Čtvrtek 18. srpen 2022 15:11
reklama
Coinfy
reklama
Coinfy
reklama
Purple Trading akcie CFD
reklama
Coinfy

Ranní videokomentář: Mayová ve volbách většinu nezískala, libra se vrací na 1,27 GBPUSD

09.06.2017 07:38  Autor: X-Trade Brokers  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Včerejší seance přinesla zasedání Evropské centrální banky, která dostala euro pod mírný prodejní tlak a hlavně britské parlamentní volby. Hlasy ještě sice nejsou kompletně sečteny, už nyní je ale téměř jisté, že konzervativci Theresy Mayové neobhájí v parlamentu většinu. Sázka na předčasné volby tedy britské premiérce hrubě nevyšla a bude velmi zajímavé sledovat, jaký dopad bude mít tento výsledek na vyjednávání o vystoupení Británie z EU. Podle našeho názoru šance na tvrdý brexit výrazně klesá a i když libra reaguje na dnešní výsledek oslabením, v konečném důsledku by to pro ní nemusela být vůbec špatná zpráva. I dnešek bude hlavně o britských volbách, které budou na trzích během dopoledne stále rezonovat díky komentářům politických představitelů. Z nových fundamentů pak pozor hlavně na statistiky z kanadského trhu práce.

Dnešní fundamenty:

 • 08:00 Německá obchodní bilance (malý dopad)
 • 10:30 Britská průmyslová produkce (střední dopad)
 • 14:30 Kanadské statistiky z pracovního trhu (střední dopad)

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ranní videokomentář: Libra po prolomení supportu na EURGBP pokračuje v růstu
  Začátek týdne na většině finančních aktiv proběhl v klidu a bez velkých změn. Výjimkou byla snad jen libra, která po prolomení důležitého supportu na EURGBP začala znovu zpevňovat na všech měnových párech, i když z Británie žádný nový fundament nepřišel. Ani dnešek nebude na důležité fundamenty nijak bohatý, takže počítáme na většině finančních aktiv spíše s poklidným průběhem.
 • Ranní videokomentář: Libra prolomila srpnová maxima, dnes ji čekají důležitá data z trhu práce
  Také včerejší seance pomohla akciovým indexům růst, i když zisky tentokrát nebyly tak citelné, jako začátkem týdne. Z makra zaujaly hlavně výsledky britské inflace, která nečekaně rostla a pomohla libře vyhoupnout se na páru s dolarem až nad její srpnová maxima. Libra by přitom měla zůstat v hledáčku obchodníků také dnes, když ji v dopoledních hodinách čeká zveřejnění statistik z pracovního trhu v čele s novými výsledky růstu mezd, které napoví více o síle mzdové inflace.
 • Ranní videokomentář: Libra reaguje na zklidnění politické situace v zemi, americké akcie na nových maximech
  Včerejší seance pomohla americkému akciovému indexu S&P500 po roce znovu překonat historické maximum a velmi slušný start do nového týdne za sebou mají indexy také v Evropě a v Asii. K pozitivnímu sentimentu pomáhaly jak výsledky japonských voleb, tak zprávy z Británie, kde se pravděpodobně již brzy stane šéfkou konzervativců a novou britskou premiérkou Theresa May, což uzavře kapitolu za nejistotou z dopadů politického zemětřesení, které v zemi vyvolalo nedávné hlasování o vystoupení Británie z EU. Dnešní seance bude na data opět spíše chudší, a proto počítáme s klidným obchodováním, během něhož budou obchodníci spíše vyčkávat na důležitější fundamenty, které začnou přicházet až teprve od zítřka.
 • Ranní videokomentář: Libra se přiblížila k silnému supportu, dnes americká/kanadská data z trhu práce
  Včerejší seance přinesla zasedání Bank of England, která zvedla sazby podle očekávání o 25bp. V doprovodném komentáři následně ale byla ohledně jejich dalšího růstu spíše opatrná, což dostalo libru pod značný prodejní tlak. Ta ale včera na páru s dolarem dosedla na silný support na dosah říjnového low, který by ji mohl pomoci získat pevnější půdu pod nohama. Z dalších zpráv pak zaujalo už jen jmenování nového šéfa Fedu Jerome Powella, které však obchodníky na dolaru nakonec nechalo poměrně klidnými. Dnešek bude hlavně o makru z Kanady a z USA, které v 13:30 zveřejní důležité statistiky z pracovního trhu. Ty by měly v USA kompenzovat slabá zářijová čísla, která se propadla kvůli dopadu nedávných hurikánů.
 • Ranní videokomentář: Libra silnější kvůli předčasným volbám, pod silným tlakem naopak zůstává AUD
  Včerejší seance přinesla velmi zajímavé pohyby jak na akciový, tak na devizový trh. Na akciové trhy se vrátila nervozita a indexy zamířily do červených čísel. Implikovaná volatilita však znovu mírně klesla, což je pro další vývoj na akciích rozhodně pozitivní zprávou. Na FX jsme se dočkali výrazných pohybů na libře, která trochu zvláštním způsobem reagovala na překvapivé prohlášení britské premiérky, která chce začátkem června předčasné volby. Dolar mezitím zůstává pod tlakem na páru s eurem, když mu výrazně škodí klesající dluhopisové výnosy v USA, ale vůbec nejhůře si včera vedl na FX AUD, který dál doplácel na pád cen železné rudy. Dnešek bude na trzích bez klíčových dat, ale vzhledem k vysoké aktivitě ze včerejška na trzích mohou včerejší události rezonovat i nadále.
 • Ranní videokomentář: Libra slábne v reakci na komentáře britské premiérky k brexitu
  Obchodování na většině trhů se od začátku roku zatím nese v klidném duchu. Akciové indexy dokázaly navázat na růst z minulých měsíců a dál si připisují mírné zisky, přičemž volatilita dosedla na své efektivní dno. Na devizovém trhu je dál pod mírným tlakem britská libra, zatímco se daří komoditním měnám, které profitují z pozitivního sentimentu na trzích a dobré kondice čínské ekonomiky. Nový týden bude bez významných fundamentů a na většině trhů by se proto situace výrazněji měnit neměla.
 • Ranní videokomentář: Libra zasedání BoE ustála, dnes americké maloobchodní prodeje
  Páteční seance byla hlavně o zasedání Bank of England. Ta ale svým rozhodnutím o sazbách nepřekvapila a jen mírně rozv...
 • Ranní videokomentář: Libra získává pevnější půdu pod nohama, dnes zasedá Bank of Canada
  Včerejší seance přinesla výsledky inflace z Británie a ze Spojených států a především britská data obchodníky utvrdila v tom, že Bank of England pravděpodobně s dalším uvolňováním měnové politiky nikam pospíchat nebude. Britská inflace totiž meziročně zrychlila z 0,6 % na 1 %. Dnešek bude také hlavně o Británii, když budou zveřejněny britské počty žadatelů o podporu v nezaměstnanosti. Za pozornost ale bude stát ale i zasedání kanadské centrální banky. Ta bude rozhodovat o sazbách, které by podle tržního konsenzu měly zůstat i nadále beze změny na 0,5 %.
 • Ranní videokomentář: Listopadový hard fork na bitcoinu odvolán, BTC krátce otestoval nová maxima
  Včerejší seance přinesla dobré zprávy hlavně ze světa kryptoměn, kde byl zrušen listopadový fork, který měl vést k dalšímu, tentokrát mnohem závažnějšímu, rozdělení bitcoinu. Bitcoin v reakci na zprávu vystoupal na nové historické maximum, aby se ale rychle vrátil zpět k cenám okolo 7 300 dolarů. Co se ostatních finančních aktiv týká, obchodování bylo o poznání klidnější, což má na svědomí hlavně klidný týden a absence důležitých fundamentů. Z tradičních zpráv nás zaujalo jen zasedání RBNZ, která podle očekávání ponechala sazby beze změny a doprovodným komentářem nepatrně pomohla NZD k růstu. Dnešek bude bez důležitého makra, takže na většině trhů počítáme s poklidným průběhem.
 • Ranní videokomentář: Madrid se chystá na převzetí vlády nad Katalánskem, akcie i euro jsou (zatím) v klidu
  Minulý týden na trhy přinesl hlavně další eskalaci napětí ve Španělsku, kde se tamní vláda chystá převzít kontrolu nad Katalánskem. O víkendu se kvůli tomu v Katalánsku pořádaly další statisícové demonstrace a situace ve Španělsku tak zůstane i nadále jedním z největších rizik tohoto týdne především na evropských akciových trzích. Mimo to ale nálada na trzích zůstává i nadále dobrá a akciové indexy si své vysoké ocenění drží. Dnešní seance by měla probíhat pozvolna, ale už v dalších dnech čekáme na velmi důležité fundamenty, v čele se zasedáním centrálních bank Kanady a eurozóny.
 • Ranní videokomentář: Medvědi na akciovém trhu znovu v defenzivě. Dolaru se konečně začíná dařit
  Včerejší seance přinesla velmi dobré výsledky americké spotřebitelské důvěry, která rostla na nejvyšší úroveň od roku 2000, což pomohlo především akciovým trhům v Evropě i v USA k dalšímu růstu. Americké indexy rostly o 0,7 % a například německý DAX přidal více než procento. Tendence ke korekci, kterých jsme byli svědky začátkem týdne, se tak zdají být prozatím zažehnány. Dnešní seance přinese hlavně americké zásoby ropy a také britskou aktivaci článku 50 Lisabonské smlouvy, čímž by měla oficiálně začít jednání o vystoupení Británie z Evropské unie.
 • Ranní videokomentář: Měny čeká důležitý týden, na akciích zatím panuje dobrá nálada
  Máme za sebou další klidný týden, během kterého úroveň rizikových přirážek zůstala nízká, což pomohlo hlavně rizikovým aktivům v čele s akciovými indexy. Ty pokračovaly v růstu v Evropě i v USA, když na týdenní bázi rostly v některých případech o více než 2 %. Minulý týden byl na důležité fundamenty spíše chudší, což přispělo ke stabilizaci hlavně na devizovém trhu. Výjimkou bylo euro, na které dolehlo mírné zklamání ze zasedání ECB. Nový týden bude na fundamenty ale podstatně bohatší, když nás vedle důležitého makra čeká hned trojnásobné zasedání centrálních bank v čele s americkým Fedem.
 • Ranní videokomentář: Nálada na trzích se opatrně zlepšuje, VIX se díky tomu vrací pod 15b.
  Máme za sebou další úspěšný týden pro americký dolar. Ten své pozice buď udržel, nebo je ještě mírně vylepšil, a to bez ohledu na o něco slabší výsledky z amerického trhu práce, které z USA přišly koncem minulého týdne. Nálada na trzích se navíc dál pozvolna zlepšuje, což potvrzuje hlavně úroveň implikované volatility, která se v případě VIX indexu vrátila pod hranici 15b. Trhy jsou tak viditelně klidnější, i když rizika, která je mohou dostat znovu pod prodejní tlak, stále existují. Jedním z nich je například diskuse nad uvalením cel na Evropu, která stále pokračuje ve Spojených státech. V novém týdnu čekáme hlavně na záplavu nového makra, v čele s výsledky americké inflace. Zajímavé ale bude také rozhodování o sazbách, které nás tentokrát čeká na Novém Zélandu a ve Velké Británii.
 • Ranní videokomentář: Nálada na trzích se pozvolna zlepšuje, potrápit je ale mohou znovu vyšší výnosy
  Minulý týden pomohl akciovým indexům získat pevnější půdu pod nohama a pomohl také ke snížení implikované volatility, která se v případě amerického VIX indexu dostala pod 20b. Nálada na trzích se tak pozvolna stabilizuje, ale býci na akciích zatím nemají vyhráno, když musejí dál netrpělivě sledovat pokračující růst dluhopisových výnosů, který může být katalyzátorem dalších výprodejů. Začátek týdne by však podle futures na US indexy měl proběhnout opět spíše v klidném duchu, k čemuž by mohla napomoci dnes i absence významnějšího makra a svátek v USA.
 • Ranní videokomentář: Nálada na trzích se začíná opatrně zlepšovat, USD mírně ztrácí
  Máme za sebou klidný týden, který konečně přispěl ke snížení implikované volatility a pomohl tak akciím znovu získat o něco pevnější půdu pod nohama. Téma obchodní války tak pozvolna ustupuje, což ale neznamená, že se nemůže kdykoli vrátit. Na devizovém trhu se pod tlak dostal americký dolar, který doplatil na neprolomení supportu na EURUSD a také na překvapivě dobré makro, které začalo koncem týdne přicházet z Evropy. Co se nového týdne týká, jeho start by měl být spíše optimistický, což signalizují i futures na akciové indexy. Z důležitých fundamentů jsme zvědavi hlavně na středeční zasedání Bank of Canada a čtvrteční americkou inflaci.
 • Ranní videokomentář: Náskok britských konzervativců se ztenčuje, libra díky tomu začíná ztrácet
  Včerejší seance přinesla zvýšenou volatilitu hlavně na ropu, která začala klesat i navzdory dohodě, že bude OPEC pokračovat v omezení produkčních kapacit ještě dalších devět měsíců. Zajímavá situace ale panovala také na GBP, kterou dostaly pod tlak výsledky HDP a dnes nad ránem i zprávy o tom, že se po teroristickém útoku v Manchesteru zmenšil náskok konzervativců před Labour party na pouhých 5 procentních bodů. Na akciových trzích ale panoval opět téměř absolutní klid, což signalizuje hlavně úroveň implikované volatility, která se po krátkém růstu z poloviny května znovu vrátila pod hranici 10b. Dnešek bude hlavně o amerických fundamentech, protože nás čekají výsledky amerických nových objednávek, růstu HDP a indexu spotřebitelské důvěry.
 • Ranní videokomentář: Na světových burzách vládne optimismus, trhy se připravují na růst amerických sazeb
  Finanční trhy za sebou mají velmi úspěšný týden, během kterého rostly americké indexy o tři a evropské indexy v některých případech dokonce až o sedm procent. Nálada na trzích zůstává i nadále optimistická a trhy jsou, alespoň podle úrovně implikované volatility, téměř bez rizik. Pozitivní sentiment by proto mohl vydržet i do nadcházejících dnů, které navíc přinesou další důležité fundamenty, v čele se středečním zasedáním Fedu, který by měl po roce opět zvýšit úrokové sazby. Středa a čtvrtek budou v tomto týdnu nejzajímavější obchodní seance, když přinesou společně s Fedem ještě zasedání Bank of England a sérii důležitých dat z USA i Británie.
 • Ranní videokomentář: Na trhy opět dolehly obavy z obchodní války, nálada se ale rychle stabilizovala
  Včerejší seance byla na trzích hodně nervózní, když trhy reagovaly negativně na americké zveřejnění seznamu položek Čínského dovozu, na které bude uvaleno clo. Nervozita byla patrná ale hlavně během dopoledne a s postupem času se situace dokázala stabilizovat, takže například v USA indexy nakonec zakončily obchodování v zelených číslech. Na to dnes ráno reagují také futures v Evropě a zatím se zdá, že by se čtvrteční obchodování mělo nést na trzích v podstatně klidnějším duchu. Z makra dnes čekáme hlavně na britské výsledky PMI. Na trzích počítáme spíše s klidnější seancí, když bude většina obchodníků pravděpodobně raději vyčkávat na mnohem důležitější zítřejší seanci.
 • Ranní videokomentář: Na trhy se vrací dobrá nálada, DAX zpět nad 12 200b.
  Včerejším tématem číslo jedna byl jednoznačně brexit, i když tentokrát se jednalo o téma spíše mediální. Ostré vyjednávání mezi EU a Británii pravděpodobně začne až po francouzských volbách, takže by do té doby obchodníci na libře mohli mít možná ještě trochu klidu, i když první politické komentáře a stanoviska mohou s librou začít pohybovat už v nadcházejících dnech. Trhy jinak zůstávají klidné a prakticky beze strachu, když se například index volatility VIX znovu propadl pod hranici 12b. Dnešek je bez klíčových dat a obchodování na většině trhů by mělo probíhat v poklidném duchu.
 • Ranní videokomentář: Na trhy se vrátila averze k riziku, těží z ní hlavně bezpečné přístavy
  Finanční trhy se v minulých dvou dnech dostaly znovu pod tlak, i když se výprodeje týkaly především Evropy. K růstu averze k riziku tentokrát pomohlo i vyjádření ECB, která varovala před situací v italském bankovním sektoru, kde je úroveň problematických úvěrů proti zbytku eurozóny i nadále vysoce nadprůměrná, což platí především pro třetí největší italskou banku Monte de Paschi di Siena. Růst averze k riziku naopak výrazně pomáhá klasickým bezpečným přístavům, jakými jsou například dluhopisy, na měnovém trhu pak měny USD a JPY a na komoditách především drahým kovům v čele se zlatem. Dnešek přinese ze zajímavých fundamentů hlavně britskou průmyslovou produkci a americký ADP report z pracovního trhu. I přes zvýšenou nervozitu se celkový fundament od začátku týdne příliš nezměnil a dnešní ráno zatím signalizuje, že by se situace na trzích měla znovu spíše stabilizovat.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Swissquote Bank