Intradenní systém

Napsal:   Sekce: Obchodní systémy

Ahoj, to jsem zase já Ell. Dnes sem si řekl že napíšu článek o systému, který vznikl po osmi letech docela tvrdé práce. Mohl jsem samozřejmě nechat naprogramovat indikátor, o kterém jsem v minulosti mluvil, ale většina lidí si ho nezaslouží, takže mám pro vás manuální systém, který taky leccos umí.

Všichni určitě známe rezistence a supporty. Taky je to ta hlavní věc, kterou se každý musí naučit a zvládat. Je to vlastně základ obchodování a dovolím si tvrdit, že nic jiného než S/R linky Trader nepotřebuje. Teď píšu o těch lagujících indikátorech. Jistě, jsou tu i indikátory co umí předvídat, ale většina lidí je nezná, protože o nich není skoro nikde nic napsáno a tak je můžeme nazvat spíš prototypy, které tradeři budou znát tak za 15-25 let. Ale vraťme se k těm S/R linkám. Všem je jasné že nemůžeme s nějakou extrémní přesností určit kde se cena zastaví nebo prorazí, udělá pullback a půjde dál v trendu. Vždy sem rád koukal na historii a obchodoval podle ní. A tak se celé roky snažím vyřešit, co by se s tím dalo dělat. Odbočka mimo téma: Někteří na odpověď přišli, ale bohužel lidé z nich udělali podvodníky a proto z toho nakonec nic nebylo. Tedy kromě "blueprintů" jak vlastně na to. Můžu říct, že jeden takový indikátor počítal, kdy se objeví jistá svíčka, která znamená obrat v trendu. To znamenalo okamžitý obrat ceny. Nebylo zapotřebí stoplossu X pips. Zvlášť na malých grafech to fungovalo velmi dobře. A to hlavně proto, že indikátor se snažil vypočítat kdy se taková svíčka objeví na 100%. Kupodivu to i fungovalo. Samozřejmě to neznamenalo, že se cena neotočila jen na 5 pips a poté nešla dál s trendem. Důležité tehdy bylo, že to fungovalo. Problém ale byl že někdy nebylo dostatek data indikátor nedával signály. Toto jsem prosím viděl osobně. Signály sem viděl předem. Úspěšnost jakou jsem viděl mi ale stejně nikdo neuvěří. Bylo to skutečně 100%. Jednou jsem dokonce sdílel jeden signál předem. V jedné skupině se mi ovšem všichni smáli a když to vyšlo (obrat na USD/JPY 4H grafu, z šíleného uptrendu byl sell) můj obrázek samozřejmě zmizel. (Stejného chování se dočkal i autor této vyjímečné hračky) a proto taky svojí práci prakticky ukončil a nechal pro sebe.

Vraťme se teď konečně k těm S/R liniím. Nechal jsem si s přítelem naprogramovat indikátor, který bral určený počet pips (řekněme 1 000) a pak na graf rozházel linky na kterých se obchoduje. Ty linky zůstávají na grafu pořád. Nic se nepřebarvuje. Indikátor se přebarví jednou za X dní. Nejsem si upřímně jistý, nikdy nepostřehnu ten moment změny. Můžu ale říct že celý tenhle měsíc linky byly na svém místě bez pohybu. :-) Každá linka je jiná. Jedna je tlustá a druhá tenká nebo třeba čárkovaná. To jsou různé stupně ceny. Technicky je to jen 1 000 pips rozdělených na části. Zapomněl jsem zmínit, že vše vychází stále z toho jednoho. Jeden objev mě posune k druhému a ten opět k dalšímu atd... Tedy na grafu jsem si všiml při přenastavení indi zajímavé věci. Na místech, kde je celé číslo a polovina dané "sekce" grafu se cena velmi často otáčí nebo zastavuje. Tím pádem tedy máme velice přesné S/R které nejsou ani moc daleko od sebe. Na grafu to je 25 pips. Při nastavení jaké mám Já je to přesně 7.5 pips. S tím už se dá něco dělat :)

Ukázka H1 grafu. (obrázky si prosím rozklikněte na nové okno)


Není hned snažší najít vstupy? Samozřejmě na H1 grafu nemůžete vstoupit a vystoupit v řádu několika minut. Jak vidíte, když cena prorazí level na H1 a chvíli stoupá, po pullbacku nemůžete nastoupit znovu do trendu. (tady spíš myslím že musíte pullback předvídat, není čas na to čekat až cena udělá pullback 10 pips a pak dát SL pod low) Cena často prorazí zpět pod level = zbytečný SL. Jediná možnost je počkat pár hodin (často do druhého dne) a vstoupit až pak. Pokud se vytvořila rezistence nebo support na ceně přímo v tom levelu už předtím, je to paráda a šance na pokračování trendu je mnohem vyšší. To samé platí pokud minulý týden bylo high 1.1015 a vy po týdnu koukáte na ten samý level a cena stoupá, můžete očekávat buďto odraz od toho levelu znovu (stejné místo == sell) nebo počkáte na proražení a jdete buy na tom místě, kde je ten level. Často to vychází a fakt je lepší vstupovat ihned.

Zde můžete vidět že cena nádherně zareagovala na level 1.1615. Někdo už ví proč. Těm ostatním to napíšu. Je to proto že cena měla obrovskou sílu a tím se zvyšuje šance že tu cenu ten level, který vidíte vy už předem prostě udrží. A taky udržel. Nádherný exemplář.


Na tomto obrázku ale můžeme vidět že ne vždy to funguje. Tohle bych nazval "líný pohyb nahoru". Nějaká síla tam byla ale je evidentní že cena měla dost problémů přes ten level přejít. A sama nám dala najevo, že jediná dobrá možnost vstupu do longu je level 1.1313. Proč? Protože cena velice ráda reaguje na místa, kde se předtím několikrát zastavila. Stačí se podívat na ty šílené knoty. (vysvětlím co myslím v dalším článku... Nikdy jsem nikoho neviděl to používat) Celkově to chce mít ten cit pro graf/cenu.


Tady máte pokračování co se stalo. Chce to jen dost času a můžete vstoupit znovu. POZOR! Kombinují se obyčejné S/R s těmi co kreslí můj indikátor. Tedy vstup by byl na low toho supportu který vznikl.


To je vlastně vše. Opravdu jen S/R linky. Na malých grafech to funguje také ale snížil jsem počet pips, které indikátor bere. Na obrázku tick graf a možné vstupy. (lze obchodovat 1M) Na některých místech vstupy nejsou. Je to proto, že cena neudělala téměř žádný větší pohyb. A cena nešla moc nad nebo pod level indikátoru. To znamená, že nevstupujeme. To je ten cit který mám naučený. Chce to čas, tam cena prostě nereaguje. Vstupuje se teprve když vidíte, že cena udělá větší retracement a potom jdete pullback do toho "microtrendu", kde chcete urvat aspoň pár pips. V tu chvíli je ten systém nastavený tak, že člověk má možnost získat denně 100-200 dolarů. (1 lot) Hezky v klidu a bez šílených rizik. Stop-loss v tu dobu neexistuje a člověk obchod hlídá sám. (pokud chce) Pokud ne jdete od levelu k levelu. (tam dáte take-profit)


Teď moje oblíbená otázka. (ano, zase) Jsem ochotný se dohodnout s FXstreet.cz, že bych měl vlastní vlákno na fóru. To aby se tam signály nebo levely neztrácely a lidi pak nebrečeli, že jsem podvodník jak už se to stalo několikrát, ačkoliv signály jsem dal přesné. Někteří lidé prostě neumí kontrolovat starší stránky (stačilo tehdy jít o dvě zpět... ehm).

Má tedy někdo zájem o to, abych publikoval tyhle levely každý den na fóru ve vlastním vláknu? Budu postovat každý den nebo pokud uvidím něco zajímavého. Když nic tak to nemá cenu. To hlavně kvůli začátečníkům, co by v tom měli zmatek. Zatím bude jeden pár EUR/USD samozřejmě. :-) A někdy možná i dám k downloadu tenhle indikátor.

Nakonec Děkuji všem co to dočetli až sem. Není to nic složitého a zvládne to každý. Chce to jen trénink. A pokud máte dotazy, prosím napište mi komentář pod blog. Můžu se pak podívat na graf a odpovědět každému zvlášť + přidat nějakou ukázku co třeba v nějakých situacích dělat. Jsem si téměř jistý že jsem něco zapomněl napsat a tak pokud tu něco chybí tak máte komentáře. :-) Určitě si je přečtu.

PS: Nepřeji si, aby mě kdokoliv kdo mě zná v komentářích nenápadně urážel. Nehodlám s někým opět diskutovat jestli musím nebo nemusím dokazovat svým účtem, že toto funguje. Dělám to zadarmo a každý si to může zkusit na vlastní kůži. Nevím proč bych měl někomu ukazovat svůj účet. Přiznám se ale, že jsem s tímto systémem za zhruba 10 dní udělal z účtu cca 750 dolarů +/- 3 450 USD. To bylo zhodnocení 254%. Pak jsem to ale díky nenažranosti opět smazal. To ovšem neznamená, že systém nefunguje. To znamená, že jsem pako co nedokázalo udržet pravidla. :-) Mimochodem dodržování pravidel začalo skutečně až teprve když jsem začal používat toto. 


Hodnocení článku:
Sdílení článku:
Facebook

Čtěte více

 • Intervence ještě nevymizely
  Éra kvantitativního uvolňování už pomalu končí. V USA i ve Velké Británii už tuto podporu ekonomika nepotřebuje, v eurozóně a v Japonsku spíše už není nově vytvořenými prostředky co nakupovat. Jedna centrální banka ale i nadále v tichosti na trhu nakupuje cenné papíry v objemu desítek procent domácího HDP. Jde o SNB, Švýcarskou národní banku, která je si na západní poměry drží minimální transparentnost.
 • Intervence v Japonsku?
  Japonská ekonomika se v posledních měsících dostala do deflace. Tento vývoj kontrastuje s ostatními částmi vyspělého světa, kde už inflace pomalu roste, protože efekt meziročního propadu cen komodit se postupně vyrovnává a ropa již působí jako akcelerátor cenového růstu.
 • Intradenní kolaps akciového trhu
  Analýza finančních instrumentů Dow Jones, EURUSD, EURJPY
 • Intradenní obchodníci III. (Co s fundamentální analýzou ?)
 • Intradenní obchodníci IV. (Co další analýzy - vlivy na trh ?)
 • Intradenní obchodníci VII. (vynechané a předčasně ukončené obchody)
  Postupně se ve svých článcích dostávám do oblasti strategie, taktiky a trochu i psychologie. Tuto oblast jsem tak trochu načal už v minulém článku VI – ztrátové obchody. Dnes bych se pokusil na tento článek navázat. Co vás nejvíce při obchodování naštve ? Ztrátový obchod ? Přehlédnutý nebo vynechaný obchod ? Nebo zbytečně předčasně ukončený obchod ?
 • Intradenní obchodníci VI. (ztrátové obchody )
 • Intradenní obchodníci V. (obchodní plán - systém a obchodní deník)
 • Intradenní obchody II. (základní otázka je .................)
  Základní otázka platná pro každého tradera
 • Intradenní obchody I. (pěkně od píky)
  O intradenních obchodnících byly napsány celé knihy...
 • 9. MQL4 - Moje první strategie (1/2)
  V tomto díle si společně napíšeme vlastní strategii. Začneme nejprve vytvořením knihovny s pomocnými funkcemi pro obchodování.
 • 8 pips
  Dnes mi dorazila zpráva od mého dobrého přítele. Napsal mi v ní: "Tak dneska jsem vydělal jen 8 pips". Trh EUR/USD se dnes do této chvíle pohyboval v rozmezí High a Low asi 80 pips. Nabízí se zde otázka: Je 8 pips profitu za jeden den skutečně tak málo?
 • 8. MQL4 - Tester strategií
  V tomto díle se v rychlosti seznámíme s testerem strategií, který nám pak poslouží k testování a ladění naší strategie.
 • 7 tipů pro efektivní skalpování
  Dozvíte se, na co byste si měli dát pozor, co si důkladně promyslet a v jakých oblastech na sobě pracovat, abyste se stali ziskovým skalperem.
 • 7. MQL4 - Funkce pro obchodování
  V tomto díle si představíme poslední oblast jazyka MQL4 tak, abychom byli schopni napsat svoji vlastni strategii pro automatizované obchodování a tím jsou funkce pro práci s pokyny.
 • 6. MQL4 - Technické indikátory
  V tomto díle se podíváme funkce, které vracejí data jednotlivých indikátorů.
 • 5 velkých mýtů o obchodování forexu
  Pokud jste ve světě obchodování forexu nováček a hledáte informace, jak vůbec začít, vězte, že v tomto odvětví platí, že je propleteno spoustou balastu a zkreslených informací. Po čas celé své tradingové kariéry se budete neustále zdokonalovat a nejspíš vyhledávat nové informace a rady na internetu.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a forexu
  Dnes vám opíšem 5 zásadných rozdielov pri tradingu krypto trhu a forexových mien. Každá je v niečom lepšia a v niečom horšia a idem na tie rozdiely poukázať. Aj keď je tu kryptosvet iba necelých 10 rokov a forex niekoľkonásobne viac, tak popularita týchto trhov je celkom podobná.
 • 5 rozdielov v tradingu kryptomien a akcii
  V dnešnom blogu Vám vysvetlím zásadných 5 rozdielov pri tradingu a akciach. Každé má svoje pro a proti, no jeden trh je regulovaný a druhý nie je a tam začínajú všetky problémy aj príležitosti. Veľa začiatočníkov verí, že kupovanie kryptomeny cez krypto burzu je ako kupovať akcie cez brokera, no pravda je inde.
 • 5 nejsilnějších emocí tradera
  Psychologie obchodování je nedílnou součástí každého z nás. Trhy jsou jakýmsi živým organismem, u kterého se snažíme racionálním přístupem zanalyzovat jeho vývoj, což vytváří rozpor mezi očekáváním a konečným výsledkem.
 •  


  Diskuse ke článku

  Diskuse je přístupná pouze pro registrované uživatele.
  Přihlásit se | Nová registrace

avatar

Autor:

Ell

Hodnocení autora:
Neexistuje nic jako "high, low, close, open"...
Bližší informace o autorovi >>
reklama
3cAnalysis

Kurzy obchodování

Zář
14

Juniorská škola tradingu - Forex I-II (Praha)

Juniorská škola tradingu - Forex I-II je určena pro začínající tradery. Pokud chcete vyzkoušet něco nového, vymanit se z davu a být úspěšný v obchodování na finančních trzích, tak je tento seminář určen právě vám.

Zář
28

Profesionálem na forexu - kurz pro pokročilé tradery (Praha)

Seminář Profesionálem na forexu je určený pro absolventy kurzu Juniorská škola tradingu a pro pokročilé forexové tradery. Naučíme vás naše ziskové intradenní a swingové obchodní strategie a posuneme vás k vyšším ziskům. Jedná se o jeden z nejlépe hodnocených seminářů FXstreet.cz a věnujeme se na něm hlavně korelačním strategiím a intermarket analýze. Sleva: Absolventi semináře Juniorská škola tradingu mají tento seminář za 4 400,-Kč.


říj
19

Jak vytvářet ziskové AOS a testovat obchodní strategie

Představujeme vám exkluzivní seminář se zástupci profesionálního vývojářského týmu, působícího ve společnosti FXstreet.cz. Hlavní náplní budou základy tvorby automatických obchodních systémů (AOS) pro platformu MetaTrader 4 včetně praktických ukázek. Naučíte se také správně backtestovat ziskovost AOS. Navíc si sami v průběhu semináře vytvoříte svůj první ziskový AOS.

Lis
2

Exkluzivní VIP seminář: Obchodujte jako bankovní trader!

Představujeme vám exkluzivní seminář, který účastníky semináře posouvá mezi tradingovou elitu. V průběhu semináře se dozvíte veřejně nedostupné informace o tom, jak ve skutečnosti funguje forex, pravdu o retailových brokerech a další veřejně nedostupné informace z obchodování bank a tradingu na institucionální úrovni.

Literatura

titulka_smallsize.jpg

Novinka! Kniha "Jak se stát forexovým obchodníkem" Ondřeje Hartmana vychází ve druhém a výrazně rozšířeném vydání!

Kniha vychází již ve druhém, ale tentokrát výrazně upraveném a rozšířeném vydání. Kniha je koncipována tak, aby byla užitečným průvodcem jak začínajícím obchodníkům bez zkušeností, tak i těm, kdo na forexu již obchodují a potřebují si prohloubit své znalosti.

Day_Trading_obalka_78x110.jpg

Kniha "FOREX – Ziskové intradenní a swingové obchodní strategie" od Kathy Lien vychází v češtině!

Je nám velikou ctí, že můžeme obohatit český a slovenský forexový trh světově uznávanou knihou číslo 1 pro každého, kdo chce do hloubky pochopit fungování největšího světového finančního trhu.

C:\fakepath\kathy-lien-08112017.jpg

Světový bestseller o tradingu v češtině! Úspěšní obchodníci: Jak běžní lidé porážejí Wall Street v jeho vlastní hře

Jedna z nejprodávanějších knih od Kathy Lien právě vychází v českém překladu! Obsahuje sérii rozhovorů Kathy Lien s nejúspěšnějšími tradery. Tato kniha se stala inspirací pro tisíce čtenářů po celém světě. Setkáte se v ní s příběhy obyčejných lidí, kteří dokázali zbohatnout díky systematickému dodržování konkrétních pravidel v tradingu. Bez ohledu na jejich povolání jsou dnes úspěšnými obchodníky a investory. V této knize vám budou představeny jejich obchodní přístupy a strategie, které vám pomohou pochopit, jak lze pomocí vlastní píle dosáhnout úspěchu ve zdánlivě složitém světě tradingu.

Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:


FXstreet.cz - forex, komodity, kryptoměny, trading, zpravodajství

Nezávislý investiční server zaměřený na forex, komodity, kryptoměny, trading a zpravodajství. Vzdělávací články, cenové grafy, cizí měny, semináře, ekonomické a forex zprávy.
reklama
Bernstein Bank - seminar
reklama
Bernstein Bank - seminar
reklama
Purple Trading DXY
reklama
RoboMarkets