Čtvrtek 23. května 2024 22:43
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
FTMO férovost
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
FTMO férovost

Větší pokles

img

Analýza páru GBP/USD ze dne 22. května. Libra se nevzdává.

23.05.2024 Vlnový pattern na páru GBP/USD zůstává poměrně složitý. Úspěšný dubnový pokus o průraz Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil připravenost trhu vytvořit sestupnou vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern bude mnohem jasnější a eliminuje riziko dalších komplikací. Absence poklesu instrumentu v posledních týdnech ale vyvolává pochybnosti o ochotě trhu prodávat. Sestupná vlna 3 neboli C by se mohla prodloužit, podobně jako předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

Analýza páru GBP/USD 21. května 2024

22.05.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný dubnový pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % naznačil, že trh je připraven vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud bude tvorba této vlny skutečně pokračovat, pak se vlnový pattern výrazně zjednoduší a hrozba komplikace vlnové analýzy zmizí. Pár ale v posledních týdnech zůstává na stejné úrovni, což nás opět nutí pochybovat o připravenosti trhu na prodej. Sestupná vlna 3 neboli C může klidně být velmi dlouhá, stejně jako všechny předchozí vlny současného, ale stále sestupného úseku trendu.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 16. května

17.05.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukázal na ochotu trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, bude vlnový pattern mnohem jednodušší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí. V posledních týdnech ale pár zůstává na stejné úrovni, což vyvolává pochybnosti o připravenosti trhu na prodej. Klesající vlna 3 neboli C by se ale mohla velmi prodloužit, stejně jako všechny předchozí vlny současného stále klesajícího segmentu trendu.
img

Ranní shrnutí (15.05.2024)

15.05.2024 Údaje o CPI nabízejí šanci na holubičí překvapení. Očekává se, že základní meziroční údaj naznačí snížení tempa růstu cen na 3,6 % oproti březnovým 3,8 %. Rozložení hlasů se však v tomto případě vyznačuje značnou směrodatnou odchylkou rozložení hlasů, takže pozor na možné překvapení směrem nahoru nebo dolů. Celkový výsledek zprávy bude do značné míry záviset na tvorbě cen v sektorech pronájmů a automobilů.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 9. května. Andrew Bailey dělal, co mohl.

10.05.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukázal na ochotu trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, bude vlnový vzorec mnohem jednodušší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 2. května. Závěrečný akord pro dolar

03.05.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil, že je trh připraven vybudovat klesající vlnu 3 nebo c. Pokud bude tato vlna skutečně pokračovat ve své konstrukci, pak se vlnová struktura výrazně zjednoduší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza pro pár GBP/USD, 29. dubna. Trh čeká na důležité statistiky.

30.04.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačil připravenost trhu vybudovat klesající vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna bude dál vyvíjet, vlnový pattern bude mnohem jednodušší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 26. dubna. Libra se v pátek obchodovala beze změn.

29.04.2024 Vlnová analýza pro pár GBP/USD zůstává poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech se může projasnit. Úspěšný pokus o průraz Fibonacciho úrovně 50,0 % ukazuje na připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 neboli C. Pokud se tato vlna skutečně bude dál rozvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a riziko komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza páru GBP/USD ze dne 24. dubna 2024

25.04.2024 Co se týká páru GBP/USD, vlnová analýza zůstává poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech by se mohla vyjasnit. Úspěšný pokus o proražení Fibonacciho hladiny 50,0 % ukazuje na připravenost trhu vystavět klesající vlnu 3 nebo C. Pokud se tato vlna bude opravdu dál rozvíjet, vlnový pattern se výrazně zjednoduší a hrozba komplikace vlnové analýzy zmizí.
img

Analýza měnového páru GBP/USD na 23. dubna. Prodávajícím se na první pokus nepodařilo překonat hranici 1,2313

24.04.2024 Vlnová analýza měnového páru GBP/USD je i nadále poměrně složitá, ale v nadcházejících týdnech se může vyjasnit. Úspěšný pokus o prolomení Fibonacciho úrovně 50,0 % naznačuje připravenost trhu vytvořit klesající vlnu 3 nebo C. Pokud tato vlna skutečně bude pokračovat ve své výstavbě, bude vlnová struktura mnohem jednodušší a hrozba zkomplikování vlnové analýzy zmizí.
img

GBP/USD: obchodní plán na americkou seanci 27. března (analýza dopoledních obchodů). Libra se snaží projevit růst.

27.03.2024 V ranní předpovědi jsem se zaměřil na úroveň 1,2623 a na jejím základě jsem plánoval učinit rozhodnutí o vstupu na trh. Podívejme se na 5minutový graf a zjistěme, co se tam stalo. Růst a vytvoření falešného průrazu tam vedly k prodejnímu signálu, ale pokles nenastal. Po krátké době býci dosáhli průrazu dolů a reverzního testu úrovně 1,2623, což je přinutilo opustit short pozice a otevřít long pozice. V době psaní článku jsem ještě nezaznamenal prudký růst. Odpoledne se technický obraz nezměnil.
img

USD/JPY. 19. března. Bank of Japan zvýšila úrokovou sazbu na 0 %

19.03.2024 V pondělí se pár USD/JPY na hodinovém grafu během dne prakticky nepohnul, ale přes noc pokračoval v pohybu vzhůru a konsolidoval nad hladinou 149,66. Růst americké měny tak může pokračovat směrem k další korekční úrovni 0,0 % (150,89). Vzestupný trendový kanál charakterizuje náladu obchodníků jako "medvědí."
img

GBP/USD. Analýza na 28. února. Libra i nadále stojí na místě

28.02.2024 Pro měnový pár GBP/USD je vlnová analýza i nadále poměrně jasná a zároveň složitá. Pokračuje výstavba nového klesajícího trendového úseku, jehož první vlna nabyla velmi protáhlé podoby. Druhá vlna se rovněž ukázala jako poměrně rozsáhlá, což nám dává důvod očekávat prodlouženou formaci třetí vlny.
img

„Odpovědné“ firmy rostou rychleji než trh. Na druhou stranu nemusí být dobře připraveny na válku

12.02.2024 Z porovnání výkonnosti firem, které ovládají světové žebříčky ESG (udržitelnost, odpovědnost), za poslední tři roky vyplývá jejich nadprůměrná výnosnost v růstových letech. Naopak, v době krize, která překvapila svět zahájením války Ruska pro Ukrajině, tyto „ESG“ společnosti ztrácely na své hodnotě víc, než trh jako celek. Vyplývá to z lednové studie World’s Top ESG Companies 2024 investiční společnosti Wonderinterest Trading.
img

Hypoteční sazby po snížení základní úrokové sazby ČNB opět klesnou. Co to znamená pro lidi, kteří čekají na vhodnou chvíli ke koupi?

08.02.2024 ČNB dnes oznámila další snížení základní úrokové sazby – dvojnásobné oproti tomu předvánočnímu. Takže jsme na 6,25 %. Minule už jen náznak možného snižování sazby ze strany ČNB měl za následek přehlídku nabídek nižších hypotečních sazeb ze strany komerčních bank, a tento trend pokračoval i po snížení. Část odložené poptávky, která bobtná už od léta předloňského roku, se opět přelije přes pomyslnou hráz dostupnosti hypotéky. Předpokládám, že někde u vysněné hodnoty okolo 4 % se ta hráz protrhne úplně. I přes mezikvartální nárůst nabídkových cen pražských bytů o 6 % se stále dá smlouvat, 74 % zájemců ale stejně neví jak. A majitelé kvalitních nemovitostí brzo ztratí důvody vyjednávat.
img

Ranní shrnutí (24.01.2024)

24.01.2024 Akcie v regionu APAC se obchodovaly se smíšeným sentimentem, podobně jako v USA během včerejší seance. Čínské indexy většinou posilovaly, zatímco japonský Nikkei a korejský Kospi během dne ztrácely.
img

Koukej, padá sazba. Hypotéky zlevnily a budou zlevňovat dál. Proč není nejlepší řešení sledovat jen čísla?

18.01.2024 Loni jsem porušil svoje pravidlo o tom, že si nebudu hrát na věštírnu v Delfách, a odhadl letošní pokles hypotečních sazeb někde mezi 5 % a 4 % a základní úrokovou sazbu na konci letošního roku někde okolo 3,5 %. A nyní dokonce k ještě nižšímu odhadu sazeb dospěl i Jakub Seidler z ČBA. Zároveň podle prognózy ČNB by letos průměrná inflace za celý rok měla dosáhnout 2,6 % oproti loňským 10,7 %. Samozřejmě je potřeba brát prognózy s rezervou, stále si ale myslím, že pokles ke třem procentům je zcela reálný, i vzhledem k vysoké srovnávací základně z loňského roku. V kombinaci s předpokládaným růstem ekonomiky o 1,2 % a v řadě případů i zvyšováním mezd lze myslím očekávat, že kupní síla obyvatel Česka poroste, alespoň oproti loňsku.
img

🟡Zlato se blíží k historickému závěru

22.12.2023 Výrazně větší pokles inflace PCE v USA, preferované měřítko inflace ze strany Fedu, vedl k silnějším pohybům na trhu. Mezi vítězi je zlato spolu s dalším poklesem výnosů. Pravděpodobnost snížení sazeb Fedu v březnu vzrostla nad 80 %!
img

BREAKING: Data EIA ukazují větší pokles zásob plynu, než se očekávalo

21.12.2023 K pátku 15. prosince 2023 byl pracovní plyn ve skladech hlášen Energetickým informačním úřadem (EIA) na 3 577 miliard kubických stop (Bcf), což představuje čistý pokles o 87 Bcf oproti předchozímu týdnu. Navzdory tomuto poklesu jsou současné zásoby o 240 Bcf vyšší než ve stejném období loňského roku a o 280 Bcf nad pětiletým průměrem 3 297 Bcf. Celkový pracovní plyn zůstává v pětiletém historickém rozmezí, což ukazuje na relativně stabilní dodávky ve srovnání s historickými standardy.
C:\fakepath\Britanie-libra.jpg

Míra inflace v Británii klesla na 3,9 procenta a je nejníže za déle než dva roky

20.12.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen v Británii v listopadu zvolnilo na 3,9 z říjnových 4,6 procenta. Je to výrazně větší pokles, než se čekalo, míra inflace je tak nejníže od září 2021, ale je stále téměř dvojnásobná proti dvouprocentnímu cíli britské centrální banky. Oznámil to dnes britský statistický úřad.
img

Průmysl v říjnu těžil opět z automotive

07.12.2023 Česká průmyslová produkce během října meziročně vzrostla, kdy po očištění o dva pracovní dny navíc dosáhla růstu o 1,9 % (+8,0 % bez očištění). Náš odhad stejně jako medián analytiků počítal se slabším výsledkem poblíž meziroční stagnace. Pozitivně se dle očekávání projevilo oživení v automotive, kdy kombinace nižší srovnávací základny a problémů v předcházejících měsících vedla k meziročnímu růstu produkce v tomto odvětví o více jak 20 %. Meziměsíčně průmyslová produkce rostla o 2,8 %.
img

Ekonomický kalendář: Trhy čekají na výsledky PMI z USA

24.11.2023 Po slabší obchodní seanci v Asii očekávají futures na evropské indexy otevření beze změny. Čínské indexy čelily vlně poklesů po včerejší úspěšné seanci, kterou podpořily zprávy o dalších balíčcích pomoci pro trh s nemovitostmi. Akciový trh přitom naznačuje, že situace v Číně je mnohem hlubším problémem, který lze jen těžko zalátat fiskálními programy. V důsledku toho každý z nedávných růstů hongkongských benchmarků nakonec vyústil v realizaci zisků.
C:\fakepath\eurusd-24112023-1.png

Denní analýza pro EUR/USD

24.11.2023 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu našel kupce kolem hladiny 50 % Fibonacciho retracementu (1,0858). Jsme nyní pod hladinou 61,8 % Fibonacciho retracementu (1,0960), což je nejbližší rezistence. Šance na větší pokles jsou omezené. RSI začíná stoupat u překoupené zóny, momentový indikátor klesá v pozitivní zóně. Kupci mají zájem, ale nemají dost síly. Jsme nad klouzavými průměry, SMA 20 roste pod SMA 100 a SMA 200. Na 4hodinovém grafu je očekávání neutrální. Technické indikátory jsou neutrální, což značí nejasný směr. Snažíme se překonat neutrální SMA 20, SMA 100 i SMA 200 rostou pod ním. Nejbližší rezistence je na 1,0960 (hladina 61,8 % Fibonacciho retracementu) a její překonání není příliš pravděpodobné. Případné proražení by mohlo vyvolat otestování hladiny 1,1000.
C:\fakepath\trader-31102023-36-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

31.10.2023 1) Zahraniční investoři drželi na konci třetího čtvrtletí české státní dluhopisy v rekordním objemu 847,1 miliardy korun. Představovalo to 28,79 procenta všech vydaných státních dluhopisů České republiky. Celkové zadlužení Česka prostřednictvím dluhopisů dosáhlo ke konci září 2,94 bilionu korun, vyplývá z údajů, které dnes zveřejnilo ministerstvo financí.
C:\fakepath\eurozona2.png

Míra inflace v eurozóně v říjnu klesla na 2,9 procenta, výrazně zlevnily energie

31.10.2023 Míra inflace v eurozóně v říjnu klesla na 2,9 procenta, uvedl dnes v rychlém odhadu unijní statistický úřad Eurostat. Je to větší pokles, než se čekalo, zejména díky výraznému snížení cen energií. V září míra inflace ve skupině dvaceti zemí, které používají společnou měnu euro, činila 4,3 procenta. Data za ostatní země Evropské unie, které nejsou zároveň členy eurozóny, rychlý odhad neobsahuje.
C:\fakepath\trader-19102023-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy se pohybují oběma směry jak na houpačce kvůli Venezuele a Izraeli

19.10.2023 Ceny ropy se dnes pohybují oběma směry jako na houpačce. Náladu na trhu ovlivňuje očekávání, že zmírnění sankcí USA vůči Venezuele by mohlo dostat na trh více ropy, a obavy, že konflikt mezi Izraelem a palestinským hnutím Hamás by se mohl rozšířit do celého regionu.
C:\fakepath\usdcad-06102023-2.png

Forex: Technická analýza USD/CAD

06.10.2023 USD/CAD: Z technického hlediska denního grafu proražení oblasti 1,3650 a následný růst naznačuje převahu kupců. Oscilátory začaly růst a nejsou zdaleka překoupené. To posiluje býčí výhled a mohli bychom otestovat maxima u 1,3785. Následuje hladina 1,3800 a po jejím překonání bychom mohli otestovat roční maxima u 1,3860. Na druhé straně oslabení pod 1,3700 by mohlo být long příležitostí okolo hladiny 1,3650. Poklesu by měla zabránit oblast 1,3610 – 1,3600. Její prolomení by mohlo vyvolat větší pokles. Pak bychom mohli oslabit k hladině 1,3550 nebo k důležité psychologické hladině 1,3500 či k oblasti 1,3450 – 1,3440.
img

Ranní shrnutí (04.10.2023)

04.10.2023 Včerejší seance na Wall Street skončila v negativním sentimentu. Index Nasdaq ztratil během dne více než 1,87 %, benchmark S&P500 1,37 % a Russell 2000 více než 1,87 %. Výprodeje zesílily po zveřejnění údajů JOLTS, které naznačily sílu amerického trhu práce, což by mohlo povzbudit Fed k dalšímu zvyšování úrokových sazeb.
img

Technická analýza ceny akcií MSFT na 27. září 2023

27.09.2023 V návaznosti na minulou analýzu ceny akcií MSFT stále věříme v medvědí trend, protože vidíme, že zranitelnost ceny akcií ožívá s jejím poklesem k srpnovým minimům. Kolem cenové úrovně 310 USD najdeme Fibonacciho retracement 38 % a černou horizontální trendovou linii. Obojí poskytuje ceně akcií klíčový support. Velmi pravděpodobně dojde k průrazu pod tuto oblast supportu a tento průraz umožní větší pokles k 291 USD, kde najdeme Fibonacciho retracement 50 %, a k cenové úrovni 285 USD, kde najdeme cíl na Fibonacciho extenzi 100 %. Pokud býci dokážou respektovat support na 310 USD, mohli bychom se dočkat odrazu ceny k oblasti rezistence 329 USD.
img

eToro Aktivita bitcoinu klesá

25.09.2023 Po dalších poklesech v aktivitě bitcoinu došlo po týdnu k poklesu. Minulý týden začal nad úrovní 26 000 amerických dolarů a na začátku týdne vykazoval volatilitu, zatímco investoři vyhodnocovali makroekonomické údaje.
img

➡️DE30 brání klíčovou podporu před ECB

14.09.2023 Rozhodnutí Evropské centrální banky o úrokových sazbách je těsné. Inflace zůstává vysoká, ale na druhou stranu se evropská ekonomika přiklání k recesi. Trh nicméně očekává, že se ECB rozhodne zvýšit úrokové sazby o 25 bazických bodů, což bude pravděpodobně poslední zvýšení v cyklu. Depozitní sazba aktuálně činí 3,75 % a očekává se, že sazba dosáhne vrcholu na 4 %.
img

Technická analýza zlata na 13. září 2023

13.09.2023 Cena zlata se pohybuje kolem 1 910 USD. Krátkodobý trend zůstává medvědí, protože cena po dosažení vrcholu v oblasti kolem 1 950 USD pokračuje v tvorbě nižších minim a nižších maxim. Teď umazala 61,8 % celé vlny růstu od úrovně 1 884 USD. Cena 1 910 USD je důležitý Fibonacciho support. Průlom pod 1 910 USD umožní větší pokles minimálně k 1 900 USD, pokud ne ještě níž. Nedávné nižší maximum 1 930 USD je rezistence. Býci musí cenu vytlačit nad tuto úroveň a šance na větší růst nad 1 950 USD se zvýší. V nejbližší době budou stále vládnout medvědi.
C:\fakepath\Nemecko5.jpeg

Průmyslová výroba v Německu klesla opět více, než se čekalo, dolů ji táhnou auta

07.09.2023 Průmyslová výroba v Německu klesla v červenci proti předchozímu měsíci o 0,8 procenta. Je to opět větší pokles, než se čekalo, a zároveň třetí meziměsíční snížení po sobě. Dolů výrobu táhl stejně jako v červnu především prudký propad automobilového průmyslu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil německý statistický úřad. Podle deníku Financial Times se tak stupňuje tlak na německou vládu, aby dělala víc pro vyvedení ekonomiky z útlumu.
img

Ranní shrnutí (16.08.2023)

16.08.2023 Úterní seance na Wall Street přinesla pokles amerických indexů. Nasdaq ztratil 1,14 % a index S&P500 klesl o 1,16 % a uzavřel seanci pod 50-denním EMA.
C:\fakepath\eurusd-18072023-1.png

Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 18.7.2023

18.07.2023 Akcie ve Spojených státech na začátku týdne posílily, dařilo se finančním a technologickým titulům. Investoři čekají na další kvartální výsledky firem. Na forexovém trhu mírně oslaboval americký dolar.
img

Dolar ztrácí půdu pod nohama před CPI 💲

12.07.2023 Ve 14:30 se dozvíme údaje o červnové inflaci v USA. Očekávání naznačují výrazný pokles, a to především kvůli vysoké základně z loňského roku. Přestože dnešní čtení pravděpodobně nezmění postoj Fedu ohledně červencového zvýšení sazeb, velmi nízké čtení a další pokles inflace PPI ve čtvrtek by mohly vést k tomu, že zvýšení sazeb na konci letošního roku bude posledním krokem americké centrální banky.
img

Cena etherea dosahuje klíčového bodu obratu, cílem je 1900 dolarů

11.07.2023 Cena etherea se pokouší o nový růst z 1 825 USD vůči americkému dolaru. ETH by mohlo růst, pokud dojde k jasnému posunu nad rezistenci 1900 dolarů.
C:\fakepath\forint.jpg

Inflace se v Maďarsku v červnu snížila na 20,1 procenta, čekal se větší pokles

07.07.2023 Meziroční míra inflace v Maďarsku se v červnu snížila na 20,1 procenta z květnových 21,5 procent. Oznámil to dnes maďarský statistický úřad. Inflace se tak snížila už pátý měsíc za sebou. V lednu se vyšplhala až na 25,7 procenta, což byla nejvyšší úroveň od roku 1996. Maďarsko se v poslední době potýká s nejvyšší inflací v Evropské unii. Ekonomové očekávali pokles zhruba k 18 procentům.
img

Rozpočtový deficit USA se zdvojnásobil

13.06.2023 Rozhodující budou dnes očekávaná inflační data. Pokud uvidíme větší pokles cenového tlaku, zejména v jádrových cenách, můžeme s jistotou vsadit na to, že výbor zítra oznámí pauzu a může naznačit, co lze očekávat v červenci tohoto roku. To vše si podrobněji probereme zítra.
C:\fakepath\Ukrajina.png

HDP Ukrajiny ve čtvrtletí meziročně klesl o 10,5 procenta, čekal se větší pokles

09.06.2023 Ukrajinská ekonomika v prvním čtvrtletí letošního roku meziročně klesla o 10,5 procenta, oznámilo dnes ukrajinské ministerstvo hospodářství. Jde o slabší pokles, než ministerstvo původně očekávalo, uvedla agentura Reuters. Ekonomika se tak přizpůsobuje událostem po ruské invazi lépe, než se čekalo.
img

BREAKING: Ropa roste po masivním propadu zásob

24.05.2023 Americký úřad pro energetické informace (EIA) dnes v 16:30 zveřejnil oficiální týdenní zprávu o zásobách ropy v USA. Medián mezi ekonomy očekával malý nárůst zásob ropy a destilátů a také mírný pokles zásob benzínu. Je však třeba říci, že tato očekávání byla sestavena před včerejším vydáním API, které ukázalo masivní pokles zásob ropy a benzínu.
C:\fakepath\eurusd-12052023-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD a zlato 12.5.2023

12.05.2023 EUR/USD: Tento měnový pár se na denním grafu odrazil od týdenního minima a očekávání je medvědí. Cena se setkává s prodejci kolem mírně klesajícího klouzavého průměru SMA 20 již několik dní. SMA 100 i SMA 200 jsou pod aktuální hladinou a rostou. Technické indikátory klesají v negativní zóně, což značí další možné oslabení. Na 4hodinovém grafu je očekávání medvědí. Jsme pod všemi klouzavými průměry. SMA 20 klesá pod neutrálním SMA 100. Technické indikátory míří mírně vzhůru v negativní zóně, což značí slabý zájem kupců. Prolomení pod support 1,0890 by mohlo vyvolat větší pokles.
C:\fakepath\eurusd-20042023-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD a zlato 20.4.2023

20.04.2023 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu ztratil býčí momentum, ale pokles je nejistý. Klouzavý průměr SMA 20 přestává růst pod aktuální hladinou kolem 1,0900. SMA 100 i SMA 200 rostou pod ním. Technické indikátory míří dolů v pozitivní zóně. Na 4hodinovém grafu je očekávání spíše medvědí. Klesající SMA 20 brání růstu, kupci se objevují kolem mírně rostoucího SMA 100. Technické indikátory jsou v negativní zóně a klesají.
img

🔴US500 před daty z maloobchodu klesá

14.04.2023 V předchozím týdnu byly zveřejněny údaje z amerického trhu práce, které naznačily sílu tamního pracovního trhu, zatímco na začátku tohoto týdne se investoři dočkali většího než očekávaného oklesu americké inflace CPI a PPI. Nyní přišel čas na zveřejnění zprávy o maloobchodních tržbách v USA za březen, která ukáže kondici amerických spotřebitelů. Celkové tržby by měly podle odhadů poklesnout o 0,4 % m/m po podobném poklesu v únoru, zatímco tržby bez aut by měly klesnout o 0,3 % m/m po poklesu o 0,1 % m/m v předchozím měsíci. Na jedné straně jsou údaje z trhu práce solidní a ukazují na růst mezd, ale zároveň se američtí spotřebitelé zdráhají zvýšit výdaje. Navíc v reálném vyjádření vypadá situace mnohem hůře.
C:\fakepath\audusd-05042023-analyza.png

Forex: Technická analýza AUD/USD

05.04.2023 AUD/USD: Z technického hlediska denního grafu by pokles pod 0,6730 – 0,6720 narazil na support kolem 0,6700. Další oslabení by mohlo vyvolat otestování oblasti supportu 0,6650 – 0,6645 a její prolomení by mohlo vyvolat větší pokles. Pak bychom mohli oslabit k hladině 0,6600 a k ročním minimům okolo 0,6565. Pokles by mohl pokračovat k důležité psychologické hladině 0,6500 a případně k oblasti supportu 0,6410 – 0,6400. Na druhé straně nejbližší rezistence je oblast konfluence u 0,6800 složené z SMA 50 a SMA 100. Její prolomení by bylo signálem pro kupce a mohli bychom překonat oblast 0,6835 – 0,6840 a otestovat oblast 0,6875 – 0,6880 a hladinu 0,6900. Další rezistence je u 0,6920 a po jejím překonání bychom mohli růst k oblasti 0,6955 – 0,6960 a případně k důležité psychologické hladině 0,7000.
img

Stagnace úroků u hypoték pokračuje

04.04.2023 Březnové výsledky Broker Consulting Indexu hypotečních úvěrů potvrdily stagnaci úrokových sazeb u hypoték, měřená hodnota klesla pouze o pět bazických bodů na 5,89 procenta. Meziročně se hodnota sledovaného indexu zvýšila o 1,59 procentního bodu, ve skutečnosti to potom znamenalo nárůst sazeb o celých 37 procent. Výrazné změny neočekávají odborníci ani v příštích měsících. Přispívá k tomu i rozhodnutí České národní banky o udržení dvoutýdenní repo sazby na stejné úrovni.
C:\fakepath\Polsko-zloty.jpg

Míra inflace v Polsku v březnu klesla na 16,2 procenta, čekal se větší pokles

31.03.2023 Míra inflace v Polsku v březnu klesla na 16,2 procenta z únorové hodnoty 18,4 procenta. V předběžné zprávě to dnes oznámil polský statistický úřad. Analytici ale čekali výraznější pokles. Nejvíce se zvýšily ceny potravin a energií.
C:\fakepath\eurusd-30032023-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD a zlato 30.3.2023

30.03.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu kolem 1,0840 po poklesu z maxima 1,0871 a trochu ztrácí býčí momentum. Jsme nad úrovní 1,0745 (hladina 61,8 % Fibonacciho retracementu), což je nejbližší support. Jsme nad rostoucími klouzavými průměry. Technické indikátory míří mírně dolů v pozitivní zóně. Na 4hodinovém grafu mají opět převahu kupci. Technické indikátory míří vzhůru v pozitivní zóně. Jsme nad klouzavými průměry, SMA 20 míří do strany kolem 1,0800. Jeho prolomení by vedlo k otestování zmíněného supportu, ale větší pokles neočekáváme.
C:\fakepath\eurusd-21032023-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD a zlato 21.3.2023

21.03.2023 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu kolem 1,0710 a růst by mohl dále pokračovat. Neutrální klouzavý průměr SMA 20 je dynamickým supportem u včerejšího minima. SMA 100 roste pod SMA 20 a nad SMA 200. Technické indikátory rostou v pozitivní zóně, což podporuje možnost růstu. Silná rezistence je hladina 61,8 % Fibonacciho retracementu u 1,0745. Na 4hodinovém grafu je očekávání býčí. Jsme nad klouzavými průměry, které jsou neutrální až mírně býčí. Technické indikátory jsou v pozitivní oblasti a naznačují další možný růst.
img

EUR/USD. Březnové zasedání ECB: Předběžný náhled.

15.03.2023 Ve čtvrtek 16. března oznámí Evropská centrální banka výsledky svého březnového zasedání. Na jedné straně je výsledek této události do značné míry předem daný. Prezidentka ECB Christine Lagardeová oznámila další zvýšení sazeb již v únoru. Na druhou stranu poslední komentáře Lagardeové neobsahovaly její dřívější odhodlání. Otázkou tedy jsou nejen další vyhlídky zpřísnění měnové politiky, ale také výsledek březnového zasedání.
img

Jak dopadla výsledková sezóna S&P 500 za 4. kvartál 2022?

28.02.2023 „94 % společností z indexu již vykázalo své zisky. Silný růst tržeb je doprovázen padajícími zisky. V první polovině roku se očekává pokračování tohoto trendu dolů, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Má zlato naději?

16.02.2023 Zlato se nadále obchoduje pod tlakem, kleslo poté, co lednová zpráva CPI zveřejněná v úterý ukázala, že meziroční inflace klesla na 6,4 %. Zpráva CPI za leden byla o 6,4 % nižší než v předchozím měsíci.
img

Plán na obchodování dolarového indexu 23. ledna 2023

23.01.2023 Americký dolarový index propadl zkraje pondělní asijské seance skrz minimum 101,20. Pak našel určitou podporu a v tuto chvíli se obchoduje poblíž úrovně 101,40. Posun nad úroveň 102,10–20 potvrdí významné dno a opětovnou nadvládu býků. Pokles z těchto úrovní bude stále omezený.
img

4 Důvody, proč jsou americké akciové trhy stále rizikové

19.01.2023 „Se zpomalující inflací zdánlivě ubývají důvody k dalšímu poklesu na amerických trzích, ovšem rizika jsou stále vysoká, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Ranní okénko - Klesající cena plynu zlepšuje náladu v Německu

17.01.2023 Dnešek bude patřit předstihovým ukazatelům. V Německu vyjde ZEW index, v USA pak Empire State od newyorské pobočky Fedu. Vesměs by ale z pohledu ekonomických dat měl být dnešek poklidný. Dlouhodobější odpočinek ale na pořadu dne není, kdy již zítra přijde větší dávka tvrdých dat z USA (maloobchod, průmysl, PPI) a naplno se také začne rozjíždět výsledková sezóna. Včera zveřejněné ceny českých výrobců v průmyslu přinesly o něco větší pokles než se očekávalo, především na pozadí cen energetických komodit. Důležitým faktorem jsou zejména klesající ceny zemního plynu.
img

Americký pre-market 9. ledna: nevěřte ve slibný začátek roku

09.01.2023 Vzhledem k tomu, že obchodování v Číně bylo obnoveno a investoři očekávali pauzu ve zvyšování sazeb Federálního rezervního systému po zveřejnění pátečních dat ukazujících na výrazný pokles v sektoru služeb, futures na americké akciové indexy v pondělí ráno nadále rostly.
img

JP Morgan: bitcoin se v "digitální zlato" nezměnil

28.12.2022 Cena kryptoměny bitcoin zůstává pod úrovní 18 500 dolarů neměnná. Připomeňme, že se jedná o přesný popis scénáře, který jsme už mnohokrát probírali, takže vše probíhá podle očekávání. "Bitcoin" může v současnosti zůstat flat ještě několik týdnů nebo měsíců, ale nakonec – jak předpokládáme – se propadne přinejmenším na úroveň 12 426 dolarů.
C:\fakepath\eurusd-22122022-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 22.12.2022

22.12.2022 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu polevil v růstu, ale nic nenaznačuje pokles. Jsme nad klouzavými průměry, SMA 20 roste nad SMA 200 i SMA 100. Technické indikátory jsou v pozitivní zóně. Na 4hodinovém grafu je očekávání neutrální. Jsme nedaleko mírně klesajícího SMA 20. SMA 100 i SMA 200 rostou pod ním. Technické indikátory jsou v neutrální zóně. Po poklesu pod support 1,0580 bychom mohli mírně oslabit, ale větší pokles není pravděpodobný.
img

⬇NATGAS klesá téměř o 8 %📉

16.12.2022 Ceny plynu v USA pokračují v poklesu poté, co se včera kupujícím opět nepodařilo prorazit nad klíčovou rezistenci na úrovni 47,00. Včerejší zpráva EIA vykázala pokles o 50 miliard kubických stop, což byl větší pokles, než se očekávalo, ale také v souladu se sezónností. 
C:\fakepath\eurusd-18112022-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 18.11.2022

18.11.2022 EUR/USD: Tento měnový pár na denním grafu naznačuje, že prodejci brání klouzavý průměr SMA 200, který je dynamickou rezistencí kolem 1,0420. SMA 20 překřížil nad SMA 100, oba jsou kolem 1,0040. Technické indikátory korigují z překoupené zóny, nenaznačují ale větší pokles. Na 4hodinovém grafu cena bojuje s překřížením nad neutrální SMA 20. SMA 100 i SMA 200 rostou pod ním. Momentový indikátor míří dolů v negativní zóně, RSI je neutrální. Potenciál většího poklesu je omezený, pro větší atraktivitu pro prodejce bychom museli prolomit pod 1,0190 (hladina 38,2 % Fibonacciho retracementu).
C:\fakepath\Hongkong.jpg

Akcie v Hongkongu přidaly přes pět procent, to je za den nejvíce od května 2009

01.11.2022 Akcie v Hongkongu přidaly přes pět procent a mají za sebou největší denní nárůst od května 2009. Zůstávají ale poblíž minim z dubna 2009, za celý říjen odepsaly více než 14 procent. Dnes se dařilo i akciím v pevninské Číně.
img

V září poklesla tržní cena u většiny podílových fondů

11.10.2022 Kapitálové trhy se v průběhu září vrátily ke korekci, trvající po většinu roku s výjimkou červencového období. Pokles hodnot je podle zářijových výsledků Broker Consulting Indexu podílových fondů prokazatelný u většiny podílových fondů. Nastartovaný růst u akcií ale i jiných typů fondů na začátku měsíce výrazně utlumil návrat obav z inflace, ty dále podněcují debaty o přechodu ekonomiky do recese. Nejvíce ztratily akciové indexy, a to znovu o několik procentních bodů. Jedině nemovitostní fondy opětovně neskončily v červených číslech a zachovávají si podobné hodnoty v rámci dlouhodobého trendu.
img

Aktuálně k BTC 10. října 2022 - Průraz vzoru trojúhelníku

10.10.2022 Vzhledem k prolomení dobře definovaného vzoru trojúhelníku v pozadí vidím potenciál dalšího poklesu. Sledujte případné prodejní příležitosti při intradenní rally s cíli poklesu na cenách 18,950 a 18,600 USD.
C:\fakepath\eurusd-23092022-analyza.png

Denní analýza pro EUR/USD, AUD/USD a zlato 23.9.2022

23.09.2022 EUR/USD: Tento měnový pár je na denním grafu v medvědím nastavení. Jsme pod všemi klouzavými průměry, které klesají. Technické indikátory jsou v negativní zóně, RSI je téměř přeprodaný, což naznačuje možný další pokles. Na 4hodinovém grafu technické indikátory korigovaly extrémně přeprodané podmínky po dosažení minima 0,9806, ale stále jsou v negativní zóně a nenaznačují další růst. Jsme daleko pod všemi klouzavými průměry, SMA 20 klesá pod SMA 100 i SMA 200, což značí trvalý zájem prodejců.
img

Ranní okénko - Trh očekává, že Fed zvýší sazby až ke 4,5 %

15.09.2022 Dnes dorazí jedny z posledních důležitých amerických čísel, které mohou vstupovat do rozhodování Fedu ohledně zvýšení sazeb na rychle blížícím se zářijovém zasedání (středa 21.9.). Kromě některých předstihových ukazatelů dorazí i tvrdá data ohledně srpnových maloobchodních tržeb, nebo průmyslové produkce. V obou případech trh sází na meziměsíční stagnaci. Zvlášť u maloobchodu by překvapení směrem nahoru jen přiživilo rychlé přeceňování ohledně dalšího postupu Fedu.
C:\fakepath\akcie-12092022-1.jpg

Sentiment akciového trhu: Co nám může přinést 4Q 2022

12.09.2022 Pravidelně si dělám odhad vývoje akciového trhu, jako takové malé osobní cvičení "nacítění trhu". Odhad je založený primárně na tom, jak já osobně vnímám sentiment, tedy náladu na akciovém trhu. Je zcela přirozené, že různí lidé vnímají věci různým způsobem, a to platí zejména pro něco tak subjektivního, jako je sentiment trhu. Pokud to tedy vidíte třeba zcela jinak, je to naprosto v pořádku a klidně mi nasdílejte svůj úhel pohledu v komentářích.
C:\fakepath\trader-22082022-25-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

22.08.2022 1) Plyn pro evropský trh po pátečním rekordním závěru na začátku týdne znovu posiluje. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v září ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku ráno vzrostla o téměř 13 procent na bezmála 276 eur (zhruba 6800 Kč) za megawatthodinu. Na trhu se nový nárůst cen plynu vysvětluje opětovným přerušením dodávek ruského plynu do Evropy prostřednictvím plynovodu Nord Stream 1.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v roce 2020 klesla o rekordních 11 procent

22.08.2022 Britská ekonomika v roce 2020, kdy se potýkala s hlavním náporem pandemie nemoci covid-19, zaznamenala největší pokles za posledních více než 300 let a také větší pokles než kterákoliv jiná velká ekonomika. Podle aktualizovaných oficiálních údajů statistického úřadu se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 11 procent místo doposud uváděných 9,3 procenta.
img

Coinbase oznamuje ztráty

10.08.2022 V úterý společnost Coinbase Global Inc (COIN.O) oznámila více než očekávanou čtvrtletní ztrátu. Investoři znepokojení letošním poklesem rizikových aktiv se vyhnuli obchodování s kryptoměnami, což způsobilo pokles akcií o 6 %.
img

Obchodní plán pro ethereum na 28. června 2022

28.06.2022 Ethereum v úterních brzkých ranních hodinách propadlo skrz minima 1 175 USD, předtím o víkendu zaznamenalo maxima 1 280 USD. V tuto chvíli vidíme, že se obchoduje nedaleko hladiny 1 188 USD a podle očekávání se bude sunout dál k hladině 1 040 USD. Krátkodobá býčí struktura zůstane neporušená, dokud se ceny budou držet nad 880 USD.
img

Obchodní plán pro bitcoin na 28. června 2022

28.06.2022 Bitcoin v prvních hodinách úterního obchodování opustil hladinu 20 500 USD, předtím o víkendu zaznamenal prozatímní maxima přibližně na ceně 21 800 USD. V tuto chvíli vidíme se, jak vidíme, obchoduje poblíž hladiny 20 750 USD a podle očekávání by se měl v příštích obchodních seancích sunout k zóně 19 200 – 19 300 USD. Býci by mohli zůstat připraveni na následné převzetí kontroly.
img

Zlato: 1 841 jako další cíl

31.05.2022 Cena zlata se v době psaní tohoto článku na H1 obchodovala v zeleném za 1 853. Po svém silném výprodeji se cena snaží odrazit a zotavit se. Přesto může být odraz pouze dočasný, protože medvědí tlak je po odrazu DXY obrovský.
img

Ethereum míří ke klíčové úrovni 1 728

12.05.2022 Pár ETH/USD padá jako kámen a jak se zdá, nedá se zastavit. V době psaní článku se obchodoval na úrovni 1 852. Tlak medvědů je silný, takže ethereum by kdykoli mohlo dosáhnout nových čerstvých minim. Jak už víte z mé analýzy, altcoiny by mohly klesat, pokud cena bitcoinu prodlouží výprodej.
img

Ceny stříbra klesnou na 21 USD

29.04.2022 Nevyhnutelné opatření Federálního rezervního systému, zvýšit příští týden úrokové sazby o 50 bazických bodů, dál ovlivňuje drahé kovy. Ceny stříbra v posledních dvou týdnech klesly pod 26 USD. Analytici z UBS předpovídají v blízké době ještě větší pokles cen.
img

Výsledky v centru pozornosti. Evropě pomáhají, Amerika dostala varování

20.04.2022 Hlavní finanční trhy dnes postrádají podstatné impulsy z makrooblasti. Nová data nebudou příliš důležitá a bankéři z Fedu promluví až později odpoledne. Dluhopisové výnosy se dnes vydaly dolů, ovšem jejich vliv na akcie už poslední dobou není úplně jednoznačný. Větší pokles křivky sledujeme v zámoří než v Evropě.
img

Aktuální informace k BTC 8. dubna 2022 – možnost většího poklesu

08.04.2022 Vzhledem k silnému sestupnému cyklu v pozadí a formování symetrického trojúhelníku vidím možnost pokračování poklesu. V případě průrazu trojúhelníku směrem dolů sledujte případné prodejní příležitosti.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu v únoru klesly více, než se čekalo

06.04.2022 Zakázky německého průmyslu se v únoru oproti lednu snížily o 2,2 procenta. Je to větší pokles, než se čekalo. Na vině byly slabé dodávky, rostoucí ceny energií a aktivitu továren omezovala také nejistota ohledně ruské invaze na Ukrajinu. Vyplývá to z dnes zveřejněných údajů německého statistického úřadu.
img

Asijský akciový trh vykazuje výrazný růst

30.03.2022 V průběhu středečního obchodování zaznamenal asijský akciový trh výrazný růst. Téměř všechny indexy posílily o více než 1 % kromě japonského Nikkei 225, který zaznamenal pokles o 1,44 %. Ostatní asijsko-pacifické indexy stabilně rostou: Shanghai Composite vzrostl o 1,29 %, Shenzhen Composite přidal 1,66 %, index Hang Seng vzrostl o 1,09 %. Australský S&P/ASX 200 a jihokorejský KOSPI získaly o něco méně než ostatní, když rostly o 0,62 % a 0,32 %.
img

U páru USD/CHF se aktivoval hlubší pokles

25.03.2022 Pár USD/CHF v době psaní článku klesá, předtím ignoroval zónu poptávky 0,9284–0,9301, která představovala překážku poklesu. Jak vidíte v grafu 4H, cena otestovala a znovu otestovala klesající trendovou linii, která působí jako dynamická překážka růstu.
img

Analýza BTC na 21. února 2022 – Silný tlak na pokles a potenciál pro větší pokles

21.02.2022 BTCUSD se dnes ráno obchodoval směrem dolů, jak jsem očekával, a cena otestovala můj první krátkodobý cíl na úrovni 39 000 USD; v následujícím období však vidím potenciál pro dosažení druhého a třetího cíle.
img

USD: Inflace v USA zrychluje

13.01.2022 Index DXY ve středu prudce klesl po proražení spodní hranice obchodního rozpětí na 95,54. Index dosáhl na konci včerejšího obchodování swingového minima 94,89. DXY futures od dnešního zahájení obchodování opět klesají a v době zveřejnění tohoto článku dosáhly 94,75, což odpovídá úrovním ze září 2020. Ukazuje se, že americký dolar nebyl schopen vyvinout vzestupný trend, navzdory tomu, že představitelé Fedu byli nakloněni rychlému ukončení programu stimulů a kvantitativního uvolňování a podle očekávání začít v březnu zvyšovat úrokové sazby. Fed o tom rozhodl na prosincovém zasedání. Po tomto setkání se DXY obchodoval v rozmezí mezi 96,94 a 95,54. Včera index prolomil toto pásmo, ale ne směrem nahoru, jak mnozí očekávali, ale směrem dolů. DXY včera prudce klesl a nyní klesá. Přiměla obchodníky nová data, která ukázala další zrychlení inflace, uzavřít své dlouhé pozice?
img

Dnešní údaje o inflaci v USA budou mít silný dopad na trhy

12.01.2022 J. Powell úterním potvrzením své kandidatury v Senátu podle očekávání finanční trhy nepřekvapil, což způsobilo růst akciových indexů jak v Americe, tak ve světě jako celku.
img

Powell dnes před zveřejněním údajů o inflaci pravděpodobně trhy neotřese

11.01.2022 Dolarový index ICE se od konce listopadu 2021 drží v úzkém rozmezí kolem 96,00 b. Odtud jej nyní může vyvést pouze rozhodnost Fedu ohledně již nevyhnutelného zvýšení úrokových sazeb.
C:\fakepath\vyhled-09012022-1.jpg

Výhled 2022: Akciové indexy, komodity, kryptoměny a ostatní

10.01.2022 Ve druhé části celoročního výhledu se podíváme na ostatní oblíbená aktiva mimo forex. Budou znovu velmi výnosnou investicí americké akcie? Které komodity mohou překvapit růstem? A jak se různých typů investic dotýká vysoká inflace a předpokládaný růst úrokových sazeb?
img

GBP/USD: Obchodní plán na evropskou seanci. COT report a přehled včerejšího obchodování. Kupci GBP vytvořili support na úrovni 1,3522 a očekávají průraz úrovně 1,3556.

07.01.2022 Měnový pár včera nabídl několik pěkných signálů pro vstup na trh. Analyzujme nyní 5minutový graf a pokusme se zjistit, k čemu vlastně došlo. V dopoledním článku jsem vám doporučil sledovat při rozhodování o obchodech úroveň 1,3510. Býci byli ve středu odhodláni vytlačit cenu na nová maxima, ale zatím se jim to nepodařilo. Místo toho měli navrch prodejci. Cena prorazila úroveň 1,3510 a konsolidovala pod ní při opačném testu směrem vzhůru. Tato cenová akce vytvořila výborný signál k prodeji. Cena se následně posunula asi o 25 pipsů dolů a akci dokončila. Býci v půi dne pohotově vstoupili na trh a ovládli úroveň 1,3510. Následující test směrem dolů vytvořil vynikající příležitost pro vstup na trh s long pozicemi. Pár GBP/USD tak vzrostl o 40 pipsů. V druhé polovině dne se medvědům podařilo ubránit rezistenci 1,3547. Falešný průraz této úrovně dal signál k prodeji. Statistické údaje z USA nesplnily očekávání, a tak se měnový pár nepohyboval dolů jednoznačně.
img

Akcie na pražské burze během závěrečného týdne nepatrně posílily

30.12.2021 Akcie na pražské burze během závěrečného zkráceného týdne nepatrně posílily. Index PX stoupl o 0,1 procenta na 1426 bodů a je nejvýše za více než 13 let. Vyplývá to z internetových stránek burzy. Větší pokles postihl pouze cenné papíry společnosti ČEZ. V předchozím týdnu akcie klesly o 1,4 procenta.
img

Amerika drží vysoké tempo, akciové trhy v euforii

07.12.2021 Dnešním hlavním tématem je určitě síla, s jakou se kupci znovu opřeli do akcií, které v minulých pár týdnech trochu zlevnily. Opět podle podobného vzoru, jaký jsme během roku viděli několikrát, přičemž znovu investoři nechali americké indexy klesnout jen zhruba ke 100dennímu klouzavému průměru.
img

Renault odhaduje, že kvůli nedostatku čipů vyrobí o půl milionu aut méně

22.10.2021 Francouzská automobilka Renault odhaduje, že kvůli globálnímu nedostatku čipů vyrobí letos o půl milionu aut méně. To je větší pokles, než odhadovala dříve. Ve třetím čtvrtletí firmě prodej klesl o 22,3 procenta na 599.027 vozů. Výhled zisku na letošní rok ale dnes automobilka ponechala beze změny, neboť auta prodává za vyšší ceny, zatímco náklady jí klesly.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové ukazatele v Evropě vykážou další pokles

18.10.2021 Se zhoršující pandemickou situací, rostoucími cenami energií a problémy s dodavatelskými řetězci se výhled pro globální ekonomiku ochlazuje. Ačkoli obrázek pro následující měsíce je spíše negativní, pro příští rok vyhlídky zůstávají optimistické. Tento týden do tohoto obrázku promluví průmyslová data z Ameriky a předstihové ukazatele z Evropy. V regionu budeme sledovat další zvýšení úrokových sazeb v Maďarsku, průmyslové ceny v České republice a vyjádření tuzemských centrálních bankéřů před blížícím se zasedáním ČNB. Pro korunu zůstávají podmínky na finančních trzích příznivé, což by ji v následujících dnech mělo dostat k silnějším úrovním.
C:\fakepath\nemecko zeme.jpg

Průmyslovou výrobu v Německu utlumily přerušené dodavatelské řetězce

07.10.2021 Průmyslovou výrobu v Německu v srpnu utlumily přerušené dodavatelské řetězce. Ve srovnání s červencem výroba klesla o čtyři procenta, což je výrazně více, než se čekalo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil spolkový statistický úřad. Zvláště trpí automobilový sektor.
C:\fakepath\top-061021-zm-8.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

06.10.2021 1) Novozélandská centrální banka (RBNZ) zvýšila poprvé po sedmi letech základní úrokovou sazbu. Zvedla ji o čtvrtinu procentního bodu na 0,5 %. Banka to uvedla ve svém dnešním sdělení. Snaží se tak zbrzdit růst inflace a ochladit trh s bydlením.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Zakázky německého průmyslu v srpnu klesly více, než se čekalo

06.10.2021 Zakázky německého průmyslu v srpnu klesly oproti červenci o 7,7 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Po dvouměsíčním silném růstu daném velkými objednávkami je to větší pokles, než se čekalo. Slabší byla poptávka ze zahraničí.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa zdražuje po zprávě, že zásoby v USA klesly více, než se čekalo

22.09.2021 Ceny ropy pokračují v růstu po zprávě, že se její zásoby ve Spojených státech minulý týden snížily po dvou hurikánech více, než se čekalo. Slabší dodávky se tak potkaly s vyšší poptávkou.
C:\fakepath\p-20092021-lv.gif

Analytici: České akcie by letos mohly posunout svá 11letá maxima

20.09.2021 Akcie na pražské burze, které v pátek podle indexu PX posílily na jedenáctiletá maxima, by ve zbytku roku mohly rekord dále posunout. Shodli se na tom analytici oslovení dnes ČTK. Růst by již podle nich neměl být tak výrazný, při negativním vývoji na světových trzích nevyloučili ani korekci.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy po zprávě uvolnění státních rezerv v Číně mírně klesají

09.09.2021 Ceny ropy dnes mírně klesají. Reagují na oznámení Číny, že učiní nebývalý krok a uvolní státní rezervy ropy, aby zmírnila tlak na domácí rafinerie.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Počet nezaměstnaných v Německu v červenci klesl víc, než se čekalo

29.07.2021 Počet nezaměstnaných v Německu v červenci dál klesal. Snížil se o 91.000, což je větší pokles, než se čekalo. Míra nezaměstnanosti se tak snížila na 5,7 z červnových 5,9 procenta, ukázaly sezonně očištěné údaje, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce.
C:\fakepath\Německo.jpg

Lidí bez práce v Německu v květnu ubylo víc, než se čekalo

01.06.2021 Počet nezaměstnaných v Německu se v květnu podle sezonně přepočtených údajů ve srovnání s předchozím měsícem snížil o 15.000 na 2,74 milionu, což znamená větší pokles, než se čekalo. Firmy totiž díky úbytku počtu nakažených novým koronavirem, uvolňování pandemických opatření a zotavování ekonomiky přijímají více nových zaměstnanců. Míra nezaměstnanosti ale zůstala pátý měsíc beze změny a je na šesti procentech. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedl spolkový úřad práce.
C:\fakepath\Německo2.jpg

Maloobchodní tržby v Německu v březnu vzrostly nejvíce od začátku pandemie

03.05.2021 Maloobchodní tržby v Německu v březnu v reálném vyjádření meziročně vzrostly o 11 procent, což je největší nárůst od začátku pandemie. K překvapivému růstu přispělo částečné uvolnění uzávěr zavedených kvůli šíření nového koronaviru, oznámil dnes německý statistický úřad. Lidé nakupovali zejména oblečení a boty.
img

Měsíčník finančních trhů – Březen 2021

07.04.2021 Mezi klíčové události uplynulého měsíce patřily zasedání Evropské centrální banky a amerického Fedu. ECB zasedala 9. března a klíčovým výstupem bylo, že se evropská měnová autorita rozhodla výrazně akcelerovat nákupy vládních dluhopisů v příštích třech měsících tak, aby byly udrženy požadované výnosy do doby splatnosti vládních dluhopisů na historických minimech. Podle vyjádření představitelů ECB je cílem udržet co nejvíce uvolněné měnové podmínky, aby nebylo ohroženo křehké ekonomické oživení.
img

Výhled Fidelity International: Investoři musí brát v úvahu regionální rozdíly

30.03.2021 Regionální rozdíly budou s tím, jak bude postupovat vakcinace v různých lokalitách celého světa, pro investory v roce 2021 klíčové. Analytici Fidelity International v analýze popisují převládající regionální trendy očekáváné v následujících dvanácti měsících.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Německé ministerstvo hospodářství | Měsíčník finančních trhů | Výnosy dluhopisů | Akcie Nintenda | Geely | Ekonomické statistiky | Realitní trh | Státní rezervy ropy | Euro k americkému dolaru | Hodnota společnosti | Dlouhé pozice | Analytický tým FXstreet.cz | Premiér Mark Rutte | Války | Zveřejněné údaje | Lithium | Jistoty proti inflaci | Vývoj | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Allianz | Daimler | Pesimismus | Silná rezistence | Nové hypotéky | Volatilní | EUR | P/E poměr | Akcie BHP | Spotřebitelské výdaje | Ceny NATGAS | Globální dluhopisový index | Oznámení výsledků | Yandex | Falešný průraz | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Automobilový sektor | Australský dolar | Itálie | Michal Stupavský, CFA | Stoxx | Altcoin | Vývoj ceny zlata | Vyhlídky dolaru | PMI v eurozóně | Texas | Tencent Holdings | Program nákupů dluhopisů | Očekávání | Ceny energetických komodit | Korelace | Evropské centrální banky | Trh s akciemi | Výhledy růstu | Růst akciových indexů | Cena severomořské ropy | Více peněz | Kvartální výsledky | Cenové úrovně | Americký akciový trh | Ruské invaze na Ukrajinu | Oživení ekonomiky | Roční míra inflace | Evropská komise | Diverzifikace | Pro investory | Czech Media Invest | Investice | Britská centrální banka | US Bancorp | DXY | Aktuální kurzy měn | Linde | Rozvolnění | Geopolitické riziko | MACD | Potenciál | Hang Seng Tech | Support | Chování | Nízké sazby | Podnikatelské aktivity | Akvizice | Brent | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | ADP report | Růst amerického dolaru | Těžba ropy v USA | Ifo | Dluhopisy zemí eurozóny | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Britská libra | NYSE | E.ON | Platební instituce | Acacia Communications | Měnový pár GBP/USD | Experti | Rekord | Raiffeisenbank | Bitcoiny | Evropský index | Russell 2000 | Býčí výhled | Nákupy aktiv | Airbus | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Oslabování dolaru | Úrovně Fibonacciho retracementu | Český statistický úřad | Impuls | Accor | EUR/USD | Technická analýza GBP/USD | GBP | Kurz americké měny | Management | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Oblasti supportu | Goldman Sachs | Analýza makroindikátorů | Strach | Cena bitcoinu | Obchodování na burzách | Wolters Kluwer | Kansas City | COT report | Price Action | Akcie společnosti | ETH | CSI 300 | Aktuální vývoj | Balíček na podporu ekonomiky | Benchmark | Klimatické změny | Vydavatelství Editis | Lagardeová | Cenné papíry | Výnos | P/S | Maloobchodní tržby | Akcie těžařů | Delta | Meituan | TNOTE | XAU/USD | SMA | Vzdělávání | Šéf Fedu | ESG | Index DOW | Import | Roční zhodnocení | Výhled Fidelity International | Nemovitosti | Akcie roku 2020 | Státní dluh | Avast | Vyšší úrokové sazby | AEX | Americké centrální banky | Prodeje aut | Americké ekonomiky | Kontrakty | Propad cen | Hedgeové fondy | Plány | Index DXY | Investiční výhled | Long příležitost | Cestování | Ceny ropy | JPY | Ukrajinská vláda | Coca-Cola | Spotřebitelské inflace | Home Depot | SoftBank Group | Nabídka | Posilování dolaru | Dopady krize | Uber Technologies | Wonderinterest Trading | Trh s nemovitostmi | Projekce | Kontrakce | Total | Ceny stříbra | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Ukazatel | Šíření nákazy COVID-19 | Henkel | Francie | Výborné vyhlídky | Průmyslové zakázky | Širší index S&P 500 | FedEx | Title Transfer Facility | Kupující | Americká lehká ropa WTI | Marika Čupa | CNBC | Doporučení k obchodování | Nasdaq Composite | USD EUR | Prognóza | Pozitivní zprávy | Plyn | Čerpání peněz | Shenzhen Composite | Běžný účet platební bilance | Long obchod | Investiční strategie | Heatmap | Barel ropy | Nikkei | Palladium | Americký Fed | Představitelé ECB | Nemovitostní fondy | CISCO | Ropa WTI | Simon Peters | Data z amerického trhu práce | Základní úrokové sazby ČNB | Wonderinterest Trading Ltd | Inflace v Polsku | Výrobní sektor | Obchodní příležitost | Pokles tržeb | Společnost EY | Brexit | ZEW index | Futures na evropské indexy | Pokračování expanze | Průmyslové revoluce | Vládní dluhopisy zemí eurozóny | EURUSD | Burzy | USD/EUR | Ceny elektřiny | Měsíční data | Izraelská ekonomika | Co je Sharpe Ratio? | Investovaný kapitál | Portfolio | Bond | Broker | Riziko recese | Cash flow | Proražení | Konflikt mezi Izraelem | Změna klimatu | NFLX | Dluhopisový index | Cena palladia | Hyperinflace | EUR/GBP | Futures | Zynga | Ocel | Prodej automobilů | Analýza USD | Mark Cuban | Vládní opatření | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Globální akciové indexy | Evropská inflace | Globální akciové valuace | Hong Kong | Trh s ropou | Unie | Představitelé Fedu | Ekonomická aktivita | Regulace | Kryptoměny bitcoin | Ranní zpráva pro tradery | Oblast rezistence | Depozitní sazby | Nižší růst | Zpráva | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | Aktivita investorů | Hyundai | West Texas Intermediate (WTI) | Zasedání FOMC | Kapitál | Průmyslová výroba v Německu | Rostoucí ceny energií | P.A. | Tencent | Majitel | Čtvrtletní výsledky | TOP ESG | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Válka | Vyšší náklady | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Hospodářské záležitosti | Měnový pár EUR/USD | Hospodářský institut | RWE | Caterpillar | Velké instituce | Fibonacciho extenze | BREAKING | Pro tradery | Stratégové | Marek Mora | Spoření | Bydlení | Komoditní fondy | Vysoké ceny energií | EUR/CZK | Snižování sazeb | FANG | Francouzská automobilka | Inflace v eurozóně | Investoři | Disney | Toyota Motor | Dobré výsledky | Udržitelnost | Koruna | Nejistoty | Fidelity | Předseda sněmovny | Investiční | Výsledky společnosti | Média | Index PPI | Důvěra investorů | Obchodní plán | MSCI Emerging Markets | Venezuela | Jádrový index | Zisk | Investiční byt | Budoucnost | Globální akciové trhy | DAX30 | Jak investovat do zlata | Bank of England | Airbnb | Cena Etherea | Zveřejnění zprávy | Výsledky firem | Finanční domy | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Kurzy měn | Dvoutýdenní repo sazby | Technická analýza EUR/USD | xStation | Analýzy | Doporučení | TTF | Poradenská společnost | Zasedání Evropské centrální banky | Propad | Netflix (NFLX) | Bitcoin | HeidelbergCement | Německý DAX | Hlavní události | Index hypotéčních úvěrů | Uber | Aktuální kurzy | High | UnitedHealth Group | Pokles libry | DJIA | Evropský statistický úřad Eurostat | Evropské ekonomiky | Oživení inflace | Agentura Reuters | Evropské akcie | Bohatý | Růstové akcie | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | S&P | Rizika a příležitosti | Obchodování | Zvýšení daní | Petr Král | Americká centrální banka | Signál k prodeji | Narušení dodávek | ex | Meta | James Bullard | Pokles ceny | Nákupy dluhopisů | Ropné zásoby | Oznámení | Průmyslové komodity | Thyssenkrupp | ZEW | Zahraniční investoři | U.S. Bancorp | Covid | Eurostat | Prezident | Míra zisku | Rostoucí trend | Finanční krize | Oanda | Zemědělské komodity | Růst inflace | Investiční banka | Nastavení medvědí | APAC | 3M | Nejdůležitější události | Odhad inflace | Firmy | Offshore | Index cen domů | Růst výnosů | Investment management | Předstihové ukazatele v Evropě | FXstreet.cz | Odhady ČNB | Nástroj | Výsledky | Wells Fargo | HUF | Ekonomické oživení | Klesající trend | Inflace v Česku | ČNB Petr Král | Siemens | Minulá výkonnost | Bank of America | TIM | Broker Consulting Index | Polský zlotý | Země EU | Retracement | Nejistota | JDE | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | BHS | Objem | Kanada | Halifax | Federální rezervní systém | Klima | Exim Tours | Podnikatelé | Ceny plynu v Evropě | Podnikatelská nálada | mmBtu | Regulátor | Výnosnost | Digitální zlato | Makroekonomické ukazatele | Průmyslová výroba | Analýza hlavních měnových párů | Pfizer | Ekonomika Německa | Covestro | Studie | McLaren | Průraz | Cena plynu | Deficit | Polsko | Reakce trhu | Bankhaus Lampe | Kering | Infineon Technologies | CME | Exact Sciences | Hypotéky | Řízení rizika | EY | Aktuální hodnoty měny | Evropa | Vojtěch Boháč | HUF/EUR | Burze | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Jednání FOMC | Podvážení | Zadlužení | ING | Třetí vlna | Johnson & Johnson | Equity | Rezervy ropy | Bezpečné útočiště | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Earnings | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Růst tržeb | Hospodářský propad | Dnešní růst | FactSet | Brands | Další růst | Dow Jonesův index | Kurzarbeit | Mutace koronaviru | Pád cen | Silnější dolar | Obchodníci | Rakousko | Česká republika | Stříbro | Americký dolarový index | Instituce | Dogecoin | Restriktivní opatření | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Kukuřice | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | Moneta | MetaTrader | Ripple | Moody's | USD/CZK | Vývoj měnového páru USD/JPY | Evropská ekonomika | Oscilátor | Negativní dopad | Kov | DAX | Trh s futures | Trh | Nárůst zásob | Snížení těžby | Komise | CME Group | SolarEdge Technologies | CL | Index Hang Seng Tech | Viktor Orbán | Výkyvy | Výrazný růst | Apple | Měnová autorita | Pandemie nemoci | Fed | Vývoj německého akciového indexu | Trading | Zahraniční obchod | Lídři EU | Korekce | Upozornění | Beiersdorf | Boháč | Zveřejnění výsledků | Dopad na trhy | BofA | Americké zásoby ropy | Tržby v eurozóně | Kupní cena | Společnost XTB | SNB | Microsoft | USD/CHF | Příležitosti | Korekce akciového trhu | Zájem kupců | Vládní dluhopisy | Obchodní plány | Shortování | Konsensus | Dividendový výnos | Long pozice | Cybertruck | Celkový výsledek | Důvěra | Kraken | Pravděpodobnost | Markets | Commitments of Traders (COT) | Index Nasdaq | Unce zlata | Web3 | Spolková vláda | Coinbase | Oblast supportu | OANDA Edward Moya | Trendové linie | Výpadky | Objem obchodů | Komodita | Tomáš Pfeiler | Alokace | Invest | Centrální banka | Hang Seng | Andrew Bailey | Životní prostředí | Inflace v Británii | Fondy peněžního trhu | Odhad vývoje HDP | Americká průmyslová produkce | IPO Instacart | LYNX | Statistický úřad | Zakázky německého průmyslu | Jádrová inflace | Kovy | Centrum | Rizika | Společnosti | Obchodovat | Pokles dolaru | GfK | Opatření vlády | API | Zájem prodejců | Fúze a akvizice | Cena kryptoměny | Guvernér | Meziroční růst spotřebitelských cen | Analytik Cyrrusu | CZK | Reuters | Michaela Pudilová | Unilever | Průmyslový Dow Jones | Baidu | Prodávající | Chevron | Kompozitní index | Depozitní sazba | Pokles akcií | Libra šterlinků | Předseda | Finanční trhy dnes | Profesionálové | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Deutsche Boerse | EBITDA | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Traders | Ropa | Roční výkonnost | DPA | Evropská unie | Boeing | Cvičení | IPO Airbnb | Ekonomiky | Krátkodobá rezistence | Shanghai Composite | Payrolls | Důvěra investorů v německou ekonomiku | Know-how | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | Donohoe | CFD | Centrální banky | SMA 100 | Nová data | Britský statistický úřad | Haresh Menghani | Počet lidí bez práce | Prodeje domů | Fibonacciho retracement | Ztráta | Dividenda | Nezájem kupců | Nálada investorů | Hodnoty měny | Bankéři z Fedu | Úroky | Refinitiv | Akciové valuace | Americký průmysl | Portu | Cena | Silné oživení | Geely Automobile Holdings | Ministerstvo financí | Předstihové ukazatele | Výroba v Německu | Půlení bitcoinu | Býčí trh | ASML Holding NV | Kryptoměna Ripple | Letecká doprava | Air | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | TABAK | S&P500 | Ceny | Prudký pokles | Koronakrize | Technologie | Energetická krize | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Merck | Bilance Fedu | Ranní zpráva | Pokles | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | MGM | Czech Media Invest (CMI) | Růst cen nemovitostí | Globální investoři | Vývoj akciového indexu | Internetové prodeje | Investiční portfolia | Ochranné příkazy | Dluhy českých domácností | Ether | Švýcarská centrální banka | Royal Caribbean | EMA | Podnikání | Úrokový diferenciál | Index ISM | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Obchodník | Ekonomická aktivita v USA | Růst akcií | Snížení těžby ropy | COVID-19 | Problémy | Jan Rohrbacher | BHS Timur Barotov | Index cen | Výše úrokových sazeb | Index PX | Čínská vláda | Daně | Lídři | Investment Management | Cena za akcii | Dopad krachu | Kryptoměna | Posilování kurzu koruny | Prodejní příležitost | Analýza zlata | Momentum | Pozitivní sentiment | Alexander Krüger | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Caixin | BNP Paribas | Globální ekonomika | Výsledek zahraničního obchodu | Miliardy eur | Raiffeisenbank a.s. | Analytik J&T Banky | Cisco Systems | Americké akciové trhy | Toyota | Cena zlata | Psychologická bariéra | Zvýšení produkce | Tučné dividendy | Organizace zemí vyvážejících ropu | Euro | Vývoj měnového páru GBP/USD | Pojištění vkladů | Růst cen | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Dluhový strop | Zdravotní pojištění | RSI | JD | Shopify | MSCI World | Repo sazby | Společnosti Netflix | Předseda Evropské rady | IFO index | Financování | ČSÚ | Zasedání RBA | Americká lehká ropa | Akcie automobilky | Pokles ekonomiky | Kapitálové trhy | Investiční poradenství | Erste | ROCE | DISH | Banka JP Morgan | ASX 200 | Distillate inventories | Bollingerova pásma | Oil inventories | Short pozice | SolarEdge | Hospodářský růst | Výplata dividend | Nové rekordy | HDP Ukrajiny | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Costco | Inflace v Maďarsku | Tržní šum | WTI | LVMH | Hrozba recese | Bod | Miliardy korun | Shares | RBNZ | Index amerického dolaru | Nord Stream | Denní graf | Zadlužení firem | Bankéři | Cena ropy | Obavy z mutace koronaviru | Světové žebříčky | Warner Bros. Discovery | Ronald Schubert | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Polygon | Ceny ropy Brent | Diskont | Prosus | Zprostředkovatelé | Alphabet | Struktura | USD/CAD | Vedení společnosti | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Ceny akcií v USA | Signály | PEP | Infineon | Jens Klatt | Martin Gürtler | Radim Krejčí | Statistiky | xStation 5 | Stoxx 600 | Zahájení obchodování | Korporátní dluhopisy | SAP | Dluhopisové trhy | Spolkový statistický úřad | FX | Propad HDP | Technologický Nasdaq | Michal Stupavský | Kurz | Market | 256/2004 | Pokles výnosů | Akcie na pražské burze | VP Bank | Coinbase Global | BH Securities | Finanční situace | Merkelová | Jak investovat | Investujte | Měď | Proinflační | Platforma | Poradenská společnost EY | Rozvíjející se trhy | AUD | Globální finanční krize | Domácí data | Fibo | Tomáš Raputa | Úřad práce | Citigroup | NKE | Softbank | Analýza USD/CAD | Hospodářství | Oslabení | EV | FXstreet.com | Dnešní údaje | Intermediate | Globální akciový index | Uhlí | Nižší ceny | Vývoj ceny americké ropy WTI | Zisková marže | Další posilování | Signály z Fedu | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Maloobchodní tržby v Německu | Conseq Investment Management | NN Group | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Fibonacciho support | Energetické firmy | Teplé počasí | Týdenní zpráva | Recese | ZNGA | Výzkumný institut | BTCUSD | Likvidita | Alokace investičních portfolií | ASML | Záloha | Globální indexy | Renault | Německý ZEW index | Analýza BTC | CZK/EUR | Stimul | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Výrobní index | Stavební povolení | Počet nových žádostí o podporu | Koronavirové pandemie | Hlavní ekonom | František Táborský | Silný support | Štěpán Křeček | Japonský Nikkei 225 | Prudký propad | Americké ministerstvo práce | Dnešní zpráva | Cap | Údaje z USA | Goldman Sachs Group | Dlužníci | Čínské indexy | Kurz eurodolaru | Ceny energií | Fresenius SE | Americké indexy | Washington | Dávky v nezaměstnanosti | Ceny potravin | Obrat trendu | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Japonský premiér | Průmyslové ceny | Kancléřka Angela Merkelová | Rostoucí inflace | Advance | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | Blockchain | MSCI World ESG Leaders | China Mobile | Předpovědi | Martin Novák | Etoro | Silicon Valley Bank | Investiční stratég | Zásoby ropy | Maloobchodní tržby v USA | Zásoby benzinu | Ceny plynu | Nord Stream 1 | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Nejbližší rezistence | Dow Jones Industrial | Data z Ameriky | Pandemie covidu-19 | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Energetika | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | Náklady na úvěry | Pomalé oživení | Nařízení | Sazba hypoték | Maloobchodní prodej | Komerční banka | Poptávka po dolaru | BTC | KOSPI | Fed index | Indexy | Altcoiny | Obchodování v Evropě | Zvyšování sazeb | Kraft Heinz | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Hypoindex | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Japonská měna | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Investovat do zlata | Nizozemský premiér | Lehká ropa WTI | Makroekonomická data | Tempo růstu | Dluhy domácností | Continental | Pohonné hmoty | Divergence | Úrokové sazby | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | České dluhopisy | Zajímavé akcie | Určení možného trendu | UnitedHealth | Palladiové akcie | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Dluhy českých domácností u bank | Long | Rally | Bankovní rada | KBC | Recese v USA | Komoditní index | Macron | Výrazný propad | Klíčový support | TotalEnergies | SARS | Fischer | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Aktiva | Pokles inflace | Širší index | Polkadot | Discovery | Prosincová meziroční inflace | Ceny ropy dnes | Jednoduchý klouzavý průměr | Business | Dow Jones | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Bariéra | Objem úvěrů | Indikátory | Pokles cen | Čínská centrální banka | Změny ceny | ČBA | Čínští investoři | Fiskální politiky | Zdravotnictví | Společnost Coinbase | Akcie Tesly | Sentix | Trhy dnes | Empire State Index | Čistá zisková marže | Německý statistický úřad | Indexy PMI | České státní dluhopisy | Pochybnosti | Stratég | Americké statistiky | Pokračování poklesu | Podnikatelská nálada v Německu | Vlnová analýza | Alokace aktiv | Týdenní zpráva z FOREX trhu | iRobot | Ztráty | Řetězce | Zotavení | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Růst úrokových sazeb | Buy | Americká seance | Největší pokles | Politika | Zvyšování úrokových sazeb | Letecké společnosti | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Překoupené podmínky | Indikátor MACD | Dnešní seance | Americké futures | BHP | Deutsche Telekom | Poplatky | Nike | Forint | Koronavirus | Akciový trh | Růst libry | PLN/EUR | Další vývoj | BASF | Indexy S&P | Zlatá horečka | Rozpočtový deficit USA | Vypuknutí pandemie | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Nákupy | MSCI All Country World | Technologické akcie | Měnové politiky | Automotive | Snížení základní úrokové sazby | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Česká národní banka | Ekonomická data | Zisky společnosti | Výrobní index PMI | Warner Bros | Šéfka ECB | Commerzbank | Zhodnocení | Míra inflace v Polsku | Poptávka po americkém dolaru | Investice do zlata | Ceny zlata | Evropské akciové trhy | Výhled | Timeframe | České akcie | Klesající cena | Těžaři ropy | Vinci | Auta | Akcie v Hongkongu | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Ethereum | Krátkodobé dluhopisy | Propouštění | Index Hang Seng | Vlastní bydlení | Bilance | ETH/USD | Pozitivní sentiment na trzích | Politika Fedu | Evropský trh | Finanční trhy | Údaje o maloobchodních tržbách | Rozhodnutí o brexitu | Expanze | Advance Auto Parts | Prostor pro růst | General Motors | AUD/USD | Fondy | Pracovní trh | Walt Disney | OSVČ | Situace v Číně | 100 SMA | ČEZ | Austrálie | HDP Číny | Růst průmyslové produkce | Prodejní ceny | Financial Times | Počet Američanů žádajících o podporu | PMI za leden | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | MSFT | AIG | Krize | Vlády | Fresenius | Investing | CMI | Situace na trzích | Výnosy 10letých dluhopisů | Světový trh s ropou | Míra inflace v eurozóně | Valeria Bednarik | Intradenní rally | Pokles poptávky | Dollar | Halving | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Výplata | Vývoj ceny ropy | Technická analýza USD/CAD | Protikoronavirová opatření | Burza | Úřad pro energetické informace | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | Poradenství | Index MSCI | Klouzavé průměry | RBA | Výprodeje | SPWR | Transakce | FAST | Slabší dolar | Měny | Hladiny supportu | Dna | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Zaměstnanost | Profitovat | Irsko | Energie | Rozjednané prodeje domů | IRBT | DE30 | Šance | USDX | Šance na větší pokles | UNA | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Sazby | Historie | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Oblast konfluence | Australská ekonomika | Thomson Reuters | Členové Organizace zemí vyvážejících ropu | USD | Index podnikatelské aktivity | Fundamenty | Walgreens | Miliardy dolarů | EET | Americké vlády | Data z Německa | Překoupené oblasti | Eni | Klíčová rezistence | Sentiment na trzích | ABN Amro | Pravděpodobnost recese | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | IPO | Rusko | Ceny výrobců | Provozní marže | Poradce | Reálné úrokové sazby | Zkušenost | GBP/EUR | Míra inflace v Británii | Signál | Írán | Zdražování | Dnešní obchodování | EPS | Rotace | ADP | Kupní síla | Ceny americké ropy WTI | Ocenění | Ropy | Vedlejší účinky | Úspěšné obchodování | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Očekávané Earnings | Výdaje | SECO | Evropská komise (EK) | Změny trendu | Společnost | NZD | Obchodování s kryptoměnami | Milan Vaníček | Zvýšení volatility | Ceny americké ropy | Jerome Powell | Fibo retracement | Medvědí trend | Sentiment akciového trhu | Ukrajinská ekonomika | Investování | Lehman Brothers | ASX | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | United Technologies | Čínské centrální banky | Rishi Sunak | Britské měny | Tisková konference | Eura | CEE | Cena komodity | Nizozemsko | Organizace | Ondřej Hartman | Banky | Kryptoburza | Gap | Ceny pohonných hmot | Expedia | Zmírnění inflace | Růst | Německé hospodářství | Problémy s likviditou | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Ceny výrobců v USA | Úrovně Fibonacciho | Největší ekonomiky | Hospodářské výsledky | Nejlepší palladiové akcie | ČTK | Proti trendu | Fundamentální výhled | WU | Zajištění | IAG | BIDU | Počet zaměstnaných v Německu | Růst průmyslové výroby | Index | Komoditní | Lockdown | Wirecard | MiFID II | Token | Bloomberg Barclays | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Kupci | Ceny nemovitostí | ISM index | Valuace | Měnový pár | Měnové podmínky | Jihoevropské země | Stimulační politika | Vakcinace | Šíření koronaviru | Merck KGaA | Míra inflace v USA | Býčí potenciál | Spekulovat | Commitment of Traders | Zisk na akcii | Výzkumná skupina | Počet výdělečně činných osob | Wall Street | Technická analýza | Dluhopisový fond | Zvýšení produkce ropy | Na burze | Olívia Lacenová | Bayer | Vývoj dolarového indexu | Přeprodané podmínky | Šinzó Abe | Odměny za těžbu | Index průmyslové výroby | Vlnový pattern | Včerejší seance | Akcie automobilky Ford | Ministr financí Jeremy Hunt | Index hongkongských akcií | Sodexo | Thomas Gitzel | Pracovní místa | Analytička | Vstup na burzu | Viceguvernér ČNB | David Vagenknecht | Válka na Ukrajině | Očkování | Zasedání Bank of Japan | Konvergence | České hospodářství | Španělsko | Moving Average | Statistický úřad Eurostat | Globální ekonomiky | Akciové indexy | Vybírání zisků | Investing.com | Průmyslové objednávky | Americký prezident | Christine Lagardeová | Celkový objem obchodů | EUR/PLN | Prodej | Nárůst poptávky | Inflace | US500 | Fiskální rok | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Cronos-1 | Zdravotní péče | Výkonnost indexu | Ekonomické dopady | Největší ekonomiky eurozóny | Reakce trhů | P/E | UBS | JOLTS | Biopalivo | Japonská vláda | Třída aktiv | Zasedání Fedu | Prezidentka ECB | ČR | Automobilka | Zprávy | Co se děje na finančních trzích | Martin Machala | Admiral Markets | HDP Německa | Byty | Index Stoxx 600 | Silný růst | Averze k riziku | Vývoj ceny bitcoinu | Prognózy ČNB | Britský ministr financí | Vyhlídky | Ceny Bitcoinu | Sharpe ratio | Míra | Mutace delta | Angela Merkelová | West Texas Intermediate | Akcie českých bank | Tlak medvědů | Trhy.cz | American Airlines | Pokles HDP | Shell | Výrazný pokles | Předpověď | S&P/ASX 200 | Trigger | Sazby ČNB | Harmonizovaný index spotřebitelských cen | Výkonnost | HDP eurozóny | Údaje | Pandemie koronaviru | Exxon Mobil | Index šanghajské burzy | Technologické společnosti | Tempo růstu spotřebitelských cen | Automobilky | CAD USD | Britské libry | Americké měny | Index S&P 500 | Hráči na trhu | Graf | Ropa Brent | Zpráva o inflaci | Hrubý domácí produkt | Nejlepší akcie | Výkonnost indexů | Přehled | Údaje ministerstva | Pár EUR/USD | Eurodolar | Spotřebitelská nálada | Short | Akciový růst | Akcie 2021 | Bitcoin dnes | Výnosové křivky | ADBE | Makléř Wood & Company | Stavebnictví | Ústup inflace | Title Transfer Facility (TTF) | Institut Ifo | Euroskupina | IBEX 35 | Index spotřebitelské důvěry | Nejbližší support | Guvernér banky | Jihokorejský KOSPI | Česká koruna | Jednání mezi Ruskem a Ukrajinou | Předpokládaný růst | Úřad pro energetické informace (EIA) | Obchody | CHF | Samsung Electronics | NASDAQ 100 | PLUG | Běžný účet | HDP USA | Wonderinterest | Pokles české ekonomiky | Náhoda | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | Cronos | Rozpočtový deficit | Zvýšení úrokových sazeb | Kevin McCarthy | Přehled o dění na světových burzách | Těžba ropy | Akciový index | Makléř | Penále | Euro k dolaru | Pozornost | Statistické údaje z USA | Švýcarská ekonomika | Medián | Automobilový průmysl | Dow Jones Industrial Average (DJIA) | Technické indikátory | Index CPI | Technická analýza zlata | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | S&P 500 | xStation5 | Generali Investments | Prosincová inflace | Prognóza ČNB | Podpora | Velké banky | Růst spotřebitelských cen | Vonovia | Hongkongské akcie | Volatility | Makroekonomické údaje | Broker Consulting | MT4 | Zahraniční forex | Akcie roku | COIN | Flat | Klouzavý průměr SMA 20 | Haruhiko Kuroda | Velké americké banky | Šíření nového koronaviru | Síla dolaru | Manažeři | SPX | Zpráva pro tradery | Klíčová rizika | Trendová linie | Finance | Exxon | Německá vláda | Index amerických akcií | Zemní plyn | Profesionální obchodník | Tržní sentiment | Snižování inflace | Nejvýraznější propad | Celkový sentiment | Německo | Japonsko | Euro vůči americkému dolaru | Vlny koronaviru | Opatření | Měny&Sazby | Maďarský forint | Německý Ifo index | Vyšší ceny | Severomořská ropa | Visa | Statistické údaje | Výhled pro EUR/USD | Novozélandský dolar | Zasedání americké centrální banky | Energetický sektor | Hotovost | Zdražování potravin | Editis | Investice do akcií | SMA 200 | Walmart | Hlavní akciové indexy | Price Futures Group | Makroekonomický kalendář | JPMorgan Chase & Co | Marathon | Hospodářský institut Ifo | Vyšší riziko | Vývoj akciového indexu Nasdaq | Spotřebitelské ceny | Hamás | Nájemné | Čtvrtletní výsledky společnosti | Dluhové krize | Nvidia | Oblasti rezistence | Rozpočet | Investiční plány | Japonská centrální banka | Erste Group | Vice | Akcie ve Spojených státech | Překoupené zóny | PEPSICO | Nedostatek surovin | Státní dluhopisy | XTB | Elektromobily | Maďarský premiér | USDIDX | Klouzavý průměr SMA | Analytici | JD.com | Index nákupních manažerů | Snižování úrokových sazeb | Domácnosti | Evropské indexy | Korporace | Charles Michel | Ceny zemního plynu | Přehled o dění | Vivendi | Royal Dutch Shell | Americký dolar | British Airways | Google | Situace | Vysoká inflace | Analytik J&T | Evropská centrální banka | Vybírat zisky | Ceny kukuřice | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Platební bilance | Tržby | Dow Jones Industrial Average | Žlutý kov | Snížení sazeb | Investiční rozhodnutí | Fond | SMA 20 | Stagnace | Marketingová komunikace | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Zastavení výroby | Roční výnos | ECB | Vánoce | Hladiny rezistence | Německá kancléřka | Automobilka Renault | Abbott Laboratories | Eurozóna | Česká ekonomika | FXstreet | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Benchmarky | Broker Consulting index hypotéčních úvěrů | Indikátor | HICP | Conference Board | Generali Investments CEE | Restriktivní politika | Aktualizované údaje | Statistici | Odpor | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Gasoline inventories | Ranní okénko | Těžaři | Situace na trhu práce | NBP | Americké ropné zásoby | Ekonomiky eurozóny | Dluhy | Analytik | Burzovní parket | Etherea | Splatnost | Meta Platforms | Hodnota akcií | Dluhopisy | Chování spotřebitelů | NATGAS | Vyšší sazby | ISM | Sazby beze změny | Nákupy vládních dluhopisů | Analytika | Pozornost trhu | Pšenice | Oslabení japonského jenu | Jasný směr | Americké banky | Poptávka | Trader | Rozpočtový schodek | Alphabet (Google) | Energetická krize v EU | Francouzský prezident | Co bude | Zasedání Bank of England | Krypto | Konfluence | Čína | Očekávání trhu | Růst HDP | G7 | Peking | Firma | Cenový gap | Reporty | Počasí | Rozhodnutí Číny | Riziko | Medvědi | RBI | UTC | Poslanecká sněmovna | Dodavatelské řetězce | Emerging markets | Bezrealitky | Inflace ve Velké Británii | Míra inflace v Maďarsku | Klouzavý průměr | Počet nezaměstnaných | Microsoft Corp | USA | Krátkodobé očekávání | Fiskální politika | Tržby v maloobchodě | Drahé kovy | Hurikán Ida | Deutsche Bank | Podnik | Spojené státy | Maďarská centrální banka | Index PMI | Western Union | Paradox | Tyson Foods | Yield | Premiér Viktor Orbán | Federální rezervní banky | JP Morgan | Napětí mezi USA a Čínou | Japonský Nikkei | Ben Broadbent | Očekávání býčí | Zlato | MIFID | Cena severomořské ropy Brent | Nárůst sazeb | Ekonomové | Fibonacciho úrovně | JPMorgan Chase | Ropa roste | Obchodní bilance | Evropské méně | Samsung | Kalendář ekonomických událostí | SEC | Důležitý support | Asset alokace | Akcie v Americe | Celková inflace | Plyn pro evropský trh | Nové peníze | Silicon Valley | Edward Moya | Institut pro fiskální studie (IFS) | ECB Christine Lagardeová | Verizon Communications | Dolar | Akcie ČEZ | Air Liquide | Pandemie | ANZ | JPMorgan | Likvidita trhu | Výprodej | EuroStoxx50 | Pozice | Bank of New York Mellon | Objem úvěrů na bydlení | BTC/USD | Stav americké ekonomiky | Deutsche Post | Momentový indikátor | Analýza ceny akcií | Technická analýza USD | EU | USD/JPY | Anheuser-Busch inBev | Technologický index | Přehled kurzů | Conseq | Long příležitosti | Obchodujeme | Ford Motor | Pokles zásob | Nakupovat | Vysoké ceny | Odvětví | Schodek | Micron Technology | CZK/USD | Nárůst volatility | Ekonom | Futures na americké akciové indexy | Optimismus | Barclays | Rozhodování | Poptávky po ropě | Cena kryptoměny bitcoin | Ukazatele | Procter & Gamble | Fundamentální pozadí | Inflační data | Americké státy | PMI ve službách | Spekulanti | Durace portfolia | Slovensko | Sony | Znovusjednocení země | Schodek rozpočtu | Index S&P/ASX 200 | Dopady pandemie | Zpomalení růstu | Oscilátory | Obchod | Lufthansa | Ekonomické aktivity | Christine Lagarde | SVB | Banka | Volkswagen | Miliardy | Geopolitika | Cíle | Novozélandská centrální banka | Výrobní inflace | Světové trhy | AXA | Produkce ropy | CFA | Vyšší úroveň | Bezpečnost | Druhá vlna | Výnosy | Komodity | Vyšší inflace | Fúze | Ticker | Růst inflace v USA | IBEX | | CNY | Zpracovatelský průmysl | Index spotřebitelských cen | Analýza ceny | Práce | Americké akciové indexy | Počet nezaměstnaných v Německu | American Express | Vývoj trhu | Analýza | TradingEconomics | Obchodní nastavení | Odpovědnost | Zmírnění sankcí | Mark Rutte | Aktuální situace | Abbott | Železná ruda | Komodity s růstovým potenciálem | CAD | Inflace v Evropské unii | Šíření nákazy | Objednávky | Hry | Úrokové sazby ČNB | Osobní příjem | Akcie v roce 2020 | BlackRock | Býčí scénář | Další pokles | Express | Ekonomický růst | Hyundai Motor | Kotace | Wood & Company | Žádosti o podporu | Vývoj ceny americké ropy | Technický výhled | Komise v přenesené pravomoci | Ownest | Emise | FDX | Durace | Banky v eurozóně | Čistý dluh | USD GBP | Enel | ČNB dnes | Bonita | Tržní cena | Podnikání na kapitálovém trhu | Zlepšení | GM | Záporné úrokové sazby | Ceny v České republice | Bilance zahraničního obchodu | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Akcie | Sanofi | Japonský jen | Meziroční inflace | Poptávky po dolaru | Sentiment trhu | Amerika dnes | Kontrakt | Fibonacci | Kurz GBP | SEDG | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Cena zemního plynu | Ministr financí | Analytický tým | ING Groep NV | IFS | Býčí trend | Pražská burza | Výrazný pokles ekonomiky | Výhled 2022 | Nasdaq | Nonfarm Payrolls | Euro klesá | Výkonnost dolaru | Návratnost | Epidemie SARS | Rušení objednávek | CFD DAX | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Technické potíže | Prolomení pod support | Inflace v USA | Vývoj ceny kukuřice | Amazon | MSCI World ESG | Stochastic | EK | Průmyslové podniky | Údaje o inflaci | Zemědělství | Omezování nákupů aktiv | Štěstí | Globální ekonomický růst | Sektor služeb | FOMC | Société Générale | Belgie | Počet zaměstnaných | Průlom | Ministryně hospodářství | Analytici Fidelity International | Investment | Vývoj ceny | Průměrná sazba hypoték | Výraznější pokles | PetroChina | Fidelity International | Ministerstvo hospodářství | Index MSCI All Country World | Podnikatelské klima | Poptávka po plynu | Makléřské společnosti | Kryptoměny | ESG společnosti | PAP | Tým FXstreet.cz | Aktuální Price Action | Investiční společnosti | Mzdy | Hlavní finanční trhy | WKL | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Británie | Miliardář | Prohlášení | Tesla | CPI v eurozóně | City | Louis Vuitton | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Větší imbalance
Větší kapitál
Větší kapitál bez rizika
Větší korekce
Většinoví vlastníci
Většinový podíl
Větší objemy
Větší objemy obchodování
Větší objemy obchodů
Větší podniky

Následující klíčová slova

Větší potenciál zisku
Větší pozice
Větší recese
Větší regulace
Větší riziko
Větší tok kapitálu
Větší úrokový diferenciál
Větší zdanění
Větší zisky
Větší ztráta
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple trading AI
Potvrďte prosím... Zavřít