Čtvrtek 23. května 2024 15:34
reklama
Swissquote Bank
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
InstaForex ETF

Ekonomické oživení

C:\fakepath\trader-09052024-45-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

09.05.2024 1) Měnový výbor britské centrální banky dnes podle očekávání ponechal základní úrokovou sazbu beze změny na 5,25 procenta, tedy na nejvyšší úrovni od roku 2008. Banka o tom informovala v tiskové zprávě. Uvedla, že pro zachování úroků se vyslovilo sedm členů výboru, zatímco dva členové hlasovali pro snížení o čtvrt procentního bodu. Na předchozím zasedání prosazoval snížení úroků pouze jeden člen výboru.
C:\fakepath\Cina-pristav.jpg

Čínský vývoz i dovoz v dubnu opět rostl

09.05.2024 Čínský dovoz i vývoz se v dubnu po poklesu v předchozím měsíci vrátily k růstu. To je signálem zlepšení poptávky doma i v zahraničí, které by mohlo podpořit ekonomické oživení země. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský statistický úřad.
img

Kolik budou v létě stát pohonné hmoty v Česku? Rozhodne Izrael a Írán

05.05.2024 Pohonné hmoty jsou nejdražší od loňského podzimu. Růst jejich cen sice v posledních dnech zbrzdil, ba se zastavil, ale otázka zní, na jak dlouho.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: Ekonomika začala ožívat

30.04.2024 Česká ekonomika začala v prvním čtvrtletí výrazněji ožívat, její růst táhne zejména spotřeba domácností. Shodují se na tom analytici, které oslovila ČTK, při hodnocení dnešních údajů o vývoji hrubého domácího produktu (HDP). Podle prvního odhadu Českého statistického úřadu HDP v prvním čtvrtletí meziročně vzrostl o 0,4 procenta, mezikvartálně o 0,5 procenta. Ve druhém čtvrtletí by podle analytiků mohlo české hospodářství překonat předpandemickou úroveň, za celý rok odhadují růst HDP kolem 1,5 procenta.
img

Dolar vynesl trumfy, teď je řada na euru

09.04.2024 Přetahovaná. Právě té se účastní holubice a jestřábi v ECB. Právě té se účastní pár EUR/USD. Na straně amerického dolaru stojí menší počet očekávaných snížení sazeb federálních fondů v roce 2024, než investoři předpokládali, silnější ekonomika USA a riziko návratu Donalda Trumpa do Bílého domu. Na straně eura stojí globální ekonomické oživení a velká ochota riskovat. V důsledku toho je hlavní měnový pár stlačen v pásmu 1,05–1,10 a těžko říct, jestli se z něho v blízké době vymaní.
C:\fakepath\gucci-26042024.png

Akcie vhodné pro watchlist: Kering

26.03.2024 Obecným problémem nákupu akcií, když jsou akciové indexy na svých historických maximech, je vysoká cena akcií. I když v současnosti táhne indexy jen hrstka akcií ze sektorů umělé inteligence a boje proti obezitě, tak tento pohyb zdražuje prakticky všechny akcie. Co tedy na burze dělat, když ceny akcií jsou vysoko?
C:\fakepath\trader-25012024-44-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli zprávě o zásobách v USA a napětí na Blízkém východě rostou

25.01.2024 Ceny ropy dnes rostou. Může za to zpráva o výraznějším poklesu zásob ve Spojených státech, než se čekalo, a nový útok Húsíů na lodě v Rudém moři, který opět ukázal, jakému nebezpečí čelí obchod na důležité světové tranzitní trase.
C:\fakepath\trader-24012024-46-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy dnes kvůli zásobám v USA a stimulacím v Číně rostou

24.01.2024 Ceny ropy dnes rostou. Vliv na vývoj cen mají zprávy o zásobách ve Spojených státech, stimulačních opatřeních v Číně a geopolitickém napětí.
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Český HDP ve třetím čtvrtletí klesl o 0,8 pct., brzdí ho spotřeba domácností

05.01.2024 Česká ekonomika loni ve třetím čtvrtletí meziročně klesla o 0,8 procenta. Ve srovnání s předchozím kvartálem se hrubý domácí produkt (HDP) snížil o 0,6 procenta. Vyplývá to ze zpřesněných údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad. Nová data představují zhoršení proti předchozímu odhadu z prosince, který počítal s meziročním poklesem o 0,7 procenta a mezikvartálním o 0,5 procenta. Podle analytiků stojí za propadem HDP zejména nízká spotřeba domácností, která navzdory očekávání ve třetím čtvrtletí neoživila.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Analytici: HDP brzdí spotřeba domácností, firmy udržují stále vyšší ziskovost

05.01.2024 Spotřeba domácností se v loňském třetím čtvrtletí navzdory očekávání neoživila, což je hlavním důvodem propadu hrubého domácího produktu (HDP). Shodují se na tom analytici při hodnocení aktualizovaných údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ), podle nichž ekonomika meziročně klesla o 0,8 procenta a mezičtvrtletně o 0,6 procenta. Upozorňují také na to, že se firmám i přes hospodářské oslabení dařilo zachovat vyšší ziskovost než před pandemií covidu-19, což naznačuje, že firmy přenášely zvýšené náklady na spotřebitele.
img

Komoditní trhy v roce 2024

03.01.2024 Uplynulý rok přinesl korekci cen světových komodit, a to i přes pokračování konfliktu na Ukrajině. Změnu nepřinesl ani závěr roku, který byl ve znamení krize na Blízkém východě po říjnovém teroristickém útoku v Izraeli. Ceny komodit až na výjimky, jako je zlato dále klesaly. Zklamáním roku byly zejména obiloviny, např. cena pšenice poklesnula až na nižší hodnoty než před vypuknutím krvavé války. Index měřicí výkonnost hlavních komodit se za rok snížil až o 12 %. A co by mělo ovlivňovat trhy v nadcházejícím období?
img

Trh práce zůstává silný, podíl nezaměstnaných poklesl

08.11.2023 Nezaměstnanost v Česku zůstává i nadále na nízkých úrovních, kdy podíl nezaměstnaných podle MPSV v říjnu poklesl na 3,5 %, zatímco náš odhad v souladu s mediánovým odhadem analytiků počítal se stagnací na 3,6 %. V říjnu na trhu práce obvykle pozitivně působí sezónní vlivy, očekávali jsme ale jejich „vykrácení“ s reálným zhoršováním podmínek v ekonomice. Předstihové ukazatele totiž varují především před zhoršováním situace zejména ve zpracovatelském sektoru, slabý je i zaměstnavatelský sentiment, který je nejnižší od jara 2021. Dnešní pokles podílu nezaměstnaných tak lze interpretovat i tak, že během října nedocházelo na tuzemském trhu práce k výraznému ochlazování a zaměstnavatelé i nadále doufají v rychlejší ekonomické oživení, díky kterému nebudou muset snižovat počet zaměstnanců.
img

FX: Král dolar a dalekosáhlé důsledky

16.10.2023 Zdá se, že síla amerického dolaru pomalu uvadá, ale riziko stagflace v Evropě i ve Velké Británii, spolu s nepolevujícím oslabením čínské ekonomiky napovídá, že k poklesu této měny asi v dohledné době nedojde. Silný dolar sice pomáhá držet americkou inflaci na uzdě, pro domácí ekonomiku a investory s velkými zahraničními expozicemi to ale nemusí být dobrá zpráva. Na druhou stranu právě v této době mohou být zahraniční expozice cenově dostupnější a atraktivnější.
img

Nezaměstnanost v září zůstala beze změny

09.10.2023 V souladu s naším i tržním očekáváním zůstal podíl nezaměstnaných během září na stejné hodnotě jako v srpnu, a tedy na 3,6 %. V září bývá výsledek obvykle ovlivněn mírnou pozitivní sezónností, kterou tentokrát na datech není možné sledovat. Naopak došlo k nárůstu podílu nezaměstnaných o zhruba 0,03 p.b. To tak může naznačovat pomalé zhoršování podmínek na tuzemském trhu práce, které je v souladu s informacemi v rámci předstihových ukazatelů, jako je index nákupních manažerů (PMI) nebo konjukturální průzkum.
img

Analýza a obchodní tipy pro pár USD/JPY na 29. září

29.09.2023 K výprodeji došlo až dnes, když se objevily zprávy, že centrální banka znovu získala kontrolu nad trhem. Na znamení odhodlání zpomalit růst výnosů oznámila neplánovanou operaci nákupu dluhopisů. Při první neplánované nákupní operaci od 3. srpna navrhla nákup cenných papírů v hodnotě 300 miliard jenů. Šířily se i zvěsti, že Bank of Japan ukončí zkraje příštího roku politiku záporných úrokových sazeb, a to navzdory přesvědčení politiků, že stimul podpoří pořád ještě nestabilní ekonomické oživení.
img

Kam míří index S&P 500 na konci roku 2023? Proč by měl přesáhnout svou současnou hodnotu a proč naopak ne?

22.09.2023 Předpovídání budoucí výkonnosti indexu S&P 500 je samozřejmě ze své podstaty nejisté a existuje mnoho faktorů, které mohou ovlivnit jeho vývoj.
img

Raiffeisenbank: Strategie ČR 3Q23

18.09.2023 Dovolujeme si Vám zaslat nejnovější vydání našeho makroekonomického čtvrtletníku Strategie Česká republika pro Q3'23.
img

Ranní okénko - Německo zůstává pod tlakem, na rychlé oživení to nevypadá

25.08.2023 Závěr týdne přinese německý Ifo index, který je považován za jeden z nejpřesnějších ukazatelů dalšího ekonomického vývoje u našeho západního souseda. Ostře sledována je zejména složka budoucích očekávání, která by měla podle mediánu trhu setrvat na červencových hodnotách v blízkosti 83,6 bodu. Na první pohled abstraktní číslo je hluboko pod dlouhodobým průměrem. Po sérii zlepšení se do Německa vrací vlna pesimismu a index budoucího výhledu od letošního dubna nepřetržitě klesá.
img

Ranní okénko - Výhled v eurozóně zůstává nejistý

23.08.2023 Dnes na trh dorazí várka předstihových ukazatelů z eurozóny, kdy konkrétně půjde o index nákupních manažerů (PMI) ve výrobě a službách. Výsledky ukážou, nakolik se v jednotlivých ekonomikách eurozóny již negativně projevují rostoucí úrokové sazby a zároveň z výsledku vyplyne, jak rychlé může být ekonomické oživení v nejbližších čtvrtletích. Poslední hodnoty ukazovaly na rozkol mezi sektorem výroby a služeb, kdy index výroby obzvláště kvůli slabým výsledkům Německa zůstává hluboko v oblasti recese pod hraniční hodnotou 50 bodů.
C:\fakepath\trader-21082023-36-zm.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

21.08.2023 1) V Jihoafrické republice v úterý začne třídenní summit skupiny rozvíjejících se ekonomik BRICS, do níž kromě hostitelské země patří ještě Rusko, Čína, Indie a Brazílie. Na programu jednání bude mimo jiné možnost rozšíření uskupení, zájem o členství má asi čtyřicítka dalších států světa. Schůzka v poslední době poutala pozornost především kvůli možné účasti ruského prezidenta Vladimira Putina, na kterého Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač kvůli únosům ukrajinských dětí do Ruska během nynější války na Ukrajině. Moskva nakonec oznámila, že Putin se summitu zúčastní prostřednictvím videokonference.
C:\fakepath\Cina.jpg

Čína kvůli váznoucímu ekonomickému oživení znovu snížila úrokové sazby

21.08.2023 Čínská centrální banka dnes podle očekávání podruhé za tři měsíce snížila jednu ze svých klíčových úrokových sazeb. Chce tak povzbudit váznoucí ekonomické oživení po pandemii covidu-19. Jiné sazby ale ponechala beze změn, což podle agentury Reuters překvapilo investory a vedlo k poklesu čínských akcií.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Čína nečekaně snížila úrok u střednědobých úvěrů, aby podpořila ekonomiku

15.08.2023 Čínská centrální banka (PBOC) dnes nečekaně snížila úrokovou sazbu u střednědobých úvěrů. Banka tak učinila podruhé za tři měsíce; rozhodnutí přišlo současně s novou statistikou, která ukázala, že růst průmyslové výroby a maloobchodních tržeb v červenci zpomalil a zaostal za prognózami. Čína uvolňuje měnovou politiku s cílem podpořit skomírající ekonomické oživení. Podle analytiků nejnovější krok otevřel dveře k možnému snížení základní primární úrokové sazby (LPR) příští týden, napsala agentura Reuters.
img

Českou inflaci pomáhá krotit také slabý jüan. Od začátku roku oslabil o desetinu a je tak nejslabší za téměř 11 let

19.07.2023 Zatímco euro vůči koruně v posledních měsících mírně posiluje, u ostatních klíčových měn je situace odlišná. Americký dolar se aktuálně pohybuje pod hranicí 21,2 koruny a je nejslabší od poloviny letošního dubna. Ještě silnější pozici si koruna vybudovala vůči čínskému jüanu, který se dostal pod hranici 3 korun a který je aktuálně nejslabší za posledních 11 let. Jen od začátku roku ztratila čínská měna vůči té české 10 %. Čína je přitom po Německu druhým největším importérem do České republiky. Hodnota zboží dovezeného z Číny v roce 2022 podle dat Českého statistického úřadu meziročně vzrostla o více než pětinu na 588 miliard korun.
img

Forex: Dnešní data z USA Fed od zvýšení sazeb v příštím týdnu neodradí

18.07.2023 Těžiště makroekonomických statistik dnes bude soustředěno do Spojených států, kde jsou na programu červnové statistiky maloobchodních tržeb a průmyslové produkce. V obou případech očekáváme mírný meziměsíční nárůst, který by spolu s předchozími daty měl znamenat, že mezičtvrtletní růst americké ekonomiky v Q2 23 mírně zpomalil. Na pozadí odeznívajících inflačních tlaků je to podle nás konzistentní s ukončením cyklu zpřísňování měnové politiky v USA již po zasedání v příštím týdnu, kde očekáváme poslední „hike“ o 25 bb.
img

Invesco: Čtvrtletní výhled pro alokaci aktiv

04.07.2023 Domníváme se, že globální ekonomika nadále zpomaluje a nachází se ve fázi, kterou označujeme jako kontrakci. To vede v rámci naší modelové alokace aktiv k defenzivnímu postavení. Fungujeme ale ve dvanáctiměsíčním horizontu a v tomto časovém rámci očekáváme, že se některé hlavní centrální banky odkloní od vyšších úrokových sazeb (tj. ukončí své „zpřísňování“).
img

Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky

29.06.2023 Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
img

Červnová důvěra v ekonomiku - analytický komentář

26.06.2023 “Poslední dva měsíce pozorujeme výraznou erozi důvěry v českou ekonomiku. Index důvěry kulminoval na jaře, po odeznění akutní fáze energetické krize. Nyní atakuje nejnižší úrovně z roku 2022. Pokles je způsobený hlavně klesající důvěrou v průmyslu, což nevěstí nic dobrého pro budoucí ekonomické oživení. Snižuje se i důvěra domácností, které odkládají spotřebu. V letošním roce opět výrazněji rostou vklady domácností. Do konce roku nečekáme výraznější změnu trendu, tím pádem ani přispění spotřeby domácností k růstu ekonomiky,” říká Petr Javůrek, finanční analytik Provident Financial.
C:\fakepath\trader-20062023-44-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli slabší čínské poptávce klesají

20.06.2023 Ceny ropy dnes klesají. Mohou za to prognózy pomalejšího růstu poptávky po ropě v Číně, která je druhým největším konzumentem ropy na světě, a zklamání z rozsahu snížení hlavních úrokových sazeb v Číně.
C:\fakepath\stepan-krecek-18062023-1.jpg

Štěpán Křeček: Když je zle, věřím dolaru. Když se situace zlepšuje, přesouvám se do koruny

19.06.2023 Koruna zůstane silná, myslí si Štěpán Křeček, hlavní ekonom BH Securities. „Je to dáno tím, že v tuzemsku jsou stále vyšší sazby než v eurozóně,“ říká Křeček. Dodává ale také, že roli hrají firemní úvěry v eurech, které podniky následně směňují do koruny a vytváří tak poptávku po české měně. Křeček také prozradil, kterým měnám aktuálně věří nejvíce. V rozhovoru se dozvíte, zda by bankovní rada ČNB měla ještě sáhnout po zvýšení úrokové sazby nebo ji naopak začít snižovat.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čínský průmysl a maloobchod potvrzují, že ekonomické oživení se zadrhává

15.06.2023 Květnová data z čínského průmyslu a maloobchodu potvrzují, že ekonomické oživení se zadrhává. Údaje se sice zvýšily, ale z loňské nízké základny, kdy hospodářství zatížila přísná pandemická opatření. S odkazem na vládní údaje o tom dnes informují tiskové agentury. Podle analytiků tak narůstají očekávání, že čínská vláda musí přijmout více opatření, aby podpořila zatím dost nejisté oživení po pandemii.
C:\fakepath\japonsky-jen.jpg

Japonská ekonomika po revizi rostla ve čtvrtletí mnohem rychleji

08.06.2023 Japonská ekonomika v prvním čtvrtletí rostla mnohem rychleji, že se původně uvádělo. Podle revidovaných údajů se hrubý domácí produkt třetí největší ekonomiky světa za leden až březen zvýšil o 2,7 procenta. Původní údaj počítal s růstem ekonomiky jen o 1,6 procenta. Vyšší růst způsobila revize výdajů firem, která ukázala, že domácí poptávka oživuje. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnila vláda.
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Vývoz z Číny v květnu klesl, protože globální poptávka slábne

07.06.2023 Vývoz z Číny se v květnu snížil meziročně o 7,5 procenta, mnohem rychleji než se očekávalo. Klesl také dovoz, i když oproti očekávání pomaleji. Zpráva, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad, ukazuje, že čínští výrobci se potýkali se slabší poptávkou v zahraničí a domácí spotřeba zůstává nízká a je dalším signálem toho, že ekonomické oživení země zpomaluje. Přebytek zahraničního obchodu se v květnu meziročně snížil o 16,1 procenta na 65,8 miliardy USD (1,5 bilionu Kč).
C:\fakepath\ropa33.jpg

Míří ropa na 70 nebo 90 dolarů?

06.06.2023 Zasedání kartelu OPEC má tradičně obrovský vliv na trh s ropou. Kartel má pod palcem přibližně 40 % celosvětové produkce ropy a až 80 % známých rezerv. Mnohdy tak není nouze o překvapení. To do jisté míry přišlo i tentokrát. Míří tak ropa zpět na 90 dolarů za barel, nebo se pod hrozbou globální recese opět vrátí pod 70 dolarů?
img

Inflace a údaje z USA určují vývoj eura a libry. Dolar dál poutá pozornost.

02.06.2023 Měli bychom sázet na další zpřísnění politiky Fedu? Pro hráče na trhu je nesmírně obtížné se v tom orientovat, takže mají nejrůznější očekávání. Jestliže dříve v květnu panovala téměř stoprocentní jistota, že dojde k měnové pauze, pak dnes sází na zpřísnění více než 35 % hráčů. Občas toto číslo vystoupá až na 60 %.
C:\fakepath\euro penize.jpg

Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v květnu nečekaně vrátila k poklesu

08.05.2023 Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny se v květnu znovu vrátila k poklesu. Od začátku roku se přitom s výjimkou března zvyšovala. Vyplývá to ze zprávy výzkumné společnosti Sentix. Analytici očekávali, že se nálada zlepší. Očekávání jarního oživení narušila přetrvávající vysoká inflace a obavy o vývoj energetiky.
C:\fakepath\trader-01032023-37-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy klesají, dolů je tlačí mimo jiné nárůst zásob suroviny v USA

01.03.2023 Ceny ropy dnes mírně klesají, během seance kolísaly. Dolů je tlačí známky dostatečné nabídky, včetně nárůstu zásob ve Spojených státech. Vzhůru jim pomáhá naděje na ekonomické oživení a vyšší poptávku v Číně, kde v únoru skokově vzrostla aktivita ve zpracovatelském sektoru.
C:\fakepath\trader-28022023-40-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy rostou v naději na silné ekonomické oživení v Číně

28.02.2023 Ceny ropy dnes rostou, vymazaly ztráty z předchozího dne. Vzhůru jim pomáhá naděje na ekonomické oživení a vyšší poptávku v Číně. Ta vykompenzovala obavy z dalšího zvyšování úrokových sazeb ve Spojených státech, které by snížilo spotřebu v této největší světové ekonomice.
img

Rally na čínských a hongkongských akciích se dostala z bodu varu, ale ocenění je stále nízké

22.02.2023 LONG HAUL: Čínská a HK akciová rally se dostala z bodu varu. Po dramatické rally o cca 60 % v období od října do ledna to není překvapivé a místní akcie jsou nyní v průzkumu institucionálních investorů společnosti BAML „nejvíce zahlcené“. Vnímáme to však jako investiční maraton, nikoliv sprint, a po několikaleté nedostatečné výkonnosti jsou ocenění stále nízká, zatímco ekonomické oživení teprve začíná. Katalyzátorem by měly být i březnové dvě zasedání. Ta pravděpodobně ukáží zdvojnásobené úsilí vlády o urychlení ekonomiky a podporu obrovského sektoru nemovitostí. Tento trend má globální dopady, od Německa po Austrálii a od sektoru luxusu po komodity.
img

Znovuotevření čínské ekonomiky podpoří globální ekonomiku a ztíží boj s inflací

13.02.2023 „Renesance čínské ekonomiky s sebou přinese kromě stimulačního efektu globální ekonomiky také tlak na růst cen, “ říká analytik BHS Timur Barotov.
C:\fakepath\trader-08022023-33-zm.png

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.02.2023 1) Hodnota globálních trhů s emisními povolenkami v loňském roce stoupla o 14 procent na rekordních 850 miliard eur (20,2 bilionu Kč). Na trzích změnily majitele povolenky na zhruba 12,5 miliardy tun emisí oxidu uhličitého, což bylo o 20 procent méně než v předchozím roce. Hodnota trhu se však zvýšila kvůli růstu cen. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na údaje analytiků společnosti Refinitiv.
C:\fakepath\Biden2.jpg

Biden v poselství o stavu unie hovořil o pokroku a potřebě spolupráce

08.02.2023 Americký prezident Joe Biden dnes ve svém poselství o stavu unie vyzdvihl ekonomické oživení USA po pandemii covidu-19 a řekl, že nezaměstnanost je nejnižší za posledních 50 let a že inflace klesá. Demokracie v USA je dva roky po útoku na Kapitol podle Bidena "neohnutá a nezlomená" a Spojené státy jsou na tom ekonomicky lépe než zbytek světa. Demokratický prezident také vyzval ke spolupráci republikány, kteří mají po loňských volbách většinu ve Sněmovně reprezentantů. Zdůraznil zároveň americkou podporu Ruskem napadené Ukrajině a řekl, že USA nechtějí konflikt s Čínou.
C:\fakepath\akcie3.jpg

Akcie ve světě za leden zpevnily, americký index S&P 500 přidal 6,6 procenta

02.02.2023 Akciové trhy ve světě zahájily rok růstem, na trzích podle analytiků zatím převládá pozitivní nálada. Vyplývá to z analýzy společnosti Portu. Americký akciový index S&P 500 přidal v lednu 6,6 procenta. Českým akciím se v prvním měsíci letošního roku také dařilo, index PX v lednu posílil o 10,65 procenta.
img

Maloobchodní tržby setrvávají v poklesu

12.01.2023 Maloobchodní tržby v listopadu mírně snížily meziroční pokles na 8,7 % z 9,9 % v říjnu. Z meziměsíčního pohledu se jedná o pokles tržeb reálně o 0,3 %. To vnímáme s ohledem na klesající kupní sílu domácností a velmi nízkou důvěru spotřebitelů jako ještě „dobrý“ výsledek.
img

Maloobchod překvapil, negativně

06.12.2022 Mimo veškeré odhady zamířil říjnový výsledek maloobchodu. Bohužel ve směru dolů a meziroční propad dosáhl reálně 9,4 %. Trh přitom předpokládal zpomalení „jen“ zhruba o 6,5 %, po 5,3 % v září (revidováno z -5,6 %). Nečekaně prudký je tak i pokles měřený meziměsíční dynamikou, kdy tržby proti září poklesly o 1,8 %. Česká ekonomika tak alespoň podle dílčích dat za říjen brzdí rychlejším tempem, než jsme původně předpokládali. To znamená, že pokles ekonomiky na přelomu roku může být silnější, zároveň ale rychle ustupující poptávka nedává prostor ani příliš perzistentní jádrové inflaci, a i růst cen by se měl v takovém prostředí stabilizovat rychleji.
img

Reálné mzdy se těsně vyhnuly dvoucifernému poklesu

05.12.2022 Průměrná mzda v Česku se ve třetím čtvrtletí letošního roku vyvíjela v souladu s našim a tržním očekáváním a reálně poklesla o 9,8 %. Nominálně růst mezd dosáhl 6,1 % a průměrná mzda vystoupala těsně pod 40 tisíc Kč. Zatímco nominální dynamika proti předchozímu čtvrtletí zrychlila (6,1 % vs. 4,4 %), reálný pokles zůstal na desetinu totožný.
img

Ranní shrnutí (15.11.2022)

15.11.2022 Americké indexy zakončily včerejší obchodování níže po volatilní seanci. S&P 500 klesl o 0,89 %, Dow Jones klesl o 0,63 % a Nasdaq klesl o 1,12 %. Russell 2000 se obchodoval o 1,14 % níže.
img

Deficit státního rozpočtu se v říjnu dále prohloubil

01.11.2022 Ke konci října se deficit státního rozpočtu prohloubil na 286,7 mld. Kč. Říjen obecně z pohledu státního rozpočtu patří mezi mírnější měsíce a historicky k výraznějšímu prohloubení dochází až v listopadu. Ke konci roku totiž obvykle vrcholí investiční aktivita státu, očekávat lze i růst výdajů na pomoc s cenami energií. Celkově by v letošním roce měl deficit dosáhnout 375 miliard Kč, kdy původní pozměňovací návrh předpokládal navýšení deficitu z 280 na 330 mld. Kč. Nakonec ale na základě dvou koaličních návrhů došlo k prohloubení schodku o dalších 45 mld. Kč.
img

DXY. Fed zvýší sazby na 9 %

19.10.2022 Korekce dolaru v důsledku růstu rizikového apetitu pravděpodobně nebude trvat dlouho, protože dnes je nálada v investorském prostředí sklíčená a americký měnový index vzrostl z týdenních minim.
C:\fakepath\trader-22092022-33-zm.jpg

Forex: Japonský jen po intervencích japonské vlády posiluje

22.09.2022 Japonský jen dnes prudce posílil v reakci na vládní intervence, které mají podpořit oslabenou měnu. Analytici však varují, že Japonsko může mít problém s udržením silného jenu delší dobu.
img

Rozbřesk: Německá inflace nejvýše od 50. let. Český HDP kladná nula?

29.04.2022 Potvrzuje se, že post-COVIDové ekonomické oživení nebude bez zádrhelů. To včera dobře ilustrovala čísla z USA, která za první čtvrtletí 2022 poukázala na pokles HDP o 0,4 % mezikvartálně - takřka přesně v souladu s našim nowcastem Stopař, který je dostupný v iPad aplikaci zde.
img

Forex: Zpřísňování měnové politiky bude pokračovat

06.04.2022 Průmyslová produkce v ČR za únor ukáže na slabou výrobu aut v důsledku nedostatku komponent. Mírný pokles by podle nás měly zaznamenat i tovární objednávky v Německu za stejný měsíc. Únorové ceny průmyslových výrobců potvrdí sílu inflačních tlaků v eurozóně, což bude důležitá informace i pro ČNB. Zvýšené cenové tlaky sehrají hlavní roli i v dnes zveřejněném rozhodnutí polské centrální banky, která patrně zvýší klíčovou úrokovou sazbu o dalších 50 bb na 4 %. Zápis z posledního zasedání americké centrální banky potom naznačí, jakým způsobem bude Fed snižovat svoji obří bilanční sumu.
img

Forex: Jestřábí Fed a zvýšená nejistota podporují dolar

05.04.2022 Český maloobchod v únoru podle očekávání výrazně zpomalil svoje tempo růstu. Meziměsíčně reálné tržby bez prodejů motorových vozidel stagnovaly (v lednu růst o 2,2 %). Vyšší byly nákupy pohonných hmot (+1,9 % m/m) a nepotravinářského zboží (+1,0 % m/m), naopak méně se v únoru prodalo potravin (-2,2 %). V meziročním srovnání maloobchodní tržby reálně stouply o 4,6 %. To však bylo výrazně ovlivněno nízkou srovnávací základnou z loňského roku, kdy prodeje trpěly omezeními spojenými s koronavirem.
img

Ani pozitivní americký HDP ani údaje o mzdách společnosti ADP nedokázaly investory povzbudit

30.03.2022 Dnes byly zveřejněny údaje o HDP USA za 4. čtvrtletí 2021. Americká ekonomika vzrostla o 6,9 %, z 2,3 % v předchozím čtvrtletí a o 7,1 % méně, než se očekávalo. Tato data však ukazují na silné ekonomické oživení v postpandemickém období, což by mohlo v dlouhodobém horizontu významně podpořit akciový trh.
img

Invesco: Investiční alternativy pod drobnohledem

29.03.2022 Lidé se často ptají na názor na alternativní aktiva, tedy nelikvidní aktiva, která jsou obvykle mimo dosah průměrného investora. Příkladem mohou být nemovitosti, private equity a mnoho strategií hedgeových fondů (distressed assets, merger arbitrage atd.). Do této kategorie mohou spadat i komodity vzhledem k obtížnosti jejich dodávání a skladování.
img

Ranní okénko - Spotřebitelská důvěra zřejmě poklesla, ale méně než během pandemie

23.03.2022 Spotřebitelská důvěra v eurozóně zřejmě poklesla v důsledku negativních ekonomických dopadů války na Ukrajině. Avšak například v porovnání s příchodem pandemie, kdy se index spotřebitelské důvěry propadl během dvou měsíců o 15,5 bodů, očekáváme mírnější efekt: z únorových -8,8 bodů se index podle nás dostal na -11,8. Spotřebitelská důvěra totiž byla v eurozóně na ústupu už v závěru minulého roku především kvůli zvyšující se inflaci. Ruská válka na Ukrajině tento problém ještě umocňuje a k tomu ohrožuje ekonomické oživení.
img

Schodek státního rozpočtu byl v únoru oproti loňsku zhruba poloviční

01.03.2022 Podle dnes zveřejněných údajů Ministerstva financí stát do konce letošního února hospodařil s deficitem ve výši 45,3 mld. Kč. Oproti loňskému roku je schodek nižší o 40,8 mld. Kč, což odráží především nižší výdaje. Na meziročním snížení deficitu se však podepsala i zotavující se ekonomika, která přispěla k vyššímu daňovému inkasu.
img

Indie udržuje klíčovou sazbu nízko, což přitahuje investory

24.02.2022 Podle údajů ekonomický růst v Indii poněkud zpomalil kvůli třetí vlně covidu. Inflace má přitom tendenci klesat, proto se měnový výbor země rozhodl zachovat diskontní sazbu a směnný kurz.
img

Ranní okénko - Fed bude komunikovat březnové odstartování zvyšování sazeb

26.01.2022 Jerome Powell má dnes před sebou těžkou úlohu komunikovat další počínání Fedu a dirigovat očekávání finančního trhu. Bude čelit otázce, zda v březnu skutečně čekat první zvýšení úrokových sazeb a o kolik, o 25bp či rovnou 50bp? Dalším tématem je snižování bilance Fedu, které se objevilo v zápisu z prosincového zasedání. A v neposlední řadě zůstává v popředí debata o inflaci a dále také rizika vývoje ekonomiky v letošním roce. Včerejší zveřejnění výsledku Ifo indexu pozitivně překvapilo.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

ZEW: Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se výrazně zlepšila

18.01.2022 Důvěra investorů a analytiků v německou ekonomiku se v lednu výrazně zlepšila. Přispělo k tomu očekávání, že počet onemocnění covidem-19 do začátku léta klesne, což největší evropské ekonomice umožní v nadcházejících šesti měsících zrychlit růst. Vyplývá to z průzkumu, který dnes zveřejnil institut ZEW.
img

Ranní shrnutí (17.01.2022)

17.01.2022 Asijské indexy začaly nový týden růstem. Nikkei (JAP225) přidal 0,7 %, S&P/ASX 200 (AUS200) vzrostl o 0,3 % a čínské indexy se obchodovaly v zisku 0,4 - 1,5 %. Korejskému indexu Kospi (KOSP200) se však nedařilo, klesl o více než 1 %.
img

Ranní shrnutí (17.01.2022)

17.01.2022 Asijské indexy začaly nový týden růstem. Nikkei přidal 0,7 %, S&P/ASX 200 vzrostl o 0,3 % a čínské indexy se obchodovaly v zisku 0,4 - 1,5 %. Korejskému indexu Kospi se však nedařilo, klesl o více než 1 %.
img

Koruna po zveřejnění příznivých čísel posiluje na rekord od roku 2012. Očekávání překonal průmysl, zahraniční obchod a pozitivní je i zpřesnění růstu ekonomiky ve třetím loňském čtvrtletí

07.01.2022 Koruna dnes dopoledne zpevnila na 24,480 za euro, na svoji nesilnější úroveň od září 2012, v reakci na zveřejnění sady příznivých makroekonomických čísel.
img

Americký pre-market 5. 1. 2022. Buffett vydělal 120 miliard na Applu.

05.01.2022 Futures na americké akciové indexy se během ranní seance obchodovaly poměrně různorodě poté, co Dow Jones Industrial Average v úterý uzavřel s rekordním ziskem. Investoři si opět začínají stále více všímat akcií společností, které mohou těžit z letošního ekonomického oživení. Dow futures vzrostly o 28 bodů. Futures na S&P 500 se nezměnily, zatímco futures na Nasdaq 100 klesly o 0,2 %.
img

Graf dne: GOLD (31.12.2021)

31.12.2021 Zlato míří k 4% ztrátě v roce 2021. Jedná se o nejvyšší meziroční pokles od roku 2015. Do karet mu nehrálo silné ekonomické oživení ani utahování měnové politiky, kterým centrální banky reagovaly na inflaci. Na samém konci roku jsme však svědky relativně pozitivní nálady. Z technického pohledu byla poslední lokální korekce zastavena na úrovni spodní limity struktury 1:1 v blízkosti $1 790,80. Tam začal současný uptrend. Ceně se také podařilo prorazit nad horizontální rezistenci na $1 814, která je definována předchozími cenovými reakcemi, 50% Fibo retracementem poslední klesající vlny s počátkem v polovině listopadu. Pokud se cena udrží nad $1 814, tak pokračování růstu je reálné. V tomto případě by dalším cílem pro býky byla úroveň 61,8% Fibo na ceně $1 829,65.
img

Americké akcie dosáhly nových rekordních maxim

27.12.2021 Americké akcie v pátek pokračovaly v růstu díky optimismu, že ekonomické oživení by nemuselo být ohroženo pandemií koronaviru. Nejnovější údaje naznačují silný růst v USA, zatímco výzkum ve Spojeném království uvedl, že lidé infikovaní omikronem mají menší riziko, že skončí v nemocnici. Úřady ale stále varovaly, že rychlé šíření viru může vyústit ve vážnější případy.
img

Forex: Omikron udržuje na trzích nervozitu

20.12.2021 Zvýšené obavy o budoucí ekonomický vývoj v souvislosti s rychle se šířící variantou omikron se dnes odrazily ve výprodejích na akciových trzích. V důsledku masivního nárůstu počtu nových případů se začínají některé evropské státy přiklánět ke zpřísňování protiepidemických opatření. Evropská akciová seance se tak dnes nesla v červených číslech a ztráty po otevření zaznamenaly i akciové trhy v USA.
C:\fakepath\euro mena zona.jpg

Francie poskytne úvěry za 700 mil. eur firmám, jež mají problémy s dodávkami

14.12.2021 Francie oznámila nová opatření na podporu průmyslových podniků, které mají potíže s dodávkami, včetně úvěrů až na deset let. Prostřednictvím státní investiční banky Bpifrance bude k dispozici až 700 milionů eur (15,8 miliardy Kč) na posílení provozního kapitálu. Dlouhodobé půjčky jsou navrženy tak, aby nepoškodily investiční schopnost podniků. Informovala o tom agentura Bloomberg.
img

Češi pocítí odchod Merkelové i na svých peněženkách. Ještě více jim zdraží elektřina či plyn

08.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz dnes střídá Angelu Merkelovou a přijde s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
img

Ranní okénko - Průmysl a export tlumeny automotive

07.12.2021 Silný pokles německých průmyslových objednávek za říjen včera indikoval další slabý výkon průmyslové výroby, což se ovšem dnes ráno nepotvrdilo. Tamní objem výroby meziměsíčně vzrostl o 2,8 % (oproti odhadovaným 1,0 %) a revize nahoru se dostavila pro údaje za září na -0,5 % z dříve udávaných -1,5 %. Ve výsledku tak německý průmysl meziročně ztrácí 0,6 %, přičemž medián odhadu počítal s hodnotou poblíž 3 %. Nakonec výroba aut celkový výsledek dolů nestáhla. Naopak, dle informací od německého statistického úřadu se výroba motorových vozidel a jejich dílů zvýšila meziměsíčně o 12,6 %.
img

Nová německá vláda zdraží elektřinu a plyn i Čechům

05.12.2021 Německo má po šestnácti letech kancléře. Olaf Scholz střídá Angelu Merkelovou a přichází s ním nová vláda, ještě zelenější než ta dosavadní. Vždyť její součástí jsou sami Zelení. České domácnosti tak to, že Německu vládne někdo jiný než Merkelová, poznají na vlastní kůži – spíše však na vlastní peněženku – hlavně podle jednoho. V příštích letech budou postupně čísla na složenkách za elektřinu či plyn nabíhat rychleji, než se tak dělo dosud.
C:\\fakepath\\usa ekonomika.jpg

Nezaměstnanost v USA klesla na 4,2 procenta, tvorba míst zaostala za odhady

03.12.2021 Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech v listopadu klesla na 4,2 procenta z říjnové hodnoty 4,6 procenta. Ekonomika vytvořila kolem 210.000 pracovních míst, což je ale výrazně méně, než se čekalo. Ve své zprávě to dnes oznámilo americké ministerstvo práce. Nová varianta koronaviru přitom nyní vyvolává obavy, že ekonomické oživení by se mohlo zpomalit.
img

Podpoří NFP americký Fed v utahování❓

02.12.2021 V pátek ve 14:30 bude zveřejněn oficiální report z amerického pracovního trhu. Přestože tato data jsou vždy podrobně sledována, tak tentokrát by jejich výsledky mohly mít ještě vyšší váhu než obvykle. Z posledních vyjádření představitelů Fedu je patrné, že by se americká centrální banka mohla rozhodnout utahovat měnovou politiku rychleji, než zveřejnila na svém minulém zasedání. Vývoj na trhu práce je zásadním faktorem, na který se Fed soustředí a může o dalším vývoji měnové politiky rozhodnout.
img

Ničivě drahý plyn: několik poučení z plynového vývoje. Plyn v EU je opět u hranice 100 eur za megawatthodinu

01.12.2021 Plynová krize EU sice v posledních dnech mediálně ustoupila dalšímu z comebacků covidu, ale zažehnána není. Vždy třeba zrovna včera burzovní cena plynu v EU vyhoupla zpět na 100 eur za megawatthodinu. Tedy na více než pětinásobek hodnot běžných před pandemií. Nepochybně už nyní si ale lze vzít z plynové krize několik poučení.
img

Ranní okénko - Český PMI, HDP a inflace v eurozóně

01.12.2021 Z českých ekonomických dat je dnes na řadě index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru (PMI) a odpoledne Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu. Listopadový PMI výsledky již dorazily také pro regiony Číny, což investorům slouží jako další dílek skládačky k posouzení, v jakém stavu se nachází globální ekonomické oživení. Tamní PMI v průmyslu mírně poklesl z 50,6 na 49,9 bodů, přičemž trh čekal stabilitu.
C:\fakepath\eurusd-30112021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 30.11.2021

30.11.2021 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden růstem a smazaly část pátečních ztrát způsobených zprávou o nové variantě koronaviru nazvané omikron. Investory částečně uklidnily komentáře amerického prezidenta Joea Bidena k omikronu. Dařilo se hlavně technologickým firmám.
C:\fakepath\trader-29112021-54-zm.jpeg

Forex: Americký dolar roste ke koši měn, protože obavy z omikronu se zmírňují

29.11.2021 Americký dolar dnes posiluje ke koši měn. Obavy z nové varianty koronaviru nazvané omikron ustoupily a vlády po celém světě se snaží získat další informace k nové variantě a jejímu dopadu.
img

Investoři do zlata mají s rostoucí inflací vyhlídky na příjem

22.11.2021 Rally začala den po skončení listopadového zasedání Fedu. Oznámili, že ke konci měsíce začnou snižovat akumulaci svých aktiv ve výši 120 mld. USD a že měsíční snížení bude celkem 15mld. USD a snižování bude pokračovat, dokud nedosáhnou nuly. A zároveň bylo ve shodě s ECB a Bank of England zdůrazněno, že úrokové sazby by měly zůstat extrémně flexibilní.
img

Za levnými nákupy do Polska. Čtvrteční prudké zvýšení úroků ČNB Čechům rekordně zlevnilo nákupy v Polsku

07.11.2021 Česká koruna v pátek zakončila obchodování na nejsilnější úrovni vůči polskému zlotému v celé novodobé historii. Je nyní, o tomto víkend, vůči polské měně nejsilnější od v 90. let, kdy jak Česko, tak Polsko procházely transformačním období. V rámci transformace Česko přijalo režim volného plovoucího kursu v květnu 1997, Polsko pak v dubnu 2000.
img

Zvýšení minimální mzdy o 1000 korun je chybou, může podvázat ekonomické oživení. Současné také působí inflačně

05.11.2021 Minimální mzda stoupne od příštího roku o tisíc korun na 16 200 korun. Tedy o osm procent. Průměrná mzda přitom poroste jen tempem pěti procent, jak vyplývá z říjnového šetření České národní banky mezi tuzemskými i zahraničními analytiky. Minimální mzda by tak podroste tempem citelně rychlejším než mzda průměrná. Jinými slovy, stát firmy a podniky a další zaměstnavatele nutí zvýšením minimální mzdy přidávat nejhůře placeným zaměstnancům citelně výraznějším tempem, než jakým jsou připraveni přidávat v průměru svým zaměstnancům jako celku.
C:\fakepath\investice investor.jpg

Průzkum: Drobní investoři i při rostoucích obavách vyčkávají

26.10.2021 Na 66 procent českých a 56 procent světových drobných investorů ponechává svoje portfolia beze změny i v situaci, kdy rostou obavy z inflace a slábnoucího ekonomického oživení. Růst cen v ekonomice přitom nyní považuje za hlavní hrozbu pro svoje investice polovina Čechů. Ukázal to pravidelný čtvrtletní průzkum Retail Investor Beat společnosti eToro mezi 6000 respondenty ve 12 zemích včetně ČR.
img

Polská měna je vůči koruně právě teď nejslabší v novodobé historii, Čechům tak nebývale zlevňují nákupy v Polsku. Berou útokem obchody s nábytkem či potravinami

22.09.2021 Česká koruna se právě nyní obchoduje na nejsilnější úrovni vůči polskému zlotému v celé novodobé historii. Je vůči polské měně nejsilnější od v 90. let, kdy jak Česko, tak Polsko procházely transformačním období. V rámci transformace Česko přijalo režim volného plovoucího kursu v květnu 1997, Polsko pak v dubnu 2000.
img

Ranní komentář: Čínské akcie znovu pod tlakem, západní trhy se drží

13.09.2021 Minulý týden přinesl hned několik zajímavých fundamentů, v čele se zaseádním ECB, která naznačila, že je připravena zmírnit tempo svých měsíčních nákupů dluhopisů. Reagovala tak na ekonomické oživení a hlavně na růst inflace, která se v eurozóně dostala na 3 %. Euro ale v minulém týdnu i tak mírně ztrácelo vůči dolaru, kterému pomáhal risk-off sentiment a mírně negativní nálada na akciových trzích, které klesaly napříč většinou regionů.
C:\fakepath\moodys rating 1710.jpg

Moody's: Emise islámských dluhopisů letos poprvé po pěti letech neporostou

10.09.2021 Objem nových emisí islámských dluhopisů, nazývaných sukuk, v letošním roce poprvé po pěti letech silného růstu mírně klesne nebo bude stagnovat, protože růst cen ropy snížil potřebu vlád zemí z Perského zálivu získat dodatečné finance. Vyplývá to ze zprávy agentury Moody's. Za celý rok má celková emise sukuků činit 190 až 200 miliard USD (4,1 bilionu až 4,3 bilionu Kč). Loni činila rekordních 205 miliard USD.
C:\fakepath\eurusd-10092021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.9.2021

10.09.2021 Americké akcie včera oslabily. Pozitivní statistika amerického trhu práce umírnila znepokojení, že ekonomické oživení zpomaluje. Zároveň ale umocnila obavy z toho, že americká centrální banka (Fed) zpřísní svou měnovou politiku dříve, než se očekávalo.
img

Forex: ECB slovně ocení lepší ekonomickou situaci, na nějakou akci si ale počkáme

09.09.2021 Hlavní událostí dnešního dne je zasedání ECB k měnové politice. Centrální bankéři zřejmě ocení současnou lepší makroekonomickou situaci, mohou oznámit záměr postupně ukončovat program pandemického odkupu aktiv (PEPP) během Q2 21. Podmínky financování na trzích zůstávají příznivé. Tapering ale předpokládáme až v příštím roce.
img

📈 Natgas vystoupal nejvýše od roku 2014❗

08.09.2021 Během dnešní seance vystoupaly ceny plynu téměř o desetinu a dosáhly na nejvyšší úrovně od roku 2014. Růst ceny podporují obavy o dostatečnou nabídky plynu na trhu v blížící se zimní sezóně. Hurikán Ida měl negativní vliv na budování zásob plynu a těžba zůstává relativně omezená. Můžeme se tak dočkat další rally s blížící se topnou sezónou. K růstu cen přispívá ekonomické oživení. Plyn se mimo jiné používá k produkci elektřiny, která v posledních dnech vystoupala na historické úrovně. Aktuálním problémem je také bezvětří v severní Evropě. Větrné turbíny stojí a výpadek jejich generátorů nahrazuje ve velkém právě zemní plyn.
img

BREAKING: CAD příliš nereagoval na rozhodnutí BoC o sazbách

08.09.2021 Bank of Canada ponechala dle očekávání úrokové sazby beze změny na úrovni 0,25 %. Na C$2 mld. týdně zůstal také program nákupu aktiv po redukci programu o C$1 mld. na minulém zasedání. Centrální bankéři očekávají, že ekonomika v druhé polovině roku 2021 posílí, a to i přes riziko další vlny koronaviru a problémy dodavatelských řetězců. Dle bankéřů disponuje kanadská ekonomika přebytečnou kapacitou a ekonomické oživení stále potřebuje podporu měnové politiky. Banka bude ekonomiku podporovat do doby, než bude dosaženo 2% inflačního cíle a bude zajištěn trvale udržitelný růst. Na základě červencové projekce by k tomu mělo dojít v druhé polovině roku 2022. Po dnešním zasedání byl zveřejněn pouze zápis. Nedočkali jsme se nových projekcí ani tiskové konference.
img

Inflace v České republice

06.09.2021 Dle ekonomické předpovědi, kterou v květnu 2021 vydala organizace OECD, by se HDP v roce 2021 mělo zvýšit na 3,3 % a příští rok vzrůst na 4,9 %. Zpráva naznačuje, že mezi důvody pomalého ekonomického oživení patří výrazné šíření koronaviru, vysoká míra úmrtí na toto onemocnění (v porovnání s jinými zeměmi ze skupiny OECD) i pomalé očkování v zemi.
img

Ranní okénko - Ceny výrobců zůstávají zvýšené, trh vyčkává měsíční statistiku z amerického trhu práce

02.09.2021 Po včerejším slabém růstu zaměstnanosti v USA – report ADP skončil výrazně pod odhady – je dnes na řadě další údaj z tamního trhu práce. Tentokrát dorazí týdenní statistika počtu nových a pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Trh očekává nepatrné zlepšení. Jedná se ale o relativně volatilní ukazatel, a tak by případné překvapení nemělo mít výraznější odezvu na finančním trhu. K citelnějšímu poklesu počtu žádostí by mohlo dojít v druhé polovině září, protože přestane platit řada pandemických podpůrných programů pro nezaměstnané. Otázkou je, zda následně uvidíme také klesající trend volných pracovních míst.
img

BREAKING: Powell řekl, že utahování by mohlo začít už v tomto roce

27.08.2021 Dlouho očekávaný text projevu guvernéra Fedu Powella v rámci sympózia Jackson Hole byl právě zveřejněn. Aktuálně guvernér pronáší svoji řeč. Zde jsou hlavní body jeho projevu:
img

Polská měna je vůči koruně teď nejslabší od roku 2000, Čechům tak nebývale zlevňují nákupy v Polsku. Berou útokem obchody s nábytkem či potravinami

26.08.2021 Jeden polský zlotý lze podle aktuálního kursu pořídit pouze za zhruba 5,60 koruny. Polská měna je tak pro Čechy nejlevnější za celou dobu minimálně od roku 2000. S krátkou výjimkou konce léta roku 2011. Tehdy byl polský zlotý srovnatelně levný jako dnes. Třeba v dubnu 2015 se ale prodával za bezmála sedm korun. Slabá polská měna zvýhodňuje nákupy zejména Čechům v polském příhraničí, kteří tak právě díky extrémně výhodnému kursu vyrážejí k severnímu sousedovi na nákupy ještě houfněji než běžně.
C:\fakepath\eurusd-24082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 24.8.2021

24.08.2021 Akcie ve Spojených státech zahájily nový týden růstem a index Nasdaq uzavřel na novém rekordu. Vliv na to mělo oznámení, že americký Úřad pro kontrolu léčiv (FDA) plně schválil k použití vakcínu proti covidu-19. Dařilo se také energetickým společnostem díky růstu cen ropy.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Americký dolar po nejnovější statistice oslabuje ke koši měn

23.08.2021 Americký dolar dnes oslabuje, když minulý týden vykázal svůj nevyšší týdenní růst za více než dva měsíce. Investoři jsou více nakloněni rizikovějším investicím, protože slabší statistika ze Spojených států naznačila, že centrální banka USA (Fed) pravděpodobně rychle nezmění svoji současnou uvolněnou měnovou politiku.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar kvůli obavám z mutace delta stoupl nejvýše za devět a půl měsíce

20.08.2021 Americký dolar dnes posiluje ke koši světových měn a dostal se až na nejvyšší hodnotu za devět a půl měsíce. Později však převážnou část zisků smazal a jeho kurz se stabilizoval. K růstu pomohly americké měně obavy, že koronavirová mutace delta by mohla podkopat globální ekonomické oživení, a to v době, kdy centrální banky začínají uvažovat o rušení stimulačních opatření zavedených v době pandemie.
C:\fakepath\Izrael.jpg

Izraelská ekonomika ve 2. čtvrtletí výrazně oživila, HDP stoupl o 15,4 pct.

16.08.2021 Izraelská ekonomika ve druhém čtvrtletí výrazně oživila po úspěšném rychlém zahájení očkování proti covidu-19, které umožnilo otevřít hospodářství. Hrubý domácí produkt (HDP) se v ročním přepočtu zvýšil o 15,4 procenta, když v prvních třech měsících roku naopak klesl. Přispěl k tomu vysoký nárůst vývozu, výdajů spotřebitelů a investic. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil izraelský statistický úřad.
C:\fakepath\ceskakoruna.jpg

Bankovní asociace zlepšila odhad letošního růstu ekonomiky na 3,4 pct.

12.08.2021 Česká bankovní asociace (ČBA) v nové prognóze očekává na základě odhadů ekonomů českých bank, že ekonomika letos stoupne o 3,4 procenta. Příští rok by měl růst ekonomiky zrychlit na 4,5 procenta. Asociace o tom dnes informovala na tiskové konferenci. V květnové prognóze asociace počítala letos s růstem hrubého domácího produktu o 3,3 procenta a příští rok s růstem o 4,3 procenta.
C:\fakepath\eurusd-10082021-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 10.8.2021

10.08.2021 Americké akciové indexy Dow Jones a S&P včera klesly ze svých rekordních maxim. Mohly za to hlavně ztráty energetických firem, protože růst počtu nově nakažených covidem-19 vyvolává obavy o další vývoj poptávky po ropě. Technologický index však vzrostl.
img

Solidní výhled i cílová cena akcie. ČEZ však bude muset čelit výzvám

05.08.2021 Energetický gigant ČEZ se v průběhu koronavirové pandemie projevil jako stabilní společnost, která má před sebou poměrně optimistické období. Na druhé straně bude muset čelit některým výzvám, které souvisí s plánem Evropské komise na stále razantnější snižování emisí skleníkových plynů.
C:\fakepath\spanelsko 123.jpg

Ve Španělsku se prudce snížil počet nezaměstnaných, klesá už pět měsíců

03.08.2021 Ve Španělsku se v červenci proti předchozímu měsíci snížil počet nezaměstnaných o 5,47 procenta. Je to nejprudší meziměsíční pokles od roku 1996, kdy se údaj začal zveřejňovat. Oznámilo to dnes španělské ministerstvo práce. Počet nezaměstnaných klesá už pátý měsíc po sobě, a to navzdory opětovnému nárůstu onemocnění covidem-19 díky po uvolnění protipandemických opatření.
img

Ranní okénko - ČNB pravděpodobně opět navýší sazby

02.08.2021 Tento týden ČNB patrně opět navýší hlavní úrokovou sazbu. Dále dorazí měsíční data z tuzemské ekonomiky za červen. Ucelí tak pohled na druhé čtvrtletí, během kterého ekonomika vzrostla významně nižším tempem (o 0,6 % k/k), než se očekávalo (konsensus 2,0 % k/k). Zajímat nás bude především výsledek průmyslové výroby, respektive dopady komplikací na nabídkové straně. V tomto ohledu přinese důležitý update červencový PMI průzkum ve zpracovatelském průmyslu, který vyjde dnes v 9:30. Další v pořadí je údaj o státním rozpočtu ke konci července. Z globální ekonomiky tento týden dominuje měsíční report z amerického trhu práce – dle odhadů akcelerovalo nabírání zaměstnanců a míra nezaměstnanosti poklesla na 5,7 %. V Evropě budeme sledovat především německý průmysl a tovární objednávky.
Související klíčová slova: Střední Evropa | Počet nakažených koronavirem | Export do Číny | Ministr spravedlnosti | Měsíčník finančních trhů | Propad ekonomiky | Výnosy dluhopisů | Akcie Sony | Růst v eurozóně | Realitní trh | Drahá elektřina | Uvolněné měnové politiky | Oilprice.com | Euro k americkému dolaru | Obsluha státního dluhu | BHS expres | Hodnota společnosti | Proočkování populace | Dlouhé pozice | CECEEUR | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Zveřejněné údaje | Míra nezaměstnanosti v USA | Vývoj | Obchodní platformy | Výkonnost dolaru vůči koši hlavních světových měn | Jakub Seidler | Češi | Dolarový index DXY | Data z trhu práce | Allianz | Daimler | Panevropský index | Pesimismus | Globální růst | Pandemická opatření | Archegos Capital | Silná rezistence | IW | Pokračování růstu | Jana Steckerová | Česká ekonomika letos | Volatilní | Obchodní nástroje | Zdražovat | Přetrvávající vysoká inflace | Čistý zisk bank | DPH | Americká automobilka | EUR | P/E poměr | FDA | Spotřebitelské výdaje | Ropná zařízení v Saúdské Arábii | Makléřská společnost | Bundesbank | Outperform | Standard & Poor's | Globální dluhopisový index | Vývoj ceny zlata v USD za unci | Levné peníze | Vít Hradil | Kalifornie | Cíl hospodářského růstu | Průzkum | Accenture | Hlavní úrokové sazby | Australský dolar | Itálie | Michal Stupavský, CFA | Program nákupů dluhopisů | Stoxx | Stavební produkce | Take Profit | Emise islámských dluhopisů | Snižování nákupu aktiv | Epidemická situace | PEPP | Vývoj ceny zlata | PMI v eurozóně | Varianta omikron | Akcie firmy | Texas | Index pražské burzy PX | Obchodníci | Společnost Avast | Německé průmyslové objednávky | Očekávání | Další růst | Tony Christoforou | Korelace | Vyhlášení nouzového stavu | Finanční injekce | Jüan | Závislost na Rusku v oblasti energií | Bezpečný přístav | Evropské centrální banky | Státy eurozóny | Nikl | Zajištění proti riziku | Cena severomořské ropy | Chile | Evropské země | Pozitivní nálada | EUR/JPY | Goldenburg Group | Londýnské burzy | Zasedání ČNB | Veřejné finance | Kansas City Southern (KSU.US) | Schodek státního rozpočtu | Pokrok ve vývoji | Oživení ekonomiky | Stimulační balíček | Trh práce | Americký akciový trh | Evropská komise | Stephen Brennock | Pro investory | Brent | Nulový úrok | Aktivita v podnikatelském sektoru | Investice | Americký dolar dnes | Britská centrální banka | DXY | Aktuální kurzy měn | Rozvolnění | Geopolitické riziko | Saldo běžného účtu | MACD | Potenciál | Support | Dluhopisový fond | Globální dluhopisové trhy | Podnikatelské aktivity | Lednová inflace | Úsporný balíček | Index aktivity | Česká měna dnes | Dění na světových burzách | Tomáš Kolomazník | Sentiment v ekonomice | Škoda Auto | ADP report | Kryptoměna Bitcoin | Ifo | Argos Capital | Prodeje nových aut | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Tvorba pracovních míst v USA | Šéf Fedu Powell | NYSE | Intervence | Výkon ekonomiky | E.ON | Cenově mzdová spirála | Asijské měny | Experti | Počáteční zisky | LNG terminály | Veřejný dluh Británie | Rekord | Nižší sazby | Obchodovat na burze | Raiffeisenbank | Znovuotevření čínské ekonomiky | Bitcoiny | Rozvíjející se země | Návrh zákona | Madrid | Maloobchodní tržby v Číně | Russell 2000 | Evropské měny | Nákupy aktiv | Zlato a bitcoin | Creditas | Zvýšení minimální mzdy | Důvěra v ekonomiku | Upisovat nové akcie | Největší světová ekonomika | Objem ropy | Banka Goldman Sachs | Společnost Apple | IHS | Pokles zisku | Zákon o vnitřním trhu | Reálné příjmy domácností | Český statistický úřad | Impuls | Kolaps HDP | EUR/USD | Obchodní bariéry | Bruno Le Maire | Oživení čínské ekonomiky | Evropské PMI | Nezaměstnanost v Česku | Dění ve světě | Výhled globálního růstu | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Měny rozvíjejících se ekonomik | Klid | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Reality | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Švédská koruna | Strach | Český průmysl | Cena bitcoinu | ČNB úrokové sazby | Prodeje aut | Obchodování na burzách | SOK | Omezení výplaty dividend | Wolters Kluwer | Konkurenti | Index euro | Price Action | Akcie společnosti | Chování trhu | CSI 300 | Aktuální vývoj | Benchmark | Cena pšenice | Rostoucí výnosy | Federální rezervní systém (FED) | Kabinet | Lagardeová | Nejvyšší soud | Pandemická krize | Měnové zasedání | Cenné papíry | Graf EURUSD | Americké ekonomiky | Výnos | P/S | Celosvětová poptávka po ropě | Maloobchodní tržby | Trh s nemovitostmi | Standard & Poor's 500 | PBOC | Měnový pár USD/JPY | Soukromá spotřeba | IHNED | Asijské akcie | Akcie těžařů | Delta | Dlužník | Reálné ekonomiky | Vývoj na trzích | Index výroby | Šéf Fedu | Objem nových emisí | Plyn v EU | Širší index S&P 500 | Růst sazeb | Rozhodnutí o sazbách | Reddit | Zkrocení inflace | NLI | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Index DOW | Import | Jestřábí komentáře | Exchange | Patria Online | Alcoa | Forexový trh | Největší ztráty | Nasdaq Composite | Cenový skok | Státní dluh | Avast | Vyšší úrokové sazby | Commodities | Dedolarizace | Společnost Sentix | Indexový fond | Směřování měnové politiky | Americký maloobchod | INR | Jeden dolar | Problém s dodávkami plynu | Sazby na dluhopisech | Značka Gucci | BREAKING | Propad cen | Home office | Největší světové ekonomiky | Údaje o hrubém domácím produktu | Vývoz LNG | Eurové příjmy | Středoevropské měny | Nejbohatší | Plány | Index DXY | Anglie | Investiční výhled | Platební neschopnosti | Cestování | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | CISCO | Německý export | Investovaný kapitál | Nastavení úrokových sazeb | Sentiment na trhu | JPY | Dollar Spot Index | Coca-Cola | Kč/USD | Parag Agrawal | Premiéři zemí Evropské unie | Nejvýraznější růst | Mutace omicron | Tiff Macklem | Odhad HDP | Myšlenkové schéma | Ekonomický sentiment | MWh | Projekce | Kontrakce | Total | Čínské úřady | Nízké úrokové sazby | Peníze | Rezistence | Robert Wyrick | Maďarsko | Infekce Covid | Portfolio | Robert Habeck | Zpracovatelský sektor | Ukazatel | Snaha Fedu | Tvorba pracovních míst | Henkel | O2 | Francie | Dolar roste | Měnověpolitické zasedání Fedu | Průmyslové zakázky | FedEx | Americká lehká ropa WTI | Nestlé | Růst akciových trhů | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | Návrat růstu cen na cíl | Certifikáty | CNBC | Medvědí trh | Prognóza | FTSE 100 | Pevné terminály | Plyn | Histogram | Finanční instituce | TRY | Česká zbrojovka | Kristina Hooper | Čínský celní úřad | Saxo Bank | Ekonomický balíček | Běžný účet platební bilance | Investiční strategie | Next Finance | Nikkei | Fondy soukromého kapitálu | Solární energie | Americký Fed | Představitelé ECB | Vakcíny proti koronaviru | Globální hospodářský růst | Ropa WTI | Globální akciové indexy | Výkon | Snowflake | Moderna | Bankovní rada ČNB | Souhrn finančních trhů | Data z tuzemské ekonomiky | Mezinárodní agentura pro energii | Výrobní sektor | SRI | Posilování eura | Oslabení jüanu | Představitelé ČNB | Bankovní domy | Minimální mzda | Admirals | Brexit | Varianta koronaviru | ZEW index | Devalvace měny | West Texas Intermediate (WTI) | Achim Wambach | Světová zdravotnická organizace (WHO) | Výhled poptávky | Dolar dnes | Obchodní týden | EURUSD | Burzy | Norwegian Cruise | USD/EUR | USD/BRL | Ceny elektřiny | Americký prezident Joe Biden | Robinhood | Izraelská ekonomika | Odliv kapitálu | Globální akciové valuace | Bond | Včerejší obchodování | Cash flow | Důvěra investorů | Koruna | Posílení koruny | Velká krize | Export | Prezident institutu ZEW | Dluhopisový index | Index STOXX Europe | Deník N | Britský premiér | Výnos desetiletého dluhopisu | Petr Javůrek | Cena ropy brent | Prodej automobilů | Mitsubishi UFJ | Trh práce v EU | Data o vývoji HDP | Vládní opatření | Centrální banky USA (Fed) | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Obchodní tipy | Ropná zařízení | Prodejní ceny | Obchodní platformy Metatrader | Zpráva | Obchodní platforma | Trh s ropou | Finanční domy | Unie | Představitelé Fedu | Fialova vláda | Ekonomická aktivita | Kofola | Úvěry v eurech | Měnový fond | Software pro online život | Ahold Delhaize | Inflační spirála | Firemní úvěry | Země G20 | Xiaomi | Britská banka Barclays | Tovární objednávky | Výrobce větrných turbín | UniCredit Bank | Zasedání FOMC | Kapitál | MT5 Supreme Edition | Cestovní ruch | P.A. | Klesající trend | Elon Musk | Oživení trhu | GBP/USD | Zvýšení sazeb | Roční zhodnocení | Růst výnosů | Panevropský akciový index | Investovat | Hrubý domácí produkt (HDP) | Technologické společnosti | Měnový pár EUR/USD | Nervozita | Snížení DPH | Goldenburg | Hospodářský institut | Míra zisku | RWE | Skupina OPEC+ | Šíření nemoci | Caterpillar | MT5 | Viry | Vývoj objemu ropy | High | Jeffrey Sachs | Bankroty | 1 milion | Stratégové | Axi | Výrobní ceny | Performance | Pandemický program odkupu aktiv | Světový obchod | Eurové úvěry | Bundesbanka | Kurz jüanu | Komoditní fondy | Bydlení | Lepší výsledky | EUR/CZK | Zájem investorů | Očekávání analytiků | Bitcoin | Čínská poptávka po ropě | Commodity Futures Trading Commission | Dostatek hotovosti | CO2 | Zpochybnění výsledku | Posilování české koruny | FANG | Makrodata | Čínští výrobci | Strategie Česká republika | Investoři | ACCA | Bohemia Energy | Disney | Radar Tradera | Výnosy z amerických dluhopisů | ex | Dobré výsledky | Podnikové dluhopisy | Nejistoty | Nejnovější výsledky | Očkování proti covidu | Kypr | Průmyslová výroba v Itálii | Negativní sentiment | Investiční | Evropská měna | MFČR | Britské banky | Reálné mzdy | Nákupní apetit | Inflační čísla | Asociace | Index PPI | Obchodní plán | MSCI Emerging Markets | Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie | Růst dovozu | Zisk | Tlaky na růst mezd | Budoucnost | Banka Creditas | Peso | Evropský statistický úřad Eurostat | Komoditní měny | James Bullard | Hlavní úroková sazba | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Jak investovat do zlata | Údaje o průmyslové výrobě | EUR Index | Výnosové křivky | Index KOSPI | Bank of England | Airbnb | Zveřejnění zprávy | Kanada | Summit G7 | VIG | Onemocnění | Tiskové agentury | Poptávka po ropě v Číně | Zápis z posledního zasedání | Stimuly v USA | Vlna epidemie | Energetický gigant | Česká měna | Objem exportu | Kurz české měny | Funkční období | Čínské hospodářství | Ekonomiky zemí Perského zálivu | Čínské banky | Kč/EUR | České koruny | Jemenští povstalci | Makroekonomické ukazatele | Analýzy | Německý hospodářský institut | Americký S&P 500 | Doporučení | Propad | Zasedání Evropské centrální banky | Členské státy | Dánská společnost | Invesco | Morningstar | Zavádění odvodů | Platby na eura | Demokraté | HeidelbergCement | Německý DAX | Důvěra domácností | Hlavní události | Brusel | Patria | Akcie firem | Aktuální kurzy | Obchodování s dluhopisy | UnitedHealth Group | Dluh Británie | Úrok | Evropské ekonomiky | Alena Schillerová | Implikace | Videokonference | Investiční společnost | Statistika z USA | Agentura Reuters | Obchodní ředitel | Polský zlotý | Evropské akcie | Spotřebitelský sentiment | Provozovatelé výletních okružních plaveb | Očekávání investorů | Pokles vývozu | Bohatý | Nvidia Corp | Výrobce léků | Rizikové měny | Report ADP | Nejistota | Růstové akcie | Zájem o dolar | Huawei | Josef Dudek | Dluhopisové výnosy | Investice do ropy | Zvýšení úrokové sazby | Warren Buffett | S&P | Evropská data | Obchodování | Zvýšení daní | Rizikovější měny | Slabý dolar | Americká centrální banka | Signál k prodeji | Tisková konference ECB | Rekordní růst | Statistický úřad | Spotřebitelské ceny v USA | Nákupy dluhopisů | Thyssenkrupp | Provident Financial | ZEW | Devalvace | Riziko stagflace | Severní křídlo | JDE | Ropovod | Archegos | Ceny zboží | Zahraniční investoři | Zasedání OPEC | DAX | Covid | Rostoucí trend | Eurostat | Prezident | Finanční krize | Všechny akcie | Oanda | Ruský rubl | Deflace | Daňový poplatník | Kristalina Georgievová | Investiční aktivita | TLTRO III | Růst inflace | Nová německá vláda | Cena povolenek | Beiersdorf | Turecká lira | Apple | Investiční banka | Larry Kudlow | Důvěra v tuzemské ekonomice | Pokles cen ropy | Sójové boby | Praha | Berkshire Hathaway | Jan Švejnar | Japonské ministerstvo financí | Tržní úrokové sazby | 3M | Opatření | Dividendové strategie | Růst akcií | Andrea Cicione | Oživování ekonomiky | Dnešní data | Analýza transakcí | Odhad inflace | Firmy | Zadlužování | Ztráty | Podíl nezaměstnaných | Budoucí vývoj | Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti | Investment management | FXstreet.cz | Nástroj | Kurz dolaru | Výsledky | Accumulate | Pandemie nemoci | HUF | Inflace v Česku | Supreme Edition | Inflační tlaky | Státy Evropské unie | Siemens | Minulá výkonnost | Maloobchodní prodeje | Cena ropy WTI | Bank of America | TIM | Oživení z pandemie | Petr Lajsek | Sazby na hypotékách | Silný dolar | Informované zdroje | Retracement | Lukáš Baloga | Rystad Energy | Jozo Perić | Ekonomické ukazatele | Zůstatek | Stimulační opatření | OPEC+ | Pandemie nemoci COVID-19 | BHS | Makroekonomický výhled | Objem | Equity | Federální rezervní systém | Oživení v Číně | Cíl růstu HDP | Deprese | NFP data | Oilprice | Podnikatelská nálada | Očkování v USA | Snižování rizika | Trendová čára | Malajsie | Příležitosti k obchodování | Forum 2000 | Státní rozpočet | Hlavní indexy | Ceny cukru | Demokraté a Republikáni | Průmyslová výroba | Saxo | MMF Kristalina Georgievová | Pfizer | Posílení amerického dolaru | Covestro | Studie | Zvládnutí epidemie | Globální index vládních dluhopisů | Zadlužení | Průraz | Cena plynu | Premiér Andrej Babiš | Deficit | Trendový růst | Polsko | Kolaps | Rio Tinto | Ratingová agentura | ING | Francouzský ministr | Zbrojovka | Reakce trhu | Zpomalení růstu ekonomiky | Louise Dicksonová | Příjem díky dividendám | Cenová hladina | Česká republika | Kering | Hypotéky | Řízení rizika | Lukáš Kovanda | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | mBTU | Evropa | Úspory | Jackson Hole | Tvrdý brexit | HUF/EUR | Burze | USD/PLN | OPEC | Výroba v eurozóně | Stabilní výhled | Podvážení | Reálný HDP | Lednový efekt | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Johnson & Johnson | Ceny zemědělských výrobců | KB | Bezpečné útočiště | Čínský dovoz | Akcie včera | Program nákupu dluhopisů | Dnešní makroekonomické ukazatele | Pokles akcií | Maloobchod | Earnings | Český maloobchod | Zpomalení inflace | Index Bloomberg Barclays | Rostoucí obavy | Trump | Ochlazení zahraniční poptávky | Dow Jonesův index | Vládní pomoc | Prohloubení schodku | Akcie výrobce elektromobilů | Vládní intervence | Britský FTSE 100 | Silnější dolar | Podnikatelé | Ekonomická aktivita v eurozóně | Mexiko | Euro dnes | Vstupy | Obchodní strategie | Rystad | Akciové výnosy | GBPUSD | Čeští exportéři | ProCent | Akcie Komerční banky | Problémy se subdodávkami | Stříbro | USDCAD | Turecko | Přeprodané oblasti | Restriktivní opatření | Bank of Japan | USD/CZK | Změny klimatu | Podnikatelská důvěra | Snižování cel | LNG | Internet věcí | Pohyb koruny vůči euru | Aktivita ve zpracovatelském sektoru | Vývoj ceny zlata v USD | Americké akcie | BBC | Dodání likvidity | Moneta | Do čeho investovat | Dopad pandemie | MetaTrader | Mutace koronaviru | Bankovní rada České národní banky | Kongres | Moody's | Dění v USA | Pozitivní vliv | Vývoj měnového páru USD/JPY | Koncentrace | Dolar k japonskému jenu | Evropská ekonomika | Platby v bitcoinech | Negativní dopad | Kov | Asijské indexy | Zhodnocení kapitálu | Obchodníci s ropou | Trh s futures | Trh | Nárůst zásob | Komise | List Financial Times | CL | Východní Evropa | Války na Ukrajině | Konference FOMC | Erste Bank | Výkyvy | Investičníweb.cz | Výrazný růst | Měnová autorita | Fed | Dobrá nálada | Zahraniční obchod | Purple Trading Štěpán Hájek | Ekonomické škody | Index londýnské burzy | Eskalace | Korekce | Odkup vlastních akcií | Vývoz ropy | BCM Begin Capital Markets | Úrokový diferenciál | Tuzemští obchodníci | Nákup dolaru | Spotřebitelská důvěra v USA | Nové trhy | Buffett | Money management | Vývoj ekonomiky | Největší ekonomika světa | Kjódó | Pražské burzy | Kontroly na úvěry | Downtrend | Česká bankovní asociace | Zveřejnění výsledků | Hlavní index čínských akcií | Tržní výhled | Konkurenceschopnost | Globální recese | Averze vůči riziku | Yahoo | Oživení české ekonomiky | Firemní úvěry v eurech | Vývoz do Číny | Posílení dolaru | BofA | Stock | ANO | Americké zásoby ropy | Kupní cena | Finanční problémy | Obchodní systém | Americký trh | Rating | Trumpova administrativa | Dezinflace | Společnost XTB | Agentura S&P | Poskytování hypoték | Pozitivní zpráva | Ebury | SNB | Koronavirová pandemie | Microsoft | Trh dnes | Maxim Manturov | Příležitosti | Ceny v eurozóně | Bjornar Tonhaugen | Hodnota investic | Vládní dluhopisy | Data z USA | Obavy z růstu inflace | Tomáš Kudla | Mateusz Morawiecki | Inflační vývoj | Commission | Spotřebitelská inflace | Shortování | Akcenta | Srí Lanka | Libertex | Konsensus | Americký dolar vůči japonskému jenu | Pokles sentimentu | Trading Central | Long pozice | Kurz dolarů | PMI ve výrobě | Příjmy a výdaje | Celkový výsledek | Známý investor | Národní ekonomická rada vlády | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Markets | Vývoj eura | Index Nasdaq | Obchodní praktiky | Futures na DAX | Ministryně práce | IATA | Agentura AP | Evropská banka | Trendové linie | Objem obchodů | Komodita | Podpůrná opatření | Tomáš Pfeiler | Nifty 50 | Alokace | AA | Centrální banka | Andrew Bailey | Kurzy měn | Terminály na zkapalněný zemní plyn | QE | Závislost na Rusku | LYNX | GfK | Antivirus | Donald Trump | Čistý zisk | Odhadovaná cena | Jádrová inflace | Rizika | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Dluhopisový trh | Obchodovat | Zprávy o vakcíně | Navýšení sazeb | Maloobchod v únoru | Nesoulad | Zájem o investice | Nárůst objemů | Globální index | Eurový úvěr | Rizikovější investice | Graf indexu S&P 500 | Caixin | Merck | Zátěžové testy bank | Index frankfurtské burzy | Guvernér | Nedostatek mikročipů | Škrtání dotací | Markit | Škoda | CZK | Reuters | Ceny amerických akcií | Přebytek zahraničního obchodu | Unilever | Manažerka | Hrozba globální recese | BAML | Exponenciální klouzavý průměr | Baidu | Členské země | Prodávající | Meziroční růst spotřebitelských cen | Chevron | Kompozitní index | Hodnota realit | Vyhozené peníze | Depozitní sazba | Souhrnný index | Overbalance | Eskalace konfliktu na Blízkém východě | Měny zemí | Zásoby ropy ve Spojených státech | Předseda | Bankovní sektor | Tištění peněz | Utahování měnové politiky | Drahý plyn | Deutsche Boerse | Výkonný ředitel | EBITDA | Supercyklus | Ropovod TAL | J&T | Ropa | Jak na pravidelný příjem | DPA | Evropská unie | Boeing | TS Lombard | Adyen | Příkaz | HDP v USA | Ekonomiky | Projevy centrálních bankéřů | Nálada spotřebitelů | Indexy aktivity | Omezení dividend | Online prostředí | Fiskální stimul | Libra | Koronavirová krize | Eva Miklášová | Sukuky | Odhad letošního růstu | Vývoj úrokových sazeb | CFD | Centrální banky | Rekordní hodnoty | Členové kartelu OPEC+ | Nová data | Plovoucí LNG terminály | Cena akcie | Dnes na forexovém trhu | Pavel Sobíšek | Americké ministerstvo obchodu | Financovat | Prodeje domů | Index PCE | Čínské měny | Ztráta | Řecko | BRICS | Dividenda | Aktuální cena | Nálada investorů | Centrální banky světa | Návrat poptávky | Hodnoty měny | Index čínských akcií | Květnová inflace | Nový rekord | Zveřejnění výsledků hospodaření | Úroky | BCM Begin Capital Markets CY Ltd | Refinitiv | Akciové valuace | Americký průmysl | Portu | Cena | Silné oživení | Investiční banky | Předstihové ukazatele | Ekonomika rozvojových zemí | Býčí trh | ASML Holding NV | Letecká doprava | Air | Akcie dnes | Fed Funds Rate | Káva | Propad poptávky po ropě | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Vyšší daně | Defenzivní akcie | Podpůrný balíček | Akcie Pfizeru | Lloyds Banking Group | S&P500 | Poptávka po dolaru | Royal Bank of Scotland | Analytik Raiffeisenbank | Čínská ekonomika | Vyšší úroky | Ceny | Prudký pokles | Energetická krize | MetaTrader 5 | Reserve Bank of New Zealand | Finální odhad | ČNB | Krátkodobé investice | Česká inflace | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Bilance Fedu | Pokles | Míra nezaměstnanosti ve Spojených státech | Ohlédnutí | Výběr zisků | Globální inflace | Polská ekonomika | Investiční portfolia | Evropský akciový trh | Investice do S&P 500 | Charles Schwab | Dividendový výnos | Jan Vejmělek | Hedge | Rezervní měna | Server BBC | Jaderné elektrárny | EMA | Podnikání | Restrikce | Index ISM | Situace na trhu | Americká ekonomika | HDP | Obchodník | Portfolio manažer | PVM | COVID-19 | Data z reálné ekonomiky | Přirážka | Ropné velmoci | Guvernér ČNB | Problémy | Úroveň supportu | Sbor volitelů | BHS Timur Barotov | Index cen | Směnný kurz jüanu | Pablo Hernández de Cos | Čínská vláda | Index PX | EBIT | Pracovní síly | Daně | Investment Management | Cena za akcii | Kryptoměna | České HDP | Český stát | Zásoby ropy v USA | RRR | Dluhopisové investice | Momentum | Pozitivní sentiment | Vývoj ceny ropy WTI | Růst zisků | Zisky | Konglomerát | Současné ceny | Facebook | BNP Paribas | Historické rekordy | I-Trader | Globální ekonomika | Nancy Pelosiová | Rychlé ekonomické oživení | Výsledek zahraničního obchodu | Čínská měna | Jak investovat | Miliardy eur | Raiffeisenbank a.s. | Manažer Cyrrus | Trendy komodit | Vývoj HDP | Analytik J&T Banky | Cisco Systems | Akcie automobilky | Koronavirová situace | Americké akciové trhy | Delta Air Lines | Očekávání do budoucna | Společná měna | Global Economic Conditions Survey | Cena zlata | Německé podniky | Propady na akciových trzích | Světové obchodní organizace | Investiční fond | Výroba zpracovatelského průmyslu | Organizace zemí vyvážejících ropu | Euro | Vývoj měnového páru GBP/USD | Americké hospodářství | Rizikové averze | Trinity Bank | Breakout | Libertex Group | Růst cen | Rating vyšší | Philadelphia Fed index | Kryštof Míšek | Ředitelka Mezinárodního měnového fondu | Shopify | Milan Cutkovic | Asset management | MSCI World | Repo sazby | Důvěra v globální ekonomiku | IFO index | Dnes na trzích | Financování | Gigafactory | Debata | BioNTech | ČSÚ | Český ekonom | Vojtěch Benda | Zasedání RBA | Ursula von der Leyenová | Sinovac Biotech | Americký vládní Úřad pro energetické informace | Analytik Portu | Výrobce čipů | Měnový index | Americká lehká ropa | Pokles ekonomiky | Republikáni | USDJPY | Tovární objednávky v Německu | KSU | Globální poptávka | Investiční poradenství | Erste | ROCE | Kanadský dolar | Měny regionu | Premiér Babiš | ASX 200 | Rada ČNB | Obchodování na akciových trzích | Výsledky NFP | Freedom Finance | Průměrná mzda | Experimentální vakcína | Jitan Solanki | Nouzový stav | Short pozice | Poselství o stavu unie | Automobilka Tesla | Omikron | Tatry Mountain Resorts | Hospodářský růst | Koronavirové epidemie | Nové rekordy | Tržní sazby | Jak se stanovuje cena elektřiny | Posílení eura | Americké státní dluhopisy | Odhodlání | Akciová rally | WTI | LVMH | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | Fiskální balíček | Zpřísnění finančních podmínek | Shares | Silnější koruna | Pandemická situace | RBNZ | Data PMI | Americké maloobchodní prodeje | Obchodování CFD | Pfizer a BioNTech | Predikce vývoje | Americká měna | Vlády | Denní graf | Saúdská Arábie | Omezení těžby | Ziskovost | Bankéři | Týdenní tržní výhled | Sázet | Raiffeisenbank Vít Hradil | Cena ropy | Nižší výdaje | Liquid | Drobní investoři | Marže | Světová obchodní organizace (WTO) | Využití kapacit | Účet platební bilance | Automobilka Daimler | Domácí měna | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Ceny ropy Brent | Jack Dorsey | Předběžné výsledky | Pojišťovna VIG | Cenový vývoj | Kurz USD | Investoři do zlata | USD/CAD | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Zasedání měnového výboru | Eurový příjem | Signály | Zavádění odvodů na zaměstnance | Lira | Infineon | Rozpočty zemí | Bank of Canada | Rafinérie | Radim Krejčí | IHS Markit | Statistiky | Peněžní zásoba | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Korporátní dluhopisy | Růst průmyslu | SAP | Mayr-Melnhof | Dluhopisové trhy | Prodej starších domů | Diverzifikovat | Spolkový statistický úřad | FX | ZEW Achim Wambach | Zavedená cla | Technologický Nasdaq | Michal Stupavský | Purple Trading | RUB | Asociace certifikovaných účetních (ACCA) | Kurz | Market | Nezaměstnanost mladých | Unicredit | Retail Investor Beat | Pokles výnosů | Akcie na pražské burze | Institut německého hospodářství | Online život | Cena ropy klesá | BH Securities | Úspěšný týden | Mnichovský ekonomický institut | Ekonomka Raiffeisenbank | Finanční situace | Konsensus trhu | Deficit státního rozpočtu | Merkelová | Investujte | Ekonomický poradce | Pravidelný příjem | Měď | Ekonomický institut | Proinflační | Mitsubishi UFJ Research | Platforma | Rozvíjející se trhy | AUD | Globální finanční krize | Členové kartelu OPEC | Bankovní unie | Západní ekonomiky | Ekonomické uzavírky | Aktivita v podnikatelském sektoru eurozóny | Uhlí | Negativní zprávy | Predikce | Fibo | Německý vývoz | Tomáš Raputa | Pokles cen akcií | Propad cen akcií | Nejlidnatější země světa | Dow Jones | Softbank | Ekonomické krize | Index VIX | Hospodářství | Nálada na trhu | Oslabení | Schwab | Úrokové sazby na hypotékách | EV | Nakupovat nemovitosti | Riziková aktiva | Referendum | Počet nakažených koronavirem ve Spojených státech | MarketBross | Dnešní údaje | Pozice spekulantů | Výhodný nákup | Intermediate | Globální akciový index | Hodnota indexu | Další posilování | Centrální banky USA | Zasedání ECB | Portfolia | Fresenius Medical | Růst důvěry | Převis | Postavení dolaru | Conseq Investment Management | Vysoká cena | NN Group | Expert | Deutsche Lufthansa | Koronavirové krize | Dopady koronavirové pandemie | Tlak na růst inflace | Vývoz | Energetické firmy | Zprávy z pracovního trhu | Týdenní zpráva | Aktivity v eurozóně | Dlouhodobý vývoj akcie Kering | Montserrat Martínezová | Recese | BTCUSD | Likvidita | Nárůst zisků | Ropný gigant | Alokace investičních portfolií | ASML | Globální indexy | Renault | Americké firmy | Německý ZEW index | Chuť riskovat | Vývoj pandemie | CZK/EUR | Stimul | Růst globální ekonomiky | Napětí na Blízkém východě | Index Dow Jones | Sněmovna reprezentantů | Digitalizace | Dluhopisy horší kvality | Výhled na rok | Společnost IHS Markit | Kontroverzní britský zákon | Největší propad | Výrobní index | Stavební povolení | Silný americký dolar | Počet nových žádostí o podporu | Deflační tlaky | Silná konkurence | Koronavirové pandemie | Obchodní rozhodnutí | Růstový trend | František Táborský | Štěpán Křeček | Globální pandemie | Nálada na akciových trzích | Frank | Zisky společnosti | Ministři | Kapitálové výdaje | Matěj Široký | Negativní nálada | Zpráva amerického ministerstva práce | Kurz eura | Americké ministerstvo práce | Národní ekonomická rada vlády (NERV) | Investiční firmy | Dnešní zpráva | Joe Biden | Cap | Údaje z USA | Centrální banka USA | Čínské indexy | Vystoupení z EU | Polská průmyslová produkce | Buy | Ceny energií | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Fresenius SE | Makléřské firmy | Nejrychlejší vakcinace | Americké indexy | Globální HDP | Dávky v nezaměstnanosti | Snížení produkce | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | Trading | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Měnový kurz | Brent (OIL) | Čínský průmysl | Průmyslové ceny | Nezaměstnanost v USA | Prezident Donald Trump | CySEC | Kancléřka Angela Merkelová | Svíčkové formace | Technologický sektor | Soud | Abdalazíz bin Salmán | Eskalace napětí | Výkon amerického dolaru | Cena elektřiny | Summit Evropské unie | PMI indexy | Předpovědi | Etoro | Mince | Investiční stratég | Zásoby ropy | Maloobchodní tržby v USA | Světové ekonomiky | Ceny plynu | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Rating Británie | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Adidas | Produkty obchodované s finanční pákou | Dow Jones Industrial | Sankce | Summit EU | Americký dolar k japonskému jenu | Financování státního dluhu | Pandemie covidu-19 | Míra inflace | Manufacturing | Likvidní trh | Spotřebitelská důvěra | MMF | Biotechnologické společnosti | United Airlines | Průmyslová výroba v eurozóně | CNN | Náklady na úvěry | Ekonomický výhled | Nařízení | TradingView | Britský zákon | Vzestup ceny | Zvýšené napětí | Inflace v Německu | Scotiabank | Maloobchodní prodej | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Komerční banka | Obavy ze stagflace | KOSPI | Fed index | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Mizuho | Severomořská ropa Brent | Dnešní ekonomický kalendář | Německý index IFO | Zpřísnění měnové politiky | Výrobní PMI | Mezinárodní měnový fond | Japonská měna | Gold | Guvernér centrální banky | Vytvoření vakcíny proti koronaviru | Průmysl | Vakcinace v Evropě | Investovat do zlata | Lehká ropa WTI | Rychlé šíření viru | Druhá vlna koronaviru | Rekordní propad | Makroekonomická data | Tempo růstu | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Čínské firmy | Dolar vůči japonskému jenu | USD index | Akciový trh | Francouzská ekonomika | Continental | Pohonné hmoty | Biliony | Cena cukru | MSCI All Country World | Úrokové sazby | Silné euro | Bilion dolarů | Nejvyšší růst | ETF | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Měnový výbor | Moneta Money Bank | UnitedHealth | Saúdové | Pokles německé ekonomiky | Varování | Vývoz do Spojených států | Obchodní aktivity | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Long | WHO | Rally | Bankovní rada | KBC | Western Union Business Solutions | Komoditní index | Pojišťovna | Klíčový support | Cenové indexy | Zasedání České národní banky | Japonská ekonomika | Intesa Sanpaolo | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Osobní příjmy | Aktiva | Pokles inflace | Prodejní tlak | Evropský statistický úřad | Růst zaměstnanosti | Vývoj finančních trhů | Střední podniky | Problémy v dodavatelských řetězcích | Oživení poptávky v Číně | České měny | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Investiční možnosti | Výnosy z dluhopisů | Výsledky hospodaření | Dlouhodobý vývoj akcie | Tuzemský průmysl | Nárůst cen energií | Business | Eskalace konfliktu | Vladimír Pikora | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Purple Trading cTrader | Indikátory | Nejnovější statistika | Optimismus na trzích | Fundamenty | Slábnoucí dolar | Pokles cen | Hospodaření firem | Citadel | LPR | Nejrychlejší vakcinace v Evropě | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Tempo růstu ekonomiky | SP500 | Technologická společnost | YouGov | Peněžní trh | Rostoucí trendová čára | ČBA | Holubičí tón | Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny | Výsledky voleb | Fiskální politiky | Průmyslový sektor | Zdravotnictví | MSCI World Index | Podnikové investice | NZD/USD | Čínské akcie | Riziko ztráty | Economic | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Technologický pokrok | Diskontní sazba | Brazílie | Vývoj na finančních trzích | Sentix | Riziko negativních úrokových sazeb | Trhy dnes | Poměr rizika a výnosu | Post Oak Private Wealth Advisors | Indexy PMI | České státní dluhopisy | Pochybnosti | Index akcií | Bilance | Správní rada | Trinity | Stratég | Špatné zprávy | KSU.US | Prodeje automobilů | Zisky firem | Fond obnovy | Majetek | Ekonomika eurozóny | Alokace aktiv | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Sentiment | Zrychlení inflace | Životní minimum | Zhoršení pandemie | Bývalý ministr financí | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Britský zákon o vnitřním trhu | Největší pokles | Politika | Pinpoint Asset Management | Konkurence | Česká národní banka | Asociace certifikovaných účetních | Commodity futures | Letecké společnosti | Zvyšování úrokových sazeb | Čínský jüan | Vývoj akcie Kering | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Míra nezaměstnanosti | Šéfka MMF | Burzovní cena | Ben Laidler | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Dnešní seance | Americké futures | Yahoo Finance | MAM | Strach z inflace | Deutsche Telekom | Indikátory důvěry | Nike | Kompenzace | Forint | Koronavirus | Banco de Sabadell | Velká Británie | Německý průmysl | PLN/EUR | Výnosy amerických dluhopisů | Další vývoj | Banky na Wall Street | Zasedání FED | BASF | Spotřebitelská důvěra v Německu | Real Estate | Členové bankovní rady | Zlatá horečka | Setkání zemí OPEC | Optimismus investorů | Nálada | Geopolitická rizika | Letectví | Indie | J&T Banka | Investor | Měnové páry | Technologické akcie | Měnové politiky | Technologičtí giganti | Vnímání | Vliv na trh | Automotive | Index volatility VIX | Snížení základní úrokové sazby | Výprodej akcií | Hospodářská recese | Ekonomika | První zvýšení sazeb | Oxford Economics | Výnosová křivka | Průmyslový index Dow Jones | Ekonomická data | Historická maxima | Elektřina | CBS | WTO | Otto Daněk | Výrobní index PMI | Karanténa | Pandemický program | Proticyklické kapitálové rezervy | Commerzbank | Varianty koronaviru | Změny úrokových sazeb | Zhodnocení | Pracovní den | Jerome Powell | Inflační krize | Ministr energetiky | Americký kongres | Investice do zlata | Ceny zlata | Země eurozóny | Evropské akciové trhy | Vysoké zhodnocení | Výhled | AUD/USD | Timeframe | Index technologického trhu | Vinci | Americký akciový index | Úlevy pro banky | Komerční banky | Americké ministerstvo | Timur Barotov | Strach z koronaviru | Ceny mědi | Obchodní účet | Pád Bohemia Energy | Deriváty | Ethereum | Zápis Fedu | Economist | Vysoké ocenění | Roberto Azevedo | Pracovní trh | Oživení globální ekonomiky | Reálný obchodní účet | Indexy nákupních manažerů | Německá koalice | Propouštění | Trendové čáry | Tradeři | Zaměstnanci | Bankovní krize | Jaromír Gec | Varianta koronaviru omikron | Politika Fedu | Profit warning | Evropský trh | Ekonomika rozvojových zemí Asie | Finanční trhy | Sukuk | Nízké ceny ropy | Pandemická omezení | Oslabení čínské měny | Cyrrus | Dobrý výsledek | Komunistická strana | Expanze | Největší ekonomika | General Motors | Fondy | Dlouhodobý trend | Pomoc MMF | Komise pro cenné papíry | Walt Disney | Bílý dům | Komoditní trhy | MXN | ČEZ | Cenové hladiny | HDP Číny | USA inflace | Financial Times | USD za barel | Philips | Nikkei 225 | Počet nakažených | Velkoobchodní cena plynu | Obavy investorů | Vývoj měnového páru EUR/USD | Intel | New York | Investiční doporučení | LTRO | Retail Investor | GS | Saldo zahraničního obchodu | Krize | Výše mezd | Fresenius | Zajišťování | Investing | Depozitní sazba ECB | Německé tovární objednávky | Zotavení ekonomiky | Luxusní zboží | Zpřesněná data | Situace na trzích | Omezení produkce | Investiční sázky | G20 | Rohit Garg | CEO | Investiční bankovnictví | Oslabení dolaru | Pozitivní očekávání | Akcie ve světě | USD/JPY | Prezidentské volby | Dna | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Trhy | Dolarový index | Akciové trhy v USA | Výplata | Vývoj ceny ropy | Boj proti inflaci | Znovuotevření Číny | Obchodování odrazu | Americké výnosy | Ukazatele | Graf indexu | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | JAP225 | Ceny aktiv | HN | Investiční tituly | Burza | Úřad pro energetické informace | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Poradenství | Index MSCI | Guvernér Rusnok | Zadlužené Řecko | Rozvoj | Růst cen komodit | Klouzavé průměry | RBA | Asociace exportérů | Zákaz výplaty dividend | Šance | Capital Economics | Rozhovor | Spotřeba domácností | Transakce | Slabší dolar | Hodinový graf | Měny | CEE | Růst podnikatelské aktivity | Volby | Snížení úrokových sazeb | Vývoj koruny | Sezónnost | Růst cen potravin | Růst nezaměstnanosti | APME FX | Vzestup inflace | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | MNB | Profitovat | Glencore | Příjmy obyvatelstva | Energie | Rozjednané prodeje domů | Akcie Kering | Analytici společnosti | Michal Brožka | Prezidenti a premiéři | Pohonné hmoty v Česku | Inflace v březnu | Americké vlády | Značný pokles | DE30 | USDX | Cenový pokles | Fed dnes | Dividendy | Předsedkyně Evropské komise | Měna | Společnosti z indexu | Údaje o HDP | Rozhodnutí FOMC | Vytvoření vakcíny | Sazby | Silný pokles | Historie | Uvolnění měnové politiky | Futures trading | Kyperská investiční společnost | MSCI | Norská koruna | Portfolio manažer Cyrrus | Pozice dolaru | Konsolidace | Thomson Reuters | USD | Index podnikatelské aktivity | Walgreens | Ekonomické zotavení | Miliardy dolarů | SEB | Jednání ČNB | Finanční trh | Nové restrikce | Růst poptávky | Opatření na podporu ekonomiky | Velké ekonomiky | Nová vláda | Měnové podmínky | Risk On | Překoupené oblasti | Regionální měny | Eni | Sentiment na trzích | Světová zdravotnická organizace | ABN Amro | EIA | Přehled kurzů nejdůležitějších měn | Člen bankovní rady | Odhad letošního růstu ekonomiky | IPO | Rusko | Vysoké riziko | Ondřej Hartman | Ceny výrobců | Ekonomické aktivity | Miliardy USD | Poradce | Reálné úrokové sazby | Další růst sazeb | Vývoz z Číny | Pád Lehman Brothers | Výhled veřejných financí | Zkušenost | Společnost S&P Global | GBP/EUR | Signál | Írán | Zdražování | S/R zóny | NZD | Afrika | Síla amerického dolaru | Většinový podíl | Předstihové indikátory | Odhady růstu | Výsledkové sezóny | Nakažlivé varianty koronaviru | Domácí měny | State Street | EPS | ADP | Repo sazba | Přijetí eura | Kupní síla | Ministryně financí Alena Schillerová | Ocenění | Ropy | Vedlejší účinky | Malé zisky | Důvěra amerických spotřebitelů | Úspěšné obchodování | Nové žádosti o podporu | Varování před riziky | Podmínky půjčky | Míra úspor | Index S&P 500 (US500) | Obiloviny | Forex trader | Druhá vlna pandemie | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Propad akcií Kering | Větší riziko | Očekávané Earnings | Výdaje | Evropská komise (EK) | Porušení pravidel | Koruna posílila | Ekonomický dopad | Rafinerie | Společnost | Petr Dufek | Rezervní měny | Maloobchodní tržby v listopadu | Sázky | Futures na americké akcie | Podnikatelské aktivity v eurozóně | Očekávaný růst | Milan Vaníček | Zboží z Číny | Colt | Zvýšení volatility | Historicky nejnižší | Radomír Jáč | Ukončení války | Utažení měnové politiky | Fibo retracement | Jestřábí Fed | Cena akcií | Německé akcie | Lehman Brothers | Evropský průmysl | ASX | Rozšíření | BBVA | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Země OPEC | Ropný trh | United Technologies | Umělé inteligence | Tisková konference | Eura | EBRD | Investujte na Forexu | Komentář Radomíra Jáče | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Bankovní systém | Organizace | Průmyslová výroba v ČR | Banky | Obilí | Invesco Ltd. | Posilování USD | Ceny stavebních prací | Gap | Ceny pohonných hmot | VIX | Růst | Občanské války | London metal exchange | Kansas City Southern | Centrální bankéři | Fed včera | Polská centrální banka | Příjmy | Cena plynu pro evropský trh | Hospodářské výsledky | ČTK | Risk-off | Výsledková sezóna v USA | WU | Zajištění | Propad poptávky | Cena jedné akcie | Výnosy amerických státních dluhopisů | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Propad cen ropy | Snížení inflace | Kupci | Vyšetřování | Šíření koronaviru | Růst průmyslové výroby | Overweight | Index | Komoditní | Merck KGaA | Lockdown | Wirecard | MiFID II | Fundament | Bloomberg Barclays | Akciové trhy v Asii | Výrobce elektromobilů | Průmyslová produkce | Úročení | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Měnové politiky centrálních bank | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | All Time High | Měnový pár | Index vládních dluhopisů | Japonský vývoz | Vakcinace | Volatilní obchodování | Výplaty dividend | Riziko a výnos | Bankovní asociace | Dovoz | Daňové změny | Čínská poptávka | Výsledek NFP | Přelom roku | Světové trhy | Ochránit úspory | Daňový balíček | Produkce ropy | Krize na Blízkém východě | Spekulovat | The Association of Chartered Certified Accountants | Navyšování mezd | Důvěra účetních v globální ekonomiku | Zhoršující se epidemiologická situace | Reálné příjmy obyvatelstva | Hrubý domácí produkt (HDP) České republiky | Hlavní ekonom | Zvýšení nákupů aktiv | Wall Street | Nemoc COVID-19 | Firemní výsledky | Posílení | Index průmyslové výroby | Pokles amerických akcií | Ekonomický růst | Na burze | ProfitLevel | Oslabení na dolaru | Akumulace | Posilování koruny | Počet výdělečně činných osob | Záchranný fond | Bayer | Zápis z jednání ČNB | Vývoj dolarového indexu | Freedom Finance Europe | Evropská průmyslová produkce | Výzkumy | Měnová politika Evropské centrální banky | Práce v EU | Rizikovost | Analýza | Mizuho Bank | Nervozita na finančních trzích | CapitalPanda | Očkování | David Vagenknecht | Vstup na burzu | Souhrnný index aktivity | Výhled v eurozóně | Inflace v České republice | Očkování proti covidu-19 | Pravděpodobnost zvýšení úrokových sazeb | Cenové tlaky | Zájem o ropu | Holubičí rétorika | Pracovní místa | Český trh práce | Ministr financí Jeremy Hunt | Akciové indexy | Podpůrné programy | Data ČSÚ | Oživení hospodářství | Analytička | Více peněz | Pokles kurzu | Americký index | Spekulativní investoři | NFP report | Pokles cen nemovitostí | Rekordní maxima | NFP | Silnější americký dolar | Investing.com | CDC | Agentura Kjódó | Válka na Ukrajině | Tomáš Greguš | Progres | Investice do solární energie | Ekonomika oživuje | IEA | Události tohoto týdne | Světový finanční systém | Dluhopisy s vysokým výnosem | Ekonomika USA | Německé maloobchodní tržby | Christine Lagardeová | České hospodářství | Hlavní index frankfurtské burzy | Vklady | Astrazeneca | Euro Stoxx 50 | Ochota riskovat | Data o HDP | Americký prezident | Španělsko | Statistický úřad Eurostat | Obchodní napětí | Globální ekonomiky | GBP | CAD | Průmyslové objednávky | Akciový index S&P 500 | Nejznámější kryptoměny | CAC 40 | Závěr roku | Jednotná evropská měna | Podnikatelská aktivita v eurozóně | Commodity futures trading | Britské akcie | Krize na energetickém trhu | Kapitálové rezervy | Obchodní dohoda | Obavy trhu | Rozpočtová politika | Airbus | Prodej | Inflace | Boj s inflací | Bezpečné investice | Vývoj měnového páru | Berlín | Americké centrální banky | Zasedání Fedu | Ekonomický vývoj | Medvědí kanál | US500 | Atraktivita zlata | Bloomberg | S&P Global | Admiral Markets | Vývoj měnového páru EUR/CZK | Americké prezidentské volby | P/E | Ekonomické dopady | Nabídka | Statistiky z trhu práce | Hrozné zprávy | Evropské trhy | Ministerstvo obchodu | Index Stoxx 600 | Přebytek obchodní bilance | Prognózy ČNB | Janet Yellenová | Akcie v Evropě | Depozitní sazby | Ceny ropy | EUR/GBP | UBS | JOLTS | Hedge Fund | Automobilka | Nová prognóza | Covidové krize | Aktuální inflace | Management | USD za mBTU | Japonská vláda | Třída aktiv | Risk-off sentiment | Prezidentka ECB | Růst cen ropy | Zprávy | BCM | Dolary | Pokles tržeb | Vestas | Averze k riziku | Růst mezd v USA | Britský ministr financí | Spojené státy | Výrazný pokles | Vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Hospodářský výsledek | Investment grade | Silné cenové tlaky | Silný růst | Vybavení na home office | Mutace delta | Vyhlídky | Eurosummit | Měny vyspělých zemí | Předpověď | Růst ceny ropy | Gucci | Základní úrokové sazby ČNB | Snižování cen | Angela Merkelová | Míra | West Texas Intermediate | EURCZK | Marka | Program nákupu aktiv | Panevropský index STOXX 600 | Hospodářská politika | Údaje | Tapering | Hlavní měny | Výsledky firem | Kryptoměny bitcoin | EBIT marže | Hedgeové fondy | Aramco | Vakcína | HDP eurozóny | Spotřební daně | Výkonnost | Carnival | Australská měna | Pandemie koronaviru | Uplynulý rok | Zpřesněný odhad | Výsledky průzkumu | Vyšší poptávka | Fiskální stimulační balíček | Projev Jeroma Powella | Cukr | Američané | Mzda | Pozice velkých spekulantů | Pokles HDP | Tisková konference FOMC | Epidemické situace | Shell | Česká vláda | Sázka | S&P/ASX 200 | Index cen průmyslových výrobců | Index MSCI Emerging Markets | Trigger | Sazby ČNB | ONE | Instrument | Snižování sazeb | Vlna koronaviru | Vakcína proti covidu-19 | Exxon Mobil | Hospodářský růst v eurozóně | cTrader | Napětí na trzích | Výrobce elektrických aut | Přehled | Alibaba | Americké měny | Index S&P 500 | Průzkumy | Strach z druhé vlny | Automobilky | Bilion | Nejlepší akcie | Emise skleníkových plynů | Tempo růstu spotřebitelských cen | Tržby v maloobchodě | Hrubý domácí produkt | Pojišťovny | Graf | MT4 Supreme Edition | Patrick Harker | Ropa Brent | Short | Ekonomické události | Odvětví | Důvěra investorů v ekonomiku | Pár EUR/USD | Oživení americké ekonomiky | Česká bankovní asociace (ČBA) | Makléř Wood & Company | Česká koruna | Michalis Rousakis | Biden | Eurodolar | Omezení pohybu | Slabý jüan | Akciový růst | Hospodaření | Index volatility | Obchodní bilance Číny | Zveřejněná data | Růst zlata | Futures | Stavebnictví | Inflace v eurozóně | Reuters analytik | Kanadská ekonomika | Index Nikkei | Nemovitosti | Institut Ifo | Index spotřebitelské důvěry | Euroskupina | Prezident Trump | Akcie firmy Adyen | Andrej Babiš | Pokles ceny | Měsíční data | Turecká centrální banka | Ekonomická situace | Farmaceutické firmy | DAX (DE30) | Beta | Indikace | PX index | Průmyslové kovy | Tým InstaForex | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Stimulační program | OECD | ČR | Úřad pro energetické informace (EIA) | Dnešní fundamenty | High Yield | Obchody | Počet úmrtí | CHF | Makléřská firma | NASDAQ 100 | Čínská centrální banka (PBOC) | Běžný účet | Růst amerického HDP | Ekonom UniCredit Bank | HDP USA | Snížení úroků | Oslabení koruny | Mutace viru | Dluh vládních institucí | Spot | Drahý kov | Vyšší ceny ropy | Čínský statistický úřad | Americká data | Rozpočtový deficit | Zdražení ropy | Volby v USA | Varta | Zvýšení úrokových sazeb | Linde | Pohyb dolaru | Odhad amerického HDP | Velcí spekulanti | Wells Fargo | Přehled o dění na světových burzách | Zahraniční forex | Technologické firmy | Diamanty | Akciový index | Forex kalendář | Oslabování amerického dolaru | Čínské oživení | Otočení trendu | Příliv kapitálu | Arbitráže | Celosvětová poptávka | Euro k dolaru | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | Počet pracovních míst | Hospodářské výsledky firem | Medián | Automobilový průmysl | Počet nemocných | Finanční společnosti | Index CPI | Mzdová spirála | Vývoj na trhu | Indikátory sentimentu | Index nákupních manažerů (PMI) | Index Nasdaq Composite | Český HDP | Investiční nástroje | Globální problém | S&P 500 | Ekonomický a strategický výzkum | xStation5 | Generali Investments | Návrat růstu cen | Prognóza ČNB | Podpora | Velké banky | Polský premiér | Růst spotřebitelských cen | Vonovia | Ministři financí | Devizové intervence | Američtí investoři | Capital Markets | Volatility | Šíření nemoci COVID-19 | Prezident Joe Biden | PFR | Makroekonomické údaje | Dílčí index | Skupina ČEZ | Polská inflace | MT4 | ECB dnes | Počet nezaměstnaných | HDP v eurozóně | Den nezávislosti | Haruhiko Kuroda | Price Futures Group | Šíření nového koronaviru | První peníze | Latinská Amerika | Šíření viru | Makléř | Velké objemy | Klíčová rizika | Sada dat | Světová rezervní měna | Finance | Exxon | ECB | E-commerce | Německá vláda | Index amerických akcií | Zemní plyn | Profesionální obchodník | Výkonná ředitelka | Německo | Japonsko | Vývoj komodit | Alcoa (AA.US) | Euro vůči americkému dolaru | Akcie v USA | Rizikové investice | Vlny koronaviru | Nejvýraznější pokles | Inflace v říjnu | Navýšení dluhového stropu | Měny&Sazby | Opce | Maersk | Maďarský forint | Německý Ifo index | Červnová inflace | Severomořská ropa | Visa | USDCZK | Krach | Novozélandský dolar | Zasedání americké centrální banky | Nejnovější údaje | Energetický sektor | Hotovost | Portugalsko | Tuzemský maloobchod | Ceny sójových bobů | Bidenův stimulační balík | MJ | Konjunkturální průzkum | Pokračování rally | Walmart | Hlavní akciové indexy | Nové akcie | Makroekonomický kalendář | Virus | Obchodní spory | USCBC | JPMorgan Chase & Co | Peníze do bank | Podhodnocené akcie | Tržní situace | Zisk bank | Devizové trhy | Hospodářský institut Ifo | Impeachment | Vyšší riziko | Investiční služby | Grafy | Počet zákazníků | Nvidia | Oblasti rezistence | Setkání centrálních bankéřů | Vývoj na světových trzích | Rozpočet | Akcie Twitteru | Japonská centrální banka | Vice | Akcie ve Spojených státech | Trumpův tweet | Indonésie | Ceny komodit | FTSE | NAFTA | CARA | Prognózy inflace | Mezinárodní investoři | Základní úroková sazba | Směnný kurz | Skokový nárůst cen energií | Kurz koruny | Vivendi | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Elektromobily | Finanční svět | Obchodní partner | Generali Investments CEE | Cenový graf | Propad akcií | Překážky | Štěpán Hájek | Zpomalení globální ekonomiky | Týdenní Forex kalendář | Kurs eura | Emerging markets | Nízká likvidita | Analytici | Index nákupních manažerů | Právo | Tématické reporty | Dostupná data | Dobré zprávy | Nákup cenných papírů | Ruská ropa | Růst české ekonomiky | Domácnosti | Mitsubishi | Provozní zisk | Evropské indexy | Atraktivita americké měny | USA | Dlouhodobé investice | Ceny zemního plynu | Přehled o dění | Lukáš Raška | Royal Dutch Shell | Americký dolar | Google | Euro vůči dolaru | Situace | Důvěra v eurozóně | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Klesající trendové čáry | Analytik J&T | Evropská centrální banka | US100 | Nové zakázky | Počet žádostí o podporu | Guvernér Fedu | Platební bilance | CFD akcie | Tržby | Ropné firmy | Skupina OPEC | Snížení sazeb | Celní úřad | IG | Investiční rozhodnutí | Koruna dnes | Fond | Závislost | Thajsko | Vývoj akcie | Euro STOXX | Miroslav Novák | Globální akcie | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Spotřebitelská důvěra v eurozóně | Marketingová komunikace | Růst mezd | Mluvčí MMF | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Silnější euro | Otevírání ekonomiky | Americký HDP | Ekonomický institut Ifo | Ztráty zaměstnání | Německá kancléřka | Nedostatek plynu | Americká centrální banka (Fed) | Finanční prostředky | Propad cen komodit | Eurozóna | Časový horizont | Česká ekonomika | Tuzemská inflace | FXstreet | Šíření vysoce nakažlivé varianty koronaviru | Vývoj inflace | Kurzy | Epidemiologická situace | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Sláva | Benchmarky | Infineon Technologies | Bull | Otevírání ekonomik | Statistici | Obchodníci s měnami | FOREX | Indikátor | Kapitálová přiměřenost | Conference Board | Hrubý domácí produkt Číny | Vývoj německé ekonomiky | Dovoz i vývoz | Měnověpolitické zasedání | Inflační očekávání | Největší evropská ekonomika | Šéf banky | Optimismus na akciových trzích | Aktualizované údaje | Aktuální prognóza | Prezidentské volby v USA | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Situace na trhu práce | NBP | Dolarová aktiva | Ekonomiky eurozóny | Měnová politika | Vládní úsporný balíček | Analytik | Konsenzus | Splatnost | Silnější kurz | Růst ceny | Dluhopisy | NATGAS | Obavy z globální recese | Provident | Vyšší sazby | Ekonom BH Securities | Odvody | Ekonomické vyhlídky | Intervenovat | ISM | BDI | cTrader Purple Trading | Stimulační balík | Americký index S&P 500 | Offline Štěpána Křečka | Analýza USDCZK | Sazby beze změny | Nákupy vládních dluhopisů | Moskva | Jefferies | Analytika | Velké technologické firmy | Pšenice | TLTRO | Oslabení japonského jenu | Index londýnské burzy FTSE 100 | Americké banky | Růst výnosů dluhopisů | Inflace v ČR | Poptávka | Trader | Akcie Alcoa (AA.US) | Banka Morgan Stanley | Index Exportu | Goldenburg Group Ltd | Co bude | Zasedání Bank of England | Konfluence | Obavy o poptávku | Tempo inflace | Vývoj ceny amerického zemního plynu | Pražský PX | Čína | Očekávání trhu | Oživení německé ekonomiky | Nominální růst | EURGBP | Růst HDP | G7 | Uptrend | Zvýšení inflace | Pozice | Bloomberg Dollar Spot Index | Firma | Pohyb koruny | Západoevropské burzy | Program odkupu aktiv | Reporty | Politici | Slušný ekonomický růst | Počasí | Spotřebitelské ceny | Riziko | FRED | Medvědi | RBI | Tweet | Mzdově-inflační spirála | Zpřísňováním měnové politiky | MPSV | Větší pokles | Underweight | Index FTSE 100 | Klouzavý průměr | Microsoft Corp | Pin Bar | Hlavní ekonom BH Securities | Celková míra nezaměstnanosti | Ruská ekonomika | Vývoj na dluhopisovém trhu | Hospodářská krize | Drahé kovy | Ministerstvo financí | Akcie farmaceutické firmy | Rozhodnutí bankovní rady | Hurikán Ida | Deutsche Bank | Podnik | Pokles dovozů | Podnikatelská aktivita | Důvěra v německou ekonomiku | Obchodní válka | Nastavení měnové politiky | Maďarská centrální banka | Index PMI | Snížení úroků v Číně | Western Union | Globální trhy | Fiskální stimul v USA | Yield | Naše prognóza | Hospodářský výhled | Devizový trh | Podhodnocený | Česká nezaměstnanost | Akcie technologických firem | Čínský vývoz | Spotřebitelská důvěra ve Spojených státech | Finanční podmínky | JP Morgan | Napětí mezi USA a Čínou | Ranní komentář | Zlato | Alipay | Průmysl a zahraniční obchod | MIFID | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Nárůst sazeb | Ekonomové | JPMorgan Chase | Obchodní bilance | Kommersant | Evropské méně | Akcie streamovací služby | Výrobce větrných turbín Vestas | Omicron | Spekulace | SEC | Důležitý support | Výnosy českých státních dluhopisů | Asset alokace | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Celková inflace | Reálné příjmy | Načasování | HDP v ČR | Futures na ropu | Druhý odhad amerického HDP | Edward Moya | ECB Christine Lagardeová | Obchodování na asijských akciových trzích | Zasedání amerického Fedu | Verizon Communications | Skupina G20 | Dolar | Zpřesněná data o HDP | Konjukturální průzkum | PMI index | Alexandre de Juniac | Air Liquide | Čínské vlády | Světová obchodní organizace | Forexu | Průmyslová výroba v Číně | Český rozpočet | Skladovací prostor | Pandemie | JPMorgan | Výprodej | Byznys | Mzdová dynamika | Vývoj těžby zemního plynu | Poskytování úvěrů | Salmán | PPF | Risk | Uložení svých peněz | Tomáš Holub | Fiskální stimuly | Indikátor důvěry | Deutsche Post | Zdanění | IPO Airbnb | Růst ekonomiky | Tisknout peníze | Měnové trhy | Stagflace | Nebezpečí | Hlavní ekonomka | SSE Composite | EU | Technologický index | Přehled kurzů | Conseq | Obchodní platforma MetaTrader | Sentiment v Německu | Index pražské burzy | Investiční platformy | Ford Motor | Výkon dolaru | Hurikán Laura | Zotavování světové ekonomiky | Pokles zásob | Rozvolnění restrikcí | Nakupovat | NZDUSD | Vysoké ceny | Společná evropská měna | Důvěra v Německu | Schodek | CZK/USD | Tweety | Vysoké zisky | Trhy v USA | REIT | Akciové futures | Úsilí | Růst cen průmyslových výrobců | Dnešní videokomentář | Citadel Securities | Monetární politika | Retail | Nominální mzda | Ekonom | Futures na americké akciové indexy | Polská měna | Optimismus | Barclays | Prezident institutu | Rozhodování | Poptávky po ropě | Ekonomka | Odhad růstu ekonomiky | Procter & Gamble | Americké státy | PMI ve službách | Evropská rada | Agentura DPA | Růst poptávky po ropě | Omyl | Spekulanti | Helena Horská | Durace portfolia | Slovensko | Stabilita | Sony | Výnosy státních dluhopisů | Francouzská centrální banka | Schodek rozpočtu | Dopady pandemie | Zpomalení růstu | Obchod | CNMV | Slevy oproti nabídkové ceně | Ekonomika Evropské unie | Zkapalněný zemní plyn | Ekonom Jeffrey Sachs | Lufthansa | Banka | Volkswagen | Hospodářské statistiky | Miliardy | Geopolitika | Cíle | Nákup aktiv | Výrobní inflace | Prodeje existujících domů | Poptávka po ropě | Sterling | Kurz koruny vůči euru | AXA | Zásobníky | Obchodní dohody | CFA | Rostoucí ceny komodit | Druhá vlna | Výnosy | Komodity | Hedge Fund Research | Vyšší inflace | Kurzová rizika | Index euro stoxx 50 | Odkup akcií | Ekonomické prostředí | Vývoj obchodní bilance | Ticker | Osobní výdaje | Koruna oslabuje | IBEX | | Likvidní | Brookings | Robinhood Markets | CNY | Železná ruda | Index spotřebitelských cen | ADP report z pracovního trhu | Zlotý | Práce | Americké akciové indexy | American Express | Snižování nezaměstnanosti | Riziko deflace | Private equity | Začátek výsledkové sezóny | Americký ekonom | TradingEconomics | Výsledkové zprávy | Obchodní nastavení | Fio | Zasedání centrální banky | Futures cukru | Ekonomický růst v Indii | Zasedání bankovní rady | Koš | Začínající obchodníci | Aktuální situace | Sazby Fedu | Výprodeje akcií | Energetické krize | Měny z regionu | Put | Objednávky | Český vývoz | Příjmy domácností | Hry | Nová vlna epidemie | Odvětví těžby ropy | Úrokové sazby ČNB | Analytici JPMorgan | Aktuální kurz | BlackRock | Vývoj objemu ropy v tankerech | Dnešní události | Býčí scénář | Olaf Scholz | Brazilská vláda | Nárůst nových infekcí | Klíčové centrální banky | Další pokles | Express | Pandora | Státní kasa | Rostoucí úrokové sazby | Akcie Alcoa | Kotace | Wood & Company | Reposazba | Žádosti o podporu | Investice firem | Tržby společnosti | Panevropský akciový index STOXX 600 | Komise v přenesené pravomoci | Vývoj české koruny | NERV | Ekonom Jan Švejnar | Emise | Durace | Banky v eurozóně | Čistý dluh | Emitenti | Enel | ČNB dnes | Dotovaná sazba | Zlepšení | Bloky | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie v Číně | Očkování v zemi | Protiepidemická opatření | Deloitte | Americké trhy | Bilance zahraničního obchodu | Rozhodnutí o úrokové sazbě | Akcie | Sanofi | Cílová cena | Japonský jen | Meziroční inflace | Postupné otevírání ekonomiky | Francouzský ministr financí | ADB | Zdanění výnosů | Poptávky po dolaru | Sentiment trhu | Recese v Polsku | MF | Amerika dnes | InstaForex | Obchodní příležitosti | Indická ekonomika | Šperky | Podniky | Super-cyklus | Vývoj ceny ropy Brent | Cena zemního plynu | Cyrrus Tomáš Pfeiler | Ministr financí | Brookings Institution | Vyšší výnosy | SPOT | Analytický tým | 5G | AA.US | ING Groep NV | Platy státních zaměstnanců | Mitsubishi UFJ Research and Consulting | Problémy Evropy | Asijské akciové trhy | Takeši Minami | Pražská burza | Vývoj cen pohonných hmot | Graf dne | Saudi Aramco | Akciový index Nikkei | Nasdaq | Výkonnost dolaru | Údaje o výkonu HDP | Návratnost | Balík pomoci ekonomice | Odhady analytiků | Ministerstvo práce | Zrychlení růstu | Geopolitické napětí | Inflace v USA | Pokles reálných mezd | Hike | Globální sentiment | Saúdskoarabský ministr energetiky | Propad indexu | Nízká inflace | Domácí poptávka | Tisková konference šéfa Fedu | Amazon | Levnější půjčky | Uvolnění zákazů | Hodnotový investor | EK | Průmyslové podniky | Výroba aut | Údaje o inflaci | Zemědělství | Omezování nákupů aktiv | Snížení DPH v Německu | Globální ekonomický růst | Sektor služeb | Zpomalení hospodářského růstu | Německá inflace | Akcie vhodné pro watchlist | Vývoj vakcíny | FOMC | Société Générale | Holubice | Černá labuť | Plošná karanténa | Čínský HDP | Průlom | KOSP200 | Nejpopulárnější kryptoměny | AAA | Ceny hypoték | Index technologického trhu Nasdaq | Investment | Vývoj těžby zemního plynu v USA | Platina | Nálada v české ekonomice | Statistika | BCM Begin Capital Markets CY | Vývoj ceny | Masivní investice | Výroba v Číně | Ministerstvo hospodářství | Komoditní super-cyklus | Index MSCI All Country World | Zveřejňování výsledků | Úrokové diferenciály | Příležitost vstoupit na trh | Inflační šok | Poptávka po plynu | Globální ekonomické vyhlídky | Institut ZEW | Banka Jefferies | Zásah centrálních bank | CNPC | Kryptoměny | Zasedání Rady guvernérů | Nikkei (JAP225) | DPH v Německu | Pawel Borys | Tým FXstreet.cz | Aktuální Price Action | Zhoršený sentiment | Chuť nakupovat nemovitosti | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Stimuly | Chudoba | Americká centrální banka FED | Netflix | Británie | Miliardář | Tesla | Prohlášení | Vývoj jádrové inflace | Týdenní nárůst | City | COT
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Ekonomické kroky
Ekonomické modely
Ekonomické modely a prognózy
Ekonomické následky
Ekonomické následky pandemie
Ekonomické nerovnosti
Ekonomické nestability
Ekonomické obchodování
Ekonomické odhady
Ekonomické otřesy

Následující klíčová slova

Ekonomické perpetuum mobile
Ekonomické podmínky
Ekonomické podmínky pro euro
Ekonomické podmínky ve Spojených státech
Ekonomické problémy
Ekonomické problémy Číny
Ekonomické problémy KLDR
Ekonomické problémy v západním světě
Ekonomické prognózy
Ekonomické projekce Fedu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
CapXmaster srovnani
Potvrďte prosím... Zavřít