Ticker Tape by TradingView
DE40: Francie táhne trh dolů 📉
Evropský trh zahájil dnešní seanci nervózně, v reakci na zprávu o další rezignaci francouzského premiéra. Pokračující politická nestabilita v Paříži se stupňuje, což vedlo k okamžitým korekcím v kotacích, zhoršení sentimentu a nárůstu averze k riziku v mnoha segmentech Evropy. Kontrakty na FRA40 dnes ztrácejí více než 1,4 %. SPA35 a NED25 reagují lépe, rostou o více než 0,2 % i přes přetrvávající nestabilitu. Ostatní evropské indexy se drží kolem úrovní otevření.
Index CAC40 ztrácí napříč celým trhem, přičemž francouzské finanční instituce jsou pod největším tlakem.
Makroekonomická data:
Údaje o maloobchodních tržbách v celé Evropské unii odpovídaly očekáváním ekonomů, ale stále ukazují na slabší spotřebu než před rokem. V srpnu tržby symbolicky vzrostly meziměsíčně, což potvrzuje stabilizaci po předchozích poklesech, avšak zůstávají meziročně nižší ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.
- Maloobchodní tržby za srpen (m/m): 0,1 % (odhad: 0,1 %; předchozí: -0,4 %)
- Maloobchodní tržby za srpen (y/y): 1 % (předchozí: 2,1 %)
DE40 (D1)

Zdroj: Xstation5
Cena na grafu zůstala pod rezistentní úrovní 24 600 až 24 500, což je známka slabosti kupců. S ohledem na vysoký indikátor RSI může být základním scénářem korekce směrem dolů k podpoře na úrovni FIBO 23. Pokud se však kupcům podaří překonat nejbližší rezistenci a udržet růstovou dynamiku, dalším cílem by bylo nové historické maximum (ATH).
Firemní zprávy:
Hensoldt (HAG.DE) – Akcie zbrojních firem pokračují v růstu. Výrobce vojenské optiky a elektroniky roste o více než 1 %. Důvodem není jen rostoucí geopolitické napětí, ale také komentáře německé vlády o možném nákupu podílů ve zbrojním sektoru.
Aston Martin (AML.UK) – Výrobce luxusních automobilů oznámil vyšší ztrátu, a to kvůli tlaku na trzích v Americe a Asii. Akcie společnosti klesají o 7 %.
SEB (SK.FR) – Francouzský výrobce kuchyňských spotřebičů zveřejnil čtvrtletní výsledky tržeb, které zaostaly za očekáváním. Akcie ztrácejí 20 %.
Redcare Pharmacy (RDC.DE) – Německý lékárenský řetězec zveřejnil vynikající prodejní výsledky a ujistil o dalším růstu. Akcie rostou o více než 9 %.
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 2000 CFD na akcie!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Minimální velikost transakce již od 0 EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Kurz tradingu vs. investování
- Investování do akcií – Co je to obchodování s akciemi?
- Testovací účet u XTB? Procvičte si obchodování zdarma!
Zaujalo Vás toto téma? U XTB můžete obchodovat více než 25 CFD na indexy z různých krajin!
- Konkurenční spready
- Nízké swapové body, díky kterým můžete držet pozice déle
- Možnost obchodovat už od 0,01 lotu a pár desítek EUR
Kromě široké nabídky instrumentů od nás získáte také vzdělávací materiály – články, e-booky a kurzy zdarma:
- Trading pro začátečníky
- TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana
- Co je to obchodování CFD?
- Obchodování indexů – Co je to akciový index?
- Obchodování S&P 500
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 71 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.
Klíčová slova: Akciový index | Francie | Maloobchodní tržby | Spready | Akcie | Transakce | CFD | Indikátor | Investování | Korekce | Kurz | MIFID | Finanční instituce | Pozice | RSI | Riziko | S&P 500 | Trading | Výkonnost | Doporučení | EUR | Obchodování | XTB | Indexy | EU | Makroekonomická data | Výsledky | Obchodovat | Obchodování s akciemi | Index | Investiční strategie | CAC40 | Cena | Investiční | Investiční doporučení | Investování do akcií | Kurzy | Trh | Zprávy | Předpověď | Tržby | Komise | Podnikání | Averze k riziku | SEB | Obchodování CFD | Fibo | S&P | Ztráty | Evropský trh | Obchodování indexů | MiFID II | Podnikání na kapitálovém trhu | Akcie společnosti | Geopolitické napětí | Použití finanční páky | Rozdílové smlouvy | CFD na indexy | Aston Martin | CFD na akcie | Finanční situace | Investujte zodpovědně | Vysoké riziko | Finanční ztráty | Kontrakty | Investujte | xStation5 | Poradenství | Komunikace | Situace | SPA35 | AML | Indikátor RSI | Vzdělávací materiály | Swapové body | Údaje | Evropské indexy | Firemní zprávy | Čtvrtletní výsledky | ATH | Politická nestabilita | CL | JDE | FRA40 | Společnost XTB | NED25 | Nařízení | Riziko ztráty | Společnosti | Kurz tradingu | Minulá výkonnost | Společnost | 3М | Instituce | Výrobce luxusních automobilů | Řetězec | Marketingová komunikace | Komise v přenesené pravomoci | Komise v přenesené pravomoci (EU) | AML.UK | Aston Martin (AML.UK) | Trading pro začátečníky | Vice | Údaje o maloobchodních tržbách | Testovací účet | Historické maximum | Možnost obchodovat | D1 | DE40 | Vlády | 256/2004 | Materiály | Odpovědnost | Směrnice | Body | Investování je rizikové | Hensoldt | Německé vlády | Index CAC40 | Účet u XTB | TOP 5 Trading nástrojů Ondřeje Hartmana | Obchodování S&P 500 | Co je to obchodování CFD? | Co je to akciový index? | Nařízení Evropského parlamentu | Testovací účet u XTB | Pharmacy | Trading PRO |
Čtěte více
-
DE40: Evropské indexy ve stínu averze k riziku
Evropské indexy zahajují s výraznými poklesy a negativním sentimentem v důsledku odklonu od rizikových aktiv. Možným spouštěčem dočasného vybírání zisků a korekce mohly být negativně přijaté výsledky společnosti Palantir. V Evropě dnes chybí výsledkové zprávy či makrodata, která by ospravedlnila tak hlubokou a plošnou korekci. -
DE40: Evropské trhy oslabují kvůli obavám o americký bankovní sektor
V pátek evropské akciové indexy prudce klesly, a to až o 1–2 %. Tyto poklesy však nebyly vyvolány místními makroekonomickými daty, ale rostoucími obavami ohledně situace v americkém bankovním sektoru. Negativní signály týkající se kvality úvěrových portfolií některých amerických regionálních bank (včetně Zions, Jefferies, Western Alliance) vedly k nárůstu globální averze k riziku a přesunu investorů k bezpečným aktivům. -
DE40: Evropské trhy rozšiřují pokles
Poslední seance týdne přináší prohloubení poklesů na evropském trhu. Nedávné komentáře FOMC v USA zmařily naděje trhu na prosincové snížení sazeb, což se odráží na globálních trzích. Lídry poklesů v Evropě jsou Polsko a Německo. Kontrakty DAX40 ztrácejí více než 1 %. O něco méně, ale také zhruba o 0,7 %, klesají ceny kontraktů SPA35, ITA40 a UK100. Francouzský akciový trh si vede lépe, CAC40 klesl přibližně o 0,4 %. Švýcarsko je v polovině seance mírně v plusu. -
DE40: Evropské trhy se zotavují z korekce
Týden na evropských akciových trzích začíná jednoznačně růstem. Většina hlavních indexů v západní Evropě zaznamenává solidní odraz, který lze interpretovat jako korekční růst po minulém týdnu plném poklesů. Německý DAX spolu s francouzským CAC40 a italským FTSE MIB přidávají po otevření v průměru přes 1 %. -
DE40: Evropské trhy vyčkávají na rozhodnutí Federálního rezervního systému (Fed).
Evropské finanční trhy dnes zažívají vlnu pesimismu. Futures na index DE40 klesají o více než 0,4 %, zatímco EU50 oslabuje o více než 0,8 %. Také futures na FRA40 a ITA40 se vyvíjejí podprůměrně, se ztrátami okolo 0,9 % a 0,8 %. Trh reaguje na dnešní inflační data z Německa a na očekávání před rozhodnutím Federálního rezervního systému USA (Fed) o úrokových sazbách. -
DE40: Evropský trh hledá směr
Západoevropské akciové burzy zahájily dnešní seanci růstem, následovaly pozitivní sentiment z Wall Street. Investoři reagovali na slabší data z amerického trhu práce, která zvýšila očekávání brzkého snížení úrokových sazeb ze strany Fedu. V průběhu dne se však nálada změnila — indexy přešly do červených čísel. Nejvíce je to patrné v Německu, kde se po počátečním odrazu index DE40 obrátil směrem dolů, což signalizuje zvýšenou opatrnost investorů. Aktuálně se pohybuje kolem úrovně otevření. -
DE40: Evropský trh mírně roste, čeká se na PCE
Dnešní seance na evropských akciových burzách začala pozitivně. Futures kontrakty na většinu hlavních indexů byly v zelených číslech, což naznačuje mírný optimismus mezi investory. Také německý DAX otevřel v kladném teritoriu, což naznačuje, že se trh snaží udržet pozitivní momentum navzdory nedávným geopolitickým otřesům a korekci v USA. Hodnoty kontraktů rostou přibližně o 0,1–0,2 %. -
DE40: Evropský trh stále pod tlakem slabého průmyslu a politických nepokojů
Evropská seance nezačíná příliš optimisticky. Hlavní indexy starého kontinentu otevírají v záporných číslech a nálada investorů zůstává jasně opatrná. Stále je zatěžuje politická nejistota ve Francii, kde prodloužené napětí kolem vládní situace a fiskálních reforem oslabuje chuť riskovat. Navíc nové makroekonomické údaje z Německa nevyvolávají optimismus. Kontrakty DE40 a FRA40 klesly o 0,4 %. -
DE40: Evropští investoři se stávají opatrnými, klíčové výsledky odhalují rizika cel 📉
Evropské akcie v pátek mírně oslabují, protože se mezi investory zvyšuje opatrnost před posledním víkendem před uzavřením obchodních jednání mezi EU a USA. Index EU50 klesá o 0,2 %, přičemž německý DAX vede ztráty se poklesem o 0,6 %. Španělský IBEX 35 odepisuje 0,55 %, zatímco FTSE 100 i FTSE MIB oslabují o 0,3 %, respektive stagnují. Naproti tomu francouzský CAC 40 si připisuje mírný zisk 0,1 %, čímž se vymyká celkovému trendu. -
DE40: Finanční sektor vede široký pokles v Evropě (29. 8. 2025)
Evropské akcie oslabují kvůli slabým ekonomickým datům z Německa a výprodejům bank v Británii, které reagují na obnovené výzvy k zavedení mimořádné daně na britské banky. -
📈 DE40: Historické maximum nad 20 000 bodů
Futures na německý DAX (DE40) pokračují v rychlém růstu, který trvá nepřetržitě již pět obchodních seancí. Průlom historických maxim spolu s velmi dobrou náladou na trzích v USA, kde tamní indexy také překonávají historická maxima, posiluje důvěru investorů v to, že závěr roku 2024 by na akciových trzích mohl být optimistický. K pozitivní náladě přispěla také makroekonomická data z Číny, kde služby i průmysl překonaly očekávání. -
DE40 – Hrozba cel doléhá na evropský sentiment, automobilky pod tlakem (14.07.2025)
Evropské akciové trhy dnes prohlubují ztráty v reakci na jednostranné oznámení Donalda Trumpa o zavedení 30% cel na veškeré evropské zboží, která vstoupí v platnost 1. srpna. Většina hlavních indexů se obchoduje v červených číslech, přičemž německý DAX (-0,85 %) vede propad kvůli vysoké expozici německého průmyslu vůči americkým clům. Francouzský CAC40 (-0,4 %), italský FTSE MIB (-0,05 %), švýcarský SMI (-0,2 %) a španělský IBEX 35 (-0,25 %) rovněž oslabují. Naopak britský FTSE 100 (+0,4 %) a polský WIG20 (+0,2 %) vykazují mírné zisky. -
⏬DE40 klesá o 1,5 % navzdory lepším údajům
Evropské indexy zažívají pokles po zveřejnění neuspokojivých zisků evropských společností, včetně Volkswagenu. Evropské akciové trhy, zejména Euro Stoxx 50 a německý DAX, se uprostřed týdne potýkají s významnými výzvami. Situaci zhoršují potíže velkých evropských firem, jako je Volkswagen, který se potýká s klesajícími zisky a potenciálním zavíráním továren. -
DE40: Korekce zisků ve stínu pozitivních dat
Projev Jeroma Powella v Jackson Hole v pátek vyvolal euforii na indexech. V pondělním ránu však evropské indexy začínají korekcí těchto zisků. DE40 klesá při otevření o 0,36 %, EU50 oslabuje o 0,45 %. -
DE40: Mnoho informací, málo pohybu
Evropská seance probíhá v klidné náladě s převahou mírného optimismu. Většina indexů se drží poblíž otevíracích úrovní, ale s mírným růstem. Lídrem růstu je FTSE1000, jehož kontrakty rostou o více než 1,4 % na vlně nových očekávání ohledně vývoje úrokových sazeb. Kontrakty ITA40 a NED25 posilují o 0,4 %.DAX zůstává kolem otevírací ceny.Poklesy lze pozorovat u francouzských a švýcarských indexů, jsou však omezeny na 0,3 %. -
DE40: Německý automobilový průmysl v centru pozornosti 📉
Pondělní seance na evropských akciových trzích přináší poklesy většiny akciových indexů. Německý DAX aktuálně ztrácí 0,35 %. Britský FTSE 100 ztrácí 0,51 %. Francouzský CAC40 přitom ztrácí 1,48 %. Pozornost investorů se dnes obrací ke korporátním zprávám, zejména v souvislosti se snižováním prognóz zisků velkých evropských automobilek. Navíc i přes euforii v Číně se poklesům nebrání módní firmy. -
DE40: Obranný průmysl pod tlakem, trh čeká na FED
Evropská seance začíná s očekáváním výsledků mírových jednání a zveřejněním zápisu z jednání FED. Reakce trhu je mírná. -
💡DE40 omezuje povolební zisky
Nedělní volby do Spolkového sněmu přinesly jasný výsledek: novým německým kancléřem se stane Friedrich Merz a samotné volby vyhrála takzvaná Unie. Pro trhy je to výsledek v souladu s očekáváním, takže krátkodobě je reakce trhů spíše tlumená. V dlouhodobém horizontu však volby mohou nabýt na významu z hlediska situace německého byznysu a Evropy jako celku. -
DE40: Opatrný optimismus ve stínu ECB
Otevírání akciových trhů v západní Evropě dnes probíhá v atmosféře zvýšené opatrnosti. Indexy jako UK100 a FRA40 dnes vykazují mírné růsty, zatímco německý DE40 zůstává téměř beze změny. Takto zdrženlivá reakce investorů naznačuje soustředění trhu na nadcházející rozhodnutí a makroekonomická data. -
DE40: Optimismus se vrací na evropské trhy po rozhodnutí FEDu
Včerejší rozhodnutí FEDu přineslo do dnešního obchodování v Evropě optimismus. Hlavní indexy, včetně DAX a Euro Stoxx 50, rostou o něco více než 1 %. Trh nahoru táhnou technologické a oděvní společnosti, které těží ze zlepšených predikcí, solidních výsledků z předchozích dnů a očekávání zlepšeného spotřebitelského sentimentu díky nižším úrokovým sazbám v USA. Kontrakty DE40, FRA40 a AUT20 rostou o více než 1 %.
Forex - doporučené články:
Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.
Nejnovější články:
Vzdělávací články
🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
VIP zóna FXstreet.cz v prosinci 2025: Závěr roku ve znamení stabilních zisků
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
2025: Rok, kdy se trhy utrhly ze řetězu
Rok 2025 na finančních trzích v jednom článku
RebelsFunding spouští závěrečnou akci: Sleva 30 % na všechny programy + VIP zóna FXStreet jako dárek
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
VIP zóna FXstreet.cz v prosinci 2025: Závěr roku ve znamení stabilních zisků
Chamtivost a strach: Největší cenové pohyby na finančních trzích (prosinec 2025)
2025: Rok, kdy se trhy utrhly ze řetězu
Rok 2025 na finančních trzích v jednom článku
RebelsFunding spouští závěrečnou akci: Sleva 30 % na všechny programy + VIP zóna FXStreet jako dárek
🎄 FXstreet.cz vám přeje klidné Vánoce a inspirativní rok 2026 ⭐
Brazílie: Komoditní gigant s největším akciovým trhem Latinské Ameriky (11. díl)
Top strategie pro investory v roce 2026
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
Denní kalendář událostí
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Číně indexy CPI a PPI
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Kanadě obchodní bilance
V eurozóně míra nezaměstnanosti
V USA inflační očekávání University of Michigan
V USA spotřebitelská důvěra University of Michigan
V USA průměrný hodinový výdělek
V USA míra nezaměstnanosti
V USA NFP report zaměstnanosti
V Kanadě míra nezaměstnanosti
V Číně indexy CPI a PPI
V USA žádosti o podporu v nezaměstnanosti
V Kanadě obchodní bilance
V eurozóně míra nezaměstnanosti
Tradingové analýzy a zprávy
VIDEO: 🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
Index DAX - Intradenní výhled 5.1.2026
CAC 40 - Intradenní výhled 5.1.2026
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 5.1.2026
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 5.1.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 5.1.2026
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 5.1.2026
Dow Jones - Intradenní výhled 5.1.2026
S&P 500 - Intradenní výhled 5.1.2026
Hang Seng - Intradenní výhled 5.1.2026
VIDEO: 🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
Index DAX - Intradenní výhled 5.1.2026
CAC 40 - Intradenní výhled 5.1.2026
Index DAX (Eurex) (FDAX) - Intradenní výhled 5.1.2026
Euro Stoxx 50 (Eurex) - Intradenní výhled 5.1.2026
FTSE 100 - Intradenní výhled 5.1.2026
Index NASDAQ 100 (CME) (NQ) - Intradenní výhled 5.1.2026
Dow Jones - Intradenní výhled 5.1.2026
S&P 500 - Intradenní výhled 5.1.2026
Hang Seng - Intradenní výhled 5.1.2026
Blogy uživatelů
Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
Jak prop trading firmy vydělávají peníze?
Týden na S&P 500: Santa Claus rally se zatím nekoná
Krypto šeptanda: co přinesl poslední týden v kryptosvětě (2. 1. 2026)
Proč jsou tržní předpovědi tak přesvědčivé – a proč jim často věříme víc, než bychom měli?
Praktické okénko: Měnové páry, které hlásí příchod trendového pohybu
Moje cesta prop tradingem: Vše šlo podle plánu až na jednu věc
Jak se správně naladit na začátek nového obchodního roku
Praktická ukázka: Obchodování před Vánocemi
Přelom roku jako servisní pauza: co má smysl v tradingu opravdu zkontrolovat
Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
Jak prop trading firmy vydělávají peníze?
Týden na S&P 500: Santa Claus rally se zatím nekoná
Krypto šeptanda: co přinesl poslední týden v kryptosvětě (2. 1. 2026)
Proč jsou tržní předpovědi tak přesvědčivé – a proč jim často věříme víc, než bychom měli?
Praktické okénko: Měnové páry, které hlásí příchod trendového pohybu
Moje cesta prop tradingem: Vše šlo podle plánu až na jednu věc
Jak se správně naladit na začátek nového obchodního roku
Praktická ukázka: Obchodování před Vánocemi
Přelom roku jako servisní pauza: co má smysl v tradingu opravdu zkontrolovat
Forexové online zpravodajství
Stříbro prudce koriguje po zpřísnění maržových podmínek
Asijsko-pacifický region posiluje v čele s TSMC
Akciový výhled: Futures v kladném teritoriu, Asie přes noc slušně rostla
Evropské futures kontrakty posilují
Očekávané události: Bilance státního rozpočtu (ČR), ISM ve výrobě (USA)
Forex: Koruna − polský zlotý nebo švýcarský frank?
ČNB připouští možnost dalšího poklesu sazeb
Forex: Polapení venezuelského prezidenta dolaru prospívá
Ekonomický kalendář: ISM výrobní report USA 📈
Ranní shrnutí (05.01.2026)
Stříbro prudce koriguje po zpřísnění maržových podmínek
Asijsko-pacifický region posiluje v čele s TSMC
Akciový výhled: Futures v kladném teritoriu, Asie přes noc slušně rostla
Evropské futures kontrakty posilují
Očekávané události: Bilance státního rozpočtu (ČR), ISM ve výrobě (USA)
Forex: Koruna − polský zlotý nebo švýcarský frank?
ČNB připouští možnost dalšího poklesu sazeb
Forex: Polapení venezuelského prezidenta dolaru prospívá
Ekonomický kalendář: ISM výrobní report USA 📈
Ranní shrnutí (05.01.2026)
Odborné kurzy a semináře
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Záznam semináře)
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Online - živý přenos)
Ziskové obchodování na finančních trzích pomocí ROBOTŮ (Online přenos nebo osobní účast)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Záznam semináře)
Nový seminář: Psychologie tradingu a profesionální Money-Management
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář
Praktický workshop technické analýzy + profi obchodní systémy (Záznam semináře)
Ziskové obchodování akcií - praktický seminář (Online přenos nebo osobní účast)
Naposledy čtené:
Forexové online zpravodajství
Asijsko-pacifický region posiluje v čele s TSMC
Stříbro prudce koriguje po zpřísnění maržových podmínek
Makro: Schodek zahraničního obchodu USA se v březnu prohloubil na $40,4 mld
ČNB připouští možnost dalšího poklesu sazeb
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 19. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
Odliv kapitálu z emerging markets již kompletně neguje evropské a japonské QE
ČNB předpokládá rychlý růst inflace? díky mzdám
Akciový výhled: Futures v kladném teritoriu, Asie přes noc slušně rostla
Přehled pro pár GBP/USD na 2. června: Další překvapení od Donalda Trumpa
Obrat trendu na páru USD/CAD
Asijsko-pacifický region posiluje v čele s TSMC
Stříbro prudce koriguje po zpřísnění maržových podmínek
Makro: Schodek zahraničního obchodu USA se v březnu prohloubil na $40,4 mld
ČNB připouští možnost dalšího poklesu sazeb
Jak obchodovat měnový pár GBP/USD dne 19. května? Jednoduché tipy a obchodní analýza pro začátečníky
Odliv kapitálu z emerging markets již kompletně neguje evropské a japonské QE
ČNB předpokládá rychlý růst inflace? díky mzdám
Akciový výhled: Futures v kladném teritoriu, Asie přes noc slušně rostla
Přehled pro pár GBP/USD na 2. června: Další překvapení od Donalda Trumpa
Obrat trendu na páru USD/CAD
Blogy uživatelů
Pohled tradera na EUR/USD, USD/JPY a ropu WTI
Pôjde ešte striebro pod 10 USD za uncu?
"Peníze štěstí nepřinesou…"
Gestaltismus – tvarová psychologie
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Investování pro každého: Jak fungují frakční akcie?
Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
Jednoduché obchodní příležitosti na měnových párech AUD/USD a NZD/USD
Mé dnešní ráno
Posuňte své obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny prop trading účty od RebelsFunding!
Pohled tradera na EUR/USD, USD/JPY a ropu WTI
Pôjde ešte striebro pod 10 USD za uncu?
"Peníze štěstí nepřinesou…"
Gestaltismus – tvarová psychologie
Měnový pár CAD/CHF: Analýza více časových rámců (W1 až H4 TF)
Investování pro každého: Jak fungují frakční akcie?
Výběr z nedělní přípravy: Dolarový index a vybrané měnové páry
Jednoduché obchodní příležitosti na měnových párech AUD/USD a NZD/USD
Mé dnešní ráno
Posuňte své obchodování na vyšší level - sleva 30 % na všechny prop trading účty od RebelsFunding!
Vzdělávací články
Neotřelá Price Action strategie, která v zahraničí sklízí úspěchy
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Jak používat index Big Mac?
TOP 5 strategií pro Profit-Target
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Technická analýza - supporty a rezistence
Trading v praxi: Pokročilé techniky multi-timeframe obchodování (2. část)
Neotřelá Price Action strategie, která v zahraničí sklízí úspěchy
Jak sestavit kvalitní trading plán? (40. díl)
🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
Akcie Nike ztrácí půdu pod nohama. Čeká podobný vývoj i Adidas a Skechers?
Jak používat index Big Mac?
TOP 5 strategií pro Profit-Target
Pullback a Throwback - užitečný koncept v technické analýze
Nejpoužívanější indikátor na světě: 200denní klouzavý průměr (MA 200)
Technická analýza - supporty a rezistence
Trading v praxi: Pokročilé techniky multi-timeframe obchodování (2. část)
Tradingové analýzy a zprávy
USD/CHF - Intradenní výhled 5.1.2026
VIDEO: 🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
S&P 500 - Intradenní výhled 5.1.2026
ČSÚ zveřejní data o vývoji ekonomiky za 20 let členství v EU
Ropa WTI - Intradenní výhled 5.1.2026
Forex: Westpac doporučila short na EUR/GBP
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.1.2026)
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
Ropa výrazně zdražuje. Čeká se, že OPEC+ prodlouží snížení těžby
Stříbro - Intradenní výhled 5.1.2026
USD/CHF - Intradenní výhled 5.1.2026
VIDEO: 🔴 Trump otřese světem 💥 | Zkáza světové ekonomiky 😱 | Největší příležitosti 🚀 | Přichází změna 💣
S&P 500 - Intradenní výhled 5.1.2026
ČSÚ zveřejní data o vývoji ekonomiky za 20 let členství v EU
Ropa WTI - Intradenní výhled 5.1.2026
Forex: Westpac doporučila short na EUR/GBP
Forex trader Ondřej Hartman a jeho týdenní komentář (5.1.2026)
Intradenní Price Action patterny na bitcoinu 14.4.2025
Ropa výrazně zdražuje. Čeká se, že OPEC+ prodlouží snížení těžby
Stříbro - Intradenní výhled 5.1.2026
Témata v diskusním fóru
Komodity
Drainer MACD trend systém
Ozios
Moudra a citáty slavných investorů a traderů
InvestingFox
Zlato - výhledy
Index S&P 500
Inflačně-pandemický rok 2021 - analytické shrnutí
Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - když sabotujete vlastní úspěch
Bitcoin
Komodity
Drainer MACD trend systém
Ozios
Moudra a citáty slavných investorů a traderů
InvestingFox
Zlato - výhledy
Index S&P 500
Inflačně-pandemický rok 2021 - analytické shrnutí
Zápisky tradera: Obchodování podle ebooku - když sabotujete vlastní úspěch
Bitcoin




