Pátek 24. května 2024 00:33
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO sleva

Cenové stropy

img

E.ON zlevní 800.000 klientů elektřinu, bude až o pětinu nižší než vládní strop

07.09.2023 Energetická společnost E.ON zlevní od 1. října elektřinu asi 800.000 svých klientů, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti současným ceníkům se sníží o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak bude nižší až o pětinu. Od začátku září firma zlevnila 140.000 zákazníků plyn. E.ON o tom dnes informoval v tiskové zprávě. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Maďarská vláda od srpna zruší cenové stropy u základních potravin

22.06.2023 Maďarská vláda začátkem srpna zruší cenové stropy u základních potravin. Zároveň však nařídí maloobchodníkům poskytovat výraznější slevy u vybraného potravinářského zboží. Oznámil to dnes podle agentury Reuters šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás.
img

Ranní okénko - Data ze Spojených států s trhem příliš nezahýbala

13.04.2023 Hned po ránu dorazí z tuzemské ekonomiky informace o březnovém růstu cen, kdy proti únoru by se mělo dostavit snížení jak meziměsíční, tak meziroční míry inflace. Včera již přišly výsledky ze Spojených států, které se příliš neodchýlily od odhadu analytiků a meziroční inflace nakonec dosáhla rovných 5,0 %. Ve večerních hodinách pak dorazil zápis z posledního zasedání Fedu, který ukázal, že na jednu stranu setrvávají obavy ohledně příliš pomalého tempa desinflace, na druhou stranu je ale další zpřísňování měnových podmínek omezeno problémy v bankovním sektoru. Ohledně květnového rozhodnutí žádná výraznější nápověda nepřišla a trh i nadále předpokládá, se zhruba 2/3 pravděpodobností, 25bb hike.
C:\fakepath\trader-12042023-34-zm.jpg

Vývoz ropných produktů z Ruska po moři vzrostl v březnu o 17 procent

12.04.2023 Vývoz ropných produktů z Ruska po moři vzrostl v březnu na denní bázi meziměsíčně o 17,3 procenta. Uvedla to dnes agentura Reuters, která se opírá o informace zdrojů z odvětví a o vlastní výpočty. Objemy se zvýšily na 12,374 milionu tun z 9,531 milionu v únoru. Březnový vývoz ropných produktů z ruských přístavů podle zdrojů vzrostl částečně kvůli objemům nashromážděným v únoru.
C:\\fakepath\\Orbán.jpg

Orbán: Vláda chce postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky

31.03.2023 Maďarská vláda hodlá postupně zrušit cenové stropy na základní potraviny a hypotéky, jakmile se inflace sníží. Ve státním rozhlase to dnes řekl premiér Viktor Orbán. Míra inflace v Maďarsku v únoru poprvé po více než roce klesla, byla však nejvyšší v Evropské unii. Ohledně rušení cenové regulace Orbán ale nezmínil žádný časový harmonogram, uvedla agentura Reuters.
C:\fakepath\madarsko-21032023.jpg

EUR/HUF poroste kvůli maďarské inflaci

21.03.2023 Maďarsko je zdaleka nejhorším bojovníkem proti inflaci v Evropské Unii. Ani s vlastní centrální bankou, která může nastavit úrokové sazby výrazně výše než třeba v Pobaltí nebo na Slovensku, se nedaří cenový růst zkrotit.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici čekají v únoru zpomalení inflace v ČR na 16,6 až 16,9 procenta

09.03.2023 Tempo růstu cen v Česku se v únoru proti lednu snížilo, zejména kvůli tomu, že ceny energií už narazily na cenové stropy. Zdražování v únoru táhly hlavně potraviny, shodují se analytici oslovení ČTK. Podle jejich odhadu byla únorová meziroční inflace mezi 16,6 a 16,9 procenta. V lednu inflace byla 17,5 procenta. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o únorové inflaci v pátek.
img

Ranní komentář (07.03.2023)

07.03.2023 Americké indexy ukončily včerejší obchodování smíšeně a spíše s malými pohyby. S&P 500 přidal 0,07 %, Dow Jones se posunul o 0,12 % výše a Nasdaq klesl o 0,11 %. Small-cap Russell 2000 se propadl o 1,48 %.
img

Příjmy Ruska z vývozu ropy a plynu podle IEA v lednu klesly téměř o 40 procent

28.02.2023 Příjmy Ruské federace z vývozu ropy a plynu v lednu meziročně klesly o 38 procent na 18,5 miliardy dolarů (409 miliard Kč), uvedla dnes Mezinárodní agentura pro energii (IEA). Výnosy exportu, který je pro Moskvu nejlukrativnější, stlačily západní sankce a cenové stropy zavedené kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Loňský leden byl posledním měsícem před invazí.
img

První výročí ruské invaze. Jak se změnila situace na trzích❓

23.02.2023 Tento týden si připomínáme první výročí ruské invaze na Ukrajinu. Ačkoli se očekávalo, že konflikt bude mít krátké trvání, skutečnost se ukázala být zcela jiná. Ukrajina se brání díky svému odhodlání, podpoře Západu a četným sankcím uvaleným na Rusko. Útočník se mezitím i přes několik porážek stále nechce stáhnout. Finanční trhy se mezitím za posledních 12 měsíců výrazně změnily, i když některé pohyby cen byly poměrně překvapivé. Cenové pohyby na mnoha trzích dosáhly v posledních měsících několika desítek nebo dokonce několika set procent. V současné době se však situace stabilizovala a na několika trzích se dřívější pohyby obracejí.
C:\fakepath\trader-10022023-38-zm.png

Komodity: Ropa zdražuje po zprávě, že Rusko plánuje snížení těžby

10.02.2023 Ceny ropy se dnes zvyšují po zprávě, že Rusko hodlá příští měsíc snížit těžbu. Severomořská ropa Brent si kolem 17:15 SEČ připisovala 1,9 procenta a nacházela se nad 86 dolary za barel. Americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) vykazovala nárůst o 1,7 procenta a pohybovala se nad 79 dolary za barel.
C:\fakepath\trader-10022023-32-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

10.02.2023 1) Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Proti prosinci se ceny zvýšily o šest procent, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle České národní banky (ČNB) i analytiků způsobilo zrychlení inflace zejména zdražení energií po konci úsporného tarifu a přechodu na cenové stropy. Analytici předpokládají, že od února se bude inflace snižovat, mimo jiné kvůli slábnoucí domácí poptávce.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v lednu vzrostla na 17,5 procenta, hlavně kvůli zdražení energií

10.02.2023 Spotřebitelské ceny v Česku v lednu meziročně stouply o 17,5 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v prosinci byly ceny meziročně vyšší o 15,8 procenta. Proti prosinci se ceny zvýšily o šest procent, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle České národní banky (ČNB) i analytiků způsobilo zrychlení inflace zejména zdražení energií po konci úsporného tarifu a přechodu na cenové stropy. Analytici předpokládají, že od února se bude inflace snižovat, mimo jiné kvůli slábnoucí domácí poptávce.
C:\\fakepath\\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: K vyšší inflaci přispěly ceny energií, od února růst cen zpomalí

10.02.2023 Lednové zrychlení inflace na 17,5 procenta z prosincových 15,8 procenta způsobilo zejména zdražení energií na cenové stropy po konci úsporného tarifu. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Předpokládají, že od února se bude inflace snižovat. Přispěje k tomu vyšší srovnávací základna loňského roku, ale také slábnoucí domácí poptávka.
img

BREAKING: Russia snižuje produkci ropy o 500,000 bpd!

10.02.2023 Ruský premiér Novak oznámil, že Rusko v březnu v reakci na embargo a cenové stropy uvalené na ruské federace omezí těžbu ropy o 500 000 barelů denně. Ceny ropy se po zprávě pokračují v růstu.
img

Zlato se za posledních 7 měsíců pohybuje jen nepatrně, Powellův projev je očekáván

06.02.2023 V pondělí byly ceny zlata po nejhorším týdnu za posledních 7 měsíců nevýrazné a pozornost se aktuálně soustředí na diskusi s Jeromem Powellem, předsedou FEDu, poté, co silnější než očekávané údaje o zaměstnanosti v USA zvýšily strach z dalšího zpřísnění měnové politiky.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Hampl: Česká ekonomika by se měla co nejdříve navrátit k cenové stabilitě

06.02.2023 Česká ekonomika by se měla co nejdříve navrátit k cenové stabilitě, "jinak bude trpět," řekl včera v Otázkách Václava Moravce v České televizi předseda Národní rozpočtové rady Mojmír Hampl. Nesouhlasí proto se snahou České národní banky (ČNB) zanechat úrokovou sazbu na současných sedmi procentech. Měla by ji zvýšit, ale nedělá nic, doplnil. Podle Jana Švejnara, ředitele Institutu pro demokracii a ekonomickou analýzu, je česká ekonomika ve výjimečné situaci, když prochází recesí, ale zároveň má vysokou jádrovou inflaci.
C:\fakepath\trader-02022023-33-zm.jpg

ČNB nechala základní sazbu na sedmi procentech, čeká letos inflaci 10,8 pct.

02.02.2023 Bankovní rada České národní banky (ČNB) dnes podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na sedmi procentech. Na stejné úrovni je od loňského června. Podle guvernéra ČNB Aleše Michla rada na příštím jednání zváží, zda sazby ponechá na současné úrovni, nebo je zvýší. Analytici ale další růst sazeb neočekávají. ČNB dnes také zveřejnila hospodářskou prognózu, v níž očekává letos pokles hrubého domácího produktu o 0,3 procenta a průměrnou inflaci 10,8 procenta. V listopadu čekala pro letošek pokles HDP o 0,7 procenta a průměrnou inflaci 9,1 procenta.
img

Analytici: Odvody ČEZ pokryjí podstatnou část nákladů na energetickou krizi

02.02.2023 Vysoké odvody polostátní energetické společnosti ČEZ státu, které letos překonají 100 miliard korun, pokryjí podle analytiků podstatnou část nákladů na řešení energetické krize. I přesto podle nich odvody nemají velký vliv na akcie firmy. Jejich hodnotu nyní zvyšují především úvahy o možné restrukturalizaci ČEZ. Uvedli to na dotaz ČTK.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

ČNB zlepšila odhad vývoje ekonomiky, čeká letos pokles HDP o 0,3 procenta

02.02.2023 Česká národní banka (ČNB) dnes zlepšila odhad vývoje ekonomiky pro letošní rok. Očekává pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,3 procenta. V listopadové prognóze předpokládala, že se výkonnost ekonomiky sníží o 0,7 procenta. Centrální banka ale zhoršila výhled inflace, která by letos v průměru měla činit 10,8 procenta. V listopadu ČNB předpokládala inflaci průměrně 9,1 procenta. Na tiskové konferenci po dnešním jednání bankovní rady o tom informoval guvernér ČNB Aleš Michl.
img

Česká ekonomika poklesla, ale méně než se čekalo

31.01.2023 Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu poklesla tuzemská ekonomika v Q4’22 mezikvartálně o 0,3 %. Pokles zaznamenala již v předcházejícím čtvrtletí (-0,2 %) a naplnila tak obecně uznávanou definici technické recese. Za slabším výkonem stála podle doprovodného komentáře ČSÚ především spotřeba domácností, která se ocitla pod tlakem kvůli nízké spotřebitelské důvěře v důsledku vysoké inflace a nejistého výhledu do budoucnosti. Podrobnější rozklad ale bude k dispozici až v rámci druhého odhadu. Za celý rok 2022 rostlo HDP o 2,5 %, v souladu s naší neměněnou prognózou z loňského jara.
C:\fakepath\Madarsko.jpg

Agentura Fitch zhoršila výhled ratingu Maďarska na negativní

22.01.2023 Agentura Fitch zhoršila výhled ratingu Maďarska na negativní ze stabilního, což znamená, že by mohla v příštích měsících hodnocení úvěrové spolehlivosti země zhoršit. Mezi důvody svého rozhodnutí zařadila vyšší globální úrokové sazby, nestabilní ceny energií, oslabení poptávky od důležitých obchodních partnerů země a slabiny v politice.
img

Rozbřesk: Česko vykázalo nižší prosincovou inflaci, zásadní však bude leden

12.01.2023 Tuzemská inflace v prosinci meziměsíčně stagnovala a meziroční dynamika proto zvolnila z listopadových 16,2 % na 15,8 %. Oproti našemu očekávání šlo o lehce nižší dynamiku, vzhledem k celkové výši inflace a vysoké volatilitě řady položek nepovažujeme celkovou prosincovou odchylku od konsensu i našeho odhadu za zásadní. Průměrná míra inflace za celý rok 2022 činila 15,1 % – od vzniku samostatné České republiky byla inflace vyšší jen v roce 1993, a to 20,8 %.
img

Forex: Česko - nižší prosincová inflace, zásadní bude leden

12.01.2023 Tuzemská inflace v prosinci meziměsíčně stagnovala a meziroční dynamika proto zvolnila z listopadových 16,2 % na 15,8 %. Oproti našemu očekávání šlo o lehce nižší dynamiku, vzhledem k celkové výši inflace a vysoké volatilitě řady položek nepovažujeme celkovou prosincovou odchylku od konsensu i našeho odhadu za zásadní. Průměrná míra inflace za celý rok 2022 činila 15,1 % – od vzniku samostatné České republiky byla inflace vyšší jen v roce 1993, a to 20,8 %.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Inflace v ČR v prosinci zpomalila na 15,8 procenta, hlavně díky pohonným hmotám

11.01.2023 Spotřebitelské ceny v ČR v prosinci meziročně vzrostly o 15,8 procenta, tempo růstu tak zpomalilo z listopadových 16,2 procenta. Meziměsíčně ceny stagnovaly, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle analytiků bylo za zpomalením inflace zejména zlevnění pohonných hmot. Česká národní banka (ČNB) ale upozornila, že bez započítání takzvaného úsporného tarifu na energie by byla inflace o 3,5 procentního bodu vyšší. Za celý loňský rok byla podle ČSÚ průměrná míra inflace 15,1 procenta, byla to nejvyšší hodnota od roku 1993.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Analytici čekají, že po prosincovém zpomalení inflace v lednu opět zrychlí

11.01.2023 Příčinou prosincového zpomalení inflace na 15,8 procenta z listopadových 16,2 procenta je zejména zlevnění pohonných hmot. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Upozorňují, že v lednu tempo růstu cen pravděpodobně znovu zrychlí, poté ale bude v letošním roce inflace postupně klesat. Celoroční průměr by podle nich letos měl být kolem deseti procent. Loni byl 15,1 procenta, nejvíc od roku 1993.
img

Prosincová inflace zaostala za očekáváním

11.01.2023 Inflace v prosinci meziměsíčně stagnovala a meziroční dynamika proto zvolnila z listopadových 16,2 % na 15,8 %. My jsme očekávali naopak lehké zrychlení dynamiky inflace (k 16,5 %). Vzhledem k celkové výši inflace a vysoké volatilitě řady položek nepovažujeme celkovou prosincovou odchylku od konsensu i našeho odhadu za zásadní. Klíčová bude z našeho pohledu lednová inflace, ve které dojde vedle těžko predikovatelného lednového efektu změny ceníků také na ukončení energetického úsporného tarifu a současně s tím začnou působit na trzích vládou garantované cenové stropy pro plyn i elektrickou energii.
C:\fakepath\trader-03012023-37-zm.jpg

V Chorvatsku se po zavedení eura množí stížnosti na zdražování

03.01.2023 V Chorvatsku se po zavedení eura množí stížnosti na náhlé zvyšování cen potravin i služeb. Na různých internetových fórech řada lidí vyjadřuje nespokojenost se zdražováním spojeným s příchodem jednotné evropské měny a uvádí množství konkrétních příkladů. Informuje o tom agentura DPA s odkazem na zpravodajských portál index.hr.
C:\fakepath\windfall-tax.jpg

Začíná platit windfall tax i cenové stropy na elektřinu a plyn

01.01.2023 Dnes začíná platit daň z mimořádných zisků firem v energetickém, těžebním, petrochemickém a bankovním sektoru. Výnos z daně má společně s odvodem nadměrného zisku při výrobě elektřiny, který funguje už od prosince, zajistit peníze na stanovení cenových stropů na elektřinu a plyn. Cenové stropy nahrazují takzvaný úsporný tarif, kterým stát od října do prosince dotoval domácnostem ceny energií. Na rozdíl od úsporného tarifu ale bude moct cenový strop využít i většina firem.
img

Ekonomický kalendář: API reportuje zásoby ropy v USA

28.12.2022 Futures na DAX snížily část ztrát ze včerejšího odpoledne a nyní ukazují na jen mírně vyšší otevření evropské hotovostní seance, a to navzdory slabému globálnímu sentimentu, který byl k vidění během asijské seance. Dolarový index zůstává nad úrovní 104,00 a pokouší se o vzestup z nedávných minim, podpořený rostoucími výnosy státních dluhopisů. Benchmarkový 10letý americký výnos vyskočil na šestitýdenní maximum 3,85 %, čímž se rozšířil vzestupný trend, který začal v polovině prosince.
C:\fakepath\rusky rubl.jpg

Omezení cen ropy může zvýšit rozpočtový deficit Ruska, připustil ministr

27.12.2022 Schodek ruského rozpočtu by mohl být v příštím roce vyšší než plánovaná dvě procenta hrubého domácího produktu, protože omezení cen ropy snižuje příjmy Ruska z vývozu. Uvedl to ruský ministr financí Anton Siluanov.
img

Trh nemovitostí zamrzl, ceny už klesají

19.12.2022 V posledních letech jsme byli zvyklí, že ceny nemovitostí neustále rostou. Šlo o dokonalou investici – byla bezpečná, a přitom nabízela zhodnocení podobné jak u mnohých akcií. Poslední rok však přinesl změnu. Úrokové sazby vyskočily na nevídaných 7 % a trh nemovitostí zamrzl. Hypotéky se téměř přestaly prodávat a jejich objem meziročně poklesl o neuvěřitelných 80 %.
img

Tuzemská inflace v listopadu zrychlila na 16,2 %, více než se čekalo

12.12.2022 Česká inflace v listopadu zrychlila v meziročním vyjádření z 15,1 % na 16,2 %. To bylo více než čekal tržní konsensus (15,8 %) i naše prognóza (15,5 %). Nadále platí, že meziroční inflaci drží níže vliv úsporného tarifu, nebýt tohoto efektu, tak by listopadová inflace podle ČSÚ činila 19,8 %. ČNB, která ve své prognóze s působením úsporného tarifu nepočítala, předpovídala 18,8 %.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Analytici: Zrychlení inflace způsobilo hlavně loňské zrušení DPH na energie

12.12.2022 Zrychlení meziroční inflace na 16,2 procenta z říjnových 15,1 procenta způsobilo hlavně loňské odpuštění DPH na energie, které tak meziročně zdražily relativně víc. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Varují také, že inflace zůstane na vysoké úrovni i v dalších měsících, pod deset procent se podle nich dostane až v polovině příštího roku.
img

Tuzemská inflace v listopadu zrychlila na 16,2 procenta

12.12.2022 Česká inflace v listopadu zrychlila v meziročním vyjádření z 15,1 procenta na 16,2 procenta. To bylo více než čekal tržní konsensus (15,8 procenta) i naše prognóza (15,5 procenta). Nadále platí, že meziroční inflaci drží níže vliv úsporného tarifu, nebýt tohoto efektu, tak by listopadová inflace podle ČSÚ činila 19,8 procenta. ČNB, která ve své prognóze s působením úsporného tarifu nepočítala, předpovídala 18,8 procenta.
img

Inflace ČR 11/2022 – 16,2 % Y/Y

12.12.2022 „Inflace se stále drží vysoko, a to i přes snížené výdaje domácností. Nejsme ale u konce. Na většinu domácností v brzké době dolehne zvýšení cen energií. Vyšší zálohy čekají mnoho lidí už od nového roku. To bude znamenat další ukrojení z koláče už tak napjatých rodinných rozpočtů. Cenové stropy v tomto ohledu pomůžou, ale i přesto budou náklady na energie pro rodiny zásadní. Kdo to pocítí nejvíce, budou obchodníci, kteří si ještě užijí Vánoce, ale po nich bude zbytné věci nakupovat už jen hrstka domácností. V konečném důsledku by se v příštím roce už měla inflace uklidnit a vrátit se do jednociferných hodnot.“
img

Jak cenový strop promění trh s ropou?

06.12.2022 „Západní země zavedly cenový strop na ruskou ropu přepravovanou po moři. Cenový strop na úrovni 60 dolarů za barel je blízko tržní ceně, takže je vysoká šance, že mnoho zemí ho bude akceptovat,“ říká analytik BHS Timur Barotov.
img

Růst ropy na pozadí sporů o omezení jejích cen ze strany G7

25.11.2022 Ropa i přes nízkou likviditu na trhu stoupla. Ropa Brent stoupla o 28 centů a obchodovala se na úrovni 85,62 USD za barel a americká ropa WTI se dostala na 78,43 USD.
img

ČEZ: Parlament schválil cenový strop pro příjmy z výroby elektřiny

21.11.2022 V pátek 18. listopadu 2022 schválila Poslanecká sněmovna cenové stropy na tržby z vyrobené elektřiny. Zákon ještě musí odsouhlasit Senát a podepsat prezident, ale to považujeme za formalitu.
img

Forex: Tuzemská inflace pravděpodobně zpomalila díky vládním opatřením

10.11.2022 Středem pozornosti dnes bude u nás tuzemská inflace za říjen a v hledáčku globálních trhů se ocitne zase americký vývoj spotřebitelských cen. Tuzemská inflace by měla vlivem vládních opatření, které tlumí ceny elektřiny pro domácnosti, zpomalit jak na meziměsíční, tak i na meziroční bázi. Nicméně nejistota odhadu je výrazná, a to s ohledem na nejasnou metodiku ČSÚ týkající se zohlednění úsporného tarifu v cenových statistikách. Americká inflace, která podle nás v meziročním srovnání opět zpomalila, nejspíše promluví do tržního ocenění trajektorie sazeb Fedu.
img

Forex: Středoevropské měny opět korigovaly zisky z předchozích dní

09.11.2022 Meziroční růst spotřebitelských cen v Maďarsku v říjnu zůstal bezpečně nad hranicí 20 %, když meziměsíčně ceny vzrostly o silná 2 %. Za silnou meziměsíční dynamikou byly zejména ceny potravin a bydlení, které zahrnují ceny energií. Meziroční růst potravin se v říjnu přehoupnul nad 40 %, což je nejvyšší úroveň v EU. V souvislosti s pokračujícím zdražováním potravin, tamní vláda oznámila, že rozšiřuje cenové stropy také na brambory a vejce. Tamní vláda mimo jiné již zavedla stropy pro ceny energií pro domácnosti, hypoteční sazby a jiné potraviny. Podle nás inflace bude vrcholit mezi 23-24 % ve Q123. Maďarský forint dnes odepsal 0,17 %.
img

Fidelity International: Nerovnoměrná destrukce poptávky po plynu v Evropě

04.11.2022 Evropa již snižuje poptávku po zemním plynu v reakci na rekordně vysoké ceny, což poukazuje na chmurné hospodářské vyhlídky regionu. Zatímco pro nadcházející zimu se zdá být nedostatek zemního plynu nepravděpodobný, příští rok by tomu mohlo být jinak.
C:\fakepath\zemni plyn 2.jpg

Regulátor: Evropský trh s plynem funguje dobře, cenový strop by mohl uškodit

03.11.2022 Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů AFM, který dohlíží i na hlavní evropský trh s termínovými kontrakty na zemní plyn, varoval před snahou zavádět u nich cenové stropy. To by mohlo mít podle něj negativní dopady, včetně nedostatku plynu. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Určujícím trhem pro velkoobchodní ceny plynu v Evropské unii je virtuální obchodní uzel Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku.
img

Šéf IEA: Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize

25.10.2022 Svět zasáhla první skutečně globální energetická krize. Na konferenci v Singapuru to dnes prohlásil výkonný ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Napjatá je podle něj především situace na trhu se zkapalněným zemním plynem (LNG), poukázal ale i na velké producenty ropy, kteří snižují těžbu. Svět se podle něj i přes cenové stropy neobejde bez ruské ropy.
C:\fakepath\Miroslav-Plojhar-24102022.png

FXstreet.cz přináší rozhovor se stratégem finančních trhů České spořitelny

24.10.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší rozsáhlý rozhovor s investičním stratégem České spořitelny Miroslavem Plojharem. Povídali jsme si o tom, jak to funguje v investičním oddělení této největší banky v Česku, nicméně hlavním tématem je aktuální situace na finančních trzích. V rozhovoru se tak dozvíte, jak se mohou vyvíjet kapitálové, měnové a další trhy v nejbližším období a co na trzích očekávat. Velký prostor v rozhovoru má samozřejmě také česká koruna, která je bedlivě sledovaným trhem v poslední době.
img

Růst cen průmyslových výrobců ohrožuje českou konkurenceschopnost

17.10.2022 „Zdražování u průmyslových výrobců nabírá na síle, což může začít ohrožovat konkurenceschopnost českých průmyslových výrobků na zahraničních trzích. Malým a středním podnikům pomůže zastropování cen energií. Do problémů se však mohou dostat velké průmyslové podniky s vysokou energetickou náročností, na které se cenové stropy u energií nebudou vztahovat,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\Polsko.jpg

Polská vláda představila maximální ceny elektřiny pro domácnosti a menší firmy

11.10.2022 Polská vláda dnes představila maximální ceny u dodávek elektřiny pro domácnosti, malé a střední podniky a sociální instituce, jako jsou například školy, sirotčince a nemocnice. U domácností by podle vlády měla od začátku prosince do konce příštího roku platit maximální cena 693 zlotých (zhruba 3500 Kč) za megawatthodinu (MWh), u malých a středních podniků a sociálních institucí pak 785 zlotých za MWh. Informovaly o tom agentury Reuters a PAP.
img

Inflace zrychlila kvůli dražším energiím

11.10.2022 Tuzemská inflace se v září překvapivě zvýšila, jak v meziměsíčním tak i meziročním vyjádření. Meziroční růst spotřebitelských cen zrychlil ze 17,2 % na 18,0 %, což bylo nad očekáváním trhu (stagnace na 17,2 %) i naší prognózou (mírný pokles na 17,0 %).
img

Rozbřesk: Tuzemská ekonomika dále šlape na brzdu

07.10.2022 Zatímco v první polovině roku se mohla česká ekonomika pochlubit relativně solidní růstovou dynamikou, vstup do druhého pololetí se nese ve znamení viditelného útlumu. Na jedné straně mají rostoucí životní náklady v kombinaci s prudkým poklesem reálných příjmů za následek zhoršující se kondici spotřebitelské poptávky – v srpnu poklesly maloobchodní tržby již pátý měsíc v řadě a v meziročním srovnání se propad prohloubil na 8,8 %. Nálada spotřebitelů se přitom i v září udržela poblíž historických minim, což neslibuje obrat negativního trendu ani ve zbytku tohoto roku.
img

Tuzemská ekonomika dále šlape na brzdu

07.10.2022 Zatímco v první polovině roku se mohla česká ekonomika pochlubit relativně solidní růstovou dynamikou, vstup do druhého pololetí se nese ve znamení viditelného útlumu. Na jedné straně mají rostoucí životní náklady v kombinaci s prudkým poklesem reálných příjmů za následek zhoršující se kondici spotřebitelské poptávky – v srpnu poklesly maloobchodní tržby již pátý měsíc v řadě a v meziročním srovnání se propad prohloubil na 8,8 %.
C:\fakepath\xtb-19092022-2.png

Energetická krize ustupuje? Cenové limity musí zbavit obyvatelstvo strachu, ale unesou to akcionáři ČEZu?

19.09.2022 Cenové stropy na energetické komodity budí zajisté hodně zájmu. Analytik XTB Jiří Tyleček odpovídá, zdali jde vláda správným směrem, jaká existují rizika návrhů a jaké dopady mohou čekat akcionáři ČEZu.
img

Plán EU na boj s drahými energiemi

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
img

Rozbřesk: Evropský plán na boj s drahými energiemi zatím přináší víc otázek než odpovědí

12.09.2022 Evropská unie má plán, jak bojovat s drahými energiemi. Shoda ovšem panuje jen v obecné rovině, v detailech zatím evropský plán hodně “drhne”. Ministři pro energetiku se shodli na tom, že omezí spotřebu elektřiny ve spotřebních špičkách, uvalí mimořádné daně na ne-plynové výrobce energie, zavede strop na ceny plynu a zajistí dostatek likvidity producentům energií, pro které je při vysoké volatilitě velmi obtížné uzavírat obchody na burze. Nejvíce otazníků visí nad zastropováním cen plynu a nad mimořádným zdaněním energetických společností.
Související klíčová slova: Střední Evropa | LOGeco | Odhad vývoje ekonomiky | Maďarská inflace | Prostor k růstu | Zvyšování cen | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Západní země | Vývoj | DAX | Jakub Seidler | Dolarový index DXY | Trh nemovitostí | Ceny bytů | Volatilní | Hospodaření firmy | DPH | EUR | Velké finanční krize | Vít Hradil | Řešení EK | Itálie | Snížit úrokové sazby | Akcie firmy | Texas | Očekávání | Bezpečný přístav | Evropské země | Ruské invaze na Ukrajinu | Evropská komise | Diverzifikace | Souhrnný indikátor | Pro investory | Skupina G7 | Investice | DXY | Ruský premiér | Potenciál | Lednová inflace | Globální vývoj | Brent | Cyklus zvyšování sazeb | Invaze na Ukrajinu | Prognózy | Intervence | E.ON | Měnový pár GBP/USD | Raiffeisenbank | Russell 2000 | Evropské měny | Creditas | Miroslav Plojhar | Český statistický úřad | Impuls | EUR/USD | GBP | Akcie Adidas | Management | Spotřebitelé | Treasury v České spořitelně | Reality | Strach | Vývoz ruské ropy | Penzijní fondy | Akcie společnosti | Vývoz paliva | Společnost E.ON | Opatrný optimismus | Work & Travel | Výnos | Maloobchodní tržby | Jana Mücková | Tisk peněz | Dlužník | Hospodaření | Newton | Růst sazeb | Import | Nemovitosti | Státní dluh | Vyšší úrokové sazby | Hluboké recese | Americké centrální banky | Prodeje aut | Kontrakty | Propad cen | AUDUSD | Index DXY | Průměrný kurz koruny | Spotřebitelské inflace | Inflace v zemích EU | Mimořádný zisk | Kontrakce | Peníze | Maďarsko | Francie | Středoevropské měny | Swapy | Title Transfer Facility | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | Ruský prezident | Kabinet | Americká ropa | Tempo zdražování | Prognóza | Plaza Accord | Tuzemská ekonomika | Investiční strategie | Nikkei | Ropa WTI | Lockheed Martin | Developeři | Dolar dnes | Metody analýzy trhu | Růst trhu | Ceny elektřiny | Ceny ropy | Mezinárodní agentura pro energii | Včerejší obchodování | Cenový růst | Export | Americká ropa WTI | Podmínky na trhu | APA | Ekonom BHS | Futures | Vládní opatření | Energetická společnost | Šok | Ceny ve výrobě | Zpřísňování měnové politiky | Velké firmy | Zavedení eura | Trh s ropou | Unie | Regulace | Kofola | LMT | Vývoj měnového páru EUR/HUF | Měnový fond | Zpráva | Guvernér maďarské centrální banky | UniCredit Bank | West Texas Intermediate (WTI) | Kapitál | Majitel | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Válka | Investovat | Nervozita | Skupina OPEC+ | BREAKING | Cenové pohyby | Stratégové | Bydlení | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | EUR/CZK | Vysoké inflace | Investoři | Listopadová inflace | Koruna | Finanční služby | Nejistoty | Hnědouhelné elektrárny | Fidelity | Investiční | Evropská měna | Reálné mzdy | Média | Inflační čísla | Velkoobchodní ceny plynu | Krátkodobé obchody | Snižování sazeb | Zisk | Budoucnost | Hlavní úroková sazba | Inflace v lednu | Situace na finančních trzích | Ruské ropy | Asociace | WTI a Brent | WSJ | Zápis z posledního zasedání | BP | Nomura | Funkční období | České koruny | Analýzy | Doporučení | TTF | XTB Jiří Tyleček | Propad | Německý DAX | Dlouhodobější řešení EK | Plyn | Ceny obilovin | Forecasty | Agentura Reuters | Banka Creditas | Akcionáři | Výhled ratingu | S&P | Obchodování | Petr Král | Rostoucí životní náklady | Narušení dodávek | Covid | Eurostat | Prezident | Finanční krize | Ekonomika Rakouska | Zemědělské komodity | Petr Fiala | Příjmy Ruska | Marek Pokorný | Firmy | Inflace v roce 2023 | Kevin Tran Nguyen | Zadlužování | Inflace v únoru | Podíl nezaměstnaných | Investment management | FXstreet.cz | Nástroj | Výsledky | MWh | Boj s drahými energiemi | HUF | ČNB Petr Král | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Budoucí vývoj | J.P. Morgan v Londýně | TIM | Fundamentální analýza | Nejistota | JDE | Polský zlotý | Ceny zboží | OPEC+ | Zestátnění | BHS | Objem | Oživení v Číně | Luboš Komárek | Ceny plynu v Evropě | Regulátor | Makroekonomické ukazatele | Průmyslová výroba | Cena plynu | Deficit | Polsko | Reakce trhu | Cenová hladina | Alexandr Novak | Hypotéky | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Evropa | Úspory | Česká spořitelna | Burze | MTI | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ceny zemědělských výrobců | KB | Dnešní makroekonomické ukazatele | LMT.US | Stratég finančních trhů | Zpomalení inflace | Další růst | Urals | Nizozemský úřad pro regulaci finančních trhů | Chorvatsko | Akcie společnosti ČEZ | ProCent | Rakousko | Stříbro | Instituce | Kukuřice | LNG | USD/CZK | Negativní dopad | Trh | Snížení těžby | Komise | CL | Viktor Orbán | Výkyvy | První vlna inflace | Fed | Korekce | Tržní prostředí | Výplaty dividendy | Kurz forintu | Konkurenceschopnost | Posílení dolaru | ANO | IRS | Firemní investice | VaR | Rating | Společnost XTB | Forwardy | Spotřebitelská inflace | Akcenta | Konsensus | Obchodníci | Dražší energie | Pravděpodobnost | Markets | Futures na DAX | Příjmy z ropy | Nifty 50 | Analýzy trhu | Invest | Centrální banka | Významné zprávy | Životní prostředí | Statistický úřad | Čistý zisk | Centrum | Rizika | Společnosti | Obchodovat | Northern Rock | Bankovní rada České národní banky | Euro-koruna | Březnová inflace | API | Guvernér | EUR/MWh | Meziroční růst spotřebitelských cen | Ruské dodávky plynu | CZK | Reuters | Embargo na dovoz uhlí | Předseda | Zavedení cenového stropu | Členské státy | Výkonný ředitel | Spotřebitelské ceny v Česku | Retailový obchodník | Ropa | DPA | Evropská unie | Ekonomiky | Nálada spotřebitelů | Cenové stropy na základní potraviny | Centrální banky | Cena akcie | Životní úroveň | Pokračování trendu | Britský statistický úřad | Prodeje domů | Orbán | Řecko | Rostoucí náklady | Říjnová inflace | Hodnoty měny | Úroky | Portu | Cena | Flow z ekonomiky | Ministerstvo financí | Předstihové ukazatele | Hedging | Zápis z posledního zasedání Fedu | Izrael | Analytik Raiffeisenbank | Zelené energie | Vyšší úroky | Ceny | Technologie | Energetická krize | Hypoteční sazby | ČNB | Pokles | Růst cen nemovitostí | Finance Group | Hedge | Poplatek | Jaderné elektrárny | Podnikání | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Guvernér ČNB | Obchodník | COVID-19 | Problémy | BHS Timur Barotov | Pracovní síly | Daně | Investment Management | Zásoby ropy v USA | Vývoj ceny ropy WTI | Ruský vicepremiér Alexandr Novak | Zisky | Covid panika | Raiffeisenbank a.s. | Euro | Turecký prezident | Růst cen | Rating vyšší | Míra inflace v únoru | Asset management | Daň z mimořádných zisků | Financování | ČSÚ | Zasedání RBA | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Emisní povolenky | Globální poptávka | ROCE | ASX 200 | Jedno euro | Lockheed Martin (LMT.US) | Hodnota akcií ČEZ | Hospodářský růst | Tržní sazby | Odhodlání | Inflace v Maďarsku | WTI | Bod | Petrohrad | Reserve Bank of Australia | Nord Stream | Denní graf | Marže | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Ceny ropy Brent | Capitalinked.com | Zkušenosti | Největší banky | Signály | Martin Gürtler | Statistiky | Boris Vujčić | Světová ekonomika | Kurz | Unicredit | UST | Zpomalení inflace v ČR | BH Securities | Finanční situace | Deficit státního rozpočtu | Drahé dovozy | Proinflační | Rozpočtový deficit Ruska | AUD | Globální finanční krize | Negativní zprávy | Capitalinked | Tomáš Raputa | Zahraniční kapitál | Citigroup | Trade | Evropský blok | Problémy v bankovním sektoru | Hospodářství | Oslabení | Odhad letošního růstu | Intermediate | Uhlí | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Recese | Začínající tradeři | Akcenta Miroslav Novák | Erdogan | CZK/EUR | Britská ekonomika | Výrobní index | Sekce měnové | Meziměsíční inflace | Štěpán Křeček | Ministři | Vývoz ropných produktů | Cenový strop na ruskou ropu | Cap | Akcionáři ČEZu | Ceny energií | Americké indexy | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Meziroční míra inflace | Polská centrální banka (NBP) | Výrobci elektřiny | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Předpovědi | Bondy | Investiční stratég | Zásoby ropy | Ceny plynu | Trend | Hospodářské oživení | Střadatelé | Dění na trhu | Adidas | Sankce | Zásoby plynu | Míra inflace | Windfall tax | Energetika | Průmyslová výroba v eurozóně | Nařízení | Komerční banka | KOSPI | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Propady cen | Odvody ČEZ | Tempo růstu | Úvěrový rating | Bankovnictví | Francouzská ekonomika | Pohonné hmoty | Biliony | Úrokové sazby | ETF | Akciové trhy | Varování | Největší propady | Rally | Bankovní rada | Bear | První odhad | Aktiva | Cenový strop | Střední podniky | Tuzemský průmysl | Dow Jones | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Pokles cen | Řešení energetické krize | Fiskální politiky | Tradingový portál | Silná koruna | Česká inflace | Stratég | Ekonomika eurozóny | Ztráty | Sentiment | Zrychlení inflace | Kurzové riziko | Breaking | Politika | Hospodářské recese | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie ČEZu | PLN | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | MAM | Poplatky | Kompenzace | Forint | Další vývoj | Citibank | Anton Siluanov | Členové bankovní rady | Nálada | Měnové politiky | Český statistický úřad (ČSÚ) | Ekonomika | Česká národní banka | Výnosová křivka | Historická maxima | Elektřina | Zhodnocení | Inflační krize | Ministr energetiky | Ceny zlata | Výhled | Glapinski | Americký akciový index | Komerční banky | Analýza měnových párů | Timur Barotov | Embargo | Energetické společnosti | Propouštění | Bilance | Tradeři | Evropský trh | Finanční trhy | ČNB Luboš Komárek | Cyrrus | Růst cen energií | Fondy | Comfort Finance | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Analytik finančních trhů | USD za barel | Krize | VaR modely | Zajišťování | Investing | Portál FXstreet.cz | Situace na trzích | Pokles poptávky | Prezident Erdogan | Vratislav Zámiš | Trhy | Comfort Finance Group | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | ODS | Úroková sazba | Ceny aktiv | Burza | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | Poradenství | Investiční skupiny | Americká inflace | Rozvoj | Růst cen komodit | RBA | Výprodeje | Rozhovor | Spotřeba domácností | Ropa WTI a Brent | Měny | Růst nezaměstnanosti | Innogy | Zaměstnanost | MNB | Irsko | Energie | Rozjednané prodeje domů | Analytici společnosti | Deficit Ruska | Šance | E.ON Energie | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Dodávky plynu | Finanční sektor | Sazby | Historie | Karanténní opatření | Thomson Reuters | USD | Fundamenty | Miliardy dolarů | Nový trend | Maďarská vláda | Globální poptávka po ropě | Rusko | Smíšené výsledky | Miliardy USD | Vicepremiér | Vlna inflace | Další růst sazeb | Tradingový portál FXstreet.cz | Zdražování | Vývoj cen akcií | Ocenění | Ropy | Podmínky půjčky | Ruská ropa Urals | Výdaje | Evropská komise (EK) | Společnost | Petr Dufek | NZD | Sázky | Ministr hospodářství | Ukončení války | ASX | Velké centrální banky | Tisková konference | Eura | Inflační cíl | Organizace | Banky | Obilí | Ceny stavebních prací | Ceny pohonných hmot | Růst | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Energetické komodity | Příjmy | Pohyby cen | Hospodářské výsledky | ČTK | Dostatek likvidity | Objem prostředků | Schodek veřejných financí | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Cenový index | MiFID II | Meziroční růst | AFM | Kupci | Ceny nemovitostí | Panika | Měnový pár | Dovoz | SPI Asset Management | Vzestupný trend | Energetické technologie | Kuny | Bankovní asociace | Zchlazení poptávky | Stephen Innes | Obchody na burze | Wall Street | Vlna pandemie | Týden na trhu | Skupina ekonomicky vyspělých zemí | Na burze | Riziko měřené z minulé volatility | Pozice tradera | Raytheon Technologies (RTX.US) | Newton Investment Management | Výhled snižování sazeb | IMF | Inflační swapy | CDS v regionu | Bohumil Trampota | Posílení | Analytička | Růst výrobních cen | David Vagenknecht | Vstup do eurozóny | ČSOB | Válka na Ukrajině | První obchody | IEA | Vysoké rozpočtové schodky | Západní sankce | Raytheon | Španělsko | Investing.com | EUR/PLN | Akciový index S&P 500 | Pokles cen nemovitostí | Úsporný tarif | Inflace | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Makroekonom | Šéf IEA | Evropské trhy | Jednotná evropská měna | Data z průmyslu | UBS | Nová prognóza | Giovanni Staunovo | Obchodování komodit | Zasedání Fedu | Zprávy | Dolary | Byty | Dovoz uhlí z Ruska | Prognózy ČNB | Vyhlídky | CZ | Snižování cen | Míra | Fondy a ETF | Marka | West Texas Intermediate | Pokles HDP | Shell | Výrazný pokles | Cukr | Předpověď | S&P/ASX 200 | Výkonnost | Údaje | Hlavní měny | Britské libry | Carry trade | Index S&P 500 | Graf | Majoritní vlastník | Ropa Brent | Eurodolar | Výnosové křivky | Životní náklady | Zveřejněná data | Stavebnictví | Title Transfer Facility (TTF) | Sazby centrální banky | Základní potraviny | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Česká koruna | ČR | Obchody | CHF | Ekonom UniCredit Bank | Pokles české ekonomiky | Oslabení koruny | Obchodování s českou korunou | Spot | Vyšší ceny ropy | Fatih Birol | Zastropování cen elektřiny | Rozpočtový deficit | Zvýšení úrokových sazeb | Akciový index | Pozornost | Strop na ruskou ropu | Medián | Premiér Petr Fiala | Vývoj na trhu | Aleš Michl | S&P 500 | xStation5 | Prosincová inflace | Prognóza ČNB | Růst spotřebitelských cen | Volatility | Skupina ČEZ | MT4 | Finance | Německá vláda | Zemní plyn | Surové ropy | Německo | György Matolcsy | Jiří Tyleček | Inflace v říjnu | Opatření | Maďarský forint | Vyšší ceny | Severomořská ropa | DBS | Zdražování potravin | MJ | Polská vláda | Samou | Spotřebitelské ceny | Nájemné | EUR/HUF | Rozpočet | Ruský plyn | Kazachstán | Daně z neočekávaných zisků | Vice | CARA | Směnný kurz | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Finanční svět | Maďarský premiér | Analytici | Snižování úrokových sazeb | Velcí institucionální investoři | Ruská ropa | Domácnosti | Ceny zemního plynu | Situace | Vysoká inflace | Makro | Výhled české ekonomiky | Tržby | Institucionální investoři | Skupina OPEC | Švédsko | Fond | Miroslav Novák | Stagnace | Marketingová komunikace | Růst mezd | Hedging strategie | Kofola ČeskoSlovensko | ECB | Cena ruské ropy | Vánoce | Hlavní ekonom | Eurozóna | Česká ekonomika | FXstreet | Hanzo van Beusekom | Vývoj inflace | Kurzy | Tuzemská inflace | Indikátor | Pohyb dolaru | Inflační očekávání | Kurz české koruny | FOREX | Ranní okénko | NBP | Sazby ECB | Měnová politika | Analytik | Voda | Hodnota akcií | Dluhopisy | NATGAS | Česká vláda | Ropa Urals | Cenové limity | Fed vs. ECB | Moskva | Analytika | Pšenice | Evropský trh s plynem | Inflace v ČR | Poptávka | Fitch | Co bude | Krypto | Tempo inflace | Čínský export | Čína | Očekávání trhu | Růst HDP | G7 | Zvýšení inflace | Firma | Počasí | Ruský vicepremiér | Riziko | RBI | Nizozemský regulátor | Poslanecká sněmovna | Emerging markets | Míra inflace v Maďarsku | Agentura MTI | Hospodářské vyhlídky | USA | Daně z mimořádných zisků | Ruská ekonomika | Drahé kovy | Spojené státy | Globální energetická krize | Místopředseda představenstva | Premiér Viktor Orbán | Naše prognóza | Ranní komentář | Zlato | MIFID | Dovoz ruské ropy | Obchodní bilance | Raytheon Technologies | Zpomalování inflace | Spekulace | SEC | Rozpočtové schodky | Rozvojové země | Celková inflace | Futures na ropu | Dodávky zemního plynu | Dolar | RTX.US | Akcie ČEZ | Forexu | Pandemie | ANZ | Omezení cen ropy | Průměrná cena | Salmán | Pozice | Risk | Výkyvy cen | J.P. Morgan | Inflační hedge | Zemní plyn (LNG) | Zdanění | Růst ekonomiky | EU | Dovoz uhlí | Ruský ministr | Vysoké ceny | Nastavení sazeb | Odvětví | Schodek | Nárůst volatility | Relief rally | Ekonom | Situace ve stavebnictví | Optimismus | Ekonomka | Ukazatele | Agentura DPA | Průměrná míra inflace | Výnosy státních dluhopisů | Zpomalení růstu | Rozjednané prodeje domů v USA | Zkapalněný zemní plyn | Středoevropské měny dnes | Banka | Miliardy | Embargo na dovoz uhlí z Ruska | Cíle | Růst ropy | Vývoz ropných produktů z Ruska | Výrobní inflace | Poptávka po ropě | Cena surové ropy | Produkce ropy | Vyšší úroveň | Prudký růst cen | Bezpečnost | Výnosy | Komodity | | Likvidní | Ruský ministr financí | Náměstek ředitele | Zlotý | Práce | Tchaj-wan | Růst cen průmyslových výrobců | Analýza | TradingEconomics | CFIG | Šéf chorvatské centrální banky | Aktuální situace | CAD | Data ze Spojených států | Energetické krize | Objednávky | Zbyněk Stanjura | Práce na sobě | Cenu plynu | Aktuální kurz | Dánsko | Další pokles | Investiční skupina | Investiční stratégové | Mojmír Hampl | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj české koruny | Plán EU | ČNB dnes | Psychologický efekt | Tržní cena | Podnikání na kapitálovém trhu | Zlepšení | Spotřebitelské ceny v ČR | Tempo růstu hrubého domácího produktu | Deloitte | Akcie | Meziroční inflace | MF | Dolarová výnosová křivka | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Ukrajina a Rusko | Ministr financí | Prodeje domů v USA | SPOT | Analytický tým | Instrumenty | Pražská burza | Zastropování cen | Měnový pár EUR/HUF | Nasdaq | ONS | Inflace v USA | Velké varování | Hike | Saúdskoarabský ministr energetiky | Výsledky amerických voleb | Domácí poptávka | Největší banky v Česku | Levnější půjčky | EK | Průmyslové podniky | Ceny nových bytů | DPH u elektřiny | Akcie BP | Investment | Vývoj ceny | Agentura APA | Energie v Evropě | Fidelity International | Poptávka po plynu | Obchodní hodiny | Kryptoměny | Futures na stříbro | Nizozemský úřad pro regulaci | Tým FXstreet.cz | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Analytik XTB | Británie | Vladimir Putin | Komerční nemovitosti. | Ceny zemního plynu v USA
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Cenové pohyby
Cenové pohyby akcií
Cenové pohyby a trendy
Cenové pohyby hlavních světových indexů
Cenové pohyby S&P 500
Cenové prognózy
Cenové rámce
Cenové rozpětí
Cenové směřování
Cenové stability

Následující klíčová slova

Cenové stropy na základní potraviny
Cenové struktury
Cenové svíčky
Cenové svíčky na grafu
Cenové tlaky
Cenové tlaky v USA
Cenové trendy
Cenové turbulence
Cenové úrovně
Cenové války
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei SwiftTrader
Potvrďte prosím... Zavřít