Čtvrtek 24. říjen 2019 07:04
reklama
3cAnalysis
reklama
reklama
RoboMarkets

Americké indexy dále vylepšují svoje rekordy

30.04.2019 10:50  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk
Hlavní události
 • Mediální skupina CME pokračuje v nastolených pozitivních trendech.
 • Bankovní daň dle premiéra Andreje Babiše nebude. Jediná nová daň, na které se koalice shodne, se dotkne internetových společností, jako je Google nebo Facebook.
 • Prodej bulharských aktiv ČEZ je v pokročilé fázi vyjednávání.
 • Pojistný trh v České republice dále roste.
 • Evropské akcie budou mít na počátku seance tendenci mírně ztrácet.
 • Eurozóna dnes publikuje údaje o vývoji HDP za Q1 19. Ty už zveřejnila Francie a dle očekávání tamní ekonomika vzrostla o 0,3 % q/q. Kromě toho se v zemi galského kohouta dočkáme spotřebitelské inflace, která bude publikována i v Německu. Zde byla ráno zveřejněna i spotřebitelská důvěra dle institutu GfK, jež mírně překonala odhady. Spojené státy představí vývoj cen nemovitostí ve svých 20 největších metropolích a spotřebitelskou důvěru.
 • Poslední dubnový den přinese hospodářské výsledky amerických společností jako Apple, General Motors, McDonald’s, Pfizer, General Electric nebo ConocoPhillips. Výsledková sezóna v Evropě bude o poznání chudší. Mezi reportujícími nalezneme Orange, BP, Airbus nebo Deutsche Lufthansa.
 • Société Générale snížila doporučení na Držet pro francouzskou mediální skupinu TF1. 

Obchodování na zámořských trzích

Americké indexy S&P 500 a Nasdaq pokračují ve vylepšování svých historických maxim. Včera k nim přidaly dalších 0,1 %, respektive 0,2 %. Tomu pomohly i zveřejněné cenové deflátory PCE, které byly oproti odhadům nižší, což potvrzuje očekávání, že Fed letos sazby již zvedat nebude. Zklamáním byly po uzavření trhu zveřejněné hospodářské výsledky společnosti Alphabet, které ukázaly na výrazně nižší tržby. Akcie po hlavní fázi obchodování přišly o více jak 7 %, dá se tedy očekávat poměrně výrazný tlak na jejich propad v průběhu dnešní seance.

Japonské trhy zůstaly i dnes zavřené. Ostatní burzy ale společný směr nenašly. V plusu uzavírají čínské akcie, když index CSI 300 přidává čtvrt procenta, nebo malajsijské či indonéské se ziskem okolo 0,2 %. Naproti tomu půl procenta ztrácejí akciové tituly v Austrálii a Indii.

CME

Mediální skupina ráno představila výsledky hospodaření za Q1 19. Přes pokles tržeb se podařilo společnosti výrazně zvýšit OIBDA a provozní zisk. OIBDA marže vzrostla o 3,6 pb na 26 %, což překonalo naše očekávání. CME zvýšilo vygenerované cash flow o vysokých 33 % meziročně a pokračovalo ve splácení dluhu. Již podle dříve oznámených informací CME snížilo zadlužení o dalších 60 mil. EUR (cca 69 mil. USD), čímž se poměr čistého dluhu vůči OIBDA snížil na 3,0násobek z 3,5x na konci loňského roku. Management zvýšil svůj výhled pro letošní rok bez uvedení podrobnějších údajů. Výsledky za první kvartál patří k nejlepším v celé historii společnosti.

Výsledky potvrzují poslední pozitivní trendy v hospodaření celé firmy. Naplnily naše očekávání. Příznivé zprávy zejména s ohledem na snižující se zadlužení byly již zveřejněny. Ač se tedy jedná o pozitivní údaje, příliš velkou reakci cen akcií neočekáváme.

ČEZ

Dle deníku E15 se prodej bulharských aktiv ČEZ blíží do závěrečného dějství, v rámci něhož se řeší již technické a jiné detaily. Protistranou by měl být tamní holding Eurohold, který má nyní ve vyjednávání exkluzivitu. Bulharští finanční regulátoři nyní firmu prověřují. Na financování chce použít vlastní zdroje i financování od západoevropských bank. Eurohold je největší veřejně obchodovaná holdingová společnost v Bulharsku. Mluvčí ČEZ Alice Horáková uvedla, že v nadcházejících týdnech firma očekává předložení finální struktury financování transakce a případných požadavků financujících bank.            

VIG

Pojišťovny jako celek v prvním letošním čtvrtletí vybraly na pojistném 34,8 mld. CZK, což meziročně znamená nárůst o 3,9 %. Životní pojištění vzrostlo o 3,7 %, neživotní přidalo 4,1 %. Rakouská skupina VIG v České republice vlastní Kooperativu a Českou podnikatelskou pojišťovnu. Jejich podíl na českém trhu je 24,7 %, respektive 7,2 %. Z pohledu vybraného hrubého pojistného je Česká republika pro VIG největším zahraničním trhem. Růst vybraného pojistného považujeme za velmi solidní, což by se mělo projevit pozitivně na hospodářských výsledcích celé skupiny za Q1 19. Ty pojišťovna oznámí 22. května.

Zdroj: Komerční banka

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Americké HDP naplnilo očakávania. Rástlo najrýchlejšie od roku 2014. Dolár mierne stratil.
  Prvý odhad amerického HDP vypálil zhruba v súlade s prognózami. Jeho anualizovaný rast dosiahol 4,1% (neanulaizovaný údaj, ktorý zvyknú vykazovať krajiny v Európe by bol +1,0%). Bol to najrýchlejší rast od tretieho kvartálu 2014. Poďme na detaily:
 • Americké HDP pozitivně překvapilo, v Německu přibylo nezaměstnaných, analýza EUR/USD
  V Německu přibylo v srpnu nezaměstnaných. V meziměsíčním srovnání se v posledním prázdninovém měsíci zvýši...
 • Americké HDP: Rast investícií sa zastavil. Obchodné vojny výrazne zamiešali zásobami a importmi
  Americké HDP rástlo podľa prvého odhadu v druhom kvartáli anualizovane o 3,5%. Bol to o niečo rýchlejší rast než sa čakalo (3,3%). Jedná sa o druhý mimoriadne silný rast po sebe. Keby sme zobrali kumulatívny rast za dva kvartály, tak je na tom aktuálne americká ekonomika najlepšie od roku 2014. Veľmi solídny rast teda pokračuje.
 • Americké HDP rostlo v 3Q o 1,5 %, akciové trhy dnes mírně ztrácí
  Po středečním zasedání americké centrální banky dnes trh spíše jen vstřebává včerejší volatilitu a hledá novou rovnová...
 • Americké HDP v souladu s očekáváními, Německá inflace zklamala, rozjednané prodeje domů v USA klesly o 8,7 procenta, analýza EUR/USD
  Výrazně dnes zklamaly data inflace (index CPI) z největší ekonomiky eurozóny (Německa), kde cenová hladina...
 • Americké HDP zpomalilo na 0,1 procenta, večer zasedá Fed, analýza USD/CAD
  Výkaz národní zaměstnanosti ADP, který informuje o vytvoření nových pracovních míst v soukromém sektoru, dokázal ...
 • Americké HDP ztratilo v prvních třech měsících 1,0 procento, analýza EUR/USD
  Očekávané se stalo skutečností. Revizní měření amerického HDP ukázalo na zpomalení v prvním čtvrtletí letošního roku a poprvé...
 • Americké i evropské indexy klesají ve strachu z výsledků prezidentských voleb v USA
  Dění na akciových trzích je do velké míry ovlivněno gradující předvolební atmosférou prezidentských voleb v USA. Ty náš čekají jíž tento týden, v úterý 8. listopadu se rozhodne, kdo bude v čele největšího demokratického státu po následující roky. Zprávy týkající se výsledků voleb, resp. jejich předběžných odhadů, udávaly tempo i směr americkým i evropským akciovým indexům v minulém týdnu.
 • Americké i evropské indexy začínají rok ziskově
  Americké akciové indexy minulý týden přidaly další půl procento a ocitly se opět blíže svých historických maxim. Aktuální futures kontrakt na index S&P 500 v pátek dokonce rekordní maxima prorazil, nakonec ale uzavřel níže na ceně 2271,50. Futures na index Dow Jones uzavřel na ceně na 19887,50 a technologický index Nasdaq 100 uzavřel na 5005. Nárůst znamenal nejlepší výkon amerických trhů za poslední měsíc. Index VIX se pohyboval v klidném pásmu kolem 13 bodů.
 • Americké indexy bez výrazného pohybu, BlackBerry s růstem 6 %
  Americké futures v tuto chvíli oscilují kolem nuly. Evropské indexy obchodují od rána mírně v záporu. S&P/Case-Shi...
 • Americké indexy na rekordních maximech, Dow Jones poprvé nad 20 000 body
  Americké akciové trhy za sebou mají vydařený týden. Všem třem hlavním akciovým indexům v USA se podařilo připsat zisky, index S&P 500 přidal zhruba 1,5%, blue-chips index Dow Jones povyrostl o necelá 2 % a technologický index Nasdaq si připsal 2,5 %. Indexy uzavřeli na nových historických maximech, index Dow Jones poprvé v historii překonal hranici 20 000 bodů. Námi sledovaný futures kontrakt na index Dow Jones uzavřel týden na hladině 20017 bodů, futures na index Nasdaq 100 uzavřel týden 5165,25 a futures kontrakt na benchmark index S&P 500 zakončil týden na 2289,25.
 • Americké indexy prehlbujú straty z dôvodu negatívnych PMI dát
  Predbežné dáta amerického PMI za máj ukázali veľké sklamanie. PMI služieb a výroby zaznamenali výrazný pokles, ktorý vyvíja väčší tlak na už aj tak slabý sentiment na akciových trhoch. Dow Jones (US30) obchoduje o 1,5% nižšie.
 • Americké indexy překonaly historická maxima; BoC ponechala úrokové sazby beze změny
  V pondělí klesly objednávky strojů v Kanadě za květen o 7,8 %. Průmyslová produkce za květen v Německu vzrostla o 0,4 %, přestože se očekával 0,3% pokles. V úterý vzrostla míra nezaměstnanosti ve Švýcarsku o 2,3 %. Maloobchodní tržby za květen v Itálii klesly o 0,7 %, přestože se očekával 0,7% nárůst.
 • Americké indexy vystřelily výše navzdory slabšímu makru
  Americké trhy krátce po otevření trhů výrazně rostou. Dow Jones (US30) i S&P 500 (US500) aktuálně přidávají 0,9 %, US100 roste dokonce o 1,2 % a USFANG (technologické akcie) o 1,9 %. Dobrá nálada vládne navzdory horším makrodatům z americké ekonomiky. Index spotřebitelské nálady Consumer Board klesl v tomto měsíci o více než 7 bodů na 124,1 bodů a nenaplnil tak očekávání stagnace. Navíc započaté stavby nových domů (Housing Starts) klesly za únor na 1162 tisíc, což bylo výrazně pod očekáváním na 1218 tisících.
 • Americké indexy vzrostly na nejvyšší úrovně v tomto roce
  Začátek nového měsíce je výborný pro akciové indexy, které rostou po zveřejnění dobrých výsledků ekonomické aktivity v Číně a USA. Indexy na Wall Street (US500, US100, US30) vystoupaly nejvýše v roce 2019 a nacházejí se zhruba 3 % pod svými maximy z roku 2018. Hlavní německý akciový index DE30 také roste, znovu testuje úroveň rezistence na 11 800 bodech.
 • Americké indexy znovu testují zónu rezistence; HDP dopadlo dle očekávání
  Americká ekonomika pokračuje v růstu relativně rychlým tempem. Hrubý domácí produkt vzrostl ve druhém kvartálu o 2 % (přepočteno na celý rok). Dnes zveřejněná čísla byla třetím a posledním odhadem ekonomického vývoje od začátku dubna do konce června. Reakce na trzích byla vzhledem k naplnění očekávání minimální.
 • Americkej ekonomike sa darí. Kvôli rastu nemá nemá FED dôvod zmeniť rétoriku
  Jedným z argumentov pre aktuálne slabší dolár sú slabé čísla z americkej ekonomiky (ďalšími sú spomalenie inflácie a obavy ohľadom schopnosti Trumpa presadiť zníženie daní). Najčastejšie sa v tejto súvislosti ukazuje graf indexu ekonomických prekvapení, ktorý je na tom najhoršie od jari minulého roka. To znamená, že dáta z ekonomiky aktuálne výrazne zaostávajú za prognózami.
 • Americkej vláde hrozí ďalšie zastavenie financovania
  Trump hrozí ďalším odstavením americkej vlády od financovania. V praxi to znamená, že nepodpíše vláde neesenciálne výdavky, ktoré už boli schválené v rozpočte. V praxi to znamená, že ostanú zatvorené inštitúcie typu národné parky, enviromentálne a hygienické inšpekcie, daňová správa, či Ministerstvo Zahraničia. Otvorené ostanú esenciálne úrady typu hraničná stráž, letová kontrola, pošta, súdy či zdravotníctvo.
 • Americké makro fouklo akciovým trhům vítr do plachet
  Evropské akcie poměrně rychle vymazaly ranní ztráty a zamířily opět k vyšším úrovním. Index Stoxx 600 přidává zhruba třetinu procenta, když se daří především cyklickým akciím. V čele se drží energetické tituly (+1,3 %), jejichž akcie reagují na rostoucí ceny ropy. V odpoledních hodinách podpořily globální sentiment makroekonomické ukazatele ze Spojených států, které ukázaly na silnější podnikové objednávky dlouhodobého zboží a zároveň na uvadající inflační tlaky v ekonomice. Není tak divu, že akcie v zámoří otevřely strmým růstem. Index S&P 500 roste o 0,9 % za podpory všech hlavních sektorů.
 • Americké makro výrazněji nepřekvapilo, dolar si ztráty ze začátku týdne zatím udržuje
  Ani páteční seance zatím na většinu finančních aktiv příliš vzrušení nepřinesla. Na akciovém trhu probíhá i tentokrát obchodování na výrazně podprůměrných objemech a trhy dál vyčkávají především na projev šéfa americké centrální banky, který promluví o měnové politice na symposiu centrálních bankéřů v Jackson Hole. Evropské indexy dnes v rámci intradenního šumu jen nepatrně rostou a mírný růst zatím signalizují také futures na indexy v USA, kde dál čekáme na prolomení historického maxima na S&P500.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
RoboMarkets