Pondělí 19. duben 2021 01:36
reklama
BOSSA ebook analyza
reklama
Patria reklama duben
reklama
Capital.com

Zápis ze zasedání Fedu, Řecko jedná s Ruskem, začíná výsledková sezóna, analýza EUR/USD, ROPY

08.04.2015 11:20  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Evropská centrální banka (ECB) včera zveřejnila čísla programu kvantitativního uvolňování (QE). Banka v březnu nakoupila vládní dluhopisy v  objemu 47,4 miliardy eur, dluhopisy nadnárodních institucí jako EFSM v obejmu 5,7 miliardy eur a téměř 7 miliard eur směřovalo do krytých dluhopisů a ABS (asset – backed securities). Jenom dva státy měnové unie se nyní programu QE neúčastní, a to Řecko a Kypr. Navíc Řecko momentálně jako jediný člen měnové unie podléhá recesi, a to v čase levné ropy, slabého eura a nízkých úrokových sazeb.

Řecký premiér Tsipras je dnes na jednání v Rusku, s nímž chce sjednat pro zadluženou zemi levnější plyn. Na společném setkání protějšků by měly být prodiskutovány i vzájemné Rusko - evropské sankce, případně možnost ruských investic v jihoevropské zemi. Setkání bude ostře sledováno, protože kdyby Atény řešily svoji aktuální dluhovou situaci půjčkou od Rusů, evropským partnerům by se to určitě nezamlouvalo.

EUR/USD
se i po pátečních šokujících negativních zprávách z amerického trhu práce (NFP) obchoduje pod rezistencí 1,10. Včera USD mírně posílil díky lepším číslům ukazatele JOLTS, tedy počtu nově otevřených pracovních míst v únoru v USA. Ačkoliv tento ukazatel je ve srovnání s NFP opožděn, trhy mu přikládají význam, protože ho sleduje šéfka Fedu.

Hlavní událostí dnešního dne bude zveřejnění zápisuz březnového zasedání americké centrální banky (Fed). Ta sice na svém posledním zasedání naznačila možnost zvýšení základní úrokové sazby již letos, avšak tempo růstu má být velmi pozvolné. Právě dnešní zápis ze zasedání odhalí detaily debaty bankovní rady (FOMC) a může trhu nabídnout vodítko potenciálního budoicího vývoje monetární politiky. Fed uvedl, že zvýší základní úrokovou sazbu, když uvidí další zlepšování na trhu práce a bude si jistý, že se inflace vrátí k cílové hodnotě 2 procent. K tomu bude sledovat širokou škálu makroekonomických ukazatelů jako například inflační očekávání a růst mezd.

Zajímavý dnesrovněž bude názor Fedu na ekonomickou sílu země. USA již druhý rok po sobě zasáhla silná zima a s ní spojený pomalejší růst HDP v prvním čtvrtletí. Hlavní otázkou pro Fed a jeho představitele je, zdali zpomalení růstu HDP i v tomto čtvrtletí je jenom sezónnímvýkyvem, nebo naznačuje ochlazování spojené se silnějším dolarem, což by negativně ovlivňovola i další kvartály. Dnes odstartuje výsledkovou sezónu tradičně společnost Alcoa, producent hliníku, a to po uzavření amerického akciového trhu. 

Japonský akciový index Nikkei si dnes sáhl na nová 15letá maxima, když japonská centrální banka (BoJ) ponechala program kvantitativního uvolňování beze změny a trhy utvrdila, že třetí největší ekonomika světa postupně ožívá.

Ačkoliv EUR/USD odmítlo již podruhé rezistenci 1,10, nevytvořilo ani nižší low a stále se nachází nad rostoucí trendovou linii (fialová). Nevylučujeme proto další testování hodnot rezistence na úrovni předchozích maxim 1,10. V nejbližší době by EUR/USD mohl konsolidovat v trojúhelníku vyznačeném pomoci oranžových šípek. Tato predikce se zneplatní v případě, že EUR/USD prorazí některou z hran trojúhelníku. Vstupovat do pozic u hran trojúhelníku je z našeho podhledu a pohledu risk - reward ratio nyní zajímavé. Pozor večer na zápis FOMC ve 20:00.

Americká ropa WTI na denním grafu postupně dokončuje korekci, k níž ji dovedla býčí divergence na oscilátoru MACD. U 100denního průměru (zeleně) by ji mohla dokončit a najít tady rezistenci. Navíc na RSI by se mohla podařit vytvořit medvědí divergence.

  Sdílení článku: 
     

  Čtěte více

  • Zápisnica RBA
   Dnes austrálska centrálna banka RBA zverejnila zápisnicu z posledného zasadnutia z 1. júla, na ktorom sa menová politika nezmenila. Zápisnica je...
  • Zápisnica RBA bez prekvapení
   Počas noci zverejnila austrálska centrálna banka RBA z&a...
  • Zápisnica z FOMC odpovede nepriniesla - denný výhľad
   Napriek komentárom člena FOMC Dudleyho, o možnom navršovaní sadzieb v USA už na septembrovom zasadaní, trh ani po stredajšej zápisnici FOMC nemá v názoroch jasno. Záspisnica, odhaľujúca nejednotnosť voliacich členov FOMC v otázke načasovania rastu sadzieb, očakávaný jastrabí signál nepriniesla. USD sa tak na krátko dostal pod výpredajný tlak.
  • Zápisnica zo zasadnutia ECB ukázala, že centrálna banka chce utesňovať monetárnu politiku
   Európska centrálna banka má v pláne vykonať prvé kroky smerom k utesňovaniu monetárnej politiky, avšak celý proces by mal byť len veľmi pomalý, kvôli obavám z veľkej trhovej volatility. Vyplýva to z poslednej zápisnice ECB tzv. ECB accounts. Posledné zasadnutie sa konalo v 7 – 8 júna.
  • Zápis ze zasedání australské centrální banky (RBA) povzbudil australský dolar, analýza AUD/USD
   Měnový pár AUD/USD posílil v asijské seanci o 0,81 procenta. Nové třídenní maximum vzniklo po zveřejnění zápisu z posledního jednání australské centrální banky (RBA). Zápis si jednak odpustil jakýkoliv holubičí tón, což trh očekával, ale především ukázal na diskusi členů bankovní rady o zachování úrokových sazeb na současné hodnotě. V předchozích týdnech se přitom rojily informace o možném dalším snižování sazeb, to sice dokument nevyloučil, ale přesto projevená vůle bankéřů pomohla australskému dolaru.
  • Zápis ze zasedání Fedu mění pravidla hry. Nejistota kolem výstupu z červnového zasedání prudce vzrostla
   Americká centrální banka včera zveřejnila zápis z dubnového zasedání (minutes) a tentokrát se jednalo o velmi zajímavé...
  • Zápis ze zasedání Fedu může obnovit naději na zvýšení sazeb
   Kurz EUR/USD bude dnes vyčkávat na zápis z posledního zasedání Fedu. Ten by mohl ukázat, že prosincové zvýšení úrokových sazeb nemusí být ještě zcela vyloučeno a dopomoci americkému dolaru umazat ztráty, které utrpěl v posledních dnech. V regionu budou zveřejněna pouze pravidelná data z polského trhu práce, zbytek kalendáře je prázdný.
  • Zápis ze zasedání Fedu nenaznačil možnost rychlejšího zvyšování sazeb
   Americké trhy zahájily včerejší obchodování poklesem v reakci na slova prezidenta Donalda Trumpa, že uzavření obchodní dohody mezi USA a Čínou nebude tak jednoduché, jak se zdálo. V závěru obchodování však trhům dodal druhý dech zveřejněný zápis ze zasedání Fedu, který nenasvědčuje rychlejšímu zvyšování úrokových sazeb. Index Dow Jones vzrostl o 0,2 %, S&P 500 získal 0,3 % a technologický Nasdaq si polepšil o 0,6 %. V rámci indexu S&P 500 se nejlépe vedlo sektoru utilit a technologickým společnostem, když si shodně připsaly 0,9 % hodnoty. Neúspěšně dopadly finanční instituce (-0,6 %) a telekomunikační firmy (-0,4 %).
  • Zápis ze zasedání Fedu oslabil dolar
   Kurz eura proti dolaru v průběhu evropského obchodování spadnul přibližně o půl procenta a dostal se až na úroveň 1,1350 EUR/USD...
  • Zápis ze zasedání Fedu potvrdil výhled pro snížení sazeb
   Projev šéfa Fedu Powella, i následné zveřejnění minutes, utvrdily investory v tom, že je červencové snížení sazeb hotovou záležitostí. Zápis z minulého zasedání prozradil, že se řada členů FOMC shodla na tom, že důvody ke snižování sazeb sílí kvůli zhoršujícímu se ekonomickému výhledu. Členové FOMC tak počítali s tím, že je třeba v blízké době tuto skutečnost reflektovat právě do nastavení úrokových sazeb. Ne všichni byli ale holubice. Pár členů podle zápisu o nutnosti snížení sazeb stále není přesvědčeno.
  • Zápis ze zasedání FOMC: Ekonomika zůstává stále utlumená, dolar pokračuje v posilování
   Ve 20. hodin byl zveřejněn zápis z červencového zasedání FOMC, který však nepřinesl mnoho překvapení. Dle očekávání bylo jednomyslně rozhodnuto o zachování výše úrokových sazeb. Zde jsou hlavní body zápisu:
  • Zápis ze zasedání FOMC: Fed se neobává růstu inflace ani výnosů
   Zveřejnění zápisu z posledního zasedání FOMC nepřineslo na finanční trhy příliš volatility. Pokud se podíváme na detaily, tak slova jako "zvýšení", "tapering", nebo "normalizace" se v textu nevyskytují. To ostatně koresponduje s krátkým shrnutím, které bylo zveřejněno bezprostředně po zasedání.
  • Zápis ze zasedání FOMC prozradil, že debata směřovala ke stanovení termínu ukončení uvolňování měnové politiky
   Zápis ze zářijového zasedání americké centrální banky nepřinesl výrazné překvapení. Debatovalo se o správném termínu ukončení měnové politiky. Někteří centrální bankéři byli znepokojeni vysokými sázkami trhů na další uvolňování měnové politiky. Několik členů FOMC tak navrhlo, že by měl Fed naznačit termín ukončení uvolňování měnové politiky. Mimo to zápis ukázal, že několik členů nechtělo snižovat úrokové sazby vůbec. To by mohlo indikovat, že někteří centrální bankéři podporující zářijové snížení sazeb by už nemuseli hlasovat pro další uvolňování měnové politiky v tomto roce.
  • Zápis ze zasedání FOMC přinesl na trhy klid, US akciové trhy konsolidují
   Dominující událostí v uplynulém zkráceném obchodním týdnu bylo jedno z osmi ročních zveřejnění zprávy FOMC. Po minulých volatilních týdnech přijaly trhy novinky v relatilvním klidu. Klíčové US indexy nejprve reagovaly poklesema, ale ztráty brzy smazaly.
  • Zápis ze zasedání RBA naznačuje, že před jakýmkoli snížením úrokových sazeb vyčkává banka na zprávu o inflaci
   17. 04. 2012Zlatým hřebem asijskéseance bylo dnes zveřejnění zápisu z dubno...
  • Zápis z jednání Fedu podpořil dolar
   Americký dolar nejdříve pomalu mazal své ztráty z předchozích dní. Po zveřejnění zápisu z posledního jednání FOMC zaznamenal...
  • Zápis z jednání Fedu podpořil korekci dolarových zisků
   Minulý týden došlo ke korekci výrazných zisků, které americký dolar získal v rekordní řadě několika týdnu kontinuálního posilování. Z hodnot těsně...
  • Zápis z jednání Fedu popíše diskuzi ohledně rizik prognózy
   Během včerejšího dne nakonec kurz eura vůči dolaru zůstal na úrovni kolem 1,1400 EUR/USD. Euro sice po ranních nad očekávání špatných číslech...
  • Zápis z jednání FOMC naznačuje, že v listopadu nejspíše dojde k dalšímu kolu kvantitativního uvolňování
   Pro dolar bylo obchodování přes noc smíšené a před zveřejněním zápisu z jednání FOMC dolar mírně zpevňoval. Mírně n...
  • Zápis z jednání FOMC žádné zvraty nepřinese
   Ve Spojených státech bude dnes zveřejněn zápis z posledního zasedání americké centrální banky. Ten však přesvědčení trhů, že se v prosinci dočkají zvýšení sazeb, již nezvyklá. Data budou pravděpodobně smíšená, pozitivně by mohly překvapit prodeje nových domů. Evropský index PMI v listopadu podle našeho odhadu jednu desetinu ztratil, i tak však zůstává konzistentní s růstem HDP v Q416 o 0,4 %.
  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:

  reklama
  Admiral Markets na Admirals