Pondělí 22. duben 2024 20:31
reklama
FTMO férovost
reklama
CapXmaster
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new

Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. dubna

04.04.2024 09:26  Autor: InstaForex  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Analýza transakcí a tipy na obchodování páru GBP/USD

Úroveň 1,2584 byla otestována v době, kdy linie MACD stoupala od nuly. To vyvolalo nákupní signál, který vedl k růstu ceny o více než 30 pipů.

Prázdný makroekonomický kalendář dopoledne omezoval růst libry, ale slabé údaje PMI pro americký sektor služeb představovaly pro dolar skutečné problémy, což vedlo k posílení páru GBP/USD. Dnes může mít libra potíže, pokud údaje o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb ve Spojeném království a kompozitní PMI naznačí zpomalení růstu podobně, jako tomu bylo u amerických indexů. V opačném případě bude pár dál posilovat.

analytics660e4fd8783a5.jpg

Pro long pozice:

Nakupujte, když libra dosáhne úrovně 1,2665 (zelená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,2697 (silnější zelená linie v grafu). K růstu by mohlo dojít při pokračování vzestupného trendu.

Při nákupu dbejte na to, aby linie MACD ležela nad nulou nebo od ní stoupala. Libru lze nakupovat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,2642, ale linie MACD by měla být v přeprodané oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,2665 a 1,2697.

Pro short pozice:

Prodávejte, když libra dosáhne úrovně 1,2642 (červená linie v grafu), a zisk vybírejte na ceně 1,2617. Tlak se vrátí v případě neúspěšného pokusu o průraz denního maxima a slabých údajích z PMI.

Při prodeji dbejte na to, aby linie MACD ležela pod nulou nebo od ní klesala. Libru lze prodávat i po dvou po sobě jdoucích testech ceny 1,2665, ale linie MACD by měla být v překoupené oblasti, protože jen tak se trh obrátí k úrovním 1,2642 a 1,2617.

analytics660e4fdccf4e3.jpg

Co je v grafu:

Tenká zelená linie – vstupní cena, na které můžete pár GBP/USD nakupovat.

Tučná zelená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další růst nad touto úrovní je nepravděpodobný.

Tenká červená linie – vstupní cena, na které můžete pár GBP/USD prodávat.

Tučná červená linie – odhadovaná cena, na kterou můžete nastavit take profit (TP) nebo manuálně zafixovat zisky, protože další pokles pod touto úrovní je nepravděpodobný.

Linie MACD – při vstupu na trh je důležité řídit se překoupenými a přeprodanými oblastmi.

Důležité: Začínající obchodníci musejí být při rozhodování o vstupu na trh velmi opatrní. Před zveřejněním důležitých zpráv je nejlepší na trh nevstupovat a vyvarovat se tak prudkých výkyvů kurzu. Pokud se rozhodnete obchodovat v době zveřejňování zpráv, vždy zadávejte stop příkazy, abyste minimalizovali ztráty. Bez stop příkazů můžete velmi rychle přijít o celý vklad, zvlášť když nevyužíváte money management a obchodujete velké objemy.

A nezapomeňte, že pokud chcete obchodovat úspěšně, potřebujete jasný obchodní plán. Spontánní obchodní rozhodnutí na základě aktuální tržní situace jsou pro intradenního obchodníka ze své podstaty ztrátovou strategií.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 29. září
  Libra dnes reagovala na pozitivní údaje o HDP Spojeného království za 2. čtvrtletí růstem. Pokud ale nadcházející údaje o objemu peněžní zásoby M4, stejně jako počet schválených žádostí o hypoteční úvěry, vyjdou pod očekávání, libra se obrátí. To znamená, že obchodníci by měli na současných maximech jednat velmi opatrně, zvlášť proto, že medvědí trh se může obnovit i při silném pohybu nahoru.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 3. října
  Test úrovně 1,2146 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákup při odrazu od úrovně 1,2115 mezitím vedl k růstu o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 3. října (americká seance)
  Čekají nás nejnovější údaje amerického statistického úřadu o počtu volných pracovních míst a fluktuaci na trhu práce, stejně jako projev člena FOMC Raphaela Bostice. Pokud Bostic zaujme podobný postoj jako jeho kolegové a bude mluvit o dalším zvyšování sazeb, bude libra pokračovat v poklesu. Pokud ale Bostic změní svůj postoj na holubičí, může mít libra určitou naději na růst.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 30. ledna
  Úroveň 1,2691 byla otestována v době, kdy linie MACD začala klesat od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Nákupy při odrazu od úrovně 1,2664 oproti tomu vedly k růstu o zhruba 20 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 30. listopadu (americká seance)
  Vzhledem k prázdnému makroekonomickému kalendáři ve Spojeném království vyvolaly zprávy o prudkém poklesu inflace v eurozóně výprodej, který může zesílit po zveřejnění silných údajů o PCE z USA. Dolaru prospějí i vyšší výdaje a příjmy v USA.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 30. srpna
  Libra testovala úroveň 1,1678 v době, kdy byla linie MACD daleko od nuly, což omezilo vzestupný potenciál páru. O něco později proběhl další test, ale tentokrát se linie MACD teprve začínala pohybovat nad nulou, což byl dobrý signál k nákupu. To vedlo ke zvýšení ceny o více než 40 pipů. Výprodeje kolem úrovně 1,1716 nepřinesly velký výsledek.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 31. ledna
  Úroveň 1,2670 byla otestována v době, kdy linie MACD začala klesat od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vedl k poklesu ceny o více než 30 pipů. Pár ale nedokázal dosáhnout úrovně 1,2651 a otestovat ji.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 31. srpna
  Libra testovala úroveň 1,1727, když byla linie MACD daleko od nuly, takže růstový potenciál byl omezený. O něco později proběhl test úrovně 1,1698, ale tentokrát se linie MACD teprve začínala pohybovat pod nulou, což byl dobrý signál k prodeji. Vzhledem k tomu, že v USA byly zveřejněny silné statistiky, které předčily očekávání, nebylo překvapením, že kotace klesla o více než 40 pipů. Dlouhé pozice kolem úrovně 1,1659 nepřinesly mnoho výsledků.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. března
  Úroveň 1,2631 byla otestována v době, kdy linie MACD klesala od nuly. Výsledkem byl sell signál, který vyústil v pokles ceny o více než 30 pipů. Slabé údaje z USA vedly v odpoledních hodinách k obratu, ale pár nedosáhl cílové úrovně 1,2590.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. března (americká seance)
  Na páru nedošlo kvůli extrémně nízké volatilitě trhu k žádným cenovým testům. Dnes sice vystoupí člen FOMC Patrick Harker, ale pokud neřekne něco nového, obchodníci budou jeho komentáře pravděpodobně ignorovat. Postoj Fedu zůstane nicméně vcelku přísný, protože boj proti inflaci ještě neskončil, zejména po zveřejnění posledních údajů o CPI v USA.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. ledna
  I když se libra dokázala udržet nad úrovní 1,2615, trend se přesto změnil na medvědí. A i když zápis z jednání Fedu také vyvíjel tlak na dolar, všechno se bude odvíjet od dnešních statistik o aktivitě ve Velké Británii. Údaje o prosincovém indexu PMI ve službách a kompozitním indexu PMI, které mohou být revidovány směrem nahoru, by mohly vyvolat novou vlnu růstu na tomto páru. To bude mít vliv na medvědí trh. Nadcházející zprávy o schválených žádostech o hypoteční úvěry a objemu čistých úvěrů fyzickým osobám ve Velké Británii mohou být ignorovány.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. ledna (americká seance)
  K testu úrovně 1,2680 došlo, když indikátor MACD stoupal od nuly a vyvolal nákupní signál. Libra v důsledku toho vzrostla o více než 30 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. října
  Prázdný makroekonomický kalendář udržoval tlak na pár. Tato klesající dynamika bude nejspíš pokračovat, pokud údaje PMI za Spojené království ukážou pokles aktivity. Takový scénář povede k novým výprodejům, které by mohly vyústit v další aktualizaci měsíčních minim. Pokud ale čísla předčí očekávání, libra bude mít naději na korekci.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. října (americká seance)
  Test úrovně 1,20758 se shodoval s poklesem linie MACD od nuly a vyvolal prodejní signál, který vedl k poklesu ceny o zhruba 10 pipů. Nato tlak v důsledku poměrně dobrých údajů o aktivitě v britském sektoru služeb polevil.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. září
  Test úrovně 1,2687 v pátek odpoledne, který se shodoval s poklesem linie MACD od nuly, vyvolal prodejní signál, který vedl k růstu ceny. Růst byl ale nakonec krátkodobý, protože libra po zveřejnění nejnovějších údajů z amerického trhu práce klesla. O chvíli později pár otestoval úroveň 1,2655, během čehož se linie MACD právě začala pohybovat od nuly dolů, a dala tak prodejní signál. Výsledkem byl pokles o více než 50 pipů.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 4. září (americká seance)
  Další růst je už omezený, protože test úrovně 1,2637 dříve během dne se shodoval s prudkým růstem linie MACD od nuly. Odpoledne také kvůli zavřeným americkým trhům z důvodu svátku – Svátku práce – mohou vítězit kupci. Očekávejte nízkou volatilitu a plánujte obchodování v rámci pásma.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. března
  Další růst byl omezen, protože úroveň 1,2631 byla otestována v době, kdy linie MACD prudce stoupala od nuly. Krátce nato došlo k dalšímu testu a tentokrát se linie MACD vzdalovala od překoupené oblasti, což vyvolalo sell signál. Výsledkem byl pokles ceny o zhruba 15 pipů. Při třetím testu úrovně 1,2680 začala linie MACD stoupat od nuly, což vyvolalo buy signál a vedlo k růstu ceny o více než 30 pipů. Růst indexu PMI ve službách a kompozitního indexu ve Spojeném království posílí libru a prodlouží vzestupný trend.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. března (americká seance)
  Na páru nedošlo k žádným cenovým testům kvůli extrémně nízké volatilitě trhu. Navíc, navzdory neuspokojivým údajům o aktivitě v sektoru služeb zůstal index nad úrovní 50 bodů, takže kompozitní index si udržel celkovou růstovou rovnováhu. Výsledkem bylo vyrovnání poklesu libry. Teď bude vše záviset na zprávě ISM o indexu podnikatelské aktivity v sektoru služeb a změně objemu výrobních zakázek. Pokles těchto indikátorů by mohl vést k růstu páru GBP/USD a také ke značnému růstu volatility. Pokud budou výsledky odpovídat prognózám, trh bude vykazovat malou aktivitu, což bude pár držet v rámci kanálu. Směr trhu by mohl ovlivnit i projev člena FOMC Michaela S. Barra.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. dubna
  Smíšené údaje o podnikatelské aktivitě v sektoru služeb ve Spojeném království spolu s kompozitním indexem PMI, který nesplnil očekávání, omezily růstový potenciál páru. Tlak na libru se také vrátil a při projevech představitelů Fedu zesílil.
 • Analýza a obchodní tipy pro pár GBP/USD na 5. dubna (americká seance)
  Během americké seance vyjdou údaje o míře nezaměstnanosti a průměrné hodinové mzdě. Klíčovým bodem ale budou údaje o mzdách mimo zemědělství, přesněji dynamika jejich změny. V případě, že počet nových pracovních míst v březnu prudce klesne, dolar se propadne, zatímco libra vzroste. Pokud ale údaje překvapí, libra klesne, zatímco dolar vzroste.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader