspěšně vstoupilo na trh START
  Společnost Hardwario a.s. dnes úspěšně zakončila veřejnou nabídku svých akcií (IPO). Emise byla přeupsána o 32,47 %. Obchodování s akciemi společnosti bude zahájeno 24. října 2022, za cenu 17 Kč za akcii. Celkem bylo od investorů získáno 48 790 000 Kč.
 • Harker o měnové politice a problému financování vlády
  Dnes jsme se dočkali vyjádření a zpráv od několika centrálních bankéřů. Co se týká FOMC tak stojí za to zmínit, že dva prezidenti regionálních poboček Fedu, Rosengren a Kaplan, rezignovali kvůli svému skandálu okolo obchodování na burze. Další regionální hlava Fedu, Harker, se dnes zúčastnil panelové diskuze ECB. Je považován za měnového jestřába, ale v letech 2021 a 2022 nemá hlasovací právo.
 • Harker z Fedu signalizuje konec cyklu sazeb Fedu a „měkké přistání“ 💵 US100 stoupá o 0,2 %
  Wall Street reaguje na „holubičí“ komentáře Patricka Harkera, prezidenta Federal Reserve Bank of Philadelphia.
 • Harker z Fedu uvedl, že současná úroveň úrokových sazeb je dostatečná 📌
  Prezident filadelfského Fedu Patrick Harker uvedl, že se domnívá, že Federální rezervní systém může udržet současné úrokové sazby, pokud nedojde k výraznému posunu v ekonomických údajích.
 • Harmonizovaná inflace vzrostla
  Harmonizovaná inflace v únoru podle předběžných odhadů vzrostla na 5,5 % meziročně oproti 5,1 % v lednu. Trhy očekávaly růst na 5,4 % meziročně.
 • Harry Dent: americký akciový trh se letos může zhroutit
  Harry Dent předpovídá, že letos dojde k největšímu finančnímu propadu v historii a že investoři budou riskovat nejvíc, pokud okamžitě nezačnou prodávat aktiva.
 • Hartenberg z Babišových svěřenských fondů znásobil čistý zisk na 130 milionů Kč
  Investiční skupina Hartenberg Holding ze svěřenských fondů bývalého premiéra a prezidentského kandidáta Andreje Babiše (ANO) v roce 2021 vykázala konsolidovaný čistý zisk 130 milionů korun, což byl téměř šestinásobek zisku z roku 2020. Konsolidované tržby z prodeje zboží, výrobků a služeb se meziročně zvýšily o víc než 21 procent na 8,28 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin. Pro loňský rok očekávali jednatelé firmy další nárůst tržeb, čistého i provozního zisku.
 • Haruhiko Kuroda stiskl tlačítko “odložit“, finanční pat v USA prozatím končí
  Bank of Japan (BoJ) mírně pozměnila znění svého stanoviska týkajícího se očekávání vývoje inflace, v reakci na to japonský jen lehce posílil. Guvernér Kuroda ale během tiskové konference nenaznačil žádné uvolňování stávající politiky. Uvedl, že inflační cíl ve výši 2 % se nemění, a prohlásil, že BoJ nezvažuje změnu politiky. Tento postoj nahrává obchodníkům počítajícím s nárůstem ceny USD/JPY, pokud se cena bude pohybovat nad 110.00-25.
 • Hashrate bitcoinové sítě dosáhl nového historického maxima, indičtí obchodníci usilují o zrušení 1% daně
  Obchodníci s nákupem bitcoinu nespěchají, zejména tváří v tvář událostem, které nás dnes čekají. Především jde o mimořádné zasedání Federálního rezervního systému, ale o tom více níže. Zajímavostí je prudký skok hashrate bitcoinové sítě na nová historická maxima, který však překvapivě neměl na kurz velký vliv.
 • Hashrate Litecoinu dosáhl nového historického maxima, bude ho následovat i cena LTC?
  Hashrate Litecoinu v posledním roce vytrvale roste. Bylo to způsobeno především očekáváním vedoucím k halvingu Litecoinu, které mělo proběhnout v srpnu. Nyní, když událost halvingu nastala a odešla, hashrate vzrostl na nové historické maximum, ale otázkou je, zda bude cena LTC následovat jeho příkladu.
 • Havlíček chce vrátit miliony povolenek na trh, narazí na razantní odpor Německa a dalších. Masivní spalování uhlí se totiž nyní v EU vyplácí až do ceny povolenky 105 eur, kde ještě ani není
  Končící ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček bude po Evropské komisi požadovat, aby „do oběhu“ vrátila 400 milionů emisních povolenek, které dříve stáhla. Příliv povolenek na trh by pak měl stlačit jejich cenu, která v uplynulém týdnu vystoupala na historický rekord, více než 90 eur tunu ekvivalentu oxidu uhličitého vypuštěného do ovzduší. Havlíček záměr představí na dnešní tiskové konferenci, jíž se zúčastní také dosluhující premiér Andrej Babiš.
 • Hays Travel kupuje pobočky Thomase Cooka
  Rozsáhlou síť kamenných poboček zkrachovalé cestovní kanceláře Thomas Cook, kterou můžeme vidět na hlavních třídách britských měst, nyní koupí konkurenční společnost Hays Travel. Díky tomu nepřijde 2 500 pracovníků o zaměstnání. Informaci zveřejnila agentura Reuters s odvoláním na britský insolvenční úřad. Společnost Thomas Cook je nejstarší cestovní kancelář světa. V minulém měsíci však zkrachovala a je v likvidaci.
 • „Hazard“ politikům umožňují centrální banky
  Šéf České národní banky Jiří Rusnok o víkendu v televizi varoval, že „rozdat 74 miliard v době, kdy víme, že naše rozpočty jsou a budou napjaté, je docela hazard.“ Narážel na záměr vlády zrušit bez odpovídajících úsporných opatření superhrubou mzdu. „Za starých časů“, které skončily nejpozději někdy před deseti lety, by to byla úplná pravda. V současnosti však platí, že krátkodobě a střednědobě o žádný hazard nejde. A sám guvernér Rusnok to musí vědět jako málokdo jiný. Ekonomický systém totiž v posledních zhruba deseti letech historicky zcela bezpříkladně formují právě centrální banky. Nikoli politici.
 • Hazard versus Forex obchodování
  V první řadě bychom si měli jednotlivé pojmy definovat, abychom si mohli přiblížit rozdíly mezi nimi. Co je to online hazard jsme definovali ve článku Svět online hazardu a tradingu v jednom, a to následovně: „Online hazard funguje stejným způsobem jako klasický hazard, který je oblíbený mezi lidmi po staletí, jediným rozdílem je jeho přenesení do virtuálního prostředí a jeho rozšíření na moderní aspekty doby.“ V současné době populární online casina poskytují klientům spoustu výhod, včetně toho, že většina portálů jsou zdarma. Mezi tyto výhody se řadí VIP programy, uvítací bonusy, dostupnost veškerých her a hlavně zákaznickou podporu. Jedním z takových casin je i Royal Vegas online casino, které poskytuje až 700 her a je online již od roku 2000, takže se jedná o casino s mnohaletou tradicí a zkušenostmi. Naopak v článku Co je FOREX? jsme obchodování definovali jako: „Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.“
 • HB Index: Ceny bytů ve třetí čtvrtletí dále klesaly, domy a pozemky zdražily
  Ceny bytů v letošním třetím čtvrtletí mezičtvrtletně klesly o 1,1 procenta. Jejich ceny klesají rok, v druhém čtvrtletí bylo tempo poklesu 2,1 procenta. Naopak zlevňování rodinných domů po půlroce zastavilo a v mezičtvrtletním porovnání ceny vzrostly o 0,3 procenta. Ceny pozemků se zvýšily o 1,1 procenta, tempo růstu ale proti předchozím obdobím zpomalilo. Vyplývá to z HB Indexu, který ČTK poskytla Hypoteční banka, jež patří do skupiny ČSOB.
 • HB Index: Ceny realit v ČR vzrostly nejvíce za posledních 10 let
  Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku v prvním čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostly nejvíce za posledních deset let. Nejvíce u pozemků, o 5,2 procentního bodu. Pozemky zdražily nejvíce také v meziročním srovnání, o 15,8 procentního bodu. Od roku 2010 jsou jejich ceny téměř dvojnásobné. Vyplývá to z HB Indexu Hypoteční banky, jehož výsledky zveřejnila na webových stránkách. Základní hodnotu indexu 100 bodů představují skutečné ceny nemovitostí k 1. lednu 2010.
 • HB Index: Nemovitosti v prvním čtvrletí zdražují stejným tempem jako v loňském roce
  Růst cen nemovitostí nezastavil ani v úvodu letošního roku. V prvním čtvrtletí zrychlily nejvíce ceny bytů, konkrétně o 5,4 %. U rodinných domů a pozemků je tempo růstu cen srovnatelné, jako v posledním čtvrtletí loňského roku. Zatímco ceny rodinných domů vzrostly o 4,7 %, pozemky zaznamenaly růst o 5,6 %. Meziročně tak tempo růstu u pozemků dosáhlo na rekordních 23,7 %.
 • HB Index: Pozemky meziročně zdražily o 21,9 procenta a byty o 16,3 procenta
  Tržní ceny bytů, rodinných domů a pozemků v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně dál rostly. Meziroční zdražení bylo nejvyšší u pozemků, a to o 21,9 procenta. Ceny bytů stouply o 16,3 procenta a ceny rodinných domů o 15,8 procenta. Vyplývá to z tzv. HB Indexu, který dnes ČTK poskytla Hypoteční banka. Zdražování je podle ní způsobeno jak přetrvávajícími obavami z inflace a vysokým podílem investičních nákupů, tak i zdražováním stavebních prací a materiálů.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani