Pátek 19. duben 2024 02:04
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
CapXmaster srovnani

Fetch.ai je nejrychleji rostoucí kryptoměnou na platformě eToro

04.04.2024 14:25  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk
 • Fetch.ai v tomto čtvrtletí vystoupal mezi kryptoměnami na platformě eToro o 13 příček, díky tomu, že investoři podporují decentralizovanou umělou inteligenci.
 • NEO, Terra Classic a Maker zaznamenávají největší poklesy, zatímco investoři vybírají zisky.
 • Menší tokeny zaznamenávají dvouciferný růst.

Podle nejnovějších údajů platformy pro obchodování a investování eToro v prvním čtvrtletí roku 2024 největší poměrný nárůst držitelů na platformě zaznamenala společnost Fetch.ai.

Fetch.ai, nativní token stejnojmenné decentralizované platformy pro vývoj a monetizaci aplikací umělé inteligence, vykázal v prvním čtvrtletí 94% nárůst držitelů a koncem prvního čtvrtletí se umístil na 33. místě mezi kryptoměnami na platformě eToro. Společnost Fetch.ai minulý týden oznámila, že se spojí se společnostmi SingularityNET a Ocean Protocol a uvede na trh kombinovaný token s názvem ASI (zkratka pro artificial superintelligence) ve snaze spojit síly v závodě s velkými technologickými firmami o vývoj DAI na blockchainu.

Mezi další aktivní kryptoměny v 1. čtvrtletí patřily Arbitrum a Immutable X, což jsou řešení pro škálování na druhé vrstvě sítě Ethereum, které získaly o 73 %, resp. 57 % více držitelů.

V žebříčku deseti nejvíce rostoucích kryptoměn vidíme řadu blockchainových technologií, jako je například decentralizované streamování videa (Livepeer, 7. místo) a řešení pro škálování kompatibilní s umělou inteligencí (Skale Network, 6. místo).

Tabulka 1: Kryptoměny s největším poměrným nárůstem držitelů v jednotlivých čtvrtletích


Kryptoměna

% nárůst držitelů

Pořadí v 1Q 2024 

Pořadí v 4Q 2023

1

Fetch.ai

94 %

33

47

2

Arbitrum

73 %

54

59

3

0x

62 %

59

65

4

Immutable X

57 %

55

60

5

Ethereum Name Service

47 %

66

70

6

Skale Network

42 %

61

64

7

Livepeer

36 %

74

76

8

Amp

33 %

51

53

9

Orchid

32 %

73

73

10

Biconomy

30 %

69

71

Zdroj: Údaje z platformy eToro, 00.00 hod. 2. dubna 2024

Simon Peters, analytik kryptotrhů ve společnosti eToro, k těmto datům uvádí: „Mnoho investorů hledá mezi kryptoměnami další 'Nvidii' a podporuje začínající blockchainové projekty. Ukázkovým příkladem je nejlépe rostoucí společnost tohoto čtvrtletí Fetch.ai, jejíž cena od začátku roku vzrostla téměř pětinásobně.

Od lednového schválení bitcoinových spotových ETF se v krypto sféře zvýšil zájem nejen o velká jména, jako je bitcoin, ale i o menší tokeny. Dvouciferný nárůst otevřených pozic u těchto coinů znamená, že investoři se snaží diverzifikovat svá portfolia s kryptoměnami nákupem levnějších, méně známých tokenů s očekáváním, že jejich ceny porostou.“

Mezi kryptoměny, které v posledních třech měsících ztratily největší počet držitelů, patří NEO (-23 %), Terra Classic (-18 %) a Maker (-12 %). Všechny tři zaznamenaly v posledním čtvrtletí růst cen, což pravděpodobně vedlo mnoho investorů k vybírání zisků.

Bitcoin, Cardano a Ethereum si udržely pozice tří nejpopulárnějších kryptoměn na platformě eToro. V rámci celosvětového čtvrtletního průzkumu Retail Investor Beat společnosti eToro, kterého se zúčastnilo 10 000 drobných investorů, bylo zjištěno, že kryptoměny jsou třídou aktiv, do které respondenti s největší pravděpodobností zvýší své investice, přičemž 15 % z nich uvedlo, že ji upřednostní před ostatními třídami aktiv.

Kromě nákupu reálných aktiv investoři hledali i jiné způsoby, jak těžit z probíhajícího růstu cen bitcoinu, protože iShares Bitcoin Trust ETF (IBIT) je nyní sedmým nejčastěji drženým ETF na platformě eToro.

Tabulka 2: Nejčastěji držené kryptoměny na eToro po celém světě


Kryptoměna

Pořadí v 1.Q 2024

Pořadí v 4.Q 2023

Bitcoin

1

1

Cardano

2

2

Ethereum

3

3

XRP

4

4

Dogecoin

5

5

Shiba (in millions)

6

6

Flare

7

8 (+1)

TRON

8

7 (-1)

Songbird

9

9

Stellar

10

10

Zdroj: Údaje z platformy eToro, 00.00 hod. 2. dubna 2024


Tabulka 3: Nejčastěji držené kryptoměny na eToro v České republice


Kryptoměna

Pořadí v 1.Q 2024

Pořadí v 4.Q 2023

Bitcoin

1

1

Ethereum

2

2

Cardano

3

3

Dogecoin

4

4

XRP

5

5

Shiba (in millions)

6

7 (+1)

Solana

7

6 (-1)

Litecoin

8

9 (+1)

TRON

9

8 (-1)

Decentraland

10

11 (+1)

Zdroj: Údaje z platformy eToro, 00.00 hod. 2. dubna 2024

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Fénix vstal z popela. Podaří se to i akciím IBM?
  IBM je globální firma, která již několikrát za svůj více než stoletý život musela přetvořit od základů svůj model podnikání a celkové zaměření. Nyní probíhá stejnou fází a bohužel pro akcionáře se dle posledních kvartálních výsledků zdá, že firma vynakládá příliš mnoho energie na to, aby vykázala za každou cenu růst, přičemž by bylo užitečnější, kdyby se zaměřila na ozdravení svého byznysu. Pozitivní reakce investorů na výsledky, když cena akcií vzrostla o téměř 9 procent, zrcadlí spíše nízkou výchozí cenu akcií než velkou změnu v hospodářských výsledcích firmy.
 • Fenomén ESG přichází i do České republiky
  Investice do životního prostředí, společenské odpovědnosti a řízení firmy (tzv. ESG - Environmental, social and governance) se pomalu dostává do popředí i u společností působících v České republice. Mezi nejčastější důvody zájmu patří starost o životní prostředí a společnost a potřeba splnit regulatorní požadavky a očekávání všech přímo i nepřímo zapojených.
 • Fenomén kapitálových trhů roku už má své jméno: 2019nCoV
  Globální spekulativní kapitál má novou hračku s poněkud nezvyklým označením „2019nCoV". Aktuální informace hovoří o dramatickém intra denním nárůstu potvrzených infikovaných osob v Číně a zvyšující se mortalitě, exportu viru po celém světě (USA, Indie, Japonsko, UK, Itálie, Německo…) a nebývalém nárůstu hodnoty farmaceutických firem, které ne vždy nutně vyvíjejí antivirotika, ale postačí, když produkují ochranné pomůcky.
 • Fenomén, který překvapil analytiky i guvernéra ČNB
  Rok 2020 byl z hlediska objemu sjednaných úvěrů na bydlení rekordní, dosáhl výše 254,023 miliard korun. To čekal málokdo, nejméně pak analytici, kteří na jaře loňského roku, při prvním lockdownu, predikovali zcela jiný vývoj. Překvapení nad vývojem hypotéčního trhu v roce 2020 potvrdil i Jiří Rusnok, guvernér České národní banky. Vnímá ho jako neočekávaný fenomén. Otázka ale zní: Bude se letos rekord opakovat?
 • Fenomén TikTok: Snap Inc. vykázala ve 4. čtvrtletí mnohamilionovou ztrátu
  ‚‚Společnost Snap Inc. zaznamenala historicky nejnižší čtvrtletní růst, protože zpomalení reklamních rozpočtů nadále ochromuje platformu sociální sítě. Tržby za 4. čtvrtletí činily 1,3 miliardy USD, což je pouhý 0,1% nárůst oproti předchozímu roku, a 20% nárůst nákladů přivedl Snap do čtvrtletní ztráty ve výši 288 milionů USD poté, co ve 4. čtvrtletí 2021 dosáhl zisku.
 • Ferosilicium bylo ve středu králem čínských komoditních burz
  Jaký byl ve středu nejrychleji obchodovaný komoditní kontrakt na světě? Na čínských komoditních burzách, v posledních měsících vyhlášených vysokou aktivitou spekulantů, se jím stalo ferosilicium, předslitina pro výrobu železa a oceli. Kontrakty ferosilicia změnily během středy majitele v průměru každých 39 minut.
 • Ferrari a pivní akcie pro kontrariány
  Dnes se budu věnovat BBC. Ne té britské, mediální, ale americké Boston Beer Company. Jsme národ s nejvyšší spotřebou piva na hlavu a pozoruhodný korporátně investiční příběh BBC tak pravděpodobně bude pro řadu našich domácích investorů zajímavý dvojnásob. Jak jsem avizoval v nadpisu, nejde určitě o potenciální cíl těch, kteří se honí za trendy. Z grafu je totiž zřejmé, že cena akcie je za poslední tři roky hluboko v červených číslech a zejména dva poslední roky jí daly hodně zabrat:
 • Ferrari bude přijímat kryptoměny při nákupu luxusních vozů
  V blízké budoucnosti hodlá společnost tuto možnost platby rozšířit i do Evropy. Rozhodnutí přijmout kryptoměnu bylo učiněno v reakci na žádosti trhu a prodejců. Mnoho klientů Ferrari investovalo do kryptoměn, uvedla firma.
 • Ferrari není pro každého. HFT strategie začínají být, ztrácejí úspěch
  Přinášet dočasnou konkurenční výhodu na finančních trzích dokáže vedle myšlenky či insider informací technologie, kterou nedisponují ostatní. Po několik let toto platilo pro high frequency trading (HFT), strategie založené na vysokorychlostním obchodování se špičkovým počítačovým vybavením, přinášející miliardové zisky. Avšak také budící stále ostřejší kritiku za vyvolávání tržní nestability (naposledy ztělesněné loňským květnovým flash crashem v USA) a poškozující ,,běžné" investory, pro které se vývoj na HFT ovládaném trhu stává iracionálním gamblerstvím.
 • Ferrexpo po zastavení provozu klesají o 9 %
  Akcie společnosti Ferrexpo (FXPO.UK), ukrajinského těžaře železné rudy kotovaného na londýnské burze cenných papírů, dnes po rozhodnutí o zastavení provozu klesají o více než 9 %. Společnost uvedla, že byla nucena dočasně zastavit těžbu kvůli omezenému napájení po pondělních ruských raketových úderech, které mimo jiné poškodily energetickou infrastrukturu. Ferrexpo však uvedlo, že má k dispozici dostatečné množství produktů, aby splnilo očekávané objemy prodeje.
 • Fiala má shodu ministrů EU za krok na cestě k evropskému řešení cen energií
  Premiér Petr Fiala (ODS) považuje dnešní výsledek jednání ministrů pro energetiku zemí Evropské unie za důležitý krok na cestě k evropskému řešení vysokých cen energií. Uvedl to na twitteru. Země EU se ve snaze zmírnit dopady krize dohodly na snižování spotřeby elektřiny ve špičce a zdanění mimořádných zisků elektráren a dodavatelů fosilních paliv. Peníze odebrané energetickým společnostem plánují využívat na podporu zranitelných skupin obyvatel a podniků nebo na financování úsporných opatření.
 • Fiala: Plánovaná přeměna ČEZ nikoho nepoškodí, hledáme správný model i čas
  Zamýšlená transformace energetické společnosti ČEZ je podle premiéra Petra Fialy (ODS) nezbytná mimo jiné kvůli rozvoji jaderné energetiky, rozhodně ale nikoho nepoškodí. Současně nelze počítat s tím, že by na záměrech státu někdo "masivně" vydělal, řekl předseda vlády v rozhovoru pro dnešní Hospodářské noviny (HN). Vláda podle něj nyní hledá vhodný model i čas, každopádně ale nechystá vytěsnění minoritních akcionářů, zestátňování nebo kroky, které by byly pro někoho nevýhodné.
 • Fiala: Stát získá z dividendy ČEZ 16,6 miliardy Kč, dá je na pomoc občanům
  Stát by měl z dividendy ČEZ letos získat celkem 16,6 miliardy korun, se kterými již počítá ve státním rozpočtu. Použít je chce na pomoc občanům. Při interpelacích ve Sněmovně to řekl premiér Petr Fiala (ODS). Potvrdil přitom dřívější informaci, že představenstvo firmy navrhne na valné hromadě výplatu dividendy z loňského zisku 44 korun na akcii. To by znamenalo, že všem akcionářům vyplatí dohromady 23 miliard korun. Stát je se 70 procenty akcií majoritním akcionářem firmy.
 • „Fialova drahota“ se blíží, nová pravicová vláda bude muset znovu dojednat Green Deal. Jinak si proti sobě poštve miliony důchodců a skoro milion frustrovaných, jejichž hlas u voleb propadl
  Nová vláda, kterou velmi pravděpodobně dříve či později sestaví koalice Spolu a Pirstan, má šanci provádět přiměřenou pravicovou politiku. K pohodlnému vládnutí totiž „koalice koalic“ nebude ve Sněmovně potřebovat čtyři pirátské poslance. Bez nich má stále většinu 104 křesel. Debakl Pirátů je navíc zřetelným vzkazem od voličů, že si nepřejí vládní zastoupení takzvané nové progresivní levice. Právě Piráti ji v ČR reprezentují nejvýrazněji.
 • Fialova vláda bude moci hned zkraje roku 2024 deklarovat vítězství nad inflací, vyplývá z nové analýzy agentury Bloomberg. Pravděpodobnost, že Fialův kabinet bude vládnout minimálně do roku 2029, tak vzroste
  Inflace v Česku hned zkraje příštího roku dramaticky klesne, a to zhruba na čtvrtinu své nynější úrovně. Ve své dnešní analýze stavu a výhledu české ekonomiky to konstatuje agentura Bloomberg (viz níže). Má-li agentura pravdu, bude Fialova vláda hned zkraje roku 2024 moci deklarovat své vítězství nad inflací. To jí o rok později může zásadně dopomoci k zopakování volebního úspěchu a k prodloužení své vlády do dalšího funkčního období, potenciálně tedy minimálně do roku 2029.
 • Fialova vláda dnes poprvé začíná připouštět, že by mohla zvýšit daně. Padl by tak stěžejní předvolební slib
  Fialova vláda nyní vůbec poprvé signalizuje, že bude zvyšovat daně. Připouští to opatrně a nepřímo, přes své odborné rádce. I tak jde o významný posun. Jde o doznání, že se jí nedaří nalézt rozpočtové úspory v dostatečném objemu. Stěžejní předvolební slib – ozdravení veřejných financí bez zvyšování daní – se tak nemusí dočkat neplnění.
 • Fialova vláda do voleb pohodlně stabilizuje veřejné finance, prognózuje vlivná ratingová agentura Fitch. Příznivý rating Česku i po včerejšku ponechává
  Ratingová agentura Fitch – jedna ze tří světově nejvýznamnějších – včera večer vydala nový posudek úvěruschopnosti České republiky. Fialově vládě nese dobré zprávy. Rozpočtový deficit se totiž má kabinetu s přehledem podařit stabilizovat již v příštím roce. Vláda jej pak podle Fitche dále sníží ve volebním roce 2025. Bude tak moci hlásat, že zkrotila nebezpečné zadlužování. Ostatně tento výhled je klíčovým důvodem, proč Fitch Česku i po včerejšku ponechává poměrně příznivý rating AA-, byť nadále i s negativním výhledem.
 • Fialova vláda i přes „babišovský“ schodek 375 miliard nakonec bude mít udržitelné veřejné finance, díky inflaci. Roku 2025 tak ČR splní kritérium pro přijetí eura i bez zvýšení daní
  Před rokem, loni v říjnu, tehdejší Babišova vláda schválila státní rozpočet se schodkem bezmála 377 miliard korun. Fialova vláda jej po svém nástupu letos začátkem roku proškrtala, během rozpočtového provizoria. Deficit tak snížila na 280 miliard. Po včerejším sněmovním schválení se ale možný letošní schodek vrací na 375 miliard, tedy nominálně prakticky přesně tam, kde jej plánoval ještě Babišův kabinet.
 • Fialova vláda jde v Babišových stopách, i bohatým rodinám vyplatí „rouškovné pro děti“
  Fialova vláda se rozhodla pokračovat v tradici Babišova kabinetu. Akorát se zaměřuje na děti, a ne na důchodce. Takže vyplatí „rouškovné pro děti“. Dosáhne na něj i domácnost, jejíž oba rodiče vydělávají každý takřka 50 tisíc hrubého měsíčně. Takže o adresnosti nemůže být řeč. Opět se nesystémově vyplácí veřejné peníze. Vyplácí se řadě domácností, které je vůbec nepotřebují. Naopak skutečně potřebným se pomůže méně, než by se pomoci mohlo.
 • Fialova vláda plánuje letos a v příštích letech dohromady o 50 % vyšší schodky než Babišův kabinet
  Fialova vláda plánuje schodek rozpočtu pro letošní rok čítající 326,9 miliardy korun. Vyplývá to z informací, jež včera zveřejnila Česká televize. Takový schodek není příliš ambiciózní.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
eTrader
FinFX broker
LYNX
reklama
Swissquote Bank