Pátek 24. května 2024 01:57
reklama
CapXmaster
reklama
FTMO férovost
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
Fintokei SwiftTrader

Hodnoty měny

img

Ranní okénko - Čtvrtek ve znamení předstihových ukazatelů ze zahraničí

23.05.2024 Dnešnímu dni bude vévodit index cen nákupních manažerů (PMI), jehož první květnové odhady vyjdou nejprve v Německu, pak v eurozóně, a nakonec i v USA a napoví, kam se ubírá zejména odvětví průmyslu. Data z Německa by neměla příliš překvapit, v případě indexu manažerů ve zpracovatelském průmyslu převládá pesimistický výhled. Předpokládáme, že by zde mohlo dojít jen k nepatrnému zvýšení z 42,5 bodů v dubnu na 42,9 bodů v květnu, stále by však tento předstihový ukazatel měl poukázat na pravděpodobný pokles německého průmyslu. Naopak odvětví služeb se daří lépe a očekáváme proto, že index mezi dubnem a květnem vzroste z 53,2 na 53,7 bodů. Kompozitní index sledující trendy napříč soukromým sektorem by tak měl být rovněž pozitivní a pohybovat se nad hranicí 50 bodů.
img

Ranní okénko - Dnes večer zápis z posledního zasedání Fedu

22.05.2024 Hlavní událost tohoto týdne nastane dnes večer, kdy bude zveřejněn zápis z květnového zasedání Fedu. Ten rozhodl o ponechání sazeb na úrovni 5,25-5,50 %, což bylo všeobecně očekáváno, jelikož se inflace v USA drží nad 3 % a výkon tamní ekonomiky zůstává silný především díky robustní spotřebě domácností. Světla reflektorů se tak přesunula na předsedu Powella, který mohl na následné tiskové konferenci naznačit více o postupu měnové politiky v rámci dalších měsíců. Na stole byla dokonce možnost dodatečného zvýšení úrokových sazeb, ale ten tuto možnost téměř vyloučil. Měnová politika je podle většiny členů měnového výboru již dostatečně restriktivní, ale bude třeba ji držet na této úrovni delší časový úsek, než bylo původně zamýšleno.
img

Ranní okénko - Ceny v průmyslu snižují dynamiku, zasedat bude maďarská centrální banka

21.05.2024 Dnes bude v Německu, stejně jako včera v Česku, zveřejněn index PPI, který napoví, jak se vyvíjí cenová hladina v průmyslovém sektoru našeho největšího exportního partnera. Po vysoké inflaci let 2021-2022 tam výrazný cenový propad na konci roku 2022 odstartoval sérii deflačních kroků zpět, které by se měly stabilizovat v tomto roce. Dynamika průmyslových cen je zatím v porovnání s předchozími lety značně snížená a z měsíce na měsíc dochází jen k nepatrným změnám.
img

Ranní okénko - Tento týden data o PMI ze světa či zápis z posledního zasedání Fedu

20.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme nejnovější údaje týkající se indexu nákupních manažerů (PMI), které dorazí z Německa, eurozóny i Spojených států amerických. V případě Německa se index v oblasti služeb již přehoupl přes hraniční úroveň 50 bodů, ale ve zpracovatelském průmyslu je hluboce pod touto hranicí a nic se na tom nezmění ani v květnu. Podobný vývoj je také v eurozóně, kde ale zhoršování podmínek ve zpracovatelském průmyslu je mírnější než u našeho západního souseda. Ve Spojených státech amerických dosahuje index hodnoty 50 bodů jak ve službách, tak v průmyslu, ale ve zpracovatelském průmyslu by mohlo dojít k poklesu pod tuto úroveň. V USA bude zveřejněn zápis z posledního zasedání Fedu, který by mohl více naznačit o dalším postupu měnové politiky za velkou louží.
img

Ranní okénko - Očekává se potvrzení inflačních čísel v eurozóně

17.05.2024 Poslední den tohoto týdne nabídne pouze finální hodnotu dubnové inflace v eurozóně. Obvykle se úvodní odhady Eurostatu potvrdí a i v tomto případě trh očekává, že tomu tak bude. Dubnová inflace by tak měla zůstat stejně jako v březnu ve výši 2,4 %. Jádrová inflace by měla poklesnout z 2,9 % na 2,7 %, když zvláště pozitivním zjištěním je, že se poprvé od loňského listopadu snížila inflace v oblasti služeb pod 4 %. Prvnímu snížení sazeb na červnovém zasedání ECB tak v tuto chvíli nic nebrání. S tímto krokem také počítá dlouhodobě naše prognóza. V rámci tohoto roku by bankovní rada mohla snížit sazby celkem třikrát, vždy po 25bb.
img

Ranní okénko - Inflace v USA mírně zpomalila, koruna dále posiluje

16.05.2024 Dnešní den bude zajímavý opět zejména z pohledu americké ekonomiky, která odhalí stav svého průmyslu. Ten by měl dle analytických odhadů mírně ochladit a z 0,4% revidovaného růstu v březnu zpomalit na 0,1 % v dubnu. Vzhledem k tomu, že trh má v posledních letech tendenci výkonnost průmyslu spíše nadhodnocovat, skutečná data tak mohou vykázat spíše stagnaci, volatilita by však měla zůstat nízká.
img

Ranní okénko - Platební bilance ČR láme rekordy, dnešek bude patřit ekonomice USA

15.05.2024 Dnešní den přinese klíčové informace zejména pro hodnocení vývoje americké ekonomiky. Hlavní událostí dne bude zveřejnění inflace v USA za duben, která by měla dle očekávání trhu mírně zpomalit z březnových 3,5 % na 3,4 %. Meziměsíční tempo růstu cen by pak mělo zůstat stejné, tedy 0,4 %, zpomalit by ovšem měla jádrová inflace z 0,4 % na 0,3 % (m/m). V meziročním srovnání by jádrová inflace měla zůstat na vyšších úrovních, očekává se ale mírné zpomalení z 3,8 % v březnu na 3,6 % v dubnu. Další informaci přinesou maloobchodní tržby, které napoví sílu domácí poptávky v USA. Očekává se, že růst tržeb pokračoval i v dubnu, ale tempo by mělo zpomalit z březnových 0,7 % na 0,4 %. V neposlední řadě se dozvíme také výsledek newyorského indexu Empire Manufacturing, který přiblíží výkonnost zpracovatelského sektoru. Obchodní aktivita pravděpodobně poklesla i v dubnu, což by znamenalo již šestý propad v řadě, trh ovšem očekává zmírnění tempa z -14,3 na -10 bodů v květnu.
img

Ranní okénko - Dubnová inflace zahýbala s korunou, dnešní data by měla volatilitu zmírnit

14.05.2024 Dnešek by měl poskytnout data spíše informativního charakteru bez zásadního dopadu na tržní aktivitu v Česku. Nejprve bude zveřejněno saldo platební bilance ČR za březen, které by mělo být pozitivní a dle tržního odhadu dosáhnout 27 mld. Kč (vs 39,15 mld. Kč v únoru). V Německu pak dojde k potvrzení čísel dubnové inflace jak podle národní metodiky, tak podle metodiky Eurostatu (tzv. HICP), přičemž k velkým změnám by dojít nemělo (tržní odhad totožný s předběžnými 2,4 %). Zároveň však bude zveřejněn průzkum mezi analytiky prováděný institucí ZEW, kdy by se očekávání ohledně budoucího vývoje německé ekonomiky měla zvýšit z 42,9 bodů na 47,5. V případě hodnocení současného ekonomického stavu by dle našeho odhadu mělo dojít také ke zlepšení, a to z -79,2 na -76,3, ač nálada zůstává převážně pesimistická. V USA pak bude publikován index cen výrobců (PPI), kdy se očekává, že dojde k meziměsíčnímu růstu o 0,3 % (vs 0,2 % v březnu) zejména s ohledem na růst cen benzínu.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data zejména o inflaci

13.05.2024 V tomto týdnu se dozvíme především údaje o inflaci, a to napříč světem. Již dnes bude publikován výsledek tuzemské inflace za měsíc duben. Po dvou měsících, kdy inflace spadla až na 2% cíl ČNB, očekáváme její mírné zvýšení na 2,4 % v souvislosti s pokračujícím růstem cen v oblasti služeb či vyššími cenami za pohonné hmoty. Ve středu bude zveřejněn ostře sledovaný výsledek inflace ve Spojených státech amerických, kde od začátku roku docházelo k nárůstu. Nyní trh očekává mírné zpomalení z 3,5 % na 3,4 %, nicméně v letošním roce trh pokaždé podstřelil výši skutečné inflace. V průběhu týdne dorazí také konečné výsledky inflace z Německa i celé eurozóny.
C:\fakepath\akcie-13052024.png

Fundamentální analýza akciových trhů – makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy (1. díl)

13.05.2024 Článek se zaměřuje na makroekonomické faktory a jejich vliv na akciové trhy. Čtenář se dozví o klíčových ukazatelích, jako je HDP, inflace, úrokové sazby a nezaměstnanost, a jaký mají vliv na trhy. Také se diskutuje o vlivu měnové politiky, fiskální politiky, cykličnosti ekonomiky, důvěře spotřebitelů a globálních ekonomických trendech na akciové trhy. Celkově článek poskytuje ucelený pohled na to, jak makroekonomické faktory ovlivňují investiční rozhodnutí a chování trhů.
img

Ranní okénko - Týden uzavřou data z českého trhu práce

10.05.2024 Dnes bude v České republice aktualizována statistika nezaměstnanosti o data za měsíc duben. Dle našeho i tržního odhadu by měla klesnout z březnových 3,9 % na 3,7 %, čímž by došlo k pokračování sestupného trendu z úrovně 4 % z počátečních měsíců tohoto roku. Vedle očekávaného růstu poptávky z řad firem a optimistického sentimentu spotřebitelů, jejichž vyšší domácí kupní síla se projevuje v růstu maloobchodních tržeb, začínají s rostoucími teplotami působit i pozitivní sezónní vlivy, které by měly postupně pomoci nezaměstnanost stlačit až na úroveň 3,5 %.
img

Ranní okénko - Propad v průmyslu, zahraniční obchod naopak v plusu

09.05.2024 Dnes již za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad, jak se vyvíjely v březnu tuzemské maloobchodní tržby. Ty od prosince minulého roku rostou a očekáváme, že tento trend bude pokračovat i dále v průběhu roku. Podle naší prognózy stouply reálné tržby v maloobchodním sektoru za březen v meziročním vyjádření o 2,5 %, přičemž trh je ještě mírně optimističtější (2,8 %). Sektor maloobchodu těží z rostoucí spotřeby domácností, které jsou povzbuzeny poklesem inflace k 2 % a z toho pramenícího růstu reálných mezd po více než dvou letech. Navíc i nezaměstnanost zůstává nízká, což posiluje důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, která již dosahuje historicky nadprůměrné úrovně. Pozitivní sentiment mezi spotřebiteli a jejich rostoucí útraty by měly být hlavním faktorem růstu české ekonomiky v letošním roce.
img

Ranní okénko - Úterý přinese data z českého průmyslu a bilanci zahraničního obchodu

07.05.2024 Dnešní den otevřou data z Německa, České republiky a eurozóny. Nově zveřejněným statistikám bude dominovat český průmysl, který se sice začátkem roku zdánlivě vymanil z klesajícího trendu, ale za březen očekáváme další zhoršení. Po očištění o rozdíl v počtu pracovních dní predikujeme, že objem průmyslové výroby v březnu meziročně poklesl o 2 %, přičemž bez tohoto očištění by číslo mohlo být až o více než 10 % nižší v porovnání s předchozím měsícem. Takto vysoký očekávaný propad reflektuje stále nízkou zahraniční poptávku, jakož i nedostatek materiálu.
img

Ranní okénko - Týden ve znamení především českých dat

06.05.2024 Tento týden bude charakteristický větším množstvím dat z české ekonomiky. Nejprve se v úterý dozvíme výsledky z průmyslu a zahraničního obchodu. Následovat bude čtvrteční údaj z maloobchodu, který by měl potvrdit statistiky týkající se HDP či státního rozpočtu, že spotřeba domácností začíná nabírat na síle a táhne celou ekonomiku vzhůru. Na závěr týdne se pak dozvíme, jak se vyvíjí tuzemská nezaměstnanost. Na druhé straně ze světa příliš zajímavých dat nedorazí. Patrně tím nejpodstatnějším bude páteční průzkum University of Michigan, který napoví více o tom, zda důvěra spotřebitelů je stále vysoká, a jak se vyvíjejí inflační očekávání mezi domácnostmi.
img

Ranní okénko - Očekávané snížení sazeb ze strany ČNB, přesto koruna posílila pod 25 EUR/CZK

03.05.2024 Tento velmi zajímavý týden uzavřou data z amerického trhu práce. Ten lze hodnotit stále jako velmi přehřátý, když nezaměstnanost dosahuje historických minim a přibývá pracovních míst více, než je dlouhodobý průměr. Na této charakteristice pracovního trhu v USA by nic neměla změnit ani dubnová statistika.
img

Ranní okénko - Fed ponechal sazby beze změny, dnes očekáváme rozhodnutí ČNB

02.05.2024 Dnes se naše pozornost bude upínat na Českou republiku, kde bude nejprve zveřejněn index nákupních manažerů o výrobě (PMI) za duben, odpoledne se dozvíme stav plnění státního rozpočtu a o půl třetí bude vyhlášeno měnově-politické rozhodnutí bankovní rady ČNB ohledně nastavení úrokových sazeb.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika očekává návrat na růstovou trajektorii

30.04.2024 Dnes očekáváme zveřejnění výše reálného hrubého domácího produktu za první čtvrtletí, a to jak v Česku, tak v Německu. Nejprve budou zveřejněna sezónně očištěná data za Českou republiku, kde, po zohlednění inflace, očekáváme meziroční růst ve výši 0,4 %, což představuje malé zlepšení oproti závěru loňského roku (0,2 %). Mezičtvrtletní růst by měl dosáhnout taktéž výše 0,4 %. Měla by to být především spotřeba domácností tažená, poprvé od roku 2022, růstem reálných mezd, která českou ekonomiku opět vymaní z recese, ve které pobývala po většinu předchozího roku. Pro letošní rok očekáváme návrat na trajektorii růstu, který by měl dosáhnout výše 1,5 %.
img

Ranní okénko - Týden plný událostí

29.04.2024 Tento týden bude doslova nabitý ekonomickými událostmi. V úterý se dozvíme, jak si vedly evropské ekonomiky na začátku letošního roku, když budou publikovány výsledky HDP za první kvartál 2024. Zároveň ve stejný den Eurostat zveřejní úvodní odhad inflace za měsíc duben, indicii o její výši ovšem získáme již dnes díky údaji z Německa. Zasedat budou také centrální bankéři, ve čtvrtek se bude rozhodovat o dalším nastavení měnové politiky v České republice, kdy očekáváme podobně jako zbytek trhu další snížení sazeb o 50bb. Již ve středu se koná zasedání Fedu, který velmi pravděpodobně nechá úrokové sazby na stávající úrovni. Z Ameriky v tomto týdnu dorazí také nejnovější údaje z trhu práce, který se dosud jevil jako velmi přehřátý a je jedním z faktorů, proč se inflaci dosud nepodařilo stlačit k 2% cíli.
img

Ranní okénko - Růst v USA zpomalil, ale Fed bude muset zůstat obezřetný

26.04.2024 Dnes nás čeká přísun zajímavých dat z Evropy i z USA, řeč bude především o cenách, penězích v ekonomice, ale i rozpočtech spotřebitelů. Hlavní informací z evropského kontinentu bude meziroční vývoj peněžní zásoby M3 v eurozóně za březen, v souladu s trhem očekáváme růst o 0,6 %, tedy mírné zrychlení oproti únoru (0,4 %) a hlavně pokračování v zajeté trajektorii od 2. poloviny roku 2023, kdy došlo k obratu předchozího dlouhodobě klesajícího trendu. Zároveň budou vydány výsledky průzkumu inflačních očekávání v ročním a 3letém horizontu, také za březen.
img

Ranní okénko - Důvěra v tuzemskou ekonomiku na vzestupu

25.04.2024 Nejpodstatnější událostí dnešního dne je zveřejnění prvního odhadu růstu americké ekonomiky v prvním kvartále tohoto roku. Tamní ekonomika sice neporoste takovým tempem jako ve druhé polovině loňského roku, ale trhem predikovaný růst o 2,5 % by překonal odhady z minulého roku. Za celý letošní rok by americké hospodářství mohlo vzrůst o více než 2 %, což odhaduje i Fed ve své poslední makroekonomické prognóze. Hlavním faktorem růstu v USA je spotřeba domácností, která neochabuje i díky dobré situaci na trhu práce. Potvrdí-li se takový výsledek nebo dokonce růst předčí očekávání, bude to další důvod pro ponechání úrokových sazeb na restriktivnější úrovni po delší časový úsek.
img

Ranní okénko - PMI data optimismus nedodala

24.04.2024 Za pár minut zveřejní Český statistický úřad výsledky dubnového konjunkturálního průzkumu. Od začátku roku pozorujeme vyšší důvěru spotřebitelů v českou ekonomiku, což je dáno především vývojem inflace. Skokové zdražování pominulo, některé položky dokonce zlevňují a Češi tak přestávají chodit do obchodů se strachem. V případě byznysové sféry je situace komplikovanější, protože poptávka je stále utlumená a vývoj v Německu musí znervózňovat zejména český průmysl. Na druhé straně se očekává pokračování uvolňování měnové politiky ČNB a s tím spojené větší dostupnosti finančních úvěrů na rozvoj své aktivity. Zároveň došlo ke stabilizaci cen energií, které trápily firmy zejména v posledních dvou letech.
img

Ranní okénko - Dnešní den ve znamení PMI

23.04.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru. Ten nejdříve dorazí z Německa, kde v posledních dvou měsících poměrně razantně poklesl, nicméně v dubnu by podle trhu mělo dojít k opětovnému nárůstu. Situace v německém průmyslu ale zdaleka není dobrá, když hlavní potíž spočívá v nízké zahraniční poptávce. Vývoj v Německu sice stahuje výsledek celé eurozóny, ale ta si jako celek vede mnohém lépe.
img

Ranní okénko - První odhad růstu HDP za 1.Q 2024 v USA či data ohledně PMI v tomto týdnu

22.04.2024 V tomto týdnu dorazí podstatné ekonomické údaje především ze Spojených států amerických. Tím nejzásadnějším bude pravděpodobně ve čtvrtek zveřejněný první odhad růstu americké ekonomiky v prvním čtvrtletí letošního roku. Podle odhadu analytiků by výkon tamního hospodářství v anualizovaném vyjádření měl být vyšší o 2,3 %, což by tak byl sice nižší růst oproti druhé polovině loňského roku, ale stále vyšší než by si představovat Fed pro dosažení svého inflačního cíle. Fed bude také pozorně sledovat páteční cenový index PCE, který se vyvíjí lépe, než index CPI, ale podle trhu i ten mírně stoupne, z 2,5 % na 2,6 %. Dále se dozvíme nejnovější výsledky indexu nákupních manažerů (PMI) v USA, Německu i celé eurozóně.
img

Ranní okénko - Aktualizovaná prognóza na Fed a kurz EUR/USD

19.04.2024 Poslední makroekonomický vývoj ve Spojených státech amerických ukazuje na robustnost tamního trhu práce a perzistentní inflaci nad 3 %, což bude mít dopad na měnovou politiku Fedu. Původně očekávané první snížení sazeb v červnu se zdá již nereálné, což připustil i ve svém posledním projevu samotný předseda Fedu Jerome Powell. Příchozí data z americké ekonomiky a vyjádření některých členů měnového výboru byla reflektována trhem v jejich očekávání dalšího postupu měnové politiky.
img

Ranní okénko - Fed musí zůstat jestřábí, ECB je připravena na snížení sazeb v červnu

18.04.2024 Čtvrteční den bude ve znamení dat ze Spojených států amerických, které by ovšem neměly být zásadnějšího charakteru. Nejprve budou publikovány každotýdenní údaje o nově podaných i pokračujících žádostech o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává u obou těchto statistik podobné hodnoty jako v předcházejících týdnech.
img

Ranní okénko - Optimismus mezi analytiky v Německu nadále roste

17.04.2024 Dnes dorazí jediný údaj z tuzemské ekonomiky, a to ceny průmyslových výrobců. Stabilizace cen v oblasti průmyslu započala již v průběhu minulého roku a pokračuje i letos. Podle naší prognózy očekáváme mírný meziměsíční nárůst (+0,2 %) především ve spojitosti s rostoucími cenami ropy. Odhad trhu je takřka identický (+0,3 %).
img

Ranní okénko - Úterý ve znamení smíšeného sentimentu německých analytiků

16.04.2024 Dnes v 11 hodin očekáváme zveřejnění výsledků měsíčního průzkumu vnímání německé ekonomiky, který vydá instituce ZEW za měsíc duben. Tento měsíc se očekává zlepšení sentimentu jak ohledně výhledu, tak současného stavu německého hospodářství, přičemž zveřejňovaná čísla představují poměr mezi 350 finančními analytiky. V případě současného stavu však nálada i přes zlepšení nejspíš zůstane převážně negativní (očekává se -76,0 v dubnu vs -80,5 v březnu), a to s ohledem na pokles německé ekonomiky v posledním kvartále minulého roku a stále ochablý průmysl. Šestiměsíční výhled by ovšem mohl naznačit možný růst HDP vzhledem k příznivé situaci na trhu práce a taktéž z pravděpodobného snížení úrokových sazeb na červnovém zasedání ECB. Vyhlídky pro růst eurozóny ale zůstávají slabé, riziko představuje i současná geopolitická situace.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne data o evropském i americkém průmyslu

15.04.2024 Tento týden nenabídne takové množství zásadních dat jako ten minulý. Finanční svět tak bude především vstřebávat předchozí údaje ze Spojených států amerických, které posunuly sázky na první snížení sazeb z června až do třetího kvartálu. Z USA v tomto týdnu dorazí údaje z průmyslu, maloobchodu či nemovitostního trhu, která mohou ještě více naklonit váhu k pozdějšímu uvolňování měnové politiky. Z Evropy bude patrně nejzajímavější dubnový průzkum instituce ZEW ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace největší evropské ekonomiky Německa a budoucích očekávání finančních analytiků. Z české ekonomiky se v tomto týdnu dozvíme jediný údaj, a to ceny v průmyslu.
img

Ranní okénko - ECB je připravena zahájit snižování sazeb v červnu

12.04.2024 Na domácí scéně dnes budeme sledovat výsledek běžného účtu platební bilance, který by dle očekávání trhu měl vykázat přebytek a dosáhnout hodnoty 8,6 mld. Kč. Mělo by tak dojít k růstu oproti minulému měsíci, který skončil na +6,85 mld. Kč.
img

Ranní okénko - Inflace drží Fed v šachu, dnes zasedá ECB

11.04.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka a její rozhodnutí je předem téměř jisté, jelikož v rámci agentury Bloomberg mezi analytiky panuje stoprocentní shoda na tom, že sazby zůstanou i tentokrát nezměněny.
img

Ranní okénko - Dnes data o inflaci z ČR i USA, večer zápis ze zasedání Fedu

10.04.2024 Za pár minut Český statistický úřad zveřejní výsledek březnové inflace. Ta by podobně jako v únoru měla podle našeho i tržního odhadu zůstat na inflačním cíli ČNB (2 %). Inflaci táhly směrem dolů pravděpodobně opět ceny potravin. Nicméně jedná se o velmi volatilní složku spotřebitelského koše, tudíž pokud by došlo k přerušení meziročního poklesu cen potravin, který pozorujeme v posledních měsících, inflace by opět povyrostla, ač by se velmi pravděpodobně pohybovala v rámci horní části tolerančního pásma. Na druhé straně rostly ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích díky rostoucím cenám ropy na světových trzích a rovněž slabší koruně.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost katalyzátorem ekonomického dne

09.04.2024 Již za několik okamžiků Ministerstvo práce a sociálních věcí vydá aktualizaci statistiky nezaměstnanosti v ČR o nová data za měsíc březen. Naše prognóza počítá s poklesem podílu nezaměstnaných na 3,8 %, což by představovalo mírné zlepšení oproti prvním dvěma měsícům tohoto roku, kdy nezaměstnanost dosahovala 4 %. Ani na začátku roku i přes nedobrou kondici české ekonomiky nezaměstnanost neroste. Trh práce tak zůstává i nadále napjatý, což může v dlouhodobém horizontu nejen brzdit českou ekonomiku, ale také vytvářet proinflační riziko.
img

Ranní okénko - Ve středu data o inflaci v ČR a USA, ve čtvrtek zasedá ECB

08.04.2024 Tento týden bude nabitý ekonomickými událostmi a ty nejzajímavější proběhnou ve středu a ve čtvrtek. Nejprve ve středu dopoledne bude zveřejněn výsledek březnové inflace v České republice. Po více než pěti letech se podařilo opět dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila v únoru na rovná 2 % a my očekáváme, že i v březnu inflace zůstala přesně na 2 %. Odpoledne dorazí údaj o březnové inflaci také ze Spojených států amerických, kde se ovšem dezinflační proces zadrhnul.
img

Ranní okénko - Dnes data o českém maloobchodě a americkém trhu práce

05.04.2024 Dnes již za pár minut Český statistický úřad ukáže, jak se vyvíjely maloobchodní tržby během měsíce února. Jejich propad trval více než rok a půl, zlom nastal až na konci minulého roku, když v prosinci 2023 zaznamenal sektor maloobchodu konečně růst. Rovněž v prvním měsíci nového roku reálné tržby maloobchodních prodejců meziročně stouply a podle našeho odhadu by tento trend měl pokračovat i v únoru. Odhadujeme, že maloobchodní tržby bez prodeje aut v reálném vyjádření byly meziročně vyšší o 2,3 %. Medián trhu je stejný. Spotřeba domácností by v průběhu roku měla nabírat na síle, což je dobrá zpráva nejen pro sektor maloobchodu, ale i pro celou českou ekonomiku.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně znovu pozitivně překvapila

04.04.2024 Dnešek přinese hlavní událost ve středoevropském regionu v tomto týdnu, jelikož zasedá Polská centrální banka. Ta s vysokou pravděpodobností ani tentokrát nezmění základní úrokovou sazbu, která tak zůstane na úrovni 5,75 %. To je aktuálně stejná výše jako v České republice, ale další vývoj v průběhu roku se bude nejspíše lišit. Zatímco Česká národní banka bude pokračovat ve snižování sazeb, u našeho severního souseda se začíná hlasitěji mluvit o tom, že tamní centrální banka během celého letošního roku sazby nesníží.
img

Ranní okénko - Dnes inflace v eurozóně či průzkum ADP

03.04.2024 Dnešní hlavní ekonomickou událostí bude zveřejnění úvodního odhadu březnové inflace v eurozóně. V meziměsíčním srovnání by měla cenová hladina dle trhu stoupnout o 0,9 %. Meziroční míra by měla oproti únoru mírně poklesnout z 2,6 % na 2,5 %. I v případě jádrové inflace se odhaduje pokles o jednu desetinu, ale ta by se i nadále měla pohybovat okolo 3 %, což je pro ECB stále nepřijatelně vysoko. Dále Eurostat vydá únorový údaj nezaměstnanosti, která by měla zůstat ve výši 6,4 %, tedy na historicky nejnižší úrovni.
img

Ranní okénko - V tomto týdnu data o inflaci v eurozóně či z amerického trhu práce

02.04.2024 Povelikonoční týden nabídne z české ekonomiky zápisky z posledního zasedání bankovní rady ČNB a také nejnovější data ohledně indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském průmyslu a vývoje státního rozpočtu. V pátek doplní tyto údaje výsledek maloobchodních tržeb, který by mohl potvrdit rostoucí trend spotřeby českých domácností. Co se týká globálních dat, tak mezi nejzajímavější bude zcela jistě patřit předběžný odhad březnové inflace, který bude zveřejněn již dnes v Německu a následovaný o den později odhadem inflace za březen v celé eurozóně.
img

Ranní okénko - Dnes finální odhady růstu HDP za 4.Q 2023 z ČR a USA

28.03.2024 Dnes Český statistický úřad zveřejní svůj finální odhad HDP za poslední kvartál loňského roku. Konečné odhady příliš revizí nenabízejí, proto očekáváme, že bude potvrzeno, že česká ekonomika vzrostla mezičtvrtletně o 0,2 % a naopak meziročně poklesla o 0,2 %. V takovém případě by tuzemské hospodářství za celý kalendářní rok 2023 vykázalo pokles o 0,4 %.
img

Ranní okénko - Nálada v eurozóně se liší napříč sektory

27.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář nenabízí významnější data, a patrně nejzajímavější tak bude v dopoledních hodinách trhem obvykle opomíjený výsledek konjukturálního průzkumu na úrovni eurozóny. Očekávat lze zlepšení, což ostatně naznačil již dříve zveřejněný dílčí výsledek týkající se důvěry spotřebitelů.
img

Ranní okénko - Důvěra spotřebitelů i byznysu v českou ekonomiku se zvedá

26.03.2024 Dnes se dozvíme, jak se vyvíjí dle instituce Gfk spotřebitelská důvěra v Německu. Ta dosáhla svého dna na konci roku 2022 a od té doby míra pesimismu jen velmi pozvolna ustupovala a v posledních měsících se ustálila na stále velmi podprůměrných hodnotách.
img

Ranní okénko - Z USA tento týden dorazí statistika osobních příjmů a výdajů

25.03.2024 Pohled do ekonomického kalendáře na závěr března naznačuje, že zkrácený týden na finančních trzích by se měl odehrávat ve více odpočinkovém tempu. Mezi zajímavější údaje bude patřit statistika osobních příjmů a výdajů v USA zveřejňovaná v pátek spolu s Fedem preferovaným ukazatelem inflace. V závěru týdne dorazí i informace o březnové inflaci z některých států eurozóny, většina finančního trhu ale bude během pátku uzavřená a dopad tak bude pouze minimální. Z Česka již na začátku týdne dorazí výsledek konjukturálního průzkumu, v průběhu týdne pak také finální hodnota HDP za poslední kvartál loňského roku.
img

Ranní okénko - Předstihové ukazatele i nadále naznačují problémy v Německu

22.03.2024 V závěru týdne již nedorazí zásadnější ekonomická data a patrně nejzajímavější tak bude výsledek německého Ifo indexu. Důležitý je zejména vývoj složky týkající se budoucích očekávání, kdy v historickém pohledu jde o relativně kvalitní předstihový ukazatel ekonomického růstu v Německu. Zhruba od poloviny loňského roku zůstává index na neměnných hodnotách, relativně hluboko pod historickým průměrem. To odpovídá i německému vývoji ekonomiky, kdy v posledních čtvrtletích došlo k zastavení poklesu, samotný „odraz ode dna“ se ale alespoň prozatím nekoná a německá ekonomika spíše přešlapuje na místě. Medián analytiků počítá s mírným nárůstem složky budoucích očekávání, což by odpovídalo i včerejšímu nárůstu kompozitního německého indexu nákupních manažerů (PMI).
img

Ranní okénko - Fed nemění kurz, pro letošek dále počítá se třemi sníženími

21.03.2024 Dnes vycházejí vesměs předstihové ukazatele, které by neměly výraznější měrou dopadat na finanční trh a spíše tak lze očekávat dozvuky včerejších zasedání ČNB a Fedu. V obou případech přitom k žádnému výraznějšímu překvapení nedošlo. ČNB v souladu s odhady snížila sazby o 50bb a naznačila ochotu pokračovat i nadále spíše v opatrnějším přístupu. Fed podle očekávání výši sazeb nezměnil, a i přes změny v prognóze jdoucí ve směru vyšší inflace a rychlejšího růstu je ochotný letos snižovat sazby. Stejně jako v prosinci tak představitelé Fedu pro letošek počítají se třemi cuty po 25bb, byť pro další roky lze sledovat vůči předchozí prognóze o něco větší míru opatrnosti. První snížení i nadále očekáváme na zasedání v červnu.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá ČNB i Fed

20.03.2024 O hlavních událostech v ekonomickém světě není pochyb, dnes totiž zasedá Česká národní banka a také Americká centrální banka. Nejprve se v odpoledních hodinách dozvíme rozhodnutí ČNB. Je téměř jisté, že bude pokračovat cyklus uvolňování měnové politiky, ale je otázkou, jaké tempo bankovní rada zvolí.
img

Ranní okénko - Bude budoucnost německé ekonomiky nadále vnímána s optimismem?

19.03.2024 Dnes se dozvíme výsledky březnového průzkumu instituce ZEW ohledně hodnocení aktuální ekonomické situace Německa včetně budoucích očekávání finančních analytiků. V posledních měsících se hodnocení přítomnosti a očekávání budoucnosti zásadně liší, když by se dalo říci, že současný stav je zahalen temnými mraky, především v souvislosti s nízkým růstem ekonomiky, nízkou zahraniční poptávkou, problémy tamního průmyslu, kde například automobilový sektor čelí velké konkurenci v elektromobilitě z Číny.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed a ČNB

18.03.2024 V kalendáři na následující dny je nachystaná opět zajímavá série ekonomických dat, zdaleka nejdůležitější ale bude středa, během které zasedá jak Česká národní banka, tak americký Fed. Zatímco u americké centrální banky je o rozhodnutí jasno a zásadní bude především nová prognóza spolu s výhledem na další vývoj sazeb, u ČNB se bude rozhodovat o intenzitě snižování. Pokles inflace k 2% cíli spolu s neutěšivým ekonomickým vývojem otevírá prostor pro další akceleraci tempa, komentáře členů bankovní rady ale naznačují spíše opakované snížení o 50bb.
img

Ranní okénko - Americká spotřeba naráží na své limity

15.03.2024 V ranních hodinách dnes přijde informace o vývoji v českém průmyslu, na kterou naváže statistika běžného účtu platební bilance. Ze Spojených států pak odpoledne dorazí výsledek průmyslové produkce, který doplní průzkum spotřebitelské důvěry od michiganské univerzity. Důležitý bude i vývoj inflačních očekávání, zveřejněný spolu s tímto průzkumem.
img

Ranní okénko - Průmysl eurozóny nadále v potížích

14.03.2024 Dnešní den bude patřit výhradně americkým datům, kdy se dozvíme údaje týkající se jak tamní poptávky, tak nabídky. Poptávkovou stranu reprezentuje vývoj maloobchodních tržeb, které by dle odhadu trhu měly v únoru meziměsíčně vzrůst o 0,8 %. To ukazuje na stále silnou spotřebu domácností, které tak táhnou americké hospodářství vzhůru. Tuto skutečnost potvrzuje i zpřesněný odhad statistiků za poslední čtvrtletí minulého roku, kdy se spotřeba domácností podílela na růstu ekonomiku téměř ze dvou třetin.
img

Ranní okénko - Americká inflace znovu překonala očekávání trhu

13.03.2024 Dnešní ekonomický kalendář je relativně prázdný, kdy jedinou zajímavější informaci bude představovat výsledek průmyslové produkce v rámci eurozóny. Očekáván je meziměsíční i meziroční pokles daný mj. obecně více volatilním vývojem v Irsku. Globální trh tak bude spíše dozpracovávat včerejší vyšší výsledek americké inflace, tuzemský finanční trh pak bude i nadále ovlivněn očekáváními ohledně březnového zasedání ČNB (20. března). Zatímco nižší lednová inflace je silným argumentem pro razantnější snížení sazeb o 75bb, komentáře členů bankovní rady naznačují přetrvávající opatrnost, zejména kvůli slabšímu kurzu koruny.
img

Ranní okénko - Inflační cíl v ČR dosažen, jaký bude vývoj v USA?

12.03.2024 Hlavní událostí dnešního dne je zveřejnění únorové inflace ve Spojených státech amerických. Na konci loňského roku meziroční inflace činila 3,4 % a v lednu došlo k jejímu poklesu na 3,1 %. Nicméně se nepředpokládá, že by dezinflační proces v únoru pokračoval a očekává se stagnace na stávající úrovni. Zároveň jádrová inflace zůstává zvýšená, když je odhadováno její snížení pouze z 3,9 % na 3,7 %. Navíc ani meziměsíční dynamika nenaznačuje, že by jádrová inflace začínala směřovat k cíli americké centrální banky (2 %). Riziko setrvání inflace na horní hranici tolerančního pásma v kombinaci s velmi dobrým výkonem americké ekonomiky tak zatím nepřimělo a v nejbližší době ani nepřiměje Fed zahájit cyklus uvolňování měnové politiky.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí data o inflaci či z průmyslu

11.03.2024 Tento týden bude patřit zejména nejnovějším údajům o inflaci. Již dnes dorazí únorový výsledek z tuzemské ekonomiky, následně se v úterý dozvíme data z Německa (konečný údaj) i ze Spojených států amerických. Rovněž v úterý bude zveřejněn statistiký vývoj v českém maloobchodě. Posledním údajem z naší ekonomiky bude páteční výsledek průmyslové výroby za měsíc leden. Data o průmyslu budou publikována také ve světě, konkrétně ve středu v eurozóně a v pátek ve Spojených státech. Další zajímavé údaje dorazí už pouze z USA, kde se ve čtvrtek dozvíme, jak se vyvíjely maloobchodní tržby i ceny výrobců. Týden uzavře průzkum University of Michigan obsahující nejnovější nálady mezi domácnostmi včetně vývoje inflačních očekávání.
img

Ranní okénko - V Česku i USA dnes vyjdou data o nezaměstnanosti

08.03.2024 Dnešek patří číslům ohledně nezaměstnanosti, kdy za několik málo minut dorazí statistika z Česka, pro globální trhy ale bude podstatně zajímavější v odpoledních hodinách vydaný obdobný údaj z USA. Americké výsledky totiž mohou v případě výraznějšího překvapení změnit očekávání trhu ohledně dalšího postupu Fedu, což by dopadlo i na vývoj na finančním trhu. V současné chvíli se investoři přiklánějí k variantě, že první snížení sazeb doručí americká centrální banka až na červnovém zasedání. Silnější výsledek na trhu práce by mohl vést k posunu sázek do druhé poloviny roku, naopak slabší hodnoty mohou oživit květnové sázky. Zatímco na dluhopisovém trhu bude reakce patrně přímočará, na akciových trzích nemusí být případný lepší výsledek vnímán negativně, tak jako v předcházejících měsících, kdy silný trh práce sice může znamenat pozdější snižování sazeb, na druhou stranu je nutnou prerekvizitou pro pokračující silnou spotřebu u amerických domácností.
img

Ranní okénko - Dnes ECB sazby nesníží

07.03.2024 O dnešní hlavní ekonomické události ve světě nemůže být pochyb. Zasedá Evropská centrální banka, která patrně nechá depozitní sazbu na stávající úrovni (4 %), a to přestože inflace rychle klesá, když v únoru letošního roku spadla až na 2,6 %, přičemž svého vrcholu dosáhla v říjnu 2022 (10,6 %).
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

06.03.2024 Dnes dorazí první údaj v tomto týdnu z amerického trhu práce. Bude zveřejněna neoficiální statistika týkající se změny pracovních míst dle agentury ADP. Medián odhadu se přiklání k nárůstu pracovních míst ze 107 tisíc na 150 tisíc. Tento výsledek naznačí další vývoj na tamním trhu práce, nicméně kvůli zvýšené volatilitě tohoto průzkumu a občasnému nesouladu s oficiální statistikou, která vyjde v pátek, budou investoři spíše vyčkávat až právě na konec týdne. Dále bude publikován průzkum JOLTS, dle kterého by mělo být otevřeno 8,9 milionu míst, což by byla jedna z nejnižších hodnot za poslední roky.
img

Ranní okénko - Reálné mzdy v ČR pravděpodobně i na konci roku klesaly

05.03.2024 Reálné mzdy českých zaměstnanců klesají již více než dva roky a pravděpodobně ani poslední čtvrtletí minulého roku nezměnilo trajektorii tohoto trendu. Podle našeho odhadu sice nominální mzdy vzrostly o téměř 7 %, ale inflace v posledním kvartále dosáhla ještě vyšší úrovně, ač byla výrazně ovlivněna statistickou základnou v souvislosti se zavedením úsporného tarifu v posledních třech měsících roku 2022. V reálném vyjádření predikujeme pokles o 0,6 %. Reálný nárůst mezd tak nastane až na začátku letošního roku, což vyplývá již z lednového výsledku inflace, kdy došlo k jejímu propadu z 6,9 % v prosinci na 2,3 %. Tento faktor by měl povzbudit české domácnosti k vyšší spotřebě, což by se mělo pozitivně projevit na mírném růstu české ekonomiky v tomto roce.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, dorazí data z amerického trhu práce

04.03.2024 Vrcholem nadcházejícího týdne bude čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Ta drží depozitní sazbu na úrovni 4 % již od září loňského roku. Nyní se očekává, kdy bankovní rada zahájí cyklus snižování úrokových sazeb. S pravděpodobností limitně blížící se jistotě to nebude na tomto zasedání, ale trhy budou bedlivě sledovat jakýkoli náznak, který by více poodhalil začátek uvolňování měnové politiky. Zároveň bude představena také nová makroekonomická prognóza, která bude vzhledem k aktuálním údajům obsahovat nejspíše revizi inflace směrem níže, ale také nižší HDP v tomto roce. V takovém případě bude větší tlak na snižování sazeb, i přesto bude pravděpodobně prezidentka Christine Lagarde spíš zdrženlivější a bude zdůrazňovat nutnost vyčkání na další data, především ve vývoji mezd.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dál klesá, dnes v ČR druhý odhad HDP a PMI

01.03.2024 Poslední den tohoto týdne bude tím nejnabitějším z pohledu české ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn Českým statistickým úřadem zpřesněný odhad HDP v posledním kvartále minulého roku, kdy prvotní údaj statistiků naznačoval mezičtvrtletní růst o 0,2 %. Dozvíme se zároveň strukturu jednotlivých složek, kde bude především zajímavé, zda se potvrdí růst spotřeby domácností, který byl dosud velmi utlumený a byl hlavní příčinou ekonomické recese v minulém roce.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu směřuje ke 2 %

29.02.2024 Čtvrtek bude z pohledu ekonomický dat patrně nejzajímavějším dnem týdne, kdy sice nedorazí žádná čísla z tuzemského trhu, přicházet ale budou výsledky inflace z vybraných států eurozóny. V odpoledních hodinách pak trhy může rozhýbat i statistika osobních příjmů a výdajů v USA.
img

Ranní okénko - Ceny v průmyslu zamíří do záporných čísel

28.02.2024 Již za několik málo minut dorazí z Česka statistika cen ve výrobě, kde u průmyslových výrobců docházelo již v průběhu roku 2023 k postupné normalizaci, která by měla pokračovat i v rámci letošního roku. Meziměsíčně sice očekáváme nárůst okolo 3 % (medián: +2,2 %), ten bude ale daný zejména vývojem cen energií, jako je například nárůst regulované složky u ceny elektřiny. Vzhledem k vyšší srovnávací základně a postupnému poklesu cen během loňského roku by se meziroční dynamika měla i tak dostat do záporných čísel. Pokud se tento odhad potvrdí, půjde o první meziroční pokles od konce roku 2020.
img

Ranní okénko - Dnešní den nabídne zejména data z USA

27.02.2024 Dnešní den bude patřit zejména datům ze Spojených států amerických, kdy nejprve bude publikována statistika objednávek zboží dlouhodobé spotřeby. V meziměsíčním srovnání trh očekává v lednu propad o 5 % po stagnaci v prosinci, pokud ale abstrahujeme o volatilní sektor dopravy, mohly by objednávky zboží dlouhodobé spotřeby dokonce mírně vzrůst (+0,2 %). Pokud by se tato prognóza naplnila, naznačoval by i tento ukazatel značnou odolnost americké ekonomiky navzdory restriktivní měnové politice ze strany Fedu.
img

Ranní okénko - Tento týden dorazí z eurozóny data ohledně inflace

26.02.2024 Zatímco začátek týdne přinese spíše méně významná ekonomická data, v druhé polovině vyjdou zajímavější čísla, včetně inflace v eurozóně a statistiky příjmů a výdajů v USA. Z tuzemského trhu dorazí v polovině týdne údaj o vývoji cen ve výrobě, který v případě výraznějšího překvapení může vstupovat do rozhodování bankovní rady ČNB a tím pádem i dopadat na vývoj na finančním trhu. V pátek bude zároveň spolu s druhým odhadem HDP zveřejněna i struktura za čtvrtý kvartál, která nabídne pohled na konkrétní složky stojící za 0,2% mezikvartálním růstem. Zásadní bude zejména vývoj spotřeby u domácností, která podle prvotního komentáře měla být jedním z hlavních faktorů růstu.
img

Ranní okénko - Pokles nálady v německém průmyslu jako varování pro Česko

23.02.2024 Závěr týdne bude opět patřit především předstihovým ukazatelům, kdy již za několik málo minut dorazí výsledek českého konjukturálního průzkumu. Ten by mohl naznačit zlepšující se náladu u spotřebitelů, mj. díky poklesu inflace, byť nižší lednový výsledek ještě s největší pravděpodobností nebude plně reflektován. Sběr dat pro účely průzkumu totiž probíhá v první polovině měsíce. Postupné zlepšování nálady povede k pokračujícímu růstu maloobchodních tržeb, což by mělo být jedním z hlavních motorů prozatím jen pomalu přicházejícího ekonomického oživení. Hůře může naopak dopadnout průzkum u podnikatelů, kdy poslední dva měsíce přinesly opatrný nárůst, některé další přicházející předstihové ukazatele ale potvrzují pokračující skepsi i v začátku letošního roku.
img

Ranní okénko - Fed snižovat sazby zatím neplánuje, dnes vychází PMI ve světě

22.02.2024 Dnešní den bude patřit indexu nákupních manažerů (PMI). Tento předstihový ukazatel vyjde ve Spojených státech amerických, v Německu i v celé eurozóně. Pro českou ekonomiku bude zejména podstatné, jaká hodnota tohoto indexu bude zjištěna v Německu, a to konkrétně ve zpracovatelském sektoru. Německý průmysl se stále potýká především s nízkou zahraniční poptávkou a vysokými cenami energií, což dokládá právě i tento index. Nad hodnotou 50 bodů, oddělující expanzi a kontrakci, bylo Německo naposledy v polovině roku 2022. Index poté výhradně klesal až do srpna minulého roku, ale zdá se, že od tohoto okamžiku přišel bod obratu, kdy se německý průmysl pomalými krůčky posouvá vzhůru. Nicméně zatím se pouze tempo poklesu zpomaluje, což by měl potvrdit i předběžný únorový výsledek, kdy trh predikuje nárůst indexu z 45,5 na 46,0 bodů. Zlepšení situace u našeho západního souseda vyhlíží také český průmysl, který je ve velké míře subdodavatelem komponentů pro německé podniky.
img

Ranní okénko - Zápisky z Fedu naznačí trajektorii snižování

21.02.2024 Dnes z pohledu dění na finančních trzích mohou s obchodováním zahýbat zejména zápisky z lednového zasedání Fedu, kde americká centrální banka rozhodla o stabilitě sazeb. Lze očekávat, že vyznění zápisků půjde proti možnosti snížení na březnovém zasedání, což je ale scénář, který trh po vyšším výsledku inflace již ani neočekává. Investoři tak budou hledat především náznaky ohledně možného prvního uvolnění na zasedání v květnu.
img

Ranní okénko - Trh vyčkává na zítřejší zápisky ze zasedání Fedu

20.02.2024 Nový týden se nám z ekonomického hlediska rozbíhá pozvolna. Po pondělním dnu takřka bez jakýchkoli dat úterý nabídne pouze doplňkové údaje, které by neměly trhem žádným zásadnějším způsobem zamávat. Nejprve se v dopoledních hodinách dozvíme z Evropy postupně data ohledně registrace nových aut za měsíc leden v celé Evropské unii. Posléze prosincové statistiky běžného účtu platební bilance v eurozóně a rovněž prosincový výsledek produkce ve stavebnictví, u kterých tak budou známy výsledky za celý kalendářní rok 2023.
img

Ranní okénko - V rámci revize prognózy očekáváme nižší inflaci a rychlejší pokles sazeb

19.02.2024 Ekonomický kalendář hlásí pro předposlední únorový týden volnější tempo, kdy vycházejí především předstihové ukazatele, která jsou sice zajímavá v kontextu dalšího ekonomického vývoje, trh k nim ale obecně přistupuje více rezervovaně a do dění na finančních trzích tak tyto čísla obvykle příliš nepromlouvají. Výjimku tento týden můžou představovat jen středeční zápisky z posledního zasedání Fedu, které by mohly více přiblížit načasování prvního snížení sazeb. Jediný tuzemský ekonomický údaj bude představovat páteční průzkum nálady u spotřebitelů a firem.
img

Ranní okénko - Tuzemská inflace poklesla ke 2 %, jádrová pod 3 %

16.02.2024 Závěr týdne bude patřit číslům ze Spojených států, kdy nejvíce na trhy může doléhat odpoledne zveřejněný vývoj spotřebitelské důvěry. Ještě předtím dorazí informace o vývoji cen ve výrobě, či některá dílčí data z nemovitostního trhu. Tuzemský trh pak bude dozpracovávat včerejší překvapivě nízký výsledek lednové inflace, kdy i odpoledne zveřejněná jádrová dynamika poklesla meziročně pod úroveň 3 %.
img

Ranní okénko - Lednová inflace v ČR - bude začínat trojkou nebo dokonce dvojkou?

15.02.2024 O dnešní hlavní ekonomické událostí nemůže být sporu. Za pár minut Český statistický úřad ukáže výsledek lednové inflace. Po dvou letech velmi vysoké inflace je zřejmé, že éra skokového zdražování je konečně za námi, nicméně otázkou zůstává, kam až se inflaci podařilo stlačit. Velmi napoví právě lednová inflace, která ovšem skýtá mnohá tajemství, což se odráží i na odhadech analytiků. Medián trhu odhaduje meziroční inflaci ve výši 2,9 %, zatímco nejoptimističtější prognóza predikuje inflaci ve výši 2,1 % a na druhé straně naše predikce je výrazně pesimističtější, kdy očekáváme také pokles ale pouze na 3,8 %.
img

Ranní okénko - V březnu cut od Fedu nečekejme

14.02.2024 Den svatého Valentýna nám výhradně vyplní data z eurozóny, kde bude v dopoledních hodinách publikován zpřesněný odhad HDP za poslední kvartál minulého roku. První odhad naznačil, že ekonomika eurozóny mezičtvrtletně stagnovala a těsně se tak vyhnula technické recesi, kterou predikoval trh (-0,1 %). Nyní trh očekává potvrzení úvodního odhadu, ovšem vyloučit se nedá ani horší výsledek.
img

Ranní okénko - Inflace v USA by měla klesnout ke 3 %, ale jádrová bude nadále zvýšená

13.02.2024 Hlavní ekonomická zpráva dne dorazí ze Spojených států amerických, kde bude v odpoledních hodinách zveřejněna lednová inflace. Sice se očekává, že meziroční inflace by měla spadnout z 3,4 % na 2,9 %, ale jádrová inflace, které Fed přikládá větší váhu, by měla zůstat stále zvýšená, okolo 3,7 %. Takový výsledek v kombinaci se silným růstem americké ekonomiky a posledními daty z tamního trhu práce by trh pravděpodobně definitivně přesvědčil, že Fed zahájí cyklus uvolňování měnové politiky nejdříve na květnovém zasedání. Přitom ještě zhruba před měsícem dosahovaly sázky na začátek snižování sazeb už v březnu více než 70 %, ale aktuálně trh této možnosti přisuzuje pouze 15% pravděpodobnost. Naše prognóza zůstává nezměněna a nadále počítáme s prvním snížením ve druhém čtvrtletí tohoto roku.
img

Ranní okénko - Tento týden vyjde inflace v ČR a USA

12.02.2024 Tento týden bude patřit inflaci, kdy v úterý globální trhy rozhýbe informace o lednovém růstu cen ve Spojených státech, ve čtvrtek pak na tuzemský trh dopadne údaj o vývoji cen v Česku. Medián analytiků je paradoxně pro USA i Česko takřka stejný a v obou případech počítá s meziroční lednovou inflací okolo 3 %. Obzvlášť pro Česko tak díky srovnávací základně půjde o výrazný skok směrem dolů, byť meziměsíční růst cen patrně skončí v blízkosti 2 %. Z dalších dat bude stát za pozornost i středeční zpřesněný odhad ohledně růstu HDP v eurozóně, v závěru týdne pak přijdou zásadnější čísla ze Spojených států, včetně vývoje v průmyslu a maloobchodu.
img

Ranní okénko - Inflace v regionu rychle klesá

09.02.2024 Dnes je ekonomický kalendář takřka prázdný a na českém finančním trhu tak lze očekávat dozvuky včerejšího zasedání České národní banky. Po rozhodnutí o snížení sazeb o 50bb oslabila koruna o více jak 1 % a tržní sazby se posunuly do pozice, kdy pro konec roku implikují pokles základní úrokové sazby až do blízkosti 3 %. Další podobně významný impuls zároveň dorazí během příštího týdne, spolu s výsledkem lednové inflace. Medián analytiků po prvních zveřejněných odhadech činí 2,9 % r/r (2,0 % m/m), podobný je i předpoklad ČNB.
img

Ranní okénko - ČNB dnes sníží sazby, otázkou zůstává o kolik

08.02.2024 Dnes v odpoledních hodinách zasedá Česká národní banka, která s největší pravděpodobností sníží sazby. Podstatně méně jasné ale je, v jak velkém rozsahu toto snížení proběhne. Bankovní rada bude mít k dispozici aktualizovanou prognózu, která patrně stejně jako v předcházejících verzích nabídne prostor k rychlému snižování sazeb. Zároveň většina členů vyjádřila relativně velkou míru jistoty, že lednové přecenění nebude natolik výrazné jako v předcházejících letech, což by mělo srazit meziroční míru inflace do oblasti okolo 3 %.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Polská centrální banka

07.02.2024 I dnešní den nabídne údaj o tuzemské ekonomice, kdy za pár minut bude zveřejněn prosincový výsledek maloobchodních tržeb. V listopadu byl poměrně překvapivě zastaven rok a půl trvající propad v tomto sektoru a je otázkou, jaký byl vývoj v prosinci, na čemž mezi analytiky nepanuje shoda. Medián trhu signalizuje, že reálné tržby bez prodeje aut vzrostly o 0,7 %, zatímco naše prognóza je mírně pesimističtější a očekáváme jejich mírný pokles (-0,4 %). Přesný výsledek ale není až tak důležitý, mnohem podstatnější je změna chování spotřebitelů, jejichž strach z dalšího zdražování a obecně ekonomické situace se i podle prvního odhadu pro čtvrtý kvartál roku 2023 začíná pomalu vytrácet, což se začne projevovat v jejich vyšší spotřebě. Ta by měla během roku postupně růst, na čemž bude profitovat i sektor maloobchodu.
img

Ranní okénko - Dnes budou zveřejněny prosincové údaje z průmyslu a zahraničního obchodu

06.02.2024 Po pomalejším vstupu do nového týdne nabere tempo v úterý na obrátkách. Z české ekonomiky dorazí prosincové údaje o průmyslu a zahraničním obchodu. V případě průmyslové výroby očekáváme její pokles po očištění o kalendářní vlivy o 2 %. Důvodem je zejména nižší příspěvek automobilového průmyslu, který by neměl být tak pozitivní jako v téměř celém průběhu loňského roku.
img

Ranní okénko - Sníží ČNB sazby tento týden o 25bb nebo 50bb?

05.02.2024 Tento týden bude patřit číslům z tuzemského trhu, kdy dorazí statistika průmyslu, zahraničního obchodu, maloobchodu nebo také vývoj nezaměstnanosti. Zdaleka nejdůležitější ale bude čtvrteční zasedání České národní banky. V odhadech analytiků zhruba v poměru 2:1 převažují tipy na snížení sazeb o 25bb, kdy menší část analytiků ale předpokládá hned dvojnásobné snížení o 50bb. To ostatně v komentářích během minulého týdne nevyloučil například viceguvernér ČNB Jan Frait nebo člen bankovní rady Tomáš Holub a možnost rychlejšího tempa snižování i s přihlédnutím k patrně nižší lednové hodnotě inflace je reálná. My ovšem v rámci naší prognózy i nadále počítáme spíše se snížením o 25bb a zrychlením tempa až na březnovém zasedání, kdy bankovní rada bude mít k dispozici finální údaj o lednové inflaci.
img

Ranní okénko - Vývoj na americkém trhu práce bude důležitý pro Fed

02.02.2024 Dnešek přinese měsíční data z amerického trhu práce, které mají prostor zpečetit posun sázek ohledně prvního snížení sazeb z letošního března až na květnové zasedání. Analytici očekávají relativně silný report, kdy medián počítá se vznikem 185 tisíc nových pracovních míst, po 216 tisících v prosinci. Lednový report je ale tradičně nevyzpytatelný, a zatímco některé odhady počítají se zrychlením proti prosinci, jiné instituce dokonce ani nevylučují možnost záporného výsledku v důsledku horšího počasí a některých statistických efektů souvisejících s revizemi dřívějších hodnot. První minuty po zveřejnění tak patrně nabídnou prostor pro zvýšenou volatilitu jak u akcií a dluhopisů, tak i na měnovém trhu. Z pohledu nezaměstnanosti je analytiky očekáván mírný nárůst z 3,7 % na 3,8 %, meziroční dynamika mezd by pak měla setrvat stejně jako v prosinci na +4,1 %.
img

Ranní okénko - Fed zatím snižování sazeb nepřipouští

01.02.2024 Dnešní den přinese dva údaje z tuzemské ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který by po nečekaném prosincovém poklesu měl opětovně vzrůst v souladu s lednovým výsledkem Německa. Ovšem od 50bodové hranice oddělující expanzi a kontrakci bude ještě velmi vzdálen, když očekáváme jeho hodnotu ve výši 43,4 bodů (trh 43,2). V dalších měsících by ovšem tempo zhoršování podmínek v tomto segmentu mělo postupně ustávat. Odpoledne Ministerstvo financí odhalí výsledek lednového hospodaření státu, kdy zajímavější, než celkové saldo bude vývoj a porovnání jednotlivých složek příjmů i výdajů vzhledem k účinnosti konsolidačního balíčku od začátku tohoto roku.
img

Ranní okénko - Dnes zasedá Fed, v Německu vychází lednová inflace

31.01.2024 Dnešní ekonomické dění opanuje zasedání americké centrální banky, které je v rámci našeho časového pásma naplánované na 20:00. Ještě před ním tak s trhy může zahýbat lednový výsledek inflace v některých zemích eurozóny, kdy pro celkový výsledek budou určující zejména dnešní hodnoty z Německa a Francie. V případě Německa je očekáván pokles harmonizované meziroční míry z 3,8 % na 3,2 %, ve Francii by míra inflace měla poklesnout z 4,1 % na 3,6 %. Meziměsíční míry se v rámci eurozóny budou vesměs pohybovat stejně jako v předcházejících měsících okolo nuly.
img

Ranní okénko - Recese na dohled

30.01.2024 Dnešní den bude především ve znamení dat HDP v posledním kvartálu roku 2023. V případě České republiky trh očekává, že mezičtvrtletně tuzemská ekonomika vzrostla o 0,2 %, zatímco naše prognóza počítá se stagnací. Každopádně české hospodářství s pravděpodobností hraničící s jistotou za kalendářní rok 2023 pokleslo (dle našeho odhadu o 0,5 %) zejména v důsledku velmi utlumené spotřeby domácností, které přepočítávaly každou korunu. Druhým faktorem je vývoj v zahraničí, kde ekonomika eurozóny včetně Německa klopýtá, což je problém pro silně exportovanou ekonomiku, jako je ta naše.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá Fed, vycházejí výsledky HDP a inflace

29.01.2024 Přelom ledna a února nabídne další zajímavý týden, kdy na globálních trzích bude hrát prim zasedání americké centrální banky, spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Nouze o ekonomická data ale nebude ani v eurozóně, kdy dorazí výsledky lednové inflace, doplněné o údaje ohledně reálného vývoje jednotlivých ekonomik v závěrečném kvartálu roku 2023. Informace ohledně vývoje HDP v závěru loňského roku pak dorazí i z české ekonomiky, kde trh bude zároveň vyčkávat na poslední komentáře členů bankovní rady před zahájením mediální karantény.
img

Ranní okénko - ECB snižování sazeb zatím nepřipouští, ekonomika USA nadále roste silným tempem

26.01.2024 Dnes budou ekonomický svět nejvíce zajímat data o amerických příjmech a výdajích. V případě příjmů se predikuje mírné snížení meziměsíčního tempa jejich růstu z 0,4 % v listopadu na 0,3 % v prosinci. Naopak u výdajů se očekává vyšší dynamika, a to z listopadových 0,2 % na prosincových 0,5 %. Pokud by se tato předpověď naplnila nebo dokonce výsledky předčily očekávání trhu, byl by to další důvod pro Fed, aby ponechal sazby na svém březnovém zasedání na aktuálních úrovních. Investoři přitom ještě před nedávnou dobou sázeli na první uvolnění měnové politiky právě v březnu, ale s přicházejícími daty se sázky postupně snižují.
img

Ranní okénko - Naznačí dnes ECB, kdy by mohla začít se snižováním sazeb?

25.01.2024 Dnes zasedá Evropská centrální banka, a přestože výsledek je s vysokou pravděpodobností jasný, tak následná tisková konference prezidentky Christine Lagarde může naznačit, kdy ECB plánuje začít se zahájením uvolňování měnové politiky. Na tomto zasedání se nečeká nic jiného než stabilita, ale investoři i vzhledem k relativně rychle padající inflaci a chabému hospodářskému růstu v eurozóně přisuzují poměrně slušné šance, že by cyklus snižování sazeb mohl přijít již na dubnovém zasedání. Představitelé ECB dosud k tomuto názoru vystupovali velmi rezervovaně a nedá se očekávat razantnější změnu v jejich postoji. Pravděpodobně tak zazní, že hlavním cílem nadále setrvává dostat inflaci ke svému 2% cíli a měnová politika tak zůstane na restriktivnější úrovni tak dlouho, jak bude potřeba.
img

Ranní okénko - Výhled v eurozóně se zlepšuje pouze velmi pomalu

24.01.2024 Středa přinese pokračování předstihových ukazatelů, kdy za několik minut vychází výsledek tuzemského konjukturálního průzkumu, v průběhu dne pak dorazí také indexy nákupních manažerů (PMI) z hlavních evropských ekonomik a z USA. V případě Evropy by měl být obrázek vesměs podobný, a to postupné odrážení směrem vzhůru, stále ale na pozadí hodnot značících problémy zejména ve výrobním sektoru. Ve Spojených státech naopak předstihové ukazatele mohou varovat před postupným zpomalováním ekonomiky, na rozdíl od Evropy ale z vyšších úrovní. V Česku lze očekávat pozitivní dopad postupného ústupu inflace na důvěru spotřebitelů, byť výraznější skok může nabídnout až únorový výsledek, kdy bude známá hodnota inflace za leden.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra v eurozóně na vzestupu?

23.01.2024 Začátek tohoto týdne se z ekonomického pohledu rozjíždí pomaleji, když po pondělku ani v úterý nedorazí větší množství ekonomických dat. Patrně nejzajímavějším údajem bude index spotřebitelské důvěry v eurozóně, který by ale patrně neměl ovlivnit čtvrteční zasedání bankovní rady Evropské centrální banky. I nadále by měl mezi spotřebiteli přetrvávat pesimismus, ač jeho míra se v posledních měsících velice pozvolně snižuje. To souvisí s postupným poklesem inflace a vyhlídkami na uvolňování měnové politiky ze strany ECB, což by se mimo jiné projevilo ve vyšší dostupnosti úvěrů.
img

Ranní okénko - Tento týden zasedá ECB, vychází výsledek amerického HDP

22.01.2024 Tento týden přinese další ekonomická data, kdy trhy patrně nejvíce ovlivní ve čtvrtek zasedání ECB a výsledek výkonu americké ekonomiky za čtvrtý kvartál loňského roku. Z české ekonomiky tento týden dorazí jen konjukturální průzkum z dílny ČSÚ, který ukáže informace o náladě u českých spotřebitelů a firem. I nadále pak trhy bude hýbat očekávání investorů ohledně měnové politiky Fedu, kdy po silnějších pátečních datech ohledně americké spotřebitelské důvěry se očekávání ohledně březnového zasedání posunuly mírně ve směru stability a současné ceny naznačují zhruba 55% pravděpodobnost tohoto scénáře.
img

Ranní okénko - ECB zatím neuvažuje o snižování saze

19.01.2024 V závěru týdne dorazí z americké ekonomiky údaj o vývoji spotřebitelské nálady, který bude doplněný i o poslední inflační očekávání. Obě čísla mají možnost posunout očekávání trhu ohledně měnové politiky jedním či druhým směrem, kdy investoři vidí šance na březnové snížení sazeb zhruba 50 na 50. Mediánový odhad počítá s mírným zvýšením optimismu, což dává americké ekonomice naději pro silnější ekonomický růst i v začátku roku 2024. Silnější poptávka ale zároveň může v očích představitelů Fedu působit jako proinflační faktor a vést k větší opatrnosti v rychlosti snižování sazeb. To je téma, které u investorů i nadále rezonuje nejvíce, a pozitivní výsledek spotřebitelské nálady nad odhadem trhu by patrně vedl k negativní reakci na finančním trhu.
img

Ranní okénko - Trh ustupuje ze sázek na brzké snižování sazeb

18.01.2024 Dnešek nenabízí významnější ekonomická data, a kromě dílčích čísel z amerického nemovitostního trhu tak bude pozornost trhu směřovat jen k zápiskům z posledního zasedání Evropské centrální banky. Na tiskové konferenci po zasedání prezidentka ECB Lagarde zmínila, že neprobíhala konkrétní diskuze o uvolňování měnové politiky, i přesto nelze vyloučit komentáře některých členů k očekáváním trhu ohledně snižování sazeb. V době zasedání trh přisuzoval více jak 50% pravděpodobnost březnovému snížení sazeb, aktuálně trh šance na březnové snížení vidí jen okolo 20 % a první snížení investoři očekávají nejdříve v dubnu. Do konce roku ale i nadále počítají s relativně prudkým tempem, kdy ke konci prosince by vůči současným úrovním měly sazby poklesnout o 125-150 bazických bodů.
img

Ranní okénko - Čekají německou ekonomiku lepší časy?

17.01.2024 Dnes vyjde jediný tuzemský údaj tohoto týdne, kdy Český statistický úřad zveřejní, jak se v prosinci vyvíjely ceny výrobců. Stejně jako trh očekáváme, že v průmyslu meziměsíčně v prosinci poklesly o 0,2 %, což by v meziročním srovnání znamenalo růst do 2 %. Zajímavý bude rovněž vývoj v zemědělském sektoru, který nám naznačí další možný vývoj v cenách potravin.
img

Ranní okénko - Německá ekonomika v roce 2023 poklesla

16.01.2024 Dnešek z pohledu ekonomických dat přinese vesměs „měkké ukazatele“, které nabídnou pohled do budoucího vývoje. V dopoledních hodinách půjde o německý ZEW index a vývoj inflačních očekávání v rámci eurozóny, později odpoledne pak dorazí z americké ekonomiky také index Empire State pro výrobní podniky. Ten by po nečekaném poklesu měl opět zamířit blíže ke kladným hodnotám.
img

Ranní okénko - Tento týden nabídne průzkumy ZEW či University of Michigan

15.01.2024 Tento týden nabídne pouze jediný tuzemský údaj, a to ve středu ceny výrobců, kde by měl pokračovat trend ustupujících inflačních tlaků. Patrně nejzajímavějším údajem z Evropy bude v úterý zveřejněný průzkum ZEW v Německu, který více napoví, zda pokračuje pozitivní vnímání budoucího vývoje největší evropské ekonomiky. Tentýž den se dozvíme, jak se vyvíjejí inflační očekávání v eurozóně. Ve středu bude publikován finální údaj prosincové inflace v eurozóně a o den dříve i v Německu. Ze Spojených států amerických dorazí uprostřed týdne nejnovější údaje z maloobchodu a průmyslu a v pátek výsledky průzkumu University of Michigan.
img

Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?

12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.
img

Ranní okénko - Inflace v ČR i USA může mírně stoupnout

11.01.2024 Za pár okamžiků zveřejní Český statistický úřad výsledek prosincové inflace. Zásadní roli bude hrát opět srovnávací základna, která podobně jako v říjnu a listopadu byla snížena přijetím úsporného tarifu, pomocí kterého vláda převzala část nákladů domácností na energie. Další podstatnou složkou spotřebitelského koše jsou potraviny, kdy dle naší prognózy jejich růst cen oproti listopadu mírně zrychlil, přestože se obchody předháněly s nejrůznějšími slevovými akcemi. Ty probíhají i nyní v souvislosti se snížením DPH u potravin z 15 % na 12 %, ale je zatím předčasné hodnotit, zda obchodní řetězce opravdu promítly toto snížení do svých ceníků a v celkovému objemu začaly ceny potravin klesat, nebo přinejmenším nerůst takovým tempem jako v předchozím období. V případě cen zboží se zdá, že podobně jako u potravin měli obchodníci v období Vánoc vyšší cenové požadavky, což v kombinaci s velmi perzistentními tlaky v oblasti služeb zapříčiní, že jádrová inflace se bude pohybovat okolo listopadové hodnoty (3,9 %), výraznější pokles nečekáme.
img

Ranní okénko - Nezaměstnanost v eurozóně poklesla na rekordní minimum

10.01.2024 Dnešek v jinak nabitém týdnu nenabízí žádná významnější ekonomická data a jak domácí, tak globální investoři budou vyčkávat zejména na čtvrteční výsledek inflace. To totiž vychází údaj z amerického i českého trhu, kde v obou případech prosincová meziroční dynamika nabídne srovnatelné hodnoty jako v listopadu, s možností mírného růstu. Pro ČNB se toho bez ohledu na výsledek příliš nezmění, kdy hlavní pozornost bude směřovat až k hodnotě za leden. U Fedu může být reakce již zítra silnější, kdy investoři i nadále očekávají, že první snížení sazeb přijde již na březnovém zasedání a přikládají tomuto scénáři zhruba 60% šanci. Překvapení ve směru vyšší inflace by patrně vedlo k posunutí odhadů na načasování až na letošní květen.
img

Ranní okénko - Dostane se průmyslová produkce v Německu konečně do kladných čísel?

09.01.2024 Dnes za několik pár minut zveřejní Ministerstvo práce a sociální věcí prosincové údaje ohledně tuzemské nezaměstnanosti. Podle našeho odhadu by se podíl nezaměstnaných měl zvýšit z 3,5 % na 3,8 %. Tento nárůst je primárně způsoben sezónními vlivy, kdy v zimních měsících dochází ke zvýšení nezaměstnanosti v důsledku úbytku sezónních prací. Dále se začínají projevovat mírně se zhoršující podmínky ve zpracovatelském průmyslu, což již několik měsíců naznačuje report indexu nákupních manažerů (PMI).
img

Ranní okénko - Tento týden ovládnou data o inflaci

08.01.2024 Druhý lednový týden přinese obvyklou nálož tuzemských dat, kdy dnes vychází čísla ohledně průmyslu a zahraničního obchodu, v průběhu týdne pak dorazí informace o nezaměstnanosti nebo maloobchodu, nejzásadnější informaci ovšem bude představovat čtvrteční výsledek inflace. Čtvrtek bude zásadní i pro vývoj na globálním trhu, kdy v odpoledních hodinách vyjde výsledek inflace i v USA. V obou případech jde ale o prosincové hodnoty, které trh sice bude reflektovat, patrně ale ne s takovou silou, jako ostře očekávané výsledky za leden.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně na konci roku vzrostla

05.01.2024 Závěr týdne je z pohledu ekonomických dat relativně obsáhlý, kdy z české ekonomiky dorazí finální revize růstu HDP za letošní třetí kvartál, z eurozóny přijde výsledek inflace za loňský prosinec a vše doplní Spojené státy měsíčními daty z trhu práce. Ty budou z pohledu dění na finančních trzích patrně nejzásadnější, kdy investoři doufají v balanc, který by umožnil Fedu začít s brzkým snižováním sazeb, zároveň ale panuje strach z příliš rychlého ochlazení, které by mohlo dostat americkou ekonomiku do recese.
img

Ranní okénko - Dnes hlavními tématy státní rozpočet v ČR a inflace v Německu

04.01.2024 Dnes odpoledne zveřejní Ministerstvo financí výsledek hospodaření české vlády za rok 2023. Naplánovaný rozpočet s deficitem ve výši 295 mld. Kč se s vysokou pravděpodobností podaří dodržet, jelikož ke konci listopadu schodek činil 269,1 mld. Kč. Ale jásat není možné, protože veřejné finance se počátkem roku 2020 vymkly kontrole. Proto současná vládní garnitura schválila tzv. konsolidační balíček, pomocí kterého by se měly veřejné finance vrátit na udržitelnější dráhu, ale jedná se pouze o první krok ke konsolidaci veřejných financí. Pro rok 2024 byl schválen schodek státního rozpočtu ve výši 252 mld. Kč a je tak zcela zřejmé, že další kroky budou muset následovat.
img

Ranní okénko - Závěr týdne ve znamení dat z trhu práce

03.01.2024 Dnešek patří globálním ekonomickým datům, kdy v dopoledních hodinách vyjde informace o vývoji na německém trhu práce, během odpoledne pak dorazí dílčí údaje z amerického trhu práce doplněné o index ISM ve výrobě a zápisky z prosincového zasedání Fedu. Investoři s většími rozhodnutími ale patrně budou vyčkávat až na závěr týdne, ve kterém dorazí informace o vývoji inflace v eurozóně spolu s měsíčními daty z amerického trhu práce. Ta nabídnou další vodítka o tom, jestli náznaky ohledně dřívějšího snižování sazeb mají reálné obrysy v přicházejících ekonomických datech, případně zda zpomalování nenabírá příliš rychlé tempo nesoucí známky přicházející recese.
img

Ranní okénko - Nový rok začne ve znamení dat PMI či inflace v eurozóně

02.01.2024 Za celý tým Raiffeisenbank Economic Research Vás vítáme v novém roce 2024 a rádi bychom Vám popřáli zejména zdraví, štěstí a mnoho pracovních i osobních úspěchů.
Související klíčová slova: Banco Santander | ERA | Repsol | První odhad HDP | Aktualizovaný výhled | Dezinflace v Německu | Dynamický růst | Maďarská inflace | Vliv HDP | Výnosy dluhopisů | Firemní sektor | Stlačení inflace | Společnost Boeing | Klid před bouří | Opětovný pokles | Dopad omikronu | Dividendy z ČEZ | Zvyšování cen | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Polský zlotý a maďarský forint | Války | Snižování stavů | Zveřejněné údaje | Americký ADP | Vývoj | Státní dluhopis | DAX | Češi | Data z trhu práce | Allianz | Rada guvernérů ECB | Pesimismus | Pokračování růstu | Česká ekonomika letos | Volatilní | Korunový trh | Měnový pár EUR/CZK | DPH | General Dynamics | EUR | Cena kontraktu | Spotřebitelské výdaje | ENEL | Bundesbank | Nezaměstnanost v eurozóně | Vít Hradil | Přemýšlení | Accenture | Oživení cen | Fortinet Inc | Hlavní úrokové sazby | Salesforce | Roche | Automobilový sektor | Australský dolar | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | Stoxx | Stavební produkce | Snižování nákupu aktiv | PEPP | PMI v eurozóně | Varianta omikron | Texas | Klíčový údaj | Údaj o HDP | Očekávání | Korelace | Ceny energetických komodit | Jüan | Inflace v září | Evropské centrální banky | Saúdská ropná zařízení | Státy eurozóny | T-Mobile | Nikl | HDP v Maďarsku | Vliv války na Ukrajině | Ruská centrální banka | Evropské země | Pozitivní signál | Novo | Více peněz | Pozitivní nálada | Autozone | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Nálada amerických spotřebitelů | Schodek státního rozpočtu | Novartis | Oživení ekonomiky | Trh práce | Tovární objednávky z Německa | Zápis z jednání ČNB | Americký akciový trh | Evropská komise | Dopady energetické krize | Diverzifikace | Souhrnný indikátor | Pro investory | Philip Morris ČR | Crypto | Investice | US Bancorp | Míra volatility | ZEW indexy | DXY | Linde | Spotřebitelské úvěry | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | Potenciál | Nálada v ČR | Americké objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Návrat inflace | Chování | ServiceNow | Finanční stabilita | Lednová inflace | Index aktivity | Bezpečné přístavy | Nejdůležitější ekonomické události | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Globální vývoj | Brent | Cyklus zvyšování sazeb | Volatilní vývoj | Spotřebitelská důvěra podle Conference Board | Výrobní podniky | Škoda Auto | ADP report | Výrobní sektor | Ifo | Webinář | Nálada v eurozóně | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Zasilatelské společnosti | Prognózy | Britská libra | Šéf Fedu Powell | Špatná nálada | Intervence | Výkon ekonomiky | Trh s dluhopisy | Broadcom | Situace kolem SVB | Motivace | Futures kontrakt | Rekord | Nižší sazby | Raiffeisenbank | Rostoucí ceny ropy | Člen bankovní rady ČNB | Konference v Jackson Hole | Evropský index | Evropské měny | Nákupy aktiv | Airbus | Devon Energy | Důvěra v ekonomiku | Business Outlook | Tržby maloobchodníků | Vývoj mezd | Uvolňování měnové politiky | Oslabování dolaru | Rozpočtová politika | Asijské trhy | Český statistický úřad | Impuls | Posílení | EUR/USD | Oživení čínské ekonomiky | General Electric | GBP | Nezaměstnanost v Česku | Management | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Produkce v průmyslu | Recese v eurozóně | Tržby v Německu | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Goldman Sachs | Strach | Český průmysl | Zdražování cen | Ekonomický vývoj | PMI z Německa | Nálada spotřebitelů v USA | Cenové tlaky | Současná cena | Ekonomika USA | Hlasy pro zvýšení sazeb | Akcie společnosti | Uzdravování | Chování trhu | Carry trade obchody | Tuzemské hospodářství | Zdroje informací | Pesimistická nálada | Aktuální vývoj | Nálada domácností | Rostoucí výnosy | Opatrný optimismus | Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO) | Lagardeová | Stav trhů | Průměrné mzdy | Výraznější impuls | Rozhodnutí o úrokových sazbách | Měnové zasedání | Cenné papíry | Výnos | DAI | Maloobchodní tržby | FTX | Kurzotvorné informace | Největší ztráty | Výkon průmyslu | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Vývoj měnového kurzu | Hospodaření | Index výroby | SMA | Šéf Fedu | Opatření v Číně | Slabá poptávka | Výnosy desetiletých státních dluhopisů | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Bilance obchodu | Aktuální očekávání | Akcie Erste | Překvapivý růst | Nemovitosti | Německý akciový index DAX | Globální ekonomiky | Airbus SE | Exchange | MAE | Zastavení dodávek plynu | Zasedání centrálních bank | Vyšší úrokové sazby | Hluboké recese | Americké centrální banky | PMI pro sektor | Německé maloobchodní tržby | Prodeje aut | Boom | Americké ekonomiky | Směřování měnové politiky | Finanční instituce | Kontrakty | Americký maloobchod | Obchodování na finančních trzích | Futures v Evropě | Propad cen | První hike ECB | Reálné ekonomiky | Největší světové ekonomiky | Plány | Pokles polské ekonomiky | Index DXY | Platební neschopnosti | Cestování | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Chemický průmysl | JPY | Australská vláda | Coca-Cola | Meziroční inflace v Turecku | Philip Morris International | Spotřebitelské inflace | Depreciace | Stav devizových rezerv | Odhad HDP | Inflační překvapení | NextEra | Odražení ode dna | Německé HDP | Jestřábí komentáře | Posilování dolaru | Směřování trhu | Ekonomický sentiment | TerraUSD | Uber Technologies | Nezaměstnanost ve Spojených státech | Podnikové objednávky | Projekce | Prodeje rodinných domů | Kontrakce | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Výhled do budoucna | Německý automobilový sektor | Akcie v Evropě | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Tvorba pracovních míst | Boj s inflací | Maloobchod v USA | Francie | Swapy | Měnověpolitické zasedání Fedu | Hospodaření státního rozpočtu | FedEx | ENEL SpA | Nord Stream 2 | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | ČNB Rusnok | Ruský prezident | Nestlé | Zvednutí sazeb | InterContinental | Prognóza | Nezaměstnanost v březnu | Pozitivní zprávy | ALUMINIUM | Výsledek inflace | Měnová politika Fedu | Inflace ve Španělsku | Ukončení kvantitativního uvolňování | Běžný účet platební bilance | Tuzemská ekonomika | Amgen | Nikkei | Dot plot | Nová makroekonomická prognóza | Americký Fed | Představitelé ECB | Nemovitostní fondy | NBC | CISCO | Ropa WTI | Odhad analytiků | Výkon | Micron | Snowflake | Výsledek hospodaření | Lockheed Martin | TerraUSD (UST) | Vývoj státního rozpočtu | Data z amerického trhu práce | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Nabídkové tlaky | Data z tuzemské ekonomiky | Výkon společností | Platební neschopnost | Hershey | Tiff Macklem | Posilování eura | Vývoj ceny zemního plynu | Minimální mzda | ZEW index | Zvýšené riziko | S&P Global | Přebytek obchodní bilance | Zhoršování situace | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | USD/BRL | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ceny elektřiny | Sezónně očištěná nezaměstnanost | Americká nezaměstnanost | Americký prezident Joe Biden | Snížení dluhu | Odhady trhu | Nastavení úrokových sazeb | Portfolio | Odliv kapitálu | Bond | Ceny ropy | Měnové krize | Včerejší obchodování | Výrobní index ISM | Nabídka | Cenový růst | Německý akciový index | Posílení koruny | Kanadská ekonomika | Směnárny | NAHB | Export | Příjmy a výdaje domácností | Moderna | Pokles investic | Měnový trh | EUR/GBP | Futures | Zastavení poklesu | Průzkum | Prodej automobilů | Gilead | Comcast | Vládní opatření | Šok | Ceny ve výrobě | Zpřísňování měnové politiky | Velké firmy | Ropná zařízení | Hodnocení současné situace | Evropská inflace | Rozvahy Fedu | Zavedení eura | Unie | Představitelé Fedu | Ekonomická aktivita | Kofola | TRY | Noviny | Měnový fond | Depozitní sazby | Zpráva | ISM pro sektor služeb | Inflační spirála | Výše dividendy | Spotřebitelská nálada v eurozóně | Tovární objednávky | Hrozba recese v eurozóně | Hyundai | Daňové škrty | Zvyšování sazeb Fedu | Kapitál | Pokles tržeb | Průmyslová výroba v Německu | Cestovní ruch | Rostoucí ceny energií | Prémie | Vysoký přebytek | Majitel | Nákupy kryptoměn | Telekom | Oživení trhu | Zvýšení sazeb | Roche Holding | Vnímání rizika | Vládní výdaje | Hospodaření vlády | Vyšší náklady | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Měnový pár EUR/USD | Snížení DPH | Nervozita | Normalizace měnové politiky | Caterpillar | Český běžný účet | VIX index | EOG | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výrobní ceny | Marek Mora | S&P Case-Shiller index | Turecká centrální banka | Tržní reakce | Maloobchodní prodejce | Vývoj meziroční inflace | Výroby v továrnách | Spoření | Bydlení | Zpřesněný odhad | Reakce centrální banky | Lepší výsledky | EUR/CZK | Zájem investorů | Státní rozpočet ČR | Intercontinental Exchange | Údaje o vývoji HDP | Liz Truss | Makrodata | Riziko recese | Cena ropy brent | Index cen průmyslových výrobců | Vysoké ceny energií | Investoři | Disney | Listopadová inflace | Nordstream | Dobré výsledky | Petr Pavel | Koruna | Finanční služby | Nejistoty | Fidelity | Německá průmyslová produkce | Nejnovější výsledky | Slovenská ekonomika | Negativní sentiment | Zvedání sazeb | Investiční | Výsledky společnosti | Evropská měna | Konec roku | AMD | Německý PMI | Karina Kubelková | Reálné mzdy | Datový kalendář | Index PPI | Důvěra investorů | Inflace v Polsku | E15 | Snižování sazeb | Zisk | Budoucnost | Peso | Vývoj průmyslu | Komoditní měny | Hlavní úroková sazba | Akciový index MOEX | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Červencová inflace | Část zisků | Údaje o průmyslové výrobě | Makroekonomická prognóza | Bank of England | Airbnb | Forward guidance | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Výsledky firem | Volatilita na trzích | Obchodní války | Hospodaření státu | Očekávání analytiků | Vývoj sazeb | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Česká měna | London Stock Exchange | Objem exportu | Anheuser-Busch InBev | BP | Cíl ČNB | Dvoutýdenní repo sazby | Zavedení digitální daně | Asijské burzy | Růst německé ekonomiky | Nižší poptávka | Forward | Ekonomika Číny | České koruny | Western Alliance Bancorp | Důvěra v ekonomiku eurozóny | Analýzy | Americký S&P 500 | Doporučení | TTF | Zasedání Evropské centrální banky | Propad | Altria | Bitcoin | Meme akcie | Německý DAX | Bund | Důvěra domácností | Hlavní události | Den D | Uber | Plyn | UnitedHealth Group | Prognóza Evropské komise | Data z ekonomiky | Úrok | Evropské ekonomiky | Americké HDP | Porovnání vývoje | Sezónní vlivy | Moët | Evropské akcie | Spotřebitelský sentiment | Pokles tuzemské ekonomiky | Očekávání investorů | Bohatý | Aktuální prognózy | Nvidia Corp | Technologické tituly | Rizikové měny | Tržní kapitalizace | Inflace v eurozóně | Report ADP | Švýcarská banka | Meta (Facebook) | Rozhodnutí centrálních bank | Emoce | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Handelsblatt | Rizika a příležitosti | Uvolňování měnové politiky v USA | Obchodování | Americká centrální banka | Tisková konference ECB | Phillips 66 | ex | Meta | Pokles ceny | Cena ropy na světových trzích | ZEW | Nakupovat státní dluhopisy | Zasedání OPEC | České firmy | Covid | Objem dluhopisů | Eurostat | Prezident | Rostoucí trend | Finanční krize | Ruský rubl | Zpomalující inflace | Deflace | Investiční aktivita | Moskevská burza | Dubnová čísla | Růst inflace | MOEX | Turecká lira | Occidental Petroleum | Berkshire Hathaway | První hike | Vysoké inflace | 3M | Nejdůležitější události | Americká banka | Očekávání úrokových sazeb | Prognóza Fedu | Míra nezaměstnanosti v Německu | Dnešní data | British American Tobacco | Odhad inflace | Firmy | Zadlužování | Inflace v únoru | Čínské zboží | Podíl nezaměstnaných | Růst výnosů | EUR Index | FXstreet.cz | Počty nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nástroj | Index euro | Výsledky | Wells Fargo | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Harmonizovaná inflace | Zápis ze zasedání Fedu | Dnes ČNB | Inflace v Česku | MWh | Inflační tlaky | Siemens | Budoucí vývoj | Waste Management | Bohemia Energy | Bank of America | Pořízení vlastního bydlení | Akcie firem | TIM | Fundamentální analýza | Silný dolar | Země EU | Zelená čísla | Klesající trend | Eli Lilly | Nejistota | Cenový index PCE | JDE | Německá spotřebitelská důvěra | Ekonomické ukazatele | Raiffeisen | Ceny zboží | Colgate-Palmolive | Schlumberger | OPEC+ | Objem | Snížení spotřeby plynu | Zvyšování mezd | Medtronic | Kanada | Úroveň parity | Makroekonomické ukazatele | Obavy z recese | Class A | Federální rezervní systém | Koupěschopnost | Cenový šok | Klima | Týden na finančních trzích | Inverze výnosové křivky | Obavy o bezpečnost | Den díkůvzdání | Platforms | Podnikatelé | Zákonodárci | Podnikatelská nálada | Propuštění | Ropa typu Brent | Letní měsíce | Stablecoiny | Národní měny | Vládní dluh | Raytheon Technologies Corp | Státní rozpočet | Průmyslová výroba | Polský zlotý | Statistika z USA | Důchod | AMC | Estee Lauder | Pfizer | Ekonomika Německa | Case-Shiller | Hodnota indexu PX | Posílení amerického dolaru | Vývoj inflačních očekávání | Studie | Český PMI index | Slabší koruna | První obchodní den | Vliv měnové politiky | Cena plynu | Deficit | S&P 500 Index | EDF | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Oživení evropské ekonomiky | Reakce trhu | FRA | Cenová hladina | Centene | Kering | Naše ekonomika | CME | Hypotéky | Současná situace | Aktuální hodnoty měny | TotalEnergies | Finanční operace | Přijetí | Intuitive Surgical | Evropa | Pokles produkce | Nárůst cen ropy | Úspory | Jackson Hole | Burze | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Jednání FOMC | Reálný HDP | Zadlužení | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Ústavní soud | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | Akcie včera | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Optimistická očekávání | Ruský akciový trh | Obrat v měnové politice | Růst výnosů u dluhopisů | Oslabení amerického dolaru | Český maloobchod | Růst tržeb | Makroekonomický vývoj | Brands | Dolarové likvidity | Další růst | Stablecoin | Silnější dolar | Obchodování v Asii | Zadlužení v eurozóně | Marriott International | Vstupy | Obchodní strategie | Inflace ve Spojených státech | Inflace ve Francii | Čeští exportéři | Air France | Příliv dolarů | Akcie společnosti ČEZ | ProCent | Akcie Komerční banky | Česká republika | Americký dolarový index | L'Oréal | Instituce | Constellation | Turecko | Čísla o inflaci | Bank of Japan | Americké objednávky | LNG | Western Alliance | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Nové signály | Guvernér ČNB Rusnok | Americké akcie | Index nákupních manažerů ve výrobě | UBS Group | Moneta | Dopad pandemie | Analog Devices | Moody's | USD/CZK | Iberdrola | Pozitivní vliv | Index cen výrobců | Evropská ekonomika | CVS Health | Výsledky HDP | Zvýšená volatilita | Equinor | Nulové úroky | Trh | Snížení těžby | Komise | University of Michigan | Pád rublu | CME Group | Crown | CL | Války na Ukrajině | Kanadská měna | Stabilita sazeb | Výkyvy | Měnové intervence | Zoetis Inc | Výrazný růst | Nejnovější prognóza | Apple | Fed | Dobrá nálada | Zahraniční obchod | United Parcel Service | Dnešní zasedání Fedu | Vývoj měnového páru USD/TRY | Časový plán | Eskalace | Lídři EU | Korekce | Spotřebitelská důvěra v USA | Index pražské burzy PX | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Výplaty dividendy | USD/JPY | Pražské burzy | Vývoj cen ropy | Zveřejnění výsledků | Konkurenceschopnost | Negativní dopad | Dopad na trhy | USDT | Lowe's | Posílení dolaru | ANO | Stock | Aktivita ve zpracovatelském průmyslu | Vývoj meziroční inflace v Turecku | Inflace ve Švýcarsku | Rating | Dezinflace | Lockheed | Pozitivní zpráva | SNB | Bilance aktiv | Microsoft | Trh dnes | Maxim Manturov | Příležitosti | Vládní dluhopisy | Data z USA | Daňové úlevy | Odhad růstu HDP | Bitcoin a další kryptoměny | Repo operace | Členové Fedu | Forwardy | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Shortování | Změny cen | Organizace OSN pro výživu a zemědělství | Americký trh | Pokles sentimentu | Mondelez International | Bez reakce trhu | Uchovatel hodnoty | Obchodníci | Nižší ceny ropy | Příjmy a výdaje | Celkový výsledek | Exporty | Dražší energie | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Index Nasdaq | PMI ve výrobě | Spolková vláda | Zpřísnění sankcí | Rizikovější aktiva | Tržní odhad | Výpadky | Zisky akcií | Komodita | FIAT | Konsensus | Gazprom | Centrální banka | Prostor pro pokles | Obchodní bilance Turecka | Hang Seng | Meta Platforms Inc | Směřování trhů | Rozbor | QE | Evropské akciové indexy | Odhad vývoje HDP | Americká průmyslová produkce | Závislost na Rusku | Statistický úřad | Jádrová inflace | Rumunsko | Nárůst výdajů | Rizika | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Výroby osobních automobilů | Obchodovat | Dluhopisový trh | Dassault Systemes | Tuzemské státní dluhopisy | Nejvyšší deficit | Navýšení sazeb | Narůstající ceny | Role ECB | Bankovní tituly | GfK | Bankovní rada České národní banky | Německé ceny výrobců | Březnová inflace | Objem dovozu | Rezervy | Oslabení forintu | Guvernér | Illinois | EUR/MWh | Meziroční růst spotřebitelských cen | Škoda | CZK | Reuters | Unilever | Dnešní výsledky | Podcast | Londýnská burza | Situace na Ukrajině | Chevron | Ceny benzínu | Kompozitní index | Výsledky ISM | Guvernér Michl | Depozitní sazba | Technology | Pokles akcií | Výstupy | Souhrnný index | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Palo Alto | Předseda | Zavedení cenového stropu | Utahování měnové politiky | Členské státy | Sazby Fedu | Chipotle Mexican Grill | Výkyvy na finančních trzích | Investiční nálada | Koncentrace | Rok 2024 | Silná data | Roche Holding AG | Ropa | Evropská unie | Boeing | Politická krize | HDP v USA | Ekonomiky | Cena niklu | Spotřební daň z nafty | Nálada spotřebitelů | Payrolls | Rychlý růst | Data ze Spojených států | Libra | GameStop | Zvýšení základní úrokové sazby | Vývoj úrokových sazeb | Centrální banky | Inflace v květnu | Nová data | Poskytování hypoték | Životní úroveň | Pokračování trendu | Klid | Důvěra v průmyslu | Úrokový rozdíl | Zvýšení základní sazby | Prodeje domů | Spotřeby plynu | Pohyby na trhu | Honeywell | Ztráta | Řecko | Dividenda | Vývoj na devizovém trhu | Výnosy českých státních dluhopisů | Říjnová inflace | Měnová politika ECB | Historické údaje | Květnová inflace | PacWest Bancorp | Úroky | Americký průmysl | Ranní nadhoz | Cyklické akcie | Cena | Vývoj české ekonomiky | Ministerstvo financí | Předstihové ukazatele | Výroba v Německu | Finanční analytici | ASML Holding NV | Silný trh | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Akcie dnes | Problémy Credit Suisse | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Podpůrný balíček | Nálada na trhu | S&P500 | Ruský trh | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Ceny | Dior | Prudký pokles | Skokové oslabení | Technologie | Energetická krize | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Cigna | Comcast Corp | Ekonomické fórum | Jiří Rusnok | Bilance Fedu | Vývoj americké nezaměstnanosti | Pokles | Index PCE | Ohlédnutí | Získávání peněz | Růst cen nemovitostí | Kalendář tento týden | Globální investoři | Polská ekonomika | Historická data | Merck | Švýcarská centrální banka | Mzdy v ČR | Utahování měnových podmínek | Výnosnost | Jaderné elektrárny | Merck & Co | Restrikce | Mercedes | Index ISM | Tržní očekávání | STOXX50 | ASML Holding | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Guvernér ČNB | Negativní vývoj | Akciový index PX | Rada guvernérů | Participace | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Obchodování na americkém trhu | Problémy | Tempo poklesu | Hike ECB | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Paypal Holdings | Banka Credit Suisse | Výše úrokových sazeb | Index PX | Čínská vláda | Pracovní síly | Daně | Lídři | Inflace v červenci | Kryptoměna | Bankovní sektor | České HDP | Pokles indexu | Bristol-Myers | Lockdowny | Růst výroby | Momentum | Nejvyšší přebytek | Období zvýšené inflace | Pozitivní sentiment | Obchodování na burze | Růst zisků | Zisky | Měnová intervence | Současné ceny | Facebook | BNP Paribas | Výsledek zahraničního obchodu | Pozitivní výsledek | Allianz SE | Swap | USD/TRY | Raiffeisenbank a.s. | Snížení spotřební daně | Vývoj HDP | Jestřábí hlasy | Počet nových míst | Cisco Systems | Ustupující inflace | Americké akciové trhy | Starbucks | Toyota | Cena zlata | Německé podniky | Zvýšení produkce | HSBC | Euro | Rizikové averze | Americké hospodářství | Přecenění | Turecký prezident | Pojištění vkladů | Růst cen | Magnificent | Bezpečná aktiva | Philadelphia Fed index | Zhoršení ratingu | Gamble | Cenový pohyb | Siemens Healthineers | Repo sazby | Společnosti Netflix | IFO index | Financování | Debata | ČSÚ | Vojtěch Benda | Historická minima | Omezení dodávek | Stres | Historické maximum | Occidental | Otevření ekonomik | Photon Energy | Investice do rozšiřování kapacit | Pokles ekonomiky | Investice v zahraničí | Republikáni | Tovární objednávky v Německu | Švýcarská národní banka | Globální poptávka | Erste | Amazon Prime | ROCE | Hodnota HDP | Kanadský dolar | Měny regionu | Line | Zastavení dodávek | Výsledky maloobchodních tržeb | Průměrná hodnota | Konec dezinflace | Rada ČNB | Obchodování na akciových trzích | Freedom Finance | Česká průmyslová výroba | Průměrná mzda | Krypto trh | Dnešní čísla | Akciový trh v USA | Short pozice | Vývoj měnového páru USD/CAD | Hodnota akcií ČEZ | Omikron | Fundamentální analýza akciových trhů | Ekonomická data z USA | Obchodní aktivita | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Prezident Fedu | Tržní sazby | Posílení eura | S&P/Case-Shiller | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Costco | Inflace v Maďarsku | Palo Alto Networks | Blizzard | WTI | LVMH | Hrozba recese | Bod | Fiskální balíček | Redukce | Shares | Silnější koruna | Pandemická situace | Marathon Petroleum | PRIBOR | Index MOEX | Obchodování dnes | Reserve Bank of Australia | Únorová inflace | Nejhorší výsledek | Spojené státy americké | Zvýšení DPH | Honeywell International | Nord Stream | EMU | Denní graf | Zápis ze zasedání ECB | Saúdská Arábie | Omezení těžby | OCI | Ziskovost | EdF | Bankéři | Směřování FEDu | Sázet | Cena ropy | Objem devizových intervencí | Nižší výdaje | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Tisková konference Fedu | Předběžné výsledky | Cenový vývoj | Prosus | Kurz USD | Mírná korekce | Palo Alto Networks Inc | Alphabet | Struktura | USD/CAD | Dopad vysokých cen energií | Vývoj cenové hladiny | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Emmanuel Macron | Signály | PCE inflace | Dostupnost bydlení | Globální trh | Lira | Vývoj kurzu EUR/USD | TJX | Bank of Canada | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Rozhodnutí Bank of England | SAP | Dluhopisové trhy | Americká banka First Republic | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | Zvýšená volatilita na trzích | Technologický Nasdaq | RUB | Kurz | Market | Americký PMI | Pozitivní výsledky | Pokles výnosů | Rozkolísaný | Americké trhy | UST | Jan Procházka | Vzdělávací článek | Útok na saúdská ropná zařízení | Oracle | Makroekonomické faktory | Úspěšný týden | Finanční situace | Konsensus trhu | Zahájení intervencí | Deficit státního rozpočtu | Proinflační | Rozvíjející se trhy | AUD | Ekonomický indikátor | Pilulka Lékárny | Německá průmyslová výroba | Oživení německé ekonomiky | Vzrušení | Dodávky ropy | Predikce | Tomáš Raputa | Citigroup | Trade | Index NFIB | Problémy v bankovním sektoru | Hospodářství | Oslabení | Americké ceny výrobců | Schwab | Activision Blizzard | Referendum | Poptávka po státních dluhopisech | Komentáře členů Fedu | Dnešní údaje | Pohyby na trzích | Nárůst nezaměstnanosti | Uhlí | Nižší ceny | Hodnota indexu | Vítězství nad inflací | Riziko systematické | Cenové stability | Ceny v dopravě | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Koronavirové krize | Nástroje měnové politiky | Vývoz | Teplé počasí | Pozitivní swapy | Americké ceny | Recese | Likvidita | Mzdový růst | Dominion Energy Inc | ASML | Švýcarský frank | Německý ZEW index | Erdogan | Mercedes-Benz | Stimul | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Výhled na rok | Hospodářské noviny | Výrobní index | Největší propad | Stavební povolení | Meziměsíční inflace | Růstový trend | Air Products | Nálada na akciových trzích | Stav trhu práce | Dnešní ekonomický kalendář | Vývoj měnového páru EUR/CHF | Frank | IG Metall | Ministři | Měnové politiky centrální banky | Terra | Balance | Kapitálové výdaje | Mondelez | Kurz eura | Slabá čísla | Americké ministerstvo práce | Zpráva z amerického trhu práce | Údaje z USA | Goldman Sachs Group | Tržby v eurozóně | Jestřáb | Změna sazeb | Uznání nezávislosti | Kurz eurodolaru | Statistika z amerického trhu práce | Ceny energií | Americké indexy | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Obrat trendu | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Základní sazby | Vývoj nabídky peněz | Regeneron Pharmaceuticals | Průmyslové ceny | NEST | Nezaměstnanost v USA | Silná poptávka | Rostoucí inflace | Zoetis | OSN | Soud | Projev šéfa Fedu | Výrazný pohyb | Booking | PMI indexy | Události ve světě | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Maloobchodní tržby v USA | Americké volby | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Rostoucí ceny | Trend | Rusko-Ukrajinská krize | Pokles sazeb | Meziroční inflace v září | Applied Materials | Růst eurozóny | Sankce | Zásoby plynu | Kroky Fedu | Míra inflace | Windfall tax | Přebytek obchodu | Zdražování ropy | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Soukromý sektor | Průmyslová výroba v eurozóně | USD/RUB | Pomalé oživení | Vývoj na trhu | Ekonomický výhled | Pioneer Natural Resources | HDP Francie | Spotřebitelské ceny ve Spojených státech | Nemovitostní trh | Inflace v Německu | Maloobchodní prodej | Komerční banka | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Kraft Heinz | Odborníci | Oživení poptávky | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Očekávané výsledky | Japonský akciový index Nikkei | Americké akcie včera | Napjatá situace | Makroekonomická data | Tempo růstu | Snížení daně | Bilance ECB | Americké dluhopisy | Pohonné hmoty | Biliony | Zdražování energií | Úrokové sazby | ETF | Nové dluhopisy | Akciové trhy | Struktura HDP | T-Mobile US | Analýza akciových trhů | Zhoršení výhledu | Ekonomika Slovenska | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Humana | Pokles německé ekonomiky | Varování | Guidance | Počty nových žádostí o podporu | Viceprezident ECB | Reinvestování | APP | Obchodní aktivity | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | EOG Resources Inc | Rally | Reálná ekonomika | Bankovní rada | Smíšené obchodování | Macron | Výrazný propad | Aktuálně trh | Zasedání České národní banky | Výsledek obchodování | Členství v EU | Globální ekonomický výhled | Spokojenost | Míra nejistoty | Mezinárodní dohody | První odhad | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | HDP za Q2 | Cenový strop | Růst zaměstnanosti | Druhý odhad amerického HDP | NextEra Energy | Problémy v dodavatelských řetězcích | České měny | Očekávaný vývoj | Tuzemský průmysl | Nezaměstnanost v Německu | Business | Indikátory | Ceny výrobců v eurozóně | Nejnovější statistika | Investování do akcií | Pokles cen | Využití umělé inteligence | Automatic Data Processing | Zvedání úrokových sazeb | Řešení energetické krize | Peněžní trh | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Krach banky | Holubičí tón | Výsledky amerických společností | Výsledky voleb | Nový týden | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | EUR/TRY | Zdravotnictví | Plynovod Nord Stream | České ceny výrobců | Economic | Norfolk | Časový úsek | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Empire State Index | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Silná koruna | Výsledek voleb | Vedení ECB | Česká inflace | Špatné zprávy | Prodeje automobilů | Zisky firem | Čínský akciový trh | Ekonomika eurozóny | ISM ve službách | Ztráty | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Růst úrokových sazeb | Největší pokles | Politika | Duke Energy Corp | Zvyšování úrokových sazeb | Výzkumná společnost | Čínský jüan | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Zpráva amerického ministerstva obchodu | Americké futures | České mzdy | Strach z inflace | ECOFIN | Deutsche Telekom | Nejnovější údaje o inflaci | Nike | Kompenzace | Forint | Akciový trh | Velká Británie | Německý průmysl | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Dnes zveřejněná data | Zasedání FED | Pokles průmyslové výroby | Japonský akciový index | Spotřebitelská důvěra v Německu | Cena pohonných hmot | Členové bankovní rady | Dnešní kalendář | Obchodování na devizovém trhu | Americký ministr financí | Zdraví ekonomiky | Vypuknutí pandemie | Optimismus investorů | Nálada | Aktivita ve službách | Geopolitická rizika | FAO | Letectví | 1D | Nákupy | Výhled trhů | Energetická krize v Evropě | Měnové politiky | Vnímání | Obchodní řetězce | Automotive | Index volatility VIX | Předstihový ukazatel | Snížení základní úrokové sazby | Investor | Sentiment v USA | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Česká národní banka | Zklidnění situace | Výnosová křivka | Ekonomická data | Historická maxima | Elektřina | Philadelphia Fed Business Outlook | Situace v průmyslu | Dobrá zpráva | Karanténa | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Šéfka ECB | Investiční aktivity | Varianty koronaviru | Zhodnocení | Proinflační působení | Úrokové sazby ECB | Evropské akciové trhy | Poklidné obchodování | Výhled | Velmi volatilní | Klesající cena | Erste Group Bank | Vinci | Americký akciový index | Komerční banky | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Akciový index DAX | Colt CZ Group SE | Pravděpodobnost zvýšení sazeb | Embargo | Zápis Fedu | Joe Biden | Vývoj české inflace | Indexy nákupních manažerů | Energetické společnosti | Propouštění | Bilance | Tok kapitálu | Sentix index | Tradeři | Zaměstnanci | PayPal | Bankovní krize | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Ekonomické trendy | Dobrý výsledek | PacWest | Data o inflaci | Expanze | Největší ekonomika | Více volatilní | Růst cen energií | Znovuotevření ekonomiky | General Motors | Fondy | Dlouhodobý trend | Pracovní trh | Walt Disney | Situace v Číně | Měnové unie | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Tether | Německé ekonomiky | USA inflace | Růst průmyslové produkce | Nikkei 225 | Počet nakažených | Vývoj nabídky peněz M1 | Spread | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | Americká vláda | New York | St. Louis | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Vlády | Fresenius | Zajišťování | Euro včera | Německé tovární objednávky | Tightening | Protipandemická opatření | Zpřesněná data | Riziko likvidity | Exotické měny | Ceny plynu a elektřiny | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Navyšování cen | Napadení Ukrajiny | Akcie ve světě | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Slabší kurz | Majoritní akcionář | Prezidentské volby | Dollar | Výnosy německých dluhopisů | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Zklamání investorů | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Vývoj ceny ropy | Úroková sazba | Devizové rezervy | České vlády | FX trh | Burza | Ekonomický kalendář | Poradenství | Guvernér Rusnok | Zlepšení nálady | Americká inflace | Rozvoj | Investovat do akcií | RBA | Americká administrativa | Reinvestice | Heineken | Průmyslová výroba ve Spojených státech | Rozhovor | Dlouhá pozice | Spotřeba domácností | Pracovní den | Transakce | Vysokoúročené měny | Březnová data | Slabší dolar | Měny | Ekonomika Španělska | Produktivita práce | Dna | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sankce proti Rusku | Sezónnost | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Tržní kapitalizace tetheru | Zaměstnanost | Profitovat | Glencore | Irsko | Nová historická maxima | Energie | Pasivní příjem | Prezidenti a premiéři | Inflace v březnu | PMI ve zpracovatelském průmyslu | Šance | Nezaměstnanosti v Německu | EUR/CHF | Cenový pokles | Fed dnes | Cykličnost | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Pokles ekonomické aktivity | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Americká burza | Sazby | Silný pokles | Historie | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Ukončení nákupu aktiv | České maloobchodní tržby | Konsolidace | Thomson Reuters | USD | Fundamenty | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Jednání ČNB | Finanční trh | Růst poptávky | Velké ekonomiky | Americké vlády | Rozhodnutí centrální banky | Reakce investorů | Data z Německa | Eni | Dlouhodobější výhled | Nové prognózy | Globální ekonomický kalendář | Carry trades | Stav ekonomiky | Sentiment na trzích | Prezident Putin | Pravděpodobnost recese | Člen bankovní rady | Rusko | Smíšené výsledky | Jestřábí ECB | Ceny výrobců | Akcionář | Fixní kurz | Eskalace konfliktu | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Obchodní den | Signál | Írán | Zlepšení sentimentu | Zdražování | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | Odhady růstu | Výsledkové sezóny | Tržby obchodníků | Domácí měny | Britská vláda | České sazby | ADP | Projev šéfa Fedu Powella | Repo sazba | Kupní síla | Úbytek | Ocenění | Ropy | Důvěra amerických spotřebitelů | Nové žádosti o podporu | Omezené dodávky | Míra úspor | NFIB | Větší riziko | Výdaje | Uvalené sankce | Mzdová vyjednávání | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Společnost | LTV | Důchody | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | Futures na americké akcie | Dynamika mezd | Colt | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Utažení měnové politiky | Patová situace | Negativní výhled | Vysoká volatilita | Očekávaná inflace | Jerome Powell | Jestřábí Fed | Německá burza | Německé akcie | Volatilita trhů | Investování | Non-Farm Payrolls | Výkon německé ekonomiky | Rozšíření | NBER | Volatilita | Situace v USA | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Americké ministerstvo financí | Americká spotřebitelská důvěra | Vienna Insurance Group | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | Výsledek HDP | Koruna posiluje | CEE | Nízká nezaměstnanost | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Organizace | Vliv úrokových sazeb | Banky | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | USD/CNY | Celkové příjmy | Services | VIX | Stock Exchange | Růst | Německé hospodářství | Dopad na finanční trhy | Akcie společnosti Alphabet | Centrální bankéři | Fed včera | Polská centrální banka | Letošní maximum | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Průmyslová produkce v eurozóně | Hospodářské výsledky | PMI pro sektor služeb | Propad průmyslové výroby | Norská koruna | Dostatek likvidity | Proti trendu | VMware | Zajištění | Dominion Energy | Administrativa | Výnosy amerických státních dluhopisů | Fortinet | Ekonomický rozvoj | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | PCE index | Komoditní | Rychlý růst cen | Cenový index | Prodeje | Eva Zamrazilová | Průmyslová produkce | Úročení | Meziroční růst | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Konsolidační balíček | Varovné signály | Tuzemská měna | ISM index | Valuace | Vliv nezaměstnanosti | Panika | Měnový pár | Měnové podmínky | Očekávaný růst | Vstupu do EU | Ovlivňování | Makroekonomické predikce | Vakcinace | Německá míra nezaměstnanosti | Dovoz | Šíření koronaviru | Převzetí banky | Merck KGaA | Globální ekonomické trendy | Nejvyšší výnos | Magnificent 7 | Dnešní datový kalendář | RTX | Wall Street | Vlna pandemie | Komentátor | L3Harris Technologies | McKesson | Itochu | US dluhopisy | Na burze | Ekonomický cyklus | Sazby v Polsku | PayPal Holdings Inc | Firemní výsledky | Zasedání turecké centrální banky | Nesoulad | Bayer | Situace na americkém trhu práce | Tvorba pracovních míst v USA | Výsledky společnosti Nvidia | Předstihové indexy | Dlouhodobý pohled | Dluhopis | Kondice ekonomiky | Inflace v České republice | Snižování cen výrobců | Qualcomm | Český trh práce | IMF | Výhled v eurozóně | Vývoj devizových rezerv | Index spotřebitelských cen | Deficit zahraničního obchodu | Američtí centrální bankéři | Jednání centrálních bankéřů | Pracovní místa | Globální výhled | Měny v regionu | Posilování koruny | Analytička | Růst výrobních cen | Vývoj peněžní zásoby | Viceguvernér ČNB | David Vagenknecht | Nová prognóza Fedu | TJX Companies | Dění na finančním trhu | Přebytky zahraničního obchodu | Události tohoto týdne | Podpůrné programy | Systematické riziko | Freedom Finance Europe | Fannie Mae | Ekonomika oživuje | Nejnovější data | Konvergence | Spotřebitelský sentiment v USA | Politická situace | Jádrová spotřebitelská inflace | Raytheon | Rekordní maxima | České hospodářství | Válka na Ukrajině | Progres | Akciové indexy | Rozšiřování kapacit | Průmyslové objednávky | Data o HDP | Vliv na akciové trhy | Americký prezident | Christine Lagardeová | Euro Stoxx 50 | Kapitálové rezervy | EUR/PLN | Banka UBS | Futures na S&P 500 | Island | Americký index | Tisková konference Bank of Canada | Akciový index S&P 500 | Úsporný tarif | Cena mědi | Inflace | Advanced Micro Devices | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Růst cen ve výrobě | Akciové trhy ve Spojených státech | Fiskální rok | Data z průmyslu | PMI z výroby | UBS | Vliv inflace | JOLTS | Ekonomické dopady | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Nová prognóza | Celkový trend | Prodej | iPhone | Německé ceny | Viceguvernérka | Zasedání Fedu | Prezidentka ECB | Akcie v Asii | Zprávy | HDP Německa | Současný stav | Japonská vláda | Růst cen ropy | Rozhodnutí bankovní rady ČNB | Výhled pro Německo | Meziroční inflace v eurozóně | Španělsko | Dolary | Evropské trhy | Prognózy ČNB | Averze k riziku | Vyhlídky | CZ | Bunds | Silné cenové tlaky | Silný růst | Míra | Santander | Vojenský konflikt | Snižování cen | EURCZK | Program nákupu aktiv | Dai-ichi Life Research Institute | Tapering | Technická recese | Uplynulý rok | Kurz EUR/USD | Projev Jeroma Powella | Reálná mzda | Pokles HDP | Shell | Výrazný pokles | Financial | Vyšší poptávka | Akcie bankovních společností | Akciové tituly | Předpověď | Pokračující pokles | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Sazby ČNB | Státní svátek | Výkonnost | Údaje | HDP eurozóny | Spotřební daně | Globální dodavatelské řetězce | Pandemie koronaviru | Intervence ČNB | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Zpomalování ekonomiky | Průzkumy | Výsledky průzkumu | Forwardové sazby | Růst spotřebitelských cen v USA | Srovnávací základna | Tempo růstu spotřebitelských cen | Automobilky | Booking Holdings | Northrop Grumman | Carry trade | Inflace v Evropě | Index S&P 500 | Graf | Odliv dividend | Ropa Brent | Spotové ceny | Zpráva o inflaci | Hrubý domácí produkt | Pokles exportu | Přehled | Riziko | Zhoršení nálady | Eurodolar | Short | Ekonomické události | ČNB Tomáš Holub | Ukončení intervencí | Pár EUR/USD | Výnosové křivky | Zveřejněná data | Kontext | Stavebnictví | Biden | Hennessy | Index volatility | Spotřebitelská nálada | Ústup inflace | Pozitivní impulz | Výhled na příští rok | Institut Ifo | Dopady války na Ukrajině | Reportované výsledky | CVS | Měsíční data | Nová data o inflaci | Index spotřebitelské důvěry | Snížení spotřeby | Makro data | Ekonomická situace | Indikace | Nově zahájené stavby domů | Rodinné rozpočty | Česká koruna | CEE region | OECD | Předpokládaný růst | Data z americké ekonomiky | ČR | Obchody | CHF | Dezinflační proces | Ekonomická důvěra | Běžný účet | Pokles české ekonomiky | Oslabení koruny | Index Nikkei | Platební bilance ČR | Vyšší ceny ropy | Americká data | James Bullard | GDPNow | ABB | Zastropování cen elektřiny | PX index | Zdražení ropy | Zvýšení úrokových sazeb | Odhad amerického HDP | Změna trendu | Parlamentní volby | Kevin McCarthy | Solidní růst | Snížení daní | Technologické firmy | Jakub Matis | Akciový index | Rekordní minimum | UBS Group AG | Koruny vůči euru | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Růst výnosů u amerických dluhopisů | Dividendy ČEZ | Počet pracovních míst | Akumulace | Medián | Změny sazeb | Automobilový průmysl | Index CPI | Poptávková strana | Indikátory sentimentu | Export do Ruska | Veřejný sektor | Index nákupních manažerů (PMI) | Aleš Michl | Cena hliníku | Průmysl v eurozóně | S&P 500 | Prosincová inflace | Informace o vývoji inflace | Prognóza ČNB | Podpora | Marriott | Výkon společnosti | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Volkswagen AG | Devizové intervence | Volatility | Prezident Joe Biden | Makroekonomické údaje | L3Harris | Mexické peso | ADP report zaměstnanosti | First Republic | MT4 | ECB dnes | Thermo Fisher Scientific | Mediánová mzda | Hermes International | HDP v eurozóně | Haruhiko Kuroda | MF ČR | Activision | Manažeři | S&P Global Inc | Silný propad | Sada dat | Finance | Exxon | E-commerce | Německá vláda | Zemní plyn | Snižování inflace | Německo | Japonsko | Akcie v USA | 3M PRIBOR | Fiserv | Kapitalizace tetheru | Inflace v říjnu | Opatření | Maďarský forint | Německý Ifo index | Červnová inflace | Vyšší ceny | Visa | Americká centrální banka dnes | Krach | Čeští investoři | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Energetický sektor | Hotovost | Kurzy.cz | ConocoPhillips | MJ | Poptávková inflace | Světové akciové trhy | Ekonomické zpomalení | Konjunkturální průzkum | Polská vláda | Walmart | Sempra Energy | Makroekonomický kalendář | Samou | Rozhodnutí ČNB | Směřování | JPMorgan Chase & Co | Marathon | Christian Dior | Kartel OPEC | Viceprezident | Boční trend | Spotřebitelské ceny | Korunové sazby | Hamás | Nvidia | Setkání centrálních bankéřů | Rozpočet | Ruský plyn | Japonská centrální banka | Erste Group | Daně z neočekávaných zisků | Vice | České ceny | PEPSICO | Tuzemský maloobchod | Ceny komodit | Prognózy inflace | Nižší růst | Základní úroková sazba | Úvěrové podmínky | BNP | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | Finanční svět | Obchodní partner | Proinflační faktor | Intuit | Vývoj obchodní bilance Turecka | Zpomalení globální ekonomiky | Výroba automobilů | Vývoj kurzu koruny | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Snižování úrokových sazeb | Dostupná data | Dobré zprávy | Růst české ekonomiky | Zamyšlení | Domácnosti | Provozní zisk | Evropské indexy | Ceny zemního plynu | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Ekonomické výsledky | Situace | Důvěra v eurozóně | Zprávy z ekonomiky | Vysoká inflace | Makro | Prime | Očekávaná data | Měkké přistání | Evropská centrální banka | Český HDP | DOT | Jednání ECB | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Platební bilance | Cheniere Energy | Tržby | Bancorp | Interpretace | Vládní koalice | Snížení sazeb | IG | Investiční rozhodnutí | Koruna dnes | Fond | Ruské akcie | Závislost | London Stock Exchange Group | Tomáš Nidetzký | Stagnace | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Proinflační rizika | Růst mezd | Luboš Růžička | Situace v Německu | ISM indexy | Růst americké ekonomiky | Řetězec | Vysoká hodnota | Kofola ČeskoSlovensko | ECB | Ceny v průmyslu | Futures kontrakty | Sazba ČNB | Světové centrální banky | Otevírání ekonomiky | Vánoce | Ceny nemovitostí v USA | Intervenovat na devizovém trhu | Ztráty zaměstnání | BAT | Abbott Laboratories | PX Pražské burzy | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Eurozóna | Dodavatelské řetězce | Česká ekonomika | FXstreet | Vývoj inflace | M1 v Turecku | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Euro STOXX | Oslabení kurzu | Tuzemská inflace | Rozvolnění protipandemických opatření | Důvěra v tuzemskou ekonomiku | Prodej aut | Ruská ekonomika | Oslabení kurzu koruny | Indikátor | HICP | Vysoká poptávka | Conference Board | Ekonomické údaje | Vývoj německé ekonomiky | Proinflační riziko | Měnověpolitické zasedání | Inflační očekávání | Intervenovat | Výnosová křivka v USA | Největší evropská ekonomika | Optimismus na akciových trzích | Aktuální prognóza | Statistici | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Ranní okénko | Situace na trhu práce | NBP | Sazby ECB | Ekonomiky eurozóny | Verbální intervence | Krize v Evropě | Měnová politika | Nárůst výnosů | Analytik | Konsenzus | KLM | Freeport-McMoRan | Silnější kurz | Růst ceny | Trh práce v USA | Hodnota akcií | DSTI | Dluhopisy | Chování spotřebitelů | Česká vláda | Vyšší sazby | Ekonomické vyhlídky | Makro prostředí | Ruský akciový index | ISM | Měsíční report | Micron Technology Inc | Americký index S&P 500 | Ekonomická nálada | Charter Communications | Newmont | Sazby beze změny | Philadelphia Fed | Index inflace | Velké technologické firmy | Pozornost trhu | Přicházející recese | TLTRO | Americké banky | Covidová situace | Dluhová krize | Inflace v ČR | Cenový propad | Poptávka | Elektrická energie | Alphabet (Google) | Fitch | Index Exportu | Reckitt Benckiser | Co bude | Zasedání Bank of England | Krypto | Bulharsko | Tempo inflace | Expirace | Čína | Očekávání trhu | Depozitní úrokové sazby | Nominální růst | Růst HDP | G7 | Uptrend | Zvýšení inflace | Hospodaření českého státu | Shell Plc | Výsledky průzkumu Michiganské univerzity | Firma | Meta Platforms | Reporty | Novartis AG | Počasí | Cykličnost ekonomiky | Německý index DAX | RBI | Marsh & McLennan | HSBC Holdings | Prohloubení deficitu | Mzdově-inflační spirála | Poslanecká sněmovna | Prognóza americké centrální banky | Novo Nordisk A/S | MPSV | Emerging markets | Větší pokles | Inflace ve Velké Británii | Vlna omikronu | Počet nezaměstnaných | Chod ekonomiky | Microsoft Corp | Deere | USA | Fiskální politika | Tržby v maloobchodě | Nezaměstnanost v ČR | Rozhodnutí bankovní rady | Deutsche Bank | Spojené státy | Nastavení měnové politiky | Maďarská centrální banka | Index PMI | Inflace v Turecku | Turecké liry | Tuzemská nezaměstnanost | SWIFT | Globální trhy | Přerušení dodávek ruského plynu | Růst cen nájmů | Hlavní ekonomické události | Inflace spotřebitelských cen | Politické rozhodnutí | Naše prognóza | Federální rezervní banky | Cykly | Česká nezaměstnanost | MetLife | Finanční podmínky | Zlato | Průmysl a zahraniční obchod | Turistický ruch | Ekonomové | Estée Lauder | JPMorgan Chase | Desetileté dluhopisy | Obchodní bilance | Raytheon Technologies | Turistické sezóny | Monster Beverage | Inflace ve světě | Terra (LUNA) | Zveřejnění výsledků HDP | Zpomalování inflace | Omicron | Ceny nafty | Spekulace | Sankce vůči Rusku | Důvěra v českou ekonomiku | Rostoucí úrokové sazby | Celková inflace | Reálné příjmy | Hlavní indikátor | Načasování | Novo Nordisk | Velké investice | Silicon Valley | Jádrová inflace v eurozóně | Dodávky zemního plynu | Zvýšení limitu pro zadlužení | ECB Christine Lagardeová | Problémy české ekonomiky | Zasedání amerického Fedu | Celková nabídka | Verizon Communications | Evropské akcie dnes | Dolar | Setkání OPEC | Konjukturální průzkum | PMI index | Průmyslová produkce v srpnu | Air Liquide | Verizon | Ceny v zemědělství | Pražský PX | Forexu | Globalizace | Údaje z německé ekonomiky | Pandemie | JPMorgan | Napadení Ukrajiny Ruskem | Údaje o nezaměstnanosti | Výprodej | Index DAX | Mzdová dynamika | Pozice | Home Depot | Tomáš Holub | Držení short pozice | Výkyvy cen | Nálada v USA | Gilead Sciences | FED sazby | Zahraniční akcie | Indikátor důvěry | Strategie carry trade | Růst ekonomiky | Navýšení úrokových sazeb | Stagflace | Hlavní ekonomka | Jestřábí přístup | EU | Philip Lane | Anheuser-Busch inBev | Ceny mědi | Optimismus spotřebitelů | Objem investic | Index pražské burzy | Ford Motor | M2 | Pokles zásob | Nakupovat | Bloomberg Economics | Vysoké ceny | Nastavení sazeb | Odvětví | Conference Board index | Impulzy | HDP v Evropě | Akcie evropských bank | Důvěra v Německu | Schodek | Výrobní náklady | Oslabování koruny | Micron Technology | Vysoké zisky | Trhy v USA | Prognóza ECB | Akciové futures | Aktuální nálada | GSK | Americký akciový index S&P 500 | Retail | Nominální mzda | Bělorusko | Ekonom | Volby do Kongresu | Zrušení superhrubé mzdy | Optimismus | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Hermes | Ekonomka | Odhad růstu ekonomiky | Akcie online | Ukazatele | Procter & Gamble | Vývoj na akciovém trhu | Fundamentální pozadí | Ekonomická zpráva | Banka First Republic | PMI ve službách | Americký tapering | Spekulanti | Helena Horská | Konzervativci | Slovensko | Stabilita | Sony | Holding | Pražský index PX | Výnosy státních dluhopisů | Indická rupie | Zpomalení růstu | Obchod | Trh s kryptoměnami | Pokles nezaměstnanosti | MasterCard | Pocity | Ekonomické aktivity | Mzda | Christine Lagarde | SVB | Banka | Volkswagen | Miliardy | Geopolitika | Cíle | Nákup aktiv | Výrobní inflace | Světové trhy | Prodeje existujících domů | AXA | Zásobníky | Průmysl eurozóny | Základní sazba | Vyšší úroveň | MSCI index | Zpomalování americké ekonomiky | Bezpečnost | Výnosy | Další kryptoměny | Komodity | Vyšší inflace | Index euro stoxx 50 | Americký ISM | Ekonomické prostředí | KBW | Vývoj obchodní bilance | Osobní výdaje | | Kartel OPEC+ | Epidemie koronaviru | Aktualizovaná prognóza | CNY | Zpracovatelský průmysl | Zlotý | Výprodej dluhopisů | Práce | Data z ekonomiky USA | Brazilský real | Průmyslová výroba v USA | Čas na nákup | Dollar General | Trend klesající | Beyoncé | American Express | Růst cen průmyslových výrobců | Analýza | Dubnová inflace | TradingEconomics | Globální finanční trhy | Růst cen výrobců | Anexe Krymu | Zasedání bankovní rady | Aktuální situace | Abbott | Šíření varianty omikron | Počet nezaměstnaných v Německu | Vlastnictví | CAD | Vysoké úrokové sazby | Energetické krize | Šíření nákazy | Tržní ocenění | Objednávky | Příjmy domácností | Klesající inflace | Hry | Osobní příjem | Zastropování cen plynu | Aktuální kurz | Kurz EUR | Devizové rezervy ČNB | BlackRock | Dnešní události | P&G | Růst průměrné mzdy | Americké tovární objednávky | Nálada na finančních trzích | Další pokles | Express | Nákup dluhopisů | Kotace | Rychlost | Dluh eurozóny | Nezaměstnanost v lednu | Ekonomický růst | Žádosti o podporu | Růst ceny ropy | Odhady HDP | Průmysl v Německu | Astrazeneca | Banky v eurozóně | Američané | Meziroční inflace v Německu | Enel | ČNB dnes | Psychologický efekt | Zlepšení | Přísná měnová politika | REITs | Duke Energy | Evropský kalendář | Dragon | Bilance zahraničního obchodu | Constellation Brands | Akcie | Sanofi | Japonský jen | Meziroční inflace | Postupné otevírání ekonomiky | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Target | Úroková míra | Sentiment trhu | MF | Kontrakt | Altria Group | Klíčový okamžik | Podniky | Texas Instruments | Cena zemního plynu | Ministr financí | Názory analytiků | Prodeje domů v USA | Analytický tým | Produkce ve stavebnictví | Skepse | Průzkum ČSÚ | Podnikatelské investice | Ruský akciový index MOEX | Český výrobní sektor | Fed Business Outlook | Míra nezaměstnanosti v dubnu | Pražská burza | McKesson Corp | Zastropování cen | Philip Morris | Akciový index Nikkei | Nasdaq | Jan Frait | Výše devizových rezerv | Nonfarm Payrolls | Vliv války | Poměrové ukazatele | AbbVie | Nálada v ekonomice | Geopolitická situace | Znehodnocení hodnoty měny | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Konflikt mezi Íránem a Izraelem | Zrychlení růstu | Geopolitické napětí | Index nových objednávek | Nákladové tlaky | Inflace v USA | Německá nezaměstnanost | Pokles reálných mezd | Hike | Globální sentiment | Americké ceny nemovitostí | Výsledky amerických voleb | Propad indexu | Nízká inflace | Domácí poptávka | Tisková konference šéfa Fedu | Amazon | Equinix | Němečtí exportéři | Dluhopisy s kratší splatností | Reakce ČNB | EK | Investorská nálada | Údaje o inflaci | Zemědělství | Štěstí | Sektor služeb | Německá inflace | FOMC | Belgie | Indikátor ekonomického sentimentu | Čínský HDP | V4 | Měnové politiky v USA | Nálada v české ekonomice | Statistika | Vývoj ceny | Výraznější pokles | EOG Resources | Zveřejňování výsledků | Podnikatelské klima | Inflační šok | Největší stablecoin | Dubnový PMI | CSX | Napětí mezi Ruskem a Západem | Zajištění proti inflaci | Cyklus utahování měnové politiky | Jednodenní zisk | Kryptoměny | DPH v Německu | HealthCare | Lepší zítřky | Tým FXstreet.cz | Mzdy | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Británie | Prohlášení | Tesla | Vývoj jádrové inflace | Normalizace úrokových sazeb
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Hodnotový investor
Hodnoty Běžné likvidity
Hodnoty bytů
Hodnoty CNN Fear and Greed Indexu
Hodnoty COT
Hodnoty COT reportu
Hodnoty EPS
Hodnoty investice
Hodnoty kapitálu
Hodnoty MACD

Následující klíčová slova

Hodnoty NFT
Hodnoty novozélandských mléčných exportů
Hodnoty P/B
Hodnoty P/CF
Hodnoty ropy
Hodnoty VIX
HOG.US
Hoch Capital
Hoch Capital Ltd
Holandsko
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít