Ticker Tape by TradingView
Bouře ve sklenici vody: Analýza EUR/USD
Během páteční asijské seance se pár euro/dolar prudce propadl až do oblasti 1,0600, když se dostal pod tlak zpráv, že Izrael podnikl proti Íránu útočné akce. Dolar na pozadí rizikových nálad znovu posílil, ale ne na dlouho.
Ukázalo se však, že třetí světová válka byla opět odložena: strany se k nočním událostem vyjadřovaly umírněně. Například izraelská armáda uvedla, že situaci nehodlá komentovat. Írán rovněž vyvrátil senzační zprávy v médiích, které tvrdily, že izraelské obranné síly zasáhly jaderná zařízení země. Sbor islámských revolučních gard uvedl, že hlasité zvuky v Isfahánu souvisely se střelbou systémů protivzdušné obrany na podezřelý objekt. Není jasné, o jaké objekty se jednalo a kdo za nimi stál. MAAE zase uvedla, že íránská jaderná zařízení nebyla napadena. Státní íránská média rovněž tvrdila, že města v zemi nebyla zasažena žádným cizím státem. Většina amerických médií připustila, že k útoku skutečně došlo a že jej provedl Izrael, ale zároveň uznala, že reakce byla velmi omezeného charakteru. Podle agentury Reuters nebude Írán bezprostředně reagovat, protože "v současné době není jasné, kdo za útokem stál".

Zatím se situace nevyvíjí podle nejhoršího scénáře. Obě strany jsou zdrženlivé a neusilují o další eskalaci situace. Proto rizikový sentiment na trzích prudce oslabil. Dolar se propadl a prodávající EUR/USD neotestovali oblast 1,0500.
Jinými slovy, byli jsme svědky jakési "bouře ve sklenici vody": dolar předvedl krátkodobou prudkou rally, ale nedokázal své zisky upevnit.
Makroekonomický kalendář postrádá jakékoliv důležité zprávy. Zprávy zveřejněné v tomto týdnu jsou většinou druhořadé a představitelé Federálního rezervního systému pouze potvrzují skutečnost, která již byla zohledněna, že centrální banka na červnovém zasedání úrokové sazby nesníží.
Včera prezident Federální rezervní banky v New Yorku John Williams – jeden z nejvlivnějších představitelů Fedu – uvedl, že se snižováním úrokových sazeb není třeba spěchat, protože základní úroková sazba je na "dobrém místě" a postupně posouvá inflaci dolů. Navíc na otázku ohledně vyhlídek na zvýšení sazeb odpověděl, že by nikdy neřekl nikdy.
Jerome Powell vyjádřil podobný postoj (i když o zvýšení sazeb nehovořil). Podle něj poslední makroekonomické zprávy neukazují žádný pokrok v boji proti inflaci. Proto bude trvat "déle, než se očekávalo", než se dosáhne důvěry potřebné ke snížení inflace na cíl centrální banky na úrovni 2 %.
Prezident atlantského Fedu Raphael Bostic, který před zveřejněním údajů o inflaci předpokládal v letošním roce pouze jedno snížení sazeb, včera uvedl, že centrální bankéři budou muset zvážit zvýšení úrokových sazeb, pokud se inflace nebude nadále přibližovat k cíli Fedu na úrovni 2 %.
Představitelé ECB mezitím nadále signalizují snížení sazeb na červnovém zasedání. Christine Lagarde uvedla, že regulátor v červnu sazby sníží, pokud nedojde k žádnému "překvapení". Její postoj téměř doslovně zopakovali viceprezident ECB Francois Villeroy a šéf rakouské centrální banky Robert Holzmann.
Co se týče makroekonomických zpráv, situace rovněž přeje prodávajícím EUR/USD. Například týdenní údaj o nových žádostech o podporu v nezaměstnanosti zůstává na relativně nízké úrovni (212 tis.), což odráží napjatý trh práce, zatímco průmyslová výroba v USA vzrostla o 0,4 % (což znamená pozitivní dynamiku již druhý měsíc po sobě) a index výrobní aktivity filadelfského Fedu (zahrnující Pensylvánii, New Jersey a Delaware) v dubnu nečekaně vyskočil na dvouleté maximum 15,5 b., oproti mírné prognóze růstu na pouhých 1,4 b.
Tyto statistiky zmírnily holubičí očekávání trhu. Podle nástroje CME FedWatch Tool je pravděpodobnost snížení sazeb v červnu nyní pouze 18 %. Účastníci trhu však již tento fundamentální faktor ocenili (což je důvod, proč pár EUR/USD klesl do oblasti 1,0600).
K rozšíření ztrát potřebuje pár další hnací sílu v podobě jakékoli zprávy. Vyhlídky na zvýšení sazeb Fedu (stejně jako zachování současného stavu po celý rok 2024) se zdají být nejasné. Proto se pár ve střednědobém horizontu pravděpodobně bude pohybovat kolem hranice 1,0600.
Zároveň je třeba uznat, že tyto fundamentální faktory neumožňují udržitelný růst páru EUR/USD. Fed vysílá mírně jestřábí signály, zatímco Evropská centrální banka nadále ujišťuje trhy, že je připravena snížit úrokové sazby na začátku léta. Za těchto okolností má smysl uvažovat o krátkých pozicích, jakmile korekční pohyby ve směru vzhůru oslabí.
Z technického hlediska se podle grafu D1 pár EUR/USD nadále obchoduje mezi střední a spodní linií ukazatele Bollingerova pásma a také pod všemi liniemi ukazatele Ichimoku, což svědčí o medvědím signálu "Parade of Lines". Hladina supportu se nachází na úrovni 1,0600, což odpovídá spodní linii indikátoru Bollingerova pásma v denním grafu.
Klíčová slova: Inflace | EUR/USD | USA | Průmyslová výroba | Sazby | Analýza | CME | Centrální banka | Centrální banky | ECB | Euro | Evropská centrální banka | Fed | Rally | Sentiment | Úrokové sazby | Banky | EUR | USD | Regulátor | Úroková sazba | Pravděpodobnost | Centrální bankéři | Index | Banka | Bollingerova pásma | Dolar | Ichimoku | Makroekonomický kalendář | Reuters | Signály | Trh | Zprávy | Zisky | Christine Lagarde | ROCE | Fundamentální faktory | Zvýšení úrokových sazeb | Bankéři | Očekávání | CME FedWatch | Makroekonomické zprávy | Jerome Powell | Základní úroková sazba | Zvýšení sazeb | Snížení sazeb | FedWatch Tool | Očekávání trhu | Trh práce | Průmyslová výroba v USA | Vyhlídky | Federální rezervní banky | Viceprezident ECB | Třetí světová válka | Světová válka | Írán | Snížit úrokové sazby | Ukazatele | Prezident | Trhy | Situace | Prodávající | FedWatch | Index výrobní aktivity | Viceprezident | Růst | Izrael | Práce | Delaware | Statistiky | Robert Holzmann | Sentiment na trzích | Pár EUR/USD | Představitelé ECB | Výrobní aktivity | Prezident Federální rezervní banky | Analýza EUR/USD | Důležité zprávy | Rozšíření | CME FedWatch Tool | MAAE | Snížení inflace | Rizikový sentiment | Média | Raphael Bostic | Válka | Zvýšení sazeb Fedu | John Williams | Izraelská armáda | Rok 2024 | D1 | Hladina supportu |
Čtěte více
-
Borr Drilling pokračuje v poklesu po zveřejnění neuspokojivých očekávání za 3Q24 📉
Borr Drilling (BORR.US) prohlubuje pokles po zveřejnění očekávaných výsledků za 3Q24. Akcie společnosti v předobchodní fázi ztrácejí -6 %, což znamená, že akcie klesly na nejnižší úroveň od prosince 2022. -
Boršč už jen pro bohaté. Rusům kvůli sankcím dramaticky zdražuje „pokrm chudých“, za týden i o 40 %
Boršč, polévka z červené řepy, charakterizuje Rusko jako máloco jiného. Ačkoli pokrm má svůj původ na Ukrajině, kde se ujal jako jídlo chudých. V Rusku těchto dní to však jídlo chudých rozhodně není. A jen tak nebude. Základní ingredience boršče dramaticky zdražují, a sice kvůli válce právě na Ukrajině a souvisejícím sankcím Západu. -
Bortí se plán Evropské komise převést peníze z ruských rezerv Ukrajině. Proti jsou Belgie, Francie, Evropská centrální banka, Japonsko, Spojené státy, ale také Maďarsko, Slovensko či i Česko
Snaha Evropské komise převést peníze ze zmrazených ruských rezerv na ukrajinské účty se bortí. Proti už je i Francie. Paříž sice souhlasí, aby se Kyjevu poskytla ta část ruských rezerv, která je uložena v Belgii, ale už nechce, aby se poskytla ta část, která je ve Francii. -
BOSSA opět na stupni vítězů v hodnocení časopisu Forbes
Náhlé rozhodnutí švýcarské centrální banky (SNB) opustit po 3 letech fixační kurz EUR/CHF způsobilo na finančních trzích nečekanou turbulenci a banky, fondy i brokeři počítají ztráty.... -
Bossa.pl opět makléřem roku!
DM BOŚ S. A. (bossa.pl), tedy finanční skupina, jejíž součástí je i Bossa.cz, byla opakovaně vybrána individuálními investory v prestižní anketě měsíčníku Forbes jako nejlepší obchodník s cennými papíry v Polsku. Internetová platforma Bossa.pl byla ve srovnání s konkurenty opět označena jako nejlepší internetové řešení v oblasti investování na finančních trzích. Za bezkonkurenční byla rovněž označena nabídka vzdělávacích aktivit. Žebříček časopisu Forbes byl sestaven ve spolupráci se Sdružením individuálních investorů na základě odpovědí 6000 investorů. -
Bostic a Hammack z Fedu komentují měnovou politiku USA 🔍Rozdělený Fed?
Dnešní komentáře členů Fedu Raphael Bostica a Beth Hammack poukazují na různorodost názorů uvnitř FOMC, i když oba uznávají současné výzvy. Bostic vnímá měnovou politiku stále jako restriktivní, zatímco Hammack zdůrazňuje potřebu v této restrikci pokračovat. -
Bostic and Barkin komentují aktuální ekonomický stav 🔔
Komentáře Fedu Bostic komentuje opatrně, ale optimistický výhled na americkou ekonomiku. V nadcházejících měsících očekává zpomalení ekonomické aktivity v souladu s jistějším postojem amerického Fedu k současné ekonomické situaci. Bostic zdůrazňuje, že cesta k dosažení 2% míry inflace bude náročná, ale dosažitelná, což zdůrazňuje klesající cenotvorbu mezi společnostmi. Poznamenává, že přísnější měnová politika významně ovlivňuje ekonomické aktivity, což naznačuje pokračující trend dezinflace. Bostic tvrdí, že navzdory překážkám je centrální banka na cestě k účinnému řízení a případnému snižování inflace. -
Boston Scientific rozšiřuje své portfolio o Penumbru za 14,5 miliardy dolarů
Společnost Boston Scientific oznámila akvizici firmy Penumbra, která se specializuje na lékařské technologie v oblasti kardiovaskulárních onemocnění. Hodnota transakce dosahuje přibližně 14,5 miliardy USD, což představuje 19,3% prémii oproti poslední závěrečné ceně akcií Penumbry. Akcie Penumbry v reakci na oznámení vzrostly v předobchodní fázi o více než 10 %. -
Bouře na akciovém trhu: Nvidia stoupá, Dow klesá, soud zrušil Trumpova cla
Americké akciové indexy ve středu uzavřely v červených číslech, když investoři vstřebávali nové signály z posledního zasedání Fedu, zatímco akcie společností okolo čipů se v závěru obchodní seance propadly. -
Bouře poslala NATGAS do 7 % zisku
Vstupujeme do období, kdy jsou ceny zemního plynu v USA sezónně velmi volatilní. Sice ještě není listopad (kdy odhady zimních teplot dokáží s cenami plynu řádně zamávat), ale i tak máme za sebou dramatický sedmiprocentní růst. Na jeho počátku stály zprávy o formování nové bouře v Karibiku, která by potenciálně mohla narušit produkci a exporty v čase, kdy se plyn začal pomalu vzpamatovávat z předchozích událostí podobného charakteru. Instrument NATGAS se stále nachází jen přibližně 10 % od zářijových minim. -
Bouře v Hong Kongu mohou Čechům zlevnit benzín i naftu
Ceny pohonných hmot v ČR v uplynulém týdnu mírně klesly. Benzín zlevnil o tři haléře na průměrnou cenu 32,20 koruny za litr, přičemž během týdne poklesl i na 32,17 koruny, což je jeho nejnižší cena za poslední více než půlrok. Naposledy byl benzín levnější začátkem dubna. Nafta zlevnila taktéž o tři haléře, na 31,77 koruny za litr. Je tak nejlevnější od poloviny září. V příštím týdnu nelze očekávat výraznější pohyb průměrné ceny pohonných hmot ani jedním směrem. -
Bouřlivé dění na trzích s ropou bude mít dopad na české řidiče. Není však nutné propadat panice
„Zatímco některé analýzy straší cenou ropy kolem 100 dolarů za barel, realita na trzích je zcela odlišná. Cena ropy Brent se po útocích v Saúdské Arábii pohybuje kolem 67 dolarů za barel. Současnou cenu přitom nelze označit za vysokou. Například před rokem stál barel ropy 78 dolarů,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Bouřlivý realitní trh v roce 2022 zklidní. Dělící čára mezi vlastníky a nájemníky zesílí
Rekordní rok 2021 vystřídá klidnější období, kdy dojde ke zpomalení trhu i růstu cen nemovitostí. Vítězi jsou ti, kterým se podařilo nakoupit za nízkých úrokových sazeb. Příští rok bude přát zejména investorům a vlastníkům. Kvůli méně dostupným hypotékám se také upevní rozdíly mezi vlastníky a nájemníky. Více ve svém komentáři k pražskému realitnímu trhu v roce 2022 říká Peter Višňovský, ředitel realitní kanceláře LEXXUS. -
Bouřlivý vývoj skončil. Ceny zemědělských i průmyslových výrobců se výrazně zklidnily
„Ceny zemědělských i průmyslových výrobců se postupně ustalují a nevytváří žádné významné inflační tlaky. U konkrétních položek sice stále můžeme být svědky dvouciferných cenových pohybů, ale ze souhrnného vyjádření je zřejmé, že období bouřlivého cenového vývoje skončilo,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček. -
Boyd Gaming hlásí smíšené výsledky za 3. čtvrtletí, Las Vegas zůstává pod tlakem poklesu turismu
Společnost Boyd Gaming vykázala ve třetím čtvrtletí tržby ve výši přibližně 1 miliardy USD, což znamená meziroční nárůst o 4,5 % a výrazné překonání analytických odhadů, které činily 875 milionů USD. Zatímco regionální kasina společnosti v USA vykázala růst, podnikání v Las Vegas zaznamenalo pokles v důsledku oslabující turistické poptávky. -
Božie oko
Jednodolárová bankovka si vyslúžila mnoho kontroverzie. Dôvodom je symbol božieho oka na jej zadnej strane. Tento symbol pochádzajúci z čias Slobodomurárstva nedá spávať mnohým „konšpirátorom“, ktorí za ním vidia symbol moci dolára či americkej vlády. -
BP by opět mohl spustit program zpětného odkupu, akcie rostou
BP (BP.US) ADR vzrostly dnes o více než 3 % poté, co ropný gigant oznámil dosáhnutí snížení dluhu v Q1 o $35 mld. díky prodeji aktiv, a to včetně prodeje podílu v hlavním plynovém nalezišti v Ománu a vyšším cenám ropy. Toto oznámení přišlo přibližně 1 rok předtím, než ho trh očekával. Znamená to, že BP by mohl opět obnovit program zpětného odkupu akcií, přičemž alespoň 60 % přebytečné hotovosti by mohlo plynout akcionářům. CEO společnosti Bernard Looney oznámil, že se jedná o důsledek rychlejší likvidace výnosů spolu s velmi dobrými hospodářskými výsledky v prvním kvartále. Společnost nezveřejnila žádné informace o dividendách, které byly v loňském roce sníženy. BP poskytne svá kvartální čísla společně s detaily programu zpětného odkupu akcií 27. dubna. -
BP hlásí 48% pokles zisku
Energetická společnost BP oznámila za první čtvrtletí pokles zisku o 48 % na 1,4 miliardy dolarů, což je pod očekáváním analytiků, a zároveň informovala o odchodu šéfky strategie a udržitelnosti Giulie Chierchie, která rezignuje k 1. červnu. Firma tím reaguje na rostoucí tlak ze strany investora Elliott Management, který požaduje vyšší efektivitu a návratnost pro akcionáře. -
BP kvůli propadu cen ropy odepíše majetek až za 17,5 miliardy USD
Britský energetický gigant BP kvůli propadu cen ropy a zemního plynu, horšímu výhledu a plánované změně strategie odepíše majetek až za 17,5 miliardy dolarů (asi 418 miliard Kč). Firma dnes uvedla, že po koronavirové pandemii očekává rychlejší posun od fosilních paliv k většímu využívání obnovitelných zdrojů energie. To je i součástí strategie BP. -
BP našlo ropu za miliardy. Jedná se o největší objev za desetiletí
Britský ropný gigant BP se opět ocitl v centru pozornosti, tentokrát díky největšímu objevu ropy a plynu za posledních 25 let. Pole s příznačným názvem Bumerangue, objevené v brazilské části pobřežního pásma Santos Basin, může pro společnost znamenat zásadní zlom. Po období, kdy se BP snažila transformovat na „zelenější“ firmu a orientovat více na obnovitelné zdroje, se karta zjevně obrací. Tento objev je důkazem, že ropa ještě neřekla poslední slovo v portfoliu BP, ani v širší energetické hře.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Očekávaná hodnota prop výzvy: Kdy se nákup challenge vyplatí?
VIP zóna FXstreet.cz v červenci 2026 byla pro klienty opět zisková
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (červenec 2026)
Káva na rozcestí. Přinese rekordní úroda další pokles cen?
Stvořil elitní klub, kde Ameriku obral o 65 miliard. Madoff řídil největší Ponzi dějin
Akcie, dolar, bitcoin, zlato, ropa: Začíná to!
Historická data, kde je získat, jak připojit svého data providera do MultiCharts a proč je budeme potřebovat? (4. díl)
Jak obchodují profíci: Fibonacci trading - systém úspěšných traderů
Denní kalendář událostí
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Ve Švýcarsku rezervy zahraničních měn
V USA spotřebitelské úvěry
V USA bude mít slovo prezident Donald Trump
V USA týdenní statistický bulletin API
V Kanadě Ivey index PMI
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V USA zásoby zemního plynu
Tradingové analýzy a zprávy
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Forex: Koruna v poklidném obchodování lehce oslabila k euru a posílila vůči dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 7.8.2026
Americké akcie zakončily týden růstem, dolar po datech z trhu práce oslabil
Trump nadále usiluje o odvolání členky rady guvernérů Fedu Cookové
Hlavní akcionář Volkswagenu je ve ztrátě, automobilku vyzval k rychlým opatřením
Tržby skupiny CSG vzrostly meziročně na 78,8 mld. Kč
Komodity: Ceny ropy rostou po zprávě z amerického červencového trhu práce
Forex: Dolar oslabuje poté, co data ukázala úbytek pracovních míst v USA
Pražská burza v týdnu opět výrazně posílila, index PX stoupl o 2,94 procenta
Pražská burza sestoupila z historického maxima a vrátila se pod 2800 bodů
Forex: Koruna v poklidném obchodování lehce oslabila k euru a posílila vůči dolaru
Swingové obchodování AUD/USD 7.8.2026
Blogy uživatelů
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
Prop challenge pro swing tradery? Fintokei mění pravidla hry
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (7. 8. 2026)
Tato legenda čeká krach jako v roce 1987!
Dosáhne SpaceX do roku 2030 tržeb ve výši 1 bilionu dolarů?
Analýza DAX, Nasdaq, EUR/USD: Zlepšený sentiment poslal DAX na nová maxima
Praktické okénko: Bitcoin aktuálně jako spekulativní, nikoli investiční aktivum
Akcie Tesly na rozcestí: Výrobce aut, nebo startup?
Měnový pár EUR/AUD: Multitimeframe analýza (W1–H4)
Akciová analýza: Výsledky McDonald’s nepotěšily, ale ani neurazily. Jakou vizi společnost prezentovala?
Forexové online zpravodajství
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
ČNB ponechala sazby na 3,75 %. Prostor pro jejich snížení existuje, pravděpodobnost je ale zatím malá
Denní shrnutí: Výprodej dolaru po NFP, zlato opět roste
Tři trhy, které sledovat příští týden (07.08.2026)
Zámoří uzavřelo v kladných číslech, S&P500 na nových maximech
Nízká hladina Rýna dále zhoršuje potíže německého průmyslu
Pozitivní vývoj na Wall Street
Frankfurtská burza zakončuje týden růstem
Forex: Odolná česká ekonomika, slabší trh práce USA a levnější ropa
STANOVISKO AAVIT: Česko investovalo v roce 2025 do výzkumu a vývoje více než v předchozím období. Na Evropu ale stále ztrácí
Společnost Caterpillar překonala hranici 20 miliard USD: Datová centra a infrastruktura výrazně zvýšily zisk
ČNB ponechala sazby na 3,75 %. Prostor pro jejich snížení existuje, pravděpodobnost je ale zatím malá
Denní shrnutí: Výprodej dolaru po NFP, zlato opět roste
Tři trhy, které sledovat příští týden (07.08.2026)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Očekáváné události, 19 - 23 května 2014
Německo: HDP ve 2Q meziročně poklesl
VIDEO: Ropa má za sebou další propad, australský dolar vystřelil vzhůru po zasedání RBA
Talianske výnosy nad 6%
BREAKING: Ropa po údajích o zásobách v USA klesá
Trhy jsou před daty a firemními výsledky nerozhodné, dolaru se ovšem daří
Akcie společnosti Microsoft letos zaznamenaly nárůst o 72 %
Index DAX, denný výhľad od 3cAnalysis
Makro: Aktivita sektoru služeb Velké Británie byla ve třetím čtvrtletí nejvyšší od roku 1997
Forex: Razantní zvýšení sazeb koruně nepomohlo
Očekáváné události, 19 - 23 května 2014
Německo: HDP ve 2Q meziročně poklesl
VIDEO: Ropa má za sebou další propad, australský dolar vystřelil vzhůru po zasedání RBA
Talianske výnosy nad 6%
BREAKING: Ropa po údajích o zásobách v USA klesá
Trhy jsou před daty a firemními výsledky nerozhodné, dolaru se ovšem daří
Akcie společnosti Microsoft letos zaznamenaly nárůst o 72 %
Index DAX, denný výhľad od 3cAnalysis
Makro: Aktivita sektoru služeb Velké Británie byla ve třetím čtvrtletí nejvyšší od roku 1997
Forex: Razantní zvýšení sazeb koruně nepomohlo
Blogy uživatelů
Moje cesta prop tradingem – Obchod, který se nepovedl a nový trend v prop tradingu
RebelsFunding: Príležitosť pre Vás je tu!
Proč nás IPO tolik láká? Investiční psychologie první burzovní euforie
Na jakém měnovém páru prodávat americký dolar?
Levnější ropa inflaci v srpnu nesrazila
Použití indikátorů v mém obchodování
Korekce extrémního růstu vrátila index S&P 500 pod 5 900
Jak předpovědět růst na burze: Stačí sledovat trend
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
XTB představuje nový cyklus zaměřený na obchodování komodit
Moje cesta prop tradingem – Obchod, který se nepovedl a nový trend v prop tradingu
RebelsFunding: Príležitosť pre Vás je tu!
Proč nás IPO tolik láká? Investiční psychologie první burzovní euforie
Na jakém měnovém páru prodávat americký dolar?
Levnější ropa inflaci v srpnu nesrazila
Použití indikátorů v mém obchodování
Korekce extrémního růstu vrátila index S&P 500 pod 5 900
Jak předpovědět růst na burze: Stačí sledovat trend
Zlato vyráží k novým maximům: Tři důvody, proč žlutý kov opět dominuje
XTB představuje nový cyklus zaměřený na obchodování komodit
Vzdělávací články
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Ekonomická teorie a realita
Jak obchodovat „Price Action“ (8. díl)
Seriál o ETF: Jak se liší ETF od běžných podílových fondů (díl 3.)
Purple Cup – mistrovství ČR a SR v tradingu začíná už v lednu 2022!
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Jak se měna komunistů stala rezervním platidlem světa. Příběh čínského jüanu
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Jak prop trading změnil můj život: Příběh tradera, který našel ziskovou strategii
Video seriál pro začátečníky: Sedm důvodů, proč začít investovat do akcií
Léto v plném proudu, trhy také: Top 3 obchody traderů Fintokei na indexech a zlatě
Ekonomická teorie a realita
Jak obchodovat „Price Action“ (8. díl)
Seriál o ETF: Jak se liší ETF od běžných podílových fondů (díl 3.)
Purple Cup – mistrovství ČR a SR v tradingu začíná už v lednu 2022!
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (únor 2025)
Jak se měna komunistů stala rezervním platidlem světa. Příběh čínského jüanu
🚀 FXstreet.cz & eToro přinášejí exkluzivní akci: Získejte 6měsíční členství ve VIP zóně ZDARMA
Jak prop trading změnil můj život: Příběh tradera, který našel ziskovou strategii
Video seriál pro začátečníky: Sedm důvodů, proč začít investovat do akcií
Tradingové analýzy a zprávy
Stříbro - Intradenní výhled 23.2.2023
Forex: Dolar roste díky údajům o ekonomice USA, libra klesá
Forex sentiment 23.6.2026
Řecko by prý mohlo hledat pomoc v Rusku
Akciový index: Zhodnocení podle technické analýzy
EUR/GBP - Intradenní výhled 24.7.2024
Portugalská ekonomika ve 4Q rostla
Ifo: Důvěra německých exportérů se v únoru mírně zlepšila
Forex: Otestuje USD/CAD proraženou rezistenci?
Index DAX - Intradenní výhled 5.2.2026
Stříbro - Intradenní výhled 23.2.2023
Forex: Dolar roste díky údajům o ekonomice USA, libra klesá
Forex sentiment 23.6.2026
Řecko by prý mohlo hledat pomoc v Rusku
Akciový index: Zhodnocení podle technické analýzy
EUR/GBP - Intradenní výhled 24.7.2024
Portugalská ekonomika ve 4Q rostla
Ifo: Důvěra německých exportérů se v únoru mírně zlepšila
Forex: Otestuje USD/CAD proraženou rezistenci?
Index DAX - Intradenní výhled 5.2.2026
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
Jak si dlouhodobě zvýšit winrate
Burzovní grafy: Americké akcie byly opět pod tlakem obchodní války
OIL - ropa
Švýcarský frank Asie. V superbohatém Singapuru mají svůj dolar, populární je i na forexu
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/NZD
Forex Edge: Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech EUR/USD a EUR/AUD
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY
Nebius vyrostl o 684 % a míří do indexu Nasdaq 100. Proč láká davy investorů?
EUR/USD
Obchodování trhu NQ100 - pokračování zaznamenávání obchodů
Jak si dlouhodobě zvýšit winrate
Burzovní grafy: Americké akcie byly opět pod tlakem obchodní války
OIL - ropa
Švýcarský frank Asie. V superbohatém Singapuru mají svůj dolar, populární je i na forexu
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry EUR/USD a EUR/NZD
Forex Edge: Aktuální obchodní příležitosti na měnových párech EUR/USD a EUR/AUD
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/CAD, USD/NOK a EUR/JPY
Nebius vyrostl o 684 % a míří do indexu Nasdaq 100. Proč láká davy investorů?



