Sobota 05. prosinec 2020 09:10
reklama
Admiral dax new
reklama
RoboMarkets CopyFX
reklama
Bossa live mentoring

Ranní komentář k EUR/USD

15.03.2013 09:12  Autor: BOSSA  Sekce: Online FX zpravodajství  Tisk

Představitelé zemí Evropské unie pokračují na dvoudenním summitu v Bruselu. Předmětem diskusí zůstávají témata o úsporných programech, podpoře ekonomického růstu nebo rostoucí nezaměstnanosti. O slovo by se měl také přihlásit Kypr se žádostí o finanční pomoc za 17 miliard eur.

Francii a Itálii už se na summitu podařilo vyjednat výjimku z rozpočtových pravidel Evropské unie. Proti této žádosti vystoupilo odmítavě Německo, které podporuje škrty v rozpočtech. Nakonec však francouzský prezident Hollande dokázal přesvědčit své odpůrce. Francouzský státní rozpočet tak dosáhne deficitu 3,7 procenta, namísto předepsaných 3 procent. Šéf Evropské komise José Manuel Barroso včera řekl, že členské státy se musejí snažit snižovat své dluhy samy, nicméně Evropská unie je připravena na jakoukoliv podporu.

Američané včera dostali další dobrou zprávu z trhu práce. Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti klesl minulý týden o 10 000 na celkových 332 000. Trh práce tak pomalu nabírá na obrátkách, zvláště po NFP reportu z minulého pátku, který informoval o vytvoření 236 000 nových pracovních míst mimo zemědělský sektor. Míru nezaměstnanosti se tak v únoru podařilo srazit na 7,7 procenta.

Výrobní ceny vzrostly o 0,7 procenta v únoru. Posílily tak nejvíce za posledních 5 měsíců, díky zdražení cen benzinu. Tento report přinesl indikaci o mírném růstu inflace, což by mohlo Americkou centrální banku přimět k diskusi o utažení monetární politiky. Deficit běžného účtu v USA se ztenčil na 110,4 miliardy v posledním čtvrtletí 2012. Ekonomové předpovídali růst na 112,8 miliard.


Trhy mohou být v pátek volatilní, neboť vyprší čtvrtletní a měsíční futures a opce na akcie a někteří investoři proto budou vyvažovat svá portfolia.
 

EUR/USD včera změnilo náladu a vystoupilo z klesajícího trendového kanálu. Změně nálady, alespoň korekční odpovídá dlouhá býčí divergence na oscilátoru. Trh se pomalu blíží k rezistenci Fibonacciho hladiny 61,8, kde se nacházely předchozí vrcholy. Tam se očekává jasná zpráva od trhu, zda má vůli posílit ještě výš nebo medvědi znovu sednou do sedla.
 

  Sdílení článku: 
     

  Čtěte více

  • Ranní komentář: Jízda na horské dráze pokračuje, výnosy ale i po včerejšku zůstávají nízké
   Akciové trhy za sebou mají velmi úspěšnou seanci, které pomohly zprávy o tom, že USA pozdrží zavedení 10 % cel na část čínského importu až do poloviny letošního prosince. USA tak po nečekaném zavedení cel dělají malý krok zpátky, což v kombinaci s prohlášením čínských představitelů, kteří v září hodlají pokračovat v jednání, dodává obchodníkům znovu trochu důvěry, že se celý spor podaří v budoucnu uspokojivým způsobem vyřešit. Pozitivně na včerejší oznámení reagovaly hlavně akcie, zatímco pod silným tlakem byly drahé kovy a japonský jen. Za zmínku ale stojí také minimální reakce na výnosech, které si své velmi nízké úrovně i po včerejšku drží, což brzdí dolar ve výraznějším zpevňování.
  • Ranní komentář: Johnson má dohodu s EU, teď ji musí prosadit doma. Libra po včerejšku vyčkává
   Včerejší seance situaci na akciových trzích výrazněji nezměnila a indexy v Evropě i v USA si dál své vysoké ocenění bez větších problémů podržely. Obchodníci se i tentokrát soustředili hlavně na politická témata v čele s brexitem, když se podařilo najít dohodu mezi Británií a EU na odchodu z Evropské unie. Ta se však ani trochu nelíbí Severnímu Irsku, což je klíčový koaliční partner Borise Johnsona a tak zatím není vůbec jisté, že se dohodu podaří v sobotu protlačit britským parlamentem.
  • Ranní komentář: Johnson pohrozil předčasnými volbami, libra své pozice zatím drží
   Klíčovým tématem včerejší seance byl opět brexit. Přestože se britskému premiérovi podařilo prosadit návrh prováděcího zákona o brexitové dohodě, poslanci následně nepodpořili harmonogram schvalování, který vláda naplánovala, a to hlavně proto, že jim dával na celé schvalování příliš málo času. Brexit do konce října se tak pravděpodobně nestihne, na což již Jonson reagoval tím, že v případě, že EU vyhoví žádosti o prodloužení brexitu, vyvolá v zemi předčasné volby. Situace se tak znovu komplikuje, což ale libra nese poměrně dobře, jelikož šance na tvrdý brexit ani po včerejšku nijak výrazně nevzrostly a naděje na finální dohodu v nějaké formě stále žije.
  • Ranní komentář: Johnson získal většinu v parlamentu, Trump souhlasí s návrhem obchodní dohody s Čínou
   Britské parlamentní volby jsou za námi a Boris Johnson získal pohodlnou většinu v parlamentu. Schválení dohody o brexitu tak zdá se nic nebrání a Británie příští rok skutečně vystoupí z EU. Odchod však bude spořádaný a pravděpodobně bez větších následků pro ekonomiku Británie a eurozóny, na což dnes pozitivně reagují jak britská libra, tak evropská měna, které posilují na páru s dolarem.
  • Ranní komentář: JPY doplácí na obavy z recese, náladu na trzích dál určuje hlavně situace v Číně
   Akciové trhy za sebou mají klidnou seanci, během které dokázaly mírně navyšovat své dřívější zisky. Pozitivní zprávou je především klesající dynamika počtu nových nakažených v Číně, která je však i nadále podkopávaná změnami metodiky, které tentokrát přispěly k výraznému snížení nových případů v nejvíce zasažené provincii Hubei.
  • Ranní komentář: JPY i drahé kovy pod tlakem, akcie dál čekají na nové impulsy
   Ani včerejší seance na finanční trhy větší změny nepřinesla. Ztrácely hlavně JPY a drahé kovy, které doplácejí na pád rizikových přirážek a na svůj statut bezpečného přístavu. Většina aktiv tak zdá se nalezla svou rovnovážnou cenu a investoři proto vyčkávají na nové podněty, které by jejich ocenění dokázaly znovu výrazněji rozpohybovat. Ani dnešní seance takovéto podněty ale pravděpodobně nepřinese, když nabídne ze zajímavého makra jen americkou spotřebitelskou důvěru. Konsolidace v pásmu by proto mohla i dnes ve většině případů převládat.
  • Ranní komentář: JPY pod tlakem kvůli klesající averzi k riziku na trzích, dnes americká inflace
   Včerejší seance přinesla na finanční trhy další uklidnění, ke kterému pomohlo vyjádření italského ministra financí, který podle svých slov chce i nadále zůstat v eurozóně. To výrazně pomohlo hlavně Italským akciím a dluhopisům a zmírnilo napětí na evropských akciových trzích. Z makra jsme se pak dočkali jen slabších výsledků britské průmyslové produkce a z politických témat se vše točilo kolem dnešního summitu amerického a severokorejského prezidenta v Singapuru, který podle vyjádření amerického prezidenta probíhá zatím nad míru dobře. Právě Singapurský summit dnes bude jedním z klíčových témat hlavně pro akciové trhy. Na FX pak bude dominantním tématem zveřejnění americké inflace, které nás čeká v odpoledních hodinách.
  • Ranní komentář: JPY zatím hlavní obětí klesajících rizikových přirážek, dnes britské HDP a data z průmyslu
   Včerejší seance se na trzích opět nesla ve spíše optimistické atmosféře, která pomohla akciím v Evropě i v USA pokračovat v pozvolném růstu. Úroveň rizikových přirážek díky tomu dál výrazně klesá, na což na FX doplácí hlavně JPY, který oslaboval na všech hlavních měnových párech. Dnešek by mohl vypadat podobně, což signalizují už i futures na americké i evropské indexy. Ze zajímavých fundamentů jsme zvědavi hlavně na výsledky z Británie a na jejich dopad na libru, která po včerejší rezignaci dvou ministrů zůstává docela volatilní a zatím hledá svou ztracenou rovnováhu.
  • Ranní komentář k EUR/USD
   Evropa - Prezident Evropské centrální banky (ECB) Mario Draghi, včera během svého proslovu před Evropským parlame...
  • Ranní komentář k EUR/USD
   Eurodolar v pátek dosáhl svého 6měsíčního maxima a vytvořil nové high na ceně 1,3172. Dolar ztratil díky zprávám ...
  • Ranní komentář k EUR/USD a Kypru
   Kypr se v noci dokázal dohodnout s mezinárodními věřiteli a politikům se povedlo zachránit zemi před bankrotem. D...
  • Ranní komentář k EUR/USD a situaci na trzích
   Americká centrální banka (Fed) včera zveřejnila svoji Béžovou knihu, která informuje o stavu tamní ekonomiky. Ame...
  • Ranní komentář: Klidné trhy čekají na nový impuls
   Minulý týden na trhy velké změny nepřinesl, i když byl jeho konec poměrně volatilitní pro EURUSD a pro některé z dalších dolarových párů. Dolar se sice dostal pod prodejní tlak, svou vysokou cenu si ale na většině měnových párů drží, když mu pomáhá hlavně silný fundament a očekávání dalšího růstu úrokových sazeb, které by podle názoru trhu i Fedu samotného měly stoupnout letos hned třikrát. Nový týden by měl začít v klidném duchu. Ekonomický kalendář je na data velmi chudý, ale v dalších dnech by se obchodování mělo vrátit do starých kolejí, když nás čeká řada zajímavých fundamentů, jako minutes z prosincového zasedání Fedu, nebo výsledky z amerického trhu práce.
  • Ranní komentář k měnovému páru EUR/USD a ekonomickému dění v Evropě a USA
   Boj o americký rozpočet pokračuje Americký kongres není stále schopen se dohodnout na rozpočtovýc...
  • Ranní komentář: Kolaps cen ropy a další šíření koronaviru dostává akciové do panického režimu
   Finanční trhy jsou dnes ráno v plném panickém režimu. Cena ropy se propadla ráno o téměř 30 % poté, co Saudové zareagovali na neúspěšné jednání s Ruskem dramatickým snížením cen ropy pro své odběratele, kterým signalizují začátek stejné cenové války, jako byla ta, která v roce 2016 dostala cenu ropy pod hranici 30 USD za barel.
  • Ranní komentář: Kolaps na ropě WTI pokračuje, květnový kontrakt se dostal na 15 USD za barel
   Závěr minulého týdne na trzích proběhl v relativně optimistickém duchu a indexy tak pokračovaly v postupné likvidaci dřívějších vysokých ztrát. Sentimentu na trzích pomáhají jak zprávy týkající se zpomalování šíření koronaviru (hlavně v USA), tak informace o účinných látkách, které vyvíjejí jednotlivé farmaceutické společnosti.
  • Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v likvidaci dřívějších ztrát, dnes zasedá OPEC
   Včerejší seance přinesla zasedání Bank of Canada, která sice ponechala sazby beze změny, konečně ale po delší době začala signalizovat spokojenost s ekonomickou situací a tím, jak se ekonomika přizpůsobila nižším cenám ropy. CAD tak reagoval rychlým zpevněním a komoditní měny tomuto týdnu zatím na devizovém trhu i nadále dominují. Dnešek bude hlavně o ropě, protože nás čeká zasedání OPEC, který by velmi překvapil, kdyby si nakonec neodsouhlasil prodloužení dohody o snížení ropné produkce o dalších devět měsíců.
  • Ranní komentář: Komoditní měny pokračují v růstu, dnes zasedá Bank of Canada
   Obchodování na finančních trzích pokračovalo také včera v klidném duchu, když se dařilo především akciím a ostatním ri...
  • Ranní komentář: Komoditním měnám se navzdory nervózním trhům daří, dnes zasedá Bank of Canada
   Včerejší seance se nesla opět ve spíše v nervózním duchu, díky čemuž se znovu dostaly pod tlak hlavně akciové indexy, zatímco bezpečné přístavy jako japonský jen a drahé kovy dokázaly růst. Fundamentálně se situace ale téměř nezměnila, když bylo zveřejněno jen minimum nových fundamentů, takže růst averze k riziku pramenil do značné míry spíše z nižších objemů a latentní nervozity z dalšího vývoje situace okolo Severní Koreje, která je na trzích tématem již čtvrtým týdnem v řadě. Dnešek bude důležitý hlavně pro kanadský dolar, který čeká zasedání centrální banky a i když většina trhu počítá s ponecháním sazeb beze změny, díky velmi dobrým ekonomickým číslům, které Kanada poslední dobou přináší, existuje malá šance na jejich zvýšení.
  • Ranní komentář: Konsolidace na FX zatím pokračuje, dnes výsledky z výrobního sektoru a večerní Fed
   Včerejší seance přinesla několik zajímavých fundamentů v čele s evropskou inflací, kanadským HDP a americkými statistikami spotřebitelské důvěry a výrobní aktivity. Nově příchozí data potvrzují, že jsou na tom ekonomiky na obou stranách Atlantiku velmi dobře a podpírají celkově pozitivní sentiment na finančních trzích, který v poslední době kazí čas od času hlavně politická rizika. Na FX ale větší stopu nezanechaly a většina měn dál čeká na zajímavější impulz, který by dění na FX dokázal znovu rozpohybovat. Toho bychom se mohli dočkat už dnes, kdy nás společně s dalším makrem čeká také zasedání americké centrální banky.
  Forex - doporučené články:

  Co je FOREX?
  Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
  Forex pro začátečníky
  Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
  1. část - Co to vlastně forex je?
  FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
  VIP zóna - Forex Asistent
  Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
  Forex brokeři - jak správně vybrat
  V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
  Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
  Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
  Forex volatilita
  Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
  Forex zůstává největším trhem na světě
  V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

  Nejnovější články:


  Naposledy čtené:

  Forex brokeři
  iFOREX
  FX Global
  FX Open
  reklama
  Capital.com