Sobota 18. května 2024 12:05
reklama
Dukascopy new
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
FTMO král
reklama
FTMO král

Zpomalení globální ekonomiky

img

Bude rok 2024 rokem drahých kovů?

19.02.2024 Rok 2023 byl pro drahé kovy náročný. Ačkoli zlato zaznamenalo 13% nárůst hodnoty, stříbro stagnovalo, platina klesala a palladium ztratilo až polovinu své hodnoty.* Tato spíše pesimistická nálada se může v roce 2024 změnit. Hlavními faktory, které by měly působit ve prospěch růstu, jsou politika centrálních bank, která naznačuje postupné uvolňování, a poptávka investorů po investičních produktech, které sledují vývoj tržních cen těchto komodit.
C:\fakepath\trader-22112023-47-zm.jpg

Komodity: Ropa ztrácí čtyři procenta po zprávě o odložení zasedání skupiny OPEC+

22.11.2023 Ceny ropy dnes prudce slábnou. Reagují na zprávu, že skupina OPEC+, kterou tvoří Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a její spojenci v čele s Ruskem, odložila ministerské jednání o produkci o čtyři dny na 30. listopadu. Analytici před odkladem předpovídali, že OPEC+ pravděpodobně prodlouží nebo i prohloubí dohodu o snížení dodávek ropy do příštího roku.
img

Denní shrnutí: Konzervativní postoj bankéřů po zápisu z jednání Fedu!

11.10.2023 Středeční burzovní seance přináší pokračování nedávno započatého růstového trendu. Rozsah těchto nárůstů však byl v průběhu druhé části seance na starém kontinentu částečně vymazán, když jsme se dozvěděli vyšší údaje o inflaci PPI z USA.
C:\fakepath\trader-26072023-35-zm.jpeg

Komodity: Ceny ropy kvůli zprávě o zásobách a Fedu klesají

26.07.2023 Ceny ropy dnes mírně klesají. Může za to zpráva o stavu zásob v USA, které klesly méně, než se očekávalo. Investoři jsou také opatrní před dnešním očekávaným zvýšením úrokových sazeb centrální bankou USA (Fed).
img

Ceny ropy se před rozhodnutím Fedu o sazbách stabilizují

26.07.2023 Ve středu se ceny ropy pohybovaly poblíž tříměsíčních maxim, jelikož byli investoři opatrní kvůli očekávanému zvýšení úrokových sazeb Federálního rezervního systému, ke kterému mělo dojít později během dne, a také kvůli očekávanému nárůstu dodávek ropy v USA.
C:\fakepath\trader-06072023-22-zm.PNG

Komodity: Ropa zlevňuje, trh počítá se zvýšením úrokových sazeb Fedem

06.07.2023 Ropa dnes zlevňuje. Trh počítá se zvýšením úrokových sazeb americkou centrální bankou (Fed), což zvyšuje obavy ze zpomalení globální ekonomiky. To v náladě trhu převážilo nad pondělním oznámením o omezení dodávek ze strany Ruska a Saúdské Arábie.
C:\fakepath\uroky.jpg

S&P: Průměrný úrok dlužníků s neinvestičním ratingem je nejvyšší za 13 let

29.06.2023 Úrokové sazby, které platí nejrizikovější firemní dlužníci, dosáhly v průměru 6,1 procenta, což je nejvyšší údaj od roku 2010. Uvedla to agentura S&P Global Ratings. Tyto společnosti mají úvěrový rating ve spekulativním pásmu nebo tzv. junk a v příštích letech jim hrozí také riziko refinancování půjček, dodala S&P.
img

Výhled Invesca na druhou polovinu roku: Očekáváme krátké a mírné zpomalení ekonomiky

29.06.2023 Vstupujeme do druhé poloviny letošního roku a je čas podělit se o pololetní výhled společnosti Invesco. Žijeme nyní ve výjimečné době, mnoho centrálních bank vyspělých ekonomik se stále soustředí na omezení nejhorší inflace za poslední desetiletí. Vyvinul se tlak na snižování inflace, ale zároveň to přineslo výrazné zpomalení globálního růstu a některé finanční problémy, včetně krachů několika amerických regionálních bank. Na tomto pozadí však vidíme odolnost mnoha ekonomik, zejména v oblasti služeb.
img

JPY pod tlakem, protože Bank of Japan zachovává svůj holubičí postoj

16.06.2023 V pátek ráno klesl japonský jen vůči americkému dolaru na 7měsíční minimum a vůči euru dosáhl nejnižší úrovně za 15 let, protože obchodníci očekávali holubičí rozhodnutí Bank of Japan (BOJ). Předpovědi trhu byly přesné. Bank of Japan opět zůstala věrná své ultra volné měnové politice. Znamená to pro jen rozsudek smrti?
img

Zlato se nachází na dvouměsíčním minimu, ropa má namířeno dolů

27.02.2023 V pondělí byly ceny zlata nevýrazné a nacházely se kolem 2měsíčního minima spojeného se strachem z vysoké inflace v USA a jestřábí reakce FEDu, zatímco ceny ostatních kovů se držely v úzkém rozpětí.
C:\fakepath\USA-dolar.jpg

Deficit zahraničního obchodu USA loni vzrostl o 12,2 procenta na rekord

07.02.2023 Deficit zahraničního obchodu Spojených států se v loňském roce prohloubil o 12,2 procenta na rekordních 948,1 miliardy USD (21,1 bilionu Kč), protože Američané rekordně nakupovali zahraniční zboží. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnilo americké ministerstvo obchodu. V samotném prosinci deficit po dvou měsících prudkého poklesu stoupl meziměsíčně o 10,5 procenta, protože dovoz se zvýšil a vývoz dále klesl.
img

Výhled Saxo na 1. čtvrtletí hovoří jasně: Dosavadní modely nefungují

07.02.2023 Společnost Saxo, specialista na online obchodování a investice, dnes publikovala svůj Výhled na 1. čtvrtletí 2023 na globálních trzích. Ten kromě tipů, do kterých akcií, finančních instrumentů, měn, komodit a obligací investovat, obsahuje také řadu úvah o makroekonomických tématech, která mají dopady na portfolia našich klientů. Ukázky tří vybraných komentářů naleznete níže, další vám budeme postupně představovat v nadcházejících týdnech.
img

Saudi Aramco zvyšuje po zemětřesení v Turecku ceny ropy

07.02.2023 Poté, co Saudi Aramco v souvislosti s rostoucím optimismem ohledně trvalého oživení poptávky v Číně zvýšila cenu svých dodávek do Asie, se cena WTI vyšplhala nad 75 dolarů za barel.
C:\fakepath\trader-24012023-31-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli obavám o vývoj globální ekonomiky klesají

24.01.2023 Ceny ropy dnes klesají. Mohou za to obavy ze zpomalení globální ekonomiky a očekávané zvýšení zásob ropy ve Spojených státech, které převážily nad nadějí z oživení poptávky po pohonných hmotách v Číně, která je největším dovozcem ropy na světě.
img

Zlato se pohybuje pod hranicí 1 880 USD kvůli blížícímu se americkému indexu spotřebitelských cen

13.01.2023 Tento týden se ceny zlata pohybovaly kolem osmiměsíčního maxima, zatímco trhy se připravovaly na údaje, které by měly ukázat zmírnění inflace v USA.
img

Zlato se blíží sedmiměsíčnímu maximu kvůli zápisu z jednání FEDu, který naznačuje pomalejší zvyšování sazeb

05.01.2023 Ceny zlata se ve čtvrtek zvýšily na skoro sedmiměsíční maximum poté, co zápis ze zasedání FEDu v prosinci ukázal, že politici jednoznačně podpořili pomalejší zvyšování úrokových sazeb, a to poskytlo určitou úlevu trhům s kovy, které jsou sužovány rostoucími výpůjčními náklady.
img

USDCAD se pohybuje kolem hlavní podpory

30.12.2022 Kanadský dolar vůči zelené bankovce během poslední seance roku posiluje v souvislosti s mírným zlepšením chuti k riziku. Někteří analytici očekávají, že případné oživení cen ropy by mohlo loonie v roce 2023 podpořit. Očekává se, že poptávka po ropě vzroste, pokud bude Čína pokračovat v opatřeních na obnovení těžby.
img

Akcie těžařů stříbra a zlata rostou 📈

20.12.2022 Rostoucí ceny stříbra jsou hnacím motorem pro kotace těžebních společností, které dnes na Wall Street dominují růstu cen akcií. Mezi zisky v dnešní americké seanci patří Wheaton Precious Metals (WPM.US), Hecla Mining (HL.US), Silvercorp (SVM.US), Coeur Mining (CDE.US), PanAmerican Silver Corp (PAAS.US), Endeavour (EXK.US) a Iamgold (IAG.US), která dnes roste o téměř 27 % v souvislosti s projektem výstavby zlatého dolu v Ontariu a prodejem těžebních projektů v Africe:
C:\fakepath\trader-13122022-33-zm.jpg

Komodity: Ceny ropy kvůli slabšímu dolaru a přerušení dodávek rostou

13.12.2022 Ceny ropy dnes rostou. Přispívá k tomu prudký pokles amerického dolaru v reakci na zprávu o listopadové inflaci a obavy o dodávky.
C:\fakepath\japonsky-jen2.jpg

Japonská ekonomika kvůli inflaci a globálnímu zpomalení nečekaně klesla

15.11.2022 Japonská ekonomika ve třetím čtvrtletí ve srovnání s předchozím kvartálem nečekaně klesla o 0,3 procenta. Na vině je vysoká inflace, která brzdí spotřebu, slabý jen a zpomalení globální ekonomiky. Ve své předběžné zprávě to dnes uvedla japonská vláda. V přepočtu na celý rok ekonomika klesla o 1,2 procenta. Je to první pokles ekonomiky za čtyři kvartály.
C:\fakepath\cinsky juan2.jpg

Čínská ekonomika ve třetím čtvrtletí zrychlila tempo růstu na 3,9 procenta

24.10.2022 Čínský hrubý domácí produkt (HDP) se ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil o 3,9 procenta, tedy více, než se čekalo. Výhled kalí hrozba globální recese a opatření přijatá proti šíření koronaviru. Ve druhém čtvrtletí čínská ekonomika rostla pomalejším tempem 0,4 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes podle agentury Reuters zveřejnil čínský statistický úřad.
img

Kvůli obavám vystoupala ropa z dvoutýdenního minima

19.10.2022 Nejaktuálnější sankce Evropské unie vůči palivu z Ruska by mohly vést ke zhoršení napjatosti trhu, kterou se USA snaží zmírnit dodatečným prodejem.
C:\fakepath\Jižní Korea.jpg

Jihokorejská centrální banka zvýšila základní úrok o půl procentního bodu

12.10.2022 Jihokorejská centrální banka dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o půl procentního bodu na tři procenta a naznačila další zpřísňování měnové politiky. Podobně jako ostatní centrální banky se snaží potlačit inflaci, kterou v případě Jižní Koreje umocňuje silný dolar a vyšší dovozní ceny. Informovala o tom agentura Reuters. Zvýšení základního úroku odpovídá odhadu ekonomů.
C:\fakepath\globalni dan.jpg

MMF opět zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok

11.10.2022 Mezinárodní měnový fond (MMF) zhoršil výhled růstu globální ekonomiky na příští rok. Hrubý domácí produkt (HDP) se má zvýšit o 2,7 procenta, což je o 0,2 procentního bodu méně, než předpokládal v červencové aktualizaci výhledu. Pro letošní rok MMF ve svém podzimním výhledu potvrdil předchozí odhad, podle kterého čeká růst HDP o 3,2 procenta.
img

BREAKING: Stříbro roste o více než 7 %

03.10.2022 Cena stříbra vyskočila přes 7 %, nejvíce od února 2021, protože obavy týkající se finanční situace Credit Suisse a oslabení amerického dolaru a nižší výnosy dluhopisů poskytly podporu drahým kovům. To může vést k tlaku na trhu, protože obchodníci nakoupili zpět své dříve umístěné krátké pozice. Je také třeba si uvědomit, že jestřábí centrální banky a zpomalení globální ekonomiky snižují spotřebu elektroniky a automobilů a prodej šperků od hlavních spotřebitelů Číny a Indie, což může z dlouhodobého hlediska tlačit ceny dolů.
C:\fakepath\ropa233.jpg

Ropa klesá, v rublech o to více

20.09.2022 Letní dovolenková sezóna skončila a s ní přichází do Evropy úspory, především co se energií týče. Vlády mohou díky poklesu cen benzínu a nafty vracet spotřební daně na vyšší úrovně. Vyhlídka pro poptávku po ropě je tím pádem stále slabší. Sráží ji silný dolar a celosvětově zpomalující aktivita, které se nehodlají ve svém boji proti inflaci zaleknout ani poslední dobou velice ostré centrální banky.
img

Evropské akcie prudce klesají na pozadí historicky nejnižších statistik v EU

19.09.2022 Klíčové evropské akciové indexy v pátek dramaticky klesly. Účastníci trhu analyzovali alarmující data o raketově rostoucí inflaci v zemích EU. Negativní dynamika na amerických burzách je dalším faktorem, který ovlivňuje pokles evropského akciového trhu.
img

US500 se pohybuje blízko 8týdenního minima

16.09.2022 Benchmark US500 se během dnešní seance propadl na nejnižší úroveň od poloviny července, protože varování od velké logistické společnosti FedEx (FDX.US) vyvolalo obavy z agresivního zvyšování sazeb ze strany FEDu a zpomalení globální ekonomiky. V důsledku toho US500 prodloužil nedávné poklesy a propadl pod hlavní support na 3900 bodech. Nálada se krátce zlepšila poté, co nejnovější zpráva z University of Michigan ukázala, že inflační očekávání se tento měsíc zmírnila a headlinový údaj byl blízko očekávání. Pohyb nahoru se však ukázal jako krátkodobý a čerstvé komentáře prezidenta Putina opět stlačily indexy níže. Ruský prezident řekl, že „hlavním cílem je osvobodit region Donbas“ a „nespěcháme“, což znamená další problémy pro energetický sektor EU. Vzhledem k tomu, že hlavní sentiment zůstává medvědí, nelze vyloučit další pohyb směrem dolů k dalšímu supportu na úrovni 3800 bodů. Tato úroveň je označena spodní hranicí struktury 1:1 a 38,2% Fibonacciho retracementem vzestupné vlny zahájené v březnu 2020.
img

USD si udržuje svůj hvězdný růst

24.08.2022 Americký dolar udržuje svou vítěznou sérii. Před sympoziem v Jackson Hole dolar zastavil pokles. Neztratil však na síle. Euro se není schopno prosadit. Snaží se konsolidovat na současných nebo mírně vyšších úrovních. Jeho pokusy však byly neúspěšné.
img

BREAKING: Ropa klesla o 6 %

12.07.2022 Ropa klesla o více než 6 % pod 98 USD za barel, protože Covid-19 způsobuje obavy ze zpomalení globální ekonomiky. Ruský soud taktéž zrušil odvolání na zastavení vývozu kazašské ropy přes Černé moře, což zmírňuje obavy z nedostatku poptávky.
C:\fakepath\eurusd-14062022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 14.6.2022

14.06.2022 Americké akcie zahájily nový týden poklesem. Důvodem jsou rostoucí obavy, že očekávané agresivní zvyšování úrokových sazeb centrální bankou USA (Fed) uvrhne americkou ekonomiku do recese.
img

Technický přehled pro WTI: ceny ropy po mírném poklesu pravděpodobně opět porostou

30.05.2022 Kotace se nachází nad střední linií Bollingerova indikátoru, nad SMA 5 a SMA 14. Index relativní síly (RSI) je pod zónou překoupenosti, zatímco stochastický indikátor se v překoupené oblasti již nachází.
img

Ranní okénko - První hike ECB koncem července se stává pravděpodobnější

23.05.2022 PMI indexy nastíní, jak si v eurozóně vede výroba v prostředí sílících inflačních tlaků a komplikací v dodavatelských řetězcích. Údaje ze sektoru služeb naopak zhodnotí situaci v poptávce. Pro tuzemskou ekonomiku vyjdou PMI indexy sice až začátkem června, nicméně stav nálady v ekonomice odhalí konjunkturální průzkum od ČSÚ. Důležité údaje dorazí z Německa v čele s IFO indexem a strukturou HDP za Q1´22. V USA bude zveřejněn zápis z posledního měnověpolitického zasedání Fedu. Náhled do startu druhého čtvrtletí poskytnou objednávky dlouhodobé spotřeby a příjmy a výdaje domácností.
C:\fakepath\eurusd-19052022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 19.5.2022

19.05.2022 Akcie ve Spojených státech včera oslabily v čele s maloobchodní společností Target, která ztratila čtvrtinu své hodnoty. Maloobchodní řetězec se stal nejnovější obětí prudkého růstu cen a jeho výsledky hospodaření za čtvrtletí podpořily obavy o vývoj americké ekonomiky.
img

Ranní okénko - Na blížící se recesi v USA to podle dostupných dat moc nevypadá

18.05.2022 V dnešním ekonomickém kalendáři je jen finální výsledek inflace v eurozóně. Čeká se nepatrná revize meziročního tempa na 7,5 % z 7,4 %. Zajímavější byla včerejší data, především v USA, kde to na recesi podle přicházejících dat zatím moc nevypadá. Dubnová čísla maloobchodních tržeb byla solidní (+0,9 % m/m) a k lepšímu byl revidován i výsledek za březen (z 0,5 % na 1,4 %), což by mohlo vést i k revizi HDP za Q1´22.
C:\fakepath\eurusd-17052022-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 17.5.2022

17.05.2022 Akcie ve Spojených státech na počátku týdne uzavřely smíšeně. Hlavní index Dow Jones mírně posílil díky ziskům energetických společností. Technologický index však klesl, protože k obavám ze zpomalení globální ekonomiky a růstu úrokových sazeb se přidaly slabší údaje z čínské ekonomiky.
img

EUR/USD. Pokud se opravdu potopí, bude to krásné: euro se v moři negativity snaží chytit stébla

01.03.2022 Washington informoval o ruské invazi do sousední země tak často, že obchodníci přestali brát tyto signály vážně. Kromě toho se objevily naděje, že se podaří zabránit vznikajícímu konfliktu a řešení situace kolem Ukrajiny diplomatickou cestou se zdálo být možné.
img

EUR/USD: Americký dolar se uklidňuje a euro může opět pocítit tlak

25.02.2022 Trhy se postupně vzpamatovávají ze šoku způsobeného zhoršujícím se geopolitickým napětím. Dolar přestal růst a včera dosáhl svého maxima od června 2020 v blízkosti 97,70.
img

Avast (Koupit, 12m cíl 180 CZK): Zvyšujeme cílovou cenu na 600 GBp a opakujeme doporučení Koupit

11.02.2021 Investiční doporučení: Zvyšujeme cílovou cenu společnost Avast na 600 GBp, což odpovídá 180 CZK resp. 9,1 USD za jednu akcii,a opakujeme naše doporučení Koupit. Avast je jednou z nejvýznamnějších firem v oblasti systémového zabezpečení. V současné situaci, kdy došlo k nárůstu práce z domova, se produkty Avastu, které chrání před kyberútoky, stávají velmi důležitými. Avast je necyklický a zpomalení globální ekonomiky bude mít zanedbatelný dopad na finanční výsledky firmy. Vůči současné krizi je víceméně imunní. Aktuální dividendová politika Avastu počítá s výplatou 40 % z levered free cash flow, což by znamenalo celkovou dividendu z hospodaření minulého roku ve výši 12,3 GBp (2,7 CZK, 16,8 US centů) na akcii. To představuje přibližně 2,6% hrubý dividendový výnos v poměru k aktuální tržní ceně.
img

Koronavirus změní trh práce na podzim. V ohrožení jsou zaměstnanci v průmyslu, ale nově také službách a pohostinství.

03.04.2020 Dle nejtemnějších scénářů Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) způsobí světová pandemie koronaviru zpomalení globální ekonomiky v roce 2020 až o polovinu. Tvrdý dopad to bude mít i na pracovní trh, a to na mezinárodní i národní úrovní. Podle ekonoma Lukáše Kovandy se to ovšem neprojeví hned, zaměstnanci v nejvíce ohrožených sektorech ekonomiky by se však měli připravit na změny, které trh práce pocítí pravděpodobně letos na podzim.
img

Průmysl a stavebnictví se kvůli koronaviru letos propadnou - komentář k lednovým číslům

12.03.2020 Průmyslová výroba v Česku se v lednu dle očekávání propadla, přičemž její meziroční pokles – rovněž v souladu s očekáváním – nebyl tak hluboký jako pokles z října či listopadu loňského roku. To svědčí o určitém začátku stabilizace situace, které nahrávala počínající stabilizace německé průmyslové výroby. Za stabilizací německého průmyslu stojí dílčí obchodní dohoda USA a Číny, dojednaná na sklonku roku 2019 a podepsaná letos v lednu. Ta na trhy i do mezinárodních obchodních vztahů vnesla určité uklidnění napjatí a nejisté situace.
img

Okénko finančního trhu 9.3.2020

09.03.2020 Česká míra nezaměstnanosti v únoru meziměsíčně poklesla o 0,1 procentního bodu na hodnotu 3,0 %. Nezaměstnanost je tak v České republice nadále z historického pohledu extrémně nízká, když na jedno pracovní místo připadá v průměru 0,6 uchazeče. Únorový mírný pokles míry nezaměstnanosti je v tuzemských podmínkách běžným jevem, který souvisí s postupným oteplováním počasí, které tak umožňuje náběh aktivity některých povolání. Nezaměstnanost dosud výrazněji nezasáhlo ani pokračující ochlazování ekonomické aktivity v průmyslu. S postupně narůstajícími obavami z budoucího globálního vývoje ovšem předpokládáme, že se míra nezaměstnanosti od rekordně nízkých úrovní v průběhu roku odpoutá. Nárůst ovšem nepředpokládáme nijak dramatický a za celý rok 2020 očekáváme průměrnou míru 3,2 %.
img

Zlato je v korunách nejdražší v historii, v dolarech na sedmiletém maximu. Strach z koronaviru ale dnes tlumí nečekaně dobrá čísla z evropské ekonomiky

21.02.2020 Zlato letos v korunách i dolarech zhodnocuje více něž kterákoli z měn jednotlivých zemí. V korunách zlato od začátku roku zhodnotilo o zhruba deset procent, v dolarech o přibližně 7,7 procenta. Dnes zlato během obchodování vystoupalo dle dat Bloombergu na svoji nejvyšší dolarovou cenu od 14. února 2013, když se jedna jeho unce prodávala za takřka 1636,60 dolaru. V korunách dnes žlutý drahý kov pokořil historický cenový rekord, když se dnes dopoledne středoevropského času prodával z takřka 37 900 korun za unci.
img

Okénko trhu - čínská ekonomika zpomaluje

17.01.2020 Podle údajů Čínského statistického úřadu vzrostla čínská ekonomika v loňském roce jen o 6,1 procenta, což byl nejnižší růst za 29 let. Přitom v roce 2018 přidala tamní ekonomika 6,6 %. Dynamika HDP postupně slábne, v loňských posledních dvou čtvrtletích dosáhla shodně šesti procent. Nejnovější data odpovídají očekáváním analytiků a nacházejí se i v rozmezí 6 – 6,5 %, které jako cíl vytyčila čínská vláda pro rok 2019. Slabší hospodářský růst v Číně byl dán jednak domácími faktory, zvnějšku pak působily obchodní spory se Spojenými státy i zpomalení globální ekonomiky. Čína se v loňském roce potýkala s vyšší nezaměstnaností, která měla za následek menší spotřebu domácností. Nejisté vyhlídky a váznoucí odbyt čínského zboží v zahraničí pak omezovaly průmyslovou výrobu i investice. Čínské hospodářství se ovšem bude muset vypořádat i se strukturálními změnami. Vlivem stárnutí populace bude postupně ubývat pracovní síla, tak nezbytná pro růst, zároveň už není ani tak levná, jako tomu bylo v minulosti. Čínská vláda se snaží prostřednictvím nejrůznějších opatření podpořit tamní ekonomiku. Pozitivním impulzem by mohlo být i nedávné podepsání první fáze obchodní dohody s USA. Přesto řada analytiků nevylučuje zpomalení tempa růstu HDP v letošním roce pod šest procent.
C:\fakepath\britska libra.jpg

Forex: Z evropských měn nejvíce posílila libra, oslabila lira

29.12.2019 Z evropských měn mimo euro v roce 2019 nejvíce posílila libra. Polský zlotý byl stabilní, stejně jako česká koruna. Nejhorší výkonnost měla turecká lira následovaná maďarským forintem. V roce 2020 by měla většina těchto měn klesat, česká koruna by mohla naopak lehce posílit. Ukazuje to analýza společnosti Purple Trading, která se zaměřuje na obchodování na burze.
C:\fakepath\cnb.jpg

ČNB nechá ve čtvrtek podle analytiků úrokové sazby beze změny

03.11.2019 Bankovní rada České národní banky na svém čtvrtečním zasedání ponechá úrokové sazby bez změny. Shodují se na tom analytici oslovení ČTK. Rada bude podle ekonomů diskutovat i možné zvýšení sazeb, ale přetrvávající nejistý vývoj v zahraničí nakonec radu přesvědčí nechat sazby na současné úrovni. ČNB ve čtvrtek také zveřejní novou makroekonomickou prognózu.
img

Rozbřesk: Proč Česko zatím nedoplácí na obchodní války tolik jako Německo?

10.10.2019 Střet Číny a USA začíná mít řadu nezamýšlených důsledků. Posledním z nich jsou problémy americké NBA s odchodem skoro všech čínských sponzorů. To vše po nevinném tweetu generálního ředitele Houston Rockets, ve kterém podpořil protesty v Hongkongu. I když byl tweet rychle smazán a následovala omluva soudruhům v Pekingu, bylo pozdě.
img

Říjen na trzích opět do ruda, nejen kvůli tradici

08.10.2019 Během loňského roku jsme byli svědky výprodeje na akciových trzích a zatím se zdá, že tento trend bude pokračovat i v roce 2019. Výrazně tomu napomáhá obchodní válka mezi USA a Čínou, která začíná mít negativní dopad i na makroekonomická data v Americe. Investory během minulého týdne znervóznila zejména zpráva o poklesu aktivity ve zpracovatelském sektoru.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu 30.8.2019

30.08.2019 Inflace v eurozóně zůstává poblíž jednoho procenta a během podzimu ještě mírně zpomalí. Na druhé straně Atlantiku se spotřebitelská inflace i jádrový deflátor přibližují dvouprocentnímu cíli centrální banky. Statistický úřad odhalí detail růstu tuzemské ekonomiky za druhé čtvrtletí. Předpokládáme silný příspěvek spotřeby domácností a zahraničního obchodu, zatímco investiční aktivita slábne.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Zápis ze zasedání Fedu potvrdí, že cyklus snižování sazeb ještě nezačal

21.08.2019 Zápis ze zasedání Fedu pravděpodobně jen zopakuje to, co již zaznělo z úst Jerome Powella. Důvodem červencového snížení sazeb bylo zpomalení globální ekonomiky, horší situace v americkém průmyslu i pokles inflace. O zahájení cyklu snižování úrokových sazeb se ale nejedná. Na datové frontě bude relativní klid. Zajímavý bude další vývoj politické krize v Itálii.
img

USD / JPY – 19. 8. 2019

19.08.2019 Dolar vůči jenu posiloval a rozšířil zisk na třetí přímou seanci, protože investoři očekávájí, že nové uvolňování v Číně a USA a dalších hlavních ekonomikách by mohlo vytvořit nový podnět a zmírnit obavy ze zpomalení globální ekonomiky. Investoři čekají, jestli vláda USA nabídne Huawei nějaké ústupky, což by mohlo zvýšit pravděpodobnost řešení obchodní války mezi USA a Čínou.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: Americká výnosová křivka přivolává recesi

08.08.2019 Tuzemský trh práce vykáže poprvé v tomto roce nárůst podílu nezaměstnaných z důvodů sezónních pohybů. Uvolnění trhu však přichází jen pozvolna. Maďarská inflace meziročně stagnuje na současných hodnotách. Čínský zahraniční obchod nadále odolává většímu dopadu amerických cel. Trhy se však obávají další eskalace obchodních válek a vyprodávají riziková aktiva. To dopadá jak na globální akciové trhy, tak i na regionální měny.
img

Ranní nadhoz finančních trhů 2.8.2019

02.08.2019 V průběhu včerejšího dne oznámil americký prezident D. Trump, že na zbytek čínského dovozu uvalí dodatečná cla ve výši 300 mld. dolarů s platností od 1. září. Křehký mír, který obě strany navázaly během summitu G20 na konci června tak je narušen kvůli prezidentově nespokojenosti s postupem Číny. Podle jeho mínění Čína nenakupuje dostatek amerických zemědělských produktů, což neodpovídá domluvě. I přes tento razantní krok očekává, že jednání s Čínou budou pokračovat.
img

Okénko finančního trhu 1.8.2019

01.08.2019 Bankovní rada ČNB dnes v souladu s očekáváním ponechala stávající nastavení úrokových sazeb. I přesto, že inflační tlaky z domácí ekonomiky přetrvávají a inflace se nachází poblíž horní hranice pásma inflačního cíle, nepříznivé vyhlídky na růst globální i evropské ekonomiky a kroky Fedu i ECB směrem k měnovému uvolňování přinutily centrální bankéře vyčkat. Kromě měnového rozhodnutí zveřejnila ČNB i novou makroekonomickou prognózu vytvořenou upraveným makroekonomickým modelem. Podle ní růst HDP v příštím roce zrychlí na 2,9 %, cenový růst bude vyšší (ovlivněno zvýšením spotřebních daní na alkohol a tabák) a koruna bude posilovat. Úrokové sazby by měly nejprve lehce vzrůst a v příštím roce naopak poklesnout.
C:\fakepath\britanie1.jpg

Britská centrální banka nechala úroky beze změny, zhoršila výhled

01.08.2019 Britská centrální banka dnes ponechala základní úroky beze změn, zhoršila ale výhled růstu ekonomiky na letošní a příští rok. Zdůvodnila to rostoucími obavami z dopadů odchodu Británie z Evropské unie bez dohody a ze zpomalení globální ekonomiky. Nenaznačila však, že by se chystala úroky snížit, jak to daly najevo některé další centrální banky.
img

Ranní zpráva z FOREX trhu: ČNB dnes úrokové sazby nezmění

01.08.2019 Americká centrální banka podle očekávání poprvé od roku 2008 snížila své úrokové sazby. Podle šéfa Fedu však nezačala série uvolňování měnové politiky. Dnes bude rozhodovat i tuzemská centrální banka, která je v obdobné situaci jako Fed. Změna sazeb však není na pořadu dne. Nás tak bude nejvíce zajímat nová prognóza centrální banky a tisková konference guvernéra Rusnoka. Mimo to také vychází předstihové PMI z regionu.
C:\fakepath\TOP5-18072019-LV-6.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

18.07.2019 1) Jihokorejská centrální banka dnes nečekaně a poprvé po více než třech letech snížila základní úrokovou sazbu, a to o čtvrt bodu na 1,5 %. Zároveň snížila také odhad růstu ekonomiky na letošní rok, především z důvodu narůstající nejistoty ohledně obchodních sporů s Japonskem.
img

Ceny niklu dnes opět strmě rostou

18.07.2019 Ceny niklu se dnes opět výrazně zvyšují, a to i přes nepříliš pozitivní náladu na akciových trzích, za kterou stojí obavy o zpomalení globální ekonomiky. Nikl pohání rostoucí poptávka po bateriích do elektrických automobilů a výpadky těžby v Jižní Africe a Indonésii. Otevření trhu dnes proběhlo býčím gapem o téměř 3 % a od počátku tohoto týdne se už zisky tohoto průmyslového kovu blíží deseti procentům.
img

Ranní zpráva z akciového trhu 17.7.2019

17.07.2019 Americký akciový trh uzavřel včerejší obchodování se ztrátou. Index Dow Jones odepsal 0,1 % své hodnoty, S&P 500 si pohoršil o 0,3 % a technologický Nasdaq ztratil 0,4 %. V rámci širšího indexu S&P 500 se nejhůře vedlo energetickým společnostem (-1,1 %). Na opačné straně se nejlépe umístily průmyslové podniky se ziskem 0,7 %. Včera tak po čtyřech dnech, kdy trhy dosahovaly nových maxim, došlo k mírné korekci. Důvodem bylo nejspíše vyjádření šéfa Fedu Jeroma Powella, který opět prohlásil, že nejistoty ohledně obchodní války a potenciální zpomalení globální ekonomiky by mohly vést ke snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ropa navzdory dohodě OPEC zlevňuje - kvůli obavám o poptávku

02.07.2019 Ceny ropy dnes odepisují více než dvě procenta. Obavy o zpomalení globální ekonomiky, které by přineslo nižší poptávku, přebily zprávu, že Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC), Rusko a další spojenci prodloužili stávající dohodu o snížení těžby do konce března příštího roku.
img

PMI ve výrobě dosáhl desetiletého minima

01.07.2019 Český index nákupních manažerů ve výrobě v květnu nadále klesá a dosáhl hodnoty 45,9, což je nejnižší hodnota od července 2009, tedy od dob velké finanční krize. Po krátkém květnovém zastavení poklesu se tak propadá ještě hlouběji.
C:\fakepath\g20.jpg

Abe vyzval k překonání obchodních sporů

28.06.2019 Japonský premiér Šinzó Abe dnes na úvod summitu skupiny G20 v Ósace vyjádřil obavy ze sílících obchodních a politických sporů ve světě a vyzval světové vůdce ke spolupráci. Kromě obchodu budou státníci na dvoudenní schůzce jednat i o ochraně životního prostředí či o konfliktu na Blízkém východě.
img

Okénko finančního trhu 3.6.2019

03.06.2019 Státní rozpočet ČR za prvních pět měsíců roku vykázal schodek 50,9 mld. Kč. Jedná se o nejhorší výsledek od roku 2012 a zároveň jde již nyní o částku, která převyšuje deficit plánovaný pro celý letošní rok. Zatímco výdaje státu se meziročně zvýšily o více než 11 %, primárně vlivem zvýšení důchodů a neinvestičních transferů, příjmy narostly pouze o zhruba 7 %. Oproti plánu zaostává výběr daní, což je dobře vidět např. na příjmech z příspěvků na sociální zabezpečení, kde již nyní chybí přibližně 5 mld. Kč. Ekonomika tak zřejmě zpomaluje výrazněji, než rozpočet přepokládal. Na investiční výdaje bylo za prvních pět měsíců roku vynaloženo pouze asi 26 % prostředků alokovaných pro tento rok a jejich tempo tak zaostává za očekáváním.
img

Cena ropy propadá, flirtuje s medvědím trhem

03.06.2019 Cena ropy dnes prohlubuje propady předchozích seancí. Hlavním důvodem poklesu zůstává strach z obchodních válek, které by mohly vést ke zpomalení globální ekonomiky.
C:\fakepath\USDJPYH1.png

Závěr týdne na finančních trzích 10.5.2019

10.05.2019 Americké akcie smazaly počáteční ztráty a nakonec zpevnily. Pomohl jim komentář ministra financí Stevena Mnuchina a následně i prezidenta Donalda Trumpa, že obchodní jednání s Čínou byla konstruktivní a že budou pokračovat. Pozornost k sobě ale poutal i debut akcií Uber, které po výrazném kolísání uzavřely s vysokou ztrátou. Vývoj v obchodních jednáních pomohl dolaru.
img

ČNB ještě jednou zvýší úrokové sazby

10.05.2019 Podle záznamu z posledního jednání bankovní rady ČNB lze poslední květnové zvýšení interpretovat jako „jemné ladění nastavení měnové politiky.“ Většina členů rady se shoduje, že další pohyb úrokových sazeb může být oběma směry. Ačkoli inflační tlaky jsou podle bankovní rady na vrcholu i nadále zůstávají silné. Kladná mezera výstupu ekonomiky se postupně uzavírá, ale proinflační tlaky přetrvávají. Oproti oficiálnímu výstupu z jednání, bankovní rada v záznamu zdůrazňuje rizika uvolněnější fiskální politiky v příštím roce. Zároveň někteří členové zmínili obavy ze současného extrémního sucha v Evropě, což by mohlo vést k vyšším cenám potravin. Zdrojem vnějších nejistot zůstává riziko dopadu obchodních válek na českou ekonomiku a zpomalení globální ekonomiky. Podle bankovní rady však plnění inflačního cíle není oproti předchozí prognóze tolik závislé na výrazném posílení koruny.
img

Market alert: Měli by se investoři obávat obchodních válek?

06.05.2019 Už 4 měsíce jsou investoři krmeni informacemi o tom, jak skvěle se vyvíjejí rozhovory o nové obchodní smlouvě s Čínou a že se bude jednat o fantastickou dohodu. Neděle však podobné spekulace dramaticky utnula. Americký prezident Donald Trump tweetoval o dalším zvýšení cel. Investoři doufají, že se jednalo více o nátlak jako součást strategie vyjednávání, než o skutečnou hrozbu, která by měla závažné důsledky pro globální ekonomiku.
C:\fakepath\Top5-16042019-LV-9.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

16.04.2019 1) Asijské akciové trhy dnes stouply, když se investoři soustředili na zahájení obchodních jednání mezi Spojenými státy a Japonskem. Rezonovala také slova guvernéra japonské centrální banky (Bank of Japan) Haruhika Kurody, který v rozhovoru pro CNBC označil růst protekcionismu za hrozbu pro světovou ekonomiku.
C:\fakepath\cnb 1110.jpg

Záznam ČNB: Pro zvýšení sazeb hlasovali opět Benda a Michl

05.04.2019 Pro zvýšení základní úrokové sazby o 0,25 procentního bodu hlasovali na jednání bankovní rady ČNB minulý týden členové bankovní rady Vojtěch Benda a Aleš Michl. Pro rozhodnutí ponechat úrokové sazby beze změny hlasovalo pět zbylých členů rady. Vyplývá to ze záznamu z jednání, který dnes ČNB zveřejnila. Rada tak úrokové sazby nezměnila. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, zůstala na 1,75 procenta. Benda i Michl hlasovali pro růst sazeb i na únorovém zasedání rady ČNB. I tehdy rada sazby nezvýšila.
C:\fakepath\cnb 08012014.png

Rada ČNB čeká na další vývoj

28.03.2019 Bankovní rada České národní banky dnes ponechala úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstává na 1,75 procenta. Pro toto rozhodnutí dnes hlasovalo pět ze sedmi členů rady. Dva členové hlasovali pro zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu.
C:\fakepath\cnb.jpg

Pro sazby beze změny dnes hlasovalo pět ze sedmi členů rady ČNB

28.03.2019 Pro dnešní rozhodnutí bankovní rady ČNB ponechat úrokové sazby beze změny hlasovalo pět ze sedmi členů rady. Dva členové hlasovali pro zvýšení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu. Na tiskové konferenci po jednání rady to uvedl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Rada tak dnes úrokové sazby nezměnila. Základní úroková sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, zůstává na 1,75 procenta.
C:\fakepath\I.USDXH1.png

Forex: Dolar dnes mírně posiluje ke koši měn

27.03.2019 Dolarový index dnes mírně posiluje. Forexový trh zůstává relativně klidný, protože zájem o rizikové investice po výprodeji z minulého týdne vyvolaném obavami o ekonomický růst zůstává slabý. Výrazně klesl novozélandský dolar po zasedání měnového výboru tamní centrální banky.
img

USD / JPY – 25. 3. 2019

25.03.2019 Dolar se odrazil z 1 – 0,5 měsíčního minima poté, co prezident chilského Fedu Charles Evans uvedl, že je stále přesvědčen o pozitivním výhledu hospodářského růstu USA. Zdá se však, že růst je omezen obavami z potenciální recese v USA a zpomalení globální ekonomiky.
img

Co očekávat od zasedání Fedu?

19.03.2019 Takzvaný "Fed put" je jedním z důležitých faktorů tohoto roku. Obchodníci zkrátka počítají s tím, že v případě problémů by se Fed vydal do boje. Zpomalení globální ekonomiky změnilo očekávání dalšího vývoje měnové politiky v USA, což pomohlo akciovým trhům a naopak zastavilo posilování amerického dolaru. Budeme čekat na zmínky a informace o tom, zda se něco změnilo na holubičím přístupu, se kterým Fed přišel na počátku roku. V této krátké analýze nastíníme, co bychom mohli zítra čekat a podíváme se na možné reakce na US500 a EURUSD.
C:\fakepath\cina 21072013.png

Vývoz z Číny v únoru klesl

08.03.2019 Vývoz z Číny v únoru klesl nejvíce za tři roky a dovoz se snížil třetí měsíc za sebou. Přebytek zahraničního obchodu činil pouhých 4,12 miliardy USD (94,3 miliardy Kč). Analytici čekali, že se sníží na 26,38 miliardy USD z lednových 39,16 miliardy USD. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil čínský celní úřad. Zpráva naznačuje, že čínská ekonomika dále zpomaluje navzdory množství opatření na podporu růstu.
img

Okénko finančního trhu 18.2.2019

18.02.2019 Během tohoto týdne dojde k jednání mezi Trumpovými poradci a zástupci Číny, tentokrát na americké půdě ve Washingtonu. Diskuze bude navazovat na jednání z minulého týdne v Pekingu. Podle vyjádření americké strany došlo k pokroku, avšak i nadále zbývá mnoho bodů k řešení. Již ke konci příštího týdne dojde k uplynutí doby, po kterou se obě strany rozhodly pozastavit cla. Avšak americký prezident D. Trump již předesílal, že půjdou-li vyjednávání dobře, prodlouží toto období o další dva měsíce. Prozatím tento úmysl nebyl oficiálně potvrzen. Ačkoliv všechna jednání doposud probíhala dle představ, výsledek vyjednávání z tohoto týdne bude pro Trumpa rozhodující.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy se dnes zvyšuje

08.02.2019 Ceny ropy se dnes zvyšují, k růstu jim pomáhají těžební škrty v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a také americké sankce proti Venezuele. Severomořská ropa Brent by přesto mohla vykázat týdenní pokles, který je odrazem obav ze zpomalení globální ekonomiky.
img

Akcie týdne: Visa

06.02.2019 Společnost Visa nepotřebuje dlouhé představování. Funguje více než 60 let, nicméně pro mnohé by mohlo být zajímavé, že na akciovém trhu se představila až teprve před deseti lety. Cena akcie se od IPO v roce 2008 zdesetinásobila. V této krátké analýze se podíváme na aktuální hospodářské výsledky a společnost srovnáme s jejím hlavním konkurentem - společností Mastercard.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes stagnovaly

05.02.2019 Ceny ropy dnes v reakci na data z ekonomiky USA prudce oslabily, později ale ztráty vyrovnaly, neboť trh předpokládá, že ceny podpoří jak těžební škrty Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejích spojenců, tak sankce USA vůči Venezuele.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy po výstupu na dvouměsíční maximum klesly

04.02.2019 Ceny ropy zahájily dnešní obchodování růstem až na nejvyšší hodnotu za dva měsíce. Napomohly tomu obavy o dostatek dodávek na trh po snížení těžby ropným kartelem OPEC a dalšími předními producenty a zavedení sankcí USA vůči Venezuele. Později však zisky smazaly a nyní klesají. Zvrat způsobila statistika z USA, která vyvolala obavy ze zpomalení globální ekonomiky.
img

Okénko finančního trhu 31.1.2019

31.01.2019 Včerejší jednání Fedu podle očekávání skončilo bez změny úrokových sazeb. Zajímavější však byla opatrná rétorika bankovní rady a faktické vyhlášení pauzy ve zvyšování úrokových sazeb kvůli vývoji na finančních trzích a zpomalení globální ekonomiky. Centrální banka si chce počkat na více informací z ekonomiky a rozhodnout o případném zvýšení úrokových sazeb později. Rozhodnutí tak odpovídá tomu, o čem jednotliví členové bankovní rady hovořili už týdny. Zatímco šéf Fedu J. Powell ještě v polovině prosince ujišťoval trhy, že se nejedná o konec zvyšování úrokových sazeb, včera už se této otázce vyhnul. Nicméně podle zprávy z jednání centrální banky i nadále očekává pokračující růst americké ekonomiky, silně utažený trh práce a inflaci poblíž dvouprocentního cíle. Na druhou stranu zazněly i už tradiční rizika dnešní doby jako je nevyřešený Brexit, obchodní války a vládní „shutdown“. Překvapením večera se pak stalo oznámení rychlejšího redukování bilance centrální banky. To by mělo nově probíhat rychleji než v předchozích měsících a zároveň by mělo i dříve skončit.
img

OPECu možná klesne produkce více, než se očekávalo

18.01.2019 Produkce ropného kartelu OPEC a jeho spojenců v prosinci klesla více, než se očekávalo a poslala tak měsíc před zahájením produkčních škrtů býčí signál pro investory na ropě. Největší producent kartelu Saudská Arábie snížila produkci o 468 000 bpd na něco málo přes 10,5 mil. bpd. Ropný kartel s jeho spojenci na prosincovém zasedání kartelu odsouhlasily od nového roku produkční škrty za účelem stabilizace ceny ropy.
img

Nejlepší investice na 2019? Objevte investiční tipy 4 známých českých traderů

18.01.2019 Brexit, obchodní válka USA a Číny, rostoucí úrokové sazby centrálních bank – to je pouze malý výčet klíčových událostí, které budou hýbat trhy v roce 2019. Jak tyto klíčové události ovlivní světové burzy v roce 2019? A jak byste se na to měli připravit vy?
C:\fakepath\eurusd-15012019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 15.1.2019

15.01.2019 Americké akcie včera oslabily, když nečekaný propad čínského vývozu oživil obavy ze zpomalení globální ekonomiky. Nejhůře si vedly technologické firmy, pro které je čínský trh velmi důležitý.
img

Benzín i nafta jsou ve volném pádu. Zlevňují o desítky haléřů týdně - a nekončí

10.01.2019 Pohonné hmoty svým zlevňováním reagují na propad cen ropy na světových trzích, k němuž došlo zhruba od poloviny prosince do Vánoc loňského roku. Ropa Brent během necelých dvou týdnů tehdy zlevnila o více než deset dolarů na barel, z úrovně nad šedesáti dolary za barel na zhruba padesát dolarů za barel.
img

TOP 3 grafy tohoto týdne: US500, EURUSD, Stříbro

08.01.2019 Vánoce jsou definitivně za námi a trhy se vrátily do svého standardního režimu. Obavy o zpomalení globální ekonomiky v kombinaci s nepřesvědčivými fundamenty z USA dopadly výrazně na finanční trhy. Nicméně jsme v posledních seancích byli svědky korekce, když data z amerického trhu práce potvrdily přetrvávající růstový potenciál druhé největší světové ekonomiky. Index S&P 500 (US500) se dostal na hladinu 2550 - 2600 bodů, která v nedávné době sloužila jako support. Jedná se pouze o korekci propadu, nebo se na akciových trzích konečně blýská na lepší časy? Více budeme vědět už v příštím týdnu, kdy začnou americké společnosti zveřejňovat své výsledky za poslední kvartál a také celoroční výsledky. Navíc jsme zatím svědky úspěšných rozhovorů mezi USA a Čínou o nové obchodní smlouvě. Z technického pohledu by zmíněná zóna supportu mohla bránit dalšímu navyšování zisku alespoň tedy v krátkodobém horizontu. Nelze zapomínat, že index propadl ze svých maxim o více než pětinu, takže z tohoto pohledu by medvědi mohli mít zatím dostatečnou sílu. Odvrácení hrozby obchodních válek by ale mohlo mít potenciál převážit trhy na býčí stranu.
C:\fakepath\forex2.png

Forex – výhled roku 2019

07.01.2019 Volatilita na trzích roste a svět se připravuje na zpomalení globální ekonomiky. Spojené státy, Čína i Evropa porostou letos pomaleji a centrální banky zřejmě budou revidovat svoje optimistické jestřábí prognózy. Kam tyto změny posunou hlavní měnové páry, ropu či zlato? Přečtěte si predikci FXstreet.cz na rok 2019.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Ceny ropy dnes odmazaly počáteční ztráty

03.01.2019 Ceny ropy smazaly ztráty a mírně rostou díky zprávě, která naznačila, že Saúdská Arábie snižuje svou těžbu ropy. Zisky jsou však pouze nízké, protože na trhu stále panují obavy ze zpomalení globálního ekonomického růstu, které by mohlo snížit také poptávku po ropě.
C:\fakepath\eurusd-03012019-1.png

Forex: Shrnutí obchodování 3.1.2019

03.01.2019 Americké akcie zahájily první letošní seanci výrazným poklesem, ztráty ale po výrazných výkyvech smazaly a všechny tři hlavní indexy nakonec dokázaly zpevnit. Obchodní apetit ale tlumily obavy z obchodních sporů a ze zpomalení globální ekonomiky. Na forexových trzích zpevňoval americký dolar.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy klesají a za rok vykážou první pokles za tři roky

31.12.2018 Ceny ropy dnes klesly a za celý rok pravděpodobně vykážou první propad za tři roky. Důvodem jsou obavy ze zpomalování tempa světové ekonomiky a také že růst nabídky na trhu převáží snižování těžby členů Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojenců.
C:\fakepath\ecb.jpg

ECB čeká zpomalení globální ekonomiky

27.12.2018 Růst globální ekonomiky v příštím roce zpomalí, pak se ale hospodářství stabilizuje. Ve svém pravidelném hospodářském bulletinu to dnes uvedla Evropská centrální banka (ECB). Ceny podle ní budou příští rok pokračovat v růstu.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ropa obnovila růst, Brent je nad 51 dolary

26.12.2018 Ceny ropy dnes obnovily růst. Investoři setřásli obavy ze zpomalení globální ekonomiky a ze snahy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o snížení těžby. V uplynulých dnech ropa reagovala na celkovou slabost finančních trhů způsobenou kombinací faktorů - od zvýšení úrokové sazby ve Spojených státech přes omezené fungování tamních úřadů až po americko-čínské obchodní spory.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Komodity: Cena ropy přidává dvě procenta

19.12.2018 Ceny ropy dnes přidávají kolem dvou procent, a zotavují se tak z jednoho z největších propadů posledních let. Podpořila je dnešní zpráva amerického vládního Úřadu pro energetické informace (EIA) o poklesu zásob suroviny v USA. Zpráva zároveň potlačila přetrvávající obavy, že zpomalení globální ekonomiky bude mít dopad na poptávku.
img

Algoritmy stojí za výprodeji na akciových trzích

06.12.2018 Akciové trhy jsou opět pod tlakem a to navzdory pozitivním výstupům z víkendového summitu G20 v Argentině, kde se prezidenti dvou největších ekonomik Číny a USA dohodli na 90denním příměří v obchodním sporu, během kterého na sebe nebudou zavádět další cla. Akciové trhy vnímaly zprávy pozitivně a v pondělí otevřely silným nákupním gapem. Pozitivní nálada však příliš dlouho nevydržela a hned druhý den se akciové indexy opět ocitly pod prodejním tlakem. Důvodů může být hned několik v čele s klesajícími výnosy z amerických dluhopisů. Čím dál častěji se však hovoří o vysokofrekvenčním obchodování, které může stát za nedávnými výprodeji.
img

Ropa padá. Rusko zatím nechce snižovat těžbu

20.11.2018 Ropa si dnes prochází novou vlnou výprodejů. Brent i WTI padají po komentáři ruského ministra energetiky, který se nijak nehrne do snižování těžby ropy. Chce naopak dále pozorovat dění na trhu, než učiní nějaké závěry. Rusko se tak zatím nepřidává k Saúdské Arábii, která je připravena už od prosince snížit svoji těžbu a ráda by k tomuto kroku přemluvila také další členy OPEC. Ceny ropy reagují také na zvýšení rizikové averze a výprodeje na akciových trzích. Obchodníci se bojí zpomalení globální ekonomiky a ve vzduchu stále visí důležité téma obchodních válek a s ním spojeného růstu čínské ekonomiky. Cena se v úterý odpoledne propadla až pod 64 dolarů za barel a vytvořila tak nová minima. Brent se tak obchoduje nejníže do počátku března. Cena WTI spadla pod 54 dolarů za barel na nejnižší hodnoty od října 2017.
C:\fakepath\BRENTH1.png

Ceny ropy stoupají, trh čeká snížení těžby OPEC

14.11.2018 Ceny ropy dnes stoupají. Podporují je signály, že státy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a jejich spojenci se na příští schůzce, která se má konat v prosinci, dohodnou na snížení těžby. Cena severomořské ropy Brent kolem 17:20 SEČ přidávala 2,7 procenta na 67,24 dolaru za barel, zatímco americká lehká ropa WTI zdražila o 2,33 procenta na 56,99 dolaru za barel.
img

Silnější dolar se může postarat o další korekci na akciích

14.11.2018 Za nedávným výprodejem může stát faktor, o kterém se doposud moc nemluvilo a to americký dolar. Ten od konce září výrazně zpevňuje své pozice a začátkem týdne dokonce překonal letošní maxima. Měnová politika centrální banky a její výhled pro postupný růst sazeb podporují americký dolar v růstu a dá se tedy očekávat pokračování dosavadního trendu. Akcie jsou ohroženy několika faktory, silnější dolar však znervózňuje investory kvůli tlaku, který vyvíjí na korporátní ziskové marže a růst zisků.
C:\fakepath\TOP5-08082018-LV-20.jpg

5 událostí, které dnes stojí za pozornost

08.08.2018 1) Růst vývozu z Číny v červenci navzdory novým americkým clům nečekaně zrychlil, výrazně se však zvýšil i dovoz díky solidní domácí poptávce. Přebytek obchodní bilance klesl na 28,05 miliardy USD (617,5 miliardy Kč) z červnových 41,47 miliardy USD. Přebytek obchodu s USA se sice mírně snížil, zůstává však blízko rekordu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil čínský celní úřad.
img

Technická analýza: Medvědy vyvažují býci

08.08.2018 Obchodníci s ropou měli v úvodu týdne obavy převážně z medvědích faktorů ovlivňujících cenu černého zlata, jako jsou rostoucí zásoby ropy a zpomalení globální ekonomiky v důsledku obchodní války. Nejsledovanější událostí se ovšem stalo obnovení protiíránských sankcí ze strany USA, které navazuje na květnové rozhodnutí o vypovězení jaderné smlouvy s Íránem. Následný doprovodný tweet amerického prezidenta hovoří za vše: „Kdokoliv bude podnikat s Íránem, nebude podnikat s USA“.
img

Brexit, libra a očistný proces

10.08.2017 Britská ekonomika se s nástrahami loňského hlasování o brexitu i letošních předčasných voleb vypořádala statečně, i když jí mnozí analytici předpovídali okamžitý pád do recese. Pravdou je, že libra se na své předchozí hodnoty nedostala a růst v Británii zpomaluje, což kontrastuje s euforií, která se nyní drží v eurozóně. Pro Londýn ale tato souhra faktorů vytváří ideální příležitost zvýšit úspory a připravit se na reálné dopady brexitu a případné zpomalení globální ekonomiky v budoucnu.
Související klíčová slova: Funkční období | Jak vydělat na burze | Událost roku | Poměr zlata a stříbra | Euro k americkému dolaru | Šéf Fedu | První hike | Hirojuki Kikukawa | Brent | Zpomalení čínské ekonomiky | Průmyslová výroba | Silver Institute | Cena platiny | Úroky snížit | Export | Dlouhé pozice | Trh s ropou | Světové akcie | Války | WIG20 | Iamgold | Obchodní deficit | Jakub Seidler | OANDA Edward Moya | Data z trhu práce | Panevropský index | ROA | Globální růst | Ondřej Hartman | Nákup ropy | NEST | Příjmy a výdaje | Světové trhy | Cena dolaru | EUR | Coeur Mining | Spotřebitelské výdaje | Bundesbank | Ruský soud | Regulátoři | NYSE | Brokeři | Standard & Poor's | Investor George Soros | Ekonomika | Mercedes-Benz | Ředitelka | Komerční banka | Oživení cen | Hlavní úrokové sazby | Výhled Saxo | Fed Business Outlook | Evropské akciové trhy | WPM | XOM | Patterson | Market Color | Itálie | Meta Trader 4 | Analytici Bank of America | Dubnová čísla | DPA | Snížit úrokové sazby | Podnikatelská aktivita v USA | Ztráty | Stoxx | Otevření ekonomik | Vývoj ceny zlata | SPI Asset Management | Akcie firmy | Společnost Avast | Podnikatelské aktivity | Očekávání | Texas | London Bullion Market Association | Poradní výbor | Ruský Urals | Okénko finančního trhu | PanAmerican Silver Corp | Online obchodování a investice | Trh práce | Obchodní dohody | AUD/NZD | Geopolitické napětí | EUR/JPY | Britská centrální banka | Makroekonomická data | Novartis | Volatilní | Potenciál | Stimulační balíček | Roční míra inflace | Pro investory | Kontrakce | Měnový pár GBP/USD | Investice | Analýzy | DXY | MACD | Support | FDX | Americké společnosti | Energetická krize | Cyklus zvyšování sazeb | Emise | Ifo | Invaze na Ukrajinu | Situace kolem Ukrajiny | Prognózy | Britská libra | ČNB Jiří Rusnok | Intervence | Výkon ekonomiky | Jaroslav Tupý | Experti | Výdaje | Zpráva z akciového trhu | Rekord | Raiffeisenbank | PAAS | Evropské měny | Výhodné ceny | Největší světová ekonomika | Goldman Sachs | Úrokové sazby v USA | Uvolňování měnové politiky | Obchodní seance | Impuls | EUR/USD | Spotřebitelé | Von der Leyenová | Šéf Fedu Jerome Powell | Volby | Výhled ekonomiky | Strach z koronaviru | Forexový trh | Akcie společnosti | Zasedání centrálních bank | Aktuální vývoj | Vysoké devizové rezervy | Vzácné kovy | Dolarové příjmy Ruska | Lagardeová | Metals Focus | Výnos | P/S | Akcie Airbusu | RBS | Asijské akcie | Akcie těžařů | SMA | Vzdělávání | Jiné měny | Ceny akcií | Index DOW | Import | Petr Tmej | Výsledky obchodování | Poplatek | Volby v Řecku | Kontrakty | Šéfka ECB | Palladium | Virtuální měna | Investment Banking | Benchmark | Údaje o hrubém domácím produktu | Investiční výhled | První hike ECB | Těžba ropy z břidlic | Online obchodování | Praxe | Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Sentiment na trhu | JPY | H&M | Pesimistická nálada | Odhad HDP | Znehodnocení | Globtrex.com | Rezistence | Uber Technologies | Americký akciový trh | Wonderinterest Trading | Dnešní zprávy | Peníze | Ukazatel | Olívia Lacenová | Americká lehká ropa WTI | Americká ropa | Barel ropy | Obavy z inflace | Hlavní centrální banky | ČTK | Prognóza | FTSE 100 | Pracovní trh | Trading | Měnový stratég | Bankovní rada ČNB | Investiční strategie | Vývoj | Poptávka po ropě | Vývoj ceny platiny | Burzy | Odliv kapitálu | Běžný účet platební bilance | Bezpečný přístav | Strach | ZEW index | Stochastický | Centrální banky USA (Fed) | Průmysl v listopadu | Globální akciové trhy | Ropa WTI | LVMH | Nejnovější statistika | Britský FTSE 100 | Vývoj ceny ropy WTI | Brexit | Analytický tým FXstreet.cz | Dolar dnes | Indikátory | Pokles eura | Pozornost investorů | Cash flow | Proražení | USD/EUR | Posílení koruny | Býčí divergence | Pozice | Rizikové měny | Akcie | Meta Trader | Na burze | Roční růst | Tomáš Raputa | Hrubá marže | Šok | Prudká inflace | Výrobci automobilů | Hedžové fondy | Akcie Avastu | Nový týden | Ekonomická aktivita | Kotace | Brazílie | Měnový fond | Lukáš Kovanda | GBP/USD | Akcie automobilky | Měnový pár EUR/USD | Bezpečné přístavy | UniCredit Bank | Oživení trhu | Nervozita | Dnešní údaje | Index miliardářů | 1 milion | Zvýšení sazeb | Měnové páry | Světový obchod | Úrokové sazby | EUR/CZK | Úvěrový rating | ČNB | Poptávka centrálních bank | Nejistoty | Stratégové | Největší světové ekonomiky | WACC | Výnosy z amerických dluhopisů | Investiční tipy | Bankovní krize v USA | Giovanni Staunovo | Makrodata | Kontrakty na ropu | Investoři | Air | Posílení | Podnikové dluhopisy | OCBC | Jihokorejská centrální banka | Evropská měna | Index PPI | MSCI Emerging Markets | Fundamenty | Volatilita na trzích | Investiční analytik | Commonwealth Bank | Investiční stratégové | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Invesco | Centrální banky USA | SEC | Investovat | COVID-19 | PVM | Turecká lira | Americký S&P 500 | Aleš Sosnovský | Úvěr | ING Jakub Seidler | Německý DAX | Brusel | Růstové akcie | Finanční situace | Roman Dvořák | Evropské ekonomiky | Vývoj akciového indexu | Agentura Reuters | Nálada na trhu | Loonie | Rizika globální | Pokles vývozu | Pokles bitcoinu | Zvýšení úrokové sazby | Obchodování | Vzestupný trend | Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) | Příjmy Ruska | Cena severomořské ropy | Stephen Innes | Ruský rubl | Objem | Politika centrálních bank | Digitální ekonomiky | Deflace | Výroční zpráva | Cenový růst | Investiční banka | Prezident | Nissan Securities | Silný dolar | Ropovod | IAG.US | Guvernér rakouské centrální banky | Omezení dodávek ropy | Výsledky | Ekonomické oživení | PVM Oil Associates | Analytik finančních trhů | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Endeavour | Bank of America | Zpráva | P/E | Spotřeba ropy | Ratingová agentura | Fundamentální analýza | Index relativní síly | Investiční příležitosti | Retracement | ROE | Evropa | OPEC+ | Centrální banky | Americký zpracovatelský průmysl | Míra inflace v EU | Oanda | Běžná likvidita | Pohonné hmoty | Jádrová spotřebitelská inflace | Ministerstvo práce | Regulátor | Emerging markets | Sazby | Šéf centrální banky | Mexiko | Covid | Příjmy a výdaje domácností | Evropská ekonomika | Si Ťin-pching | Zásoby ropy v USA | Bankéř | Divize | University of Michigan | Aktuální hodnoty měny | Odhad růstu HDP | Korekce | Časový plán | Jackson Hole | Australský dolar | Hecla Mining | HUF/EUR | Ocenění | USD/PLN | OPEC | Jednání FOMC | Lednový efekt | Specialista na online obchodování | ANO | Bezpečné útočiště | Maloobchod | Oslabení amerického dolaru | Kurz dolaru | Inflace v EU | Rosněfť | Firemní investice | Dow Jonesův index | Turecko | Asociace | Stimulační opatření | Dezinflace | Silnější dolar | Urals | Vstupy | Spotřebitelská inflace | Christopher Dembik | Stříbro | USDCAD | Bank of Japan | Podnikatelská důvěra | Vývoj akciového indexu S&P 500 | Downtrend | Americké akcie | Významné zprávy | MetaTrader | Údaje o inflaci | Vývoj měnového páru USD/JPY | Obchodníci s ropou | Trh | Snížení těžby | Komise | Války na Ukrajině | Moët | High | Donald Trump | Vývoz ropy | Výrobní aktivita v USA | Světová pandemie | Francouzské energetické společnosti | Markets | Vietnam | Globální recese | Příjmy Ruska z prodeje ropy | Americké zásoby ropy | Finanční problémy | Rating | Stratég ING | Agentura S&P | Domácí měny | Business Outlook | Microsoft | Příležitosti | Cantor Fitzgerald | HL.US | Invest | Vládní dluhopisy | Akcenta | Vyšší úroky | Kanada | Oživení poptávky po ropě | Kurz dolarů | Ekonomické problémy | Důvěra | Pravděpodobnost | Deficit nabídky | Index Nasdaq | Výpadky | QE | Centrální banka | Cena | Index technologického sektoru | LYNX | AUD/USD | Jádrová inflace | Fundamentální faktory | Zpomalení ekonomiky | FedEx (FDX.US) | Značné riziko | Alžírsko | Takeši Minami | Výnosy dluhopisů | Marže | Úspěšný trader | Candlestick chart | Intervenovat | Guvernér ČNB | Reuters | Hlavní indexy | Růst ekonomiky eurozóny | Nejlepší investice | Chevron | Market alert | Centrum | Výrobní aktivita | Předseda | Utahování měnové politiky | Diverzifikace | Výkonný ředitel | UniCredit Bank Pavel Sobíšek | Kapitál | Makroekonomické ukazatele | Ruské akcie | Globální ekonomický růst | Organizace ADP | ZEW | Americké obchodování | Ukrajinské krize | Libra | xPartners | Zvýšení základní úrokové sazby | Příprava | Řecko | Deglobalizace | Úroky | IFO index | Ranní nadhoz | Investiční banky | Americké státní dluhopisy | Předstihové ukazatele | Energetické společnosti | Silný trh | Růst ropy | Akcie dnes | Financování vlády | Defenzivní akcie | Údaje o indexu spotřebitelských cen | MUFG | Čínská ekonomika | Dopad na sentiment | Ceny | Prudký pokles | Indonésie | Německá ekonomika | Jiří Rusnok | Agentura Bloomberg | Ranní zpráva | Pokles | Globální inflace | Electricite de France | Investiční doporučení | Charles Schwab | Hedge | Rabobank | Mercedes | Tržní očekávání | Wheaton Precious Metals (WPM.US) | Americká ekonomika | Empire State Index | Technologický Nasdaq | Wall Street | Akcie týdne | Sankce EU | Panika | Data z reálné ekonomiky | Asijské akciové trhy | Zvyšování úrokových sazeb | Index cen | Ekonomické aktivity | EBIT | Daně | Spotová cena zlata | Prezident Vladimir Putin | UBS Giovanni Staunovo | Zisky | Prezidentka ECB Christine Lagardeová | Trhy | Hang Seng | Globální ekonomika | Eskalace konfliktu | Signály | ACEA | USD/TRY | Anomálie | Cena zlata | HSBC | USD/JPY | Organizace zemí vyvážejících ropu | Vývoj měnového páru GBP/USD | Divize společnosti | Rusko-ukrajinský konflikt | Tamás Varga | Růst cen | Premiér Boris Johnson | RSI | Ekonomická rizika | Asset management | Financování | ČSÚ | Louis Vuitton Moet Hennessy | Omezení dodávek | Barel ruské ropy | Americká lehká ropa | Oscilátor | Pokles ekonomiky | Odvětví | Typ ropy | Burze | Mali | HDP v Maďarsku | Hospodářský růst | Britské domácnosti | Posílení eura | Supervelmoci | Odhodlání | Centrální bankéři | Akciový trh | WTI | Bod | Index DAX | Polský zlotý | Zpřísnění finančních podmínek | Silné euro | Commonwealth Bank of Australia | RBNZ | Johan Sverdrup | Pokladniční poukázky | Reserve Bank of Australia | Americká měna | Saúdská Arábie | Cena ropy | Černé zlato | Agentura AP | Účet platební bilance | Domácí měna | Státy EU | Japonská ekonomika | Sankce | Vedení společnosti | Zasedání měnového výboru | Lira | Coeur Mining (CDE.US) | Statistiky | Světová ekonomika | ECB Christine Lagardeová | Lehman Brothers | Dna | FX | Global Markets | DCF | RUB | Měnové trhy | Kurz | Market | Unicredit | Pokles výnosů | Tradeři | UST | Zpomalení hospodářského růstu | Sazba Fedu | Velké recese | Coinbase Global | Obchodování ropy | Biliony USD | Měď | Ekonomický institut | AUD | Politici | Hecla | Vysokofrekvenční obchodování | Fibo | Hospodářství | EV | Konsolidace | Měnový pár | Intermediate | Ekonomická expanze | Credit Suisse | Portfolia | Převis | Vývoz | Rostoucí úrokové sazby | Recese | Rekordní pokles | Kazuo Ueda | Švýcarský frank | Výprodeje na akciových trzích | CZK/EUR | Instrumenty | Index Dow Jones | Britská ekonomika | Digitalizace | Šíření koronaviru | Sazby Fedu | František Táborský | Americké ekonomiky | Frank | Kurz eura | Dnešní zpráva | Cap | Údaje z USA | Centrální banka USA | Ceny energií | Cena Brentu | Spotřebitelské ceny v eurozóně | Americké indexy | Washington | Snížení produkce | Logistické společnosti | Ratingová agentura S&P | Politická nejistota | XTB Research | Geopolitické události | Meziroční míra inflace | Index důvěry | Japonský premiér | Průmyslové kovy | Rostoucí inflace | ČR | Očekávané události | Soud | Edward Moya | Výkon amerického dolaru | Blockchain | PMI indexy | Minimalizovat ztráty | Prodeje ropy | Předpovědi | Údaje z Číny | Konflikt na Ukrajině | Investiční stratég | Zásoby ropy | Světové ekonomiky | Benzín | Rostoucí ceny | Trend | Hospodářské oživení | Shrnutí obchodování | Pokles sazeb | Dow Jones Industrial | Ceny platiny | USOil | Americký dolar k japonskému jenu | Míra inflace | Manufacturing | Spotřebitelská důvěra | MMF | Michala Moravcová | USD/RUB | Finanční ukazatele | Snížení emisí | Nařízení | Pioneer Natural Resources | Zvýšené napětí | Farmaceutické společnosti | Indexy | Zvyšování sazeb | Odborníci | Chuť k riziku | Oživení poptávky | Severomořská ropa Brent | Zpřísnění měnové politiky | Mezinárodní měnový fond | Gold | Guvernér centrální banky | Průmysl | Bazický bod | Očekávané výsledky | Lehká ropa WTI | Tempo růstu | A321Neo | Biliony | Divergence | ETF | EXK.US | Akciové trhy | Struktura HDP | Měnový výbor Fedu | Deficit zahraničního obchodu Spojených států | Forexový trader | Varování | Ceny drahých kovů | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Long | Reálná ekonomika | Rally | Bankovní rada | Komoditní index | Klíčový support | Zasedání České národní banky | Globální ekonomický výhled | Spokojenost | Osobní příjmy | Pokles inflace | Aktiva | Dolarové příjmy | Cenový strop | Indexy na Wall Street | Oživení poptávky v Číně | České měny | Očekávaný vývoj | Ceny ropy dnes | Výnosy z dluhopisů | Tuzemský průmysl | Okénko trhu | Business | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Dynamika HDP | Papírová hodnota akcií | Základní úrok | Pokles cen | Čínská centrální banka | Peněžní trh | Program kvantitativního uvolňování | Aktivita zpracovatelského průmyslu | Zdravotnictví | Analytik Purple Tradingu | NZD/USD | Čínské akcie | Economic | Diskontní sazba | Sentix | Robert Holzmann | Trhy dnes | BNY Mellon | Stratég | Pokračování poklesu | Ekonomika eurozóny | Řetězce | Sentiment | Dnešní statistiky | Stoxx Europe 600 | Breaking | Růst úrokových sazeb | Politika | Letecké společnosti | PLN | Kapitalizace | Komoditní stratég | Míra nezaměstnanosti | Reálné výnosy | Komunikace | Čínský prezident | Dnešní seance | Poptávka po platině | Indikátory důvěry | Forint | Americké akcie dnes | Velká Británie | Německý průmysl | PLN/EUR | Zahraniční politika | Další vývoj | Citibank | Mercatus Center | Členové bankovní rady | George Soros | Nálada | Geopolitická rizika | Indie | Měnové politiky | Riziko | Index volatility VIX | PanAmerican Silver Corp (PAAS.US) | Česká vláda | Hospodářská recese | Výnosová křivka | Zpomalení světové ekonomiky | Historická maxima | Ekonomická data | Zhodnocení | Ceny zlata | Výhled | Index technologického trhu | Americké ministerstvo | Zisk firmy | Americký trh práce | Iamgold (IAG.US) | Deriváty | Economist | Propouštění | Bankovní krize | Finanční trhy | Pandemická omezení | Oživení cen ropy | Expanze | eBook | Největší ekonomika | Znovuotevření ekonomiky | Fondy | Saudi Aramco | ČEZ | Austrálie | USD za barel | Nikkei 225 | Vývoj měnového páru EUR/USD | Peněžní trhy | New York | PanAmerican Silver | Swing | Krize | Stabilita | Investing | NZD/CHF | Jihokorejský won | Exotické měny | G20 | Pokles poptávky | XTB | Člen rady guvernérů | Dollar | Vratislav Zámiš | Základní úrokové sazby | Kvantitativní uvolňování | Nezaměstnanost | Měnové stimuly | Dolarový index | Vývoj ceny stříbra | Vývoj ceny ropy | Úroková sazba | Generální ředitel | Devizové rezervy | Měny emerging markets | Čistá marže | Ceny dluhopisů | Ekonomický kalendář | Rozvoj | Capital Economics | Transakce | Slabší dolar | Měny | Obchodní jednání | Snížení úrokových sazeb | Zaměstnanost | Energie | Ekonomika EU | USDX | Fed dnes | Dividendy | Měna | Odhad poptávky po ropě | Oslabení eura | Ropa dnes | Uvolnění měnové politiky | MSCI | Thomson Reuters | USD | Miliardy dolarů | BB&T Wealth Management | Návratnost | Finanční trh | Algoritmické obchodování | Regionální měny | Riot Blockchain | Carry trades | Ruský prezident Vladimir Putin | EIA | Bezpečnější investice | IPO | Rusko | Miliardy USD | Provozní marže | Obchodní den | Analytický tým | Signál | Peter Garnry | Dnešní obchodování | Předstihové indikátory | EPS | ADP | Hodnota zlata | Biliony dolarů | Ropy | Nové žádosti o podporu | Vývoj měnového páru EUR/JPY | Ekonomický dopad | Zisk EBITDA | Společnost | PinBar | Sázky | Futures na americké akcie | Zvýšení volatility | Ukončení války | BMW | Obchodování na forexu | Cena akcií | Mark Carney | Výhled růstu globální ekonomiky | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Ropný trh | Eura | Zpomalení v Číně | Inflační cíl | Organizace | S&P Broad Market Index | Hecla Mining (HL.US) | Obilí | Invesco Ltd. | VIX | Zmírnění inflace | Růst | Příjmy | Hospodářské výsledky | Zajištění | IAG | Výnosy amerických státních dluhopisů | Propad cen ropy | BOSSA | Snížení inflace | Index | Wall Street Journal | Výsledek referenda | Komoditní | MiFID II | Průmyslová produkce | Jižní Korea | Data z amerického trhu práce | Výsledková sezóna | Ceny nemovitostí | Hlavní investiční analytik | Bezpečná aktiva | Index STOXX Europe 600 | ISM index | Standard & Poor's 500 | Index technologického trhu Nasdaq Composite | Akciové indexy | Reálné ekonomiky | Dividendová politika | Jestřábí komentáře | Rozhodnutí Fedu o sazbách | Ropné a plynárenské společnosti | Inflace | Wheaton Precious Metals | Technická analýza | Deficit zahraničního obchodu | Bydlení | Dovoz | Vývoj dolarového indexu | ONS | Americké centrální banky | Vývoj ceny ropy Brent | Plány | Americká ropa WTI | Management | HUF | Cantor Fitzgerald Europe | EURUSD | Zisk | FedEx | Ruské ropy | Hlavní události | Bank of England | Americký index | Výrazný růst | Ruský prezident | Zápis ze zasedání Fedu | Investing.com | Pesimismus | Dnešní makroekonomické ukazatele | Béžová kniha | Americký dolar dnes | CZK | Cyklus zvyšování úrokových sazeb | Širší index S&P 500 | S&P | Investiční | Americké investiční banky | Výsledek inflace | Legislativa | Inflace v USA | Jak vydělat | NFP | OECD | Bloomberg | Avast | Akcie těžařů stříbra a zlata | NZD/CAD | Unie | Analytička | Nasdaq Composite | Exxon Mobil (XOM.US) | Poptávka po stříbře | Obchodování na burze | Wonderinterest Trading Ltd | Navýšení cen ropy | Nikkei | Data z ekonomiky | Zasedání FOMC | Úrok | Dot plot | Zvyšování úrokových sazeb v USA | Další pokles | Ekonomika USA | Investiční specialista | Web Trader | Americká centrální banka | Obchodní napětí | Swap | Válka na Ukrajině | Myšlení | Christine Lagardeová | Institut Ifo | Vývoj měnového páru | Vyšší úrokové sazby | Ropné zásoby | Americký prezident | Euro Stoxx 50 | Dnešní data | Firemní zisky | Zisky společnosti | Ekonomiky | Dolar roste | Nabídka | TIM | Vysoké inflace | Francie | Globální ekonomiky | Zpřísňování měnové politiky | Konflikt mezi Izraelem | Dovoz ropy | Průmyslové objednávky | Large Cap | Ropné společnosti | Apple | Obchodní dohoda | CAC 40 | Rok 2024 | Carry trading | Tržní kapitalizace | Státní rozpočet | West Texas Intermediate (WTI) | Ceny ropy | Ekonom ING | Geopolitická situace | Ropný kartel | Tržní podíl | Pandemie nemoci | Světové burzy | Eli Lilly | Britská centrální banka dnes | US500 | Ursula von der Leyenová | Průzkum | DAX | IEA | TRY | Deficit | Firmy | EUR/AUD | Majitel | Zahraniční obchod | Jednotná evropská měna | Oslabování dolaru | Medvědí divergence | Data z průmyslu | Znárodnění | Pandemie nemoci COVID-19 | Země G20 | Index STOXX Europe | Janet Yellenová | Nástroj | Hrubý domácí produkt (HDP) | EUR/GBP | Ekonomický růst | Představitelé Fedu | Prodej | Vývoj ceny ruské ropy Urals | Skupina OPEC+ | Onemocnění COVID-19 | Výhled vývoje ekonomiky | UBS | WGC | Dodavatelské řetězce | Zasedání Fedu | Odhad vývoje HDP | Zlepšení | Japonská vláda | Dobré výsledky | GBP | Omezení pohybu | Prezidentka ECB | S&P Global | Vývoj akcií | Nasdaq | Obchodní týden | EBay | Dolary | Propad | Alert | Federální rezervní systém | BREAKING | Ceny stříbra | Reakce trhu | Zprávy | Ministerstvo obchodu | Opotřebovávací válka | Averze k riziku | Obchodování a investice | Cena ropy dnes | Dlužníci | Boris Johnson | Evropské akcie | USA | Fond | Momentum | Americké ministerstvo obchodu | Odhady analytiků | Vyhlídky | Předpověď | West Texas Intermediate | Cena ropy brent | Práce z domova | Odchod z Evropské unie | CPI index | Míra | S&P Global Ratings | RIOT | North Star Investment Management | Budoucnost | Aramco | Obchodní války | Odhady trhu | Raphael Bostic | Automobilový průmysl | Koruna | Shell | Zpřesněný odhad | JDE | Komoditní měny | Finanční výsledky | Výrazný pokles | Raiffeisenbank a.s. | Banky | Projev Jeroma Powella | Poptávka po bezpečných aktivech | Jeff Currie | Automobilky | Opatření | Dobrá čísla | Opce | Onemocnění | DMA | Swapová výnosová křivka | Údaje | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Index nákupních manažerů ve výrobě | HDP eurozóny | Spotřební daně | Investment | Výkonnost | xStation | Pandemie koronaviru | Finanční krize | Silvercorp (SVM.US) | Exxon Mobil | Český index nákupních manažerů | Podíl nezaměstnaných | Makro data | Průzkumy | Daně z příjmů | CAPEX | Bitcoin | Instrument | Snižování sazeb | Euro vůči americkému dolaru | Bilance | Dnešní fundamenty | Přehled | Index S&P 500 | Americké měny | Czech Fund | Sumitomo | Hodnota firmy | Carry trade | Společnost XTB | Plyn | Obchodní bilance | Ropa Brent | Graf | Hrubý domácí produkt | Rizika | Spotové ceny | Oživení americké ekonomiky | Eurodolar | Short | Výnosové křivky | Vývoj úrokových sazeb | Zvyšování úroků | Pár EUR/USD | Fed | FXstreet.cz | Futures | Volatility | Česká koruna | Stavebnictví | Hennessy | Hospodaření | Zveřejněná data | Inflace v eurozóně | Index volatility | Výhled na příští rok | CHF | Nemovitosti | Index spotřebitelské důvěry | Čínský prezident Si Ťin-pching | Kartel OPEC | Prezident Trump | Ekonomická situace | Ekonom UniCredit Bank | Mezinárodní agentura pro energii (IEA) | Úspory | USD/CHF | Kov | CDE.US | Těžba ropy | Úrokové sazby Fedu | James Bullard | Rekordní minimum | Běžný účet | Wonderinterest | Ceny v eurozóně | Spot | Drahý kov | Čínský statistický úřad | Kristina Hooper | Wells Fargo | Zvýšení úrokových sazeb | Tamas Varga | National Australia Bank | Technologické firmy | Royal Mail | Růst tržeb | Akciový index | Ekonomický výhled | Pozornost | Rubl | Závislosti na Číně | Společnosti | Prodej aut | Medián | Prognóza ČNB | Ruská invaze | Americké úrokové sazby | Aleš Michl | S&P 500 | Craig Erlam | xStation5 | Ekonomický a strategický výzkum | Prosincová inflace | IronFX | Nejistota | Zpomalení růstu | Podpora | XOM.US | Dolar vůči jenu | Úrokové sazby centrálních bank | Růst spotřebitelských cen | Pokles cen ropy | Analytici banky | ING | CL | MT4 | Focus | Státní dluhopisy | Severomořská ropa | Podnikatelé | Obchodování na zámořských trzích | Trendová linie | Exxon | ECB | Tržní sentiment | Německo | Japonsko | Negativní dopad | Range | MetaTrader 4 | Fluktuace | Rizikové investice | Energetický sektor | Dolar k japonskému jenu | Ranní zpráva z akciového trhu | Moody's | Maďarský forint | Spotová cena | DBS | Novozélandský dolar | Nejnovější údaje | Hotovost | Konjunkturální průzkum | Steen Jakobsen | Walmart | Obchodní spory | JPMorgan Chase & Co | Marathon | Kurz koruny | Zásoby benzinu | Devizové trhy | USD/CZK | Grafy | Dluhové krize | Nadbytek ropy | FTSE | Ruská invaze na Ukrajinu | Japonská centrální banka | Merrill Lynch | Kazachstán | Vice | Akcie ve Spojených státech | Americký trh | Burzovně obchodované fondy | Snižování úrokových sazeb | FOREX | IG | Směnný kurz | Aktivum | Aktivity v Číně | Šíření koronavirové nákazy | Štěpán Hájek | Snižování produkce | Burzovní seance | Analytici | Index nákupních manažerů | Domácnosti | Ceny kovů | Alokace | Americký dolar | Coinbase | Euro vůči dolaru | Situace | Mario Draghi | Vysoká inflace | Makro | PAAS.US | Evropská centrální banka | DOT | Guvernér | Skupina OPEC | FXstreet | Fair Value | Platební bilance | Dow Jones Industrial Average | Tržby | Žlutý kov | GfK | Interpretace | Snížení sazeb | Historická minima | Závislost | Stagnace | Francouzský CAC 40 | Spirit Airlines | Marketingová komunikace | Růst mezd | Růst americké ekonomiky | Finanční systém | Řetězec | Futures kontrakty | Globální trh | Hospodářský růst v Číně | Americká centrální banka (Fed) | Fáze obchodní dohody | Eurozóna | Indexy PMI | Vývoj hodnoty | Společnost Exxon Mobil | Kurzy | Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby | Zahraniční forex | Vývoj měnového páru USD/RUB | Indikátor | Ekonomické údaje | Endeavour (EXK.US) | Konsensus | Inflační očekávání | Invaze | Spekulace | Zboží dlouhodobé spotřeby | Ranní okénko | Ekonomiky eurozóny | Euro STOXX | Firma | Verbální intervence | Maloobchodní tržby | Měnová politika | Podnikatelská aktivita | Konsenzus | Vývoj cen ropy | Conseq | Nastavení měnové politiky | Splatnost | Krize v USA | Konglomerát | Hodnota akcií | Drahé kovy | Dluhopisy | Saxo | Obavy z globální recese | Evropské akciové indexy | Ekonomické vyhlídky | PMI ve výrobě | Maďarská centrální banka | ISM | Spekulativní investice | Obchodníci | Globální trhy | Bankéři | Analytika | Philadelphia Fed | Velké technologické firmy | Klesající trendová linie | Doporučení | TLTRO | Zvýšení základního úroku | Růst čínské ekonomiky | Poptávka | Trader | Co bude | Očekávání trhu | Čína | Obchodovat | Americké akciové trhy | Výsledek zahraničního obchodu | Pavel Sobíšek | Růst HDP | G7 | Forexu | Louis Vuitton | Uniper | Majors | EBITDA | Cena severomořské ropy Brent | Barclays | HDP | Americký regulátor | Německý index DAX | Medvědi | Statistický úřad | Odhad růstu ekonomiky | RBI | MIFID | Bloomberg Economics | Klouzavý průměr | Investiční výdaje | JPMorgan Chase | Index relativní síly (RSI) | Kapitálové trhy | Mzdy | Globtrex | Podnikání | Akcie těžařů stříbra | Obchodní válka | Problémy | Futures na ropu | ROCE | Low | Ceny niklu | Hospodářské vyhlídky | Vysoké zisky | Fiskální politika | Načasování | Bank of Canada | Globalizace | USA a Čína | Ropa | Reserve Bank of New Zealand | Dodávky zemního plynu | Schwab | Kanadský dolar | Klid | Deutsche Bank | Ekonom | Index PMI | Agentura DPA | Optimismus | SWIFT | Flexibilita | Kurzy měn | Růst ekonomiky | Dolar | Jerome Powell | Americká výnosová křivka | Akciový stratég | Pavel Kohout | Hodnoty měny | Euro | Federální rezervní banky | Cykly | Obchodování na newyorské burze | Lockdowny | Risk | Fiskální stimuly | Rada ČNB | Tým FXstreet.cz | JP Morgan | Dividendový výnos | Jednotná měna | Spotřebitelské ceny | Deutsche Post | Obchod | Úroveň rezistence | Slabé euro | Zlato | Ekonomové | Miliardy | EU | Spojené státy | Objem investic | PBOC | USD/CAD | Výnosnost | Denní graf | Společná evropská měna | Banka JP Morgan | Pimco | Bankovní sektor | | Vyšší inflace | Vysoké ceny | Devizový kurz | Průmysl a stavebnictví | Purple Trading | Short pozice | Agentura Moody's | Pandemie | Šéfka Fedu | JPMorgan | Cena stříbra | Výprodej | Markit | Bank of America Merrill Lynch | Zpracovatelský průmysl | J.P. Morgan | ING Warren Patterson | Členové OPEC | Warren Patterson | Práce | Spekulanti | Ceny ropy Brent | Plynárenské společnosti | Poptávka investorů | Riziková aktiva | Technologický index | Doporučení Koupit | Trading nastavení | Petromatrix | Likvidita | Invaze Ruska na Ukrajinu | Cíle | Ropný kartel OPEC | Obchodní systémy | Poptávky po ropě | Výnosy | Home Depot | Nissan | Americké akciové indexy | Jak investovat | Nejbližší rezistence | WPIC | Britský FTSE | Volkswagen | Oslabení | Základní sazba | Měnový výbor | Komodity | Ministerstvo financí | Nejistota na finančních trzích | Výsledky hospodaření | Cílová cena | Šíření nákazy | Komise v přenesené pravomoci | Automotive | TradingEconomics | Bezpečné měny | OTC | Banka | Zasedání centrální banky | FDX.US | Invaze Ruska | Crédit Agricole | Americké firmy | Investor | Adam Glapiński | Japonský jen | Energetické krize | Philip Lane | Ceny mědi | Put | Objednávky | Poradenství | Hry | Šance | Komoditní index DJ-USB | Free cash flow | Analytik | Podnikání na kapitálovém trhu | NZD | Žádosti o podporu | Norská koruna | Kupci | Technický výhled | Janus Henderson | Británie | ČNB dnes | Zisk na akcii | Prohlášení | Protiepidemická opatření | Deloitte | Ekonomické prognózy | Kryptoměny | Největší ekonomiky | Tesla | Target | Rates | Koronavirus | Přeprodané podmínky | WIZZ | CAD | Základní úroková sazba | Podniky | Energetická závislost | Analýza | Aktuální kurz | Ministr financí | Ukazatele | David Vagenknecht | Velké ztráty | Prezident Federální rezervní banky | Index spotřebitelských cen | Stimuly | City | Američané | Deficit zahraničního obchodu USA | Overnight | Vyšetřování | Makroprostředí | Price Futures Group | MSCI Asia Pacific | Vyšší ceny ropy | Americká centrální banka FED | Ericsson | CNBC | Kontrakt | Dow Jones | Investování | Philadelphia Fed Business Outlook | Domácí poptávka | Amazon | Statistika | Hike ECB | Vývoj ceny | FOMC | Société Générale | Vladimir Putin | Index technologického trhu Nasdaq | Platina | Hlavní ekonom
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

ZPKT
Zpochybnění voleb
Zpochybnění výsledku
Zpomalení býčího akciového trhu
Zpomalení ceny
Zpomalení české ekonomiky
Zpomalení čínské ekonomické aktivity
Zpomalení čínské ekonomiky
Zpomalení ekonomického růstu
Zpomalení ekonomiky

Následující klíčová slova

Zpomalení globálního růstu
Zpomalení hospodářského oživení
Zpomalení hospodářského růstu
Zpomalení inflace
Zpomalení inflace v ČR
Zpomalení japonské ekonomiky
Zpomalení německé ekonomiky
Zpomalení produkce
Zpomalení produkce zemního plynu
Zpomalení růstu
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace
Potvrďte prosím... Zavřít