Sobota 18. května 2024 12:31
reklama
Purple trading AI
reklama
Dukascopy new
reklama
Dukascopy new
reklama
FTMO férovost

Prodej aut

img

Skupině Volkswagen v prvním čtvrtletí klesl provozní zisk i prodej aut

30.04.2024 Německá automobilová skupina Volkswagen v prvním čtvrtletí hospodařila s provozním ziskem 4,59 miliardy eur (115,4 miliardy Kč), což je meziroční pokles přibližně o 20 procent. Prodej aut pak největší automobilce v Evropě klesl na 2,08 milionu z 2,12 milionu před rokem. Firma to dnes uvedla ve zprávě o výsledcích hospodaření. Automobilce Škoda Auto klesl provozní zisk ve srovnání se stejným obdobím loni přibližně o 1,3 procenta na 535 milionů eur (téměř 13,5 miliardy Kč). Celkový prodej aut se pak snížil o 2,5 procenta na 268.000.
img

Spotřebitelská poptávka v únoru nečekaně a silně klesla

05.04.2024 Maloobchodní tržby bez prodeje aut v únoru meziměsíčně klesly v reálném vyjádření o 0,8 %, zatímco ještě měsíc předtím rychle rostly o 1,3 %. Meziročně byly zmíněné tržby vyšší o 1,6 % a únorový výsledek tak zaostal za očekáváními, když tržní konsensus předpokládal růst o 2,3 % y/y. Směrem výše byl ale revidován lednový údaj, který původně ukazoval na meziměsíční nárůst o 1,0 %. Zklamání z únorového výsledku podtrhuje také fakt, že zatímco od října do ledna maloobchodní tržby meziměsíčně rostly a naznačovaly trend postupného oživování spotřebitelské poptávky, tak v únoru přišla poměrně výrazná korekce. Oproti předpandemickému únoru 2020 tak byly tržby bez prodejů aut v reálném vyjádření stále nižší o 5 %.
img

Podíl elektromobilů na prodeji aut v Norsku přesáhl 82 procent, vede Tesla

02.01.2024 Podíl plně elektrických aut na celkovém prodeji automobilů v Norsku loni dosáhl 82,4 procenta, a zvýšil se tak ze 79,3 procenta v roce předchozím. Oznámil to norský svaz OFV. Žádná jiná země tak vysoký podíl elektromobilů nemá. Třetím rokem tam vede americký výrobce Tesla, a to navzdory trvajícím sporům s vlivnými odbory, uvedla agentura Reuters. Norská vláda začala před lety prodej elektromobilů silně dotovat.
C:\fakepath\Argentina.jpeg

Nový argentinský prezident vydal dekret, jímž ruší či mění na 300 zákonů

22.12.2023 Nový argentinský prezident Javier Milei ve středu podepsal dekret, který mění či ruší tři stovky zákonů. Milei jím chce deregulovat ekonomiku a vyvést ji tak z krize. Takzvaný dekret nutnosti a naléhavosti (DNU) přináší podle serveru BBC Mundo změny například pro trh s nemovitostmi, supermarkety, cestovní ruch, prodej aut a léků či pracovní trh. Dekret může zrušit parlament, pokud se proti němu vysloví obě jeho komory. Proti reformám vyšly ve středu do ulic Buenos Aires demonstrovat tisíce lidí, uvedla agentura Reuters.
img

Prodej aut v EU v listopadu vzrostl, skoro polovina byly elektrické vozy

20.12.2023 Počet registrací nových osobních aut v Evropské unii se v listopadu zvýšil o 6,7 procenta na 885.581 vozů, je to šestnáctý měsíc růstu v řadě. Dál se přitom zvyšuje prodej elektrických aut, jejich podíl na nově zaregistrovaných vozech už je skoro poloviční. Ve své zprávě to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Prodej aut v České republice se zvýšil o 11,5 procenta.
C:\fakepath\trader-11122023-38-zm.jpeg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

11.12.2023 1) I přes dnešní korekci, kdy bitcoin skokově oslabil o desítky tisíc korun a ubral téměř 5 procent, zůstává zatím investorům vzhledem k jeho výkonnosti od začátku roku (+153 procent) i tak úsměv na tváři. Možná ještě větší naděje se upínají do nejbližší budoucnosti. Následující graf znázorňuje pravidelné růstové (i klesající) cykly největší kryptoměny. Je z něj patrné, že cena bitcoinu v minulosti prudce rostla o stovky procent po tzv. halvingu, kdy dochází k cílenému půlení odměn těžařům. Ten je na grafu znázorněn v letech 2016, 2020 a v dubnu 2024 bude proveden další. Dočkáme se po něm stejné kryptománie jako v minulosti?
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Čína počítá s dalším růstem prodeje aut i s úlevami pro úsporná vozidla

11.12.2023 Prodej aut v Číně se v příštím roce zvýší o 4,4 procenta na 25,8 milionu vozů. Předpověděla to dnes Čínská asociace výrobců automobilů (CAAM), která patří k hlavním automobilovým svazům v zemi. Ministerstvo průmyslu a informačních technologií uvedlo, že většina aut na alternativní pohon, která jsou úspornější a šetrnější k životnímu prostředí, bude i nadále moci čerpat daňové úlevy.
img

Spotřebitelská poptávka v ČR stále klesá

07.11.2023 Maloobchodní tržby bez prodejů aut v září nadále klesaly. Meziměsíčně byly v reálném vyjádření nižší o 0,4 % po srpnovém poklesu o 0,8 %. Meziroční pokles po očištění o vliv rozdílného počtu pracovních dní se prohloubil z -2,8 % na -4,0 %, což bylo zhruba v souladu s naší prognózou (-3,9 %) a mírně pod tržním konsensem (-3,7 %). Oproti předpandemickému únoru 2020 byla úroveň tržeb letos v září nižší o 7,7 %.
img

Inflace vzroste kvůli loňskému zavedení úsporného tarifu

03.11.2023 Očekáváme, že meziroční růst spotřebitelských cen v říjnu zrychlil na 8,4 % z 6,9 % v září. Důvodem byl vliv nižší srovnávací základny související s loňským zavedením energetického úsporného tarifu. Nebýt tohoto čistě statistického efektu, inflace by podle našeho odhadu byla o 2-3 pb nižší. Průmyslová produkce podle nás v září klesla o 1,2 % m/m kvůli problémům v dodavatelských řetězcích výrobců aut, zatímco spotřebitelské výdaje zřejmě zůstaly utlumené, když odhadujeme meziměsíční stagnaci maloobchodních tržeb. Výkon tuzemské ekonomiky by se však měl v závěru roku mírně zlepšit s tím, jak v průmyslu odezní problémy v subdodávkách a spotřebitelské výdaje postupně zesílí díky pokračujícímu růstu reálných disponibilních příjmů.
img

Poptávka domácností v srpnu výrazně oslabila

06.10.2023 Maloobchodní tržby bez prodejů aut v srpnu výrazně klesly. Meziměsíčně byly v reálném vyjádření nižší o 0,8 %, poté co v červenci stagnovaly. V meziročním vyjádření se tržby snížily o 2,8 % a výrazně tak zaostaly za tržním konsensem, který očekával pokles o 1,9 %. Zklamání by navíc bylo ještě větší, pokud by nedošlo k mírným vzestupným revizím historických dat.
img

Ruský automobilový trh se dál zotavuje, v srpnu prodej vzrostl o 158 procent

05.09.2023 Ruský automobilový trh pokračuje v oživení z prudkého loňského propadu. Prodej nových osobních aut se v srpnu meziročně zvýšil o 157,6 procenta na 109.731 vozů, uvedla dnes analytická agentura Autostat. Ruský automobilový průmysl byl do značné míry závislý na investicích, vybavení a součástkách ze zahraničí. Tvrdě ho tak zasáhly dopady západních sankcí zavedených kvůli invazi ruských vojsk na Ukrajinu.
img

Obnovení růstu reálných mezd a zlepšení tuzemské poptávky

01.09.2023 Růst nominálních mezd podle našeho odhadu ve druhém letošním čtvrtletí zpomalil na 8,5 % y/y a 1,7 % q/q. Ještě výrazněji se však zmírnila dynamika spotřebitelských cen, a průměrná reálná mzda tak mezičtvrtletně vzrostla o 1,3 %. Tím podle nás započal trend postupné kompenzace hlubokého propadu kupní síly zaměstnanců z posledních dvou let. V souladu se zlepšením reálných příjmů domácností a s ohledem na jejich vysokou úroveň nahromaděných úspor očekáváme, že pokračovalo postupné oživení spotřebitelské poptávky.
img

Čínský výrobce aut BYD se poprvé dostal mezi deset největších automobilek světa

29.08.2023 Čínský výrobce elektromobilů BYD se poprvé dostal mezi deset největších automobilek světa z hlediska prodeje, předstihl tak německé automobilky Mercedes-Benz i BMW. Informoval o tom dnes japonský hospodářský deník Nikkei Asia, podle kterého tím čínská firma ukazuje, že elektromobily mění podobu automobilového průmyslu.
img

Autostat: Prodej osobních aut v Rusku v červenci vzrostl o 168,8 procenta

07.08.2023 Prodej osobních automobilů v Rusku v červenci vzrostl o 168,8 procenta na 95.654. Částečně se tak zotavil z loňského propadu, uvedla dnes analytická agentura Autostat. Zpráva přichází krátce poté, co ruský prezident Vladimir Putin vyzval státní orgány, aby přestaly používat auta zahraniční výroby a daly přednost domácím vozů.
img

Mercedes-Benz zvýšil zisk, oživení v Číně ale nesplnilo očekávání

27.07.2023 Hospodářské oživení v Číně nesplnilo očekávání, země ale zůstává růstovým trhem pro elektromobily. Uvedl to management německé společnosti Mercedes-Benz, která se specializuje na prodej luxusních aut. Generální ředitel Ola Källenius řekl, že firma si nechce kupovat podíl na čínském trhu snižováním cen. Vedení firmy to uvedlo při dnešním zveřejnění hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí, kdy firma zvýšila zisk.
img

Ranní okénko - Maloobchod v USA roste, ale jak ještě dlouho?

18.07.2023 V USA dnes vyjdou data týkající se maloobchodu a průmyslové výroby. V důsledku slevových nabídek by prodej aut měl maloobchodní tržby táhnout nahoru a ty by tak měly vykázat ve srovnání s květnem nárůst o 0,5 %. Nicméně ve druhé polovině roku se dá očekávat zpomalení v tomto segmentu. To průmyslová výroba by měla už v červnu stagnovat a ani její výhled do budoucna není příliš optimistický. V obou těchto ukazatelích by mělo dojít ke zhoršení, jelikož Fed na svém dalším zasedání po „pauze“ pravděpodobně opět zvýší základní úrokovou sazbu, což by se mělo projevit v nižší spotřebě domácností a v nižším množství firemních objednávek. Mělo by se ovšem jednat o poslední navýšení ze strany Fedu v tomto roce, protože zatím někde daleko za obzorem se začíná objevovat hrozba ekonomické recese, tudíž se nejspíše začne diskutovat o možném začátku postupného snižování základní úrokové míry.
img

Autostat: Prodej aut v Rusku se v červnu meziročně zvýšil téměř o 152 procent

05.07.2023 Prodej nových aut v Rusku se v červnu zvýšil meziročně o 151,8 procenta na 82.407 vozů, což je nejvíce od loňského března. Ruský automobilový trh tak pokračoval v oživení po prudkém propadu v roce 2022. Uvedla to dnes analytická společnost Autostat, která vychází z údajů od své partnerské konzultační společnosti PPK.
img

Spotřebitelská poptávka zůstala i na začátku druhého čtvrtletí slabá

07.06.2023 Maloobchodní tržby bez prodejů aut se v dubnu nadále snižovaly. Tempo meziměsíčního poklesu se však zmírnilo z březnových -1,3 % na -0,3 %. Nižší byly tržby za prodej pohonných hmot (-2,9 % m/m), ty za potraviny naopak nepatrně vzrostly (+0,2 % m/m), zatímco prodeje nepotravinářského zboží stagnovaly. Vynecháme-li období pandemie, kdy byla řada obchodů buď zavřena nebo určitým způsobem omezena, tak současná úroveň reálných maloobchodních tržeb odpovídá začátku roku 2018. V meziročním srovnání byly maloobchodní tržby bez prodejů aut letos v dubnu nižší o 7,7 %, což bylo výrazně pod tržním očekáváním (-6,1 %). Na této odchylce se ale podepsala také revize dat z předchozích měsíců směrem k horšímu. Zatímco původně statistici udávali, že v březnu tržby klesly meziročně o 8,1 %, po revizi se tento pokles výrazně prohloubil na -9,5 %.
img

Prodej aut v Rusku v květnu meziročně vzrostl o 163 procent, trh se zotavuje

05.06.2023 Ruský automobilový trh se dál zotavuje z loňského propadu. V květnu tam prodej aut meziročně vzrostl o 162,8 procenta na 72.171 vozů. Vyplývá to ze zprávy, které dnes zveřejnila analytická agentura Autostat. Loni v květnu ruský automobilový trh kvůli dopadům války na Ukrajině a následným protiruským sankcím výrazně klesl, prodalo se jen 27.500 aut.
img

Řím: Konec aut se spalovacími motory zničí v Itálii desetitisíce míst

30.05.2023 Italská vláda se obává, že rozhodnutí Evropské unie, které od roku 2035 prakticky znemožňuje prodej nových aut na naftu a benzin, povede v Itálii k zániku zhruba 70.000 pracovní míst. Podle italských médií to řekl italský vicepremiér a ministr zahraničí Antonio Tajani. Zároveň varoval před fundamentalismem při řešení klimatických otázek. Rozhodnutí EU ohledně aut se spalovacími motory označil za ničivé.
C:\fakepath\Německo3.jpg

Německá ekonomika se v prvním čtvrtletí propadla do recese

25.05.2023 Německá ekonomika se v prvním letošním čtvrtletí propadla do recese. Podle zpřesněných údajů se hrubý domácí produkt (HDP) ve srovnání s předchozími třemi měsíci snížil o 0,3 procenta, uvedl dnes spolkový statistický úřad Destatis. Původně statistici uváděli, že růst v prvním čtvrtletí stagnoval.
img

Prodej aut v EU se v dubnu zvýšil o 17 procent, vyšší je podíl elektromobilů

17.05.2023 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v dubnu meziročně zvýšil o 17,2 procenta na 803.188 vozů, růst vykázal už devátý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V dubnu se výrazně zvýšil podíl prodaných elektromobilů. Prodej aut v České republice vzrostl o více než 25 procent.
img

💲 Dollar ztrácí před daty z maloobchodu

16.05.2023 Poslední dva měsíce jsme při pohledu na data maloobchodních tržeb pozorovali spíše salbší chování spotřebitelů. Na druhou stranu by oživení dynamiky mezd mělo přispět k oživení maloobchodních tržeb. Údaje s vyšší frekvencí navíc naznačují, že prodej aut a na čerpacích stanicích se odrazily, ale prodeje v jiných kategoriích mohou být smíšené.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika ve čtvrtletí vzrostla o 0,1 procenta, aktivitu brzdily stávky

12.05.2023 Britská ekonomika v prvním čtvrtletí vykázala ve srovnání s předchozími třemi měsíci růst o 0,1 procenta, a to i přes pokles hrubého domácího produktu (HDP) o 0,3 procenta v měsíci březnu. V předběžné zprávě to dnes uvedl britský statistický úřad (ONS). Ekonomickou aktivitu v prvním kvartálu brzdily hlavně stávky.
img

Březnové maloobchodní tržby zklamaly

05.05.2023 Březnové reálné maloobchodní tržby bez prodejů aut byly v ČR meziměsíčně nižší o 0,7 %, zatímco my jsme očekávali jejich mírný růst. Jako zklamání lze březnový výsledek hodnotit také při srovnání s tržním konsensem. Podle toho měly v meziročním vyjádření maloobchodní tržby klesnout o 6,6 %, zatímco ve skutečnosti došlo k poklesu o 8,1 %. Směrem dolů byl navíc revidován údaj za únor. Původně data pro tento měsíc ukazovala na meziměsíční pokles o 0,4 %, po revizi to však je již -0,7 % m/m.
img

Prodej aut v EU v březnu pokračoval v růstu, přesáhl milion vozů

19.04.2023 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v březnu meziročně zvýšil o 28,8 procenta na 1,087.939 vozů, růst vykázal už osmý měsíc za sebou. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

I přes únorové zhoršení dynamiky tržeb by první čtvrtletí mělo přinést mírné oživení poptávky domácností

05.04.2023 Tuzemské maloobchodní tržby bez prodejů aut v únoru meziměsíčně klesly o 0,4 %, zatímco měsíc před tím zaznamenaly nárůst o 0,8 %. Ve srovnání s předpandemickým únorem 2020 byly tržby nižší o 5,4 %. Z hlediska struktury byl únorový pokles způsoben hlavně slabšími prodeji potravin (meziměsíčně klesly o 1,8 %). Tržby za nepotravinářské zboží a pohonné hmoty se naopak zvýšily (o 0,2 %, resp. o 1,5 % m/m).
C:\fakepath\Cina-2.jpeg

Citi: V turbulencích kolem bank může být Čína bezpečným přístavem

24.03.2023 Čína může být v čase bankovních turbulencí pro investory relativně bezpečným přístavem. Podle serveru CNBC si to myslí analytici banky Citi. V Číně se spatřoval motor letošního hospodářského oživení už dříve a současné turbulence kolem amerických a evropských bank tento názor podle nich jen potvrzují.
img

Reuters: EK navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej aut na syntetická paliva

21.03.2023 Evropská komise (EK) navrhuje, že po roce 2035 umožní prodej nových osobních aut se spalovacími motory, ale jen v případě, že budou využívat pouze syntetická paliva. Informovala o tom agentura Reuters. Ta se odvolává na dokument, který nastiňuje návrhy komise německému ministerstvu dopravy. Německo patří spolu s Českou republikou mezi členské země Evropské unie, které pro auta na syntetická paliva prosazují výjimku ze zákazu prodeje nových osobních aut se spalovacími motory po roce 2035.
img

Německo a Itálie se staví proti plánu Bruselu na zákaz aut se spalovacím motorem, bojí se Číny. Čína podle dnešních dat z tamního průmyslu po covidu mohutně oživuje

01.03.2023 Německo a Itálie, tedy první a třetí největší ekonomika EU, se postavily proti plánu Bruselu na zákaz prodeje aut se spalovacím motorem, který má platit od roku 2035. Členské státy EU už přitom plán loni předběžně odsouhlasily.
img

Objem prosincových maloobchodních tržeb zklamal

07.02.2023 Maloobchodní tržby bez prodejů aut v prosinci meziměsíčně klesly o 0,7 %, po předchozím poklesu o 0,3 %. Meziročně byly tržby nižší o 7,3 % (po očištění o rozdílný počet pracovních dní) a zaostaly tak za tržním konsensem ve výši -5,5 %. Za celý rok 2022 zaznamenaly maloobchodní tržby pokles o 3,6 %.
C:\fakepath\Indie.jpg

Indie zvýší dovozní cla na auta, daň by mohla zasáhnout rovněž automobilku Škoda

01.02.2023 Indie od dubna zvýší cla na dovážená auta a motocykly, opatření se týká rovněž elektromobilů. Dovozní clo stoupne i v případě aut, která se v zemi kompletují. Změna by se tak mohla týkat i automobilky Škoda Auto, která má v Indii dva závody. S odvoláním na dnešní oznámení vlády o tom informovala agentura Reuters.
img

Prodej aut v EU se v listopadu znovu výrazně zvýšil, stoupl o 16,3 procenta

15.12.2022 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii v listopadu čtvrtý měsíc po sobě vzrostl. Meziročně se zvýšil o 16,3 procenta na 829.527 vozů. Trh ale zůstal hluboko pod úrovní před pandemií z listopadu 2019, kdy se zaregistroval milion nových automobilů. Za prvních 11 měsíců letošního roku klesl prodej o 6,1 procenta. Ve své tiskové zprávě to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

Maloobchodní tržby v říjnu výrazně zklamaly a nadále zůstávají hodně volatilní

06.12.2022 Říjnový objem tuzemských maloobchodních tržeb bez prodejů aut výrazně zklamal. Meziročně byl nižší o 9,4 procenta, zatímco tržní konsensus předpokládal pokles o 6,4 procenta. Meziměsíčně došlo k propadu tržeb o 1,8 procenta po předchozím růstu o jedno procento. Nadále tak platí, že vývoj maloobchodních prodejů z měsíce na měsíc je v současné době hodně volatilní a těžko predikovatelný.
img

Maloobchodní tržby v září překvapivě vzrostly

08.11.2022 Tuzemské maloobchodní tržby bez prodejů aut za září překvapily meziměsíčním růstem o 0,8 % poté, co předchozích pět měsíců klesaly. V meziročním vyjádření se pokles těchto tržeb zmírnil z -8,1 % na -5,6 %, zatímco analytici v průměru očekávali -7,8 %. Překvapivě pozitivní je dnešní výsledek s ohledem na vývoj spotřebitelského sentimentu, který v září prolomil nová historická minima. Vliv na vyšší spotřebu mohla mít jednorázová výplata vládního pětitisícového příspěvku některým rodinám s dětmi. Část z nich příspěvek obdržela již ke konci srpna, zbytek pak v průběhu září. S ohledem na negativní vývoj spotřebitelského sentimentu, který souvisí s přetrvávající vysokou inflací a nejistotou, lze však pro další měsíce očekávat spíše pokračování poklesu tržeb.
img

Evropské akcie prudce klesají na pozadí historicky nejnižších statistik v EU

19.09.2022 Klíčové evropské akciové indexy v pátek dramaticky klesly. Účastníci trhu analyzovali alarmující data o raketově rostoucí inflaci v zemích EU. Negativní dynamika na amerických burzách je dalším faktorem, který ovlivňuje pokles evropského akciového trhu.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Indikátory PMI v eurozóně by se měly přehoupnout zpět nad hranici kontrakce

22.08.2022 Předběžné indikátory PMI v eurozóně se v srpnu pravděpodobně jen mírně přehouply přes hranici kontrakce nad 50. Finální odhad HDP pro Německo by měl zůstat beze změny, nicméně výhled pro třetí čtvrtletí není dle ukazatelů důvěry v německou ekonomiku příliš optimistický. Zejména vývoj spotřebitelské důvěry bude i nadále podle trhu negativní.
img

Forex: Smíšený vývoj středoevropských ekonomik a silná data z USA

19.08.2022 Překvapivě horší data z čínské ekonomiky, které donutily tamní centrální banku snížit úrokové sazby o 10 bb, odstartovaly týden s negativním sentimentem vzhledem k negativním implikacím pro globální poptávku.
img

Škodě Auto klesl odbyt o 30 procent, nejvíce ze značek skupiny Volkswagen

15.07.2022 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto za první pololetí dodala zákazníkům v celém světě 360.600 aut, což je meziroční pokles o 30 procent. Ve své zprávě to dnes uvedla mateřská skupina Volkswagen. Propad odbytu vozidel české automobilky je za pololetí nejhlubší ze všech značek, o kterých Volkswagen samostatně informuje.
img

Tuzemská poptávka slábne pod tlakem vysoké inflace

03.06.2022 Průměrná nominální mzda podle našeho odhadu v prvním letošním čtvrtletí vzrostla meziročně o 7,0 %, v reálném vyjádření však vlivem vysoké inflace pravděpodobně klesla o 4,3 %. Očekáváme navíc, že růst spotřebitelských cen v květnu dále zrychlil na meziročních 15,5 %. Klesající kupní síla domácností se podle nás již začala negativně projevovat na objemu maloobchodních tržeb.
img

Prodej aut v EU opět klesl, přetrvávají výpadky v dodavatelském řetězci

17.03.2022 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v únoru meziročně snížil o 6,7 procenta na 719.465 vozů, výrobci nadále čelili výpadkům v dodavatelských řetězcích. Jde o nejslabší únorový prodej od začátku sledování údajů, oznámilo v dnešní tiskové zprávě Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Tempo poklesu prodeje v únoru zrychlilo z lednových šesti procent.
img

Počet elektrických aut se podle studie do roku 2027 téměř ztrojnásobí

15.02.2022 V roce 2027 by mělo ve světě jezdit zhruba 57 milionů hybridních a elektrických aut, což je téměř trojnásobek proti 21 milionům, které se očekávají na konci letošního roku. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti PwC. Nejrychleji se bude zvyšovat počet čistě elektrických aut, kterých by letos mohlo být přes šest milionů a na konci roku 2027 asi čtyřikrát tolik. Téměř tak doženou hybridy, které se za pět let posunou z letošních 12 na 30 milionů.
img

Forex: Ekonomika sílí, inflace zrychluje a ČNB dál zvyšuje sazby

31.01.2022 Data zveřejněná v únoru ukážou zpomalení tempa růstu české ekonomiky ve 4Q 2021 na stále slušných 1,2 % q/q. To by mělo být odrazem zlepšení ve výrobě i ve službách před koncem roku. Data z průmyslu za prosinec by se měla nacházet v mírně pozitivním teritoriu ačkoliv meziměsíční skok jako v listopadu tentokrát nezopakují. Od maloobchodních tržeb bez prodeje aut čekáme relativně slabší údaje. Pokud jde o ČNB, očekáváme společně s většinou analytiků zvýšení 2T repo-sazby o 75 bb na 4,50 %. Teprve poté ČSÚ odhalí jak silně vzrostly spotřebitelské ceny na začátku roku. My počítáme s meziročním tempem zdražení o 9,6 %, ale nejistota odhadu je vysoká.
img

Britský automobilový průmysl má za sebou nejhorší rok za 65 let

27.01.2022 Loňský rok byl pro britský automobilový průmysl nejhorší od roku 1956. Především kvůli celosvětovému nedostatku čipů vyrobil jen 859.575 aut, což je o 6,7 procenta méně než v prvním koronavirovém roce. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil britský svaz výrobců a prodejců aut SMMT.
img

Prodej aut v Číně v listopadu sedmý měsíc klesl, tentokrát o 9,1 procenta

10.12.2021 Prodej aut v Číně v listopadu meziročně klesl o 9,1 procenta na 2,52 milionu. Jde o sedmý měsíc poklesu za sebou a je za ním hlavně přetrvávající globální nedostatek čipů. Oznámil to dnes čínský svaz výrobců automobilů CAAM. Čína je největším automobilovým trhem světa.
img

Růst maloobchodních tržeb v říjnu potěšil

06.12.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v říjnu meziměsíčně po sezónním očištění rostly o 1,4 %, zatímco my jsme čekali spíše stagnaci. V meziročním vyjádření došlo ke zrychlení růstu na 5,6 %, což bylo necelý procentního bod nad naším odhadem i průměrným očekáváním trhu. Po očištění o kalendářní vlivy činil růst maloobchodu 7,2 % y/y.
img

Forex: Inflace opět popožene ČNB ke zvýšení sazeb

03.12.2021 Data zveřejněná v prosinci ukáží inflaci v blízkosti 6 % tlumenou odpuštěním DPH za energie. Průměrná mzda roste slušným tempem, ovšem většinu z něj umaže inflace. Průmysl zatím zůstává v útlumu. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu setrvají na podobných úrovních jako v minulých měsících, samotný prodej aut však pravděpodobně vykáže další pokles.
img

Prodej aut v EU v říjnu klesl o 30 procent, snížil se čtvrtý měsíc po sobě

18.11.2021 Prodej nových osobních aut v Evropské unii v říjnu meziročně klesl o 30,3 procenta na 665.001. Informovalo o tom dnes na svém webu Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Prodej se snížil čtvrtý měsíc po sobě a letošní říjen je nejhorším říjnem v historii záznamů. Nedařilo se hlavně skupině Volkswagen, z níž se nejhůře vedla Škoda Auto. V České republice byl pokles nových registrací mírnější.
img

Objem maloobchodních tržeb v září klesl

05.11.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v září meziměsíčně klesly o 0,3 %, zatímco my jsme počítali naopak s růstem v podobném rozsahu. V meziročním vyjádření i tak došlo ke zpomalení na 3,6 %, což bylo 0,7 procentního bodu pod mediánovým odhadem analytiků. Kalendářní vlivy měly tentokrát minimální efekt, takže očištěný údaj ukazuje dle ČSÚ 3,4 %.
C:\fakepath\auta.jpg

Prodej aut v Japonsku v říjnu pokračoval v poklesu, podkopává ho nedostatek čipů

01.11.2021 Prodej nových osobních automobilů v Japonsku v říjnu meziročně klesl o 31,3 procenta na 279.341 vozů. Dostal se tak na nejnižší říjnovou úroveň od roku 1968, kam sahají srovnatelné údaje. Oznámila to dnes Japonská asociace obchodníků s automobily (JADA). Prodej zaznamenal pokles již čtvrtý měsíc za sebou, nadále ho podkopávají výpadky v dodavatelských řetězcích, píše agentura Kjódó.
img

Maloobchod mírně roste, prodej aut stále klesá

08.10.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v srpnu vzrostly meziměsíčně o 0,3 %, což bylo zhruba o jeden procentní bod méně, než jsme čekali. To by nebylo moc, ale důležité je, že došlo k nemalé revizi předchozích údajů a celková úroveň tržeb se tak posunula citelně níž. V meziročním vyjádření i tak došlo ke zrychlení na 5,1 %, což není vyloženě špatný údaj, ale čekalo se výrazně víc. Medián odhadů analytiků ukazoval 7,5 % a my jsme odhadovali tempo 8,2 %. Po očištění o kalendářní vlivy činil meziroční růst 4,1 %.
img

Auta potápí průmysl, inflace zůstává vysoká

04.10.2021 Průmyslová výroba za srpen ukáže výrazný pokles především kvůli propadu produkce automobilů. Maloobchodní tržby bez zahrnutí motoristického segmentu by měl naopak ukázat na pokračující expanzi, kterou indikuje i srpnový růst spotřebitelské důvěry. Prodej aut ale pravděpodobně opět klesal. V případě inflace sice čekáme zpomalení meziměsíčního cenového růstu ale na stále relativně rychlé tempo. V meziročním srovnání se inflace bude pravděpodobně dále zvyšovat.
img

Američané se v srpnu vrhli do obchodů, maloobchod s překvapivým růstem

16.09.2021 Zatímco červenec byl v maloobchodě slabý, srpen přinesl zlepšení. Odhady byly přitom nastaveny na další slabý měsíc, když trh práce vykázal nečekaně nízký přírůstek zaměstnanosti. Reakcí na finančních trzích je nárůst dluhopisových výnosů v USA a další posílení dolaru.
img

Prodej nových aut v Číně v srpnu meziročně klesl o 18 procent

10.09.2021 Prodej nových aut v Číně se v srpnu meziročně snížil o 17,8 procenta na 1,8 milionu. Největší světový trh s automobily tak klesl čtvrtý měsíc po sobě. Informoval o tom dnes čínský svaz výrobců automobilů (CAAM). Na vině byl globální nedostatek čipů. Prodal se ale opět více než dvojnásobek vozů s alternativním pohonem, v Číně souhrnně označovaných jako NEV (New Energy Vehicles).
img

Maloobchod sílí, ale prodej aut je stále slabý

07.09.2021 Maloobchodní tržby v ČR bez zahrnutí prodeje aut v červenci vzrostly meziměsíčně o 0,5 %, tedy velmi podobnou rychlostí jako v červnu. V meziročním vyjádření to představuje růst o 3,1 %, což bylo prakticky v souladu s naším odhadem, ale téměř dva procentní body pod mediánem očekávání analytiků. Nutno dodat, že letošní červenec měl meziroční kalendářní nevýhodu v podobě dvou chybějících pracovních dnů. Po očištění o tento faktor činil reálný růst tržeb v maloobchodu 5,5 % po červnovém tempu 6,7 %. Toto zpomalení je přirozeně dáno rostoucí srovnávací základnou z minulého roku, kdy podobně jako letos ekonomika fungovala při téměř plném rozvolnění protipandemických opatření.
img

Analytici: Globální dodávky čipů pro automobilky by se ještě letos mohly zlepšit

29.07.2021 Nedostatek mikročipů, který už delší dobu trápí celý svět, možná přetrvá do příštího roku. Letos nejvíce zasáhl automobilový průmysl, dodávky pro toto odvětví by se ale mohly relativně brzy zlepšit, myslí si analytici. Čína totiž převezme část výroby, kterou nedokázali uspokojit výrobci z Tchaj-wanu. V jiných odvětvích ale problémy vydrží déle a jako další by nedostatek čipů mohl brzy zasáhnout výrobce chytrých telefonů.
img

ACEA: Prodej aut v EU v červnu zpomalil růst na 10,4 procenta

16.07.2021  Prodej osobních automobilů v Evropské unii se v červnu meziročně zvýšil o 10,4 procenta na 1,048 milionu vozů. Růst prodeje tak zpomalil z květnových 53,4 procenta. Na svých internetových stránkách to dnes uvedlo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Od ledna do června počet registrací stoupl o 25,2 procenta na téměř 5,4 milionu vozů. Z největších evropských automobilových trhů nejvíce vzrostl počet prodaných aut v červnu Německu - o 24,5 procenta. Ve Francii se naopak prodalo o 14,7 procenta osobních vozů méně. Česká republika vykázala v červnu podprůměrný nárůst prodeje, a sice o 8,6 procenta.
C:\fakepath\xpeng.jpg

Čínský výrobce elektromobilů XPeng může vstoupit na burzu v Hongkongu

23.06.2021 Regulační úřad povolil čínskému výrobci elektromobilů XPeng primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v Hongkongu. Uvedl to dnes server CNBC, který se odvolává na informovaný zdroj, podle nějž by tento konkurent Tesly mohl získat jednu až dvě miliardy dolarů (až 42,6 miliardy Kč). Akcie XPengu se už obchodují na burze v New Yorku. Schválení takzvané duální akciové struktury znamená, že firma bude podléhat dohledu regulačních úřadů v USA i v Hongkongu.
img

Nissan kvůli nedostatku čipů a pandemii vykázal nejvyšší ztrátu za 12 let

11.05.2021  Japonská automobilka Nissan v uplynulém finančním roce prohloubila provozní ztrátu na 150,7 miliardy jenů (JPY; 29,1 miliardy Kč) ze 40 miliard JPY v předchozím roce. Důvodem byla jednak pandemie, která snížila prodej aut, jednak celosvětový nedostatek čipů, který donutil automobilky omezit výrobu. Výsledky hospodaření jsou nejhorší za 12 let, uvedla dnes automobilka.
img

Ekonomika na začátku silné expanze

05.05.2021 Meziroční data z reálné ekonomiky začnou od března vykazovat silnou expanzi, která je daná srovnáním s loňským vypuknutím pandemie. Na meziměsíční bázi nicméně čekáme v případě maloobchodu slabé údaje, protože obchody byly zavřeny. V průmyslu by již v březnu mohlo dojít k růstu navzdory problémům s dodávkami komponent. Vyšší ceny u čerpacích stanic přizvednou meziroční inflaci. ČNB bude prozatím vyčkávat na další vývoj. Zvýšení úrokových sazeb čekáme i nadále letos ve čtvrtém čtvrtletí, respektive po odeznění rizik souvisejících s epidemií.
img

Americké státy vyzvaly Bidena, aby do roku 2035 ukončil prodej aut na benzin

21.04.2021 Guvernéři 12 amerických států vyzvali prezidenta Joea Bidena, aby podpořil snahu ukončit do roku 2035 prodej nových benzinových aut. O dopise zástupců států včetně Kalifornie, New Yorku, Massachusetts a Severní Karolíny dnes informovala agentura Reuters. Šlo by tak o jasný odklon od fosilních paliv. Prezident představil infrastrukturní plán za 2,3 bilionu dolarů (téměř 50 bilionů Kč) včetně daňových úlev na podporu elektromobilů a nabíjecích sítí, postupné vyřazování osobních aut na benzin ale zatím nepožaduje.
img

Prodej aut v Číně se v březnu zvýšil o 75 procent, roste už 12 měsíců

09.04.2021 Prodej nových automobilů v Číně se v březnu meziročně zvýšil o 75 procent na 2,53 milionu, nárůst vykazuje už 12 měsíců za sebou. Oznámil to dnes čínský svaz výrobců automobilů (CAAM). Varoval však před negativními dopady globálního nedostatku čipů na čínský automobilový průmysl.
img

Ekonomika ve svěrací kazajce čeká na rozvolnění

31.03.2021 Data z reálné ekonomiky za únor ukáží přetrvávající slabost maloobchodu v důsledku pokračující uzávěry obchodů a služeb. Průmyslová výroba čelí rostoucí poptávce při problémech s dodávkami a čekáme tak od ní podobný výkon jako v lednu. Inflace v březnu zrychlí zejména kvůli vyšším cenám u čerpacích stanic.
img

Škodě Auto klesl zisk o 52 %, plánuje investice za 2,5 miliardy eur

24.03.2021 Škodě Auto loni klesl nekonsolidovaný čistý zisk o 52 procent na 15,2 miliardy Kč. Nekonsolidované tržby se snížily o 7,6 procenta na 424,3 miliardy Kč. Důvodem poklesu byl dopad pandemie koronaviru na nižší výrobu a prodej aut i vývoj směnných kurzů. Vyplývá to z výroční zprávy a vyjádření zástupců společnosti na tiskové konferenci.
img

Týdenní zpráva z FOREX trhu: Předstihové indikátory v eurozóně odrážejí stále nepříznivou epidemickou situaci

22.03.2021 Zasedání Evropské rady tento týden bude diskutovat distribuci vakcíny proti Covid-19 a evropský očkovací pas. Indexy nákupních manažerů v eurozóně budou odrážet nadále nepříznivou epidemickou situaci. Fiskální balíčky v USA přinášejí vysokou rozkolísanost příjmů i výdajů amerických domácností. Zasedání ČNB změnu nastavení měnové politiky nepřinese.
img

Analýza makroindikátorů: Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud to šlo

05.02.2021 Rozvolnění protipandemických opatření vedlo v prosinci k nárůstu maloobchodních tržeb výrazně nad odhady trhu. Začátek roku bohužel slibuje opětovný útlum a další vývoj závisí na šíření či zastavení pandemie a souvisejících opatření. Za celý letošek čekáme růst tržeb v maloobchodu o 1,2 % po loňském propadu o 0,9 %. Data z přelomu roku ukazují na lepšící se stav ekonomiky, ale situace je silně rozkolísána vládními opatřeními a není tak dobré zatím činit silné závěry ani pro měnovou politiku.
img

Spotřebitelé v prosinci nakupovali, dokud mohli

05.02.2021 Rozvolnění protipandemických opatření přineslo před Vánocemi skok maloobchodních tržeb v ČR. Společensky deprivovaní spotřebitelé využili možnosti otevřených obchodů a služeb a před Vánocemi nakupovali, protože mohli. Svou roli také sehrál efekt odložené spotřeby kvůli předchozímu lock-downu a to v období před Vánocemi. Na druhou stranu byl na začátku a na konci měsíce obchod protipandemickými opatřeními stále zasažen. Počítali jsme s meziměsíčním růstem tržeb bez prodeje aut přes 3 % a to jsme mezi odhady analytiků byli na optimistické straně. Meziměsíční nárůst ale činil 8,3 % a v meziročním vyjádření se tak maloobchodní tržby přehouply do růstu 3,7 % z předchozího poklesu o 6,2 % (ten byl citelně revidován vzhůru z původních -7,0 %). Medián odhadů ukazoval meziročně - 1,6 % a náš odhad – 1,0 %. Prosinci 2020 nahrávaly kalendářní výhody v podobě dvou pracovních dnů navíc. Po očištění o kalendářní vlivy byl meziroční růst 1,4 %.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

Maloobchodní tržby v Německu v listopadu nečekaně vzrostly

05.01.2021 Maloobchodní tržby v Německu v listopadu podle sezonně přepočtených dat reálně vzrostly o 1,9 procenta, a navázaly tak na říjnový růst o 2,6 procenta. Oznámil to dnes spolkový statistický úřad. Je to překvapivý vývoj, protože analytici očekávali, že tržby kvůli dopadům pandemie o dvě procenta klesnou. Do maloobchodních tržeb není započten prodej aut.
C:\fakepath\ekonomika-01012021.jpg

Uplynulé desetiletí v ekonomice: krize, rozmach Číny, alternativy

01.01.2021 Turbulentní rok 2020 je již minulostí a společně s ním skončilo také další desetiletí, ve kterém jsme byli svědky mnoha důležitých událostí. V dnešním článku se proto ohlédneme za poslední dekádou. Přinášíme výběr pěti nejdůležitějších událostí a trendů ve světové ekonomice v uplynulém desetiletí.
C:\fakepath\economy-corona-virus.png

Koronavirus - propady HDP a některých oborů, velké zadlužování

18.12.2020 Koronavirus je hlavním tématem tohoto roku, a jelikož se rok 2020 pomalu chýlí ke konci, tak jsme pro naše čtenáře připravili další ze série článků na toto téma. Tentokrát přinášíme výběr dopadů šíření nového typu koronaviru na světovou ekonomiku a na vybrané obory v letošním roce.
C:\fakepath\auta.jpg

Prodej aut v EU v listopadu klesl o 12 procent

17.12.2020 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v listopadu kvůli druhé vlně koronaviru a znovuzaváděným protiepidemickým opatřením dál snižoval. Meziročně klesl o 12 procent na 897.692 vozů. Uvedlo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Za prvních 11 měsíců roku se pak prodej propadl o 25,5 procenta na zhruba devět milionů vozů.
img

Analýza makroindikátorů: Maloobchod klesá, prodeje aut rostou

07.12.2020 Maloobchodní tržby v říjnu klesly méně než se čekalo. Pomohly prodeje potravin, zatímco zavřené prodejny nepotravinářského zboží způsobily pokles tržeb. Velmi pozitivně překvapil růst prodejů aut. V listopadu lze čekat hlubší pokles maloobchodu.
img

Maloobchod zatím klesá pomaleji než se čekalo

07.12.2020 Maloobchodní tržby v říjnu propadly meziměsíčně o 1,9 % (sezónně očištěno). V meziročním vyjádření se tržby propadly o 0,9 % po předchozím růstu o 0,4 %. Náš odhad i odhady analytiků ukazovaly v průměru na hlubší pokles o 3,3 %. V tomto smyslu lze hovořit o významném pozitivním překvapení. To samozřejmě neznamená, že se maloobchodu vyvíjí dobře, zhoršuje se pouze pomaleji, než se čekalo. Tržby za nepotravinářské zboží meziměsíčně klesly o 3,9 %, zatímco za potraviny rostly o 3,2 %, což mohlo být předzásobení. Nejistota říjnových odhadů byla velmi vysoká.
C:\fakepath\cina ekonomika.jpg

Průmyslová výroba v Číně překonala odhady, zrychlil i růst tržeb

16.11.2020 Průmyslová výroba v Číně v říjnu překonala odhady - meziročně vzrostla o 6,9 procenta. S odkazem na čínský statistický úřad o tom informovala agentura Reuters. Nejrychleji v letošním roce stouply v Číně i maloobchodní tržby, které přidaly 4,3 procenta, zaostaly ale za očekáváním. Druhá největší světová ekonomika nabírá po koronavirovém propadu nové obrátky.
img

Analýza makroindikátorů: V září se maloobchod ještě držel, za říjen propadne

05.11.2020 Maloobchodní tržby v září byly ještě relativně silné. Za odhady trochu zaostaly prodeje aut, ale nešlo o nic dramatického. Špatná čísla budou následovat především v dalších měsících. Pro korunu jsou to již včerejší zprávy a důležitější je výhled.
img

Maloobchodní tržby před nástupem druhé vlny v mírném plusu

05.11.2020 Tržby v maloobchodu v ČR v září bez zahrnutí prodejů aut meziměsíčně klesly o 0,4 % reálně. Meziroční tempo se mírně zvýšilo na 0,4 % z předchozího poklesu o 0,1 %. To bylo velmi blízko mediánového očekávání trhu, které činilo 0,5 % i našemu odhadu 0,7 %. S ohledem na zářijový nárůst spotřebitelské důvěry jsme viděli šanci na mírně lepší výsledek, ale o významném zklamání zde nelze mluvit. Špatná čísla budou následovat především v dalších měsících.
C:\fakepath\auta.jpg

Prodej aut v Číně v září vzrostl o 13 procent, roste už půl roku

13.10.2020 Prodej osobních a nákladních aut v Číně se v září zvýšil meziročně o 12,8 procenta na 2,57 milionu a vzrostl už šestý měsíc za sebou. Zpráva, kterou dnes zveřejnilo čínské sdružení výrobců aut CAAM potvrzuje, že největší automobilový trh světa se dostává ze dna, na které se propadl v době koronavirových omezení. Od začátku letošního roku je ale prodej meziročně stále nižší - za devět měsíců klesl o 6,9 procenta na 17,12 milionu vozů.
img

Maloobchod pokračuje v oživení, došlo ale ke zpomalení

08.10.2020 Tuzemský maloobchod (bez započtení prodeje automobilů) vykázal v srpnu v meziročním vyjádření stagnaci. Po zohlednění kalendářních vlivů to pak odpovídá meziročnímu reálnému zvýšení o 1,6 %, což je jen mírně pod růstem z minulého měsíce (1,8 % r/r). Se zahrnutím automobilů došlo k meziročnímu snížení tržeb o 2,6 %. Náš optimistický předpoklad zlepšení trendu oživení se tak nenaplnil. I přesto ale trend zlepšení pokračuje. Oproti červenci maloobchodní tržby reálně vzrostly o 0,3 %.
img

Analýza makroindikátorů: České maloobchodní tržby v srpnu opět povyrostly

08.10.2020 Maloobchodní tržby rostly v srpnu trochu méně než trh očekával. Z našeho pohledu pozitivně překvapil růst prodejů aut. Září by mohlo přinést další nárůst, ale následující měsíce komplikuje zhoršující se epidemická situace.
img

Maloobchodní tržby v ČR mírně vzrostly

08.10.2020 Maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut v srpnu oproti červenci reálně vzrostly o 0,3 %. To znamená meziroční stagnaci. Z hlediska trhu je to mírné negativní překvapení. Analytici v průměru čekali růst o 1,8 % y/y. My jsme naopak byli pesimističtější, když jsme čekali pokles o 1,1 %. Po očištění o vliv rozdílného počtu pracovních dnů činí meziroční růst tržeb 1,6 %, což je jen lehce pod tempem z předchozího měsíce (1,8 % y/y). S ohledem na čerpání dovolených a také mírně klesající spotřebitelskou důvěru to není špatný výsledek.
img

Oživení ekonomiky je stále přítomné

02.10.2020 Růst ekonomiky dle našeho názoru pokračuje, nicméně na ekonomických datech za srpen uvidíme spíše krátkodobé oslabení. To do značné míry pravděpodobně bylo způsobené čerpáním dovolených. Očekáváme, že oživení bude pokračovat v září. Zveřejnění prvního odhadu HDP za třetí čtvrtletí pravděpodobně ukáže oproti očekávání rychlejší expanzi. Inflace by v září měla zvolňovat na meziměsíčním bázi ale kvůli efektu srovnávací základny v meziročním vyjádření klesne.
C:\fakepath\cina2.jpg

Bloomberg: Jsou baterie obchodní válkou, kterou už Čína vyhrála?

24.09.2020 Příští léto by z výrobní linky v továrně na lithium-iontové baterie v americkém Endicottu měly začít sjíždět tisíce dobíjecích bateriových článků. Závod, který provozuje konsorcium malých firem nazvané Imperium3 New York LLC, bude příští rok jediným novým výrobním závodem tohoto typu v USA a bude dodávat baterie zákazníkům v obranném či dopravním průmyslu i v dalších odvětvích. S počáteční roční kapacitou produkce článků odpovídající jedné gigawatthodině, což v průměru stačí zhruba pro 19.000 elektrických aut, je kapacita závodu v Endicottu zlomkem toho, co budou vyrábět konkurenti ve světě.
img

Prodej aut v EU za osm měsíců klesl o téměř třetinu

17.09.2020 Prodej nových aut v zemích Evropské unie se za osm měsíců letošního roku snížil o 32 procent na více než 6,12 milionu vozů. Z toho v samotném červenci počet registrací nových aut klesl o 5,7 procenta a v srpnu o 18,9 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

Prodej aut v Číně v srpnu dál sílil, zvýšil se téměř o 12 procent

10.09.2020 Prodej aut v Číně v srpnu meziročně vzrostl o 11,6 procenta na 2,19 milionu a zvýšil se už pátým měsícem po sobě. Oznámil to dnes čínský svaz výrobců aut CAAM. Největší automobilový trh světa se dál zotavuje z propadu, který způsobila opatření zavedená proti šíření nového koronaviru.
img

Ranní nadhoz - Týden bude charakterizován indikátory sentimentu

17.08.2020 V pátek zveřejněný v řadě již druhý předběžný odhad HDP eurozóny za druhé čtvrtletí potvrdil první odhad z konce července, tj. pokles HDP o 12,1 % mezikvartálně a 15,0 % meziročně. Největší propad zaznamenalo Španělsko (-18,5 %), Portugalsko (-13,9 %) a Francie (-13,8 %). Nejméně byla zasažena ekonomika Finska (-3,2 %). Ve srovnání si tak Česká republika s poklesem o 8,4 % v druhém čtvrtletí neobstála nijak zle. Trajektorie dalšího zlepšování ekonomické situace bude v příštích měsících záviset na plošném (ne)šíření pandemie.
img

Analýza makroindikátorů: Maloobchod se zlepšuje, nezaměstnanost roste stále pomalu

05.08.2020 Maloobchodní tržby v červnu rostly pomaleji, než se čekalo. Tahounem je nepotravinářské zboží. Prodej aut dohání předchozí silné propady. Další vývoj tržeb v maloobchodě zůstává značně nejistý. Situace na trhu práce se zhoršuje jen pozvolna.
C:\fakepath\cina-16072020-lv.png

Čínské akcie kvůli zhoršení vztahů s USA prudce oslabily

16.07.2020 Čínské akcie kvůli dalšímu zhoršení vztahů mezi Pekingem a Washingtonem dnes výrazně oslabily, a to navzdory tomu, že čínská ekonomika se vrátila k růstu, který překonal očekávání. Index CSI 300, který sleduje obchodování na burzách v Šanghaji a Šen-čenu, odepsal 4,81 procenta na 4516,25 bodu, což byl nejprudší jednodenní propad od začátku února.
img

Forex: Americký maloobchod vykáže další nárůst

16.07.2020 Na dnešním zasedání ECB se změna nastavení měnové politiky nečeká. Maloobchodní tržby v USA za červen vykáží pokračování růstu. Čínský HDP vzrostl ve druhém čtvrtletí nad odhady.
C:\fakepath\euro eurozona.jpg

ACEA: Prodej aut v EU letos klesne o rekordních 25 procent

23.06.2020 Prodej aut v zemích Evropské unie letos klesne o rekordních 25 procent na 9,6 milionu. Ve své dnešní zprávě to odhaduje Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Pokud se jeho předpoklad naplní, prodá se v unii nejméně aut od roku 2013, kdy odvětví ukončilo šestiletý propad po finanční krizi. Na odvětví výroby aut doléhají dopady opatření zavedených proti šíření koronaviru.
C:\fakepath\auta.jpg

Prodej aut v EU v květnu klesl o více než polovinu

17.06.2020 Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v květnu kvůli koronavirové krizi meziročně snížil o 52,3 procenta na 581.161 vozů. Pokles nicméně zpomalil z rekordních 76,3 procenta v předchozím měsíci. Vyplývá to z údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA).
img

Okénko trhu - evropský průmysl v dubnu rekordně propadl

12.06.2020 Dnes zveřejněná data Eurostatu ukázala na rekordní propad průmyslové výroby v dubnu, když opatření proti šíření koronaviru zastavila z velké části ekonomickou aktivitu napříč celým kontinentem. Průmyslová výroba v 19 zemích evropské měnové unie meziměsíčně spadla o 17,1 %, což znamenalo meziroční sešup o 28,0 %. Obě tyto hodnoty představují nejhlubší poklesy od zahájení sběru dat v roce 1991. Výsledky byly jen mírně lepší, než kolik činila tržní očekávání. Největší újmu utrpěla produkce zboží pro dlouhodobou spotřebu, jehož výroba klesla meziměsíčně o 28,9 % a meziročně o 47,7 %. Podobně bídně si vedla i výroba investičních statků, jejíž poklesy byly jen nepatrně mírnější (meziměsíčně o 26,6 % a meziročně o 40,9 %). Z největších ekonomik eurozóny zaznamenaly Německo meziroční propad průmyslové výroby o 30,2 %, Francie o 34,9 %, Španělsko o 34,3 % a Itálie dokonce o 42,5 %. Žebříčku nejhorších výsledků pak vévodilo Lucembursko s poklesem o 43,9%. Naopak jedinou zemí z celé 27členné Evropské unie, která v dubnu zaznamenala meziroční nárůst výroby, a sice o 5,5%, bylo Irsko. Pokud vezmeme v úvahu, že koronavirová epidemie zasáhla ještě mnohem výrazněji sektor služeb, nevypadají vyhlídky evropského hospodářství pro druhé čtvrtletí příliš růžově. Dnešní data spolu s výsledky dalších předstihových ukazatelů naznačují, že by mezikvartální pokles HDP ve druhém čtvrtletí mohl dosáhnout dvouciferných hodnot. Přitom produkt eurozóny odepsal v letošním prvním čtvrtletí 3,6 %, q-o-q.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Britská ekonomika v dubnu klesla o rekordních 20,4 procenta

12.06.2020 Britská ekonomika v dubnu klesla proti předchozímu měsíci o 20,4 procenta, což je nejvíce v zaznamenané historii. Oznámil to dnes britský statistický úřad. Meziročně pak činí propad hrubého domácího produktu (HDP) 24,5 procenta. Duben byl prvním úplným měsícem, kdy ekonomika pocítila opatření, která vláda zavedla proti šíření koronaviru.
img

Itálie zvažuje příspěvek na nákup benzinových a naftových aut

05.06.2020 Itálie uvažuje o zavedení příspěvku až 4000 eur (přes 100.000 Kč) na nákup auta s benzinovým či naftovým motorem nejnovější generace. Vládní Demokratická strana chce příspěvek zahrnout do souboru opatření na podporu ekonomiky, o kterém se nyní jedná v parlamentu. Schválení tohoto balíku se očekává do poloviny července, uvedla dnes agentura Reuters.
img

Prodej aut v Německu v květnu meziročně klesl o polovinu

04.06.2020  Prodej nových osobních automobilů v Německu se v květnu kvůli koronavirové krizi meziročně snížil o 49,5 procenta na 168.148 vozů. Oznámil to dnes spolkový úřad pro motorová vozidla KBA. Pokles nicméně zpomalil ve srovnání se zhruba 61 procenty v předchozím měsíci.
img

Automobilka Nissan se po 11 letech propadla do ztráty

28.05.2020 Japonský výrobce aut Nissan Motor se v loňském roce kvůli nižšímu prodeji poprvé po 11 letech propadl do ztráty. Firma současně představila nový čtyřletý plán, který zahrnuje snížení výrobní kapacity o pětinu, včetně uzavření továren ve Španělsku a Indonésii, a fixních nákladů o 300 miliardy JPY (68,3 miliardy Kč). Automobilka by se díky novému plánu měla stát menší a efektivnější, uvádí v dnešním prohlášení.
C:\fakepath\auta.jpg

Jaguar Land Rover jedná s vládou o pomoci za miliardu liber

25.05.2020 Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) kvůli dopadům koronaviru jedná s vládou o finanční pomoci za více než jednu miliardu liber (30,6 miliardy Kč). Informují o tom britská média, která se odvolávají na zdroje obeznámené se situací. Firma sama to ale nepotvrdila, její mluvčí pouze uvedla, že firma je s vládou pravidelně v kontaktu a baví se s ní o široké škále témat. Vláda už dala najevo, že je připravena podílet se na záchraně klíčových britských firem.
img

Prodej aut v EU v dubnu kvůli koronaviru klesl o tři čtvrtiny

19.05.2020  Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v dubnu kvůli koronavirové krizi meziročně propadl o rekordních 76,3 procenta na 270.682 vozů. Oznámilo to dnes Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). Většina prodejen aut v EU byla v důsledku opatření proti šíření koronaviru po celý duben uzavřena.
img

Toyotě klesl čtvrtletní zisk o 86 procent, čeká slabší prodej aut

12.05.2020  Automobilce Toyota Motor klesl za čtvrté finanční čtvrtletí meziročně čistý zisk o 86 procent na 63,1 miliardy jenů (14,9 miliardy Kč). Největší výrobce aut v Japonsku dnes také uvedl, že kvůli dopadům pandemie na poptávku čeká v nynějším finančním roce snížení provozního zisku bezmála o 80 procent. Finanční rok v Japonsku končí v březnu.
img

Tržby maloobchodníků zamrzly

06.05.2020 Maloobchodní tržby bez zahrnutí prodeje aut v březnu se oproti předchozímu měsíci snížily o 12,2 %. V meziročním vyjádření tržby klesly o 8,9 % bez aut. Prodej aut meziročně klesl o 31,7 % a celkové maloobchodní tržby se zahrnutím aut se tak meziročně propadly o 15,5 %.
img

Čína velmi těžce restartuje ekonomiku

20.04.2020 Čína se zvolna snaží opět nastartovat ekonomiku. Miliony lidí se ale bojí utrácet nebo vůbec nechtějí vycházet ven. Uzavřené továrny a obchody jsou v zemi od ledna.
Související klíčová slova: Propady HDP | Uvolněné měnové politiky | Boston Consulting Group (BCG) | Obchodní pásmo | Automobilka Nissan | Centrum pro automobilový výzkum | Šéf Fedu | Úroková míra | Zhejiang Geely | Brent | YPF | SMMT | Průmyslová výroba | Rostoucí šance | IATA | Kalifornie | Dvoutýdenní repo sazby | Průmyslové mocnosti | Prodej v USA | Index australské akciové burzy | BCG | Export | Automobilový sektor | Elektromobilita | Carlos Tavares | Prodej aut v Číně | Trh s ropou | AKHAN Semiconductor | Ferdinand Dudenhöffer | Války | Lithium | Obchodní deficit | Šéf britské centrální banky | Wood Retail Investments | Data z trhu práce | Mezinárodní ratingová agentura | CAAM | Odchod z eurozóny | TD Securities | Australská centrální banka | Ford Motor | Uber | Nejdůležitější ekonomické události | Ondřej Hartman | Petr Knap | Industrial and Commercial Bank of China (ICBC) | DPH | Americká automobilka | EUR | Zhodnocení situace | eMarketer | Premiér Naréndra Módí | Spotřebitelské výdaje | Naréndra Módí | Bundesbank | Výroba automobilů v Německu | NYSE | Slabší prodej aut | Investiční firma | Standard & Poor's | Nedostatek čipů | Mercedes-Benz | Komerční banka | Globální finanční krize | Hlavní úrokové sazby | Automobilová skupina | Rekordní propad | Pokles cen energií | Ekonomika | Motocykly | Islámské dluhopisy | Itálie | Dubnová čísla | DPA | Snížit úrokové sazby | Ztráty | Huawei | Stoxx | Epidemická situace | Matthias Müller | NEV | Oživit ekonomiku | Prodej nových automobilů v Číně | Odklon od fosilních paliv | Akcionáři | Nová auta | ICT | Očekávání | Makoto Učida | Iniciativa | Britská letecká společnost | Velkoobchodní tržby | Pokračování růstu | Okénko finančního trhu | Obchodování na burzách | Digitální daň | Německá automobilová skupina | Světové ceny potravin | Ruská centrální banka | Trh práce | Geopolitické napětí | EUR/JPY | Britská centrální banka | Zasedání ČNB | Indikátory v eurozóně | Novartis | Volatilní | Potenciál | Roční míra inflace | Pro investory | Německá společnost | Kontrakce | Evropská komise | Index finančního sektoru | Investice | Oživení ekonomiky | Rozvolnění | Saldo běžného účtu | Madrid | Americké společnosti | Energetická krize | Inflace v lednu | Oslabování měny | Maloobchodní tržby v USA | Technologie blockchain | Bankovní společnost | Emise | Škoda Auto | Ifo | Japonské akcie | Hlavní index německých akcií DAX | Prognózy | Britská libra | PMI v eurozóně | Intervence | Výkon ekonomiky | Předseda představenstva | Experti | Výrobce aut BYD | Výdaje | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Průměrný výnos | Maloobchodní tržby v Číně | Evropské měny | Bitcoiny | Moody's Investors Service | Měsíční předpovědi | Kurz čínské měny | Největší světová ekonomika | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Obchodní seance | Český statistický úřad | Akciové společnosti | EUR/USD | General Electric | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Javier Milei | Volby | Cena bitcoinu | Konkurenti | Burzovní společnosti | Price Action | Jestřáb | CSI 300 | Miroslav Frayer | Lagardeová | Důvěra v ekonomiku | Druhá největší ekonomika | Chování | Průměrné mzdy | Prodej aut v Německu | Cenné papíry | Výnos | Akcie Airbusu | Odvrátit deflaci | Růst světového obchodu | RBS | Delta | Vzdělávání | Automobilový trh | Obchodní nastavení | Koš | Obavy společnosti | Ceny akcií | Index DOW | Import | Bankrot Řecka | General Motors (GM) | Odbyt elektromobilů | Exchange | Alcoa | Světová rada pro zlato (WGC) | Státní dluh | MAE | Výsledky obchodování | Mezinárodní organizace práce (ILO) | Geely Automobile Holdings | Wood & Company Financial | Palladium | Investment Banking | Benchmark | Největší ekonomika Jižní Ameriky | Moderna Inc. | JPY | H&M | Odhad HDP | Global Finance | Růst hrubého domácího produktu | Jaguar Land Rover | Globtrex.com | Rezistence | Uber Technologies | Dnešní zprávy | Výhled do budoucna | Peníze | M5S | Ukazatel | Vývoj měnové politiky | Zveřejněné údaje | České koruny | Coinmarketcap | Šéf ECB | Barel ropy | IIF | Výzkumná společnost | Kurz EUR/CZK | ČTK | Prognóza | FTSE 100 | Pracovní trh | Prodej automobilů | Investiční strategie | Vývoj | Burzy | Program nákupů dluhopisů | Odliv kapitálu | Australské akciové burzy | Strach | ZEW index | Britský FTSE 100 | Brexit | Vývoj ceny palladia | Indikátory | Proražení | USD/EUR | Ceny elektřiny | Politico | Prodej aut v Rusku | Pozice | Geely | Akcie | Napětí na finančních trzích | Standard Bank | Na burze | AI | ASX 200 | Cenový vývoj | Rozmach Číny | Zisk automobilky | The Washington Post | Mezinárodní obchod | Tovární objednávky | Data o vývoji HDP | Daimler | Hertz | Šinzó Abe | Budoucnost automobilového průmyslu | Huawei Technologies | Ekonomická aktivita | Regulace | Brazílie | Dovozní cla | Druhá vlna | Měnový fond | Lukáš Kovanda | Iniciativa Pásu a cesty | Akcie automobilky | Měnový pár EUR/USD | Xiaomi | Čínský výrobce aut BYD | Fitch Ratings | Keystone XL | Dodávky čipů | Jim Yong Kim | Dnešní údaje | 1 milion | Výrobní ceny | Zvýšení sazeb | Výrobní závody | BHP Group | Bankroty | Úrokové sazby | EUR/CZK | Úvěrový rating | Problémy v dodavatelských řetězcích | ČNB | Nejistoty | Negativní sentiment | Kurz japonského jenu | Jádrový index | Jeff Bezos | Prezident ECB | Finančník | Nedostatek polovodičů | Makrodata | Záchranný fond | Investoři | Garrett Nelson | Air | Posílení | Akciová burza | Evropská měna | Čínská banka | Průmyslová výroba v září | Luxusní auta | Index PPI | Společnost Wirecard | Odeznívání inflace | Hospodářský růst v Evropě | Globální veřejný dluh | Francouzská automobilka | Růst německé ekonomiky | Dluhopis | Makrokalendář | Investovat | Sestupný trend | NFP report | Kč/EUR | COVID-19 | Turecká lira | Martin Jahn | Úvěr | Německý DAX | Důvěra domácností | Finanční ředitel | Finanční situace | Evropské ekonomiky | Agentura Reuters | Problém s nedostatkem čipů | Hyundai | Spotřebitelský sentiment | Bohatý | Cena ropy na světových trzích | Cities 40 | Čínská automobilka | Prodej nových automobilů | Automobilka Škoda | Svaz dovozců automobilů | Obchodování | Recyklace | PwC | Tržby z prodeje | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Cena severomořské ropy | Výrobce elektromobilů XPeng | Ruský rubl | Objem | Contemporary Amperex Technology (CATL) | Přerušení výroby | BrandZ | Deflace | AvtoVAZ | Výroba v Číně | Čínské ministerstvo obchodu | APA | Zadlužování | Investiční banka | Prezident | Praha | Berkshire Hathaway | Argentinský prezident | Tržní úrokové sazby | Warren Buffett | Dovozní clo | Kevin Tran Nguyen | Index cen domů | Výsledky | Předseda Evropské komise | Společnost BYD | Belt and Road | Firma Apple | ČNB Petr Král | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Typ koronaviru | Bank of America | Finanční pomoc | Zpráva | Ratingová agentura | Fundamentální analýza | Historie | Energetické úspory | PSA Group | Snížení nákladů | Evropa | Nákupy přes internet | Centrální banky | Data z USA | Trump | Oživení v Číně | Míra inflace v EU | Pohonné hmoty | Atto 3 | Fiskální pakt | Vývoj EUR/USD | Aktivity v Rusku | Regulátor | Barack Obama | NLI | Investiční platforma | Sazby | Pfizer | Mexiko | Covid | AFP | Studie | Člen bankovní rady | Si Ťin-pching | Deficit rozpočtu | Polsko | Kolaps | Forexové intervence | Bankéř | Pandemická paralýza | Čínské podniky | Aktuální hodnoty měny | Nájmy | Audi | Korekce | Jackson Hole | Australský dolar | LNG | HUF/EUR | Ocenění | USD/PLN | OPEC | Ukrajina | Ropná společnost | Jednání FOMC | Andrew Bailey | BYD | Investice do nemovitostí | Program nákupu dluhopisů | Maloobchod | Kurz dolaru | Inflace v EU | Rosněfť | Intervence na forexovém trhu | Dow Jonesův index | Asociace | GBP/NZD | Stimulační opatření | Silnější dolar | PrimStock | Spotřebitelská inflace | BNP Paribas | Euro 7 | Elektrické vozy | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Kjódó | Mezinárodní sdružení pro leteckou dopravu | Subdodávky | Americké akcie | BBC | Privatizace | CFRA | Dopad pandemie | EBRD | MetaTrader | Údaje o inflaci | Vývoj měnového páru USD/JPY | Andrew Fieldman | Zlotý | Západoevropské akcie | Nedostatek mikročipů | Maloobchod v USA | Trh | Retail | Komise | Války na Ukrajině | Výroba aut | Donald Trump | Vývoj ekonomiky | Francouzské energetické společnosti | Největší ekonomika světa | Deficit rozpočtu USA | Výrobce elektromobilů | LCH Clearnet | Investiční společnost | Zprávy z Fedu | Oživení české ekonomiky | Posílení dolaru | Stock | Portu | Postoj investorů | Rating | Agentura S&P | Lucembursko | Domácí měny | SNB | Koronavirová pandemie | Oživení hospodářství | Tržby maloobchodníků | Microsoft | Daňové úlevy | Polská ekonomika | Ekonomika aktuálně | Demokratické strany | Ztráta | Kanada | Kurz dolarů | Peugeot | Drahé energie | Důvěra | Pravděpodobnost | Rizikovější aktiva | Larry Hu | Evropská banka | Automobilka Škoda Auto | Server BBC | Výpadky | QE | Britský automobilový průmysl | FIAT | Gazprom | Centrální banka | Cena | Deutsche Börse | Rozsáhlé propouštění | Životní prostředí | J.P. Morgan Asset Management | New Energy Vehicles | Čistý zisk | Belt and Road Initiative | Patrik Urban | Jádrová inflace | Poradenské společnosti | Bank of China | Investiční platforma Portu | Výstupy | ICBC Standard Bank | CAR | Průzkum ČSÚ | EK | Manažeři | Očekávání do budoucna | Baterie | Rozpočtové deficity vlád | Rozpočtový schodek USA | Michal Brožka | Škoda | Reuters | Zlepšení nálady | Baidu | ČNB úrokové sazby | IHS | Renault | Akciový index Dow Jones | Euronext | Primární emise | Předseda | Lenovo | Utahování měnové politiky | Macquarie | Výkonný ředitel | Prodeje aut | CPCA | Makroekonomické ukazatele | Pokračující protekcionismus | Celní války | Benchmark Mineral Intelligence | Slabá čísla | Příkaz | Globální ekonomický růst | ILO | ZEW | Rychlý růst | Evropské banky | Libra | Koronavirová krize | Cerebras Systems | Zvýšení cel | Nové mutace viru | Ola | Financovat | Příprava | Čínské měny | Řecko | BRICS | Šíření nemoci | Alibaba Group | Úroky | Refinitiv | Americký průmysl | IFO index | Ranní nadhoz | Silné oživení | Energetické společnosti | E-shopy | Royal Bank of Scotland | Čínská ekonomika | Ceny | Technologie | Finální odhad | Německá ekonomika | VW | Agentura Bloomberg | Inflace v Německu | Pokles | Platforma | Rating AAA | Electricite de France | Objem maloobchodních tržeb | Investiční doporučení | Akcie GM | Velké zadlužování | Americká burza | Rabobank | Ziskovost | Situace na trhu | Mercedes | Tržní očekávání | Americká ekonomika | Prezident USA | Wall Street | Společnost AvtoVAZ | Data z reálné ekonomiky | Asijské akciové trhy | Analýza makroindikátorů | Tempo poklesu | Prodeje | Zvyšování úrokových sazeb | Index cen | Ekonomické aktivity | Čínská vláda | EBIT | Daně | Lídři | Analytici z Wall Street | Konsorcium | Prezident Vladimir Putin | Zisky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trhy | Nákupní manažeři | Globální ekonomika | Signály | ACEA | Pozitivní výsledek | Bitcoin Cash | Záchranné balíčky | Čínský svaz osobních automobilů | Repo sazba | Tokyo Stock Exchange (TSE) | Toyota | Sukuky | Repo sazby | Cena zlata | Světové obchodní organizace | HSBC | USD/JPY | Trinity Bank | Pojištění vkladů | Růst cen | Finanční ústav | Průmyslové mocnosti světa | Asset management | Financování | ČSÚ | Česká národní banka | On-line investiční platforma | Americká lehká ropa | Největší kryptoměny | Prodej vozů | Odvětví | Line | Pokles reálných mezd | FT | Globální automobilový průmysl | Jedno euro | Burze | Průměrná mzda | Dolarové sazby | Imperium3 New York | Německé vládní strany | Hospodářský růst | Britské domácnosti | Kurz měny | Posílení eura | Odhodlání | Centrální bankéři | Akciový trh | WTI | Joe Biden | Bod | Miliardy korun | Polský zlotý | NYSE Euronext | Reserve Bank of Australia | Nord Stream | EMU | Saúdská Arábie | Cena ropy | Nižší výdaje | Americká vláda | Využití kapacit | Úspěšný systém | Státy EU | Koruna zpevnila | Japonská ekonomika | Předběžné výsledky | Sankce | Bill Gates | Kurz USD | C40 | Vedení společnosti | Zkušenosti | Lira | VP Bank | IHS Markit | Ekonomické recese | Statistiky | Peněžní zásoba | Oživení poptávky po službách | Světová ekonomika | ECB Christine Lagardeová | Dluhopisové trhy | Dna | Spolkový statistický úřad | Ben Bernanke | Nový typ koronaviru | RUB | Kurz | Market | Unicredit | Rozkolísaný | Zpomalení hospodářského růstu | Boston Consulting Group | Kurz EUR | Imperium3 New York LLC | Úspěšný týden | Česká republika | Sektor služeb | Strategy Research | Burzovní debut | Proinflační | AUD | Politici | Ministři financí eurozóny | Obchodní přebytek | Citigroup | Softbank | Ceny energetických komodit | Hospodářství | Španělsko | Kia | AKHAN | Měnový pár | Intermediate | Nižší ceny | Skupina BMW | Zasedání ECB | Credit Suisse | Portfolia | Maloobchodní tržby v Německu | Expert | Koronavirové krize | CATL | Vývoz | Index výrobní aktivity | Týdenní zpráva | Proměny automobilového průmyslu | Recese | Rekordní pokles | Virtuální měny | Investice do čínských firem | CZK/EUR | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Očekávaný růst | Digitalizace | Největší propad | Stavební povolení | Sekce měnové | Šíření koronaviru | František Táborský | Fosilní paliva | Internetové firmy | Americké ekonomiky | Frank | Negativní nálada | Kurz eura | David Cameron | Investiční firmy | Swapová křivka | Centrální banka USA | Atto | Šíření nového typu koronaviru | Ceny energií | Ratingová agentura S&P | Ceny potravin | Politická nejistota | Rychlý růst mezd | Přebytek bilance | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Finanční skupina | Japonský premiér | Čínský průmysl | Prezident Donald Trump | Televize Sky News | Kurz bitcoinu | ČR | OSN | Projev šéfa Fedu | Blockchain | Agentura Fitch | Společnost Microsoft | Předpovědi | Země eurozóny | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Trend | Globální dodávky čipů | Hospodářské oživení | Harmonické formace | Dow Jones Industrial | Finanční společnost | Changan Automobile | Míra inflace | Hertz Global Holding | Energetika | Spotřebitelská důvěra | MMF | MAN | Náklady na úvěry | USD/RUB | Nový fiskální rok | Nařízení | Americký Senát | Farmaceutické společnosti | Fed index | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Oživení poptávky | Hospodářské krize | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Průmysl | Druhá vlna koronaviru | Tempo růstu | Podnikatel | Bankovnictví | Aerolinky | Francouzská ekonomika | A321Neo | Prodej aut v Británii | Akciové trhy | Jeremy Hunt | Struktura HDP | Model GDPNow | Prodej automobilů v Británii | EUR/CHF | LATAM Airlines | Ekonomika Spojených států | Ekonomické výhledy | Centrum pro automobilový výzkum (CAR) | Bankovní rada | Zasedání České národní banky | Internetový obchod | Pokles inflace | Aktiva | Časopis Forbes | Vakcíny proti COVID-19 | Index německých akcií DAX | Okénko trhu | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Pokles cen | Čínská centrální banka | Veřejný dluh | Air Berlin | Peněžní trh | Tržní kapitalizace Tesly | Vývoj kurzu | Zdravotnictví | Akcie Tesly | Čínské akcie | Economic | Ministryně financí | Opatřením na podporu ekonomiky | Diskontní sazba | Sentix | Trhy dnes | Galaxy Securities | Německé společnosti | Trinity | Prodeje automobilů | Pokračování poklesu | Ekonomika eurozóny | Členské země Evropské unie | Sky News | Týdenní zpráva z FOREX trhu | Sentiment | Události ve světové ekonomice | Stoxx Europe 600 | Růst úrokových sazeb | Politika | Konkurence | Letecké společnosti | Čínský jüan | PLN | Kapitalizace | Míra nezaměstnanosti | Komunikace | Ceny průmyslových výrobců | Čínský prezident | Poplatky | Forint | Velká Británie | Německý průmysl | Další vývoj | Citibank | Dnes zveřejněná data | Pokles průmyslové výroby | Changan Automobile Group | Nálada | Vládnoucí strana | Dopad pandemie koronaviru | Indie | Zveřejnění hospodářských výsledků | Měnové politiky | Výrazná inflace | Riziko | Koncern Volkswagen | Čínský výrobce | Česká vláda | Německé automobilky | Oxford Economics | Výnosová křivka | Historická maxima | Ekonomická data | Maloobchodní tržby v ČR | WTO | Situace v průmyslu | Výrobní index PMI | Těžaři kryptoměn | Dodávky čipů pro automobilky | SYRIZA | Zhodnocení | Fitch rating | Úrokové sazby ECB | Ceny zlata | Výhled | Timeframe | ESM | Prodej aut v EU | AAA | Auta | Americký akciový index | Americké ministerstvo | Průměrná nominální mzda | Americký trh práce | Konzultační společnosti | Finanční televize CNBC | Výsledky Nissanu | Economist | Indexy nákupních manažerů | Propouštění | PayPal | Jaromír Gec | Evropský trh | Finanční trhy | Dobrý výsledek | Expanze | eBook | Insider | Největší ekonomika | General Motors | Komise pro cenné papíry | Austrálie | Německé ekonomiky | Financial Times | Vývoj měnového páru EUR/USD | New York | Čistá ztráta | Krize | Investing | Protipandemická opatření | Růst spotřebitelských výdajů | Massachusetts | Omezení produkce | Exotické měny | Oslabení dolaru | Pozitivní očekávání | XTB | Prezidentské volby | Dollar | Vratislav Zámiš | Elektrická vozidla | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Měnové stimuly | Dolarový index | Výplata | Robert Shiller | Generální ředitel | Devizové rezervy | Burza | Ekonomický kalendář | Guvernér Rusnok | Zadlužené Řecko | Rozvoj | Druhá největší ekonomika světa | Capital Economics | Spotřeba domácností | Švýcarské banky | Transakce | Prodej osobních automobilů | Měny | Snížení úrokových sazeb | Sezónnost | Výzkumné společnosti | Zaměstnanost | Irsko | Energie | Milei | Ekonomika EU | Inflace v březnu | USDX | MarkLines | Dividendy | Měna | Jasný signál | Finanční sektor | Oslabení eura | Silný pokles | Situace na trhu s ropou | Uvolnění měnové politiky | Karanténní opatření | České maloobchodní tržby | Thomson Reuters | USD | Spotřebitelská poptávka | Miliardy dolarů | Finanční trh | Opatření na podporu ekonomiky | Německá automobilka | Prezident Evropské centrální banky | Virgin Atlantic | Regionální měny | EFSF | Britské hospodářství | Ruský prezident Vladimir Putin | Stav ekonomiky | EIA | Mt. Gox | Partneři | IPO | Rusko | Ceny výrobců | Vicepremiér | Analytický tým | Signál | Zdražování | Čínská firma | Index amerických akcií | Předstihové indikátory | Britská vláda | Kupní síla | Ropy | Úspěšné obchodování | Míra úspor | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Evropská komise (EK) | Společnost | Ministr hospodářství | Forbes | Allergan | Utažení měnové politiky | Vysoká volatilita | BMW | Obchodování na forexu | Cena akcií | Mark Carney | Volatilita | Zhejiang Geely Group | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Luxusní vozy | Rishi Sunak | Umělé inteligence | Eura | Organizace | Chery Automobile | Kurz USD/EUR | Gap | Ceny pohonných hmot | Services | Stock Exchange | Růst | Polská centrální banka | Příjmy | Hospodářské výsledky | Volvo | Hrubý domácí produkt (HDP) eurozóny | Evropský automobilový sektor | Propad cen ropy | Snížení inflace | Růst průmyslové výroby | Index | Rychlý růst cen | Wirecard | MiFID II | Čínský trh | Bohatství | Nárůst ceny | Průmyslová produkce | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Farmaceutická společnost | Index STOXX Europe 600 | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Nové mutace | Standard & Poor's 500 | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | Citroën | Trh s nemovitostmi | Tištění peněz | Ropné a plynárenské společnosti | Inflace | Posilování koruny | Tržní hodnota | Britové | Technická analýza | Bydlení | Dovoz | Prodej nových osobních automobilů | Vývoj dolarového indexu | ONS | Americké centrální banky | Management | Vstup na burzu | EURUSD | Stellantis | Resistence | Zisk | FedEx | Globální krize | Cestování | Bank of England | Americký index | Analytik CFRA | Produkce ropy | Maďarsko | Ruský prezident | Američtí centrální bankéři | Hodnota kybernetické měny | Události roku | Investing.com | ČSOB | Adam Khan | Sociální sítě | Pesimismus | Dnešní makroekonomické ukazatele | Béžová kniha | CZK | Širší index S&P 500 | S&P | Elektroauta | Investiční | Středoevropské měny | Index cen průmyslových výrobců | OECD | Bloomberg | SIX | Agentura Kjódó | Unie | Zasedání Evropské centrální banky | Analytička | Nasdaq Composite | Obchodování na burze | Nikkei | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Přebytek bilance zahraničního obchodu | Úrok | Nastavení úrokových sazeb | Čtvrtletní zisk | Další pokles | Ekonomika USA | Index Nikkei | Norsko | Americká centrální banka | Česká měna | Strach z druhé vlny | Christine Lagardeová | Americká společnost | Umělé inteligence (AI) | Prezident Javier Milei | Přidaná hodnota | Globální prodej | Vývoj měnového páru | Financial Times (FT) | Americký prezident | Dnešní data | Ekonomiky | Analytická společnost | Nabídka | TIM | Vysoké inflace | Francie | Americký dolar vůči japonskému jenu | Analytici banky Citi | Royal Dutch Shell | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Eurostat | Globální dluh | Hertz Global | Průmyslové objednávky | Britský premiér | Růstový potenciál | Ropné společnosti | Cestovní ruch | Apple | CAC 40 | Fannie Mae | Tencent | Globální vývoj | Globální prodej aut | Japonská automobilka | Tržní kapitalizace | Minimální mzda | Státní rozpočet | West Texas Intermediate (WTI) | Ceny ropy | Berlín | Londýnská akciová burza (LSE) | Moderna | Rory Gamble | Tržní podíl | Pandemie nemoci | Cena palladia | Horší data | Inflace v květnu | Průzkum | DAX | Paypal Holdings | Deficit | Firmy | Odhad analytiků | Zahraniční obchod | Fiskální rok | Jednotná evropská měna | Data z průmyslu | Otevření obchodu | Znárodnění | Kybernetické měny | Pandemie nemoci COVID-19 | Členské země EU | Index STOXX Europe | Janet Yellenová | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | Prodej elektromobilů | Polovodičové společnosti | Ekonomický růst | Představitelé Fedu | Prodej | Onemocnění COVID-19 | Automobilka | UBS | WGC | Primární emise akcií | Zasedání Fedu | Zlepšení | European Stability Mechanism | Japonská vláda | Další růst | Dobré výsledky | GBP | Prezidentka ECB | Listopadová inflace | Zahraniční firmy | S&P Global | Evropská unie | Nasdaq | Dolary | Akciové burzy | Propad | Nový argentinský prezident | Federální rezervní systém | Petr Král | Azimuth Capital Management | Evropské trhy | Reálné mzdy | Zprávy | Evropský stabilizační mechanismus | Ministerstvo obchodu | Britský ministr financí | Kurz EUR/USD | Prognózy ČNB | Miliardy eur | Index tokijské burzy | Britský statistický úřad | Silný růst | Nio | Evropské akcie | Airbus | USA | Růst světové ekonomiky | Fond | Člen představenstva | Výrobce léků | CFRA Garrett Nelson | Regulační úřad | Americké ministerstvo obchodu | Odhady analytiků | Vyhlídky | Předpověď | Koncern | NATO | Cena ropy brent | Antivirus | Vedení firmy | Pokles tržeb | Míra | Americké automobilky | Hospodářská politika | Šance na vakcínu | Budoucnost | EY | Buffett | Řecká krize | Digitální měny | Dopady války na Ukrajině | Důvěra investorů | Rozpočtové deficity | Odhady trhu | Automobilový průmysl | Elektrická auta | Koruna | Shell | Zpřesněný odhad | Alibaba | JDE | Včerejší obchodování | Výrazný pokles | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Solidní růst | Americký výrobce | Automobilky | Hodnocení úvěrové spolehlivosti | Opatření | Pokles HDP | Dobrá čísla | Onemocnění | DJIA | Toyota Motor | S&P/ASX 200 | Sazby ČNB | Worldpay | Poklesy HDP | Swapová výnosová křivka | Dopady koronaviru | Pojišťovny | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Evropské sdružení výrobců automobilů | HDP eurozóny | Spotřební daně | Investment | Výkonnost | Konec aut | Asie | Pandemie koronaviru | Finanční krize | Rakousko | Akcie XPengu | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Světové ceny ropy | Očekávání analytiků | Podíl nezaměstnaných | Průzkumy | Nárůst HDP | Bitcoin | Srovnávací základna | Tempo růstu spotřebitelských cen | Britské libry | Parlamentní volby | Vlna koronaviru | Televize CNBC | Zpomalování ekonomiky | Euro vůči americkému dolaru | Indikátory sentimentu | Bilance | Výrobce elektrických aut | Přehled | Index S&P 500 | Czech Fund | Společnost XTB | Plyn | Ústup inflace | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Distribuce | Ekonomické události | Eurodolar | Short | Vývoj úrokových sazeb | Čínský HDP | List Financial Times | Fed | FXstreet.cz | Volatility | Počet elektrických aut | Česká koruna | Stavebnictví | Biden | Spotřebitelská nálada | Hospodaření | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Komodita | Italská vláda | CHF | Forexové trhy | Nemovitosti | Index spotřebitelské důvěry | Země EU | Vývoj tržeb | Turecká centrální banka | Ekonomická situace | Indikace | Nejprudší pokles | Maloobchodní prodeje | Čínské automobilové značky | Úspory | USD/CHF | Úřad pro energetické informace (EIA) | Obchody | Těžba ropy | Běžný účet | Mutace viru | PLUG | Tuzemský maloobchod | PSA | Výroba aut v Německu | Čínský statistický úřad | Index CSI 300 | GDPNow | Rozpočtový deficit | Volby v USA | Zvýšení úrokových sazeb | Royal Mail | Růst tržeb | Akciový index | Pozornost | Důvěra spotřebitelů | Rubl | ProCent | Společnosti | Medián | Prognóza ČNB | Finanční společnosti | Devizové intervence | Index CPI | ICBC | Budoucí vývoj | Vývoj kurzu eura | S&P 500 | Vládní pomoc | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Ministři financí | Analytici banky | Tata Steel | Statistici | Šíření nemoci COVID-19 | David Deak | ING | Americký výrobce elektromobilů | Opatření proti šíření koronaviru | Německá vláda | CL | Tuzemská inflace | MT4 | Státní dluhopisy | Šíření viru | USA Joe Biden | Severomořská ropa | Pokles prodeje | Podnikatelé | Šíření nového koronaviru | Zadlužení | Světová banka | Jaguar | Exxon | ECB | Standard & Poor's (S&P) | Surové ropy | Zemní plyn | Tržní sentiment | Německo | Japonsko | Negativní dopad | Čínský výrobce elektromobilů XPeng | MetaTrader 4 | VDA | Kurzový závazek | Wood & Company Financial Services | Moody's | Maďarský forint | Elektromobily | Německý Ifo index | Twitter | Finance | Novozélandský dolar | Nejnovější údaje | Zasedání americké centrální banky | Portugalsko | Počet registrací nových osobních aut | Konjunkturální průzkum | Zahraniční investice | Virus | Obchodní spory | Směřování | Režim devizových intervencí | LIBOR | Kurz koruny | Partnerství | USD/CZK | Pokles spotřebitelských cen | Tržby v maloobchodě | Dluhové krize | Sdružení automobilového průmyslu | Rozpočet | FTSE | Japonská centrální banka | Erste Group | NEV (New Energy Vehicles) | Vice | Akcie ve Spojených státech | NAFTA | Snižování úrokových sazeb | FOREX | Ministr zahraničí | Šíření koronavirové nákazy | Zpomalení globální ekonomiky | Výroba automobilů | Mitsubishi | Analytici | Index nákupních manažerů | Peter Altmaier | Dobré zprávy | Domácnosti | Protiruské sankce | Provozní zisk | Výrobci aut | Přímé zahraniční investice | Americký dolar | Euro vůči dolaru | Situace | Mezinárodní organizace práce | Velkoobchodní ceny elektřiny | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | Odhady ekonomů | Evropská centrální banka | Nissan Motor | Guvernér | FXstreet | Fortune | Platební bilance | Dow Jones Industrial Average | Tržby | INSEE | GfK | Destatis | Švédsko | Historická minima | Koruna dnes | Vysoká poptávka | United Auto Workers | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Německá centrální banka | Marketingová komunikace | Růst mezd | Finanční televize | Hospodářský růst v Číně | Otevírání ekonomiky | Statut | Vánoce | BAT | Automobilka Renault | Americká centrální banka (Fed) | Eurozóna | Argentina | Česká ekonomika | Indexy PMI | Novozélandská centrální banka | Zahraniční forex | Porsche | Rozvolnění protipandemických opatření | Indikátor | Conference Board | Ekonomické údaje | Konsensus | Německá finanční společnost | Spekulace | Světová obchodní organizace (WTO) | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Těžaři | Situace na trhu práce | Kypr | Sazby ECB | Dekret | Globální nedostatek čipů | Firma | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Nastavení měnové politiky | Silnější kurz | Konglomerát | Dluhopisy | Evropské akciové indexy | ISM | Americký index S&P 500 | Obchodníci | Sazby beze změny | Bankéři | Moskva | Analytika | Prodávající | Nálada spotřebitelů | Doporučení | Oslabení japonského jenu | Dluhová krize | Poptávka | Rozpočtový schodek | Japonský výrobce aut | Fitch | Co bude | Tempo inflace | Meziroční inflace | Očekávání trhu | Čína | Obchodovat | Růst HDP | G7 | Forexu | Peking | Pokles průmyslové produkce | Uniper | Washington Post | Výhledy | EBITDA | Reporty | Turistický ruch | Cena severomořské ropy Brent | Evropská investiční banka | Desetiletí v ekonomice | Stavební výroba | Počasí | Barclays | Úrokový diferenciál | HDP | Statistický úřad | RBI | Česká národní banka (ČNB) | MIFID | Členské státy EU | JPMorgan Chase | Kapitálové trhy | Sdružení výrobců automobilů | Mzdy | Poslanecká sněmovna | Globtrex | Protekcionismus | Podnikání | MPSV | Obchodní válka | Problémy | Rolls-Royce | Erste | ROCE | Členské státy | Investice do zlata | Bank of Canada | XPeng | Celkový výsledek | Ropa | Letecká doprava | Obnovení růstu | Schwab | Facebook | Kanadský dolar | Deutsche Bank | Podnik | Analytické společnosti | Ekonom | Datový kalendář | Světová obchodní organizace | Index PMI | Raketový růst | Agentura DPA | Optimismus | Rozhodování | Ekonomka | Konzervativci | Růst ekonomiky | Dolar | Jerome Powell | Debata | Hodnoty měny | Euro | Negativní vývoj | ANZ | Naše prognóza | Server CNBC | Cykly | Kurz franku | Indikátor důvěry | Tým FXstreet.cz | JP Morgan | Janet Yellen | Program OMT | Spotřebitelské ceny | Deutsche Post | Obchod | Zlato | Čínská měna | Ekonomové | BIS | Miliardy | EU | Schodek | Spojené státy | Skupina Volkswagen | Zpomalování inflace | PBOC | Cena surové ropy | Prodeje existujících domů | Čínské Lenovo | Meziroční růst spotřebitelských cen | Bankovní sektor | Hlavní ekonomka | | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Průmyslová výroba v Číně | Čínské značky | Agentura Moody's | Land Rover | Pandemie | JPMorgan | Sentix index | Výprodej | Nominální mzda | Markit | Zpracovatelský průmysl | Tomáš Holub | Martin Gürtler | Časové řady | J.P. Morgan | Americké státy | Industrial and Commercial Bank of China | Práce | Helena Horská | M2 | Plynárenské společnosti | Riziková aktiva | LG Chem | Bankrot | Likvidita | CZK/USD | Cíle | Poradenské firmy | Růst cen výrobců | Norská vláda | Summit EU | Prodej aut v Japonsku | Španělská vláda | Výnosy | Bezpečnost | Nissan | Maloobchodní prodej | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Pandemie covidu-19 | Wood & Company | Macquarie Capital | Britský FTSE | Volkswagen | Členské země | Oslabení | Pracovní síly | Komodity | Ministerstvo financí | Těžba ropy v Rusku | Investice v Číně | Grexit | Fúze | Osobní výdaje | Výrobce aut | Epidemie koronaviru | Seat | CNY | Britská automobilka | Pokračující krize | Výsledky hospodaření | Šíření nákazy | Komise v přenesené pravomoci | Český Svaz dovozců automobilů | Dubnová inflace | Letecká společnost | Deficity vlád | Banka | Růst průměrné mzdy | CETA | Buenos Aires | Energetické krize | BloombergNEF | Tržní ocenění | Investiční společnosti | Pracovní den | Klesající inflace | Coffee | Poradenství | Šance | Úrokové sazby ČNB | Paralýza | Dánsko | Analytik | Podnikání na kapitálovém trhu | NZD | Contemporary Amperex Technology | Ukrajinská centrální banka | Čínský výrobce aut | Žádosti o podporu | Evropský průmysl | Automobilka BMW | Mzda | Čínské firmy | Británie | Společnost Gazprom | Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) | Prohlášení | Kryptoměny | GM | Miliardář | Elektrovozy | Nový Zéland | Shenyin & Wanguo Securities | Konec aut se spalovacími motory | Tesla | Pražská burza | Data ČSÚ | Koronavirus | Ministr financí Jeremy Hunt | WIZZ | CAD | Bilance zahraničního obchodu | Podniky | Analýza | Chování spotřebitelů | Ministr financí | Ukazatele | Vývoj směnných kurzů | Iris Pangová | Index spotřebitelských cen | Kobalt | Česká průmyslová výroba | Stimuly | Automobilové značky | Američané | Banka UBS | Čínský výrobce elektromobilů | Makléř | Vyšetřování | Akciové trhy v Asii | Li Auto | Koronavirová epidemie | Snížení úroků | Kompenzace | Americká centrální banka FED | Německý ústavní soud | Zrychlení růstu | Ericsson | CNBC | Kontrakt | Dow Jones | Hodnota všech kryptoměn | Domácí poptávka | Výrobce elektromobilů Tesla | Amazon | Statistika | Vývoj ceny | Uzavření továren | Propad průmyslové výroby | FOMC | Société Générale | Vladimir Putin | Belgie | Index technologického trhu Nasdaq | Vývoj na trhu | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Prodávat svoje akcie
Prodávat tam, kde retail nakupuje
Prodávej draze
Prodej
Prodej akcie
Prodej akcií
Prodej akcií About You
Prodej akcií MicroStrategy
Prodej amerického vojenského vybavení
Prodej anglické libry

Následující klíčová slova

Prodej automobilů
Prodej automobilů v Británii
Prodej aut v Británii
Prodej aut v Číně
Prodej aut v EU
Prodej aut v Japonsku
Prodej aut v Německu
Prodej aut v Rusku
Prodej bitcoinů
Prodej bitcoinů v Česku
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO král
Potvrďte prosím... Zavřít