Neděle 14. července 2024 02:53
reklama
FTMO král
reklama
Dukascopy new
reklama
CapXmaster srovnani
reklama
CapXmaster

📌Bitcoin prodlužuje pokles o 7 % a brání 54 tisíc dolarů, obavy z dopadu Mt.Gox rostou📉Altcoiny v panice

05.07.2024 09:28  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Bitcoin dnes ztrácí více než 7 % a kapitulace investorů v největší kryptoměně tlačí na trh tzv. altcoinů, což vede k dvouciferným poklesům kryptoměn jako Cardano, Chainlink, Avalanche a dokonce i Dogecoin. Také Ethereum dnes ztrácí téměř 9 %. Investoři se také mohou obávat, že americké ETF začnou prodávat bitcoiny vyšším tempem v souvislosti s kapitulací trhu s bitcoiny a rostoucími obavami v souvislosti s dopadem Mt.Gox na cenu bitcoinu. Na burze se nachází téměř 141 tisíc Bitcoinů v hodnotě 8,5 miliardy USD (oproti 14,6 miliardám USD celkového čistého přílivu do amerických Bitcoin ETF od 11. ledna), které budou prodány během několika dnů nebo týdnů, protože úřady informovaly, že proces zahájí v červenci.

 • Pokles Bitcoinu pod úroveň 54 tisíc zlikvidoval dlouhé pozice BTC v hodnotě téměř 222 milionů dolarů, přičemž na celém kryptotrhu bylo podle údajů CoinGlass za posledních 24 hodin zlikvidováno 665 milionů dolarů
 • Důvodem je nejen slabá výkonnost Bitcoinu a ani čistý příliv a celkově slabá aktivita v amerických ETF, ale i rostoucí obavy na pozadí výprodeje rezerv Mt.Gox (splácení věřitelů, ovlivněné hackery v roce 2014)
 • Mt.Gox včera převedla více než 47,2 tis. bitcoinů (1/3 všech rezerv BTC) na burzu Bitbank, která podporuje proces splácení. Mt.Gox má celkem BTC
 • Jednalo se o první takový převod od května; burza před téměř 10 dny informovala, že začne věřitele splácet od července. Také adresa spojená s německou vládou tlačí na náladu na trhu, přičemž 42,2k Bitcoinů ještě může být prodáno, poté, co úřady rozhodly o prodeji 7,5k BTC až nyní, od 19. června.
 • Slavný a kontroverzní zakladatel blockchainu Tron, Justin Sun, informoval, že chce začít vyjednávat s německými úřady, které jsou ochotny koupit německé Bitcoiny v hodnotě téměř 2,2 miliardy dolarů, aby se minimalizoval dopad prodeje těch, které na trhu

Bitcoin (interval D1)

Bitcoin klesl výrazně pod klíčovou zónu podpory, poblíž SMA200 potenciálně zvrátí trend, na delší dobu. Pokud se však býci vrátí nad 58 tisíc dolarů, bránících úroveň 38,2 Fibonacciho retracementu, může se Bitcoin ještě rychleji zotavit. V případě scénáře dalšího poklesu můžeme vidět hlavní zónu odporu na úrovni 51 tis. dolarů s významnou úrovní 38,2 Fibo retracementu vzestupné vlny od podzimu 2022. Testování těchto úrovní může vést k dalšímu téměř 7% poklesu ceny ze současných úrovní. Pokles pod 50 tis. dolarů může být způsoben potenciálně rostoucím odlivem ETF a tento scénář by byl pro Bitcoin možná nejhorší s potenciálem otestovat úrovně, které nebyly viděny od ledna 2024.

Zdroj: xStation5

 


Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 77 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků. Investování je rizikové. Investujte zodpovědně. Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Bitcoin: Poznejte těžkou váhu kryptoměn a naučte se, jak do něj správně zainvestovat!
  Bitcoin je průkopník ve světě kryptoměn a fenomén posledního desetiletí. Ke konci roku 2017 doslova pobláznil svět. Kdo z vás si nepamatuje ono šílenství, které tato virtuální měna svým raketovým růstem vyvolala?
 • Bitcoin po zprávě o NFP v USA klesá 📌Korelace s indexy opět roste
  Trh s kryptoměnami se snaží odeznít poklesy a cena bitcoinu se pohybuje kolem 17 000 USD a čeká na katalyzátor dalšího pohybu. A je to tady. Americká ekonomika v listopadu nečekaně vytvořila 263 tis. nových pracovních míst, oproti říjnovému nárůstu o 261 tis. míst a výrazně nad očekáváním trhu ve výši 200 tis. míst. Dnešní čtení ukazuje, že trh práce v USA je stále napjatý a Fed bude s největší pravděpodobností nadále odhodlán snižovat inflaci dalším zvyšováním sazeb. Riziková aktiva jsou opět pod tlakem:
 • Bitcoin po zveřejnění americké inflace brání úroveň 21 500 USD 💥
  Bitcoin se dnes snaží zastavit pokles na 21 500 dolarech poté, co údaj o inflaci v USA ukázal neuspokojivě nízkou míru poklesu, a zprávy agentury Bloomberg naznačily, že SEC hodlá regulovat také finanční instituce zapojené do kryptografického trhu.
 • Bitcoin pozvolně ustupuje
  Bitcoin v současné době pomalu ustupuje, neboť jeho cena nadále klesá z nedávných maxim. Kryptoměna začala minulý týden těsně pod hranicí 30 000 amerických dolarů a navzdory krátkému vzestupu ve čtvrtek má tendenci klesat a nyní se obchoduje pod 29 500 dolary. Podobný propad minulý týden zaznamenal i ether, který začal nad 1 900 dolary, ale v průběhu týdne oslaboval a nyní se obchoduje kolem 1 850 dolarů.
 • Bitcoin: Praktický průvodce & odpovědi na 13 zásadních otázek
  Bitcoin a další virtuální měny se staly fenoménem moderního světa a pomalu způsobují revoluci v tom, jakým způsobem uvažujeme o penězích a o jejich hodnotě.
 • Bitcoin právě překonal historický cenový rekord, prodává se i za více než 19 850 dolarů za kus. Bitcoinu pomáhá k cenovému růstu to samé, co Babišově vládě k enormnímu zadlužování
  Bitcoin, nejrozšířenější kryptoměna světa, dnes pokořila svůj dosavadní cenový rekord z konce roku 2017. Podle údajů serveru Coindesk bitcoin stál dnes odpoledne středoevropského času více než 19 850 dolarů. Jeho cenový rekord ze sklonku roku 2017 přitom podle dat stejného serveru činil 19 665,39 dolaru.
 • 📈 Bitcoin prekonal hladinu $12,000 🚀
  Bitcoin je od začiatku septembra v silnom rastovom trende. Zisky sa tento týždeň zrýchlili po tom, čo predseda Fedu Powell uviedol, že americká centrálna banka vyhodnocuje náklady a prínosy kryptomeny podporovanej Fedom. Bitcoin len za tento týždeň stúpol o 7% a dokázal prekonať kľúčovú úroveň 12 000 dolárov. Medzitým ostatné kryptomeny, napríklad Ethereum, zaostávali.
 • 🚀 Bitcoin prekonal hladinu 💲16000
  Cena bitcoinu pokračuje v raste. Rally na bitcoine pokračovala aj po správach o vakcíne, ktoré viedli k poklesu hodnoty drahých kovov. Len pred 4 týždňami sa cena pohybovala okolo úrovne 10 500 dolárov a odvtedy zaznamenala prudký nárast o 50% +, pričom cena sa dnes dostala nad hladinu 16 000 dolárov.
 • Bitcoin prekonal úroveň 6000 USD
  Bitcoin tento týždeň dosiahol nový vrchol v roku 2019, čo predstavuje 45%-ný nárast oproti minulému mesiacu a takmer 100%-ný nárast od decembra.Trh s krypto-menou utrpel kvôli problémom s Bitfinexom. Pripomeňme si, New York Attorney General žaloval Finex Inc - spoločnosť, ktorá stojí za stablecoin Tether a Bitfinex za ukrývanie straty 850 miliónov dolárov. Masívna strata bola údajne krytá peňažnými rezervami spoločnosti Tether. Napriek tomu však býčie tempo zostáva na mieste, čo potvrdzujú aj následné cenové prírastky Bitcoinu. Z technického hľadiska bola psychologická úroveň 6000 dolárov prekonaná, ale teraz je otázkou, či sa cena môže posunúť dopredu bez korekcie.
 • Bitcoin: Proč je nyní ten správný čas na akumulaci?
  Podle nedávné analýzy je šance, že Bitcoin sklouzne pod hranici 30 000 dolarů, malá. Situace v krátkodobém horizontu také vypadá býčí.
 • Bitcoin prohnaný rakouskou školou
  „Model, který v dnešních dnech využívají centrální banky, se stává nefunkční,“ říká Saifedean Ammous, profesor ekonomie a autor Standard bitcoinu: Dcentralizovaná alternativa centrálního bankovnictví. Úžasnou a dobře napsanou expozici rakouské ekonomické školy o povaze peněz - na volném trhu - uzavírá několik kapitol zaměřených na technologii a ekonomiku bitcoinu (BTC). Odpovídá na klíčové otázky týkající se digitálních peněz (kapitola 8), k čemu je bitcoin vhodný? (Kapitola 9) a otázky týkající se bitcoinů (kapitola 10).
 • Bitcoin prolomil hranici 10 tis. dolarů. Od začátku roku vyrostl už desetinásobně
  Nový den a nové historické maximum na bitcoinu. Tentokrát je dnešek ale přeci jen trochu výjimečný, protože ode dneška musíme k ceně bitcoinu přidat ještě jednu nulu navíc. Bitcoin totiž v noci ze včerejška na dnešek překonal hranici 10 tis. dolarů, a to se ještě začátkem roku prodával „jen“ okolo tisícovky. Už od začátku týdne mám v inboxu prakticky nonstop dotazy od novinářů k důvodům aktuálního růstu, takže je ve stručnosti shrnu i tady.
 • Bitcoin prolomil hranici 30 000 USD❗
  Deník The Wall Street Journal uvádí, že Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) považuje nedávné podání žádosti o vytvoření prvního Bitcoin ETF za nedostatečné. SEC konkrétně poukazuje na to, že podání od společností jako BlackRock a Fidelity jsou nejasná a nedostatečná. To však nutně neznamená, že SEC žádosti těchto firem neschválí. I když tyto náznaky posilují dojem negativního postoje SEC k trhu s kryptoměnami, je důležité poznamenat, že v tuto chvíli nelze vyvodit žádný definitivní závěr. V souvislosti s tímto vývojem klesla cena bitcoinu pod 30 000 USD.
 • Bitcoin prolomil hranici 45k USD
  ‚‚Sentiment ohledně bitcoinu je stále býčí, jak se stále více blížíme potenciálnímu schválení bitcoinového spotového ETF. Konečný termín pro toto rozhodnutí je 10. ledna a na základě současného sentimentu na trhu se zdá, že existuje vysoká pravděpodobnost, že se schválení dočkáme.
 • Bitcoin prolomil klíčovou bariéru odporu
  Bitcoin minulý týden překonal klíčovou úroveň rezistence a přes noc na neděli prudce vzrostl.
 • Bitcoin prolomil klíčovou oblast supportu, klesá do rozmezí 42 000–45 000 USD
  Bitcoin po měsíci nejistoty proráží 32denní linii supportu a klesá do oblasti 42 000–45 000 USD. Kryptoměně se podařilo najít dno kolem 42 500 USD, situace je však nadále napjatá, neboť aktivum se blíží ke dnu vzestupného trendu. Pokud se tento milník stejně jako ostatní propadne, pak se pravděpodobnost býčího scénáře v blízké budoucnosti zruší.
 • 💥Bitcoin prolomil 23 000 USD📈
  Bitcoin, W1 interval. Cena Bitcoinu během dnešní seance prudce vzrostla a prolomila nad 200 SMA (červená linie). Pokud bude aktuální sentiment zachován, vzestupný pohyb by mohl pokračovat až k úrovním na 28 800 USD, což odpovídá 38,2% Fibonacciho retracementu vzestupné vlny zahájené v březnu 2020. Pokud však prodejci převezmou kontrolu, další sestupný impuls může vyvolat pokles až k 17 700 USD. Zdroj: xStation5
 • Bitcoin propadl melancholii. Podněty prvních dnů týdne již nefungují
  Hlavní kryptoměna v pátek zpomalila svůj růst pod 42 000 USD. Bitcoin se v jednu chvíli obchodoval za 41 600 USD. Ve čtvrtek na konci seance zaznamenal bitcoin pokles o 0,3 % a den zakončil poblíž hranice 41 000 USD. Altcoiny zároveň naopak využily posílení akciových ukazatelů a oslabení dolaru k silnému vzestupu.
 • Bitcoin propadl o dalších 20 %. Mt Gox odhalila prostor k podvodům
  Hodnota kybernetické měny bitcoin dnes propadla o další pětinu poté, co byla klíčová burza Mt Gox nucena kvůli technickým potížím pozastavit některé výběry. Po většinu minulého týdne bitcoin obchodoval kolem 850 dolarů, v pátek ale propadl k 680 dolarům a dnes po prohlášení Mt Gox zamířil až k 538 dolarům. Mt Gox uvedla, že výběry zprovozní po zajištění závady. Klienti tak nemohou bitcoiny přesouvat z burzy kamkoli jinam mimo Mt Gox, zasaženy nejsou výběry měn (JPY, EUR atd.).
 • Bitcoin propadnul o více jak 15 %
  Po delším obchodování do strany v letních měsících zažil BITCOIN rozsáhlý výprodej a klesl na čerstvé dvouměsíční minimum 25 350. Nicméně se zdá, že král kryptoměn svůj pokles dočasně zastavil, přičemž v posledních několika seancích se cena obchoduje bez jasného směru.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

Odborné kurzy a semináře
Juniorská škola tradingu - Forex I-II
reklama
FTMO král