Pátek 01. červenec 2022 04:30
reklama
Swissquote Bank
reklama
Instaforex krypto webinar
reklama
Vantage
reklama
InstaMarkets

Bitcoin a ether klesají pod klíčové úrovně podpory

21.06.2022 10:40  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Bitcoin i ether se propadly pod klíčové úrovně podpory, protože krypto trhy nadále pociťují značnou nepřízeň tváří v tvář rostoucí inflaci a úrokovým sazbám.

BTC se minulý týden prudce propadl a o víkendu klesl pod 20 000 dolarů, zatímco ETH zaznamenal v sobotu pokles ceny pod 1 000 dolarů. Bitcoin se dnes ráno na platformě eToro obchoduje těsně pod 20 000 amerických dolarů, zatímco ether se pohybuje těsně nad 1 000 dolary.

Současné tržní podmínky neposkytují mnoho prostoru pro optimismus. Ocenění je po bouřlivé výkonnosti v posledních 18 měsících silně stlačeno. Nyní jsme zpět v oblasti ocenění, jaké bylo v roce 2020, ale ceny se stále pohybují nad úrovněmi, které jsme viděli ještě před 18 měsíci.

Co se týče pullbacků, v relativním vyjádření tu už krypto bylo. Bitcoin zaznamenal pull back o zhruba 84 % od svých maxim v prosinci 2017 až po minimum v prosinci 2018. Za současného stavu z ATH kolem 69 000 dolarů na nynější obchodování kolem 20 000 dolarů představuje 71% propad.

I když poukázání na dlouhodobou perspektivu jakéhokoli aktiva není vždy snadné čtení pro investory, kteří nakoupili na vyšších úrovních, rozhodující zde je, že jakýkoli dlouhodobý investiční případ učiněný pro kryptoaktivum by měl zůstat zachován, když se zváží základní myšlenky a zohlední historické cenové trendy. 

Nadcházející aktualizace Cardano

Zakladatel Cardana Charles Hoskinson oznámil několik aktualizací blockchainu Cardano, které vstoupí v platnost do konce června. Aktualizace, označované jako „Vasil" hard fork , zlepší kapacitu sítě, rychlost transakcí a teoreticky sníží poplatky. Blockchain také získá nové funkce chytrých smluv a další vylepšení. 

Aktualizace přicházejí v obtížném okamžiku pro trhy, ale jsou povzbudivé pro investory, kteří se dívají mimo krátkodobý šum nepříznivých cen směrem k budoucímu zabezpečení a možnostem sítě, aby podpořili investiční příležitosti. 

V posledních několika letech se Cardano stalo významným konkurentem takových společností, jako je Ethereum. Ceny ne vždy odrážejí množství práce na pozadí, která se do takových projektů vkládá – od září loňského roku prudce vzrostlo využití sítě Cardano, přestože cena tokenu bojuje s konkurencí a širším trhem. 

BIS spouští platformu Crypto Intelligence

Banka pro mezinárodní platby (BIS) spouští novou zpravodajskou platformu pro kryptoměny. Inovační centrum této mezinárodní instituce spouští platformu, která bude poskytovat pečlivě prověřené údaje o krypto projektech.

Spuštění je vítanou inovací v těžké době pro krypto trhy. Transparentnost je zásadním prvkem pro vytvoření důvěry v tomto odvětví, takže poskytování důkladně posouzených informací uživatelům a investorům je skvělým krokem. 

Projekt BIS se bude zabývat také vydáváním CBDC prostřednictvím zprostředkovatelů. Kryptoměny představují široké spektrum inovací, nápadů a projektů, takže je opravdu důležité, aby instituce jako BIS poskytovaly dohled a v podstatě sledovaly, jak se různé oblasti vyvíjejí. Zajistí tak větší kontrolu a ochrání uživatele před klíčovými riziky. 

Izrael a Hongkong testují digitální měnu

Izraelská centrální banka (BoI) a Hongkongský měnový úřad (HKMA) společně testují digitální měnu centrální banky (CBDC). Podle BoI se test bude zabývat klíčovými riziky kybernetické bezpečnosti CBDC.

Projekt by měl začít s testováním ve třetím čtvrtletí s tím, že BoI vydá CBDC finančním institucím, jako jsou banky. Mnoho regionů aktivně zkoumá, co je s CBDC možné, takže tento test by nám mohl poskytnout neocenitelné poznatky o tom, jak instituce, jako jsou banky, s digitálními aktivy interagují. 

Izrael od CBDC původně ustoupil již v roce 2018, takže je jasné, že technologický potenciál nelze ignorovat. Velkým hnacím motorem je však také mezinárodní konkurence v této sféře. Například Čína již provádí testy CBDC zahrnující miliony účastníků a země jako Velká Británie také aktivně zkoumají, co je možné.

Autor: Simon Peters, tržní analytik ve společnosti eToro

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Birinyi a Barclays: Firmy na obou stranách Atlantiku jsou příliš silné na zlomení býčího trendu, katastrofu na akciích nečekejte
  Na akciových trzích je mnoho rizika a nevyřešených proměnných, ale firmy v Evrop...
 • BIS
  Od 11-14.10 je zasadnutie BIS (Banky pre medzinárodné zúčtovanie), kde by sa mali schváliť...
 • Bitcoin
  Bitcoin (BTC) vystoupal na scénu světových měn jako zářivá kometa na letní oblohu, ale je v silách této kyber-měny výrazněji ovlivnit světovou ekonomiku, na jakých základech je postavena idea bitcoin a lze s ním, nebo jinou kyber-měnou v budoucnu počítat jako s reálnou měnou platebních transakcí?
 • Bitcoin a ethereum bojují na klíčových úrovních odporu
  Bitcoin i ether v současné době bojují s klíčovými úrovněmi odporu poté, co v minulém týdnu výrazně oslabily.
 • Bitcoin a ethereum budou v roce 2022 udávat tempo
  Bitcoin a ethereum budou v roce 2022 udávat tempo, zatímco ostatní altcoiny budou následovat vyšlapanou cestu. Co tedy čeká trh s kryptoměnami v roce 2022?
 • Bitcoin a Ethereum pokořily rekordy
  Cena Bitcoinu překročila hranici 68 tisíc dolarů (v přepočtu téměř 1,5 milionu Kč). Překonání cenového maxima z dubna tak inspirovalo tvůrce k tvorbě internetových memů. Ti si v souvislosti s rostoucí cenou bitcoinu vzali za inspiraci oblíbený seriál Squid Game nebo Simpsonovi.
 • Bitcoin a Ethereum předčí akciové trhy, říká stratég agentury Bloomberg
  Komoditní stratég agentury Bloomberg, Mike McGlone naznačil, že cena předních kryptoměn Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) v budoucnu překoná akciové trhy, neboť volatilita vlajkové lodi kryptoměn neustále klesá.
 • Bitcoin a ethereum stále balancují na hraně, ale fundamentální zprávy jsou hnacím motorem růstu
  Bitcoin a ethereum se stále nachází velmi daleko od svých historických maxim. V současné době neexistují žádné příliš významné fundamentální ani technické ukazatele, které by mohly naznačovat, že bitcoin zahájí svou býčí rally. Bitcoin a ethereum se stále nacházejí na úrovni 35 % pod svými historickými maximy, která bylo možné pozorovat v listopadu loňského roku.
 • Bitcoin a Ethereum zaznamenaly 9% nárůst jako oživení dešifrovacích trhů 
  Po bouřlivém týdnu na celém kryptotrhu způsobeném pádem stáje UST v Zemi se cena bitcoinu (BTC) v pátek v časných ranních hodinách vyšplhala zpět nad 30 000 dolarů a dosáhla vnitrodenního maxima 30 921 dolarů.
 • Bitcoin a ether jsou vskutku býčí, ale s výtkami
  V rámci dnešní analýzy se budeme věnovat měsíčnímu a týdennímu grafu bitcoinu (BTC). K čemuž přidáme týdenní graf etheru, ať víme, jak je na tom vůbec nejoblíbenější altcoin. Je dobré i zmínit, že Federální rezervní banka (Fed) zveřejnila velmi důležitý dokument, který se nazývá FOMC Minutes. Jedná se v podstatě o podrobnější přepis z poslední schůze Fed, který se zveřejňuje deset dní po schůzi.
 • Bitcoin a ether pravděpodobně prudce neporostou
  Kryptoměnový trh se ve středu odrazil vzhůru a mírně tak vyrovnal propad, který přinesla eskalující geopolitická situace ve světě. Tehdy bitcoin klesl o 12 % na téměř 36 600 USD, což je úroveň, která byla dříve zaznamenána v polovině roku 2021. O 16 % se propadl také ADA, zatímco ethereum kleslo o 14 %. Tento rozsáhlý výprodej stáhl tržní kapitalizaci kryptoměn z 2 bil. USD na 1,7 bil. USD.
 • Bitcoin ako bezpečný prístav?
  Akciové trhy majú za sebou zmiešaný týždeň. Európske akciové indexy sa dokázali dostať vyššie, naopak americké akcie zaznamenali pokles. Za týmto vývojom stojí najmä geopolitická situácia. Americký prezident Donald Trump odložil o 6 mesiacov zavedenie ciel na dovoz automobilov do USA, čo sa podpísalo za rast na európskych akciových trhoch. Na druhej strane, americko-čínske obchodné napätie aj naďalej eskaluje, pričom hrozí, že krajiny uvalia 25%-né clá na celú vzájomnú obchodnú výmenu.
 • Bitcoin, analýza, Bitfinex a Tenher
  Studie po analýze 200 GB transakcí tvrdí, že cenu Bitcoinu uměle nafoukla burza Bitfinex. Ta má totožného provozovatele jako Tether. Při analýze více jak 200 GB dat, která obsahují velké množství údajů o transakcích mezi Bitcoinem a Tetherem přišli dva profesoři ve své studii k závěru, že nárůst ceny Bitcoinu před dvěma lety byla jen uměle nafouklou bublinou.
 • Bitcoin a rizika? Nejen regulace a rozhádaná komunita. Pozor také na Tether
  V posledních dvou týdnech dostávám prakticky nonstop otázky na téma Bitcoinu a kryptoměn a nutno říci, že se docela opakují. Dnes jsem dostal dalších pět a napadlo mě, že bych mohl své odpovědi zveřejnit i zde. Jednu odpověď, týkající se rizik, bych přitom rád ještě rozvedl, protože jsem se ji na xPulsu zatím nevěnoval a protože je v poslední době docela aktuální.
 • Bitcoin atakuje cenový rekord, dnes vyšel i na 1,34 milionu korun. Pozítří totiž vstupuje na burzu provozovatel největšího online tržiště s kryptoměnami v USA, Coinbase, což kryptoměny dále popularizuje
  Cena nejstarší a nejrozšířenější kryptoměny bitcoinu se dnes dopoledne přiblížila ke svému historickému maximu. Tohoto maxima dosáhla před takřka měsícem, 13. března, kdy se bitcoin prodával až za 61 742 dolarů. Dnes se dostal až na cenu 61 229 dolarů za kus. V korunách zaostala cena bitcoinu za svým březnovým historickým rekordem jen o několik málo tisíc, když se dnes dopoledne prodávala až za více než 1 340 000 korun.
 • Bitcoin atakuje tržní kapitalizaci 1 bilion dolarů
  Cena Bitcoinu překonala 50 000 dolarů a s cenou roste také jeho kapitalizace. Ta by mohla v brzké době překonat 1 bilion amerických dolarů. Milník, který jsme si nedokázali ještě před pár lety představit, se nejspíše stane skutečností. K jeho překonání mu nepomáhají pouze drobní investoři a tzv. “FOMO” efekt, ale také nástup institucionálních investorů a korporací.
 • Bitcoin běží dál
  Týden byl na FX trzích velmi klidný, ale na trhu s kryptoměnami nikoli. Bitcoin byl středem zájmu, protože se očekávala velmi důležitá změna algoritmu. Neočekávaně byla zrušena a bitcoin nebude následovat srpnovou úpravu bitcoin cash. Mexická centrální banka tradičně zachovala jednodenní úrokovou sazbu na úrovni 7 % a nezvýšila ji. Inflační očekávání jsou nízká, a protože americký Federální rezervní systém v listopadu nezpřísní, Banxico není nucena jednat. Pokud jde o rozvíjející se trhy, pokračující růst cen ropy by mohl vytáhnout inflaci výš. Například v Indii míří spotřebitelské ceny výš, neboť země je velmi závislá na dovozu ropy.
 • Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) mají za sebou solidní odraz, jak vysoko se mohou dostat?
  Bitcoin a ostatní krypto aktiva čelí již velmi depresivnímu stavu. Trhy jsou v těchto chvílích přeprodané a ze střednědobého hlediska dává mnohem větší smysl jít nahoru. Jinak do jisté míry současnému stavu přispěl i problém s kryptoměnou terra (LUNA), která je propojena s jinou kryptoměnou ve formě stablecoinu UST. Ty se kvůli zpackanému algoritmu totálně zhroutily a mnozí investoři kvůli tomu přišli o vše.
 • Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) na nové historické maximum?
  V dnešní technické analýze se zaměříme na bitcoin (BTC) a ethereum (ETH). Jde o dva největší tahouny krypto trhu, takže je velmi rozumné věnovat velkou pozornost právě těmto dvou coinům. A oba coiny začínají z technického hlediska vypadat velmi dobře. Za předešlé dva týdny si totiž trh připsal jisté úspěchy, které si zevrubně rozebereme.
 • Bitcoin (BTC) a ethereum (ETH) na rozcestí, dojde před odrazem prvně k otestování tržního minima?
  V rámci dnešní analýzy se zaměříme na bitcoin (BTC) a ethereum (ETH). Respektive si zhodnotíme primárně měsíční graf bitcoinu, protože samotná podoba květnové svíce je pro trh klíčová. Následně si zhodnotíme denní graf etherea, kde je zřetelně potenciální příležitost k solidnímu odrazu.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Instaforex krypto webinar