Pátek 24. května 2024 00:39
reklama
Dukascopy new
reklama
Swissquote Bank
reklama
Fintokei ProTrader
reklama
InstaForex ETF

Rumunsko

C:\fakepath\EU2.jpg

Míra inflace v EU v dubnu zůstala na 2,6 procentech

17.05.2024 Spotřebitelské ceny v Evropské unii se v dubnu meziročně zvýšily o 2,6 procenta, inflace tak zůstala na březnové úrovni. Ještě před rokem přitom meziroční růst spotřebitelských cen činil 8,1 procenta. V České republice se inflace zvýšila z 2,2 procenta na 3,1 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
img

Třetina Čechů má nízkou úroveň finanční gramotnosti. 80 % populace si ale věří, že dokáže odhalit finanční podvod v online prostředí

14.05.2024 Více než polovina Čechů hodnotí svoji finanční gramotnost jako průměrnou, dalších 19 % pak jako nadprůměrnou. Realita však ukazuje něco jiného. Podle průzkumu Indexu prosperity a finančního zdraví Čechů se s nízkou úrovní finanční gramotnosti potýká třetina produktivní populace. Platí to zejména pro ženy, lidi s nižším vzděláním a příjmy. Činí to z nich snadnější oběti finančních podvodů.
img

Začínají nové závody ve zbrojení

14.05.2024 Výdaje na obranu se budou ve světě strukturálně zvyšovat v souvislosti s novým normálem geopolitického napětí a koncem několik desetiletí trvající mírové dividendy. Stále jsme ještě daleko od více než 6 % světového HDP z 60. let 20. století. Začaly však nové závody ve zbrojení, jejichž tempo Evropa pod vlivem ruských hrozeb rychle zvyšuje.
C:\fakepath\trader-13052024-51-zm.jpg

Inflace v dubnu zrychlila na 2,9 procenta, hlavně kvůli zdražení potravin

13.05.2024 Meziroční inflace v Česku v dubnu zrychlila na 2,9 procenta z březnových dvou procent. Proti předchozímu měsíci spotřebitelské ceny vzrostly o 0,7 procenta, vyplývá z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Inflace překonala očekávání finančního trhu i České národní banky (ČNB), podle analytiků rozdíl způsobilo především zdražení potravin. Oživení inflační vlny však odborníci ani centrální banka neočekávají. Podle expertů ale ČNB zřejmě kvůli vývoji spotřebitelských cen zpomalí tempo snižování úrokových sazeb.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

ČR měla v Evropě 21. nejvyšší inflaci, horší než v březnu

13.05.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v dubnu výrazně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo 21. nejvyšší, zatímco v březnu byla v ČR devátá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v dubnu zrychlil z březnových dvou procent na 2,9 procenta.
img

Ekonomický kalendár: Správa o CPI a maloobchodných tržbách v USA tento týždeň 📃

13.05.2024 Dnešní den je z hlediska makroekonomických publikací poměrně lehký. V kalendáři nejsou naplánovány žádné události, které by mohly mít významný dopad na světové trhy. Je to však teprve začátek velmi důležitého týdne.
C:\fakepath\EU3.jpg

ČR před 20 lety vstoupila do Evropské unie

01.05.2024 Česká republika před 20 lety vstoupila do Evropské unie. Kromě ní se od 1. května 2004 staly členskými zeměmi bloku také Estonsko, Kypr, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko a Slovinsko.
img

Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v regionu CEE v prvním čtvrtletí 2024, objem i počet transakcí v ČR meziročně stoupl

22.04.2024 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v České republice v prvním čtvrtletí roku 2024 meziročně stoupl. Na území ČR či se zapojením ČR se uskutečnilo 22 transakcí za zhruba 1,2 miliardy eur (30,2 miliardy Kč). Ve stejné období loni to bylo 17 transakcí za čtyři miliony eur (cca 101 milionů Kč). Za poměrně výrazným nárůstem objemu je prodej nadpolovičního podílu v plynárenské společnosti GasNet energetické společnosti ČEZ. Ten byl zároveň nejvýznamnější zveřejněnou transakcí v celém středoevropském regionu. Pro investory jsou atraktivní sektory počítačového softwaru, automatizace, digitalizace a robotizace či telekomunikací, zvýšený zájem zůstává v oblasti energetiky a finančních služeb. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA.
img

eToro: Půlení bitcoinu je za rohem!

18.04.2024 Tento týden se chystá halving bitcoinu. Zjednodušeně řečeno, snížení odměny za úspěšnou těžbu bitcoinového bloku na polovinu efektivně sníží nabídku nových bitcoinů - a to by podle zásady vzácnosti mělo vést k vyšším cenám. Čím méně bitcoinů se vytěží, tím je bitcoin cennější. Co je to ale "půlení" a proč k němu dochází?
C:\fakepath\euro.jpg

Míra inflace v EU v březnu zvolnila

17.04.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v březnu zvolnil na 2,6 procenta z únorových 2,8 procenta. Ještě před rokem činil 8,3 procenta. V České republice míra inflace stagnovala na 2,2 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
C:\fakepath\ceska koruna-4.jpeg

Inflace v březnu byla dvě pct., letos by neměla překročit 3 procenta

11.04.2024 Meziroční inflace byla v březnu dvě procenta, zůstala tak na stejné hodnotě jako v únoru. Proti předchozímu měsíci se spotřebitelské ceny zvýšily o 0,1 procenta, vyplývá z údajů, které včera zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace byla o 0,9 procentního bodu nižší, než očekávala v únorové prognóze Česká národní banka (ČNB). Podle analytiků se vývoj spotřebitelských cen vrátil do normálních kolejí a letos by inflace neměla výrazněji překročit tři procenta, klesat ale už spíš nebude. Včera zveřejněná prognóza ministerstva financí očekává za celý rok průměrnou inflaci 2,7 procenta.
C:\fakepath\koruna.jpeg

Inflace v ČR byla v březnu v Evropě devátá nejnižší

10.04.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v březnu nepatrně pohoršilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo devátou nejnižší, zatímco v únoru byla v ČR osmá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v březnu zůstal na únorových dvou procentech.
C:\fakepath\EU3.jpg

Chudší státy po vstupu do EU rostly rychleji

01.04.2024 Chudší státy zažívaly po vstupu do Evropské unie rychlejší růst, a sbližování ekonomické úrovně se tak neodehrávalo jen mezi novými a starými členskými zeměmi, ale i mezi jednotlivými zeměmi střední a východní Evropy. Čechům se tak může zdát, že například Poláci si členstvím v EU výrazně polepšili. V rozhovoru s ČTK to uvedl Vít Havelka z českého institutu Europeum, který má své pobočky v Praze i v Bruselu. Havelka zdůraznil, že kvalita života v ČR je velmi vysoká, v podstatě srovnatelná s jižní Evropou, a posledních 20 letech Česko zaznamenává velkou ekonomickou prosperitu. I Evropská unie se ale rozšířením o deset zemí v roce 2004 stala ekonomicky mnohem silnější a rovněž konkurenceschopnější, uvedla Teona Lavrelašviliová z bruselského institutu European Policy Centre (EPC).
img

Tuzemská inflace hluboko pod průměrem EU

19.03.2024 Inflace v Česku je sedmá nejnižší v Evropské unii. Nejnovější harmonizovaná čísla Eurostatu potvrzují únorový pokles meziroční míry inflace na 2,2 %, zatímco v EU došlo v průměru ke zvolnění na 2,8 %. Mezi členskými státy nadále existují výrazné rozdíly – nejvyšší inflaci reportovalo s náskokem Rumunsko (7,1 %), na opačném konci se nachází Lotyšsko a Dánsko (0,6 %). U našich sousedů na Slovensku inflace v únoru poklesla ze 4,4 % na 3,8 %. Celková inflace napříč sedmadvacítkou sice plošně klesá, jádrové cenové tlaky, především ve službách zůstávají ale nadále zvýšené.
C:\fakepath\EU2.jpg

Míra inflace v EU v únoru klesla na 2,8 procenta

18.03.2024 Míra inflace v Evropské unii v únoru zvolnila na 2,8 procenta z lednového tempa 3,1 procenta. Ve své zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. V České republice inflace klesla pod unijní průměr a z lednové hodnoty 2,7 procenta se dostala na 2,2 procenta. Eurostat používá harmonizované údaje, které se liší od výpočtů Českého statistického úřadu (ČSÚ).
C:\fakepath\trader-11032024-57-zm.jpg

Inflace v únoru zvolnila na dvě pct., podle analytiků stále není překonána

11.03.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta. Inflace je tak nejnižší od prosince 2018, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Tempo růstu cen dosáhlo cíle České národní banky (ČNB) a skončilo o 0,8 procentního bodu pod její prognózou. Analytici však upozorňují na přetrvávající inflační tlaky ve službách, proto podle nich nelze mluvit o úplném překonání inflace. Zpomalení inflace také neznamená návrat cen na dřívější úroveň, ale nižší tempo jejich růstu.
C:\fakepath\ceska koruna5.jpg

Inflace v ČR byla v únoru osmá nejnižší z celé Evropy

11.03.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v únoru dále polepšilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo osmou nejnižší, zatímco v lednu byla v ČR desátá nejnižší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v únoru zpomalil na dvě procenta z lednových 2,3 procenta.
img

Nový fond WOOD & Co. nabízí investiční příležitost v oblasti obnovitelných zdrojů energie

06.03.2024 Investiční skupina WOOD & Company založila nový podfond WOOD SICAV* Renewables, který nabídne možnost podílet se na investicích do obnovitelných zdrojů energie v Evropě. První plánovanou akvizicí jsou dva solární parky v Rumunsku, které vzniknou ve spolupráci s firmou SOLEK – renomovaným developerem a provozovatelem obnovitelných zdrojů. Podfond cílí na 15% roční zhodnocení, prvotní úpis odstartoval 1. března a potrvá do konce května.
img

Umělá Inteligence transformuje svět módy

28.02.2024 Módní odvětví prochází novou proměnou a tentokrát za ní stojí umělá inteligence (AI). Chat GPT, Midjouney, Runway a nedávno i Sora od OpenAI ukazují působivé generativní schopnosti AI vytvářet obrázky a videa pouze pomocí textových podnětů.
img

Trh fúzí a akvizic zůstal ve střední a východní Evropě navzdory globálním poklesům aktivní

20.02.2024 Mezinárodní auditorská, daňová a poradenská společnost Mazars vydala svoji každoroční publikaci “Investice ve střední a východní Evropě: Studie o uskutečněných fúzích a akvizicích”, ve které sleduje vývoj trhu M&A v letech 2023/2024. Jak vyplývá z analýzy, která vznikla ve spolupráci s Mergermarket, počet transakcí v regionu střední a východní Evropy zůstal v roce 2023, navzdory globálním poklesům, vysoký.
C:\fakepath\ceska koruna6.jpg

Inflace v lednu zpomalila na 2,3 pct, opozice je však kritická

15.02.2024 Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu výrazně zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021, uvedl dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle premiéra Petra Fialy (ODS) zpomalení inflace znamená konec zdražování, přispěly k němu i kroky vlády. Guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl snížení inflace do tolerančního pásma centrální banky uvítal, upozornil však na přetrvávající rizika, kvůli nimž zůstanou úrokové sazby vyšší, než bylo v minulosti obvyklé. Pokles inflace podle analytiků znamená, že ceny rostou pomaleji, nikoli však návrat na jejich dřívější úroveň. Například analytik společnosti Akcenta Miroslav Novák upozornil, že za roky 2022 a 2023 se cenová hladina zvedla o 27,3 procenta.
C:\fakepath\ceska ekonomika.jpg

Inflace v ČR byla v lednu v Evropě desátá nejnižší

15.02.2024 Česko si v evropském žebříčku inflace v lednu výrazně polepšilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo s Kosovem a Portugalskem desátou nejnižší, zatímco v prosinci byla v ČR pátá nejvyšší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v lednu zpomalil na 2,3 procenta z prosincových 6,9 procenta. Inflace je tak nejnižší od března 2021.
C:\fakepath\ceska koruna-3.jpg

Coface: HDP v ČR letos stoupne o 1,5 pct, průměrná inflace klesne na 3,3 pct

09.02.2024 Česká ekonomika letos poroste o 1,5 procenta a průměrná roční inflace klesne z loňských 11,6 na 3,3 procenta. Předpovídá to společnost Coface, která monitoruje ekonomické klima ve 160 zemích. Největším rizikem pro pozitivní vývoj tuzemského hospodářství je podle ní situace v Německu.
img

Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v regionu CCE ve čtvrtém čtvrtletí 2023, objem i počet transakcí v ČR meziročně stoupl

19.01.2024 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v České republice ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 meziročně stoupl. Na území ČR či se zapojením ČR se uskutečnilo 29 transakcí za 1,156 miliardy eur (28,6 miliardy Kč). Za stejné období loňského roku to bylo 26 transakcí za 146 milionů eur (3,6 miliardy Kč). Důvodem výrazného nárůstu objemu transakcí byla ve čtvrtém čtvrtletí akvizice tří společností se zaměřením na zpracování vápna. Pro investory jsou atraktivní sektory počítačového softwaru, automatizace, digitalizace a robotizace či telekomunikací, zvýšený zájem zůstává v oblasti energetiky. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA.
img

Česko má s přehledem nejvyšší inflaci v EU. Své vedení v nelichotivém žebříčku Eurostatu v prosinci 2023 ještě upevnilo

17.01.2024 Česko v prosinci 2023 upevnilo své vedení v nelichotivém žebříčku zemí EU podle výše míry inflace. V posledním měsíci loňska tomuto pořadí, které sestavuje Eurostat, vévodilo ještě přesvědčivěji než předtím v listopadu, jak dokládají dnes zveřejněná data.
C:\fakepath\EU2.jpg

Inflace v EU zrychlila na 3,4 procenta, nejvyšší je s hodnotou 7,6 procenta v ČR

17.01.2024 Míra inflace v zemích Evropské unie v prosinci zrychlila na 3,4 procenta z listopadových 3,1 procenta. Dnes to oznámil unijní statistický úřad Eurostat. Nejvyšší inflaci v celé unii má Česká republika, kde ceny meziročně stouply o 7,6 procenta (v listopadu to bylo 8,0 procenta). Naopak nejnižší je inflace v Dánsku (0,4 procenta).
img

Invesco: Nevšední pravdy – 10 nepravděpodobných, ale možných scénářů pro rok 2024

16.01.2024 Je čas zapomenout na standardní scénáře a přemýšlet o těch méně pravděpodobných a přesto možných. Trhy zakončily rok 2023 pozitivně a náš seznam možných překvapení se proto kloní negativním směrem (tyto hypotetické události jsou naším pohledem na to, co by se mohlo stát, ačkoli to nutně není součástí našeho hlavního scénáře).
img

Ekonomický kalendář: Údaje PPI v USA a výsledky bank na Wall Street

12.01.2024 Futures ukazují na vyšší otevření poslední hotovostní seance v Evropě v tomto týdnu. To přichází po relativně smíšené seanci na trzích APAC, které reagovaly na mírně lepší makrodata z Číny, další eskalaci problémů na Blízkém východě a očekávání nejistého výsledku voleb na Tchaj-wanu.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analýza: Inflace v ČR byla listopadu v Evropě šestá nejvyšší, v říjnu byla pátá

11.12.2023 Česko si v evropském žebříčku inflace v listopadu mírně polepšilo. Ze 41 sledovaných evropských států ji mělo v uvedeném měsíci šestou nejvyšší, zatímco v říjnu byla v ČR pátá nejvyšší inflace. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v ČR v listopadu podle dnes zveřejněných informací Českého statistického úřadu (ČSÚ) zpomalil na 7,3 procenta z říjnových 8,5 procenta.
img

Technická analýza páru ETH/USD na 16. listopadu 2023

16.11.2023 Více než 40 zemí se dohodlo na zavedení rámce pro vykazování kryptoměn, který vypracovala Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), přidružená ke skupině G20. Plošné, důsledné a včasné zavedení rámce "zlepší naši schopnost zajistit dodržování daňových předpisů a omezit daňové úniky, které snižují veřejné příjmy a zvyšují zátěž těch, kdo daně platí," uvádí se v prohlášení daných zemí.
img

Drobní investoři se rychle vyvíjí!

14.11.2023 Drobní investoři se rychle stávají z naprostých nováčků investory s plánem na úspěch. Tradičně jsou označováni za "dumb money", nicméně tuto nálepku začínají vyvracet a naopak se stávají zkušenými investory.
img

Krize i rostoucí životní náklady zvyšují sociální rizika. Z rozvíjejících se trhů je nejlepší Česko

08.11.2023 Sociální rizika se v uplynulých dvou letech prohloubila. Vyplývá to z Indexu sociální odolnosti, který zpracovává pojišťovna Allianz Trade. Zemí s nejnižší mírou sociálního rizika zůstává Dánsko, které následují Finsko a Švýcarsko. Česko se v žebříčku jako jediná země střední a východní Evropy umístila mezi nejlepším dvaceti státy.
img

Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v regionu CCE ve třetím čtvrtletí 2023, objem i počet transakcí v ČR meziročně stoupl

31.10.2023 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v České republice v letošním třetím čtvrtletí meziročně stoupl. Na území ČR či se zapojením ČR se uskutečnilo 13 transakcí za 1,725 miliardy eur (42,3 miliardy Kč). Za stejné období loňského roku to bylo osm transakcí za 106 milionů eur (2,6 miliardy Kč). Důvodem výrazného nárůstu objemu transakcí je akvizice společnosti Net4Gas státní společností ČEPS. Největší objem transakcí se v ČR uskutečnil v odvětví energetiky. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA.
img

Český holding Agrofert kupuje rumunského obchodníka s obilím East Grain

27.10.2023 Český holding Agrofert získá 65 procent kapitálu rumunského obchodníka s obilím a olejninami East Grain. Píše to dnes s odkazem na prohlášení rumunské firmy server Romania-Insider. Hodnotu operace firmy nezveřejnily, podle samotné firmy by se mohlo jednat o jednu z největších zahraničních investic do rumunského zemědělského a potravinářského odvětví za uplynulý rok.
img

Ranní okénko - Inflace v eurozóně zamířila znatelně níže

19.10.2023 Z USA dorazí týdenní statistika o počtu nově podaných i pokračujících žádostí o podporu v nezaměstnanosti. V obou případech se očekává stagnace na podobných hodnotách jako v minulém týdnu. Dále se dozvíme údaje o počtu prodeje již existujících domů, kterých by se dle mediánu trhu mělo prodat nejméně od začátku tohoto roku. V neposlední řadě bude zveřejněn zářijový výsledek tzv. Leading indexu, pomocí kterého lze odhadnout možnou změnu ve vývoji americké ekonomiky. I nyní tento ukazatel naznačuje, že by americká ekonomika měla zamířit do recese, ale americká ekonomika nepřestává udivovat svou odolností a ekonomický pokles je zatím v nedohlednu.
C:\fakepath\fuze.jpg

TPA: Počet fúzí a akvizic v Česku i jejich objem v 3. čtvrtletí meziročně stoupl

18.10.2023 Počet fúzí a akvizic v Česku i objem těchto transakcí v letošním 3. čtvrtletí meziročně stoupl, když na území ČR či se zapojením Česka se uskutečnilo 13 transakcí za 42,3 miliardy Kč, zatímco za stejné období loni to bylo osm transakcí za 2,6 miliardy korun. Důvodem výrazného nárůstu objemu transakcí je akvizice společnosti Net4Gas státní společností ČEPS. Vyplývá to ze statistik, které poradenská společnost TPA poskytla ČTK.
img

Nové postupy v léčbě obezity vytváří investiční příležitosti

21.09.2023 Podle Světové zdravotnické organizace se obezita stala celosvětovým zdravotním problémem, na následky nadváhy nebo obezity totiž každoročně umírá více než 4 miliony dospělých. Kvůli obezitě jsou ohroženy i ekonomiky, protože se zvyšují náklady na zdravotní péči v jednotlivých zemích. Zatímco na celosvětové úrovni žijeme v éře prodlužující se průměrné délky života, obezita je jedním z faktorů, které tuto dynamiku ohrožují, a to proto, že zvyšuje riziko srdečních onemocnění, cukrovky a rakoviny. Nové léčebné postupy však slibují úlevu pro osoby trpící obezitou a otevírají nové příležitosti pro investory.
img

Slovensko opět na inflačním chvostu eurozóny

19.09.2023 Evropská centrální banka dnes zveřejnila konečné údaje o inflaci podle harmonizovaného indexu spotřebitelských cen (HICP) v Evropské unii. Inflace měřená HICP v eurozóně dosáhla v srpnu 5,2 %, což je mírný pokles oproti červencové hodnotě 5,3 %. Největší obavy tak stále vyvolávají ceny potravin, které meziročně vzrostly o 10,3 %. Na druhé straně začínají opět výrazně růst ceny v dopravě v důsledku vysokých cen pohonných hmot. Jediným deflačním segmentem je bydlení, elektřina a plyn, který meziročně klesl o 0,7 %.
C:\fakepath\psenice.jpg

Eurokomisař hájil zrušení zákazu dovozu ukrajinského obilí do pěti zemí EU

17.09.2023 Evropská komise hájí své rozhodnutí neprodloužit zákaz dovozu ukrajinského obilí do zemí Evropské unie sousedících s Ukrajinou. Místopředseda unijní exekutivy Valdis Dombrovskis včera prohlásil, že pominuly mimořádné podmínky, které zákaz platný do pátku ospravedlňovaly. Maďarsko, Polsko a Slovensko nicméně oznámily zavedení vlastních restrikcí.
C:\fakepath\ceska koruna-24.jpg

Portu: ČR měla v srpnu navzdory poklesu stále devátou nejvyšší inflaci v Evropě

11.09.2023 Inflace v ČR byla v srpnu navzdory poklesu stále devátá nejvyšší mezi 41 sledovanými evropskými státy. Proti červenci si tak Česko nepolepšilo. Vyplývá to z analýzy investiční platformy Portu, kterou má ČTK k dispozici. Meziroční růst spotřebitelských cen v Česku v srpnu zpomalil na 8,5 procenta z červencových 8,8 procenta, oznámil dnes Český statistický úřad.
img

Silné trhy práce znamenají, že úrokové sazby zůstanou déle na vysoké úrovni

05.09.2023 Centrální bankéři na sympoziu v Jackson Hole jasně řekli, že jejich další kroky v boji proti inflaci závisí na dalším vývoji údajů, zejména na těch, které pochází z trhu práce. První údaje z USA přišly v pátek a ukazují, že v americké ekonomice nadále přibývá pracovních míst, ale mzdy rostou pomalu, což jen utvrzuje Fed v jeho politice vysokých úrokových sazeb. Boj proti inflaci však ještě není vyhraný a silné trhy práce na obou březích Atlantiku stále umožňují centrálním bankéřům flexibilně udržovat sazby na vysokých úrovních po delší dobu.
img

Uran - odvětví s velkým potenciálem? 💎

28.08.2023 Světový trh s uranem je na pokraji potenciálně bezprecedentního rozmachu, který je způsoben rostoucí poptávkou po jaderné energii jako řešení obav ze změny klimatu. Ceny uranu se vyšplhaly na nejvyšší úroveň za poslední rok a investoři očekávají zlatou horečku v tomto kdysi zastíněném odvětví. Je však trh s uranem skutečně připraven na dlouhodobý boom, protože světová touha po čisté energii sílí?
C:\fakepath\Turecko2.jpg

FT: Burza v Istanbulu letos přilákala více nabídek akcií než Londýn či Frankfurt

24.08.2023 Akciová burza v Istanbulu už letos přilákala více primárních nabídek akcií (IPO) než mnohem větší burzy v Londýně, Frankfurtu nad Mohanem či Miláně. Pomohl jí k tomu růst zájmu drobných investorů o obchodování na akciovém trhu v době, kdy je zájem firem o vstup na burzu celosvětově slabý. Od začátku letošního roku se na istanbulské burze uskutečnilo 30 primárních nabídek a firmy z tohoto prodeje získaly celkem 1,9 miliardy dolarů (42,3 miliardy Kč). S odvoláním na údaje firmy Dealogic to napsal server listu Financial Times (FT).
C:\fakepath\forex-22082023.png

Nejzranitelnější měny

22.08.2023 Podle japonské banky Nomura je česká koruna znovu na prahu měnové krize. Stejné varování tato banka vynesla i v listopadu 2022, od té doby však koruna vůči euru o celé procento posílila. Byť si myslím, že by si naše měna po inflační smršti zasloužila oslabit, na nějakou měnovou krizi s depreciací až nad „intervenčních“ 27,00 to zdaleka nevypadá. Proč? I s vyššími náklady a ztrátou ruského trhu dokážeme naše produkty úspěšně prodávat na zahraničních trzích, česká obchodní bilance je bezpečně v plusových hodnotách.
img

Evropská unie zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko

20.08.2023 Evropská unie zvažuje dotování přepravy ukrajinského obilí přes Polsko, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko. Čeští zemědělci tak mohou zůstat znevýhodněni, jelikož i jejich výkupní ceny ukrajinské obilí snižuje – zůstali by však bez kompenzace.
img

Mimořádná daň z neočekávaných zisků děsí investory

17.08.2023 Velká Británie a Evropa se chopily vedení a zavedly mimořádnou daň z nadměrných zisků tzv. "windfall" daně na sektory energetiky a veřejných služeb a v poslední době i na banky. Spojené státy tak neučinily, možná se poučily ze svých chybných kroků při používání tohoto daňového nástroje v minulém století. Investoři však nemají rádi zavádění nových daní, což se projevilo minulý týden, kdy se trhy propadly po zprávě z Itálie, že bude uvalena nová daň z neočekávaných příjmů na banky.
img

Česko je v digitalizaci a infrastruktuře 10. nejlepším státem EU. Vděčí za to kvalitní síti železnic a vysokým investicím do dopravy

02.08.2023 Česká republika je v úrovni digitalizace a kvalitě infrastruktury 10. nejvyspělejší zemí Evropské unie. Meziročně si tak podle aktuálního Indexu prosperity a finančního zdraví polepšila o dvě příčky. Česko v žebříčku vyniká vysokými investicemi do dopravy, nejhustší sítí železnic a postupnou digitalizací státní správy. Zaostává naopak v kvalitě silnic a nedostatečném pokrytí vysokorychlostním internetem. Srovnání států vedou země Beneluxu, žebříček uzavírají státy z Balkánského poloostrova.
img

Bude Česko nuceno embargovat ukrajinskou pšenici?

27.07.2023 Ceny pšenice světových burzách rostou, za poslední necelé dva týdny o zhruba osm procent. Důvodem je snaha Ruska znemožnit vývoz ukrajinské zemědělské produkce. To se však zatím Moskvě daří jen částečně. Světové ceny zemědělských plodin – nejen pšenice, ale i třeba kukuřice – tudíž v posledním měsíci sice stoupají, ale ne kdovíjak markantně.
img

Opravdu je Česko na špičce v dopravě a bezpečnosti? Silnice má na úrovni Pákistánu, horší než v ostatních zemích Visegrádské skupiny, bezpečnostní závazky vůči NATO neplní 20 let

25.07.2023 Médii a sociálními sítěmi rezonuje víkendový výrok premiéra Petra Fialy, jejž pronesl během vystoupení na festivalu Colours of Ostrava. „Jsme nejúspěšnější postkomunistická země. Patříme mezi světovou špičku v obraně nebo dopravě. Když se dívám do médií, vypadá to, že nic nefunguje, ale to není správné. Takoví nejsme, jsme mnohem dál a to musíme vidět.“
img

Vzestup e-commerce, mladší generace mění své nákupní zvyklosti

25.07.2023 Evoluci směrem k nakupování přes internet urychlila pandemie, ale ne všechny země se v tomto ohledu vyvíjely stejně. Také různé generace se chovají po svém, pokud jde o to, co nakupují online. V kontextu současného narativu souvisejícího s možným zpomalením globální i místní ekonomiky je důležité pochopit, jak kupující mění své nákupní zvyklosti.
img

Pšenice i kukuřice na světových burzách výrazně zdražují, v důsledku ruských útoků na sklady při Dunaji. Českou vládu to staví před dilema, zda se připojit k embargu na dovoz ukrajinské zemědělské produkce

24.07.2023 Ceny pšenice a kukuřice na světových burzách dnes citelně vzrostly v důsledku ruských útoků na ukrajinské obilné sklady při Dunaji. Rusko se totiž evidentně snaží znemožnit vývoz ukrajinských zemědělských plodin právě i dunajskou cestou. Ta přitom představuje náhradu za černomořskou vývozní cestu.
img

Přimějí ruské útoky na ukrajinskou pšenici českou vládu k embargování jejího dovozu, jak jej praktikují další země Visegrádské skupiny? Zřejmě nebude vyhnutí, ani zákaz vývozu rýže z Indie nepomůže

21.07.2023 Rusko zvyšuje, ale zároveň snižuje cenu pšenice ve světě. Zákaz vývozu rýže z Indie citelný globální růst cen potravin nezpůsobí, úroda dalších zemědělských plodin je totiž dobrá.
img

Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v regionu CCE ve druhém čtvrtletí 2023, objem transakcí oproti předchozímu čtvrtletí výrazně stoupl

18.07.2023 Počet i objem celkových transakcí na trhu fúzí a akvizic v České republice v letošním druhém čtvrtletí oproti předchozímu čtvrtletí stoupl. Na území ČR či se zapojením ČR se uskutečnilo 22 transakcí za 877 milionů eur. V předchozím období to bylo 19 transakcí za 4 miliony eur. Největší objem transakcí se v ČR uskutečnil v odvětví výroby spotřebitelských výrobků, nemovitostí a počítačového softwaru. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA.
C:\fakepath\fuze.jpg

Společnost TPA: Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v ČR vzrostl

17.07.2023 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v ČR v letošním druhém čtvrtletí stoupl proti předchozímu čtvrtletí i v meziročním srovnání. Na území ČR či se zapojením ČR se uskutečnilo 22 transakcí za 877 milionů eur (21 miliard Kč). V předchozím čtvrtletí to bylo 19 transakcí za čtyři miliony eur (100 milionů korun). Vyplývá to ze statistik, které ČTK poskytla poradenská společnost TPA.
C:\fakepath\EU staty.jpg

Růst průmyslové výroby v EU v květnu prudce zpomalil, Česko zastavilo pokles

13.07.2023 Průmyslová výroba v Evropské unii v květnu podle sezonně přepočtených údajů vzrostla o 0,1 procenta, což je výrazné zpomalení z 0,6 procenta v dubnu. Ve svém odhadu to dnes oznámil unijní statistický úřad Eurostat. V České republice se zastavil propad, který v dubnu činil 1,9 procenta, a výroba vykázala v květnu vzestup o 1,5 procenta.
img

Pohonné hmoty přestaly zdražovat, čeští řidiči mají druhé nejlevnější prázdniny v historii. Houfně do Česka jezdí tankovat už i Slováci, český stát ale přichází o 17 miliard ročně

06.07.2023 Pohonné hmoty v Česku přestaly v uplynulém týdnu zdražovat poté, co jejich ceny vystoupaly na maxima uplynulých dvou měsíce. Benzín Natural 95 zlevnil za poslední týden o dva haléře na litr na 37,34 koruny za litr. Litr nafty je pak o pouhý haléř dražší než před týdnem. Vyjde na 32,33 koruny za litr. V příštím týdnu lze čekat opět stagnaci cen pohonných hmot, maximálně pohyby v jednotkách haléřů směrem dolů či nahoru. Čeští řidiči tak letos budou nadále zažívat druhé nejlevnější prázdniny historie. V poměru k výši průměrné hrubé mzdy byly totiž pohonné hmoty zatím levnější, než jak budou letos, zatím jen o prázdninách covidového roku 2020.
img

„Slováci jen tiše závidí, Česko se stává tankovacím rájem,“ píší slovenská média. Do Česka jezdí houfně tankovat nejen Slováci, ale i Němci a Rakušani – český stát ovšem na levné naftě přichází o 17 miliard korun ročně

28.06.2023 Cizinci v současnosti jezdí v nebývalé míře tankovat do Česka, zejména pak naftu. Česko má totiž nyní podle dat Evropské komise čtvrtou nejnižší cenu nafty v EU. Levněji ji tankují pouze na Maltě, v Bulharsku a v Litvě. Všechny země, jež s Českem sousedí, včetně Polska, ji tedy mají dražší.
img

I když teď pohonné hmoty zdražují, neboť čerpadláři si zvyšují marže, řidiče čeká levné léto. Majitelé „dieselů“ se však v jeho polovině musí připravit na cenový skok vzhůru

22.06.2023 Pohonné hmoty v Česku v uplynulém týdnu vzrostly, přestože cena ropy se i v přepočtu do korun – a tedy po zohlednění kursu české měny k dolaru – drží už od začátku května na poměrně stabilizované úrovni. V uplynulých sedmi dnech ovšem nastal vzestup cen velkoobchodně prodávaných paliv na komoditní burze v Rotterdamu, například v případě nafty a v korunovém vyjádření zhruba pětiprocentní.
img

Zvýšení spotřební daně na naftu konkurenceschopnost českých dopravců neohrozí. Bude nadále levnější než na Slovensku a v dalších okolních zemích, v Polsku bude srovnatelná

18.06.2023 Spotřební daň z motorové nafty by se mohla na původní úroveň vrátit letos v srpnu, zopakoval dnes v televizi ministr dopravy Martin Kupka. Ministr tak potvrzuje dřívější záměr vlády. Opatření by jen letos přineslo veřejné kase čtyři miliardy korun navíc. Pomůže tedy stabilizovat veřejné finance, byť jen poměrně zanedbatelně. Přesto takový zásah dává smysl. Daň se vrací na úroveň z doby před loňským červnem. Tehdy vláda rozhodla spotřební daň z pohonných hmot snížit z důvodu historicky rekordních cen paliv. Od té doby však paliva, která rekordně zdražily důsledky vpádu ruských vojsk na Ukrajinu, dramaticky zlevnila, v případě nafty až takřka o 20 korun na litr.
img

Apple se připojuje k trendu rozšířené reality

14.06.2023 Investoři i spotřebitelé s napětím sledovali Worldwide Developers Conference, jednu z nejvýznamnějších akcí společnosti Apple, a doufali, že budou představeny nové inovativní produkty. A jejich očekávání nebylo mylné. Apple představil dlouho očekávanou jednotku pro virtuální realitu, Apple Vision Pro. Je to poprvé od roku 2016, kdy společnost představila novou platformu, a má to pádný důvod, proč se tak stalo právě na WWDC. Aby mohl hardware, ať už je jakkoli sofistikovaný, naplno využít svůj potenciál, potřebuje software.
img

Den daňové svobody bude letos v Česku 17. června, dřív než loni

09.06.2023 Češi letos budou pracovat na odvody daní 168 dní, den daňové svobody tak připadne na 17. června. Bude o dva dny dřív než v loňském roce, vyplývá z analýzy poradenské společnosti Deloitte, kterou má ČTK k dispozici. V evropském srovnání je Česko zhruba uprostřed, na úrovni Španělska.
img

Apple se připojuje k trendu rozšířené reality

06.06.2023 Investoři i spotřebitelé s napětím sledovali Worldwide Developers Conference, jednu z nejvýznamnějších akcí společnosti Apple, a doufali, že budou představeny nové inovativní produkty. A jejich očekávání nebylo mylné. Apple představil dlouho očekávanou jednotku pro virtuální realitu, Apple Vision Pro. Je to poprvé od roku 2016, kdy společnost představila novou platformu, a má to pádný důvod, proč se tak stalo právě na WWDC. Aby mohl hardware, ať už je jakkoli sofistikovaný, naplno využít svůj potenciál, potřebuje software.
C:\fakepath\ecb dluhopis.jpg

Před 25 lety byla zřízena ECB, centrální banka eurozóny

30.05.2023 Evropská centrální banka (ECB) je centrální bankou 20 zemí Evropské unie, které přijaly euro. Jejím hlavním úkolem je udržovat cenovou stabilitu v eurozóně a zachovat tak kupní sílu jednotné měny. ECB také řídí měnovou politiku Evropské unie. Od zřízení ECB uplyne 1. června 25 let. Společně s národními centrálními bankami všech členských zemí EU tvoří Evropský systém centrálních bank (ESCB). Česká národní banka je součástí ESCB od vstupu ČR do Evropské unie v roce 2004.
img

Škoda Auto díky odkladu emisní normy nebude muset propouštět, řekl Jahn

29.05.2023 Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto díky očekávanému odkladu zavedení emisní normy Euro 7 nezavře jednu výrobní halu a nepropustí 3000 lidí, jak dřív avizovala. Firma totiž nebude muset předčasně ukončit výrobu modelů Fabia, Scala a Kamiq. V rozhovoru pro deník E15 to řekl člen představenstva Škody Auto pro prodej a marketing Martin Jahn.
img

Náklady na emisní normu Euro 7 podle automobilek převýší odhady EK

23.05.2023 Přímé náklady výrobců automobilů na navrhovanou emisní normu Euro 7 budou až desetkrát vyšší, než předpokládá Evropská komise (EK). Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) dnes uvedlo, že podle studie poradenské společnosti Frontier Economics přímé náklady na splnění požadavků normy Euro 7 u benzinových osobních vozů a dodávek, včetně nákladů na schválení typu, investice a vybavení, dosáhnou 1862 eur (44.100 Kč) na vozidlo. EK je odhaduje na 184 eur na vozidlo.
img

eToro zahajuje soutěž Eurovision Stock Contest: Kypr získal korunu v prvním ročníku, jeho akciový index vzrostl za rok o 54 %

11.05.2023 Zatímco miliony lidí na celém světě budou tento týden sledovat pěveckou soutěž Eurovize, drobní investoři by měli věnovat pozornost zcela jiné disciplíně.
img

Státy EU se shodly na prodloužení bezcelního režimu pro obilí z Ukrajiny

28.04.2023 Velvyslanci zemí Evropské unie se dnes dohodli, že o rok prodlouží bezcelní režim pro potraviny a zemědělské produkty dovážené z Ukrajiny. ČTK to sdělil diplomatický zdroj. Omezení pro některé obiloviny požadovaná pěticí východoevropských států v čele s Polskem dohoda neobsahuje. Evropská komise (EK) chce v příštích týdnech navrhnout celounijní řešení, které nahradí jednostranné zákazy dovozu do těchto zemí. Brusel hovoří o možnosti dočasně omezit dovoz pšenice, kukuřice, řepky a slunečnicových semen.
img

Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v ČR a CEE v 1Q 2023 – počet i objem transakcí meziročně výrazně klesl

17.04.2023 Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic v České republice v letošním prvním čtvrtletí meziročně výrazně klesl. Na území ČR či se zapojením ČR se uskutečnilo 14 transakcí za čtyři miliony eur (93,4 milionu Kč). Ve stejné období loni to bylo 20 transakcí za 175 milionů eur (4,1 miliardy Kč). Propad je důsledkem probíhající ekonomické recese a poklesu aktivity investorů v souvislosti s nejistotou na trhu. Největší objem transakcí se uskutečnil v oblasti energetiky. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA. V celém středoevropském regionu situaci na trhu fúzí a akvizic ovlivňuje válka na Ukrajině.
img

Ve střední a východní Evropě bylo loni uzavřeno 846 transakcí v hodnotě 39 mld. eur, trhy navzdory otřesům zažily úspěšný rok

27.03.2023 Navzdory mimořádným regionálním a globálním otřesům zaznamenaly trhy v oblasti fúzí a akvizic ve střední a východní Evropě loni opět velmi úspěšný rok. Oproti rekordnímu roku 2021 sice aktivita investorů mírně poklesla, přesto region zůstává z pohledu nákupů a prodejů firem nadále odolným a atraktivním. Počet uzavřených transakcí dosáhl 846 v celkové hodnotě 39,2 miliardy eur. Vyplývá to ze studie “Investing in CEE: Inbound M&A Report”, kterou zveřejnila mezinárodní auditorská, daňová a poradenská společnost Mazars ve spolupráci se společností Mergermarket.
C:\fakepath\Nemecko3.jpg

Podnikový svaz: Obchod Německa se střední a východní Evropou byl loni rekordní

22.02.2023 Obchodní výměna Německa se střední a východní Evropou se v roce 2022 vyšplhala na rekordních 562 miliard eur (asi 13,3 bilionu Kč), a to i přes značný pokles německého vývozu do Ruska. Česká republika předstihla Británii a dostala se do první desítky největších německých obchodních partnerů. V tiskové zprávě o tom dnes informoval Východní výbor německého hospodářství (OA), což je svaz předních podniků podporující hospodářské vztahy Německa se střední a východní Evropou.
img

Nápojová válka: Coca-Cola a Pepsi hrají s různými míči

17.02.2023 Reklamní bitva mezi společnostmi Coca-Cola a Pepsi pokračuje a oba nápojoví giganti si rozdělili hlavní soutěže. Poté, co společnost Cola sponzorovala mistrovství světa ve fotbale, její konkurent Pepsi si vzal na starost nedělní Super Bowl, největší zápas ‚‚jiného‘‘ fotbalu.
img

Nafta v ČR je nejlevnější od počátku ruské invaze, pohonné hmoty ještě zlevní. Češi nyní tankují naftu o čtyři koruny na litr levněji než Maďaři a mají ji levnější i než Poláci a Slováci

16.02.2023 Pohonné hmoty v Česku dále zlevňují. Průměrná celorepubliková cena litru nafty se předevčírem propadla pod hranici 37 korun za litr, vyplývá z dat společnosti CCS. Naposledy se pod touto hranicí nafta prodávala loni 25. února, tedy pouhý den po zahájení ruské invaze na Ukrajinu.
img

Invesco: Aristotelův seznam – 10 nepravděpodobných, ale možných výsledků pro rok 2023

19.01.2023 Paul Jackson: „Je čas na každoroční seznam nepravděpodobných, ale možných výsledků na trzích, v politice a sportu. Pro rok 2023 zůstávají trhy volatilní, takže seznam překvapení – nápadů vymykajících se konsensu pro rok 2023, které mají alespoň 30% šanci na uskutečnění – se kloní k pozitivním hodnotám.
img

Analýza TPA: Aktivita na M&A trhu v ČR a CEE ve 4Q 2022 – počet transakcí i jejich objem meziročně klesl

18.01.2023 Počet transakcí na trhu fúzí a akvizic v Česku ve čtvrtém čtvrtletí meziročně klesl na 11 z 21, snížil se i jejich objem. Na území České republiky či se zapojením ČR se tak uskutečnily ve čtvrtém čtvrtletí transakce za 135 milionů eur (cca 3,3 miliardy korun), zatímco ve čtvrtém čtvrtletí roku 2021 to bylo 1,74 miliardy eur (cca 41,9 miliardy Kč)[1]. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA. V celém středoevropském regionu situaci na trhu fúzí a akvizic ovlivňují dopady války na Ukrajině.
img

Proč považuje Chorvatsko vstup do eurozóny jako bezpečnou cestu?

02.01.2023 Nejnovější člen EU – Chorvatsko, přijalo 1. ledna euro jako svou měnu. Díky tomu se stalo součástí jádra EU, čímž se usnadnily a zlevnily platby a země poskytla jejímu finančnímu systému záchrannou síť pro případ budoucích krizí. Země se chce připojit k schengenskému prostoru, to umožní Chorvatům jednodušší cestování po Evropě.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

30.12.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\Vládimir-Vavra-19122022-1.png

FXstreet.cz přináší rozhovor s traderem z WOOD & Company Vladimírem Vávrou

19.12.2022 Tradingový portál FXstreet.cz přináší další rozsáhlý rozhovor, tentokrát s velmi zkušeným traderem Vladimírem Vávrou ze společnosti WOOD & Company. Vladimír Vávra je senior trader odpovědný ve WOOD & Company za obchodování na akciových trzích a má dvacetiletou zkušenost. Na starosti má institucionální a velké privátní klienty. V rozhovoru jsme si povídali o tom, jak začínal, co obnáší jeho práce, jak obchoduje a také co ke svému tradingu používá za analýzy. Hlavním tématem rozhovoru je však aktuální situace na finančních trzích. Dozvíte se, jak se budou vyvíjet trhy v dalším období, co čekat od akcií a zároveň Vladimír prozradil své tipy na konkrétní akciové tituly.
img

Jak si cenově stojí typický český kapr a bramborový salát oproti jiným světovým tradičním jídlům? Překvapivě dobře

08.12.2022 PRAHA – Podle studie, kterou provedla sociální investiční síť eToro ve 13 zemích na třech kontinentech, čeká rodiny v Německu letos možná nejdražší štědrovečerní večeře na světě.
C:\fakepath\euro star.jpg

Eurostat: Ekonomika EU rostla ve třetím čtvrtletí proti odhadům rychleji

07.12.2022 Ekonomika Evropské unie ve třetím čtvrtletí vzrostla podle sezonně přepočtených údajů o 0,4 procenta. Ve své konečné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. O dvě desetiny bodu tak zvýšil dříve uváděnou hodnotu růstu hrubého domácího produktu (HDP) sedmadvacítky unijních zemí. Tempo růstu zpomalilo proti 0,7 procenta ze druhého kvartálu. Česká ekonomika podle konečné zprávy o 0,2 procenta klesla, zatímco v polovině listopadu úřad uváděl pokles o 0,4 procenta.
img

Kukuřice jako jedna ze základních komodit si prochází těžkými časy

02.12.2022 Pojďme se podívat na situaci na Ukrajině. Před válkou byla asi 4. největším a nejvýznamnějším vývozcem na světě. Asi 90 % ukrajinského vývozu se uskutečňovalo přes hlubokomořské přístavy. Od začátku války jsou všechny přístavy blokovány a nepřístupné pro účely vývozu, což odřízlo ukrajinskou kukuřici od světového trhu.
C:\fakepath\nomura-21112022.jpg

Nomura: Česká republika, Maďarsko a Rumunsko čelí riziku měnové krize

21.11.2022 České republice, Maďarsku a Rumunsku hrozí v příštím roce měnová krize, a to kvůli rostoucím rozpočtovým a vnějším problémům. Podle agentury Bloomberg to ve své dnešní zprávě předpovídají analytici japonské finanční skupiny Nomura Holdings.
img

Tržní sektor, kde začnou akcie raketově stoupat

08.11.2022 Svět se ze všech sil snaží zajistit si dodávky kritických energií. Některé země jich budou mít koncem letošního a začátkem příštího roku nedostatek, a tak se upírá značná pozornost na jadernou energii, která nabízí alternativní řešení. Poptávka po ní se rychle zvyšuje i proto, že jde po hydroelektrické energii o druhý největší zdroj elektřiny s nulovými uhlíkovými emisemi. Navíc firmy spojené s čistými energetickými alternativami patřily v letošním roce na globálních trzích mezi ty s nejlepší akcionářskou návratností.
C:\fakepath\euro-17062015.jpg

Vládní dluh členských zemí EU ve druhém čtvrtletí klesl, v Česku se ale zvýšil

21.10.2022 Vládní dluh v členských zemích Evropské unie se na konci druhého čtvrtletí snížil na 86,4 procenta hrubého domácího produktu (HDP) z 87,5 procenta v závěru prvního čtvrtletí. Oznámil to dnes evropský statistický úřad Eurostat. Vládní dluh klesl ve všech členských zemích s výjimkou České republiky, Lucemburska a Nizozemska - Česko bylo v tomto ohledu druhou nejhorší zemí v EU.
C:\fakepath\eu.jpg

Evropský parlament projedná sociální a ekonomické dopady války na Ukrajině

18.10.2022 Europoslanci se dnes v druhý den plenárního zasedání Evropského parlamentu (EP) zaměří na sociální a ekonomické důsledky války na Ukrajině. Diskutovat budou mimo jiné o tom, jak zmírnit krizi rostoucích životních nákladů či o dopadech, jaké má ruská invaze na Ukrajinu na migraci do EU. Jednání pléna se zúčastní i ministr pro místní rozvoj a místopředseda vlády pro digitalizaci Ivan Bartoš.
C:\fakepath\fuze.jpg

Počet transakcí na trhu fúzí a akvizic meziročně stoupl, jejich objem se snížil

16.10.2022 Počet transakcí na trhu fúzí a akvizic v Česku ve třetím čtvrtletí letošního roku meziročně mírně stoupl na 21 z loňských 20, jejich objem se ale snížil. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA. Na území Česka či se zapojením ČR se podle nich uskutečnily ve třetím čtvrtletí transakce, u kterých je známá hodnota, za 106 milionů eur (2,6 miliardy korun), zatímco ve třetím čtvrtletí 2021 to bylo 6,73 miliardy eur (172 miliard Kč).
img

Evropa se snaží chránit spotřebitele před kybernetickými hrozbami

19.09.2022 Ve stále digitálnějším světě se kyberkriminalita stala jednou z nejvýznamnějších hrozeb pro současnou společnost. Kyberkriminalita, která je vážným problémem vlád, firem i jednotlivce, způsobuje po celém světě nebývalé hospodářské škody a náklady na ni rostou exponenciálním tempem. Hardwarové a softwarové produkty jsou stále častěji předmětem úspěšných kybernetických útoků, což povede v roce 2021 k odhadovaným celosvětovým ročním nákladům na kyberkriminalitu ve výši 5,5 bilionu eur.
C:\fakepath\eu penize.jpg

Růst ekonomiky EU byl ve druhém čtvrtletí po revizi dat silnější

07.09.2022 Ekonomika Evropské unie ve druhém čtvrtletí podle sezonně přepočtených údajů vzrostla proti předchozím třem měsícům o 0,7 procenta, v meziročním srovnání se pak hrubý domácí produkt (HDP) zvýšil o 4,2 procenta. Ve své zpřesněné zprávě to dnes uvedl statistický úřad Eurostat. Růst je tak výraznější, než Eurostat uváděl v předběžné zprávě zveřejněné v polovině srpna.
img

Centrální bankéři se obávají ztráty důvěry veřejnosti a zaměřují se na boj s inflací

31.08.2022 Zasedání centrálních bankéřů na sympoziu v Jackson Hole zhatilo naděje obchodníků na obrat v politice Fedu zvyšujícího úrokové sazby v boji proti inflaci. Komentář Fedu, že je připraven udělat cokoli, co bude potřeba ke snížení inflace, totiž způsobil, že americké trhy klesly o 4 %.
img

Odvětví péče o domácí mazlíčky může investory ochránit před recesí

26.08.2022 Pro investory, ať už jsou majiteli domácích mazlíčků, nebo ne, může být průmysl s péčí o domácí mazlíčky, stojí za to sledovat v této neklidné době. Trh s péčí o domácí zvířata roste stabilně tempem více než 6 % ročně. Celosvětově vzrostl z 216 miliard dolarů v roce 2020 na 232 miliard dolarů v roce 2021. Pokud toto odhadované meziroční tempo růstu zůstane stabilní, vyšplhá se toto číslo do roku 2027 na 350 miliard dolarů. V celosvětovém měřítku rostlo toto odvětví v posledním desetiletí s téměř 70% nárůstem, čímž předstihlo globální ekonomiku, která expandovala blíže ke 40 %. Odvětví péče o domácí zvířata prudce rostlo i během finanční krize v roce 2007 a od té doby rostlo dvakrát rychleji než HDP USA, což z něj činí možného kandidáta na investiční portfolio odolné proti recesi.
img

Česko bude ze zemí střední a východní Evropy vůbec nejvíce ekonomicky zasaženo v případě výpadku dodávek ruského plynu, varuje Bank of America

01.08.2022 Českou republiku případný výpadek nebo trvalejší citelné snížení dodávek ruského plynu do EU zasáhne ze zemí regionu střední a východní Evropy vůbec nejtíživěji, varuje přední americká banka Bank of America. Klíčové závěry její příslušné analýzy dnes zveřejnila agentura Bloomberg.
C:\fakepath\Madarsko.png

Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech

31.07.2022 Maďarsko umožní firmám platit daně v eurech a dolarech, aby jim tak alespoň částečně kompenzovalo dopady vysokých nákladů na dovoz ze zahraničí. Oznámil to včera šéf kanceláře maďarského premiéra Gergely Gulyás. Opatření by podle analytiků mohlo zvýšit devizové rezervy v době, kdy jich Maďarsko potřebuje čím dál víc.
C:\fakepath\cesko-inflace.jpg

Analytici: Meziroční inflace kvůli cenám energií zřejmě ještě poroste

13.07.2022 Meziroční inflace, která byla v červnu nejvyšší od roku 1993, se v příštích měsících kvůli vývoji cen energií zřejmě ještě zvýší. Vyplývá to z vyjádření analytiků oslovených ČTK. Současný vývoj podle nich nahrává srpnovému zvýšení úrokových sazeb, což ale nový guvernér České národní banky Aleš Michl při svém jmenování odmítl. Ani analytici nejsou v názoru na potřebu jejich zvýšení jednotní. Spotřebitelské ceny v Česku v červnu meziročně stouply o 17,2 procenta. V květnu to bylo o 16 procent, růst zrychlil již podvanácté za sebou. Inflace je nejvyšší od prosince 1993.
C:\fakepath\forex-12072022.jpg

Devalvace v přímém přenosu

12.07.2022 Zatímco euro vůči americkému dolaru oslabuje a po téměř 20 letech se dostalo v dnešních ranních hodinách na paritu, najdou se i měny, vůči kterým si společná evropská měna připisuje nemalé zisky.
C:\fakepath\eurozona vlajky.jpg

Eurozónu tvoří 19 členských zemí EU, dvacátou zemí bude Chorvatsko

24.06.2022 - Evropská měnová unie (EMU) vznikla na základě Smlouvy o EU 1. ledna 1999, kdy 11 zemí unie začalo v bezhotovostním styku používat euro. O rok později (1. ledna 2000) převzala Evropská centrální banka (ECB) úlohy národních centrálních bank. Od 1. ledna 2002 byly v zemích EMU do oběhu uvedeny první bankovky a mince eura, které se dva měsíce používaly současně s národními měnami. Jedinou měnou je euro v zemích EMU od 1. března 2002.
C:\fakepath\uroky.jpg

Nejvyšší úrokové sazby mají Maďarsko a Rumunsko, inflace je nejvyšší v Estonsku

22.06.2022 Bankovní rada České národní banky dnes zvýšila základní úrokovou sazbu o 1,25 procentního bodu na sedm procent. Informovala o tom mluvčí centrální banky Markéta Fišerová. Důvodem je vývoj inflace a rostoucí inflační očekávaní. Takto vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999. Podle údajů Evropské centrální banky (ECB) mají v EU vyšší úrokovou sazbu Rumunsko a Maďarsko. Naopak v Německu a Litvě je to pod jedno procento.
C:\fakepath\euro star.jpg

Evropská komise schválila Chorvatsku zavedení eura od ledna příštího roku

02.06.2022 Chorvatsko včera udělalo klíčový krok na cestě k tomu, aby od ledna příštího roku mohlo jako svou měnu začít používat euro. Evropská komise dospěla k závěru, že země plní všechna potřebná kritéria a může se za sedm měsíců stát dvacátým členem eurozóny. Chorvatský parlament již potřebný zákon schválil a definitivní slovo budou mít v červenci členské země, jejichž souhlas by měl být spíše formalitou. Dalších šest zemí včetně Česka podle komise plní jen část nutných podmínek na cestě ke společné měně.
img

Přehled páru EUR/USD. 27. dubna Olaf Scholz je v Německu nespokojený. Kancléř může rezignovat.

27.04.2022 Měnovému páru EUR/USD se v úterý nepodařilo znovu zahájit korekci. Jeho propad mírně zeslábl, ale celkově zůstává stabilní. Po slabém pullbacku na vrchol ztratila evropská měna několik desítek dalších bodů. Jak jsme řekli dříve, neexistuje žádný spouštěč, kvůli kterému začal koncem minulého týdne propad kotací evropské měny.
C:\fakepath\trader-26042022-31-zm.png

Na ruském plynu jsou v EU nejvíc závislé Česká republika a Lotyšsko

26.04.2022 Rusko je dlouhodobě největším dodavatelem zemního plynu do Evropy, podle údajů Eurostatu ještě v roce 2020 zajišťovalo téměř 40 procent spotřeby plynu v Evropské unii. Unijní statistická agentura uvádí, že na ruském plynu jsou nejvíce závislé Česká republika a Lotyšsko, kde tvoří 100 procent spotřeby, následují Maďarsko a Slovensko. Naopak několik zemí nedováží ruský plyn vůbec. Mezi nimi Eurostat uvádí i Rakousko, které ale podle šéfa rakouského energetického regulačního úřadu E-Control závisí na ruském plynu z 80 procent.
C:\fakepath\Ukrajina.png

SB: Válka sníží HDP Ukrajiny o více než 45 procent

11.04.2022 Ukrajinská ekonomika v letošním roce klesne o 45,1 procenta, protože ruská invaze uzavřela podniky, snížila vývoz a znemožnila hospodářskou činnost v rozsáhlých částech země. Vyplývá to ze zprávy, kterou v noci na dnešek zveřejnila Světová banka. Ta rovněž předpokládá, že invaze ve východní Evropě a části Asie způsobí větší ekonomické škody než pandemie nemoci covid-19.
img

Ukrajinský konflikt zasáhl křídla leteckého průmyslu

04.03.2022 Ulehčení pravidel souvisejících s pandemií koronaviru způsobilo, že letecký průmysl s optimismem vzhlížel k roku 2022. V posledním únorovém týdnu však vojenský konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou vrhl velký stín na očekávané oživení cestovního ruchu a leteckého průmyslu. Sankce uvalené západními zeměmi již zasahují do cestování a způsobí tak postiženým leteckým společnostem další dodatečné náklady.
Související klíčová slova: Zranitelnost měn rozvíjejících se trhů | Střední Evropa | Objem transakcí | Kazatomprom | PPI v USA | Cena potravinářské pšenice | Podnikový svaz | Politika amerického Fedu | Výplach | Dlouhé pozice | Mazars v Polsku | Analytický tým FXstreet.cz | Války | Vývoj | DAX | Akademie věd | Jakub Seidler | Češi | Rychlé zisky | Závislost na ruských energetických surovinách | Rumunská centrální banka | Budapešť | Allianz | Daimler | Obava z recese | Globální růst | LHA | Radim Dohnal | Coface pro ČR a Slovensko | Zachování národní měny | Zpráva WASDE | Česká ekonomika letos | Volatilní | Hospodaření firmy | Zdražovat | Zranitelnost měn | DPH | EUR | FDA | Spotřebitelské výdaje | Martin Jahn | ENEL | Přijmout euro | Investiční fond s proměnným základním kapitálem | Standard & Poor's | Blockchainové infrastruktury | Půjčování cenných papírů | Hlavní úrokové sazby | OTP | Clean Energy Ministerial | Itálie | Snížit úrokové sazby | Stoxx | Emirates Telecommunications Group | Obilí z Ukrajiny | Hodnoty investice | Očekávání | Kulminace inflačních tlaků | Korelace | Akcie Colt | Prodej zboží | Inflace v září | Evropské centrální banky | Paladin Energy | Poslanci | T-Mobile | Korea Electric Power | Necyklické aktivum | Chile | Evropské země | Novo | Více peněz | Podnikání společnosti | Zasedání ČNB | Mimořádné daně | Veřejné finance | Keir Starmer | NexGen | Schodek státního rozpočtu | Ruské invaze na Ukrajinu | Trh práce | Evropská komise | Dopady energetické krize | Diverzifikace | Pro investory | Eurovision Stock Contest | Crypto | Investice | Pokles kurzu | Uranové akcie | Potenciál | Úspěch v investování | Support | Allianz Trade | Chování | Mezinárodní ratingová agentura | Akvizice | Lednová inflace | Oslabování měny | Přesnost | Brent | Cyklus zvyšování sazeb | Škoda Auto | Výrobní sektor | BWX Technologies | Invaze na Ukrajinu | Blackstone | Prognózy | YTD | NYSE | Intervence | Pověst | Nikola | Experti | Sociální sítě | LSEG | Rekord | Ministr dopravy | Raiffeisenbank | Nezávislost | Bitcoiny | Návrh zákona | Stop-Loss | Psychické rozpoložení | Zprostředkování obchodování | Evropské měny | FTSE MIB | Creditas | Airbus | Dění na trzích | Společnost Apple | Uvolňování měnové politiky | Pokles zisku | Zavedení embarga | Obchodní seance | Český statistický úřad | Rudolf Kypta | EUR/USD | Investiční příležitost | Zdanění bank | Management | Nejvyšší inflace | Spotřebitelé | Morgan Stanley | Von der Leyenová | Reality | PKN Orlen | Goldman Sachs | Výhled ekonomiky | Zadlužení v % HDP | Současná cena | ESTALSE | CGN Power Co | Akcie společnosti | ETH | Benchmark | Cena pšenice | Lagardeová | Průměrné mzdy | Výnos | Maloobchodní tržby | Medvědí výhled | Soudní dvůr EU | 100 miliard dolarů | Soukromá spotřeba | Delta | Hospodaření | Struktura zastropování cen | Vzdělávání | MRK | Růst sazeb | Dopravci | Cyklické odvětví | Roční zhodnocení | Nemovitosti | Zákaz vývozu | Vklady | Investiční portfolio | Státní dluh | Nadprůměrné cash flow | Avast | Vyšší úrokové sazby | CAC 40 | Americké centrální banky | Boom | Americké ekonomiky | Aktuální inflace | Kontrakty | Pojišťovací společnost | Capitalinked.com Radim Dohnal | Propad cen | Reálné ekonomiky | Údaje o hrubém domácím produktu | Přebytek běžného účtu | Plány | Akcie na vlastní účet | Platební neschopnosti | Cestování | Cena akcií Nvidia | Britové | Labouristé | JPY | Coca-Cola | Potenciál trhu | Nejvýraznější růst | Philip Morris International | Spotřebitelské inflace | Mladší generace | Růst hrubého domácího produktu | Herní plán | Streamovací služby | Pandemie COVID | Logistické problémy | Aktuální informace | Výjimečný stav | Katar | Cenový skok | Peníze | Rezistence | Maďarsko | NET4GAS | Ukazatel | Boj s inflací | Francie | Středoevropské měny | SOLEK | Makléři | ENEL SpA | Trh fúzí a akvizic v České republice | Zastropování cen energií | Meziroční růst cen | CYMAP | Prognóza | Mário Centeno | Výrazný vzestup | Dillí | Korea Electric Power Corp | Nejbohatší | Rohlik Group | Saxo Bank | Investiční strategie | Amgen | Barel ropy | Měnové zajištění | Výkon | Lockheed Martin | Evropský fond finanční stability | E-Control | Pozornost investorů | Burzy | Nigérie | Ceny elektřiny | East Grain | Ceny ropy | Paladin Energy Ltd | Portfolio | Bond | Měnové krize | Nabídka | Cash flow | Cenový růst | Nárůst nově nakažených | Konflikt mezi Izraelem | Export | Zkapalněný zemní plyn (LNG) | Podmínky na trhu | Chewy | WASDE | Jednotné měny | Futures | Anglie | Nízké úrokové sazby | AI | Průzkum | Uzavření vzdušného prostoru | Šok | Zpřísňování měnové politiky | Nomura Holdings | Hongkong | Průměrná volatilita | ByteDance | Evropský systém centrálních bank | CGN Mining Co | Zavedení eura | Warren Buffett a Charlie Munger | Finanční pomoc | Trh s ropou | Unie | Ekonomická aktivita | Regulace | Status bezpečné měny | LMT | Expertka | Barnabás Virág | TRY | Exekuce | Zpráva | La Nina | Aktivita investorů | JPM.US | Emirates | Litva | UniCredit Bank | Zasedání FOMC | PPF Telecom Group | Fitch Ratings | Plynovody | Kapitál | Pokles tržeb | Cestovní ruch | Prémie | Tokyo Electric Power Co Holdings Inc | P.A. | Majitel | Čtvrtletní výsledky | Kapitálový trh | Zpomalení ekonomického růstu | Zvýšení sazeb | Válka | Investovat | Fitch Solutions | Hrubý domácí produkt (HDP) | Počet investorů | RWE | Eriky Luzsiczy | Pro tradery | Generace Z | Cenové pohyby | Světová finanční krize | Bydlení | Vysoké ceny energií | Reakce centrální banky | EUR/CZK | Vysoké inflace | ERM-2 | FANG | Makrodata | Cena ropy brent | Investoři | Malta | Fungování | Disney | Sója | Dobré výsledky | Akciová burza | Koruna | Pokles bitcoinu | Fond s proměnným základním kapitálem | Nejistoty | Andrej Babiš | Ztrátová investice | Investiční | Evropská měna | COSEASH | Platby kartou | Paušální daně | Média | Inflace v Polsku | MSCI Emerging Markets | E15 | UNH.US | Snižování sazeb | Zisk | Bývalý premiér | Budoucnost | Tržní ceny | Peso | Otevřené podílové fondy | Vyšší hodnoty | Globální akciové trhy | Inflace v lednu | Situace na finančních trzích | Ruské ropy | Bank of England | Finanční výkazy | Tempo zvyšování úrokových sazeb | Zveřejnění zprávy | Cameco Corp | Asociace | Analytické pokrytí | Xetra | AT&T | Obnovitelné zdroje energie | Denison Mines | Vypsání referenda | Česká měna | BP | Nomura | Podfond WOOD | Funkční období | Sestupný trend | České koruny | Akcie producentů mědi | Analýzy | Fiskální pakt | Vývoj válečného konfliktu | CVC | Doporučení | Poradenská společnost | Propad | Migrace | Částečné zestátnění | Bitcoin | Invesco | Demokraté | Hlavní úrokové sazby v Maďarsku | Německý DAX | Nová varianta covidu | Brusel | Krátkodobé strategie | Patria | EP | Česmad Bohemia | Uber | High | Plyn | UnitedHealth Group | Evropský statistický úřad Eurostat | Úrok | Americké ministerstvo energetiky | Alena Schillerová | Investiční společnost | Slabost americké ekonomiky | Agentura Reuters | CZPXIDX | Moët | Trh fúzí a akvizic | Agrofert | Zdanění mimořádných zisků | Americká společnost | Pokles vývozu | Aktuální prognózy | Úvěrové portfolio | Nové příležitosti | WOOD SICAV | DAXINDX | Tržní kapitalizace | Inflace v eurozóně | WIG20 | Akcionáři | Dluhopisové výnosy | Sektorové alokace | Warren Buffett | Automobilka Škoda | Daně v eurech | S&P | Ziskovosti společnosti | Skupina PPF | Vzdělání | Den daňové svobody | Obchodování | Legislativa | Petr Král | Americká centrální banka | Rostoucí životní náklady | Meta | Financial Times (FT) | Kroky centrálních bank | Provident Financial | Cena ropy na světových trzích | Sociální investiční síť | ZEW | Dvojciferné zhodnocení | Devalvace | České firmy | Covid | Eurostat | Prezident | Uran | Rostoucí trend | Finanční krize | Úřad Eurostat | Deflace | Růst inflace | Turecká lira | Cílování inflace | Energetická skupina | Praha | Evropský parlament | Cena uranu | Marek Pokorný | Americká banka | Dnešní data | České banky | Halving bitcoinu | Zestátnění společnosti ČEZ | Smart portfolio | Firmy | RWE Gas | Zadlužování | Baby Boomers | Inflace v únoru | FXstreet.cz | Nástroj | Kurz dolaru | Chorvatský parlament | Výsledky | Wells Fargo | HUF | K&H Bank | Harmonizovaná inflace | Boris Johnson | Klesající trend | Zdražování pohonných hmot | Příležitost akcie | Inflace v Česku | JPM | ČNB Petr Král | Valuace sektoru | Státy Evropské unie | Inflační tlaky | Minulá výkonnost | Budoucí vývoj | Bank of America | Úroda | TIM | Země EU | Následky pandemie | Eli Lilly | Nejistota | JDE | Ekonomické ukazatele | Ceny zboží | Inflace v zemích Evropské Unie | Český holding | OPEC+ | Zestátnění | Pandemie nemoci COVID-19 | Objem | Makroekonomický výhled | Zvyšování mezd | Kanada | Evropský stabilizační mechanismus | Pokles cen ropy | Obavy z recese | Dumb money | CGN Mining | Federální rezervní systém | NexGen Energy Ltd | Cenový šok | Klima | Vision Pro | Heiken Ashi | Národní měny | Malajsie | Podíl ve firmě | Vládní dluh | Investorské prezentace | Hlavní indexy | Státní rozpočet | Zavedení eura v Chorvatsku | Makroekonomické ukazatele | Investiční platforma | Průmyslová výroba | Polský zlotý | Důchod | Tim Cook | Messi | Pakt stability a růstu | Pfizer | The Guardian | Snížit emise | Úrokové sazby v Maďarsku | Studie | Josep Borrell | Ropa typu Brent | Slabší koruna | Průraz | Premiér Andrej Babiš | Deficit | EDF | Nedostatky | Polsko | Rio Tinto | Ratingová agentura | SWEDOMX | Cenová hladina | Bankéř | Zmírňování opatření | Inflace v EU v únoru | CME | Hypotéky | Recep Tayyip Erdogan | Lukáš Kovanda | Coface | Aktuální hodnoty měny | Přijetí | Intuitive Surgical | Evropa | Úspory | Česká spořitelna | Jackson Hole | Ceny v eurozóně | Burze | USD/PLN | OPEC | Mezinárodní investice | Bank of America (BAC.US) | Ukrajina | Výroba v eurozóně | Podvážení | Zadlužení | Šéf unijní diplomacie | ISEQUIT | Andrija Garofulić | Egypt | Equity | Hospodářství země | Deficit rozpočtu | Denison Mines Corp | Dnešní makroekonomické ukazatele | Maloobchod | Zpomalení inflace | Inflace v EU | Růst tržeb | Trump | FactSet | Další růst | Cameco Corp. | Mexiko | Genesis | Inflace ve Spojených státech | Chorvatsko | Air France | Ministerstvo energetiky | ProCent | Česká republika | Rakousko | CGN Power Co Ltd | Yellow Cake PLC | Euro 7 | Instituce | Constellation | Turecko | Přeprodané oblasti | Bank of Japan | Globální ceny | Kukuřice | Dovoz ukrajinského obilí | Série poklesů | Tornádo | LNG | Kurz kuny | Americké akcie | Index WIG20 | BBC | Moneta | Rizikovost investice | Evropské sdružení výrobců automobilů | Kongres | Jiří Hlaváč | Moody's | USD/CZK | Startup společnosti | Evropská ekonomika | Negativní dopad | Audi | Obchodníci s ropou | Trh | Komise | Crown | CL | Války na Ukrajině | Managing Partner | Průměrné ceny nafty | Apple | Pandemie nemoci | Náklady na emisní normu | Public Power | Fed | Trading | Produkce základních surovin | Snížení zadlužení | Vývoj měnového páru USD/TRY | Časový plán | Ekonomické škody | Korekce | Vývoz ropy | Buffett | Pražské burzy | Konkrétní akcie | Prezident Emmanuel Macron | Vietnam | Konkurenceschopnost | BlackRock (BLK.US) | Globální recese | Zahájení ruské invaze na Ukrajinu | BofA | ANO | Stock | Tvorby rezerv | Poměr P/E | Rating | Společnost XTB | Záchranný program | Didier Stoessel | Černá Hora | Nedostatek znalostí | Příležitosti | Hrubý domácí produkt Ruska | Výkonnost akcií | Eurokomisař | Inflační vývoj | Akcenta | Srí Lanka | Americký trh | Konsensus | Dividendový výnos | Větší regulace | Finanční rezervy | Kurz dolarů | Obchodníci | Yellow Cake | JPMorgan Chase & Co. | Pravděpodobnost | Markets | Tvůrce trhu | Prosperity | Platit daně v eurech | Meziroční růst HDP | IATA | Soukromí investoři | Evropská banka | Nižší minima | Super Bowl | Výpadky | Objem obchodů | FIAT | Alokace | AA | Petr Zíma | Nizozemci | Centrální banka | Cena benzínu | Martin Procházka | QE | Statistický úřad | Klouzavý průměr | Vývoj rumunské bilance běžného účtu | Donald Trump | Jádrová inflace | Senior trader | Německá skupina | Centrum | Rizika | Český kapitálový trh | Společnosti | Zpomalení ekonomiky | Obchodovat | Dluhopisový trh | Alžírsko | Dostatečné zkušenosti | Bankovní rada České národní banky | Snížení ratingu | API | Snížení odměny | Cameco (CCJ.US) | HDP na obyvatele | Rezervy | Guvernér | Analýza dat | Meziroční růst spotřebitelských cen | Škoda | CZK | Reuters | Předsednictví EU | Situace na Ukrajině | Rumunský lei | Změny klimatu | Zvažované investice | Ceny benzínu | Členské země EU | Mladé generace | ATXINDX | Apple Music | Venture investic | Předseda | Wealth | Rumunský lei (RON) | Růstový potenciál | Utahování měnové politiky | Deficit veřejných financí | Členské státy | Výkonný ředitel | Sazby Fedu | Spotřebitelské ceny v Česku | Hospodářské škody | Používání eura | EBITDA | Dopady vysokých úrokových sazeb | Míra inflace v Evropské unii | Rok 2024 | LNVILSE | Ropa | Saxo | Roční výkonnost | Evropská unie | Ekonomiky | Spotřební daň z nafty | PROP Trading | Payrolls | Rychlý růst | Online prostředí | Ženy | ASX200I | Zvýšení základní úrokové sazby | Donohoe | Členské státy EU | Centrální banky | Klid | NATO | Jaderná energie | Orbán | Příprava | Ztráta | Řecko | Dřevařství | Dividenda | Energetická skupina ČEZ | Hodnoty měny | Vysoký výnos | Květnová inflace | Průměrné ceny benzínu | Technický výhled na trh | IBEX35I | Společnost BHP | Úroky | Refinitiv | Přenos | PPF Telecom | Portu | Cena | Investiční banky | Poptávka po uranu | Kypr | Ministerstvo financí | Půlení bitcoinu | Silný trh | Air | Káva | Americký Úřad pro energetické informace | Izrael | Ceny akcií | Summit EU | Podílové fondy | TABAK | Investiční platforma Portu | Analytik Raiffeisenbank | Čínská ekonomika | Ceny | Skokové oslabení | Technologie | RTL Group Central & Eastern Europe | Energetická krize | ČNB | Zajímavé příležitosti | Pokles likvidity | OsMA | Merck | Agentura Bloomberg | Ropné dodávky | Pokles | UEC | Globální inflace | Český PX index | Vývoj akciového indexu | Vývoj německého hospodářství | Polská ekonomika | Vývoj měnového páru EUR/RON | Největší rizika | Jaderné elektrárny | Zemědělci | Podnikání | Zájem o akcie | Carlyle | Počet fúzí a akvizic | Situace na trhu | Invaze | Americká ekonomika | HDP | Guvernér ČNB | Důvěryhodnost | Obchodník | Portfolio manažer | Negativní vývoj | Elektromobilita | Rada guvernérů | COVID-19 | Problémy | Diverzifikace rizika | Pracovní síly | Daně | Lídři | Pivot | POPSIGN | Světová produkce mědi | Potravinářství | Bankovní sektor | CRH | Pokles indexu | Český stát | Lockdowny | Růst výroby | metodologie | Momentum | Finanční gramotnost Čechů | CBOE | Valdis Dombrovskis | Evropský systém | Emirates Telecommunications | Zisky | Současné ceny | Regionální hotspoty | ACEA | USD/TRY | Miliardy eur | Aktuální valuace | Raiffeisenbank a.s. | Snížení spotřební daně | Delta Air Lines | Ratingové agentury | Německé podniky | Globální společnost | Nový fond | HSBC | Euro | Akcie v obranném sektoru | Trinity Bank | Přecenění | Navýšení kapitálu | AEM | Růst cen | Promořenosti populace | Světová cena | Rheinmetall | Louis Vuitton Moet Hennessy | Cena kukuřice | MSCI World | Předseda Evropské rady | Financování | Debata | ČSÚ | Jessica Amir | Ursula von der Leyenová | Analytik Portu | Omezení dodávek | Kapitálové trhy | Republikáni | USDJPY | NAC Kazatomprom | Zprávy z USA | Expobank | Erste | ROCE | Rozvoj blockchainové infrastruktury | VŠE v Praze | Definitivní obrat trendu | FT | Obchodování na akciových trzích | Průměrná mzda | Daňové zatížení | Omikron | Spotřebitel | Rumunské úrokové sazby | Hospodářský růst | HDP Ukrajiny | Konec zdražování | ETF fondy | Bod | Miliardy korun | SLOETOP | Měnová politika ČNB | Inflace v Itálii | Akcie Colt CZ | Zavedení jednotné měny | Nord Stream | EMU | Denní graf | BLK.US | Saúdská Arábie | Průzkum společnosti | OCI | Ziskovost | EdF | Bankéři | Společnost TPA | Zahraniční firmy | Cena ropy | Hlavní akciový index | Nižší výdaje | Drobní investoři | Marže | Pohyby ceny | Německá ekonomika | Inflace v listopadu | Státy EU | Svatý grál | Capitalinked.com | Kurz USD | Zkušenosti | Největší banky | Emmanuel Macron | Soubor pravidel | Mario Centeno | Signály | PEP | Lira | Maďarský forint (HUF) | Ekonomické recese | Statistiky | Bezpečné měny | Stoxx 600 | Světová ekonomika | Electricite de France | Světové finanční trhy | Společnost eToro | Kurz | Market | University of Leicester | Politické riziko | 256/2004 | Unicredit | Nejvyšší rating | Apple Vision | Manažerka | Ceny pšenice | RMBETRL | Krize v eurozóně | CGN Mining Co Ltd | Portu Marek Pokorný | Finanční situace | Deficit státního rozpočtu | Proinflační | Devizy | Hodnocení rizik | Platforma | Inflace cen | Rozvrat státních financí | Bod zlomu | Globální finanční krize | Capitalinked | Částečný úvazek | Německý vývoz | Tomáš Raputa | Světové produkce | Zahraniční kapitál | Citigroup | Trade | Electricite de France SA | Stable Diffusion | Index VIX | Ekonomické průzkumy | Hospodářství | MIB | Oslabení | Členské země | EV | Koh-i-noor Hardtmuth | Referendum | Pokles inflace podle analytiků | Dovozní ceny | Bankomat | Uhlí | Hodnota indexu | Kurz lei | Investiční fond | Cenové stability | Ceny v dopravě | Portfolia | Adria | Převis | Expert | Vývoz | Energetické firmy | Teplé počasí | Světové finanční krize | General Bytes | Recese | Vývoj situace v Číně | Začínající tradeři | Akcenta Miroslav Novák | Dominion Energy Inc | BAC.US | Globální indexy | Erdogan | Prodejní signál | Digitalizace | Kyjev | Nižší DPH | Sekce měnové | Zbohatnutí | Meziměsíční inflace | Ekonomický výzkum | Fosilní paliva | CCJ | Mazars | Ministři | ERM | Začínající investoři | Popularita jaderné energie | Pivot Pointy | Údaje z USA | Endesa | Ceny energií | Globální HDP | Unipetrol | Tokyo Electric Power Co Holdings | Ceny potravin | Lenka Kalivodová | Obrat trendu | Měnový kurz | Inovace | Úspěchy | Průmyslové ceny | Zvýšený zájem | NEST | ZEN | Technologický sektor | OSN | Chat GPT | Summit Evropské unie | Předpovědi | Konflikt na Ukrajině | Etoro | Mince | Tržní příležitosti | Benzín | Leonardo | Trend | Hospodářské oživení | Akcie a ETF | Pokles sazeb | Santander Bank Polska | Růst eurozóny | Sankce | Daně v eurech a dolarech | Akcie na burze | Obchodní pokyny | Míra inflace | Ekonomické teorie | Rusko a Ukrajina | Zdražování ropy | Energetika | Letecký průmysl | MAN | Spotify | Nařízení | Proces učení | Oblasti umělé inteligence | Inflace v Německu | Farmaceutické společnosti | Komerční banka | BTC | Indexy | Citi | Zvyšování sazeb | Odborníci | Michel Kiviatkowski | Zpřísnění měnové politiky | Studie poradenské společnosti | Mileniálové | Guvernér centrální banky | Česká národní banka (ČNB) | Průmysl | Bolest | Napjatá situace | Makroekonomická data | Tempo růstu | Podnikatel | Úvěrový rating | Snížení daně | Bankovnictví | Růst ekonomiky EU | Pohonné hmoty | Biliony | Letecká společnost | Úrokové sazby | ETF | Analýza společnosti | Akciové trhy | Společnost Eli Lilly | Europoslanci | UnitedHealth | Varování | Družba | OSLOASH | Kurz amerického dolaru | Ekonomika Spojených států | Spojení | Objem obchodování | Long | WHO | Bankovní rada | Telekomunikace | Recese v USA | Pojišťovna | Macron | CPI Property | USD/HUF | Internetový obchod | Intesa Sanpaolo | Aktiva | Pokles inflace | TPA Valuation & Advisory | Piotr Bielski | Evropský statistický úřad | PGNiG | České měny | Očekávaný vývoj | Výsledky hospodaření | Business | Dow Jones | Podíl na trhu | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Indikátory | Srbsko | WFC | Investování do akcií | Pokles cen | Genesis Coin | Investments | Veřejný dluh | Společnost Disney | Španělé | Výsledky amerických společností | Tradingový portál | Zdravotnictví | Čínské akcie | Riziko ztráty | CCJ.US | Brazílie | Jihoafrická republika | Coface Martin Procházka | Exelon Corp | POLWIGI | Orlen Unipetrol | RTL | BNY Mellon | Trinity | Stratég | Pokračování poklesu | Majetek | Ekonomika eurozóny | Alokace aktiv | Členské země Evropské unie | Ztráty | WFC.US | Automatizace | Řetězce | Investovat do ETF | Měnová unie | Růst úrokových sazeb | Lucembursko | Největší pokles | Politika | Vladimír Vávra | Duke Energy Corp | Zvyšování úrokových sazeb | Letecké společnosti | Akcie ČEZu | PLN | Kapitalizace | Vyjádření analytiků | Dodávky z Ruska | Míra nezaměstnanosti | Burzovní cena | Ben Laidler | Komunikace | NAC Kazatomprom JSC | Západoevropské trhy | SAS | Vývoj hlavní úrokové sazby v Maďarsku | Výhled pro akcie | MAM | BHP | ECOFIN | Podvody | Kompenzace | Forint | Akciový trh | Velká Británie | ICEXALL | Zprávy z krypto | Zahraniční politika | Finanční zdraví | Další vývoj | Banky na Wall Street | Politika ČNB | Dnes zveřejněná data | Nálada | Zveřejnění hospodářských výsledků | Indie | Společnost Virgin Atlantic | Výhled trhů | Energetická krize v Evropě | Technologické akcie | Měnové politiky | Vnímání | Český statistický úřad (ČSÚ) | Snížení základní úrokové sazby | Investor | Investiční příležitosti | Ekonomika | MSUKRN$ | První zvýšení sazeb | Vývoj hlavní úrokové sazby | Česká národní banka | Výnosová křivka | Prognóza Ministerstva financí | Elektřina | ENEL Group | Dobrá zpráva | Zhodnocení | Inflační krize | Poradenské společnosti | Fitch rating | Výhled | Londýnské banky | České akcie | ESM | Auta | Americké ministerstvo | Investiční prostředí | Embargo | Energetické společnosti | Sympozium v Jackson Hole | Bilance | Tradeři | Meopta | ETH/USD | Paschal Donohoe | Finanční trhy | Oživení globální ekonomiky | Vývoj rumunské meziroční inflace | Data o inflaci | Insider | Nearshoring | Inbound M&A Report | Fondy | Bílý dům | Situace v Číně | MXN | ČEZ | Cenové hladiny | Austrálie | Německé ekonomiky | Růst průmyslové produkce | Financial Times | Iniciativa | New York | Retail Investor | Swing | Britská společnost | Index BUX | Krize | Obligace | Investing | Portál FXstreet.cz | USD/MXN | Luxusní zboží | Zpětný odkup akcií | CTCROBE | BUX | G20 | Spotřební daň z pohonných hmot | Míra inflace v eurozóně | CEO | Citigroup (C.US) | Retail Investor Beat | Konzervativní strana | Halving | Základní úrokové sazby | Nezaměstnanost | Trhy | Indikátor CCI | Varšavská burza | Boj proti inflaci | Robert Shiller | Odliv prostředků | ODS | Ředitelka | Úroková sazba | Generální ředitel | Společnost CVC | Devizové rezervy | České vlády | Měny emerging markets | Burza | Úřad pro energetické informace | Provozní náklady | Ekonomický kalendář | Investiční doporučení | Poradenství | Zachování neutrality | Index MSCI | Náklady na emisní normu Euro 7 | Akcie společnosti Apple | Americká inflace | Rozvoj | Biliony USD | Teherán | Capital Economics | Rozhovor | Transakce | Cena transakce | Měny | Dna | Volby | Snížení úrokových sazeb | Růst cen potravin | Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) | Zaměstnanost | Irsko | Rating států | Energie | Analytici společnosti | DMA obchodovaní | Zpravodajství | Ekonomika EU | Pohonné hmoty v Česku | Inflace v březnu | Lukáš Hruboň | Značný pokles | Šance | Dividendy | Předsedkyně Evropské komise | Měna | Inflace v prosinci | Jasný signál | Dodávky plynu | Údaje o HDP | Finanční sektor | Oslabení eura | Sazby | David Marek | Historie | Uvolnění měnové politiky | Sympozium | MSCI | Hodnota bitcoinu | Patria Direct | Thomson Reuters | USD | Fundamenty | Miliardy dolarů | Investing in CEE | Burzovní trhy | Romania-Insider | Růst poptávky | Velké ekonomiky | Půlení | Zahájení ruské invaze | Vstup do EU | Daň z nadměrných zisků | Virgin Atlantic | EFSF | Sberbank | Tokyo Electric Power | Sberbank CZ | MALTAIX | Platformy | IPO | Rusko | Kuny | Miliardy USD | Guardian | Fixní kurz | Poradce | Nižší maxima | Výdaje Číny | Zkušenost | Mistrovství světa ve fotbale | Pakt stability | Tradingový portál FXstreet.cz | Signál | Írán | Zdražování | Afrika | Většinový podíl | Odhady růstu | Domácí měny | Analytik portálu | Výběr daní | BIST 100 | Přijetí eura | Public Power Corp SA | CPI v USA | Ocenění | Ropy | C.US | Řízení rizik | Singapur | SICAV | Obiloviny | Výdaje | Produkce energií | Guvernér české národní banky | Evropská komise (EK) | Porušení pravidel | Společnost | Petr Dufek | Vyhlášení referenda o měně | HEXINDX | Důchody | Index MSCI World | Ocenění akcií | Colt | Radomír Jáč | Utažení měnové politiky | Jerome Powell | Cena akcií | Volatilita trhů | Ukrajinská ekonomika | Investování | Lehman Brothers | ASX | Plynárenské firmy | Rozšíření | NBER | Volatilita | Žádosti o podporu v nezaměstnanosti | Očekávání dalšího růstu úroků | Logistické společnosti | CPI Property Group | Umělé inteligence | Eura | Neúspěch | CEE | Internetové bankovnictví | Inflační cíl | Nizozemsko | ACT | Organizace | Inflace v české ekonomice | Banky | Obilí | Ceny pohonných hmot | CHWY | VIX | Zachování kuny | Zmírnění inflace | Úrokové náklady | Růst | Centrální bankéři | Polská centrální banka | Ceny v Česku | RIGSEIN | Příjmy | Aktuální prognóza ČNB | Hospodářské výsledky | ČTK | Cameco | Investice do blockchainových technologií | Zajištění | Dominion Energy | Inflace v Číně | Automobilka Škoda Auto | Zprávy z krypto průmyslu | Snížení inflace | Růst průmyslové výroby | Index | Wall Street Journal | Holdingové společnosti | Komoditní | Rychlý růst cen | MiFID II | Bohatství | Úročení | Meziroční růst | Výsledková sezóna | Farmaceutická společnost | Konsolidační balíček | S&P Dow Jones Indices | Evropská banka pro obnovu a rozvoj | Valuace | Měnový pár | Očekávaný růst | Vstupu do EU | Apple Vision Pro | Vyšetřování | Moldavsko | Dovoz | Index BIST 100 | Infografika | Podvodné telefonáty | Odliv prostředků z trhu | Bankovní asociace | Jamal | Obchodování pro klienty | Míra inflace v EU | Nafta v ČR | Zemědělské suroviny | Slábnutí inflačních tlaků | Unitedhealth Group (UNH.US) | Poměr PE | Země eurozóny | Zisk na akcii | Wall Street | Papírenský průmysl | Diverzifikace investic | Cboe VIX | Současná cena mědi | Rijád | Technická analýza | EUR/RON | Na burze | Canary Wharf | Zájem o investování | Onet | Vatikán | FTSE100 | Hospodářský růst eurozóny | Rizikovost | Celosvětový HDP | Index Cboe | Inflace v České republice | Odhady škod | Evropská měnová unie | Cenové tlaky | Výše zdanění | Měnová krize | WFT zdanění | Geopolitické události | PGE | Posílení | Bogdan Maioreanu | Analytička | Vstup na burzu | NexGen Energy | Vstup do eurozóny | Průmyslová výroba v Evropské unii | ČSOB | Válka na Ukrajině | Minimalizovat ztráty | SPAC | Sektor technologií | Události tohoto týdne | BWX Technologies Inc | Západní sankce | Obrovský potenciál | Služby pro institucionální investory | Domácí investiční společnosti | Konvergence | Závratné zbohatnutí | Raytheon | Ruské banky | Španělsko | Balkánské země | Statistický úřad Eurostat | Norsko | Globální ekonomiky | Akciové indexy | Investing.com | Týdenní pivot | CCC | Christine Lagardeová | CCI | Zadluženost | GRAGENL | Americký index | Island | Prodej | Úsporný tarif | Berlín | Analýza TPA | Analytické služby | Vývoj geopolitické situace | Cena mědi | Růst ceny ropy | Uranium Energy | Inflace | Cestovní kanceláře | Vývoj měnového páru | Týdenní pivotní body | Bloomberg | KO | Zdravotní péče | Svět kryptoměn | Tržní podíl | Ekonomické dopady | Insolvence | Dlouhodobé pozice | Očekávaný růst poptávky | Albánie | P/E | Technický výhled trhu | Colt CZ | Vojenský konflikt | CEE Equities | Zasedání Fedu | Farmaceutický sektor | Automobilka | CPIPG | Zprávy | Dolary | Růst cen ropy | Murray | Meziroční inflace v eurozóně | Silný růst | Člen představenstva | Paul Jackson | Růst mezd v USA | Prognózy ČNB | CZ | Míra | Santander | Olaf Scholz | Digitální měny | Bosna | Frontier trh | Akcie českých bank | Uplynulý rok | FRCAC40 | Měny vyspělých zemí | Pokles HDP | Zdroje energie | Akciové tituly | Předpověď | DMA | Platit daně | Onemocnění | Ipsos | Oslabení měny | Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) | Výkonnost | Údaje | Energy Fuels | Spotřební daně | Světové ceny ropy | Technologické společnosti | Průzkumy | Srovnávací základna | Automobilky | Pojišťovny | Emise skleníkových plynů | Obchodování s akciemi | Bilion | Index S&P 500 | Graf | Ropa Brent | Hrubý domácí produkt | Přehled | Pár EUR/USD | Short | Omezení pohybu | Hennessy | Výnosové křivky | Životní náklady | Zveřejněná data | Biden | Dopady války na Ukrajině | Disney+ | Fukušima | Obchodování a investování | Reporting | Arménie | MSSERBL | Disciplína | Ekonomická situace | Nově zahájené stavby domů | Spotřebitelské ceny v Číně | Česká koruna | CEE region | Bitcoinové ETF | OECD | High Yield | ČR | Investiční chování | Obchody | Úrokové sazby Fedu | CEPS | Obnovitelné zdroje | Běžný účet | Společnost Novo Nordisk | HDP USA | Ekonom UniCredit Bank | Coface pro ČR | Oslabení koruny | PSA | Mimořádná daň | Rozpočtový deficit | PX index | Lesnictví | Zdražení ropy | Volby v USA | Zvýšení úrokových sazeb | Parlamentní volby | Akciový index | Francouzská vláda | Příliv kapitálu | Celosvětová poptávka | Pozornost | Oblečení | Medián | Automobilový průmysl | OpenAI | Finanční společnosti | Ruská invaze | Vývoj na trhu | Wegovy | Aleš Michl | S&P 500 | Generali Investments | Technická rezistence | Natixis | Prognóza ČNB | Podpora | Růst spotřebitelských cen | Ministři financí | NatWest | Američtí investoři | Volatility | Skupina ČEZ | Mexické peso | MT4 | COIN | Prodej akcie | HDP v eurozóně | RTL Hrvatska | Agency business | Evropský automobilový průmysl | Světová banka | Finance | E-commerce | Německá vláda | Index amerických akcií | Americké trhy | Günther Mayrleitner | Zemní plyn | Surové ropy | Finanční gramotnost | Nejvýraznější propad | Výsledky bank | Obchodování na páku | Německo | Portfólia | Duke Energy | Japonsko | Euro vůči americkému dolaru | Provident | Daňoví poplatníci | Lionel Messi | BGBEL20 | Zájem firem | Inflace v říjnu | Středoevropské burzy | Opatření | Kvantitativní utěsňování | Globální akcie | Maďarský forint | Červnová inflace | F1 | Varšava | Spotová cena | Statistické údaje | Pohonné hmoty v ČR | Nejnovější údaje | Portugalsko | RTL Group | Polská vláda | Hlavní akciové indexy | Aktivní obchodování | Bankovky | JPMorgan Chase & Co | Vodafone | Obchodní výhled | Spotřebitelské ceny | Investiční služby | Sdružení automobilového průmyslu | EUR/HUF | Nvidia | Uzavírání obchodů | Rozpočet | Ruská invaze na Ukrajinu | Ruský plyn | Financial Advisory Leader | Kazachstán | Daně z neočekávaných zisků | Vice | Indonésie | PEPSICO | Další růst úrokových sazeb | Termínové kontrakty | FTSE | NAFTA | Základní úroková sazba | Aktivum | Státní dluhopisy | XTB | Elektromobily | Federal Reserve | Intuit | Největší výnosy | Analytici | Ghana | Bilance běžného účtu | Snižování úrokových sazeb | Ruská ropa | Domácnosti | Charles Michel | Osobní zkušenost | Ceny zemního plynu | Lukáš Raška | Vývoj rumunské úrokové sazby | Situace | Mario Draghi | Prime | Telecom | Evropská centrální banka | Unijní diplomacie | Ceny kukuřice | Platební bilance | Lufthansa (LHA.DE) | Burza v Istanbulu | Tržby | Index Cboe VIX | Vládní koalice | Snížení sazeb | Švédsko | Dealogic | Fond | Závislost | Axocom | Domácí akcie | Thajsko | Miroslav Novák | Stagnace | Francouzský CAC 40 | SPD | Startup | Marketingová komunikace | Proinflační rizika | Růst mezd | Situace v Německu | ECB | Sazba ČNB | CGN Power | Nákup akcií | Německá kancléřka | Hlavní ekonom | Finanční prostředky | Eurozóna | Argentina | Česká ekonomika | FXstreet | Dávid Németh | Vývoj inflace | Kurzy | Benchmarky | ERM II | Tuzemská inflace | Sázkové kanceláře | Indikátor | HICP | Vývoj německé ekonomiky | SPAD | Stabilizační mechanismus | Inflační očekávání | Generali Investments CEE | Ruský vývoz ropy | Aktuální prognóza | Statistici | Výzvy a rizika | Poslanec | FOREX | Vysoké devizové rezervy | Solární panely | Ranní okénko | Těžaři | Situace na trhu práce | Krize v Evropě | Měnová politika | Fortum | Analytik | Voda | KLM | Freeport-McMoRan | Růst ceny | Dluhopisy | Exelon | Bankovky a mince | Česká vláda | Začátky obchodní kariéry | Americký index S&P 500 | Moskva | Jefferies | Pšenice | Americké banky | Inflace v ČR | Poptávka | Trader | GasNet | Fitch | Francouzský prezident | Co bude | Krypto | Bulharsko | Charlie Munger | Tempo inflace | Čína | Očekávání trhu | Pivotní body | Růst HDP | Uptrend | Firma | Ozbrojené složky | Prodej kryptoměn | Politici | Zákaz dovozu | Počasí | New York Times | Energy Fuels Inc | Riziko | Direct market access | Medvědi | RBI | Východní Evropa | Marsh & McLennan | Pákistán | Středoevropský region | Sdružení výrobců automobilů | Emerging markets | Členské státy Evropské unie | Motivace | Aristoteles | Počet nezaměstnaných | Nadprůměrný zisk | USA | Fiskální politika | Ruská ekonomika | Podfond | Kde investovat | Meziroční inflace v ČR | Mergermarket | Rozhodnutí bankovní rady | Akcie ropných firem | Spojené státy | Nastavení měnové politiky | Maďarská centrální banka | Turecké liry | SWIFT | Utěsňování centrálních bank | Produkce mědi | Globální trhy | Expobank CZ | Generativní AI | Yield | Inflace spotřebitelských cen | Cykly | Zestátnění společnosti | MetLife | Federal Reserve Bank | Nové daně | Zlato | MIFID | Ceny energií v Evropě | Dodavatelské řetězce | Turistický ruch | JPMorgan Chase | BBB- | Regulační orgány | Obchodní bilance | Objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Umělá inteligence (AI) | Evropské méně | Kuvajt | Energetická situace | Ceny nafty | Kalendář ekonomických událostí | Spekulace | Sankce vůči Rusku | Celková inflace | Analytik trhů | Snížení na polovinu | HDP v ČR | Novo Nordisk | Bankovní sektor v ČR | Tereza Hrtúsová | Podílové listy | Dolar | CAKE | Zvýšených cen vstupů | Manažerka projektu | Akcie ČEZ | Forexu | Sběratelé | Pandemie | JPMorgan | Pips | Údaje o nezaměstnanosti | Byznys | Vyhlášení referenda | Průměrná cena | Cena barelu ropy | PPF | Pozice | BTC/USD | Zemní plyn (LNG) | Zdanění | Růst ekonomiky | Ceny pohonných hmot v ČR | EU | USD/JPY | Conseq | Bělorusko | Novinky | Investiční platformy | M2 | Globální ratingové agentury | Velké londýnské banky | Zákaz dovozu ukrajinského obilí | Rostoucí mzdy | Vysoké ceny | Odvětví | Soudní dvůr | Společná evropská měna | Schodek | Oslabování koruny | Vysoké zisky | Úsilí | Retail | Ekonom | Kvantitativní utěsňování centrálních bank | Růst daní | Direct market | Optimismus | Barclays | Rozhodování | Ukazatele | Správa | Úspěch | Akcie společnosti Cameco (CCJ.US) | Průměrná míra inflace | Konzervativci | Slovensko | Stabilita | Transaction Advisory | Holding | Objem transakcí na trhu | Qatar Airways | Zpomalení růstu | Obchod | Zkapalněný zemní plyn | Lufthansa | Mzda | Banka | Volkswagen | Miliardy | Holding Agrofert | Geopolitika | Atraktivní příležitosti | Plynárenské společnosti | Cíle | SWISSMI | Světové trhy | Peníze navíc | Produkce ropy | NLALSHR | Bezpečnost | TPA | Výnosy | Komodity | Rozmach kryptoměn | Vyšší inflace | Ozempic | Sankce na Rusko | Modernizace přenosových sítí | Odkup akcií | Midjourney | Spoofing | Public Power Corp | Ekonomika Evropské unie | | Akcie pražské burzy | Investiční síť | Televize RTL | Náměstek ředitele | Zlotý | Reklasifikace | Práce | Brazilský real | Polský zlotý (PLN) | Tchaj-wan | Vývoj trhu | Private equity | Analýza | TradingEconomics | Odpovědnost | Inflace na Slovensku | Uzbekistán | Zasedání bankovní rady | Aktuální situace | Individuální akcie | Oblast pro investování | Počet i objem transakcí na trhu fúzí a akvizic | Kosovo | Vlastnictví | Investiční cíle | Zvýšení daně | Inflace v Evropské unii | Energetické krize | Evropský stabilizační mechanismus (ESM) | Energetická situace v Evropě | Klesající inflace | UNH | Růst průmyslové výroby v EU | Aktuální kurz | Kurz EUR | BlackRock | Dánsko | Kuba | Býčí scénář | Další pokles | Spojené arabské emiráty | Express | Ekonomický růst | Investiční skupina | Wood & Company | Rychlost | Konkurent | Žádosti o podporu | Technický výhled | Clean Energy Ministerial (CEM) | Komise v přenesené pravomoci | Wealth Management | Nadnárodní společnosti | Emise | UUUU | Zvýšení ratingu | RWE AG | Američané | Čistý dluh | ITA | Emitenti | Enel | Podnikání na kapitálovém trhu | Inflace ČNB | Zlepšení | Přísná měnová politika | Varianta covidu | Počet fúzí a akvizic v Česku | Deloitte | Nový Zéland | Akcie | Downing Street | Gruzie | Euronews | Meziroční inflace | Plynová krize | BBB | Kurs koruny | Vývoj měnového páru USD/MXN | Kontrakt | EPC | Obchodní příležitosti | Podniky | Markéta Fišerová | CEO skupiny | Ministr financí | DRFG | Omezení pohybu obyvatelstva | Analytický tým | Žebříček | Maďarský index BUX | Instrumenty | Daň z benzinu | Pražská burza | Zastropování cen | Fortum Oyj | Philip Morris | Nasdaq | Nonfarm Payrolls | Recyklovat | Návratnost | Maďarský index | Zboží každodenní spotřeby | Inflace v USA | Diverzifikace bohatství | Krátkodobý výhled | Domácí poptávka | Trh s uranem | Souprava | Krachy velkých krypto burz | EK | Průmyslové podniky | Údaje o inflaci | Zemědělství | Tržní kapitalizace společnosti | Štěstí | Globální ekonomický růst | Mediální společnosti | Pokles cen dovážených energií | FOMC | Belgie | Vývoj válečného konfliktu na Ukrajině | Česká koruna (CZK) | AAA | Andorra | Onet.pl | Výhled recesních scénářů | Statistika | SPAC v ČR | Energie v Evropě | LHA.DE | CSX | Výhled pro akcie ČEZu | Kryptoměny | Uranium Energy Corp | Společnost Coface | Nižší hodnoty | Zvyšování úroků | Tým FXstreet.cz | Endesa SA | Lokální investice | Úvěr | Investiční společnosti | Mzdy | Footshop | Finanční analýzy | Mississippi | Británie | Umělá inteligence | Prohlášení | Tesla | City | Průmyslová výroba v EU | Louis Vuitton
Nejčastější klíčová slova: USD | EUR | USA | Index | Pozice | Trh | Výhled | Rezistence | Reuters | ČTK | Banky | Banka | Obchodování | Indikátor | FOREX | Trading | Růst | Cena | Graf | EUR/USD

Předchozí klíčová slova

Rudolf Špoták
Ruka trhu
Ruleta
Rumble
Rumuni
Rumunská centrální banka
Rumunská měna
Rumunské lei (RON)
Rumunské leu (RON)
Rumunské úrokové sazby

Následující klíčová slova

Rumunský lei
Rumunský lei (RON)
Rumunský ministr financí
RUNE/USD
RUNE/USD (THORChain)
Run na banky
Run na zlato
RUN.US
Rupert Hoogewerf
Rupert Stadler
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
FTMO férovost
Potvrďte prosím... Zavřít