Ticker Tape by TradingView
Toto sú makroekonomické udalosti roka 2017
Máme za sebou ďalší rok, a tak prišiel čas bilancovať najdôležitejšie makro udalosti na globálnej úrovni. Rok 2017 nebol ani zďaleka taký rušný ako tie minulé, čiže výrazných udalostí, o ktorých sa bude hovoriť ešte niekoľko rokov, sme sa nedočkali. Badať však určité zaujímavé trendy, ktoré môžu ovplyvniť vývoj ekonomiky a/alebo rozhodovanie centrálnych bánk v najbližších rokoch.
Absencia rizika
Rok 2017 bol extrémne málo volatilný. Americký index S&P 500 stratil za jeden deň najviac 1,8%, čo ho radí medzi jeden z najmenej volatilných rokov smerom nadol v histórii. Index volatility VIX ukončil obchodovanie nad úrovňou 12 v uplynulom roku len 42-krát. Doterajší rekord bol 125 dní. Málo volatilný teda nebol nebol len v kontexte posledných rokov, ale v celej histórii.
Tento vývoj má viacero dôvodov. Po prvé, to je ochota centrálnych bánk v prípade akýchkoľvek ekonomických problémoch zasiahnuť, čo investorov v ich očiach ochraňuje pred výraznejšou korekciou. A keď do tohto prostredia pridáme najrýchlejšie zrýchlenie rastu globálnej ekonomiky v posledných rokoch, prudký rast ekonomiky eurozóny a zrýchlenie rastu ziskov amerických firiem k dvojciferným úrovniam, tak sa dostaneme do situácie, kedy sú investori takmer bezstarostní.
Dôsledok tejto bezstarostnosti je to, že sa americké akcie predávajú za viac ako 18-násobok očakávaných ročných ziskov. To sa stalo naposledy v roku 2000, keď sa sfukovala technologická bublina. Čiastočne je to dané nižšími korporátnymi daňami, ktoré Trump pretlačil koncom roka, vo veľkej miere je to však extrémnym optimizmom, ktorý ukazujú viaceré indikátory sentimentu medzi investormi. Akcie teda vyzerajú byť nadhodnotené a investori príliš optimistickí. To vyzerá na prostredie, v ktorom visí vo vzduchu korekcia. Lenže tá potrebuje nejaký spúšťač, a ten je zatiaľ v nedohľadne.
Euro-boom
Pre eurozónu bol rok 2017 prvým pokojným za posledných 10 rokov, kedy sa nemusel riešiť jej rozpad, či recesia. V úvode roka bolo prítomné isté riziko vyplývajúce z francúzskych volieb, to však napokon vyhral s veľkým prehľadom Macron a poslal obavy o dezintegráciu EÚ/eurozóny do zabudnutia. Súbežne sa s postupným zvyšovaním kapitálu bánk zlepšila situácia v bankovom sektore, čo sa postaralo a prudký rast úverovania podnikateľom. A to nielen veľkým, ale aj malým a stredným. Investovalo sa, vznikali nové pracovné miesta.
Vyšší rast v kombinácii s predošlým konsolidačným úsilím sa postaral o to, že vlády neboli nútené škrtať a brzdiť tak ekonomiku. Práve naopak. A to ešte spomeniem silný zahraničný dopyt a pokračujúcu uvoľnenú politiku ECB. Skrátka, v roku 2017 vyšlo pre eurozónu všetko. A pokiaľ neprinesú jarné talianske voľby vládu, ktorá chce vystúpiť z eurozóny, tak má eurozóna našliapnuté k ďalšiemu veľmi dobrému roku.
Nefunkčnosť Phillipsovej krivky
Popredné centrálne banky naďalej počítajú s tým, že inflácia začne rásť. Vo svojich modeloch totiž počítajú s tzv. Phillipsovou krivkou, podľa ktorej ubúdanie nezamestnaných zrýchli rast miezd a že vyššia spotreba zrýchli infláciu, ktorá je vo väčšine vyspelých krajín pod dvojpercentným cieľom. Zatiaľ sa však takýto proces nedostavuje. A to ani v USA, kde je miera nezamestnanosti aktuálne dokonca nižšia ako bola počas vrcholu hypotekárnej bubliny.
Centrálne banky nedostavenie sa inflácie pripisujú väčšej medzere na trhu práce než naznačuje miera nezamestnanosti (napr. že viacero ľudí ochotných pracovať nie je v evidencii, alebo že pracujúci pracujú menej hodín než by si želali), prípadne jednorazovým poklesom cien určitej skupiny tovarov a služieb (napr. prepad cien dátových služieb v USA v dôsledku konkurenčného boja). Rýchlejší ekonomický rast by mal podľa centrálnych bánk vplyv týchto faktorov znížiť, a už v budúcom roku by sme sa mali dočkať vyššej inflácie.
To však ani zďaleka nie je isté. Po prvé, Japonsko, ktoré má extrémne nízku nezamestnanosť (2,8%), už dlhú dobu nečelí inflačným, ale skôr deflačným tlakom. Čiže v hre budú pravdepodobne aj iné faktory ako nezamestnanosť (napr. demografia, zadlženosť, či stav finančného sektora). Po druhé, v posledných rokoch absolútne nebadať, že by klesajúca nezamestnanosť vytláčala nahor ceny. Index jadrovej inflácie pre 10 popredných ekonomík dokonca v roku 2017 mierne klesal a to aj napriek silnému ekonomickému rastu.
Jednou z najzaujímavejších otázok do roka 2018 bude, či sa obnoví vzťah medzi nezamestnanosťou a infláciou, alebo či tento koncept môžeme zahodiť do koša. Časť trhov s jej funkčnosťou stále počíta, čiže pokiaľ by jadrové inflácie vo vyspelých krajinách nezačali rásť, môžeme sa dočkať preceňovania viacerých aktív.
Prepad výnosovej krivky v USA
USA naopak nepatrí medzi krajiny, kde by trhy očakávali plnú funknčnosť Phillipsovej krivky. Výnosová krivka totiž počas celého roka klesala. Prirážka výnosov z desaťročných štátnych dlhopisov k dvojročným, ktorá sa ešte v januári pohybovala okolo úrovne 1,2 percentuálneho bodu, klesla koncom roka k úrovni 0,5 percentuálneho bodu. Kým krátkodobé sadzby išli nahor spolu s tým, ako ich dvíhal FED, dlhodobé ostali takmer nezmenené. Znamená to, že investori neveria schopnosti FEDu zvyšovať sadzby aj v dlhodobejšom horizonte. Očakávajú teda buď spomalenie rastu ekonomiky a/alebo inflácie.
To vyvoláva určité dôvody na obavy. Plytká výnosová krivka ešte historicky nič neznamená, inverzná výnosová krivka (kde sú dlhodobé sadzby nižšie ako krátkodobé), však už predchádza takmer každej recesii. A keď dokázala v minulom roku klesnúť výnosová krivka o 0,7 percentuálneho bodu, tak sa pokojne môže dostať v roku 2018 do mínusu. A to už by mohlo trhy vystrašiť.
Stabilizácia čínskeho dlhu
Zaujímavá situácia nasala ohľadom vývoja čínskeho neverejného dlhu k HDP (väčšinu z neho tvorí dlh pološtátnych firiem), ktorý sa javí byť v posledných rokoch najväčším rizikom pre globálnu ekonomickú aktivitu. V prvých troch kvartáloch roka 2017 sa jeho rast výrazne spomalil. Kým v predošlých piatich rokoch rástlo celkové sociálne financovanie (tak v Číne tento ukazovateľ nazývajú) v priemere o viac ako 10 percentuálnych bodov ročne, tak v prvých troch kvartáloch roka 2017 to bolo len o 1,8 percentuálneho bodu.
Vyzerá to teda tak, že čínska ekonomika sa oslobodzuje od výraznej závislosti rastu ekonomiky od rastu dlhu. A nevyzerá to tak, že by tým trpela ekonomická aktivita. Naopak, Li Keqiangov index, ktorý je považovaný za jeden z najlepších indikátorov vývoja čínskej ekonomiky, ukazuje najrýchlejší rast od roku 2011. Ešte je priskoro na otváranie šampanského, k podobnému prudkému spomaleniu rastu dlhu došlo v roku 2011, a rok na začal dlh opäť prudko rásť. Každopádne, „hladké pristátie“ čínskej ekonomiky po silných dávkach steroidov v posledných rokoch vyzerá byť reálnejšie ako pred rokom.
Krypto-šialenstvo
Rok 2017 si zrejme bude história najviac pamätať kvôli tomu, čo sa v druhom polroku stalo na kryptomenách. Viaceré z nich priniesli vyššie percentuálne rasty, ako najväčšie bubliny v histórii ľudstva. Kým ešte začiatkom roka o ich existencii vedel len zlomok populácie, tak ku koncu roka sa o bitcoine už vo veľkom hovorilo nielen v médiách, ale aj v dopravných prostriedkoch či pohostinstvách.
Pozitívne na tom celom je, že tečie množstvo prostriedkov do Blokchainu, teda do novej technológie na overovanie platieb, ktorá má potenciál priniesť širokospektrálne inovácie nielen do finančného sektora. Zrejme nikto dnes nedokáže nedokáže povedať, že ako to dopadne. Či sa hodnota väčšiny kryptomien z nich vráti na nulu, či sa niektoré uchytia, alebo či sa dokonca uchytí značné množstvo. Tak, či onak, rok 2017 vojde do histórie ako rok, kedy sa začali vo väčšom presadzovať nové formy mien, alebo kedy sa v jednom novom segmente nafúkli gigantické bubliny.
Aj pokiaľ by to boli bubliny, tak to nie je ten typ, ktorý by mal zahýbať globálnou ekonomikou. K tomu by bolo nutné, aby boli kryptomeny vo veľkom nakupované na dlh, muselo by sa jednať o skutočne veľký objem prostriedkov v pomere k HDP a globálni investori a finančné investície by museli byť vo veľkom vystavené dlhu, na ktorý by sa kryptomeny nakupovali. Pokiaľ viem, ani jedna z týchto podmienok zatiaľ nie je splnená.
Osobnosť roka: Ešte na záver pridávam osobnosť, ktorá v roku 2017 najviac zahýbala globálnou ekonomikou a trhmi. Je ňou francúzsky premiér Macron, ktorému ešte niekoľko mesiacov pred voľbami nedávali odborníci takmer žiadnu šancu. Napokon však všetkých prevalcoval. V prvých mesiacoch vo svojej funkcii už stihol zjemniť zákonník práce, ktorý je vo Francúzsku obrovskou prekážkou pre nové investície. A prekvapivo to zatiaľ na jeho popularite príliš neubralo, čo naznačuje, že pod jeho vedením existuje priestor pre viac pro-trhové reformy, ktoré by mohli dať francúzsku ekonomiku dokopy. Navyše, jeho silným víťazstvom v prvom kole sa odštartovala rally na eure, ktorá vytiahla EURUSD z 1,07 až k 1,20.
Klíčová slova: Japonsko | USA | Nezaměstnanost | Americké akcie | Daně | Rizika | Akcie | ECB | Ekonomika | Euro | Eurozóna | Fed | Indikátory | Rally | Riziko | S&P 500 | VIX | Banky | Investoři | EU | Makroekonomické události | Recesia | Makro | EURUSD | Index | Čínská ekonomika | Index S&P 500 | Index volatility | Volatility | Volby | Výnosová křivka | Ekonomická aktivita | Index volatility VIX | Kryptoměny | S&P | Americký index S&P 500 | HDP |
Čtěte více
-
Tornádo jako terno pro pojišťovny? Teď je tornádo zatěžkávací zkouškou, dlouhodobě ale větší zájem Čechů o pojištění zvýší pojišťovnám ziskovost
Progresivisté včetně pirátských poslanců začali po řádění tornáda na Moravě šířit blud, že jeho výskyt souvisí se změnou klimatu. Vylekali veřejnost, zato pojišťovny jim jistě zatleskají. -
To se nevidí. Výdělky rostly zaměstnancům veřejné sféry o skoro 18 %, více než dvakrát výrazněji než zaměstnancům sféry soukromé
Mzdy v Česku letos ve druhém čtvrtletí rostly po očištění o inflaci meziročně nejvýrazněji minimálně od roku 1997, konkrétně o 8,2 procenta. Závratný růst je dán poníženou základnou loňského druhého čtvrtletí, kdy ne ekonomiku i na mzdy nejtíživěji dolehla tehdy vrcholící pandemie. Také je dán tím, že se letos ve druhém kvartále vyplácely mimořádné odměny covidové zdravotníkům. -
Toshiba Memory by letos v září mohla vstoupit na burzu
Japonský výrobce čipů Toshiba Memory by mohl letos v září vstoupit na burzu. Nabídka akcií firmy, která je druhým největším výrobcem paměťových čipů NAND na světě, by mohla být letošní největší v Japonsku. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na informované zdroje. -
TotalEnergies čeká na rozhodnutí o americké půjčce
Společnost TotalEnergies SE čeká na rozhodnutí ohledně financování svého projektu zkapalněného zemního plynu (LNG) v Mosambiku, které by mělo padnout ve čtvrtek. Klíčovou roli hraje americká Export-Import Bank (US Exim), která má schválit půjčku ve výši 4,7 miliardy USD. Projekt, jehož hodnota dosahuje 20 miliard USD, byl pozastaven před čtyřmi lety kvůli útokům militantních skupin napojených na Islámský stát. -
Totálna búrka
Rozpršalo sa a začal fúkať vietor, búrka však zatiaľ neprišla. Ak by sa ale objavila, môže byť totálna, tvrdí bazilejská Banka pre medzinárodné zúčtovanie (BIS), často označovaná ako banka centrálnych bánk. -
Toto budou třaskavé momenty roku 2017 pro Evropu
Verdikt Britů o Brexitu a zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem byla dvěma nečekanými třaskavinami roku 2016, které se budou prolínat rokem letošním a po kterých místo armageddonu nastal růst trhů. Mnohem víc (geo)politicky třaskavých momentů nabídne ale rok 2017. Které to jsou? -
Toto je 5 nejlepších kryptoměn k investování v říjnu
Pohybovat se v rozsáhlé krajině trhu s kryptoměnami v roce 2023 může připomínat procházení hustým lesem při hledání vzácného pokladu. Mezi ohromujícími 22 000 kryptoměnami, které se ucházejí o vaši pozornost, najdete jen pár, které lze označit jako potenciální klenoty. Tajná přísada? Hledejte projekty, které nejsou jen trendové, ale nabízejí také reálnou využitelnost a slibnou budoucí trajektorii. -
Toto není žádná girl math: Data Revolutu ukazují, že ženy v Evropě investují lépe než muži
Revolut, globální finanční superaplikace s více než 50 miliony zákazníků po celém světě a více než 900 tisíci v Česku, představuje u příležitosti Mezinárodního dne žen nové poznatky o finančních zvyklostech žen v Česku a v celém EHP. -
Toto sú makroekonomické udalosti roka 2015:
Rok 2015 bol na makroúrovni veselý. Mám dojem, že sa toho udialo najviac v posledných rokoch. Toto je môj výber najzau... -
Toto sú makroekonomické udalosti roka 2016
Rok 2016 začal na trhoch výpredajmi. Hlavným dôvodom boli obavy o stabilitu emerging ekonomík, ktoré v posledných rokoch rástli vo veľkej miere na dlh. Hlavné príčiny tejto nedôvery boli z môjho pohľadu tri: 1) problémy čínskej ekonomiky (vysoký dlh, prepad akcií, spomalenie rastu, odliv kapitálu?), ktorá je s odstupom najväčšou emerging ekonomikou; 2) prepad cien komodít (teda hlavného exportného artiklu emerging ekonomík); 3) vyššie sadzby v USA/silnejší dolár (t.j. predraženie obsluhy dolárového dlhu pre emerging ekonomiky). -
Továrenská aktivita expanduje, Británia však zažila spomalenie v júni
Anglickým továrňam sa v júni nedarilo aj napriek všeobecnému nárastu dopytu po továrenských výrobkoch v euro zóne a Ázii. Britské továrne zaznamenali mierne spomalenie v dopyte a PMI index z výrobného sektora poklesol v júni na 54.3 z nadol revidovaných 56.6 v máji. To je pre tento index trojmesačné minimum. Výsledok nad 50 indikuje expanziu v sektore. Británii nepomohla ani slabšia libra, ktorá nedokázala naštartovať export objednávok v júni. -
Továrna na zemní plyn v USA bude i nadále mimo provoz
Ceny zemního plynu v Evropě stouply kvůli obavám o dovoz LNG z klíčového zařízení v USA a také kvůli začátku chladného počasí o dost potřebné dodávky těsně před zimou. -
Továrna u Žatce společnosti Nexen Tire na výrobu pneumatik se asi letos nespustí
Do stavby továrny bylo investováno téměř 23 miliard korun. Nyní má stavba zpoždění, i když zde měl Nexen Tire vyrábět pneumatiky už letos. Termín dokončení není znám a část zaměstnanců odchází. -
Toxická dlhová slučka
Medzinárodný menový fond vo svojich posledných reportoch nepotešil ekonomických optimistov. Okrem negatívneho výhľadu na bankový sektor upozorňuje na rast dlhu, ktorý „môže naštartovať proces znižovania bilancií a ohroziť tak krehkú ekonomickú obnovu“. -
Toyota a silný JPY
Najväčší japonský výrobca&... -
Toyota hlásí nárůst výroby
Toyota Motor zaznamenala v únoru meziroční nárůst globální výroby o 6 % na 779 790 vozů. Jedná se o druhý růstový měsíc v řadě, přičemž hlavním tahounem byly vyšší prodeje a produkce v Japonsku po odeznění loňského skandálu s certifikací. -
Toyota chce vyrábět katalyzátory v ČR
Japonský výrobce katalyzátorů Cataler, který patří automobilové společnosti Toyota Motor chce expandovat do Evropy přes Českou republiku. Postaví zde novou továrnu. -
Toyota je druhým rokem po sobě největším prodejcem aut na světě
Tokio - Toyota opět předstihla Volkswagen a je druhým rokem po sobě největším prodejcem aut na světě. Japonská automobilka loni prodala 10,5 milionu vozů, což představuje meziroční nárůst 10,1 procenta. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení. V číslech jsou zahrnuty i dceřiné značky Daihatsu Motors, která se specializuje na malé vozy, a výrobce užitkových vozů Hino Motors. Předtím si pozici světové jedničky držel pět let v řadě Volkswagen. -
Toyota je třetím rokem po sobě největším prodejcem aut na světě
Skupina Toyota Motor loni opět předstihla německý koncern Volkswagen a třetí rok za sebou zůstala největším prodejcem aut na světě. V tiskové zprávě o tom dnes informovala japonská automobilka, které se podařilo snížit dopad nedostatku čipů. Výsledky zahrnují i vozy automobilek Daihatsu Motor a Hino Motors, které patří do skupiny Toyota. Celosvětový prodej skupiny byl loni díky silné poptávce v Asii na stejné úrovni jako v předchozím roce. Toyota v roce 2022 prodala přibližně 10,48 milionu vozů, což znamená meziroční pokles o 0,1 procenta. -
Toyota loni prodala celosvětově nejvíce aut, podruhé za sebou porazila VW
Japonská automobilka Toyota Motor se v roce 2021 umístila na prvním místě v celosvětovém prodeji automobilů a podruhé za sebou porazila německý koncern Volkswagen. Přispělo k tomu zmírnění krize v dodávkách dílů v jihovýchodní Asii, napsala agentura Kjódó.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Perly, ropa a dirham. Podívejte se na historii měny Spojených arabských emirátů
Ropu tady našli pozdě. Ománský rijál je ale díky ní třetí nejsilnější měnou světa
Investování do REIT: Pět tipů, podle čeho vybírat REITs do svého portfolia (9. díl)
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2025)
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
VIDEO: Jak funguje Forex? Naučte se vydělávat na měnových trzích 📈
Zajímavá data z prop tradingu: 7 % traderů dosáhlo výplaty
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Otevřete si dveře k ziskovému tradingu: VIP zóna FXstreet.cz zdarma od RebelsFunding!
Jejich produkty určitě používáte. Tak proč neinvestovat i do akcií?
Perly, ropa a dirham. Podívejte se na historii měny Spojených arabských emirátů
Denní kalendář událostí
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
V Itálii průmyslová produkce
V Číně obchodní bilance
V USA aukce 30letých dluhopisů
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
Na Novém Zélandu report finanční stability RBNZ
V Číně indexy CPI a PPI
Člen Fedu Christopher Waller
V Kanadě míra nezaměstnanosti
Guvernér BoE Andrew Bailey
V Itálii průmyslová produkce
V Číně obchodní bilance
V USA aukce 30letých dluhopisů
Žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Británii rozhodnutí o úrokové sazbě
Tradingové analýzy a zprávy
Šefčovič: EU dál jedná s USA o clech
Analytici: Za poklesem inflace jsou mimo jiné pohonné hmoty
EP čeká debata o amerických clech, emisích aut či rozpočtu EU
Ropa je levná, je čas jí nakoupit?
Spolkový sněm zvolí Merze novým německým kancléřem
ČSÚ: Inflace v dubnu zpomalila na 1,8 pct
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.5.2025
ČSÚ zveřejní předběžný odhad dubnové inflace
Ifo: Vyhlídky německého automobilového průmyslu kazí americká cla
Aktuálně otevřené forex pozice 6.5.2025
Šefčovič: EU dál jedná s USA o clech
Analytici: Za poklesem inflace jsou mimo jiné pohonné hmoty
EP čeká debata o amerických clech, emisích aut či rozpočtu EU
Ropa je levná, je čas jí nakoupit?
Spolkový sněm zvolí Merze novým německým kancléřem
ČSÚ: Inflace v dubnu zpomalila na 1,8 pct
Ranní zpráva pro tradery: Co se děje na finančních trzích 6.5.2025
ČSÚ zveřejní předběžný odhad dubnové inflace
Ifo: Vyhlídky německého automobilového průmyslu kazí americká cla
Aktuálně otevřené forex pozice 6.5.2025
Blogy uživatelů
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: Výsledky velkých firem přebily šokující propad HDP
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Jak rozvíjet důvěru a proč je zásadní pro úspěšné obchodování?
INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
OPEC+ opouští produkční škrty a podporu ceny ropy
Ray Dalio varuje: Jde o systémovou změnu
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a USD/JPY
Index S&P 500 prodlužuje růstovou sérii, býci se vrací zpět
Oběd zadarmo? Turecko vaří další měnovou krizi
S&P 500 na maximu ještě letos?! | Investiční Memento
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: Výsledky velkých firem přebily šokující propad HDP
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Jak rozvíjet důvěru a proč je zásadní pro úspěšné obchodování?
INVESTIČNÍ GLOSA: Stačil měsíc a všechno je růžové. Emoce ale zničily řadu portfolií
OPEC+ opouští produkční škrty a podporu ceny ropy
Ray Dalio varuje: Jde o systémovou změnu
Výběr z nedělní přípravy: Měnové páry GBP/USD a USD/JPY
Index S&P 500 prodlužuje růstovou sérii, býci se vrací zpět
Oběd zadarmo? Turecko vaří další měnovou krizi
S&P 500 na maximu ještě letos?! | Investiční Memento
Forexové online zpravodajství
BREAKING: EURUSD po nižším PPI v eurozóně oslabil
Konečný PMI ve službách Spojeného království mírně nad očekáváním 📊
Investiční web získává dalšího silného partnera
EUR/USD – analýza a prognóza
Technická analýza intradenního cenového pohybu křížového měnového páru GBP/AUD, úterý 6. května 2025
Inflace, ČR, duben 2025 – předběžný údaj
Trh udělal krok zpět
Raiffeisenbank v ČR letos stoupl čistý zisk o 21 procent na 1,7 miliardy Kč
Pražská energetika loni snížila čistý zisk o čtyři procenta na 2,97 miliardy Kč
EU plánuje ukončit dovoz ruského plynu, nebude to snadné, píše Reuters
BREAKING: EURUSD po nižším PPI v eurozóně oslabil
Konečný PMI ve službách Spojeného království mírně nad očekáváním 📊
Investiční web získává dalšího silného partnera
EUR/USD – analýza a prognóza
Technická analýza intradenního cenového pohybu křížového měnového páru GBP/AUD, úterý 6. května 2025
Inflace, ČR, duben 2025 – předběžný údaj
Trh udělal krok zpět
Raiffeisenbank v ČR letos stoupl čistý zisk o 21 procent na 1,7 miliardy Kč
Pražská energetika loni snížila čistý zisk o čtyři procenta na 2,97 miliardy Kč
EU plánuje ukončit dovoz ruského plynu, nebude to snadné, píše Reuters
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Makro: Výrobní a dovozní ceny Švýcarska v říjnu meziročně poklesly o 0,3pct
Komerční banka je na cestě stát se 100% vlastníkem společnosti SGEF CR
FED mení systém FOMC
Klíčové události 30. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
VIDEO: Německý IFO příjemně překvapil. Euro dál poblíž 1,2400 EUR/USD
IBM ve 4Q potěšila analytiky 10% růstem segmentu Softwaru a výhledem pro rok 2025
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD na 22. prosince 2022.
Nečekané, inflace v Česku je nejnižší za více než sedm let, poprvé od dubna 2018 je pod inflačním cílem ČNB. Zvyšuje se šance, že ČNB tento týden sníží své úrokové sazby
EUR/USD – analýza a prognóza
Nezaměstnanost stagnuje na úrovni 4 %
Makro: Výrobní a dovozní ceny Švýcarska v říjnu meziročně poklesly o 0,3pct
Komerční banka je na cestě stát se 100% vlastníkem společnosti SGEF CR
FED mení systém FOMC
Klíčové události 30. srpna: fundamentální analýza pro začátečníky
VIDEO: Německý IFO příjemně překvapil. Euro dál poblíž 1,2400 EUR/USD
IBM ve 4Q potěšila analytiky 10% růstem segmentu Softwaru a výhledem pro rok 2025
Analýza indikátorů: Denní přehled páru EUR/USD na 22. prosince 2022.
Nečekané, inflace v Česku je nejnižší za více než sedm let, poprvé od dubna 2018 je pod inflačním cílem ČNB. Zvyšuje se šance, že ČNB tento týden sníží své úrokové sazby
EUR/USD – analýza a prognóza
Nezaměstnanost stagnuje na úrovni 4 %
Blogy uživatelů
Praktické okénko - proč jsou částečné výběry zisků důležité?
Moje forex obchody na GBP/USD a AUD/USD
Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/USD, EUR/USD a ropu WTI
Stejné chyby, stejné známky
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka
FXstreet.cz - 1.týden
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: Výsledky velkých firem přebily šokující propad HDP
Back-testing vs. Forward-testing
Praktické okénko - proč jsou částečné výběry zisků důležité?
Moje forex obchody na GBP/USD a AUD/USD
Co se můžeme naučit z historie výkonnosti indexu S&P 500
Elliottova vlnová teorie pro měnové páry AUD/USD, EUR/USD a ropu WTI
Stejné chyby, stejné známky
Měnový pár GBP/CHF: Analýzy více časových rámců (W1 až H4 rámec)
Desetileté výnosy jsou nad 3 %, hrozí inverzní výnosová křivka
FXstreet.cz - 1.týden
Analýza S&P 500, DAX, EUR/USD: Výsledky velkých firem přebily šokující propad HDP
Back-testing vs. Forward-testing
Vzdělávací články
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Position sizing v tradingu
Nástroje pro preciznější scalping
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Testování obchodních strategií: Jak na backtesting I
Obchodný systém Turtle: Legenda na trhu
Obchodné stratégie a systémy, IV. časť
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
ICT trading - Smart Money strategie (1. díl)
Position sizing v tradingu
Nástroje pro preciznější scalping
VIP zóna FXstreet.cz přinesla klientům rekordní zisk, duben 2025 zajistil nejvyšší zisky v historii VIP zóny
8 nejlepších obchodních strategií – intradenní obchodování (6. díl)
Testování obchodních strategií: Jak na backtesting I
Obchodný systém Turtle: Legenda na trhu
Obchodné stratégie a systémy, IV. časť
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
Umělá inteligence (AI) v tradingu: Praktické využití pro tradery
Tradingové analýzy a zprávy
Aktuálně otevřené FOREX pozice 15.9.2014
Řecká ekonomika ve 3Q klesla
Inflace v EU se v červenci snížila na 6,1 procenta
Forex: GBP/AUD prolomil rostoucí trendovou linii
Šefčovič: EU dál jedná s USA o clech
Reuters: USA připravily proti Rusku nové sankce
EUR/CHF - Intradenní výhled 05.12.2022
EUR/JPY - Intradenní výhled 6.4.2021
Ropa je levná, je čas jí nakoupit?
FCA varuje před brokerem ECOIN LITE
Aktuálně otevřené FOREX pozice 15.9.2014
Řecká ekonomika ve 3Q klesla
Inflace v EU se v červenci snížila na 6,1 procenta
Forex: GBP/AUD prolomil rostoucí trendovou linii
Šefčovič: EU dál jedná s USA o clech
Reuters: USA připravily proti Rusku nové sankce
EUR/CHF - Intradenní výhled 05.12.2022
EUR/JPY - Intradenní výhled 6.4.2021
Ropa je levná, je čas jí nakoupit?
FCA varuje před brokerem ECOIN LITE
Témata v diskusním fóru
Akciové indexy
1min FX měsíční data na váš mail
Jak reagovaly akciové futures na divokou debatu Trumpa a Bidena?
Jednoduchý a profitabilní trendline systém
Intradenní obchodníci VI. (ztrátové obchody )
Akcie British American Tobacco - lístek do ráje nebo do pekla?
OIL - ropa
Zlato - výhledy
EUR/USD
Zajímavosti ze světa finančních trhů
Akciové indexy
1min FX měsíční data na váš mail
Jak reagovaly akciové futures na divokou debatu Trumpa a Bidena?
Jednoduchý a profitabilní trendline systém
Intradenní obchodníci VI. (ztrátové obchody )
Akcie British American Tobacco - lístek do ráje nebo do pekla?
OIL - ropa
Zlato - výhledy
EUR/USD
Zajímavosti ze světa finančních trhů