Sobota 23. listopad 2019 03:21
reklama
Admiral Markets SE
reklama
reklama
RoboMarkets

Ranní komentář k EUR/USD a situaci na trzích

18.04.2013 09:40  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Americká centrální banka (Fed) včera zveřejnila svoji Béžovou knihu, která informuje o stavu tamní ekonomiky. Americká ekonomika se dočkala mírného růstu od konce února do začátku dubna, když se ji podařilo dosáhnout dobrých výsledků ve stavebním sektoru a zvýšit ceny bydlení. Včerejší kniha je o něco pozitivnější než ta předcházející, hlavně díky expanzi v Dallasu a New Yorku. Fed zatím neplánuje měnit 3. kolo kvantitativního uvolňování a i nadále bude měsíčně pumpovat 85 miliard dolarů do ekonomiky.

Italský parlament dnes bude volit nového prezidenta. Giorgio Napolitano ukončí své vládnutí 15. května a určitě nebude lehké za něj najít náhradu, protože italská povolební situace je velmi komplikovaná a stále se nedaří obsadit premiérské křeslo. Německá centrální banka Bundestag bude dnes hlasovat o schválení finanční pomoci Kypru.

Evropská měna se včera výrazně propadla, když šéf Bundesbanky a člen vedení Evropské centrální banky Jens Weidmann připustil, že se dá očekávat snížení úrokové sazby ze současných 0,75 procent.

Negativní nálada o obavy z globálního ekonomického růstu po pondělních nepříznivých čínských datech pokračuje, poté co včera Mezinárodní měnový fond (MMF) ponížil výhled růstu globální ekonomiky o 0,2 procenta na 3,3 procenta. Výhled pro rok 2014 zůstává zatím na nezměněné úrovni 4 procenta. HDP USA by si letos měl polepšit o 1,9 procenta. Naopak eurozónu dle MMF čeká propad o 0,3 procenta. Čína by i navzdory slabším číslům za první kvartál měla posílit o 8 procent v roce 2013.

Korekce pokračuje i na amerických akciových indexech, pro které by tento týden mohl být nejhorším v roce 2013. Cena akcií společnosti Apple spadla pod 400 USD poprvé od prosince 2011, poté co se objevily zprávy o nižší poptávce po Ipadu mini. V průběhu americké obchodní seance pokračoval i výprodej na ropě. Poptávka po černém zlatě klesá z důvodu obav o globální růst.

Dnes začíná dvou denní summit zemí G20, na kterém budou největší ekonomiky světa hledat „zlatou“ střední cestu mezi úspornými opatřeními a stimulačními programu. Mluvit se bude i o novém měnovém programu Japonska, který se přestává líbit některým zemím, protože ohrožuje jejich exportéry. Z makroekonomických dat bude dnes zveřejněn německý index IFO, britské maloobchodní tržby a Španělsko bude prodávat dluhopisy.

EUR/USD se dostalo na 4hodinovém grafu do netrendové formace. Dokázalo vytvořit vyšší vrchol, na který trh reagoval vytvořením nižšího dna.  Rozhodující hladinou zůstává Fibonacciho návratnost 38,2, které se dostává od trhu silné reakce. Včerejšímu výprodeji napomohla medvědí divergence na MACD. Pro hlubší výprodej potřebují medvědi překonat support Fibonacciho hladiny 23,6.

 


 

  Sdílení článku: 
     

  Čtěte více

  • Ranní komentář: Jízda na horské dráze pokračuje, výnosy ale i po včerejšku zůstávají nízké
   Akciové trhy za sebou mají velmi úspěšnou seanci, které pomohly zprávy o tom, že USA pozdrží zavedení 10 % cel na část čínského importu až do poloviny letošního prosince. USA tak po nečekaném zavedení cel dělají malý krok zpátky, což v kombinaci s prohlášením čínských představitelů, kteří v září hodlají pokračovat v jednání, dodává obchodníkům znovu trochu důvěry, že se celý spor podaří v budoucnu uspokojivým způsobem vyřešit. Pozitivně na včerejší oznámení reagovaly hlavně akcie, zatímco pod silným tlakem byly drahé kovy a japonský jen. Za zmínku ale stojí také minimální reakce na výnosech, které si své velmi nízké úrovně i po včerejšku drží, což brzdí dolar ve výraznějším zpevňování.
  • Ranní komentář: Johnson má dohodu s EU, teď ji musí prosadit doma. Libra po včerejšku vyčkává
   Včerejší seance situaci na akciových trzích výrazněji nezměnila a indexy v Evropě i v USA si dál své vysoké ocenění bez větších problémů podržely. Obchodníci se i tentokrát soustředili hlavně na politická témata v čele s brexitem, když se podařilo najít dohodu mezi Británií a EU na odchodu z Evropské unie. Ta se však ani trochu nelíbí Severnímu Irsku, což je klíčový koaliční partner Borise Johnsona a tak zatím není vůbec jisté, že se dohodu podaří v sobotu protlačit britským parlamentem.
  • Ranní komentář: Johnson pohrozil předčasnými volbami, libra své pozice zatím drží
   Klíčovým tématem včerejší seance byl opět brexit. Přestože se britskému premiérovi podařilo prosadit návrh prováděcího zákona o brexitové dohodě, poslanci následně nepodpořili harmonogram schvalování, který vláda naplánovala, a to hlavně proto, že jim dával na celé schvalování příliš málo času. Brexit do konce října se tak pravděpodobně nestihne, na což již Jonson reagoval tím, že v případě, že EU vyhoví žádosti o prodloužení brexitu, vyvolá v zemi předčasné volby. Situace se tak znovu komplikuje, což ale libra nese poměrně dobře, jelikož šance na tvrdý brexit ani po včerejšku nijak výrazně nevzrostly a naděje na finální dohodu v nějaké formě stále žije.
  • Ranní komentář: JPY i drahé kovy pod tlakem, akcie dál čekají na nové impulsy
   Ani včerejší seance na finanční trhy větší změny nepřinesla. Ztrácely hlavně JPY a drahé kovy, které doplácejí na pád rizikových přirážek a na svůj statut bezpečného přístavu. Většina aktiv tak zdá se nalezla svou rovnovážnou cenu a investoři proto vyčkávají na nové podněty, které by jejich ocenění dokázaly znovu výrazněji rozpohybovat. Ani dnešní seance takovéto podněty ale pravděpodobně nepřinese, když nabídne ze zajímavého makra jen americkou spotřebitelskou důvěru. Konsolidace v pásmu by proto mohla i dnes ve většině případů převládat.
  • Ranní komentář: JPY pod tlakem kvůli klesající averzi k riziku na trzích, dnes americká inflace
   Včerejší seance přinesla na finanční trhy další uklidnění, ke kterému pomohlo vyjádření italského ministra financí, který podle svých slov chce i nadále zůstat v eurozóně. To výrazně pomohlo hlavně Italským akciím a dluhopisům a zmírnilo napětí na evropských akciových trzích. Z makra jsme se pak dočkali jen slabších výsledků britské průmyslové produkce a z politických témat se vše točilo kolem dnešního summitu amerického a severokorejského prezidenta v Singapuru, který podle vyjádření amerického prezidenta probíhá zatím nad míru dobře. Právě Singapurský summit dnes bude jedním z klíčových témat hlavně pro akciové trhy. Na FX pak bude dominantním tématem zveřejnění americké inflace, které nás čeká v odpoledních hodinách.
  • Ranní komentář: JPY zatím hlavní obětí klesajících rizikových přirážek, dnes britské HDP a data z průmyslu
   Včerejší seance se na trzích opět nesla ve spíše optimistické atmosféře, která pomohla akciím v Evropě i v USA pokračovat v pozvolném růstu. Úroveň rizikových přirážek díky tomu dál výrazně klesá, na což na FX doplácí hlavně JPY, který oslaboval na všech hlavních měnových párech. Dnešek by mohl vypadat podobně, což signalizují už i futures na americké i evropské indexy. Ze zajímavých fundamentů jsme zvědavi hlavně na výsledky z Británie a na jejich dopad na libru, která po včerejší rezignaci dvou ministrů zůstává docela volatilní a zatím hledá svou ztracenou rovnováhu.
  • Ranní komentář k EUR/USD
   Evropa - Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi, včera během svého proslovu před Evropským parlame...
  • Ranní komentář k EUR/USD
   Představitelé zemí Evropské unie pokračují na dvoudenním summitu v Bruselu. Předmětem diskusí zůstávají témata o ...
  • Ranní komentář k EUR/USD
   Eurodolar v pátek dosáhl svého 6měsíčního maxima a vytvořil nové high na ceně 1,3172. Dolar ztratil díky zprávám ...
  • Ranní komentář k EUR/USD a Kypru
   Kypr se v noci dokázal dohodnout s mezinárodními věřiteli a politikům se povedlo zachránit zemi před bankrotem. D...
  • Ranní komentář: Klidné trhy čekají na nový impuls
   Minulý týden na trhy velké změny nepřinesl, i když byl jeho konec poměrně volatilitní pro EURUSD a pro některé z dalších dolarových párů. Dolar se sice dostal pod prodejní tlak, svou vysokou cenu si ale na většině měnových párů drží, když mu pomáhá hlavně silný fundament a očekávání dalšího růstu úrokových sazeb, které by podle názoru trhu i Fedu samotného měly stoupnout letos hned třikrát. Nový týden by měl začít v klidném duchu. Ekonomický kalendář je na data velmi chudý, ale v dalších dnech by se obchodování mělo vrátit do starých kolejí, když nás čeká řada zajímavých fundamentů, jako minutes z prosincového zasedání Fedu, nebo výsledky z amerického trhu práce.
  • Ranní komentář k měnovému páru EUR/USD a ekonomickému dění v Evropě a USA
   Boj o americký rozpočet pokračuje Americký kongres není stále schopen se dohodnout na rozpočtovýc...
  • Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, dnes zasedá OPEC
   Včerejší seance přinesla zasedání Bank of Canada, která sice ponechala sazby beze změny, konečně ale po delší době začala signalizovat spokojenost s ekonomickou situací a tím, jak se ekonomika přizpůsobila nižším cenám ropy. CAD tak reagoval rychlým zpevněním a komoditní měny tomuto týdnu zatím na devizovém trhu i nadále dominují. Dnešek bude hlavně o ropě, protože nás čeká zasedání OPEC, který by velmi překvapil, kdyby si nakonec neodsouhlasil prodloužení dohody o snížení ropné produkce o dalších devět měsíců.
  • Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v růstu, dnes zasedá Bank of Canada
   Obchodování na finančních trzích pokračovalo také včera v klidném duchu, když se dařilo především akciím a ostatním ri...
  • Ranní komentář: Komoditním měnám se navzdory nervózním trhům daří, dnes zasedá Bank of Canada
   Včerejší seance se nesla opět ve spíše v nervózním duchu, díky čemuž se znovu dostaly pod tlak hlavně akciové indexy, zatímco bezpečné přístavy jako japonský jen a drahé kovy dokázaly růst. Fundamentálně se situace ale téměř nezměnila, když bylo zveřejněno jen minimum nových fundamentů, takže růst averze k riziku pramenil do značné míry spíše z nižších objemů a latentní nervozity z dalšího vývoje situace okolo Severní Koreje, která je na trzích tématem již čtvrtým týdnem v řadě. Dnešek bude důležitý hlavně pro kanadský dolar, který čeká zasedání centrální banky a i když většina trhu počítá s ponecháním sazeb beze změny, díky velmi dobrým ekonomickým číslům, které Kanada poslední dobou přináší, existuje malá šance na jejich zvýšení.
  • Ranní komentář: Konsolidace na FX zatím pokračuje, dnes výsledky z výrobního sektoru a večerní Fed
   Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů v čele s evropskou inflací, kanadským HDP a americkými statistikami spotřebitelské důvěry a výrobní aktivity. Nově příchozí data potvrzují, že jsou na tom ekonomiky na obou stranách Atlantiku velmi dobře a podpírají celkově pozitivní sentiment na finančních trzích, který v poslední době kazí čas od času hlavně politická rizika. Na FX ale větší stopu nezanechaly a většina měn dál čeká na zajímavější impulz, který by dění na FX dokázal znovu rozpohybovat. Toho bychom se mohli dočkat už dnes, kdy nás společně s dalším makrem čeká také zasedání americké centrální banky.
  • Ranní komentář: Korekce na indexech nabrala na síle, dnes výsledky PMI/ISM ve službách
   Včerejší seance přinesla na akciové trhy další vlnu výprodejů. V USA indexy ztrácely více než procento a půl, zatímco v Evropě klesaly v některých případech dokonce o více než tři procenta. Výprodej v průběhu celého dne byl pozvolný, což nasvědčuje tomu, že souvisel s úterní korekcí a rostoucím strachem z dalšího zpomalování světové ekonomiky. V Evropě mu pak ale v odpoledních hodinách pomohly ještě zprávy o tom, že USA zavedou nová cla na evropské zboží v objemu 7,5 mld. dolarů, jako reakci na dotace, které Evropa poskytuje letecké společnosti Airbus.
  • Ranní komentář: Krypto zasáhla vlna výprodejů, dnes americký ADP a ISM
   Včerejší seance přinesla zvýšenou volatilitu na libru, které pomohly zprávy o tom, že Německo ustoupilo z některých požadavků na Británii, což by mohlo pomoci uspíšit vyjednávání o vystoupení Británie z EU. Libra na tuto zprávu reagovala zpevněním, i když část ze svých zisků nakonec začala znovu odevzdávat. Velmi aktivní pak bylo obchodování také na BTC a na kryptu, kde po několikadenním rally začala vlna výprodejů poté, co se objevil report, že banka Goldman Sachs nakonec nezprovozní vlastní crypto trading oddělení. Na ostatních trzích panoval spíše klid, i když hlavně evropské indexy byly opět pod mírným prodejním tlakem. Čtvrteční seance bude o americkém makru a o celkovém sentimentu, který díky dění na EM měnách zůstává i nadále napjatý.
  • Ranní komentář k situaci na EUR/USD
   Šéf americké centrální banky (FED) Ben Bernanke zhodnotil v noci z pondělí na úterý úlohu tzv. periodického stres...
  • Ranní komentář: Lepší makro pomohlo dolaru, trh ale stále nepochybuje o červencovém snížení sazeb
   Závěr minulého týdne přinesl výsledky z amerického trhu práce, které příjemně překvapily a dokázaly pomoci americkému dolaru k růstu na většině hlavních měnových párů. Šance na dvojité snížení sazeb během letošního roku klesají, ale pravděpodobnost jejich snížení už na příštím zasedání koncem tohoto měsíce zůstává podle úrokových futures stále 100 %. Bude tak velmi zajímavé poslouchat v tomto týdnu projevy šéfa Fedu Powella a jeho názory na další vývoj úrokových sazeb, který může být v nadcházejících dnech klíčovým pro další vývoj na dolarových párech.
  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu, až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní Price Action VIP indikátor, doposud úspěšně používaný pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečný Price Action VIP indikátor, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:

  reklama