Úterý 29. listopad 2022 14:28
reklama
Coinfy
reklama
virarosi krypto
reklama
ProTradery Purple - strategie
reklama
Instaforex krypto

Kryptotrhy opatrně postupují

03.10.2022 14:38  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Trh s kryptoměnami se minulý týden vydal opatrnou cestou uprostřed zvýšených makroekonomických a investičních tržních tlaků, které vycházejí především z trhů s dluhopisy a fiat měnami.

Bitcoin zahájil týden obchodováním v rozmezí 18 750 USD, ale v úterý zaznamenal nárůst nad úroveň 20 000 USD. Tato rally však nevydržela a kryptoměna se obchodovala opět pod úrovní 19 000 USD, kde se dnes ráno stabilně pohybovala.

Ether mezitím zahájil týden nad hranicí 1 275 USD a v úterý vyskočil nad 1 375 USD. To se však rovněž nepodařilo udržet a cena se obchodovala opět níže na současné úrovni kolem 1 280 USD. 

Záleží na množství spotřebované energie v oblasti kryptoměn?

Jedním z největších rozporů, které se objevily po sloučení Etherea, je spor o to, zda má spotřeba energie v kryptoměnách nějaký význam. V posledních týdnech se tohle téma stalo obzvláště jablkem sváru, přičemž mnoho osobností podporujících bitcoin upozorňovalo na významnou energetické náročnost. Bitcoin je za svou vysokou energetickou náročnost běžně kritizován, a v jedné poslední zprávě byl dokonce přirovnán k „digitální ropě“.

Zatímco včera večer napsal zakladatel společnosti MicroStrategy Michael Saylor na Twitter: „Peníze bez energie jsou kredit [sic]." Jedná se o přímý vtípek na adresu Etherea od vysoce postaveného bitcoinového maximalisty neboli „maxi“. Zastánci bitcoinu v podstatě nyní tvrdí, že zdaleka ne negativní aspekt návrhu bitcoinu, ale vysoká spotřeba energie této kryptoměny je ve skutečnosti výhodou. Zdůvodňují to tím, že nic v životě není zadarmo, a pokud chcete prokázat hodnotu něčeho, vyžaduje to skutečnou práci, abyste ji získali. 

Ve skutečnosti jsme však svědky toho, že dva ostře konkurenční tábory v kryptosystému začínají vytyčovat skutečné dělící hranice, pokud jde o budoucnost dvou největších kryptoaktiv. Ethereum Merge údajně snížilo spotřebu energie přibližně o 97 %. Zatímco dlouhodobé důsledky tohoto kroku se teprve uvidí, jasné je, že zastánci bitcoinu nyní proti němu staví několik jasných argumentů. 

Sega spouští hry na blockchainu

Jedna z nejstarších značek v oblasti videoher se vrhá do blockchainu. Společnost Sega oznámila, že prostřednictvím externího vývojáře, společnosti Double Jump Tokyo, vytváří hru založenou na blockchainu. Hra bude založena na Sangokushi Taisen, v Japonsku populární strategické hře. 

Výhody spuštění her založených na blockchainu se často mohou zdát zpočátku nejasné. Vždyť většina videoher blockchain vůbec nepoužívá a je to naprosto v pořádku. Hry na blockchainu však mají své místo v rámci širšího odvětví, zejména při pohledu na rozvíjející se oblasti, jako je metaverse. 

Digitální hry, zejména v sociální sféře, mají velkou potřebu udělovat majetková a digitální práva hráčům, kteří se rozhodnou utratit své peníze v rámci ekosystémů. NFT a další nápady se v tomto prostoru rozvíjejí a rostou mezi širším spektrem nápadů. Stále je to ještě velmi v plenkách, ale je zajímavé vidět, že takový ctihodný výrobce, jako je Sega, učinil jasný krok směrem k této technologii. 

Společnost Meta rozšiřuje funkce NFT

Společnost Meta, vlastník aplikací Instagram, WhatsApp a Facebook, oznámila, že zpřístupňuje své dříve testované funkce NFT všem svým uživatelům. Zdá se však, že se společnost vyhýbá specifickému označení NFT a místo toho tuto funkci označuje jako „digital collectibles“. 

Bude zajímavé sledovat, zda se jako funkce na platformách společnosti Meta prosadí. Trh s NFT se v roce 2022 potýkal s problémy po banálním roce 2021. Základní myšlenky a technologie, na nichž je založen, jsou však stále velmi cenné. 

Technologie NFT, oproštěná od marketingu a reklamních kampaní, je zárukou vlastnických práv v digitálním ekosystému. Internet je již dlouho divokým západem porušování autorských práv, takže použití digitální technologie, která specificky chrání vlastnická práva, na masivních platformách pod hlavičkou Meta, je velmi aktuální a potřebné.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Krypto trh ignoruje krádež 600 milionů USD
  Navzdory zprávě o 600 milionech USD odcizených při jedné z největších kryptoměnových loupeží vykazuje krypto trh tento týden působivý růst. Jeho příčinou je s největší pravděpodobností aktivita velryb v krypto prostoru.
 • Krypto trh je ziskový. Experti předpokládají býčí rally.
  Ve středu digitální zlato posílilo. V době psaní článku se BTC pohybuje okolo 20 627 USD. Podle webu CoinMarketCap, který sleduje cenu digitálních aktiv, se bitcoin včera pohyboval mezi 20 348 a 19 261 dolary. Celkově si coin v úterý připsal 5 %.
 • Krypto trh očekává výsledky zasedání Fedu
  Na krypto i běžných trzích převládá medvědí sentiment, protože investoři po celém světě očekávají zasedání FOMC a následující zvýšení úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému. V současné době se očekává, že americká centrální banka zvýší sazbu fondů Fedu o 75 bazických bodů. Někteří se však domnívají, že i zvýšení o 100 bodů může být na stole, protože inflace zůstává i nadále problémem.
 • Krypto trh se týden před dalším zasedání Fedu rozsvítí zeleně
  Poté, co byl krypto trh po většinu dvou uplynulých týdnů v poklesu začal vykazovat býčí náznaky. Investoři si však stále nejsou jisti, zda je vhodné uznat obrat.
 • Krypto trh se za posledních 24 hodin propadl kvůli zprávám z USA a Ruska
  Bitcoin se za posledních 24 hodin propadl o více než 7 % na 38 5774 USD, zatímco druhé největší virtuální aktivum, Ethereum, kleslo o více než 8 % na 2 809,51 USD. Ve stejné době celkový trh s kryptoměnami ztratil asi 147 miliard dolarů.
 • Krypto trh svítí zeleně, Bitcoin se znovu vrací k 30 000 USD
  Po období medvědího trendu, který zachvátil celý trh s kryptoměnami, se věci konečně začínají ubírat pozitivnějším směrem a někteří příjemci kryptoměnových aktiv vynikají více než jiní.
 • Krypto trhu se na pozadí války ve východní Evropě daří, ale vyhlídky do budoucna jsou nejasné
  BTC se ve čtvrtek uzavřel v kladném teritoriu, posílil o 11 % a dosáhl 39 800 USD. Předtím se BTC propadl na minimum z konce ledna – 34 300 USD.
 • Krypto trh v roce 2021 vzrostl o 300%
  V květnu bylo dosaženo celkové kapitalizace 2 bilionů a v listopadu se celková tržní kapitalizace dostala na 3 biliony. Podle výzkumu zveřejněného společnosti Chainalysis rostlo v tomto roce také globální přijetí kryptoměn.
 • Krypto trh vstupuje do nové fáze medvědího trhu: Co to znamená pro bitcoiny a altcoiny?
  Bitcoin zakončil předchozí týden na medvědí vlně a vytvořil nový rekord v počtu červených svíček v řadě. Po překonání takového rekordu není pochyb o tom, že trh s kryptoměnami a bitcoin míří k další fázi medvědího trhu. Je pravděpodobné, že bude konečná, a nejbolestivější. Navzdory tomu i v takové situaci budou digitální aktiva vykazovat lokální růst..
 • Krypto trh vzrostl o více než 50 miliard dolarů za 24 hodin, BTC přesáhl 20 000 dolarů
  V úterý 27. září bitcoin překonal hranici 20 000 dolarů, když se celý krypto trh přiblížil k velmi důležité tržní hodnotě 1 bilionu dolarů.
 • Kryptotrhy rostou, s tím jak se blíží sloučení
  Trhy s kryptoměnami v uplynulém týdnu zaznamenaly rallye, s tím, jak se blíží posledních 72 hodin před sloučením sítě Ethereum. Tato událost soustřeďuje pozornost všech zainteresovaných v tomto sektoru, a to jak investorů, tak uživatelů, kteří čekají na to jak ovlivní celý trh.
 • Krypto trh zakončil týden v pesimistickém duchu
  V pátek ráno BTC mírně vzrostl. Krátce nato se ale propadl pod psychologicky významnou úroveň 19 000 USD na 18 900 USD a dostal se tak na minima minulého týdne. V době psaní článku kolísal kolem úrovně 18 975 USD. Tržní kapitalizace tohoto aktiva činí 364 miliard USD při denním objemu obchodů 24 miliard USD.
 • Krypto trh za několik dní klesl o 300 miliard dolarů, BTC klesl na 20,8 tisíc dolarů
  Krypto trh klesl o více než 300 miliard dolarů za méně než týden, z toho důvodu, že BTC i ETH klesly na víceletá minima. Bitcoin (BTC) za posledních 24 hodin klesal na nové víceleté minimum pod 21 000 dolarů. Většina altcoinů pokles následovala s obrovskými cenovými ztrátami. Ethereum v tomto nepříznivém trendu se svým propadem pod 1 100 dolarů vede.
 • Krypto trh získal 200 miliard dolarů za posledních 12 hodin 
  Celosvětový tržní strop kryptoměn se od poklesu pod hranici v polovině února během 12hodinového běhu za 200 miliard dolarů zotavil nad 2 biliony amerických dolarů.
 • Krypto uprchlíci našli útočiště v Portugalsku
  Stejně jako další západoevropské země, které se staly útočištěm Ukrajinců prchajících před ruskou invazí, i Portugalsko přijímá příliv uprchlíků. Krypto pracovníci z Ukrajiny, která se etablovala jako průmyslové centrum, však mohou v Portugalsku začít znovu jednodušeji než v jiných evropských zemích.
 • Krypto zima: je právě teď výhodné nakupovat bitcoin, anebo bychom měli počkat?
  Přestože se bitcoin o víkendu odrazil od svého masivního propadu, stále se nachází o 50 % níže oproti svému vrcholu z listopadu loňského roku. Jeho tržní kapitalizace se údajně propadla o více než 1 bil. USD, čímž se prodloužil pokles, který v posledních dnech na krypto trhu probíhá. Medvědí náladu mají i další kryptoměny, například cardano a solana.
 • Kryptozisky raketově rostou – zisk investorů 5x vzrostl v roce 2021 na 163 miliard dolarů 
  Datová analytická firma Blockchain Chainalysis zjistila, že celkové přírůstky kryptoměn celosvětově za rok 2021 činily 163 miliard dolarů, což je 400% nárůst z předchozího roku.
 • Krypto 2022: vyjasnění regulace přiláká v příštím roce novou vlnu peněz
  Analytici uvedli, že po rekordním růstu kryptoměn v roce 2021 bude následovat další příznivý rok. S vyjasněním pravidel týkajících se kryptoměn lze očekávat novou vlnu peněz, které jsou zatím odloženy bokem.
 • Křečkující Češi vtrhli do obchodů
  „Lidé vyhledávají akční nabídky na trvanlivé potraviny a vykupují je z obchodů. Zjevně se obávají negativních ekonomických i zdravotních dopadů spojených s rychlým šířením onemocnění COVID-19,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
 • Křetínského EPH postaví v Německu 50 větrných elektráren
  Energetický a průmyslový holding (EPH) podnikatele Daniela Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 megawattů (MW). Dodavatelem technologie bude společnost GE Renewable Energy. ČTK to dnes řekl mluvčí EPH Daniel Častvaj. Cenu nesdělil. Větrné turbíny budou podle něj ročně dodávat přibližně 800.000 megawatthodin elektrické energie, což odpovídá roční spotřebě více než 230.000 domácností. Celkový instalovaný výkon všech větrných elektráren v Česku podle údajů Energetického regulačního úřadu na konci loňského roku činil asi 340 MW.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Dukascopy forex