Ticker Tape by TradingView
DE40: Obranný průmysl pod tlakem, trh čeká na FED
Evropská seance začíná s očekáváním výsledků mírových jednání a zveřejněním zápisu z jednání FED. Reakce trhu je mírná.
DE40: -0,17 %
FRA40: +0,36 %
UK100: -0,14 %
EU50: +0,13 %
Na evropském trhu nejsou k dispozici žádné významné výsledky společností ani makroekonomické údaje, takže investoři čekají na další impuls, především od FED. Ve středu budou zveřejněny takzvané zápisy z jednání FOMC, které budou obsahovat záznam diskusí z posledního zasedání. Zápisy mohou v větší míře než prohlášení odhalit, co si kromě Jerome Powella myslí ostatní členové o výhledu úrokových sazeb. Z pohledu Fedu bude samozřejmě důležitější páteční ekonomické sympozium v Jackson Hole, kde hlavním bodem programu budou projevy Powella a dalších členů Fedu.
Včera se sešli představitelé vybraných evropských zemí a NATO s Donaldem Trumpem, aby pokračovali v mírových jednáních. USA deklarují ochotu poskytnout po skončení války záruky, zatímco představitelé EU/NATO se zasazují o další sankce.
Ekonomika a trhy EU jsou v současné době pod tlakem amerických cel, konkurence Číny, hrozeb ze strany Ruska a vnitřních problémů, včetně nízkého růstu a zadlužení. Vzhledem k ocenění se v současné době zdá, že investoři věří, že evropské společenství většinu těchto problémů překoná, ale zůstává otázkou, zda se tyto naděje ukážou jako oprávněné.
DE40 (D1)
Německý index se momentálně nachází uprostřed konsolidačního kanálu a vykazuje vzestupný trend. Trh ubránil trendovou linii na průměru EMA100, která v případě poklesů slouží jako silná podpora. Další překážkou, kterou musí index překonat, je historické maximum z minulého měsíce na úrovni 24757.
Zprávy ze společností:
Naděje na konec války sráží akcie obranných společností - Možnost ukončení nepřátelských akcí a snížení poptávky po zbraních a munici má negativní dopad na akcie evropských gigantů z obranného průmyslu. Rheinmetall (RHM.DE) klesá o více než 3 %. Dassault (AM.FR) ztrácí přes 2 %. BAE (BA.UK) také klesá o více než 2 %.
Stratec (SBS.DE) – Společnost zabývající se lékařskou diagnostikou zveřejnila zprávu za první pololetí roku 2025, kterou trh přijal velmi pozitivně. Tržby rostou a marže zůstávají stabilní, což vedlo k gap-up otevření a v současné době je nárůst ceny přes 3 %.
Merck KGaA (MKR.DE) - Další investiční banka snížila rating akcií biotechnologické společnosti. Ocenění reaguje poklesem o přibližně 1 %.
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: USA | Akcie | Ekonomika | FOMC | Fed | Gap | Investování | MIFID | Marže | Rating | Riziko | Trend | Výkonnost | Doporučení | Obchodování | XTB | Investoři | EU | Výsledky | Investiční banka | Index | Investiční strategie | Podpora | Banka | Investiční | Investiční doporučení | Trh | Zprávy | Předpověď | Tržby | Komise | Jackson Hole | NATO | Podnikání | Ztráty | Jednání FOMC | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Použití finanční páky | Reakce trhu | Rozdílové smlouvy | Finanční situace | Investujte zodpovědně | MKR | Vysoké riziko | Průmysl | Impuls | Finanční ztráty | Prohlášení | Investujte | Biotechnologické společnosti | Poradenství | Komunikace | Trhy | Negativní dopad | Situace | Makroekonomické údaje | Války | Údaje | Zadlužení | Merck KGaA | Merck | CL | JDE | FRA40 | EU50 | Ocenění | Ceny | Společnost XTB | Nařízení | Dopad na akcie | Nárůst ceny | Riziko ztráty | Konkurence | Sympozium | Sympozium v Jackson Hole | Ekonomické sympozium | Společnosti | UK100 | Minulá výkonnost | Společnost | Výsledky společnosti | 3М | Sankce | BA.UK | Rheinmetall | RHM.DE | Rheinmetall (RHM.DE) | Vzestupný trend | Marketingová komunikace | Evropské společenství | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | Obranný průmysl | Snížení poptávky | Vice | Historické maximum | D1 | DE40 | Zprávy ze společností | 256/2004 | Reakce trhů | Odpovědnost | Skončení války | Směrnice | Investování je rizikové | RHM | BAE | Dassault | Německý index | Nařízení Evropského parlamentu |
Čtěte více
-
DE40: Evropští investoři se stávají opatrnými, klíčové výsledky odhalují rizika cel 📉
Evropské akcie v pátek mírně oslabují, protože se mezi investory zvyšuje opatrnost před posledním víkendem před uzavřením obchodních jednání mezi EU a USA. Index EU50 klesá o 0,2 %, přičemž německý DAX vede ztráty se poklesem o 0,6 %. Španělský IBEX 35 odepisuje 0,55 %, zatímco FTSE 100 i FTSE MIB oslabují o 0,3 %, respektive stagnují. Naproti tomu francouzský CAC 40 si připisuje mírný zisk 0,1 %, čímž se vymyká celkovému trendu. -
DE40: Finanční sektor vede široký pokles v Evropě (29. 8. 2025)
Evropské akcie oslabují kvůli slabým ekonomickým datům z Německa a výprodejům bank v Británii, které reagují na obnovené výzvy k zavedení mimořádné daně na britské banky. -
DE40: Francie táhne trh dolů 📉
Evropský trh zahájil dnešní seanci nervózně, v reakci na zprávu o další rezignaci francouzského premiéra. Pokračující politická nestabilita v Paříži se stupňuje, což vedlo k okamžitým korekcím v kotacích, zhoršení sentimentu a nárůstu averze k riziku v mnoha segmentech Evropy. Kontrakty na FRA40 dnes ztrácejí více než 1,4 %. SPA35 a NED25 reagují lépe, rostou o více než 0,2 % i přes přetrvávající nestabilitu. Ostatní evropské indexy se drží kolem úrovní otevření. -
📈 DE40: Historické maximum nad 20 000 bodů
Futures na německý DAX (DE40) pokračují v rychlém růstu, který trvá nepřetržitě již pět obchodních seancí. Průlom historických maxim spolu s velmi dobrou náladou na trzích v USA, kde tamní indexy také překonávají historická maxima, posiluje důvěru investorů v to, že závěr roku 2024 by na akciových trzích mohl být optimistický. K pozitivní náladě přispěla také makroekonomická data z Číny, kde služby i průmysl překonaly očekávání. -
DE40 – Hrozba cel doléhá na evropský sentiment, automobilky pod tlakem (14.07.2025)
Evropské akciové trhy dnes prohlubují ztráty v reakci na jednostranné oznámení Donalda Trumpa o zavedení 30% cel na veškeré evropské zboží, která vstoupí v platnost 1. srpna. Většina hlavních indexů se obchoduje v červených číslech, přičemž německý DAX (-0,85 %) vede propad kvůli vysoké expozici německého průmyslu vůči americkým clům. Francouzský CAC40 (-0,4 %), italský FTSE MIB (-0,05 %), švýcarský SMI (-0,2 %) a španělský IBEX 35 (-0,25 %) rovněž oslabují. Naopak britský FTSE 100 (+0,4 %) a polský WIG20 (+0,2 %) vykazují mírné zisky. -
⏬DE40 klesá o 1,5 % navzdory lepším údajům
Evropské indexy zažívají pokles po zveřejnění neuspokojivých zisků evropských společností, včetně Volkswagenu. Evropské akciové trhy, zejména Euro Stoxx 50 a německý DAX, se uprostřed týdne potýkají s významnými výzvami. Situaci zhoršují potíže velkých evropských firem, jako je Volkswagen, který se potýká s klesajícími zisky a potenciálním zavíráním továren. -
🚨📉 DE40 klesá o 3 %
Index DE40 aktuálně ztrácí přibližně 3 % a testuje klíčovou podporu růstového trendu vyznačenou 200denním exponenciálním klouzavým průměrem, který zastavil poklesy v listopadu 2025. Hlavním katalyzátorem je prudký růst evropských cen plynu TTF, které překročily 50 EUR za MWh a od začátku týdne vzrostly o více než 60 %. Důvodem je pozastavení dodávek LNG z Kataru po incidentech v Hormuzském průlivu. Nízké zásoby plynu v Evropě kolem 30 % a zastavené LNG tankery posilují obavy z růstu energetických nákladů, což dopadá především na ekonomiky závislé na dovozu. Trh se obává, že prudký nárůst cen energií v Evropě povede k výraznému růstu spotřebitelských cen, zvýší celkovou inflaci a nakonec donutí ECB obnovit cyklus zvyšování úrokových sazeb. Sázkové platformy, jako například Polymarket, dnes zaznamenaly zvýšený zájem o kontrakty spekulující na růst sazeb. Nástroje založené na swapech a výnosech evropských dluhopisů však nadále naznačují, že je nepravděpodobné, že by ECB do konce roku zvýšila úrokové sazby o 25 bazických bodů. -
DE40: Korekce zisků ve stínu pozitivních dat
Projev Jeroma Powella v Jackson Hole v pátek vyvolal euforii na indexech. V pondělním ránu však evropské indexy začínají korekcí těchto zisků. DE40 klesá při otevření o 0,36 %, EU50 oslabuje o 0,45 %. -
DE40: Mnoho informací, málo pohybu
Evropská seance probíhá v klidné náladě s převahou mírného optimismu. Většina indexů se drží poblíž otevíracích úrovní, ale s mírným růstem. Lídrem růstu je FTSE1000, jehož kontrakty rostou o více než 1,4 % na vlně nových očekávání ohledně vývoje úrokových sazeb. Kontrakty ITA40 a NED25 posilují o 0,4 %.DAX zůstává kolem otevírací ceny.Poklesy lze pozorovat u francouzských a švýcarských indexů, jsou však omezeny na 0,3 %. -
DE40: Německý automobilový průmysl v centru pozornosti 📉
Pondělní seance na evropských akciových trzích přináší poklesy většiny akciových indexů. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,35 %. Britský FTSE 100 ztrácí 0,51 %. Francouzský CAC40 přitom ztrácí 1,48 %. Pozornost investorů se dnes obrací ke korporátním zprávám, zejména v souvislosti se snižováním prognóz zisků velkých evropských automobilek. Navíc i přes euforii v Číně se poklesům nebrání módní firmy. -
💡DE40 omezuje povolební zisky
Nedělní volby do Spolkového sněmu přinesly jasný výsledek: novým německým kancléřem se stane Friedrich Merz a samotné volby vyhrála takzvaná Unie. Pro trhy je to výsledek v souladu s očekáváním, takže krátkodobě je reakce trhů spíše tlumená. V dlouhodobém horizontu však volby mohou nabýt na významu z hlediska situace německého byznysu a Evropy jako celku. -
DE40: Opatrný optimismus ve stínu ECB
Otevírání akciových trhů v západní Evropě dnes probíhá v atmosféře zvýšené opatrnosti. Indexy jako UK100 a FRA40 dnes vykazují mírné růsty, zatímco německý DE40 zůstává téměř beze změny. Takto zdrženlivá reakce investorů naznačuje soustředění trhu na nadcházející rozhodnutí a makroekonomická data. -
DE40: Optimismus se vrací na evropské trhy po rozhodnutí FEDu
Včerejší rozhodnutí FEDu přineslo do dnešního obchodování v Evropě optimismus. Hlavní indexy, včetně DAX a Euro Stoxx 50, rostou o něco více než 1 %. Trh nahoru táhnou technologické a oděvní společnosti, které těží ze zlepšených predikcí, solidních výsledků z předchozích dnů a očekávání zlepšeného spotřebitelského sentimentu díky nižším úrokovým sazbám v USA. Kontrakty DE40, FRA40 a AUT20 rostou o více než 1 %. -
DE40: Oslabující sentiment, obranný sektor tlačí indexy dolů
Evropské indexy pokračují v poklesech z posledních dní. Hodnoty indexů jsou pod tlakem evropského obranného sektoru a amerického technologického sektoru, který od začátku týdne prochází výraznou korekcí. -
DE40: Pátá ztrátová seance v řadě; energetické akcie odolávají výprodeji kvůli obavám o dodávky
Evropské trhy se připojují ke globálním výprodejům, které spustila náhlá eskalace konfliktu na Blízkém východě. Obnovená averze k riziku sráží většinu akcií, zatímco kapitál proudí do bezpečných aktiv, jako jsou dluhopisy a zlato. Výjimku tvoří evropský energetický sektor, který si připsal zisk 2,25 % v reakci na očekávaný růst cen energií, neboť konflikt tlačí vzhůru ceny klíčových komodit. -
DE40: Pokles sentimentu v Evropě
Evropská obchodní seance začíná výrazně negativním sentimentem. Hlavní indexy zažívají plošné výprodeje kvůli obavám investorů ohledně tempa růstu a obchodních napětí. Mezi futures kontrakty vedou poklesy W20 a NED25, které oslabují o více než 0,6 %. FRA40, DE40 a UK100 ztrácejí o něco méně, přibližně 0,4 %. Jediným rostoucím indexem kolem poledne je ITA40. -
DE40: Pokles se vrací do Evropy 💡
Evropské akciové indexy v pátek klesají. Stoxx 600 ztrácí zhruba 0,65 %, DAX klesá o 0,89 % a CAC 40 odepisuje 0,88 %. Hlavním faktorem, který tlačí na trhy, je eskalace obchodní rétoriky prezidenta Donalda Trumpa. Ten ve čtvrtečním příspěvku na Truth Social pohrozil „výrazně vyššími“ cly na zboží z EU, pokud EU nesplní podmínky loňské obchodní dohody. Konkrétně jde o snížení vlastních cel na americké zboží na nulu. -
DE40: Politické nepokoje ve Francii zatěžují evropské indexy
Na evropských finančních trzích panuje v úterý jasný pesimismus, protože investoři pozorně sledují francouzské akcie, které mohou čelit další seanci vysoké volatility. Futures na francouzský index CAC 40 klesly o 1,9 %, což z něj činí nejhůře performující hlavní index v Evropě. Nejvýraznější poklesy zaznamenávají společnosti silně svázané s francouzskou ekonomikou, jako jsou maloobchodníci. Francouzské akcie zůstávají pod tlakem kvůli politické nejistotě. Premiér François Bayrou oznámil překvapivé hlasování o důvěře, které se bude konat příští měsíc, což zesílilo výprodej na trhu. Politické napětí a obavy o stabilitu státního rozpočtu zvyšují obavy investorů, zejména proto, že blue chips indexu CAC 40 jsou pod rostoucím tlakem a očekává se, že budou mít větší váhu v indexu. -
DE40: Porsche se loučí s DAXem, německý průmysl oslabuje
Dnešní seance na německém akciovém trhu byla ve znamení výrazných změn ve složení indexu DAX. Největší událostí bylo oznámení, že společnost Porsche AG opustí benchmark po pouhých třech letech od vstupu na burzu. Společnost se potýkala s kombinací amerických cel, slábnoucí poptávky po elektromobilech a klesajícími prodeji v Číně. v současné době většina evropských indexů zaznamenává minimální zisky. Lídry růstu jsou aktuálně NED25 a AUT20 s přírůstky kolem 0,2 %. Indexy ITA40 a SPA35 ztrácejí přibližně 0,1 %. DE40 zůstává poblíž otevírací úrovně. -
DE40 posiluje o 1,6 % po odložení cel 🚨
Německý index DAX v pondělí zaznamenal silný odraz vzhůru, když vzrostl přibližně o 1,6 % a prolomil hranici 24 000 bodů, a to jak na hotovostním indexu, tak na kontraktu DE40. K růstu došlo poté, co americký prezident Donald Trump oznámil, že odloží zavedení 50% cel na zboží z Evropské unie do 9. července. Rozhodnutí padlo po rozhovoru s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen, která zdůraznila, že EU potřebuje více času k dosažení obchodní dohody s USA.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
Japonský akciový trh: Ze ztracené dekády lídrem AI éry (18. díl)
Proč vzniká stále více crypto prop firem?
Nejúspěšnější obchody traderů Fintokei: Když můžeš obchodovat zprávy bez omezení
🚀 FXstreet.cz a eToro spouštějí prémiovou akci: Získejte 6 měsíců ve VIP zóně ZDARMA a posuňte své obchodování na vyšší úroveň
Někteří lidi nevěří, že na Jamajce platí svým dolarem. Libra už je tady pasé
České akciové indexy: Malý, koncentrovaný, ale vysoce výkonný trh (17. díl)
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2026)
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Japonský akciový trh: Ze ztracené dekády lídrem AI éry (18. díl)
Proč vzniká stále více crypto prop firem?
Nejúspěšnější obchody traderů Fintokei: Když můžeš obchodovat zprávy bez omezení
🚀 FXstreet.cz a eToro spouštějí prémiovou akci: Získejte 6 měsíců ve VIP zóně ZDARMA a posuňte své obchodování na vyšší úroveň
Někteří lidi nevěří, že na Jamajce platí svým dolarem. Libra už je tady pasé
České akciové indexy: Malý, koncentrovaný, ale vysoce výkonný trh (17. díl)
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (duben 2026)
RebelsFunding slaví 3 roky: Spouští 33% slevu na všechny prop trading výzvy
VIDEO: Toto jsou kandidáti na cenový růst 🚀
Denní kalendář událostí
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě maloobchodní tržby
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V Británii maloobchodní tržby
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
V USA dlouhodobé nákupy cenných papírů
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V Kanadě maloobchodní tržby
Setkání ministrů financí eurozóny – Euroskupina
Setkání ministrů financí EU - ECOFIN
V Británii maloobchodní tržby
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V USA výrobní index z oblasti Filadelfie
V USA výrobní index PMI a PMI za služby
Tradingové analýzy a zprávy
Komodity: Ropa dál zdražuje kvůli pokračujícím obavám z narušení dodávek kvůli válce
Forex: Dolar mírně oslabuje, v centru pozornosti zůstává konflikt na Blízkém východě
Pražská burza opět posílila, nahoru ji táhly hlavně akcie ČEZ
Forex: Koruna v úvodu týdne nepatrně posílila k oběma hlavním světovým měnám
MMF zlepšil odhad letošního růstu britské ekonomiky
Swingové obchodování Nasdaqu 18.5.2026
Forex sentiment 18.5.2026
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 18.5.2026
Swingové obchodování bitcoinu 18.5.2026
Swingové obchodování zlata 18.5.2026
Komodity: Ropa dál zdražuje kvůli pokračujícím obavám z narušení dodávek kvůli válce
Forex: Dolar mírně oslabuje, v centru pozornosti zůstává konflikt na Blízkém východě
Pražská burza opět posílila, nahoru ji táhly hlavně akcie ČEZ
Forex: Koruna v úvodu týdne nepatrně posílila k oběma hlavním světovým měnám
MMF zlepšil odhad letošního růstu britské ekonomiky
Swingové obchodování Nasdaqu 18.5.2026
Forex sentiment 18.5.2026
Intradenní Price Action patterny na EUR/USD 18.5.2026
Swingové obchodování bitcoinu 18.5.2026
Swingové obchodování zlata 18.5.2026
Blogy uživatelů
Trh opäť rieši infláciu, dolár aj geopolitiku
INVESTIČNÍ GLOSA: Rošáda v čele Fedu je plná zvratů. Powell odchází jen napůl
Proč přísné evaluační programy prop firem vedou k dlouhodobému úspěchu traderů
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Index S&P 500 znovu několikrát posunul historické maximum. Kdy se ta raketa zastaví?
EUR/USD NA SUPPORTE
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (16. 5. 2026)
Nejžhavější akciový trh dneška živený AI
Prečo má RebelsFunding najlepšie pravidlá?
Euro Stoxx 50 pod tlakem: Geopolitika vítězí nad optimismem
Trh opäť rieši infláciu, dolár aj geopolitiku
INVESTIČNÍ GLOSA: Rošáda v čele Fedu je plná zvratů. Powell odchází jen napůl
Proč přísné evaluační programy prop firem vedou k dlouhodobému úspěchu traderů
Nedělní příprava: Fundament + vybrané měnové páry
Index S&P 500 znovu několikrát posunul historické maximum. Kdy se ta raketa zastaví?
EUR/USD NA SUPPORTE
Krypto šeptanda: Co přinesl poslední týden v kryptosvětě (16. 5. 2026)
Nejžhavější akciový trh dneška živený AI
Prečo má RebelsFunding najlepšie pravidlá?
Euro Stoxx 50 pod tlakem: Geopolitika vítězí nad optimismem
Forexové online zpravodajství
Nervózní sentiment kolem Seagate a sektoru storage
Frankfurtská burza otevřela týden růstem
Primoco UAV posiluje management o dvě nové ředitelky
Skupina CSG vydala reakci na další článek od Hunterbrook Media
Bitcoin klesá k 76 000 USD, protože na kryptoměny tlačí napětí na Blízkém východě a odlivy z ETF
Arm Holdings pod regulačním tlakem!
NATGAS roste kvůli teplejšímu výhledu počasí a napjatější tržní bilanci
Berkshire mění portfolio pod vedením Grega Abela, kupuje Deltu a odchází z Amazonu, UnitedHealth, Visa a Mastercard
🎥 Podaří se ServiceNow odolat konkurenci a umělé inteligenci?
Proč zlato zůstává klíčovým signálem během nejistých obchodních týdnů
Nervózní sentiment kolem Seagate a sektoru storage
Frankfurtská burza otevřela týden růstem
Primoco UAV posiluje management o dvě nové ředitelky
Skupina CSG vydala reakci na další článek od Hunterbrook Media
Bitcoin klesá k 76 000 USD, protože na kryptoměny tlačí napětí na Blízkém východě a odlivy z ETF
Arm Holdings pod regulačním tlakem!
NATGAS roste kvůli teplejšímu výhledu počasí a napjatější tržní bilanci
Berkshire mění portfolio pod vedením Grega Abela, kupuje Deltu a odchází z Amazonu, UnitedHealth, Visa a Mastercard
🎥 Podaří se ServiceNow odolat konkurenci a umělé inteligenci?
Proč zlato zůstává klíčovým signálem během nejistých obchodních týdnů
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Večerné zhrnutie
FX sumarizácia Európy
DXY – 18. 2. 2019
FX Sumarizácia Európa (dopoludnie)
Euro po Indexu Fedu New Yorku nachází podporu
Čína ještě pevněji zatíná své svaly – do Tchaj-wanu se nám nepleťte, vzkazuje Americe. Trumpovi, aby jej nenechala ztratit tvář, předhodila „drobné“ – boeingy, bifteky a boby
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 23. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
GBP/USD. 11. června. Nezaměstnanost ve Spojeném království a inflace v USA
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, říjen 2023
IPO Uber – Jedno z největších IPO v historii vstoupilo na burzu
Večerné zhrnutie
FX sumarizácia Európy
DXY – 18. 2. 2019
FX Sumarizácia Európa (dopoludnie)
Euro po Indexu Fedu New Yorku nachází podporu
Čína ještě pevněji zatíná své svaly – do Tchaj-wanu se nám nepleťte, vzkazuje Americe. Trumpovi, aby jej nenechala ztratit tvář, předhodila „drobné“ – boeingy, bifteky a boby
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 23. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
GBP/USD. 11. června. Nezaměstnanost ve Spojeném království a inflace v USA
Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR, říjen 2023
IPO Uber – Jedno z největších IPO v historii vstoupilo na burzu
Blogy uživatelů
Kolik peněz si vyděláte jako trader?
8 tipů, jak získat prop trading účet
Prop Trading: Jak zvládnout drawdown v rámci výzvy
Jak obchodovat formace Hanging Man a Inverted Hammer
Jak uspět v obchodování - praktické rady a tipy pro tradery
Nejčastější chyby traderů, kterým je třeba se vyhnout, abyste dosáhli ziskových výsledků
Co je Fair Value Gap (FVG) na forexu a jak jej využít
Jaký je potenciál platiny?
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Jeho roboti vydělávají, zatímco on řídí firmu. Příběh úspěšného Fintokei algo tradera Vaška H.
Kolik peněz si vyděláte jako trader?
8 tipů, jak získat prop trading účet
Prop Trading: Jak zvládnout drawdown v rámci výzvy
Jak obchodovat formace Hanging Man a Inverted Hammer
Jak uspět v obchodování - praktické rady a tipy pro tradery
Nejčastější chyby traderů, kterým je třeba se vyhnout, abyste dosáhli ziskových výsledků
Co je Fair Value Gap (FVG) na forexu a jak jej využít
Jaký je potenciál platiny?
Martinova tradingová cesta - jak vypadá nové, lepší Fintokei v praxi?
Jeho roboti vydělávají, zatímco on řídí firmu. Příběh úspěšného Fintokei algo tradera Vaška H.
Vzdělávací články
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
VIDEO: Osobní zkušenosti s prop trading firmou RebelsFunding - hodnocení a recenze
Měsíční report finančních trhů (únor 2023)
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
FTMO vs. RebelsFunding: Která prop trading firma je lepší?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
News trading u prop firem
Co prop tradeři nejčastěji vyhledávají u prop firem?
Členové VIP zóny FXstreet.cz v dubnu 2026 sklízeli stabilní zisky
David Varga z Fintokei: Spojení brokera a prop firmy je budoucnost tradingu
VIDEO: Osobní zkušenosti s prop trading firmou RebelsFunding - hodnocení a recenze
Měsíční report finančních trhů (únor 2023)
Prop Trading: Co byste měli umět, než se pustíte do obchodní výzvy?
Německé akciové indexy DAX: Proč silná ekonomika neznamená silný akciový trh (12. díl)
FTMO vs. RebelsFunding: Která prop trading firma je lepší?
Funguje strategie straddle u prop trading firem?
News trading u prop firem
Co prop tradeři nejčastěji vyhledávají u prop firem?
Tradingové analýzy a zprávy
Berkshire Hathaway prodala akcie Chevronu za miliardy
S&P 500 - Intradenní výhled 5.7.2023
Swingové obchodování bitcoinu 2.4.2026
Forex: Udrží se EUR/USD nad hladinou 1,3000?
Forex: Vítězové a poražení 9.10.2018
Aktuálně otevřené FOREX pozice 22.8.2012
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.5.2026)
ČNB očekává ve zbytku roku inflaci 2-3 procenta
Ropa WTI - Intradenní výhled 18.5.2026
Trumpova reforma daní prý bude obrovská
Berkshire Hathaway prodala akcie Chevronu za miliardy
S&P 500 - Intradenní výhled 5.7.2023
Swingové obchodování bitcoinu 2.4.2026
Forex: Udrží se EUR/USD nad hladinou 1,3000?
Forex: Vítězové a poražení 9.10.2018
Aktuálně otevřené FOREX pozice 22.8.2012
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (18.5.2026)
ČNB očekává ve zbytku roku inflaci 2-3 procenta
Ropa WTI - Intradenní výhled 18.5.2026
Trumpova reforma daní prý bude obrovská
Témata v diskusním fóru
EUR/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
Neúspěch na forexu a jak ho zvládnout
Indikátor Price Action
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023
Je toto ta nejhorší investice všech dob? | Investiční Memento #33
Před vstupem do obchodu analyzujte více časových rámců, jestli chcete obchodovat jako profík
EURUSD NA SUPPORTE
Moje cesta prop tradingem: I tímto způsobem lze obchod ukončit
Eurodolar - Chat
EUR/USD
Price Action Trading Jakuba Hodana
Neúspěch na forexu a jak ho zvládnout
Indikátor Price Action
Nejdůležitější události ve světové ekonomice v roce 2023
Je toto ta nejhorší investice všech dob? | Investiční Memento #33
Před vstupem do obchodu analyzujte více časových rámců, jestli chcete obchodovat jako profík
EURUSD NA SUPPORTE
Moje cesta prop tradingem: I tímto způsobem lze obchod ukončit
Eurodolar - Chat




