Čtvrtek 22. únor 2024 16:30
reklama
Purple trading AI
reklama
Swissquote Bank
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)
reklama
Instaforex ebook

Ranní komentář: Další růst polovodičů, Bitcoin nad $50 tis., výsledky WM a problémy na německém CRE trh

13.02.2024 08:21  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Akciové trhy si udržují své zvýšené valuace. Včera se opět dařilo především sektoru polovodičů, a například společnost ARM Holdings rostla o dalších 30 %. Dnes ráno pak akcie Tokyo Electron poskočily o 12 % po zveřejnění výsledků. Akciím pomohly hlavně další dobré výsledky a výhled na letošní rok. V růstu pokračují také kryptoměny. Bitcoin poprvé od roku 2021 překonal hranici 50 tis. dolarů, a spolu s ním rostou také akcie společností jako Coinbase nebo Microstrategy.

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní komentář: Další členové FOMC se bojí inflace, američtí senátoři hlasují o fiskálním balíčku
  Akciové trhy za sebou mají další klidnou seanci. Zatímco v Evropě indexy mírně ztrácely, v USA mírně rostly a dál si tak bez větších problémů udržují své vysoké valuace. Výrazného růstu se včera dočkaly akcie společnosti Nvidia, která po zveřejnění výsledků a lepšího výhledu rostla o více než 8 %. Pod silný tlak se naopak po zveřejnění výsledků dostala Alibaba, která klesla o více než 10 %.
 • Ranní komentář: Další den, další maxima na akciích. Rostou technologie, ztrácejí energie a pojišťovny
  Pondělní seance se na finančních trzích nesla opět v pozitivním duchu a S&P500 tak bezstarostně navyšoval svá historická maxima. K růstu mu tentokrát pomohly hlavně akcie velkých technologických společností, jako je například Apple, který přidal 3 % a poprvé v historii se přehoupl přes tržní kapitalizaci 2.5 bln. dolarů.
 • Ranní komentář: Další horší makro z USA. Trh čeká od Fedu ještě letos trojité snížení sazeb
  Včerejší seance přinesla další americké makro, které naznačilo, že americká ekonomika postupně zpomaluje. Po slabších výsledcích ISM ve výrobě, včera nabídl horší čísla i stejný index ve službách. Pozitivní zprávou je, že dochází ke snížení tempa růstu cen ve službách. Společně s ním ale výrazně klesly třeba i nové objednávky. Trh tak začíná počítat s tím, že by Fed ještě letos mohl snížit sazby třikrát. Fed přitom dál trvá na tom, že o snižování sazeb letos neuvažuje.
 • Ranní komentář: Další neúspěch jednání o brexitu dostal GBP pod tlak
  Máme za sebou nervózní týden, který dostal pod tlak akcie po celém světě, zatímco na FX výrazně pomohl hlavně japonskému jenu. V pátek se ale situace začala postupně uklidňovat a americké indexy nakonec seanci zakončily růstem. Stabilní navíc od čtvrtka zůstávají také dluhopisové výnosy, což by mohlo být dobrým základem pro to, aby nervozita na trzích z minulého týdne začala postupně ustupovat. Nový týden bude na makro podstatně bohatší než minulý a první zajímavá čísla nás čekají už dnes z USA i z Nového Zélandu.
 • Ranní komentář: Další nová maxima na amerických indexech, USA a Čína znovu o něco blíže dohodě
  Nový týden na trzích začal pozitivně, když akciové indexy v Evropě i v USA zamířily znovu do zelených čísel. Zisky tentokrát byly docela vysoké, k čemuž přispěly také informace o telefonátu mezi americkými a čínskými představiteli, kteří se shodli na tom, že byl dosažen konsenzus na řádném odstranění sporných otázek, což zdá se otevírá prostor k budoucímu podpisu první fáze obchodní dohody. Růstu se tak včera s akciemi dočkala i ostatní riziková aktiva, zatímco pod tlakem byly drahé kovy a japonský jen.
 • Ranní komentář: Další porážka Borise Johnsona, CAD silnější na všech párech
  Včerejší seance přinesla další porážku Borise Johnsona, když dolní sněmovna britského parlamentu definitivně potvrdila přijetí zákona, který by jej nutil, v případě nenalezení dohody s EU, požádat o odložení brexitu až do konce ledna 2020. Parlament navíc nepřijal ani návrh na předčasné volby, takže zdá se vše spěje k tomu, že bude brexit nakonec skutečně odložen a vyjednávací pozice britského premiéra těžce oslabena. To včera libře dokázalo pomoci a ta vůči dolaru vystoupala až zpět nad 1,22 GBPUSD.
 • Ranní komentář: Další rekordní růst v počtu nakažených v USA, americké makro zatím ale v pořádku
  Akciové indexy včerejší seanci zakončily v červených číslech, i když byly ztráty relativně mírné a v rámci konsolidačního pásma, ve které se držíme už několik týdnů. Náladě na trzích mírně uškodily obavy z druhé vlny koronaviru, které podpírají zprávy o dalším rekordním počtu obětí na Floridě, nebo o rekordním nárůstu nových nakažených v USA, který se včera přehoupl přes hranici 73 tis. osob. Nově příchozí makro z USA je ale na druhou stranu stále pozitivní, což včera dokázaly jak výsledky maloobchodech tržeb, tak výsledky filadelfského Fed idnexu.
 • Ranní komentář: Další růst akcií, pád dolaru, dobré zprávy z kryptolandu, Disney a stávka v Hollywoodu
  Akciové trhy včera opět rostly a index S&P 500 se pohodlně vyhoupl nad hranici 4 500 dolarů. K růstu mu tentokrát výrazně pomohly i velké technologické společnosti, jako Nvidia a Alphabet, které přidávaly přes 4 %. V pádu naopak pokračuje americký dolar, který slábne už druhým dnem v řadě, v reakci na středeční výsledky CPI a částečně i na čtvrteční výsledky PPI. Dnes pozor na americkou spotřebitelskou důvěru a na výsledky velkých amerických bank, které budou reportovat svá čísla za 2Q.
 • Ranní komentář: Další růstový den na akciích, Twitter +22 %, Greg Abel nakupuje Berkshire
  Akciové trhy za sebou mají další silnou seanci. S&P 500 a Nasdaq rostly o více než tři procenta a některé indexy v Evropě rostly dokonce o čtyři procenta. Ke zlepšení nálady pomáhají hlavně klesající výnosy, i když se fundamentálně situace za tento týden nijak výrazně nezměnila.
 • Ranní komentář: Další růstový týden pro akcie. Trhy se vezou na optimismu ohledně otevírání ekonomik
  Máme za sebou další úspěšný týden pro ceny rizikových aktiv. Akciové indexy v Evropě i v USA si připsaly tučné zisky, a to i navzdory rizikům spojeným se zhoršováním americko-čínských vztahů a opětovnému zrychlení celosvětového růstu počtu nakažených koronavirem. Trhy se vezou především na vlně optimismu ohledně postupného otevírání světové ekonomiky a na masivní podpoře ze strany vlád a centrálních bank.
 • Ranní komentář: Další růst výnosů už akcie nevydržely, dnes minutes ze zasedání Fedu
  Pokračující růst dluhopisových výnosů už byl na investory příliš a akciové trhy včera zamířily do červených čísel. Zatímco Evropa se stále drží, v USA ztrácely hlavní indexy přes dvě procenta. Dvouleté výnosy totiž v USA šplhají zpět ke 4,7 % a desetileté se blíží ke 4 %.
 • Ranní komentář: Další sada korporátních výsledků, trhy zůstávají v klidu. Meta chce dál propouštět
  Akciové trhy si včera své pozice podržely a zůstávají i nadále stabilní. Včera reportovaly další banky (BAC, GS), jejichž akcie ale na zveřejnění nových čísel reagovaly jen mírně. Výsledky za 1Q pak zveřejnil také Netflix, ale i ten se po prvotní negativní reakci nakonec v after-market obchodování stabilizoval. Výsledková sezóna bude dominantním tématem i dnes, kdy nás čekají například výsledky Tesly.
 • Ranní komentář: Další sada výsledků, Google, AMD a UPS pod tlakem. GM a pomsta benzínových motorů
  Včerejší seance přinesla hned několik důležitých korporátních výsledků. Svá čísla za 4Q zveřejnil třeba Microsoft a Google a přestože výsledky v obou případech překonaly konsenzus, akcie Googlu reagovaly v after market hodinách pádem o 6 %. Pod tlak se po zveřejnění výsledků včera dostaly ale například i AMD a UPS, zatímco se dařilo akciím GM. Dnes pozor na zasedání Fedu, který by měl ponechat sazby beze změny. Z korporátního kalendáře pak za pozornost rozhodně budou stát i výsledky Boeingu.
 • Ranní komentář: Další sada výsledků v čele s Amazonem, americké HDP a pád cen kancelářských budov v SF
  Výsledková sezóna včera nabídla další sérii čísel. Své výsledky reportovaly společnosti jako Amazon, Intel, AbbVie, Snap, Pinterest a další. Amazon dokázal po zveřejnění čísel růst o 10 %, ale nakonec v after-marketu o všechny zisky přišel. Za pozornost pak stály i výsledky amerického HDP, které sice skončilo pod očekáváním, ale hlavně díky negativnímu dopadu zásob.
 • Ranní komentář: Další silná data z USA, ropa koriguje ztráty ze začátku týdne
  Středeční seance pomohla americkým indexům do zelených čísel, když S&P500 a Nasdaq rostly o přibližně 0.8 %, zatímco Dow Jones přidal 1.2 %. Sentimentu na trzích dál pomáhá americké makro, které včera opět příjemně překvapovalo. Pozitivní dopad ale měly i zprávy o návrhu republikánů, kteří jsou ochotni jednat o fiskálním balíčku ve výši 1,5 bln. dolarů. Demokraté však požadují minimálně 2.2 bln., takže přestože se návrhy postupně sbližují, stále jsou relativně vzdálené.
 • Ranní komentář: Další silná seance pro americký tech sektor. Dnes pozor na projev J. Powella
  Akciové trhy za sebou mají další silnou seanci, když i tentokrát růst indexů v USA táhly technologie. Nasdaq přidal 1.73 %, zatímco S&P500 a Dow Jones rostly o 1.02 % a 0.30 %. Z firem se včera nejvíce dařilo společnosti Salesforce, jejíž akcie díky skvělým hospodářským výsledkům explodovaly a za jediný den přidaly 26 %.
 • Ranní komentář: Další slabé makro z USA, trhy zatím zůstávají v klidu
  Akciové trhy zahájily týden v klidu a bez výraznějších výkyvů. Indexy v Evropě i v USA dokázaly růst, a to navzdory překvapivě slabému makru z Číny a následně několika slabým ukazatelům z USA. Nálada na trzích zůstává stabilizovaná také dnes ráno, kdy si většina futures na akciové indexy své pozici udržuje.
 • Ranní komentář: Další solidní makro z USA, S&P500 nad $4 500 a Target po výsledcích +17 %
  Akciové indexy si své zisky z minulých týdnů drží a včera je dokázaly ještě mírně navýšit. I včera jsme se dočkali několika makrodat, která dokázala příjemně překvapit a podpořit spekulace na soft landing. Zaujaly hlavně výsledky PPI, nebo lepší než očekávané výsledky amerických maloobchodních prodejů. Výnosy z dluhopisů včera opět mírně rostly a společně s nimi začal své dřívější ztráty likvidovat americký dolar. Pod tlakem naopak i nadále zůstávají ceny ropy.
 • Ranní komentář: Další výsledky amerických bank, Microsoft zveřejnil ceník Copilota
  Máme za sebou sérii dalších korporátních výsledků. Zatím reportovaly hlavně banky a další finanční instituce a celkový dojem z jejich výsledků je pozitivní. Akcie Charles Schwab včera po výsledcích rostly o 12 %, Morgan Stanley a Bank of America přidávaly 6 % a 4 %. Výsledková sezóna bude v centru dění také dnes, kdy svá čísla za 2Q nabídnou například ASML, Goldman Sachs, Netflix, nebo Tesla.
 • Ranní komentář: Další z členů FOMC mluvil o možnosti zvýšení sazeb o 75bp., dnes americká inflace
  Akcie včera dokázaly mírně růst a lehce v zelených číslech jsou také dnešní futures na indexy v Evropě i v USA. Nálada je ale stále velmi napjatá a pod silným tlakem zůstává řada růstových společností. Dnes nás čeká klíčový fundament tohoto týdne, kterým je americká inflace. Ta měla podle většinových odhadů v dubnu konečně zpomalit z 8.5 % na 8.1 % a její výsledek může mít výrazný dopad na ocenění aktiv napříč finančními trhy.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Forex brokeři
MB Trading
LYNX
Fio banka
reklama
Purple trading AI