Pátek 24. května 2024 06:15
reklama
InstaForex Autochartist_
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Dukascopy new
reklama
Fintokei ProTrader

Cenová hladina

img

Ranní okénko - Ceny v průmyslu snižují dynamiku, zasedat bude maďarská centrální banka

21.05.2024 Dnes bude v Německu, stejně jako včera v Česku, zveřejněn index PPI, který napoví, jak se vyvíjí cenová hladina v průmyslovém sektoru našeho největšího exportního partnera. Po vysoké inflaci let 2021-2022 tam výrazný cenový propad na konci roku 2022 odstartoval sérii deflačních kroků zpět, které by se měly stabilizovat v tomto roce. Dynamika průmyslových cen je zatím v porovnání s předchozími lety značně snížená a z měsíce na měsíc dochází jen k nepatrným změnám.
C:\fakepath\break-struktury-03052024-uvod.png

Break of Structure (BOS) / Prolomení struktury trhu (6. díl)

03.05.2024 Po kapitole o rozdílech ICT a SMC konceptů jsme si řekli, že budeme pokračovat už v praktičtějších věcech, podle kterých můžeme reálně obchodovat. Následně jsme probrali strukturu trhu, jak klasickou externí, tak i pokročilou interní. A nyní pokračujeme a budeme se zabývat slíbenými breaky struktury. Konkrétně dvěma typy, a to breaku z externí struktury a interní struktury, jaké jsou jejich váhy, co pro nás vůbec znamenají v rámci tradingu a jak je zaznačit na grafu. První si ale pojďme rozebrat trochu teorie o tom, co to vlastně break struktury je.
img

Týden na akciových trzích: v Praze podividendový propad, ostatní trhy rostly

26.04.2024 Jedním z nejdůležitějších okamžiků týdne, na který se upíraly oči investorů, bylo zveřejnění amerického HDP. Růst byl ve srovnání s konsensem pomalý. Navíc rostla cenová hladina. Celkově tedy data z USA vyzněla opět proinflačně. Touto optikou Fed asi nebude s rozvolněním měnových podmínek spěchat, pokud vůbec k nějakému v tomto roce dojde. To není pro akciové trhy pozitivní výhled.
C:\fakepath\trader-25042024-35-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

25.04.2024 1) Společnost BHP navrhuje koupit společnost Anglo American, nabídka firmu oceňuje na 31,1 miliardy USD. Akcie Anglo American rostou na zprávě o 13 procent.
C:\fakepath\EU3.jpg

Vstup do EU pomohl rozvoji české ekonomiky

25.04.2024 Vstup do Evropské unie před 20 lety pomohl rozvoji české ekonomiky. Otevření evropského trhu podpořilo český vývoz, který patří mezi hlavní příspěvky k tuzemskému hrubému domácímu produktu (HDP). Po vstupu do unie se zvýšily i investice v Česku. V poměru HDP na obyvatele ale Česko dosud evropský průměr nedohnalo, dosahuje zhruba 90 procent průměru. Novinářům to dnes řekl předseda Českého statistického úřadu (ČSÚ) Marek Rojíček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Ceny v ČR stouply za 20 let členství v EU na 84 procent průměru zemí unie

25.04.2024 Cenová hladina v Česku stoupla za 20 let jeho členství v Evropské unii, tedy mezi lety 2004 až 2024, o 29 procentních bodů na 84 procent průměru zemí unie. V posledních dvou letech vzrostla o tři body. Vyplývá to z analýzy, kterou dnes novinářům představila hlavní analytička Raiffeisenbank Helena Horská.
img

Ranní okénko - Dnes inflace v eurozóně či průzkum ADP

03.04.2024 Dnešní hlavní ekonomickou událostí bude zveřejnění úvodního odhadu březnové inflace v eurozóně. V meziměsíčním srovnání by měla cenová hladina dle trhu stoupnout o 0,9 %. Meziroční míra by měla oproti únoru mírně poklesnout z 2,6 % na 2,5 %. I v případě jádrové inflace se odhaduje pokles o jednu desetinu, ale ta by se i nadále měla pohybovat okolo 3 %, což je pro ECB stále nepřijatelně vysoko. Dále Eurostat vydá únorový údaj nezaměstnanosti, která by měla zůstat ve výši 6,4 %, tedy na historicky nejnižší úrovni.
img

Analýza indikátorů měnového páru EUR/USD na 13. března 2024

13.03.2024 Měnový pár EUR/USD se může pohybovat z úrovně 1,0927 (zavírací cena včerejší denní svíčky) směrem vzhůru na 1,0945, což je cenová hladina 161,8 % (žlutá tečkovaná čára). V případě otestování této úrovně bude možný další pohyb vzhůru s cílem na 1,0969, což je úroveň pullbacku 61,8 % (červená tečkovaná čára).
img

Inflační cíl se v únoru naplnil

11.03.2024 Po více než pěti letech se podařilo opět v České republice dosáhnout inflačního cíle, když se inflace snížila z lednových 2,3 % na rovná 2 % v únoru. Cenový vývoj tak předčil naše i tržní očekávání.
img

Změny v oblasti financování bydlení: přehled a prognózy pro rok 2024

16.02.2024 V druhém měsíci roku 2024 Česka národní banka (ČNB) snížila základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 6,25 %. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit podmínky na trhu s hypotékami. V rámci tohoto trendu je pro březen očekáváno další snížení, kde analýzy naznačují možný pokles sazeb až na úroveň 4 %. Hypoteční trh by se tak měl dočkat očekávaného oživení. Ne všechny novinky pro letošní rok jsou ale pozitivní.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Obavy z velkých novoročních změn ceníků se nenaplnily

15.02.2024 Obavy z toho, že obchodníci na počátku roku výrazně upraví své ceníky, se nenaplnily. Shodují se na tom analytici v hodnocení lednové inflace, která meziročně dosáhla 2,3 procenta po prosincových 6,9 procenta a skončila výrazně pod očekáváním trhu. Vývoj inflace podle analytiků nahrává dalšímu výraznému snižování úrokových sazeb České národní banky (ČNB), zároveň ale vytvoří tlak na oslabení koruny, které by mohlo vyvolat nové inflační tlaky. Podle některých analytiků však současná nižší inflace znamená zpomalení cenového růstu a nelze mluvit o návratu k úrovni před začátkem války na Ukrajině.
img

Lednové přecenění bylo mírné

15.02.2024 Dlouhé diskuze ohledně výše lednové inflace jsou u konce. Dnes Český statistický úřad zveřejnil, že v meziročním srovnání vzrostla cenová hladina o 2,3 %, což je výrazně nižší číslo, než které očekávala naše i tržní prognóza. Obavy ze silného přeceňování ze strany obchodníků se tak nenaplnily.
img

Ranní okénko - Fed zatím snižování sazeb nepřipouští

01.02.2024 Dnešní den přinese dva údaje z tuzemské ekonomiky. Nejprve bude zveřejněn výsledek indexu nákupních manažerů (PMI) ve zpracovatelském sektoru, který by po nečekaném prosincovém poklesu měl opětovně vzrůst v souladu s lednovým výsledkem Německa. Ovšem od 50bodové hranice oddělující expanzi a kontrakci bude ještě velmi vzdálen, když očekáváme jeho hodnotu ve výši 43,4 bodů (trh 43,2). V dalších měsících by ovšem tempo zhoršování podmínek v tomto segmentu mělo postupně ustávat. Odpoledne Ministerstvo financí odhalí výsledek lednového hospodaření státu, kdy zajímavější, než celkové saldo bude vývoj a porovnání jednotlivých složek příjmů i výdajů vzhledem k účinnosti konsolidačního balíčku od začátku tohoto roku.
img

Bankovní statistika - prosinec 2023

31.01.2024 Celková bilanční suma bankovního sektoru se v průběhu prosince snížila o 2,8 % meziměsíčně na konečných 9 937 mld. Kč. K poklesu došlo především v úvěrových obchodech mezibankovního trhu (-313 mld. Kč m/m), naopak úvěry a pohledávky za klienty přidaly 35,5 mld. Kč m/m. V meziročním srovnání jsou celková aktiva vyšší o nečekaně vysokých 11,1 %, což je výsledek srovnatelný až s rokem 2008, pokud tedy pomineme rok 2017, kde došlo k mimořádnému růstu aktiv vlivem devizových intervencí ČNB.
C:\fakepath\ekonomika-24012024-1.jpg

Makroekonomické faktory - inflace a deflace (2. díl)

24.01.2024 V článku se dozvíte, jak funguje inflace a deflace. Vysvětlíme si základní cenové indexy a indexy výrobních cen. Probereme dopady na ekonomiku a příklady z historie. Nakonec se podíváme na faktory ovlivňující inflaci a deflaci.
img

Objeví investoři znovu japonský akciový trh?

19.01.2024 V posledních měsících se do popředí mediálního zájmu dostává silně rostoucí japonský akciový trh. Japonský hlavní akciový index Nikkei 225 se pomalu blíží k svým historickým maximům z roku 1989 na úrovni bezmála 39 000 bodů. To je dlouho nevídaný růst. Vymotala se snad japonská ekonomika definitivně z deflační pasti? Mají japonské akcie před sebou další posílení?
C:\fakepath\zemni plyn.jpg

Cena plynu v Evropě se poprvé od srpna dostala pod 30 eur za megawatthodinu

15.01.2024 Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes výrazně klesla. Během dne se dostala pod 30 eur (asi 740 Kč) za megawatthodinu (MWh), a byla tak nejníže za téměř pět měsíců. Analytici to zdůvodňují poměrně vysokou nabídku poté, co řada zemí v posledních měsících nahradila ruské dodávky zvýšeným dovozem zkapalněného zemního plynu z jiných států.
img

Ranní okénko - Celková inflace v USA stoupla, jádrová jen mírně klesla. Co na to Fed?

12.01.2024 Tržby maloobchodních prodejců v ČR se v reálném vyjádření meziročně snižují bez přestání již rok a půl. Hlavním důvodem stále nízké spotřeby domácností je vysoká inflace, kterou nedokázalo kompenzovat tempo růstu nominálních mezd, a tak si zaměstnanci mohou za své peníze koupit méně statků. Zároveň vzhledem k nejistotě ohledně výše plateb za spotřebu energií či dopadů konsolidačního balíčku na rodinné rozpočty zůstávají Češi ostražití a odkládají zbytné nákupy. Očekáváme, že především z těchto důvodů i v listopadu maloobchodní tržby poklesly, a to zhruba o 2 %. Oživení v maloobchodním sektoru přijde v roce 2024 s tím, jak reálné mzdy domácností po více než dvou letech vzrostou.
img

Průměrná inflace za loňský rok těsně pod 11 %

11.01.2024 Spotřebitelská inflace klesla z listopadových 7,3 % na 6,9 % v prosinci, zatímco trh očekával stagnaci okolo listopadové hodnoty. Zásadní roli hrál efekt statistické základny, která byla v posledním čtvrtletí roku 2022 snížena vládním opatřením na pomoc domácnostem s energiemi. Pokud by nebyl brán v úvahu tzv. úsporný tarif, inflace by činila 4,2 %.
img

Inflace je již téměř poražena. Rok 2024 přinese další zlepšení

11.01.2024 „Úsporný tarif snížil srovnávací základnu pro výpočet inflace v závěru roku 2022, čímž uměle navýšil inflaci v závěru roku 2023. Přesto je zřejmý trend, který spočívá v postupném snižování inflace. Rok 2024 přinese další zlepšení. V jeho rámci se inflace přiblíží ke svému cíli, což umožní další snižování úrokových sazeb a růst reálných mezd zaměstnanců,“ říká hlavní ekonom BHS Štěpán Křeček.
C:\fakepath\ceska koruna-2.jpg

Statistici zveřejní údaje o inflaci v prosinci i za celý rok 2023

11.01.2024 Český statistický úřad (ČSÚ) dnes zveřejní informace o vývoji spotřebitelských cen v prosinci i o celkové inflaci za rok 2023. Analytici předpokládají, že prosincový meziroční růst cen se příliš nelišil od listopadového, kdy byla inflace 7,3 procenta. Za celý rok podle nich byla průměrná inflace 10,8 procenta, což představovalo třetí nejvyšší hodnotu v historii samostatného Česka. V roce 1993 byla inflace 20,8 procenta, v roce 2022 dosáhla 15,1 procenta.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici odhadují prosincovou inflaci mezi 7,2 a 7,5 procenta a za rok 10,8 pct

07.01.2024 Spotřebitelské ceny rostly v prosinci obdobným meziročním tempem jako v listopadu, inflace se pohybovala mezi 7,2 a 7,5 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Za celý loňský rok potom průměrná inflace podle nich dosáhla 10,8 procenta, což by znamenalo třetí nejvyšší hodnotu v historii samostatného Česka. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní prosincovou i celoroční inflaci ve čtvrtek.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici čekají zpomalení meziroční inflace v listopadu k sedmi procentům

10.12.2023 Meziroční inflace v Česku v listopadu zpomalila k sedmi procentům z říjnových 8,5 procenta. Ve srovnání s předchozím měsícem spotřebitelské ceny mírně klesly, shodují se analytici oslovení ČTK. V prosinci výraznou změnu meziroční inflace nečekají, v lednu se podle nich skokově sníží. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní listopadovou inflaci v pondělí.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu dále klesá

30.11.2023 Dnešní den bude ve znamení zahraničních dat. Z USA dorazí údaje o osobních příjmech i výdajů. Trh očekává, že meziměsíčně v obou případech došlo v říjnu k nárůstu o 0,2 %. Oproti září tak tempo růstu příjmů pokleslo o jednu desetinu procentního bodu a tempo výdajů dokonce o 0,5 p. b., což naznačuje, že spotřeba domácností, která dosud byla tahounem tamní ekonomiky, začíná mírně ochabovat. V dalších měsících tak očekáváme, že se výkon americké ekonomiky bude utlumovat, ale na druhé straně je to jeden z předpokladů dle Fedu jak zkrotit inflaci. Dozvíme se rovněž každotýdenní údaje z amerického trhu práce, kde by mělo dojít k mírnému nárůstu jak nově podaných, tak i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti ve srovnání s předchozím týdnem.
img

Ranní okénko - Tento týden vychází americká inflace a výsledek maloobchodu

13.11.2023 Tento týden patří zejména ekonomickým datům z USA, kdy v úterý vyjde výsledek říjnové inflace, který by po pauze měl ukázat pokračující desinflační proces a pokles blíže směrem ke 3 %. Dorazí také údaj o cenách amerických výrobců nebo vývoji tržeb v maloobchodu. To vše může více dopadat na vývoj na finančním trhu, vzhledem k určité nejistotě ohledně prosincového zasedání Fedu. Většinově sice trh sází na stabilitu sazeb (85% šance), v případě výraznějšího překvapení u čísel z tohoto týdne ale může trh ještě znejistět.
img

Inflace se vyšplhala na 8,5 %

10.11.2023 V tomto roce inflace setrvale klesala až do října, což je dáno ale čistě statistickým efektem. Srovnávací základna, která byla hlavním důvodem poklesu inflace během celého roku, tak měla tentokrát opačný účinek. Inflace vzrostla na 8,5 %, což je vyšší hodnota, než očekávala naše i tržní prognóza. Pokud by do výpočtu nebyl promítnut pro poslední čtvrtletí minulého roku platný tzv. úsporný tarif, tak by inflace činila 5,8 %.
img

Ranní okénko - Týden plný českých dat, nejzajímavější bude výsledek inflace

06.11.2023 Tento týden patří tuzemským datům, kdy kromě čtvrtka dorazí každé ráno některý ze sledovaných ekonomických ukazatelů. Nejzajímavější bude říjnový výsledek inflace, ovlivněný sníženou srovnávací základnou v minulém roce v souvislosti s uvedením tzv. úsporného tarifu. Ze zahraniční z pohledu naší ekonomiky bude důležitý především německý výsledek průmyslové produkce a továrních objednávek. Z pohledu vývoje na akciových a dluhopisových trzích pak může dění rozhýbat páteční informace o americké spotřebitelské důvěře a vývoji inflačních očekávání. Pokud ale nedojde k výraznějšímu překvapení, trhy by měly pokračovat na optimistické vlně pátečního slabšího výsledku z trhu práce, potvrzujícího domněnku, že Fed již s největší pravděpodobností nebude dále zvyšovat sazby.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Analytici: Inflace v říjnu kvůli statistickým vlivům vzrostla nad osm procent

05.11.2023 Meziroční inflace v říjnu po osmi měsících poklesu vzrostla a bude se pohybovat mezi osmi a devíti procenty po zářijových 6,9 procenta. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Důvod růstu inflace je ale podle nich čistě statistický, protože Český statistický úřad (ČSÚ) loni započítal vládní úsporný tarif na energie jako zlevnění elektřiny, které letos působit nebude. Meziměsíčně se v říjnu ceny podle analytiků téměř nezměnily. ČSÚ zveřejní hodnotu říjnové inflace v pátek.
img

Ranní okénko - Vychází české HDP za 3.Q 2023

31.10.2023 Za pár minut vydá Český statistický úřad hlavní údaj dnešního dne, kterým je úvodní odhad HDP za třetí čtvrtletí tohoto roku v České republice. Ve druhé polovině roku jsme očekávali její postupné oživení, především díky vyšší spotřebě domácností, ale data například z maloobchodu ukazují, že české domácnosti zůstávají obezřetné pravděpodobně s příchodem zimní sezóny, a tak jejich spotřeba zůstává i nadále na nižších úrovních. Zejména z tohoto důvodu snižujeme náš původní odhad mezičtvrtletního růstu z 0,5 % na 0,2 %. Medián trhu je ještě pesimističtější, když predikuje stagnaci (0,0 %). Na pomoc tuzemské ekonomice by mohla přispěchat Česká národní banka, pokud by se na jejím čtvrtečním zasedání našla většina v bankovní radě, která by zvedla ruku pro snížení základní úrokové sazby. Tímto krokem by se začaly uvolňovat podmínky nejen v podnikatelské sféře, ale také na hypotečním trhu, který značně zamrznul.
img

Deloitte: Průměrné nájemné v Česku vzrostlo v létě na 293 Kč za metr čtvereční

25.10.2023 Průměrné nájemné v Česku ve třetím čtvrtletí mezičtvrtletně vzrostlo o 4,6 procenta na 293 korun za metr čtvereční. Nejrychlejší růst pronájmů bytů v zemi zaznamenaly Brno, Pardubice, Liberecký kraj a České Budějovice. Nejdražší nájem byl tradičně v Praze, kde nájemníci zaplatili během letošního léta za metr čtvereční v průměru 388 korun, což je ve srovnání s předchozím čtvrtletím nárůst o 4,3 procenta. Vyplývá to ze zveřejněných dat Rent Indexu poradenské firmy Deloitte.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně zamířila znatelně níže

19.10.2023 Z USA dorazí týdenní statistika o počtu nově podaných i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V obou případech se očekává stagnace na podobných hodnotách jako v minulém týdnu. Dále se dozvíme údaje o počtu prodeje již existujících domů, kterých by se dle mediánu trhu mělo prodat nejméně od začátku tohoto roku. V neposlední řadě bude zveřejněn zářijový výsledek tzv. Leading indexu, pomocí kterého lze odhadnout možnou změnu ve vývoji americké ekonomiky. I nyní tento ukazatel naznačuje, že by americká ekonomika měla zamířit do recese, ale americká ekonomika nepřestává udivovat svou odolností a ekonomický pokles je zatím v nedohlednu.
img

Nečekaně silný pokles zářijové inflace

10.10.2023 Po nejpomalejším zpomalení inflace v srpnu (pouze o 0,3 p. b.) během tohoto roku došlo k opětovnému zrychlení dezinflačního procesu, který předčil naše i tržní očekávání. Meziroční inflace poklesla z 8,5 % na 6,9 % v září. Hlavním důvodem takto razantního poklesu je vysoká srovnávací základna z loňského roku, ale rovněž významný podíl měl nižší růst cen potravin a nákladů na bydlení.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace podle analytiků v září dál klesla, ceny se snížily i meziměsíčně

08.10.2023 Meziroční inflace v září dál klesala, ze srpnových 8,5 procenta se snížila přinejmenším o procentní bod. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Na rozdíl od předchozího měsíce přineslo podle nich září i meziměsíční pokles cen, proti srpnu se podle odhadů analytiků snížily o 0,2 až 0,4 procentního bodu. Meziměsíční zlevnění očekávají u potravin, zdražení naopak u pohonných hmot. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o zářijové inflaci v úterý.
C:\fakepath\zlato2.jpg

Cena zlata poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod 1900 dolarů za unci

27.09.2023 Cena zlata dnes poprvé zhruba za měsíc sestoupila pod hranici 1900 dolarů (zhruba 44.000 Kč) za troyskou unci (31,1 gramu). Dolů ji podle analytiků tlačí očekávání, že americká centrální banka (Fed) ponechá své úrokové sazby delší dobu na vyšší úrovni. Kolem 15:30 SELČ cena zlata podle údajů agentury Bloomberg vykazovala pokles přibližně o 0,6 procenta a pohybovala se těsně pod 1890 USD za unci.
img

Ranní okénko - Fed nepřekvapil, pro jaký přístup se rozhodne BOE?

21.09.2023 Dnešní den bude rozmanitý na ekonomická data. Patrně tou nejzajímavější událostí bude zasedání bankovní rady Bank of England. Ta zvyšovala sazby nepřetržitě od konce roku 2021 až na současných 5,25 %, aby zkrotila rychle rostoucí inflaci, která sice od začátku tohoto roku klesá, ale stále se nachází daleko od 2% inflačního cíle BOE. I proto trh očekával s vysokou pravděpodobností, že dojde k dalšímu hike o 25bb, ale včerejší den s tímto očekáváním výrazně zamával. Důvodem je výsledek srpnové inflace, který byl výrazně pozitivnější, než jak predikoval trh. Meziměsíčně cenová hladina nakonec stoupla o 0,3 % (vs 0,7 %) a meziročně o 6,7 % (vs 7,0 %). Trh je sice stále spíše nakloněn dalšímu zvýšení sazeb, ale stabilitu sazeb nelze vyloučit. Pokud by se BOE rozhodla pro hike, mohlo by se jednat o poslední zvýšení sazeb podobně, jak naznačila i ECB po svém zasedání v minulém týdnu.
img

Nejslabší pokles inflace v tomto roce

11.09.2023 Inflace v meziročním srovnání opět poklesla, tentokrát z 8,8 % na 8,5 % v srpnu. Tento výsledek je v souladu s prognózou trhu. Hlavním důvodem dalšího poklesu inflace zůstává vysoká srovnávací základna. Za nejmenším poklesem cenové hladiny v tomto roce stojí ceny pohonných hmot, jelikož jejich ceny se snížily v meziročním srovnání pomaleji než v předchozích měsících.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Pokles inflace podle analytiků v srpnu zpomalil, čekají ji přes osm procent

10.09.2023 Inflace v srpnu nadále klesla, tempo zpomalování ale proti předchozím měsícům zmírnilo. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Meziroční růst spotřebitelských cen v srpnu odhadují v rozmezí 8,2 a 8,7 procenta po červencové inflaci 8,8 procenta. Hlavní proinflační impulz podle nich v srpnu dodaly pohonné hmoty, u kterých se sešel nepříznivý vývoj cen ropy se zvýšením spotřební daně z nafty na původní úroveň. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o srpnové inflaci v pondělí.
img

Forex: Prezident NBP Glapinsky nepodržel zlotý na tiskovce

08.09.2023 Zlotý a polské trhy s pevně úročenými instrumenty včera s napětím očekávaly tiskovou konferenci prezidenta NBP Glapinského, který zde měl vysvětlit proč se polská centrální banka ve středu rozhodla pro radikální snížení oficiálních úrokových sazeb o 75 bazických bodů. Glapinski v politicky laděném vystoupení obhajoval výrazné snížení úrokových sazeb rychlejším než očekávaným propadem inflace a velmi příznivým (inflačním) výhledem.
img

Mohou evropské akcie dál ignorovat špatné zprávy?

21.08.2023 Když pomineme první měsíce pandemie, je současný ekonomický růst v Evropě nejhorší od období 2011-2013. Letos v zimě navíc nelze vyloučit ani novou energetickou krizi. Německo upadlo do recese a tamní průmysl je na kolenou. Jak dlouho ještě mohou investoři ignorovat varovná znamení? Výsledková sezóna ve 2. čtvrtletí jen potvrdila, že je růst výnosů v Evropě už tři kvartály záporný. Vzhledem k těmto vyhlídkám a skutečnosti, že se Německo znovu stává „nemocným mužem Evropy", jsou ceny evropských akcií oproti americkým nejnižší od roku 2006. Investoři se v rekordních počtech odvracejí od Evropy směrem k USA.
img

Ranní okénko - Americká ekonomika se dále vyhýbá recesi

18.08.2023 Konec týdne se tentokrát ponese spíše v odpočinkovém režimu, kdy ekonomický kalendář je vesměs prázdný. Z eurozóny dorazí finální výsledek inflace za červenec, změna proti prvnímu odhadu se ale neočekává. Eurostat by tak měl potvrdit, že v červenci cenová hladina na území eurozóny mírně poklesla (-0,1 %), meziročně byly ceny i tak vyšší o 5,3 %. Z USA žádná nová data na trh nedorazí, očekávány nejsou ani významnější výsledky amerických společností. S minimem impulsů by tak měla být i volatilita nižší.
img

Ranní okénko - Čína se ocitla v teritoriu deflace

09.08.2023 Dnes je ekonomický kalendář prázdný a trh bude vyčkávat zejména na zítřejší výsledek americké, ale i české inflace. Výsledek ohledně červencové inflace ostatně dorazil již dnes v ranních hodinách z Číny, kde se meziroční dynamika dostala do záporných čísel a největší asijská ekonomika se tím dostala do teritoria deflace. Cenová hladina zde meziročně poklesla o 0,3 %. I přesto, že pro většinu světa může v podmínkách aktuální vysoké inflace znít deflační scénář lákavě, pro Čínu jde o zásadní problém, kdy ceny klesají zejména v důsledku oslabující globální poptávky a dopadají tak negativně na ekonomický růst. Například včerejší čísla z exportu ukázala, že jeho hodnota poklesla meziročně o téměř 15 %. Roste proto „poptávka“ po větších fiskálních výdajích, skrze které by se dařilo stimulovat ekonomiku.
C:\fakepath\forex-01082023.jpg

Velká analýza USD/JPY

01.08.2023 Měnový pár USD /JPY vykázal v roce 2022 rychlý růst a dosáhl maxima 152 japonských jenů za 1 americký dolar. V letošním roce tento pár nadále vykazuje vzestupný trend s cílem překonat svůj předchozí vrchol.
img

Ranní okénko - Růst/nerůst české ekonomiky

01.08.2023 Dnes dopoledne vyjde tuzemský index nákupních manažerů (PMI), kde očekáváme, že dojde k dalšímu meziměsíčnímu poklesu, jak naznačují předběžné výsledky v této statistice v Německu i v celé eurozóně. Tato zpráva nepotěší zpracovatelský průmysl, na druhou stranu z pohledu spotřebitelů se jedná o pozitivní signál, že inflace by měla i dále zpomalovat. Odpoledne ministerstvo financí zveřejní plnění státního rozpočtu ke konci července. Červnový výsledek dopadl lépe, než se čekalo a to zvláště kvůli přílivu peněz z Evropské unie. Uvidíme, jak se vyvíjelo hospodaření státu během posledního měsíce. Zaznamenáníhodnou zprávou z pohledu veřejných financí zajisté je, že včera prezident republiky Petr Pavel podepsal novelu zákona o zvýšení spotřební daně z nafty na původní úroveň s účinností od dnešního dne. To by mělo státnímu rozpočtu přinést každý měsíc zhruba 800 mil. Kč.
img

Ranní okénko - Německé ekonomice se nedaří odrazit ode dna

28.07.2023 Zájem investorů se na konci týdne otáčí zpět do USA, kde mj. vychází Fedem více favorizovaný ukazatel inflace v podobě PCE indexu, doplněný o data o osobních příjmech a výdajích. Cenová hladina dle tohoto ukazatele patrně rostla podobným meziměsíčním tempem jako v případě CPI a to poblíž 0,2 %.
img

Ranní okénko - Projeví se další meziroční pokles cen v zemědělství na pultech supermarketů?

20.07.2023 Statistika cen výrobců po České republice vyjde tentokrát v Německu. U našeho západního souseda ceny meziměsíčně opět poklesly (o 0,3 %), ale méně než v květnu (o 1,4 %). V meziročním srovnání se očekává stagnace. To by se mělo projevit na budoucím inflačním vývoji, a to přestože v červnu došlo k mírnému nárůstu cenové hladiny, nicméně to bylo způsobeno ukončením některých státních opatření zavedených v minulém roce.
img

Ranní okénko - Čeká nás zpráva nejvyšší důležitosti - vývoj české inflace

13.07.2023 Den D je tady. Český statistický úřad dnes zveřejní, jak se vyvíjí tuzemská inflace. Na tuto zprávu čeká český národ s vírou, že se konečně dostaneme pod bájnou hranici 10 %. Na základě naší predikce očekáváme, že se to podaří ale jen velmi těsně. Meziroční inflace v červnu podle nás bude činit 9,7 % a pohled dalších hráčů na trhu je velmi podobný. Hlavním důvodem je vysoká srovnávací základna a rovněž klesající ceny komodit, jako jsou pohonné hmoty, elektrická energie či zemní plyn, které v důsledku války na Ukrajině výrazně stouply. Také růst cen služeb a zboží zvolní, což se projeví ve zpomalení jádrové inflace. V meziměsíčním srovnání se předpokládá nárůst o 0,3 %, zatímco naše prognóza počítá s růstem ještě o jednu desetinu vyšším. Během dneška budou publikovány také ceny výrobců v USA a průmyslová výroba v eurozóně.
img

Ranní okénko - Inflace v Německu mírně vzrostla

12.07.2023 Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes uveřejní, jak se vyvíjí míra nezaměstnanosti v České republice. My očekáváme, že se nezaměstnanost z květnových 3,5 % sníží na 3,4 % v červnu v důsledku sezónních vlivů, kdy jsou typicky zaměstnáváni lidé v zemědělském sektoru. I přes nepříznivou aktuální ekonomickou situaci nezaměstnanost nerostla a na tom by se nemělo nic měnit. Dnes se také dozvíme nejnovější údaje o americké inflaci. Meziměsíčně se sice inflace nejspíše zvýší, ale v meziročním srovnání by měla i nadále inflace klesat, a to až k hranici 3 %. Jádrová inflace by měla rovněž poklesnout. Nicméně ta bude stále dosahovat vyšších hodnot a zároveň klesat pomaleji než celková inflace.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Inflace se v červnu podle analytiků dostala pod deset procent

09.07.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen zvolňovalo i v červnu a inflace se poprvé od ledna 2022 dostala pod deset procent. Shodují se na tom analytici, které ČTK oslovila. Na snižování inflace podle nich působí srovnávací základna loňského roku, projevuje se ale i silná koruna a nižší poptávka. V květnu byla inflace 11,1 procenta. Údaje o červnové inflaci zveřejní Český statistický úřad (ČSÚ) ve čtvrtek.
img

Díky skokovému zvýšení cen obilovin v červnu přinášely akcie agropodniků nadprůměrné výnosy

30.06.2023 Agropodnikání patřilo v červnu zatím k nejvýnosnějším segmentům akciového trhu. Jeho akcie poskočily o 8,1 % zejména díky výraznému posílení pšenice a sójových bobů, jejichž produkční výhledy kazí sucha na severní polokouli. Dlouhodobější výhled v oblasti zemědělství vypadá pro investory přitažlivě a přináší s sebou nové fúze a akvizice, které povedou ke zlepšení jednotkových ukazatelů.
img

Ranní okénko - Česká ekonomika - recese či stagnace?

30.06.2023 Za chvíli Český statistický úřad zveřejní konečné číslo HDP za 1. čtvrtletí roku 2023 a očekává se, že výkon české ekonomiky bude stejný jako v posledním čtvrtletí roku 2022. Technická recese tak nejspíše skončí. V meziročním srovnání prvního kvartálu let 2023 a 2022 naše ekonomika poklesne přibližně o 0,4 %. Česká ekonomika tak stále výrazně pokulhává. Eurostat představí data týkající se červnové inflace v zemích eurozóny.
img

Pomalejší růst mezd snižuje tlak na ČNB

05.06.2023 Průměrná mzda v Česku v prvním čtvrtletí letošního roku rostla o 8,6 %, což vzhledem k více jak 16% inflaci odpovídá reálnému poklesu o 6,7 %. Stejný pokles byl původně zaznamenán i v Q4’22, v rámci revize ovšem došlo k zhoršení výsledku na -7,9 %. Vůči našemu odhadu i odhadu trhu klesala v Q1‘23 reálná mzda o něco více, silnější je pokles i proti projekci ČNB. Pro centrální banku tak jde spolu s nižší než očekávanou inflací o další poměrně jasný signál proti zvyšování sazeb.
img

Ranní okénko - Fed je již na konci cyklu, od ECB ještě čekáme další "hiky"

05.05.2023 Dnes ráno se dozvíme, jak si vedly na konci prvního letošního čtvrtletí české maloobchodní tržby. Po vyjmutí volatilnější složky prodeje automobilů odhadujeme, že tržby neparně zmírnily meziroční pokles z -6,4 na -6,1 %. Domácnosti nadále zužuje vysoká cenová hladina. Na druhé straně se ale zlepšuje spotřebitelská nálada a převažuje podíl domácností očekávajících pokles inflace v následujících 12 měsících. Podporu maloobchodu dodal v březnu také vývoj úvěrů obyvatelstvu – v letošním prvním čtvrtletí byly nové spotřebitelské úvěry o 2,1 % vyšší než vloni.
img

Ranní okénko - Data ze Spojených států s trhem příliš nezahýbala

13.04.2023 Hned po ránu dorazí z tuzemské ekonomiky informace o březnovém růstu cen, kdy proti únoru by se mělo dostavit snížení jak meziměsíční, tak meziroční míry inflace. Včera již přišly výsledky ze Spojených států, které se příliš neodchýlily od odhadu analytiků a meziroční inflace nakonec dosáhla rovných 5,0 %. Ve večerních hodinách pak dorazil zápis z posledního zasedání Fedu, který ukázal, že na jednu stranu setrvávají obavy ohledně příliš pomalého tempa desinflace, na druhou stranu je ale další zpřísňování měnových podmínek omezeno problémy v bankovním sektoru. Ohledně květnového rozhodnutí žádná výraznější nápověda nepřišla a trh i nadále předpokládá, se zhruba 2/3 pravděpodobností, 25bb hike.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Inflace v březnu podle analytiků zpomalila na 14,6 až 14,9 procenta

10.04.2023 Tempo růstu spotřebitelských cen v Česku zpomaluje. Meziroční inflace v březnu byla v rozmezí 14,6 a 14,9 procenta po únorových 16,7 procenta, uvádějí analytici oslovení ČTK. Podle nich ke zvolnění inflace přispívají nižší ceny pohonných hmot i potravin. Český statistický úřad (ČSÚ) zveřejní údaje o březnové inflaci ve čtvrtek.
img

Běžný účet platební bilance byl v lednu poprvé po roce v přebytku

16.03.2023 Kladné saldo ve výši ve výši 12,7 mld. CZK (po -4,3 mld. CZK v prosinci) bylo oproti tržnímu konsenzu (14,2 mld. CZK) lehkým zklamáním. Ke kladné bilanci běžného účtu přispěl hlavně obchod se zbožím.To odráží mimo jiné ústup napětí v dodavatelských řetězcích, a také pokles cen dovážených energetických komodit.
img

Ranní okénko - Přeceňuje trh růst amerických sazeb?

23.02.2023 Žádné velké překvapení ze včera zveřejněných zápisků Fedu nevykrystalizovalo a trhy po slabém úterý navázaly nemastnou středou. Dnes je přitom ekonomický kalendář prakticky prázdný a nové impulzy pro změnu směru se budou hledat jen složitě. Překvapit by teoreticky mohla některá z revizí. Dopoledne dorazí finální výsledek lednové inflace z eurozóny, kde během prvního flashe nebyla dostupná data za Německo. Vzhledem k o něco vyššímu výsledku, než který byl součástí odhadu, nelze vyloučit revizi až o několik desetin procentního bodu směrem vzhůru.
C:\fakepath\trader-20022023-29-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

20.02.2023 1) Americká banka Bank of America očekává, že Fed zvýší sazby i na červnovém zasedání o 25 bodů, vrchol sazeb v cyklu vidí v pásmu 5,25,-5,50 %.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Cenová hladina v ČR byla v předloni na čtyřech pětinách průměru EU

20.02.2023 Cenová hladina v Česku byla v roce 2021 na čtyřech pětinách průměru Evropské unie. Od roku 2015 se evropskému průměru přiblížila o 13 procentních bodů. Vyplývá to z informací v publikaci Česká republika v mezinárodním srovnání, kterou dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Při stanovení cenové hladiny ČSÚ vychází z konečné spotřeby domácností včetně nepřímých daní.
img

Má stát zvýšit daně, či spíše věk odchodu do penze?

19.02.2023 Vládní politici čím dále častěji vypouštějí balonek, jímž testují, jak veřejnost přijme záměr navyšovat věk odchodu do důchodu. Už loni ministr práce a sociálních věcí, lidovec Marian Jurečka hlásal, že navýšení věku odchodu do důchodu je v ČR nevyhnutelné, a to nejpozději kolem roku 2030. Nyní téma vrací na stůl další vrcholní politici vládní pětikoalice, například šéfka sněmovny Markéta Adamová Pekarová, která ovšem krok podmiňuje širší reformou penzí. Ministr financí Zbyněk Stanjura pak podle materiálu z jednání koaliční rady v minulém týdnu už črtá poměrně konkrétní obrysy toho, co se chystá.
img

Navýšení věku odchodu do důchodu o tři roky do veřejné kasy jen vrátí ty peníze, které odtamtud vzalo zrušení superhrubé mzdy. Nic moc

14.02.2023 Ve věku 65 let by se podle nyní diskutovaného záměru Fialovy vlády pracovat přestávat nemělo. Zamýšlená změna se ovšem nedotkne pracujících ve věku 57 let a starších, kteří půjdou do penze nejpozději právě v 65 letech. Ovšem třeba muž, jemuž je nyní 37 let, má jít podle záměru vlády do důchodu o rok později, v 66 letech, a nyní 26letý muž si na penzi počká dokonce až do 68 let. Při navýšení věku odchodu do důchodu o tři roky, ze 65 na 68 let, bude činit úspora pro veřejné rozpočty zhruba 110 miliard korun ročně – v současných cenách a při současném výkonu ekonomiky. Plyne z vládních výpočtů.
img

Kofola: Pokles cen energií ovlivní čtvrtletní výsledky, splnění celoročního cíle

13.02.2023 Poslední kvartál v roce je pro Kofolu ze sezónního hlediska jeden ze dvou nejslabších. Kofola zveřejní ve středu odpoledne vybrané provozní ukazatele (tržby a EBITDA). Předpokládáme, že došlo k růstu tržeb, kdy by se měla projevit vyšší cenová hladina nápojů. Negativně se projeví inflace nákladových položek. Odhadujeme zisk EBITDA na 222 mil. CZK (56,7 % y/y) při růstu tržeb o 15,4 % na 1,8 mld. CZK. Kofole se by se mělo podařit splnit svůj celoroční cíl EBITDA.
C:\\fakepath\\ceska koruna-4.jpeg

Analytici: K vyšší inflaci přispěly ceny energií, od února růst cen zpomalí

10.02.2023 Lednové zrychlení inflace na 17,5 procenta z prosincových 15,8 procenta způsobilo zejména zdražení energií na cenové stropy po konci úsporného tarifu. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Předpokládají, že od února se bude inflace snižovat. Přispěje k tomu vyšší srovnávací základna loňského roku, ale také slábnoucí domácí poptávka.
img

Bitcoin v „contangu“

06.02.2023 Začátek února byl pro bitcoin složitější a jeho cena během sedmi dnů mírně klesla, ale podle klíčových ukazatelů se trh dostal do „contanga“ (viz níže) a pro největší světovou kryptoměnu přetrvávají i další pozitivní signály.
img

ČNB nepřekvapila, sazby zůstávají stabilní

02.02.2023 ČNB svým rozhodnutím nevybočila z nastavené cesty a podle očekávání ponechala základní úrokovou sazbu na 7,00 %. Nic se nemění ani na možnosti intervenovat v případě vyšší volatility. Nová prognóza počítá s vyšší inflací v letošním roce, a naopak o něco lepším vývojem ekonomiky. I nadále prognóza volá po krátkodobém zvýšení sazeb, bankovní rada ale pracuje s alternativním scénářem a chce jít spíše cestou stability. Na tiskové konferenci se guvernér Michl opřel do současného zacenění trhu, a očekává, že sazby zůstanou vyšší, než trh předpokládá.
img

Bitcoin překonal hranici 24 000 dolarů!

02.02.2023 Cena bitcoinu prolomila hranici 24 000 dolarů a celková tržní kapitalizace kryptoměn tak vzrostla o téměř 4 % poté, co Jerome Powell ( předseda Federálního rezervního systému USA) naznačil, že se inflace v největší světové ekonomice začíná zpomalovat.
img

Vstoupí česká ekonomika do technické recese?

31.01.2023 Za několik málo minut vychází výsledek českého HDP za poslední loňský kvartál. Široce očekáván je pokles, mezičtvrtletně zhruba o 0,6 %. Pokud se naplní tento scénář, znamená to druhý pokles v řadě a naplnění všeobecně uznávané definice technické recese. Již ráno vyšla statistika z německého maloobchodu, která ukázala nečekaně silný pokles. Trh očekával meziměsíční pokles o 0,2 %, nakonec se ale dostavilo podstatně výraznější snížení, o 5,3 %.
C:\fakepath\ceska-koruna-euro.jpg

Analytici: Rekordně silná koruna pomáhá tlumit inflaci zlevněním dovozu

23.01.2023 Kurz koruny, který se v posledních dnech dostal pod hladinu 23,90 Kč/EUR, což je nejsilnější úroveň od roku 2008, je pro Česko momentálně dobrou zprávou, protože pomáhá tlumit inflaci zlevněním dováženého zboží, včetně energetických surovin. Naopak problémem může být pro tuzemské vývozce. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK.
img

Ranní okénko - Data z USA potvrzují únorový hike o 25bb

19.01.2023 Dnes v rámci eurozóny budou investory zajímat zápisky z prosincového zasedání ECB, kde již tradičně budou hledat nápovědy o podobě příštího hiku. Většinově je trhem očekáváno 50bodové zvýšení sazeb, byť některé komentáře členů Evropské centrální banky z posledních dnů lze interpretovat tak, že nelze vyloučit ani zpomalení tempa na 25bb. Prezidentka Lagarde sice na posledním zasedání velmi zřetelně naznačila, že další zpomalení se v únoru nechystá, na druhou stranu nebylo by to poprvé, co mezi zasedáními dojde ke změně názoru. To u Fedu je o 25bb hiku takřka rozhodnuto poté, co včerejší data ukázala razantnější zpomalování maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. To vše pak doplnil 0,5% meziměsíční pokles cen amerických výrobců.
img

Evropské akcie od začátku roku rostou již třetí den v řadě

04.01.2023 Francouzská vláda začala již během předešlého měsíce postupně rušit slevy na pohonné hmoty, což vedlo k očekávání ekonomů, že tamější hodnota indexu spotřebitelských cen dosáhne meziročního nárůstu o 7,1 %. Před otevřením trhů starého kontinentu však tato druhá největší ekonomika pevninské Evropy pozitivně překvapila, jelikož v 8:45 byla zveřejněna cenová hladina vyšší pouze o 6,7 %, a pomalejší tempo růstu bylo možné zaznamenat právě u cen energií a služeb.
img

Kontinentální Evropa pokračuje v růstu, přidává se Londýn

03.01.2023 Ke včerejšímu růstu akcií v pevninské Evropě se ve svém prvním obchodním dni tohoto roku dnes připojují i tituly z londýnské burzy, které rostou o více než 2 %. Širší evropský index STXE 600 pak přidává 1,6 %.
img

Ranní okénko - Německá inflace dnes může překvapit

03.01.2023 Dnes dorazí zajímavější data především z Německa. Dopoledne přijde informace ohledně prosincové nezaměstnanosti, která by měla stejně jako v listopadu setrvat na úrovni 5,6 %. Důležitější ale bude odpoledne zveřejněná inflace, kde je očekáván pokles meziroční míry z listopadových 10,0 % na 9,0 %. Důvodem by měl být zejména efekt vládních opatření týkajících se cen plynu pro domácnosti. Nejasná je ovšem síla, jakou se toto opatření do spotřebitelského koše projeví, a některé odhady předpokládají i pokles meziroční míry pod 8 %. Včera nepřekvapil český PMI pro výrobu, když mírně vzrostl, stále ale zůstává hluboko v oblasti značící zpomalování výroby.
img

⏫EU50 získává téměř 1 %

21.12.2022 Evropské indexy se během včerejší seance začaly silně zotavovat, ale právě dnes indexy září silně v zeleném. Téměř všechny indexy vzrostly o více než 1 %. V případě kontraktů je pohyb směrem vzhůru o něco nižší. Kontrakt EU50 (Eurostoxx 50) vzrostl o téměř 1 %, zatímco DE30 (kontrakt DAX) přidal 0,6 %. Investoři doufají, že současná cenová hladina zohledňuje očekávaný pokles zisků v příštím roce, a počítají se zlepšením makroekonomického prostředí. Indexy PMI naznačují recesi v blízké budoucnosti, i když zároveň index překvapení z dat Citi je na nejvyšší úrovni od března. Za zmínku samozřejmě stojí i ceny plynu, které dnes opět klesly pod 100 EUR/MWh, což je vzhledem ke stále relativně nízké spotřebě optimistické.
C:\fakepath\Nemecko2.jpg

Ifo: Sasko v příštím roce unikne recesi, hospodářský růst se ale zastaví

21.12.2022 Hospodářský propad na východě Německa bude v nadcházejícím roce ve srovnání s celoněmeckým průměrem výraznější, ale Sasku se recesi podaří uniknout. Ve své prognóze to dnes uvedl ekonomický institut Ifo. Ten pro rok 2023 předpokládá, že hrubý domácí produkt (HDP) Německa se sníží o 0,1 procenta, zatímco na východě Německa to bude o 0,2 procenta. V Sasku, které je pro Českou republiku jedním z hlavních obchodních partnerů z německých spolkových zemí, očekává Ifo stagnaci.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Inflace v listopadu zrychlila na 16,2 procenta, patřila k nejvyšším v Evropě

12.12.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v listopadu meziročně stouply o 16,2 procenta. Tempo inflace se proti předchozímu měsíci zvýšilo, v říjnu činila 15,1 procenta. Meziměsíčně ceny stouply o 1,2 procenta, uvedl Český statistický úřad (ČSÚ). Podle České národní banky i podle analytiků údaje o inflaci zkreslují vládní regulace, ve prospěch vyšších hodnot působí loňské odpuštění DPH na energie, zatímco ke snížení směřují letošní úsporný tarif a odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje. Celkově patřila inflace v Česku k nejvyšším v Evropě, uvádí analýza společnosti Portu.
C:\fakepath\ceska koruna 15112013.jpg

Tempo meziroční inflace v listopadu zrychlilo na 16,2 pct z říjnových 15,1 pct

12.12.2022 Spotřebitelské ceny v Česku v listopadu meziročně stouply o 16,2 procenta. Tempo inflace zrychlilo, v říjnu byly ceny meziročně vyšší o 15,1 procenta. Analytici očekávali zvýšení o několik desetin procentního bodu. Meziměsíčně ceny stouply o 1,2 procenta. Vývoj byl ovlivněn zejména vyššími cenami v oddíle bydlení, dál zdražily i potraviny a částečně přispěla i nižší srovnávací základna loňského roku, v jehož posledních dvou měsících došlo k odpuštění DPH u elektřiny a plynu, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ).
C:\fakepath\forex-05122022.jpg

Je koruna před kolapsem?

05.12.2022 Nová bankovní rada ČNB se drží svého slibu a udržuje úrokové sazby v Česku stabilní na 7,00 %. Jenže problémem pro českou korunu je zvyšování úroků v zahraničí, zejména pak v eurozóně a ve Spojených státech. Fundament koruny slábne, úrokový diferenciál se ztenčuje a polštář, který by měl českou měnu bránit proti spekulativnímu útoků, se vyčerpává.
img

Plyn v EU: Navrhované zastropování cen a výhružky Gazpromu

29.11.2022 Shrnutí: Referenční kontrakt na promptním trhu s plynem se obchoduje o 10 % výš na 130 euro/MWh, čímž se znovu vzdálil od současné úrovně podpory v oblasti 100 euro/MWh. Za tento vzestup může příchod chladnějšího počasí, s nímž se zvýšila poptávka po topení, dále výhružky Gazpromu, že odřízne přísun plynu přes Ukrajinu, a v neposlední řadě i navrhované zastropování cen plynu v EU.
img

Ranní okénko - Česká inflace překvapila, americká potěšila

11.11.2022 Dnes z významnějších ekonomických dat dorazí jen průzkum spotřebitelské důvěry od Michiganské univerzity, konec týdne by se tak měl nést v již uvolněnějším tempu. Po včerejší nižší než očekávané americké inflaci má za sebou americký akciový trh jeden z historicky nejlepších dnů. Index S&P 500 rostl o 5,5 %, technologický NASDAQ přidal dokonce přes 7 %. Stačilo přitom relativně málo. Trh očekával, že inflace zpomalí z 8,2 % na 7,9 %, nakonec americký statistický úřad oznámil meziroční míru na úrovni 7,7 %. Neméně důležitá pak byla jádrová inflace, která ze zářijového 40letého maxima klesla o 0,3 procentního bodu na 6,3 %. Snad ještě více ale včera překvapila česká inflace, která vlivem vládních opatření výrazně poklesla a meziročně dosáhla 15,1 %. Pokud by k zahrnutí tohoto efektu nedošlo, meziroční míra inflace by dále stoupala, a to na 18,6 %.
img

Inflace překvapila prudkým poklesem, vliv hrají vládní opatření

10.11.2022 Říjnová čísla o inflaci potvrdila nástřel Ministerstva Financí v rámci listopadové makroekonomické predikce a vlivem vládních opatření došlo k výraznému poklesu. Meziměsíčně cenová hladina klesala poprvé od konce roku 2020, a to hned o 1,4 %. Meziroční dynamika tak poklesla o téměř 3 procentní body na 15,1 % z 18 % zveřejněných v září. S tlumícím vlivem vládních opatření jsme v prognóze počítali, a proto byl náš odhad nižší než tržní, překvapením je ale finální síla dopadu. Bez zahrnutí úsporného tarifu a odpuštění poplatku na podporu obnovitelných zdrojů energie by meziroční míra inflace zrychlila do oblasti okolo 18,5 %.
img

Ranní shrnutí (04.11.2022)

04.11.2022 Americké indexy včera po propadech FOMC dále klesaly a zakončily další seanci níže. S&P 500 klesl o 1,06 %, Dow Jones se posunul o 0,46 % níže a Nasdaq se propadl o 1,73 %. Russell 2000 klesl o 0,53 %.
img

ČNB rozhodla o stabilitě sazeb navzdory jestřábí prognóze

03.11.2022 Potřetí v řadě odhlasovala bankovní rada ČNB stabilitu sazeb a základní úroková sazba tak setrvává na úrovni 7 %. Nová prognóza přitom i navzdory prodlouženému horizontu měnové politiky volala po relativně razantním zvýšení sazeb zhruba o 100 bazických bodů.
img

Forex: Turecký protiproud

20.10.2022 Turecká centrální banka (CBT) dnes opět zašla o krok dál, než se očekávalo. Po dvou po sobě jdoucích sníženích sazeb o 100 bazických bodů dnes snížila základní úrokové sazby o dalších 150 bazických bodů z 12 % na 10,50 %. Guvernér Kavcioglu navíc prosazuje podobný krok i pro listopadové zasedání, poté by se expanzivní ofenziva měla zastavit.
C:\fakepath\trader-13102022-33-zm.PNG

Komodity: Ropa zdražuje, přispívá k tomu oznámení skupiny OPEC+ o snížení produkce

13.10.2022 Ceny ropy dnes rostou. Přispívá k tomu oznámení Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců z minulého týdne, že sníží produkci ropy. Cenu suroviny podpořil i pokles zásob nafty ve Spojených státech. Mezinárodní agentura pro energii (IEA) varovala, že škrty skupiny OPEC+ mohou vést k recesi světové ekonomiky.
img

Ranní okénko - Překvapí americká inflace trhy a Fed

13.10.2022 Vrcholem dnešního dne a ve výsledku i celého tohoto týdne je zářijová americká inflace. Po včerejším mírném překvapení u výrobní inflace ve směru vzhůru investoři doufají, že spotřebitelská inflace dopadne lépe a nedá tak Fedu další impuls pro razantnější zvyšování sazeb. Aktuálně je trh takřka kompletně smířen s tím, že na listopadovém meetingu sazby porostou o 75bb, vrchol pak bude dosažen zhruba na úrovni 4,5-4,75 %.
img

Raiffeisenbank: Ranní okénko - Tuzemská inflace v čele dnešního dění

11.10.2022 Za několik málo minut dorazí na trh informace ohledně výše tuzemské zářijové inflace. Většina odhadů očekává, že meziroční míra se bude pohybovat na podobných úrovních jako v srpnu a mediánový odhad počítá se stagnací na úrovni 17,2 %. To by odpovídalo zpomalení meziměsíční inflace z 0,4 % na 0,2 %. My předpokládáme, že dynamika bude o něco pomalejší a že zpomalení se dočká i meziroční míra inflace na rovných 17 % (0 % m/m). Zásadní roli ale opět bude hrát především méně předvídatelná rychlost propisování cen energií do konečných cen spotřebitelů a nechybí proto na trhu ani odhady, že by cenová hladina mohla růst i o takřka 19 %.
img

Neustálý pokles cen zlata podkopává jeho schopnost zajištění proti inflaci

21.09.2022 Zlato bylo vždy považováno za nástroj proti inflaci. Jeho pokračující pokles od začátku roku při vysokých spotřebitelských cenách však naznačoval opak. Kotace jsou zjevně citlivé na dynamiku reálných výnosů amerických státních dluhopisů, stejně jako na skutečnost, že sazby u 10letého dluhu chráněného proti inflaci vzrostly nad 1 %. Dalším důkazem medvědího trendu je pohyb futures na zlato, který, i když je oddělen od fyzického zlata, reaguje na dynamiku globální ekonomiky a měnové politiky. K poklesu ETF na nejnižší úrovně od ledna přispěla i silná poptávka v Číně doprovázená 12týdenním odlivem z ETF.
img

Ranní okénko - Na statistiku mezd dnes naváže průmysl a zahraniční obchod

06.09.2022 Z Česka dnes v 9 ráno dorazí statistika z průmyslu a data o bilanci zahraničního obchodu za červenec. Obě hodnoty jsou v posledních měsících rozkolísané a odhady analytiků se tak od sebe poměrně výrazně odlišují. Před pár minutami již dorazila statistika ohledně továrních objednávek za červenec z Německa. Podle té objednávky klesly meziměsíčně o více jak procento, meziročně o necelých 14 %. To nahrává i slabšímu vývoji českého průmyslu. Z USA dnes dorazí zpřesněné PMI, spolu s indexem ISM sektor služeb.
C:\fakepath\libra-05092022.JPG

Britská libra míří k evropské paritě

05.09.2022 Před deseti lety byly karty na měnovém trhu rozdány diametrálně jinak. Deflační prostředí tlačilo americkou centrální banku (Fed) do nulových úrokových sazeb a kvantitativního uvolňování (QE). Americký dolar byl nejslabší za několik desetiletí a na forexu dominovala „dolarová“ parita. Australský, kanadský i americký dolar si držely podobnou hodnotu a dotahoval se na ně i dolar novozélandský
img

Životní úroveň pod tlakem, reálné mzdy klesly takřka o 10 %

05.09.2022 Průměrná mzda v České republice vzrostla ve druhém čtvrtletí o 4,4 % nad 40 tisíc Kč. Cenová hladina ovšem rostla výrazně rychleji a inflace ve stejném období dosáhla 15,8 %. Výsledkem je největší pokles reálných mezd v tomto století, a to o 9,8 %. Kromě vysoké inflace k celkové dynamice negativně přispěla i vysoká srovnávací základna z minulého roku, která byla ovlivněna zejména vyplácením pandemických odměn ve zdravotnictví. Výše reálného poklesu je víceméně v souladu s očekáváním nás i trhu.
img

Deficit se dále prohlubuje, zveřejněn byl plán na příští rok

01.09.2022 Stát na konci srpna hospodařil s deficitem ve výši 231,1 mld. Kč. Po dvou třetinách letošního roku si tak vláda ve srovnání s předchozím rokem vede o necelých 70 mld. Kč lépe a deficit je takřka totožný jako ve stejném období v roce 2020. Vláda zároveň představila první návrh rozpočtu na rok 2023. V příštím roce by se deficit měl snížit z letošních 330 miliard na 270 miliard Kč.
img

Ranní okénko - Vyšší jádrová inflace v EU19 nahrává hiku o 75bb

01.09.2022 Z Česka dnes dorazí PMI z výroby, který by se po posledních poklesech měl stabilizovat v okolí 47 bodů. To je ovšem úroveň, která naznačuje zpomalování výroby. V eurozóně budou zveřejněna data ohledně červencové nezaměstnanosti, v USA pak může být zajímavý výrobní index ISM, který se na rozdíl od PMI v Česku bude držet dále poměrně vysoko nad 50bodovou hranicí. Včera největší pozornost patřila inflaci v eurozóně, která se příliš neodchýlila od odhadů, ale vyšší dynamika jádrové inflace přispěla k dalšímu přecenění na trhu, kdy nyní je takřka 100% očekáván hike o 75bb, následován třemi zvýšení o 50bb na každém dalším zasedání.
img

Ranní okénko - Česko v inflaci stále mezi prvními v EU

19.08.2022 Týden trhy zakončí v pomalejším tempu a ekonomický kalendář je na dnešek takřka prázdný. Z eurozóny dorazí statistika běžného účtu platební bilance, kterou ale trh nechává spíše bez povšimnutí. Už před několika minutami zveřejnil německý statistický úřad data ohledně růstu cen ve výrobě. Zatímco v Česku dynamika zvolnila, z Německa dorazil šok. Místo očekávaných 0,7 % rostly ceny v červenci meziměsíčně o 5,3 % a po červencovém zvolnění meziročního tempa přišlo prudké zrychlení na 37,2 %.
img

Rozbřesk: Americká inflace sice zpomalila, ale Fed bude chtít více dat. Eurodolar skočil nad 1,03

11.08.2022 Cenová hladina se v USA v červenci nezměnila, což je po dlouhé době dobrá inflační zpráva. Celková meziroční inflace tak v Americe zpomalila z červnových 9,1 % na 8,5 % a podle všeho to vypadá, že v tomto cyklu bylo v největší ekonomice světa konečně dosaženo inflačního vrcholu. Můžeme tedy spolu s Fedem slavit?
img

Analýza: Ceny pozemků v Česku meziročně stouply o 23,2 procenta

08.08.2022 Ceny stavebních parcel v Česku rostou nepřetržitě od roku 2010 a za poslední rok stouply o 23,2 procenta. Pozemků je podle analýzy společnosti Ekonomické stavby, stavitele rodinných domů v Česku, nedostatek a pokles cen se neočekává.
img

Předpověď pro pár AUD/USD na 4. srpna 2022

04.08.2022 Australský dolar se v grafu denního rámce zamotal do technických rezistencí. Jsou jimi linie indikátoru MACD a cenová hladina 0,6950, která momentálně plní roli supportu. Technická formace z posledních dní (2) je naprosto stejná jako ta, kterou jsme identifikovali na začátku června (1).
img

Předpověď pro pár EUR/USD na 4. srpna 2022

04.08.2022 Euro se ve středu obchodovalo v pásmu 45 bodů a uzavřelo den na úrovni, na které zahajovalo, tj. nad supportem 1,0150. Signální linii oscilátoru Marlin se také nepodařilo překonat nulovou linii do území medvědů. Cenová hladina 1,0150 se tedy jeví jako poměrně silná, cena může při jejím překonání zrychlit. Cíle poklesu: 1,0020, 0,9950.
img

Cena BTC dosáhla 6týdenního maxim

29.07.2022 Cenový výkon primární kryptoměny nabírá stále vyšší úrovně odolnosti, červencové zisky by mohly přesáhnout 20 %.
img

Invesco: Analýza inflace – hlubší příčiny a důsledky

07.06.2022 Společnost Invesco v analýze zkoumá některé základní ekonomické koncepty a uvádí svůj názor na to, zda se inflace posune zpátky k hodnotám, na které jsme byli ještě nedávno zvyklí, nebo zda se nyní pohybuje k trvale vysoké úrovni, která spíše odpovídá zkušenostem ze 70. a 80. let minulého století.
C:\fakepath\Ceska republika.jpg

Ekonomika ČR v 1. čtvrtletí stoupla meziročně o 4,8 pct., ČSÚ zlepšil odhad

31.05.2022 Česká ekonomika letos v prvním čtvrtletí stoupla meziročně podle zpřesněného odhadu o 4,8 procenta. Oznámil to dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Mezičtvrtletní růst hrubého domácího produktu (HDP) činil 0,9 procenta. V prvním čtvrtletí loňského roku, které bylo negativně ovlivněno pandemií nemoci covid-19, naopak výkon ekonomiky meziročně klesl.
Související klíčová slova: ICT a SMC | Další snižování sazeb | Bilanční suma | ERA | Average Directional Index (ADX) | Akcie Enbridge | První odhad HDP | Zpomalení čínské ekonomiky | Výnosy dluhopisů | Smlouva o termínových obchodech | Realitní trh | Co je to break struktury? | Marlin | Onemocnění Donalda Trumpa | Hlava a ramena | Tržní ceny bytů | Jak fungují akcie | Uvolněné měnové politiky | Celkový zisk | Patria on | Dlouhé pozice | Protiinflační tlaky | Nákupy zlata centrálními bankami | Světové akcie | Analytický tým FXstreet.cz | Vývoj nezaměstnanosti | Kontrariánský obchod | Vývoj počtu vrtných souprav | Války | Zveřejněné údaje | Lithium | Vývoj | Státní dluhopis | DAX | Obchodní platformy | Jakub Seidler | Češi | Data z trhu práce | Australská centrální banka | Allianz | Daimler | Pesimismus | Analýza USD/JPY | Společnost Invesco | Ceny bytů | Silná rezistence | EUR/CAD | Pattern Hikkake | Býčí vlajka | Česká ekonomika letos | Obchodní nástroje | Odvrátit deflaci | Měnový pár EUR/CZK | DPH | EUR | Volatilní | Hospodářství Evropské unie | Spotřebitelské výdaje | Outperform | Nezaměstnanost v eurozóně | Standard & Poor's | Vít Hradil | TickINSIDER | Chart pattern breakout | Brokeři | Salesforce | Roche | Robert Kaplan | Velká analýza | Australský dolar | Potvrzení pro vstup do obchodu | Práva na dividendu | Lepší pochopení | Itálie | Euro proti dolaru | McDonald's | ENB | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Take Profit | Farmaceutické akcie | PEPP | Vývoj ceny zlata | Texas | Klíčový údaj | Údaj o HDP | Program nákupů dluhopisů | Pip | Očekávání | Finanční injekce | Swingová obchodní strategie | Výsledky Monety | Otevřené pozice | Bezpečný přístav | Inflace v září | Potvrzení pro vstup | Evropské centrální banky | T-Mobile | Vliv války na Ukrajině | Galapagos | L.F. Investment | Vrácení daně | Swingy | Ruská centrální banka | Pozitivní signál | Faktory ovlivňující inflaci | AUD/NZD | EUR/JPY | Goldenburg Group | Kvartální výsledky | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Struktury trhu | Depozitum | Definice skluzu | Bankovní statistika | Oživení ekonomiky | Trh práce | Americký akciový trh | Diverzifikace | Pro investory | Komoditní ropa | Philip Morris ČR | iShares | Crypto | Investice | Deflační prostředí | Britská centrální banka | Uranové akcie | Firemní zisky | Význam supportů a rezistencí | Spotřebitelské úvěry | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Návrat inflace | Chování | Švédské koruny | Nízké sazby | Akvizice | Lednová inflace | Pokles cen energií | Brent | Cyklus zvyšování sazeb | Dění na světových burzách | ADP report | Ifo | Webinář | Japonské akcie | Nákupní centra | Argos Capital | Světové ceny potravin | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | Britská libra | YTD | Základní cenové indexy | Výstupní srážka | NYSE | Intervence | Pověst | Výkon ekonomiky | E.ON | Jaroslav Tupý | Slabá koruna | Měnový pár GBP/USD | Experti | Lidovci | Futures kontrakt | Rekord | Hodnota dividendy | Raiffeisenbank | Viterra | Biotechnologické akcie | Bitcoiny | Stop-Loss | Evropský index | Russell 2000 | Evropské měny | Primární příkaz | Výrobní sektor | Nákupy aktiv | FTSE MIB | Creditas | Airbus | Béžová kniha | Čtyřhodinový graf | Devon Energy | Důvěra v ekonomiku | Objem ropy | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Strategie buy-and-hold | The Economist | Obchodní seance | Český statistický úřad | Impuls | Posílení | EUR/USD | Obchodní bariéry | Vanad | Na burze | Investiční příležitost | Index ekonomické nálady | GBP | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Tržby v Německu | Goldman Sachs | Švédská koruna | Strach | Neckline | Small caps | Cena bitcoinu | Penzijní fondy | Wolters Kluwer | Price Action | Akcie společnosti | Stochastický oscilátor | Ostatní cenové indexy | Aktuální vývoj | Benchmark | Jak funguje inflace | Rostoucí výnosy | Axiory | Druhá největší ekonomika | Lagardeová | Power Exchange Central Europe (PXE) | Stav trhů | Cenné papíry | Poměr odběru | Výnos | Velcí investoři | Maloobchodní tržby | Standard & Poor's a Case-Shiller | AdmiralMarkets | Měnový pár USD/JPY | Největší ztráty | Playback (dat) | Soukromá spotřeba | Tisk peněz | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Zavírací cena | První část obchodní dohody | Spekulativní útok | Hospodaření | Vzdělávání | Šéf Fedu | LYNX Trading | Plyn v EU | Slippage | Hlavní ekonom britské centrální banky | Růst sazeb | Styl obchodování | Příklady z historie | Import | Překvapivý růst | Druhy CPI | Německý akciový index DAX | Federální rezervní systém (FED) | Vklady | Exchange | Alcoa | Akcie roku 2020 | MAE | Události tohoto týdne | Zasedání centrálních bank | Inflace a deflace | Širší index S&P 500 | CAC 40 | Kurz eura k dolaru | Cenové tlaky | Prodeje aut | Nová bankovní rada | Americké ekonomiky | Kontrakty | INR | Lower High | Ekonomické stavby | Globální ekonomiky | Propad cen | Středoevropské měny | Největší světové ekonomiky | Očekávání ČNB | Online obchodování | AUDUSD | Plány | Praxe | Cestování | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | JPY | Německé maloobchodní tržby | Výnosový fond | Poptávaná cena | Nejvýraznější růst | Philip Morris International | Spotřebitelské inflace | Depreciace | Stav devizových rezerv | Ekonomický vývoj | GBP/JPY | Růst hrubého domácího produktu | Odhad HDP | Akcie Anglo American | Dollar Index | Pandemie COVID | Resistence | Ekonomický sentiment | Dopady krize | Uber Technologies | Projekce | Kontrakce | Total | Globtrex.com | Peníze | Rezistence | Maďarsko | Pandemie COVID-19 | Výhled do budoucna | Rheinische Post | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Bankovní rady ČNB | Tvorba pracovních míst | Boj s inflací | Snížení nákladů | Byty v ČR | Francie | Swapy | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | Hospodaření státního rozpočtu | Title Transfer Facility | Coinmarketcap | Meziroční růst cen | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Americké centrální banky | Certifikáty | Medvědí trh | Nasdaq Composite | Prognóza | FTSE 100 | Evropské firmy | PMI pro sektor | Služby | Pozitivní zprávy | Finanční instituce | Válka | Pokles ceny ropy | Česká zbrojovka | Výsledek inflace | Jak se stát lepším investorem | Saxo Bank | Běžný účet platební bilance | Euro Stoxx Banks | Investiční strategie | Amgen | Barel ropy | Nikkei | Stochastický | Palladium | Nová makroekonomická prognóza | Americký Fed | Představitelé ECB | Obchodní dny | CISCO | Ropa WTI | Výkon | Výsledek hospodaření | Simon Peters | Schválená dividenda | Vývoj státního rozpočtu | Data z amerického trhu práce | Walt Disney Co | Bankovní rada ČNB | Vývoj počtu vrtných souprav v USA | Omega | Vývoj ceny zemního plynu | Brexit | Eurostoxx 50 | Kryptoměny bitcoin | ZEW index | Sal Oppenheim | Lukáš Lipovský | Obchodní příležitost | Valná hromada | EURUSD | Pozornost investorů | Burzy | USD/EUR | Americké makro | Dolar roste | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Ceny elektřiny | Nové byty v Praze | Býčí divergence | Dlouhodobé investování | Myšlení | Mezibankovní trh | Odhady trhu | Nastavení úrokových sazeb | Mezinárodní agentura pro energii | Portfolio | INR - Indian Rupee | Bond | Broker | XAU/USD | Druhy akcií | WGC | Výrobní index ISM | Cash flow | Proražení | Cenový růst | Vývoj eura vůči dolaru | Volatilita na měnovém páru | Prognózy USD/JPY | Patria finance a.s. | Posílení koruny | Směnárny | Sazby hypoték | Export | Moderna | Americká ropa WTI | Podmínky na trhu | Ropné společnosti | Upgrade | Nabídka | Investiční horizont | Ekonom BHS | EUR/GBP | Futures | Lamborghini | AI | Bollingerovy pásy | Průzkum | Graf zlato | Analýza USD | Breaky struktury | Vládní opatření | Energetická společnost | Určení trendu | Doplněk ICT | Šok | Rostoucí trend | Ceny ve výrobě | Zpřísňování měnové politiky | Velké firmy | EPI | Souhrn finančních trhů | Hodnotové akcie | Obchodní platforma | Hong Kong | Zavedení eura | Trh s ropou | Unie | Představitelé Fedu | Praktický příklad | Ekonomická aktivita | Regulace | GBP/CHF | Kofola | TRY | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Měnový fond | Zpráva | Management | ISM pro sektor služeb | Ahold Delhaize | Brokers | Země G20 | Akcie v Evropě | Tovární objednávky | Litva | ZAR | UniCredit Bank | West Texas Intermediate (WTI) | Zasedání FOMC | Plynovody | Trpělivost | Kapitál | Pokles tržeb | Prémie | P.A. | Tencent | Majitel | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Ceny pozemků | Elon Musk | Ceny ropy | Oživení trhu | Zpomalení ekonomického růstu | Zvýšení sazeb | GBP/USD | Roche Holding | Vládní výdaje | RUB - Russian Federation Ruble | Spot Market | Vyšší náklady | Investovat | Dvojitý vrchol | Hrubý domácí produkt (HDP) | Měnový pár EUR/USD | Aramco | Nervozita | EUR/AUD | Obchodní týden | RWE | Skupina OPEC+ | Caterpillar | MT5 | Viry | Plus jeden den | BREAKING | Index STOXX Europe | EOG | JDE | Pro tradery | Cenové pohyby | Tokeny | Šéf Bílého domu | Míra nezaměstnanosti v eurozóně | Výrobní ceny | Marek Mora | Performance | SPCE.US | Nejsilnější růst | Tržní reakce | Světový obchod | Pražská burza PX | Spoření | Bydlení | Zpřesněný odhad | Lepší výsledky | Scorpio Tankers | EUR/CZK | Zájem investorů | Analýza trendu | Euforie | iBOS v bullish trendu | Makrodata | Technická analýza páru USD/JPY | Český nemovitostní trh | Cena ropy brent | Investoři | Malta | Obchodní deník | Disney | Sója | Bidenův plán | Listopadová inflace | Rate Of Change | Upstream | Dobré výsledky | Petr Pavel | Koruna | Hedgeové fondy | BaFin | Sázka | Investiční | Evropská měna | Konec roku | Přidaná hodnota | Reálné mzdy | Prezident ECB | Inflační čísla | Index PPI | Důvěra investorů | Obchodní plán | Tranše | Jádrový index | Nárůst ceny | Česká republika | Snižování sazeb | Beta | Bez rizika | Zisk | Bias | Virgin Galactic | Budoucnost | Ceny kryptoměn | Index cen průmyslových výrobců | Peso | Obchodování s akciemi | Sloučení | Hlavní úroková sazba | Vysoké ceny energií | Inflace v lednu | Červencová inflace | Část zisků | Kurzu měn | Makroekonomická prognóza | Tržní ceny | Bank of England | Airbnb | Forward guidance | Analytik TopForex | Obchodní války | Hospodaření státu | Asociace | Očekávání analytiků | Vývoj sazeb | VIG | AT&T | Zápis z posledního zasedání | Česká měna | Institucionální investor | Anheuser-Busch InBev | BP | Cíl ČNB | HighSky | Hold | Výsledky firem | Vakcína | Nižší poptávka | Makrokalendář | Značení BOS a iBOS | Ekonomika Číny | Kč/EUR | České koruny | Title Transfer Facility (TTF) | Akcie Royal Dutch Shell | Analýzy | Americký S&P 500 | Doporučení | TTF | Patria Direct home | XTB Jiří Tyleček | Alert | PXE | ExxonMobil | Propad | Altria | Bitcoin | Invesco | Demokraté | Německý DAX | Hlavní události | Den D | Goldenburg | Patria | Analytik Purple Trading | Oslabení USD | Uber | Plyn | UnitedHealth Group | Ceny obilovin | DJIA | Deere | Short selling | Evropský statistický úřad Eurostat | Úrok | Praktické příklady | Evropské ekonomiky | Alena Schillerová | Indikátor Murrey Math Lines | Index produkčních cen | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Evropské akcie | Očekávání investorů | Bohatý | Nvidia Corp | Technologické tituly | Rezidenční nemovitosti | Loonie | Vývoj devizových rezerv ČNB | Tržní kapitalizace | Inflace v eurozóně | Report ADP | Pohyblivá sazba | Růstové akcie | Výhody swingového obchodování | iBOS při bearish trendu | CAD/JPY | Akcionáři | Emoce | Dluhopisové výnosy | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | Vzdělání | Obchodování | Petr Král | Americká centrální banka | Turecká centrální banka | Tisková konference ECB | Phillips 66 | High | ex | Meta | Pokles ceny | Společnost Glencore | Nákupy dluhopisů | Rychlé peníze | Thyssenkrupp | Intradenní obchody | Nemovitosti | Klesající klín | ZEW | Devalvace | Pandemie COVID 19 | BHS Real Estate Fund | Power Exchange Central Europe | Zasedání OPEC | Covid | Eurostat | Prezident | Finanční krize | Zpomalující inflace | Deflace | Dubnová čísla | Růst inflace | Turecká lira | Vzory v grafu | Cílování inflace | PwC | Praha | Berkshire Hathaway | Porušení struktury | Zahraniční investice | 3M | HKD | Měnová politika americké centrální banky | Obchodování se CFD | WIOF (World Investment Opportunities Funds) | WIZZ | Americká banka | Portfolio fund | Míra nezaměstnanosti v Německu | Ministr Jurečka | Dnešní data | České banky | Značení iBOS | Odhad inflace | Firmy | Offshore | Berenberg Bank | Analýza zlato | Profit Target | Zadlužování | Put opce | Index cen domů | Podíl nezaměstnaných | Medvědí divergence | Investment management | EUR Index | FXstreet.cz | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | Ekonomické oživení | Dění na finančních trzích | Support a rezistence | Zápis ze zasedání Fedu | Zdražování pohonných hmot | Fundamentální zprávy | Inflace v Česku | Platné iBOS | Akcie firem | MWh | ČNB Petr Král | Růst výnosů | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Wizz Air | Siemens | Minulá výkonnost | Budoucí vývoj | Investice do kobaltu | Bank of America | Pořízení vlastního bydlení | TIM | Fundamentální analýza | Petr Lajsek | Day trading | Tenký trh | Země EU | Retracement | Klesající trend | Ukázky značení BOS a iBOS | Technický pohled | ČSOB Petr Dufek | Nejistota | Cenový index PCE | Maloobchodní prodeje | Ceny zboží | Colgate-Palmolive | Stimulační opatření | Hypoteční trh | Zajištěný fond | OPEC+ | ING Bank Jakub Seidler | Program odkupu akcií | BHS | Objem | Kanada | Pokles cen ropy | Obavy z recese | Class A | Federální rezervní systém | Klima | Platforms | Seminář | Wells Fargo | Stablecoiny | Trendová čára | Příležitosti k obchodování | US dollar | Regulátor | Státní rozpočet | Ask | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Polský zlotý | Investice do ropy | Estee Lauder | EU50 | Aussie | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Zabití íránského generála | Kurz české měny | Slabší koruna | Zveřejnění informace | Cena plynu | Deficit | Polsko | Kolaps | Ratingová agentura | Zbrojovka | FRA | Palo Alto Networks Inc | CFDs | TopForex | Centene | Infineon Technologies | Naše ekonomika | Obchodování s Čínou | Fibonacci retracement | CME | Hypotéky | Řízení rizika | Lukáš Kovanda | Inflační epizoda | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Přijetí | Intuitive Surgical | Evropa | Nárůst cen ropy | Íránský konflikt | Úspory | Česká spořitelna | Jackson Hole | HUF/EUR | Ludvík Turek | Burze | Americká ropná společnost | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Ropná společnost | Jednání FOMC | Zadlužení | Index výrobních cen | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | Investice do nemovitostí | Dopady na ekonomiku | KB | Bid | Bezpečné útočiště | Deficit rozpočtu | ING | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Cenný papír | Maloobchod | Makroekonomické ukazatele | Earnings | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Růst tržeb | Trump | Hospodářský propad | Brands | Další růst | Stablecoin | Mutace koronaviru | Britský FTSE 100 | Technické analýzy | Silnější dolar | Rizika Over-The-Counter trhů | P/BV | Virtuální mince | Euro dnes | Marriott International | Vstupy | Obchodní strategie | Chorvatsko | GBPUSD | Čeští exportéři | Obrázek praktické ukázky | ProCent | Warranty | GBP/AUD | Rakousko | Stříbro | ADX | Instituce | Constellation | Turecko | Čísla o inflaci | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Americké CPI | Tornádo | LNG | Risk Reward Ratio (RRR) | Europe 600 | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Libra vůči dolaru | Dobrá data | Pád ceny ropy | Americké akcie | Czech Fund | UBS Group | Investor Ondřej Janata | MetaTrader | Ex-dividend | Nový výhled | Kongres | Denní rozpětí | Moody's | USD/CZK | Pozitivní vliv | Kurzový závazek | Index cen výrobců | Forward | Evropská ekonomika | Salvador | Indikátor RSI | Kov | Asijské indexy | Trh | Komise | University of Michigan | Crown | CL | Války na Ukrajině | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Výkyvy | Sekundární příkaz | Apple | Fed | Trading | Zahraniční obchod | United Parcel Service | Nákladová inflace | Investování s LYNX | Korekce | Upozornění | Podílový fond uzavřený | Sazby daně | Buffett | Hnutí ANO | Money management | Americké dolary | Vývoj cen ropy | Česká bankovní asociace | Výběry | Obchodování forexu | Krize eurozóny | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA | Konkurenceschopnost | Negativní dopad | Ceny v eurozóně | NYMEX | Vakcína a covid | Keynes | Posílení dolaru | Moneta | ANO | Stock | IRS | Vývoj aktivních ropných vrtů v USA | Phil Flynn | Obchodní systém | VaR | GBP/NZD | Rating | Společnost XTB | Pozitivní zpráva | Wallflower | Vývoj spotřebitelské inflace | SNB | Microsoft | Trh dnes | USD/CHF | Příležitosti | Doplněk ICT a SMC | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Data z USA | Evropské obchodování | Odhad růstu HDP | Inflační vývoj | Spotřebitelská inflace | Bitstamp | Outside Bar | Akcenta | Změny cen | Vypořádací kurz (futures) | Sell | Americký trh | Dividendový výnos | Mondelez International | Finanční rezervy | Siemens Energy | Obchodování akcií | LYNX webinář | Kurz dolarů | Nižší ceny ropy | Příjmy a výdaje | Národní ekonomická rada vlády | Exporty | Marc Faber | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Index Nasdaq | Uzavření pozice | Meziroční růst HDP | Penzijní fond | Měnová politika Bank of Japan | Pokles úrokových sazeb | Zprávy euro | Tržní odhad | Trendové linie | Objem obchodů | Komodita | FIAT | Tomáš Pfeiler | Pokles eura | Konsensus | Alokace | Invest | Gazprom | Centrální banka | Hang Seng | Jakub Kovařík | Asijské země | Meta Platforms Inc | Enbridge | QE | LYNX | Statistický úřad | Klouzavý průměr | Ukazatel zdraví | Donald Trump | Patrik Urban | Jádrová inflace | Rumunsko | Vysoké inflace | Centrum | Rizika | Společnosti | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | Sinopec | Obchodovat | Značení struktury | Dassault Systemes | Intradenní tradeři | GfK | P/E a jeho možné využití při investování | Technická analýza (TA) | Březnová inflace | Break of Structure (BOS) | Značení breaku struktury | Fúze a akvizice | Obchodníci | BOS při bullish trendu | Gann | HDP na obyvatele | Guvernér | Cena ropy dnes | EUR/MWh | Meziroční růst spotřebitelských cen | CZK | Reuters | LYNX Pro | Unilever | ETC | Akumulace objednávek | Baidu | Prodávající | Slušný zisk | Chevron | Anglo American | Ceny benzínu | Začátek války | Platnost objednávky | Polsko - burza | Patria Mardini | Guvernér Michl | PPI (Index produkčních cen) | Depozitní sazba | Filip Navrátil | Výrobní aktivita | Výstupy | Souhrnný index | Rolování | Palo Alto | Předseda | Růstový potenciál | Zvýšení cenové hladiny | Radek Zalubil | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Národní fond | Deficit veřejných financí | Institucionální know-how | Obchodování ropných akcií | Spotřebitelské ceny v Česku | EBITDA | Obchodování dolaru | J&T | Míra inflace v Evropské unii | Rok 2024 | ING Bank | Ropa | Saxo | Fond kvalifikovaných investorů | DPA | Evropská unie | Boeing | Příkaz | Ekonomiky | Intradenní obchodování | Shanghai Composite | Záporné sazby | Floating | Payrolls | Majors | Měnový pár EUR/GBP | Rychlý růst | Know-how | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | GameStop | Zvýšení základní úrokové sazby | CFD | Centrální banky | Nová data | Tripadvisor | Poskytování hypoték | Dopad na ekonomiku | Open | Životní úroveň | Pavel Sobíšek | Velké riziko | Klid | NATO | Aktuální ceny ropy | Příprava | Akciový fond | Ztráta | Řecko | Kurz EUR/CZK | Finanční instrumenty | Dividenda | Rostoucí náklady | Říjnová inflace | Tržní likvidity | Hodnoty měny | Měnová politika ECB | Dlouhodobější výhled | Společnost BHP | Úroky | Klínové vzory | Refinitiv | Demo účet | Přenos | Swingoví obchodníci | Mauricius | Akcie O2 | Ranní nadhoz | Portu | Cena | Růst produktivity | Kurzy EUR | Investiční banky | Dobré zprávy z USA | Kypr | Ministerstvo financí | Předstihové ukazatele | Vývoj USD | Jednoduché podmínky | Býčí trh | ASML Holding NV | Kryptotrh | Air | Růst ekonomiky eurozóny | Fed Funds Rate | Zápis z posledního zasedání Fedu | Ceny akcií | Summit EU | Defenzivní akcie | Podílové fondy | TABAK | S&P500 | Investiční platforma Portu | Analytik Raiffeisenbank | Britská cenová hladina | Ceny | Koronakrize | Technologie | Rostoucí klín | Akcie padají | Energetická krize | MetaTrader 5 | Hypoteční sazby | Finální odhad | ČNB | Devizový kurz | Cigna | ISTAT | Ekonomické fórum | Bilance Fedu | Pokles | Contango | Operace Twist | Index PCE | Klíčové faktory | Ohlédnutí | Holubičí postoj | Margin | Outperform (market outperform) | Cena volných nových bytů | Polská ekonomika | Ukázky značení BOS | Anglická centrální banka | Historická data | Take-Profit | Americké společnosti | Fibonacciho retracement | Merck | Potenciální zisk | Ether | Jan Vejmělek | Švýcarská centrální banka | Hedge | Poplatek | EMA | Merck & Co | Podnikání | Úrokový diferenciál | Average directional movement index (ADX) | Investování na burze | PBOC | Index ISM | Tržní očekávání | STOXX50 | Přehled měnového páru USD/JPY | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | NVDA | Svět investování | Obchodník | Internal Break of Structure | Swingové obchodování | Kurz domácí měny | Portfolio manažer | Akcie s LYNX | Růst akcií | COVID-19 | Výplaty dividend | Regulátoři | Problémy | ISIN | Úroveň supportu | USD/UAH | OTC obchodování | Index cen | Dodávky plynu do Evropy | Epidemie afrického moru | Produkce ropy | Evropské ceny uhlíku | Index PX | Pracovní síly | Daně | MACD indikátor | Lídři | Investment Management | Pivot | Kryptoměna | České HDP | Zprávy z trhů | Český stát | RRR | Momentum | Daně z příjmů | Pozitivní sentiment | Akcie Shell | Valdis Dombrovskis | Analýza trendů | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Caixin | Menší poptávka | BNP Paribas | Vliv carry trade | ZAR - South African Rand | Nižší úrokové sazby | Skanska | Swap | USD/TRY | Miliardy eur | Míra inflace v ČR | Raiffeisenbank a.s. | Manažer Cyrrus | Vývoj HDP | Qualitative analysis | Analytik J&T Banky | Podílové investiční fondy | Zelená politika | Cisco Systems | Starbucks | Přijetí zisku | Ratingové agentury | Manuál | Alerty | Cena zlata | HSBC | Pullback | Organizace zemí vyvážejících ropu | Euro | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Trinity Bank | Přecenění | Breakout | Výrazné contango | Turecký prezident | Růst cen | Ministři financí eurozóny | Hrubý domácí produkt (HDP) Německa | Kryštof Míšek | Zhoršení ratingu | Gamble | Dividendová sezóna | RSI | Siemens Healthineers | Prvotní kurz koruny | Obchodní příkaz | MSCI World | IFO index | Financování | Debata | ČSÚ | Základní CPI | Měna euro | Stres | Měnový index | Americká lehká ropa | Cenové formace | Kapitálové trhy | Republikáni | Opční trader | USDJPY | Tovární objednávky v Německu | Zprávy z USA | Investiční poradenství | Erste | ROCE | Kanadský dolar | Měny regionu | FT | BOS a iBOS | Rada ČNB | Akcie Scorpio Tankers | Boj s koronavirem | Průměrná mzda | Dnešní čísla | Bollingerova pásma | Index CAC 40 | Small and Mid Cap Funds | Poskytovatelé likvidity | Short pozice | Omikron | Spotřebitel | Colt CZ Group | Hospodářský růst | Oslabení české koruny | Kurz měny | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Konec zdražování | Kurz zlotého | Palo Alto Networks | Akciové tipy | Akcie Gamestop | Pravidelná investice | WTI | LVMH | Bod | Miliardy korun | Precedens | Obchody a nákupní centra | Redukce | Shares | Silnější koruna | Marathon Petroleum | Měnová politika ČNB | RBNZ | Báze indexu | PRIBOR | Turek | Pokladniční poukázky | Akcie ABN | Reserve Bank of Australia | Marihuanové akcie | Index amerického dolaru | Americká měna | EMU | Denní graf | Saúdská Arábie | GlassNode | Jak snížit výdaje u obchodování Forexu | Omezení těžby | OCI | Ziskovost | Bankéři | Sázet | Cena ropy | Hlavní akciový index | Objem hypoték | Cenový index energií | Sestupný trojúhelník | Černý pátek | Drobní investoři | Značné riziko | Marže | Využití kapacit | Účet platební bilance | Domácí měna | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Polygon | Ceny ropy Brent | Diskont | Obavy z recese v USA | Předběžné výsledky | Svatý grál | Glassnode | Pojišťovna VIG | KRW - South Korean Won | Vstup do obchodu | Cenový vývoj | Zprostředkovatelé | Alphabet | Smart Money trading | Struktura | USD/CAD | Vývoj cenové hladiny | Zkušenosti | Teorie aukce | Signály | Intradenní obchodník | Lira | Infineon | Martin Gürtler | Bank of Canada | STP | Přijetí kryptoměny | Maďarský forint (HUF) | Správy kapitálu | Statistiky | Peněžní zásoba | Podílník | Externí struktura | Rezistence breakout | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | SAP | Sazba Evropské centrální banky | FX | Ben Bernanke | Hřivna | Dnes index PX | Technologický Nasdaq | Purple Trading | RUB | Tým RoboMarkets | Kurz | Market | Obilniny | Unicredit | Ceny stavebních parcel | Pokles výnosů | Akcie na pražské burze | Kaisa | UST | Enbridge (ENB) | Manažerka | BH Securities | Medvědí scénář | Makroekonomické faktory | Ekonomka Raiffeisenbank | Finanční situace | Merkelová | Jak investovat | Důležité fundamenty | Investujte | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Devizy | Prolomení struktury | Platforma | Přijetí kryptoměny bitcoin | AUD | Stratég Saxo Bank | SGD | Bankovní unie | Pilulka Lékárny | Index relativní síly | Breakout Trader | Dodávky ropy | Bearish | Predikce | Fibo | Tomáš Raputa | Patria on line | Citigroup | Trade | Softbank | Problémy v bankovním sektoru | Index VIX | Hospodářství | Oslabení | Členské země | EV | Inflační cíle | Dolarové dluhopisy | Riziková aktiva | Referendum | Data ze Spojených států | Pokles inflace podle analytiků | Jak funguje inflace a deflace? | Vzestupný trojúhelník | Dnešní údaje | Ekonomické krize | Jádrový CPI | Market Maker | Intermediate | Uhlí | Nižší ceny | Hodnota indexu | Vítězství nad inflací | Ekonomická krize | Ekonomická expanze | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Fresenius Medical | Analytik ČSOB | Převis | Maloobchodní tržby v Německu | Fork | Conseq Investment Management | Philip Morris akcie | NN Group | Obchodované instrumenty | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Vývoz | Nákup zlata | Gate | Týden na akciových trzích | Recese | Akcenta Miroslav Novák | Likvidita | Dominion Energy Inc | ASML | Švýcarský frank | Báze | Německý ZEW index | Erdogan | Prodejní signál | CZK/EUR | Stimul | Doplňující konfluence | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Výhled na rok | Markit | Analytické prognózy | Hospodářské noviny | Nižší DPH | Začít investovat | Výrobní index | Stavební povolení | Tesla Motors | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Sekce měnové | GROWING WAY | Symetrický trojúhelník | Investiční nemovitosti | Meziměsíční inflace | Plyn graf | Štěpán Křeček | Americké burzy | Nálada na akciových trzích | Stav trhu práce | Dnešní ekonomický kalendář | Frank | Ministři | EUR/SEK | ERM | Kapitálové výdaje | Mondelez | Negativní nálada | Kurz eura | Slabá čísla | Pivot Pointy | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Ministr práce a sociálních věcí | Cap | Čínské indexy | Oscilátor Marlin | Tržby v eurozóně | Index energií | Patria Finance | Statistika z amerického trhu práce | Chování ceny | Ceny energií | Ukrajinská hřivna | Americké indexy | Abenomika | Snížení produkce | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Politická nejistota | Meziroční míra inflace | Měnový kurz | Inovace | Japonský premiér | MXN - Mexican Peso | Analytik Komerční banky | NEST | Eura kurz | Nezaměstnanost v USA | Prezident Donald Trump | USDCHF | Ziskový obchod | Příkaz OCO | CySEC | Rostoucí inflace | Předpokládaný vývoj | Svíčkové formace | OSN | Soud | Společnost ČEZ | Registrované cenné papíry | CNY - Chinese Yuan | Henry Hub | Booking | Blockchain | Cena elektřiny | Agentura Fitch | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Bondy | Etoro | Mince | Zásoby ropy | Maloobchodní tržby v USA | Rate of change (ROC) | Zásoby benzinu | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Úspěšné obchody | Benzín | Dnešní úrokové sazby | Obchodování gapů | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | EUR/NZD | Akcie a ETF | Nájemné v Česku | Pokles sazeb | Adidas | Harmonické formace | Meziroční inflace v září | ETF roku 2020 | USOil | Vývoj bilance běžného účtu ČR | Vstoupit do obchodu | Časový rámec | Pandemie covidu-19 | Pokles akciových trhů | Míra inflace | Zvládání pandemie | Ekonomické teorie | Vládní bondy | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | Průmyslová výroba v eurozóně | Nemovitostní fond | Ekonomický výhled | Snížení emisí | Nařízení | Ekonomické indikátory | TradingView | Pioneer Natural Resources | Ropné akcie | Horizontální linie | Pokles cen zlata | Nemovitostní trh | Budování tržní ekonomiky | Inflace v Německu | Maloobchodní prodej | Komerční banka | BTC | Fed index | Kapitálové zboží | Indexy | Citi | Altcoiny | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Daňové změny | Severomořská ropa Brent | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Úroveň služeb | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Gold | Růstový fond | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Poskytovatel likvidity | Průmysl | Investovat do zlata | Československé měny | Očekávané výsledky | Market Profile | Makroekonomická data | Tempo růstu | Úvěrový rating | Vývoj ceny platiny | Snížení daně | Bankovnictví | Trim Broker | Aerolinky | Asijské obchodování | Francouzská ekonomika | Break-Even | Pohonné hmoty | HKD - Hong Kong Dollar | Divergence | Trend is your friend | Zdražování energií | Silné euro | Úrokové sazby | Nejvyšší růst | ETF | Analýza společnosti | Investujte do akcií | Akciové trhy | Pozice | Zajímavé akcie | T-Mobile US | Nastavení indikátorů | Měnový výbor Fedu | Měnový výbor | UnitedHealth | Horké peníze | Guidance | Devalvace koruny | Družba | Viceprezident ECB | Obchodování s akciemi fyzická osoba | Snížení volatility | Hikkake | Kurz amerického dolaru | Referenční měna | Prolomení struktury trhu | Peněžní zásoby | Ekonomika Spojených států | EOG Resources Inc | Spojení | Objem obchodování | Long | Velkoobchodní tržby | Rally | Bankovní rada | KBC | Recese v USA | Komoditní index | Pojišťovna | Futures na VIX | Cenové indexy | Výsledek obchodování | Členství v EU | Japonský akciový trh | Výplatní poměr | Japonská ekonomika | Intesa Sanpaolo | První odhad | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Osobní příjmy | Aktiva | SXXP | Pokles inflace | Paul Volcker | Fundamentální analýzy | HDP za Q2 | Cenový strop | Evropský statistický úřad | GEVORKYAN | Smíšené fondy | Problémy v dodavatelských řetězcích | Obchod s povinností | České měny | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Výsledky hospodaření | Okénko trhu | Volume | Business | Dow Jones | GBPJPY | Americké firmy | Staking | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Povolené rozpětí | Investování do akcií | Pokles cen | Obchodní příkazy | Investments | Čínská centrální banka | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti v USA | Program kvantitativního uvolňování | Výsledky amerických společností | Nový týden | Vývoj kurzu | Fiskální politiky | EUR/TRY | Zdravotnictví | Sektorový fond | Akcie Tesly | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Časový úsek | Energiewende | Technologický pokrok | Jak začít investovat | Diskontní sazba | John Maynard Keynes | Brazílie | Swingový obchodník | P/CE | Sentix | Snížení cen | Politika centrálních bank | Německý statistický úřad | Indexy PMI | Silná koruna | Pochybnosti | Výsledek voleb | LYNX WhatsApp | Druhy PPI | Burzovně obchodovaný fond | Trinity | Česká inflace | Nájemní bydlení | Stratég | Zisk na akcii (EPS) | Špatné zprávy | Epidemie afrického moru prasat | Prodeje automobilů | Majetek | Ekonomika eurozóny | ISM ve službách | Zastropování cen plynu v EU | Big tech | Trading strategie | Ztráty | Řetězce | Sentiment | Zrychlení inflace | Stoxx Europe 600 | Trendový kanál | Breaking | Investiční fondy | Růst úrokových sazeb | Buy | Energy Price Index | Berenberg | Největší pokles | Politika | Zvyšování úrokových sazeb | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Západoevropské trhy | Backwardation | Americké futures | Time-of-day breakout | MAM | BHP | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Poplatky | Nike | Oslabování eura | Kompenzace | Forint | GDP | Koronavirus | Obchodní domy | Out of the money | Akciový trh | Portfolio manažer Cyrrus | Velká Británie | Evergrande | Německý průmysl | Další vývoj | Vlastní akcie | Citibank | CAD/CHF | Politika ČNB | Podmíněné příkazy | Členové bankovní rady | Objemy obchodů | Zajišťovatel | Indexy S&P | George Soros | Obchodování na devizovém trhu | Obchodní přístupy | Zdraví ekonomiky | Vypuknutí pandemie | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | 1D | J&T Banka | Nákupy | Měnové páry | Technologické akcie | Obchodní spor | Měnové politiky | Oregon | Automotive | Index volatility VIX | HighSky Brokers | Český statistický úřad (ČSÚ) | Snížení základní úrokové sazby | Investiční příležitosti | Ekonomika | Vývoj aktivních ropných vrtů | Česká národní banka | Ekonomická data | Historická maxima | Forex obchodování | Elektřina | WTO | Vyzkoušet si trading | Dobrá zpráva | Warner Bros | SYRIZA | Šéfka ECB | Zhodnocení | Poradenské společnosti | Investice do zlata | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | Investor | České akcie | Glapinski | ESM | Vinci | Kurz libry | Americký akciový index | CUMULATIVE LEVELS | Komerční banky | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Obchodní účet | Akciový index DAX | Colt CZ Group SE | Ethereum | Embargo | Economist | Vývoj české inflace | Propouštění | Trendové čáry | Scalping | Bilance | Atraktivita českého dluhu | Tradeři | Zaměstnanci | Jaromír Gec | Zúčtování plateb | Evropský trh | Finanční trhy | Oscilátor | Cyrrus | Cenové rozpětí | Data o inflaci | Expanze | Trojúhelníkové vzory | BOS při bearish trendu | Největší ekonomika | Aktuální rezistence | Růst cen energií | General Motors | AUD/USD | Fondy | Dlouhodobý trend | Pracovní trh | Walt Disney | Týdenní výkon | Komoditní trhy | MXN | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Tether | Německé ekonomiky | USA inflace | Nikkei 225 | Spread | Velkoobchodní cena plynu | Volatility breakout | Backtestování | Americká vláda | Návrh rozpočtu | Přejít na euro | New York | LTRO | Swing | Čistá ztráta | GS | Bilance běžného účtu ČR | Saldo zahraničního obchodu | Dřevo | Krize | Komoditní spready | Akcie ropných společností | Průměrná úroková sazba | Investing | Deflační faktory | Vysoké ceny ropy | Pohledávky | Exotické měny | EURCHF | Ceny plynu a elektřiny | TER (Total Expense Ratio) | G20 | Míra inflace v eurozóně | Pokles poptávky | Oslabení dolaru | Akcie roku 2019 | Jakub Kraľovanský | NFT | Prezident Erdogan | Meziroční míra inflace v eurozóně | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Vývoj ceny ropy | Virgin Galactic (SPCE.US) | Big Tech | Mezibankovní | ODS | Úroková sazba | Generální ředitel | Turbulence na finančních trzích | Ceny aktiv | Scoring | Devizové rezervy | Burza | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | MarketWatch | Doba splatnosti | Poradenství | Index MSCI | Americká inflace | Klouzavé průměry | Chod Price Action | Reinvestice | Indikátor Cumulative Levels | Rozhovor | Hlavní měnové páry | Spotřeba domácností | Transakce | Nabídka a poptávka | Hodinový graf | Marian Jurečka | Měny | Produktivita práce | Dna | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | Zaměstnanost | Glencore | Irsko | Energie | Rozjednané prodeje domů | Rozdíl mezi BOS a iBOS | Konec intervencí ČNB | Roklen | Podkladové aktivum | Zpravodajství | Mezinárodní obchod | Ceny uhlíku | Rolování kontraktů | Inflace v březnu | Obchodníci na finančních trzích | Special Purpose Acquisition Company | PMI ve zpracovatelském průmyslu | DE30 | Šance | Nezaměstnanosti v Německu | USDX | EUR/CHF | BHS Štěpán Křeček | Dividendy | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Daňové příjmy | Oslabení eura | UCITS | Americká burza | Sazby | David Marek | Silný pokles | Historie | Trader Workstation | Internet of Things | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Burzovní index | Patria Direct | České maloobchodní tržby | Konsolidace | Technické úrovně na DAXU | Thomson Reuters | USD | Samurai bond | Fundamenty | Bullish | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | Francouzský index | Jednání ČNB | Finanční trh | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Nabídková cena | Americké vlády | Nová vláda | Vstup do EU | Reakce investorů | Data z Německa | Eni | Nové prognózy | Central Group | Výnosy desetiletých dluhopisů | Patria.cz | ABN Amro | EIA | Dvojité dno | Člen bankovní rady | Partneři | IPO | Rusko | Nabídková cena volných nových bytů | Vysoké riziko | Ceny výrobců | Zlevňovat nákupy | Miliardy USD | Poradce | Eskalace konfliktu | Pinduoduo | Obchodní den | Faktory ovlivňující inflaci a deflaci | Makroekonomické události | Zkušenost | Signál | Peter Garnry | Zdražování | Dnešní obchodování | Pozemky | Odhady růstu | Výsledkové sezóny | Domácí měny | EPS | ADP | Vanadiové akcie | Hodnota zlata | Kupní síla | Nejlepší ropné akcie | CPI v USA | Cena zlata na burze | Ocenění | Ropy | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Více obchodů | CHNComp | NFIB | Obiloviny | Druhá vlna pandemie | Očekávané Earnings | Výdaje | Guvernér české národní banky | Mzdová vyjednávání | Změny trendu | Silný trend | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | Petr Dufek | LTV | ZEW index ekonomického sentimentu | Důchody | Porušení struktury trhu | PinBar | NZD | Currency | Sázky | Obchodujte | Milan Vaníček | Potenciální výnosy | Colt | Zvýšení volatility | Tržní kapitalizace kryptoměn | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Obchodovat mikroloty | Kurzotvorné zprávy | Utažení měnové politiky | Fondy kvalifikovaných investorů | Vysoká volatilita | Kurz britské libry | Očekávaná inflace | Jerome Powell | Cena akcií | Německé akcie | Mark Carney | Investování | Lehman Brothers | Hlášení inflace | Výkon německé ekonomiky | Upozornění na rizika | Rozšíření | CAC40 | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | Europa Investment Property | United Technologies | Slovník pojmů | Vienna Insurance Group | Eura | Výsledek HDP | Koruna posiluje | CEE | Nízká nezaměstnanost | Inflační cíl | Nizozemsko | Bankovní systém | Organizace | Ondřej Hartman | Banky | Inflační ekonomika | Zdražování v Česku | DIW | Portugalsko - burza | Gap | Ceny pohonných hmot | USD/CNY | Ken Veksler | VIX | Stock Exchange | Růst | Německé hospodářství | Centrální bankéři | Ceny surovin | Polská centrální banka | Ceny v Česku | Výhled pro zlato | Ceny výrobců v USA | Příjmy | Hospodářské výsledky | ČTK | PMI pro sektor služeb | Norská koruna | Výsledková sezóna v USA | Emitent | Zajištění | Dominion Energy | Analytik Czech Fund | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | Overweight | Index | Wall Street Journal | Celoroční projekce | Komoditní | Praktické tipy | Wirecard | Cenový index | MiFID II | Token | Prodeje | Fundament | Bohatství | Co je akcie | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Thermo Fisher | Cenové stropy | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Nákupní signál | Nabídkové ceny nových volných bytů | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Futures na evropské ceny uhlíku | Dovoz aut | Měnový pár | Měnové podmínky | Očekávaný růst | Vstupu do EU | Makroekonomické predikce | Swing Trading | Vakcinace | Dovoz | Šíření koronaviru | Merck KGaA | Marcel Fratzscher | PTR | Bankovní asociace | Stoupající trend | Cena plynu pro evropský trh | Spekulovat | Objem obchodní pozice | Země eurozóny | Zisk na akcii | Ceny bydlení | All Time High | Break struktury | Wall Street | Tvrdá měna | Nejlepší vanadiové akcie | STNG | Režim forexových intervencí | Technická analýza | McKesson | Investiční bublina | Ekonomický cyklus | Paper trading | Prudké posilování koruny | Nesoulad | Odvětví ropy | Ukazatel zdraví ekonomiky | Obchodní spor mezi USA a Čínou | Dluhopis | RDSA | Obchodování nanečisto | Inflace v České republice | Výrobní aktivita v USA | Prezidentská debata | Včerejší seance | Burzovní průvodce | IMF | Ondřej Janata | Geopolitické události | Vývoj devizových rezerv | Index spotřebitelských cen | Američtí centrální bankéři | Volume profile | Bohumil Trampota | Protistrana | Pracovní místa | Občané | Měny v regionu | Sociální demokraté | Posilování koruny | Analytička | Malá likvidita | David Vagenknecht | NFP report | CashFlow | Podílový fond | NFP | Pozdní zveřejnění informace | ČSOB | SPAC | Předčasné splacení hypotéky | Výdaje u obchodování | Praktické ukázky | Derivátové fondy | Rekordní maxima | Válka na Ukrajině | Statistický úřad Eurostat | Složené úročení | Norsko | Progres | Akciové indexy | Vybírání zisků | Investing.com | Průmyslové objednávky | Obchodní signály | Americký prezident | Christine Lagardeová | EUR/PLN | Čínský akciový index Shanghai Composite | Futures na S&P 500 | Island | Americký index | Qualified Institutional | Akciový index S&P 500 | Rekordní minima | Úsporný tarif | Supporty a rezistence | Cena mědi | Inflace | Advanced Micro Devices | Vývoj měnového páru | Bloomberg | Ministr práce | Berlín | Růstová fáze | Tržní podíl | IEA | Zdravotní péče | Jednotná evropská měna | Fiskální rok | Janet Yellenová | PMI z výroby | UBS | JOLTS | P/E | Colt CZ | Statistiky z trhu práce | Nová prognóza | Prodej | Zasedání Fedu | RoboMarkets | Zprávy | Admiral Markets | HDP Německa | Vyšší mzdy | Japonská vláda | Růst cen ropy | Guru | Meziroční inflace v eurozóně | Španělsko | Dolary | Prognózy ČNB | Averze k riziku | Dow Jones index | Vyhlídky | CZ | Byty | Silné cenové tlaky | Míra | Úvěrování | Snižování cen | Papertrading | West Texas Intermediate | Zlatý standard | Program nákupu aktiv | Tapering | Technická recese | Uplynulý rok | Kurz EUR/USD | Cena zlata dnes | Shell | Výrazný pokles | Makroekonomie | Vyšší poptávka | Cukr | Vývoj bilance běžného účtu | Předpověď | Firemní úvěry | Instrument | BOS | DMA | Onemocnění | Spekulant | Pokračující pokles | Trigger | Výkonnost | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Údaje | HDP eurozóny | Spotřební daně | Alibaba | Over-The-Counter | Intervence ČNB | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Zpomalování ekonomiky | Investoři z Redditu | Technologické společnosti | Průzkumy | Výsledky průzkumu | Srovnávací základna | Převodník měn | Tempo růstu spotřebitelských cen | Automobilky | Booking Holdings | Britské libry | Carry trade | Profil investora | Přehled měnového páru | Index S&P 500 | Graf | Ropa Brent | Forex kalendář | Hrubý domácí produkt | Ceny na čerpacích stanicích | Nejlepší akcie | Přehled | Riziko | Michal Dvořák | Zhoršení nálady | Bossa.cz | Eurodolar | Distribuce | Short | Ekonomické události | Pár EUR/USD | AUD/JPY | Výnosové křivky | Zveřejněná data | Stavebnictví | HB Index | Vepřové maso | Integrovaná ropná společnost | Ekonomický růst v Evropě | Index volatility | Spotřebitelská nálada | Institut Ifo | Euroskupina | Dopady války na Ukrajině | Hypoteční banka | Vir | CI Komodity | CVS | Měsíční data | Midstream | Makro data | Ekonomická situace | Break of Structure | Prodej akcií | Indikace | Nově zahájené stavby domů | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Česká koruna | OECD | Čínský akciový index | ČR | Obchody | Trendy měnového páru USD/JPY | CHF | Trader 2.0 | Aukce | Běžný účet | HDP USA | Ekonomika ČR | Ekonom UniCredit Bank | Backtestovat | Oslabení koruny | Index Nikkei | Kurz ČNB | Spot | Drahý kov | Vyšší ceny ropy | James Bullard | ABB | Zvýšení úrokových sazeb | Změna trendu | Přehled o dění na světových burzách | Těžba ropy | Jakub Matis | Údaje o zářijové inflaci | Interní struktura | Akciový index | Francouzská vláda | Rekordní minimum | Příležitost ke vstupu | UBS Group AG | Světové ekonomické fórum | Pozornost | Rubl | Oblečení | SGD - Singapore Dollar | Obchodujte přes LYNX | AUD/CAD | Počet pracovních míst | Akumulace | Výnos desetiletých amerických dluhopisů | Prognóza České národní banky (ČNB) | Medián | Překoupeno | Dividendové akcie | Automobilový průmysl | Technické indikátory | Ruská invaze | Index CPI | Zvýšení mezd | Index nákupních manažerů (PMI) | Aleš Michl | Průmysl v eurozóně | Dopad na centrální banku | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | xStation5 | Generali Investments | IronFX | Miroslav Singer | Prognóza ČNB | Znalost | Podpora | Marriott | Velké banky | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | Kancelářské nemovitosti | Devizové intervence | Plný úvazek | Volatility | Close | MT4 | Skluz | Zahraniční forex | Thermo Fisher Scientific | Akcie roku | Příkaz Stop | Mediánová mzda | Hermes International | HDP v eurozóně | Antony Blinken | Světová banka | CNBC | Finance | Exxon | E-commerce | Německá vláda | Zemní plyn | Profesionální obchodník | Eric Rosenberg | Snižování inflace | Kurzový vývoj | Triple Witching Hour (day) | Německo | Japonsko | Akcie ConocoPhillips | Range | MetaTrader 4 | Euro vůči americkému dolaru | P/E (Price/Earnings ratio) | Fluktuace | 3M PRIBOR | Riksbank | Jiří Tyleček | Intraday | Růst ceny elektřiny | Vývoj dolaru | Inflace v říjnu | Opatření | Jak snížit výdaje u obchodování | Analytik | Opce | Maďarský forint | Světová poptávka | Dopad na ekonomiku a spotřebitele | Německý Ifo index | Vyšší ceny | Severomořská ropa | Spotová cena | Visa | Twitter | Velké zisky | Baker Hughes | Rozdělení československé měny | Pohonné hmoty v ČR | Novozélandský dolar | ABN | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Hotovost | Portugalsko | Bollinger Bands | ConocoPhillips | Zdražování potravin | MJ | Poptávková inflace | Podstatné kurzotvorné zprávy | Světové akciové trhy | Konjunkturální průzkum | Investice do akcií | Walmart | Hlavní akciové indexy | Aktivní obchodování | Price Futures Group | Podílový list | Makroekonomický kalendář | Virus | Rozhodnutí ČNB | Směřování | JPMorgan Chase & Co | Risk na obchod | Marathon | Murrey Math Lines | LIBOR | Kartel OPEC | Break struktury v interní struktuře | Bitcoin (BTC) | Viceprezident | Spotřebitelské ceny | Investiční služby | Smart money | Nájemné | Axiory Europe | Energetická společnost ČEZ | Grafy | Dluhové krize | EUR/HUF | Primoco | Setkání centrálních bankéřů | Rozpočet | Swing trading strategie | Ruská invaze na Ukrajinu | TradeCentrum | Japonská centrální banka | Erste Group | Vice | České ceny | PEPSICO | Ceny komodit | FTSE | NAFTA | CARA | Nižší růst | Základní úroková sazba | Obchodování na zámořských trzích | BNP | Kurz koruny | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Šíření koronavirové nákazy | Intuit | Štěpán Hájek | Cointelegraph | DIW Marcel Fratzscher | Analytici | Index nákupních manažerů | Bilance běžného účtu | Snižování úrokových sazeb | Dostupná data | Dobré zprávy | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Byty v Praze | Evropské indexy | Dlouhodobé investice | Ceny zemního plynu | Přehled o dění | Vivendi | Royal Dutch Shell | Americký dolar | Google | Klidné obchodování | Euro vůči dolaru | Situace | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Podmínky pro iBOS | Klesající trendové čáry | Analytik J&T | Ceny hliníku | Evropská centrální banka | Čeští spotřebitelé | Internet of Things (IoT) | DOT | Počet žádostí o podporu | Akcie Philip Morris | Platební bilance | CFD akcie | Cheniere Energy | Tržby | Globální likvidita | Blue chips | Institucionální investoři | SMC | Vládní koalice | Skupina OPEC | Snížení sazeb | Destatis | Švédsko | Investiční rozhodnutí | Fond | Závislost | Jak určit trend | Miroslav Novák | Stagnace | Marketingová komunikace | Proinflační rizika | Růst mezd | Situace v Německu | ISM indexy | Růst americké ekonomiky | Mezinárodní instituce | Kofola ČeskoSlovensko | ECB | Ceny v průmyslu | Sazba ČNB | Slušné zisky | Letadlo | Statut | Ekonomický institut Ifo | Nákup akcií | Buy-and-Hold | Německá kancléřka | Abbott Laboratories | Intradenní výhled | Americká centrální banka (Fed) | Fáze obchodní dohody | Francouzský index CAC 40 | Hlavní ekonom | Patria on line.cz | Značení BOS | Finanční prostředky | Eurozóna | Benjamin Graham | Časový horizont | Ministr zahraničí | Dodavatelské řetězce | Česká ekonomika | FXstreet | KRW | Vývoj inflace | Hedge fondy | Pohyb trhu | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Euro STOXX | Oslabení kurzu | Quotation Size | Tuzemská inflace | Indikátor | HICP | Conference Board | Obchodní pozice | Ekonomické údaje | Předpokládaný zisk | CPI index | Měnověpolitické zasedání | Zájem o NFT | Inflační očekávání | Generali Investments CEE | Day trader | Raiffeisenbank Helena Horská | Obchod s ropou | Intervenovat | Největší evropská ekonomika | Statistici | Kurz české koruny | Odpor | Poslanec | Zboží dlouhodobé spotřeby | FOREX | Ranní okénko | Situace na trhu práce | NBP | Sazby ECB | Velikost pozice | Americké trhy | Měnová politika | Nárůst výnosů | Konsenzus | Voda | Cena BTC | Etherea | Splatnost | Být trpělivý | Rodinné rozpočty | Indexy pohyb | Růst ceny | Splácení hypotéky | Hodnota akcií | DSTI | Dluhopisy | Množství peněz | Vyšší sazby | Higher Low | Obchodní model | Golden Gate | Scorpio Tankers (STNG) | Obchodujte akcie | ISM | Měsíční report | Americký index S&P 500 | Charter Communications | Webináře | Analytika | Pšenice | TLTRO | Růst čínské ekonomiky | Dluhová krize | Inflace v ČR | Kurzový vývoj eura | Cenový propad | Poptávka | Elektrická energie | Trader | Fitch | Index Exportu | Co bude | Zasedání Bank of England | Krypto | Konfluence | Bulharsko | Tempo inflace | Expirace | Čína | Očekávání trhu | Depozitní úrokové sazby | Nominální růst | Růst HDP | G7 | Uptrend | Fibonacciho linie | Cizí měny | Shell Plc | Firma | MF ČR | Maynard Keynes | Meta Platforms | Charakteristiky páru USD/JPY | Výhledy | Motorová nafta | Politici | Počasí | Německý index DAX | Medvědi | RBI | Marsh & McLennan | Diamantová formace | HSBC Holdings | Globtrex | Emerging markets | Video | Underweight | Inflace ve Velké Británii | Spready | Regionální fond | Počet nezaměstnaných | Microsoft Corp | SPX | GBP USD | Dlouhodobé posilování koruny | USA | Meziroční vývoj inflace | Drahé kovy | Hedging | Rozhodnutí bankovní rady | Vysoká rizika | Deutsche Bank | Zpřísňováním měnové politiky | Spojené státy | Nastavení měnové politiky | Stávající trend | Maďarská centrální banka | Index PMI | Obchodní instrumenty | Mnoho ziskových obchodů | SWIFT | Pin Bar | Úroková sazba měny | Globální trhy | Capital | Bavlna | Hlavní ekonomické události | Downstream | Inflace spotřebitelských cen | Politické rozhodnutí | Naše prognóza | House Price Index | Podhodnocený | Index cen zemědělských výrobců | MetLife | JP Morgan | Index eura | Janet Yellen | SPD | Výjimečná situace | Zlato | Hlášení inflace a deflace | Průmysl a zahraniční obchod | MIFID | Ekonomové | Fibonacciho úrovně | Estée Lauder | WP | JPMorgan Chase | Obchodní bilance | Turistické sezóny | Market Perform | Evropské méně | Inflace ve světě | Roche Holding AG | Znehodnocení koruny | Zpomalování inflace | Kalendář ekonomických událostí | Spekulace | Ekonomie | Počáteční depozitum | Celková inflace | Načasování | Šéf americké diplomacie | Banka Creditas | Akcie Virgin Galactic | Vývoj indexu S&P 500 | Zasedání amerického Fedu | Celková nabídka | Verizon Communications | Dolar | Konjukturální průzkum | Průměrné nájemné v Česku | Vývoj DAXu | Čínské vlády | Pražský PX | Bunge | Forexu | Český rozpočet | Akciový stratég | Pandemie | JPMorgan | Pips | Index výrobních cen (PPI) | Výprodej | Index DAX | ETF na zlato | Mzdová dynamika | Pozitivní výhled | Spekulace na pokles | Průměrná cena | iBOS | Důsledky epidemie | Risk | Tomáš Holub | Fiskální stimuly | Sledování vývoje | Indikátor důvěry | BTC/USD | Stav americké ekonomiky | ICT | Růst ekonomiky | Low | Měnové trhy | Ole Hansen | Stagflace | Hlavní ekonomka | Imbalance | EU | Fiat měny | Anheuser-Busch inBev | Conseq | USD/JPY | Vývoj kurzu eura | Purple Trading Petr Lajsek | Novinky | Obchodujeme | Růst cen v ČR | M2 | Finep | Pokles zásob | NZDUSD | Forex trh | Ceny nájmů | Vysoké ceny | Nastavení sazeb | Odvětví | Impulzy | Společná evropská měna | YIT | Schodek | Parita | Výrobní náklady | Oslabování koruny | CZK/USD | Vysoké zisky | Poradenské firmy | Úsilí | USA a Čína | Americký akciový index S&P 500 | Monetární politika | Retail | Nominální mzda | Světová poptávka po ropě | Ekonom | Zrušení superhrubé mzdy | Polská měna | Optimismus | Diverzifikace portfolia | Rozhodování | Index Nikkei 225 | Poptávky po ropě | Hermes | Ekonomka | Investment Banking | Ukazatele | Procter & Gamble | PMI ve službách | Doplněk ICT a SMC konceptů | Lot | Omyl | Úspěch | Průměrná míra inflace | Spekulanti | Helena Horská | OTC | Slovensko | Stabilita | Holding | Throwback | Dopady pandemie | Zpomalení růstu | Obchod | Market Outperform | Risk Reward Ratio | Státní podpora | Riziková prémie | Lufthansa | Akcie Virgin | Pocity | Ekonomické aktivity | Mzda | Banka | Volkswagen | Miliardy | Geopolitika | Chuť investovat | Cíle | Světové trhy | Výrobní inflace | Prodeje existujících domů | Poptávka po ropě | Sterling | Kurz koruny vůči euru | AXA | Zásobníky | Holubičí Fed | Obchodní dohody | Základní sazba | CFA | Rostoucí ceny komodit | Prudký růst cen | Bezpečnost | Druhá vlna | Výnosy | Komodity | Vyšší inflace | Vzestupný trend | Fúze | Vývoj obchodní bilance | Ticker | Osobní výdaje | IBEX | | Kartel OPEC+ | Míra inflace v Německu | CNY | Zpracovatelský průmysl | SPCE | Zprávy z Německa | Náměstek ředitele | Zlotý | Halliburton | Šířením nového typu koronaviru | Práce | Šéfka Fedu | Ronald Ižip | Americké akciové indexy | Polský zlotý (PLN) | Break struktury v externí struktuře | Linie odporu | Penta | Obchodování eura | American Express | Analýza | TradingEconomics | Investiční období | Jak obchodovat | Inflace na Slovensku | 4X trading | Zasedání centrální banky | Externí breaky struktury | Zasedání bankovní rady | Proražení ve směru trendu | Aktuální situace | Obchodní komora | Analýza indikátorů | Abbott | Price Action Ludvík Turek | Peter Bukov | Šíření varianty omikron | Očkování | Železná ruda | Počet nezaměstnaných v Německu | Historické trendy | CAD | Inflace v Evropské unii | Vysoké úrokové sazby | Ceny nových volných bytů | Put | Objednávky | Český vývoz | Zbyněk Stanjura | Úrovní podpory | Hry | Cenová hladina v ČR | Nákupy zlata | Support a rezistence breakout | Osobní příjem | Podvědomí | Zastropování cen plynu | Kurz EUR | BlackRock | Crédit Agricole | Dánsko | Býčí scénář | P&G | Další pokles | Kotace | Proražení rezistence | Ekonomický růst | Výkon algortimů | Reposazba | Žádosti o podporu | Obchodní styl | Jan Bureš | Mojmír Hampl | John Kerry | Technický výhled | Astrazeneca | Komise v přenesené pravomoci | NERV | Čistý dluh | Zahraniční měny | Ministři financí EU | Reverzní vzor | Uzavření továren | Enel | Tržní cena | Podnikání na kapitálovém trhu | Nastavení Stop-Lossu | Zlepšení | Přísná měnová politika | L.F. Investment Limited | Průměrné nájemné | Deloitte | Kalendář ekonomických dat | Obchodovat s akciemi | Záporné úrokové sazby | Bilance zahraničního obchodu | Nový Zéland | Constellation Brands | Akcie | Graf EUR/USD | Vývoj inflace v USA | Sanofi | Cílová cena | Japonský jen | Meziroční inflace | Reálné obchodování | Eskalace konfliktu na Ukrajině | Úroková míra | Kurs koruny | Medvědí vlajka | MF | Úrokové sazby v Česku | Kontrakt | Fibonacci | Obchodní příležitosti | Golden Gate Pavel Ryba | Altria Group | Podniky | Vývoj ceny ropy Brent | Cena zemního plynu | Dividendový aristokrat | Ministr financí | Názory analytiků | Japonský index Nikkei | DRFG | Analytický tým | Uživatelé kryptoměn | ING Groep NV | Inflační report | Býčí trend | Kobalt | Vývoj na kapitálových trzích | Instrumenty | Pražská burza | McKesson Corp | Investice do ropných akcií | Zastropování cen | Saudi Aramco | Swing strategie | Philip Morris | Akciový index Nikkei | Index cen nemovitostí | Nasdaq | Jan Frait | Nonfarm Payrolls | Ray Dalio | Vliv války | Poměrové ukazatele | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Zrychlení růstu | Inflace v USA | Termínovaný vklad | Vlasta Pěchoučková | Analytické prognózy USD/JPY | Inflační faktory | Hike | Domácí poptávka | Podílový fond otevřený | Dluhopisy s kratší splatností | Nové byty | EK | Údaje o inflaci | Zemědělství | Štěstí | Sektor služeb | Německá inflace | FOMC | Société Générale | DPH u elektřiny | Belgie | Spotová měnová transakce | Počet zaměstnaných | Česká koruna (CZK) | Průlom | Pesimistické scénáře | Investment | Platina | V4 | Organizovanost | Plán na snížení emisí | Prognóza České národní banky | Statistika | Vývoj ceny | Výraznější pokles | IOT | Slumpflace | EOG Resources | Perform (market perform) | Inflační šok | Americký ministr zahraničí | CSX | Institut ZEW | Ceny stavebních parcel v Česku | Zajištění proti inflaci | Obchodní hodiny | Kryptoměny | DPH v Německu | Zvyšování úroků | Nákup devizových prostředků | Tým FXstreet.cz | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | WKL | Stimuly | Chart pattern | Analytik XTB | Ceny pozemků v Česku | Maloobchodní tržby v eurozóně | Netflix | Británie | Burzovní zpravodajství | Prohlášení | Tesla | Vladimir Putin | CPI v eurozóně | Konsolidace ceny | Velkoobchodní ceny elektřiny | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Cenný papír zaknihovaný
Cenotvorba
Cenotvorby
Cenotvůrce
Cenová akce
Cenová analýza
Cenová arbitráž
Cenová bublina
Cenová elasticita nabídky
Cenová elasticita poptávky

Následující klíčová slova

Cenová hladina v ČR
Cenová mapa
Cenová maxima
Cenová minima
Cenová nabídka
Cenová predikce
Cenová predikce pro akcie
Cenová predikce pro akcie Coca-Cola
Cenová predikce pro akcie Procter & Gamble
Cenová stagnace
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít