Úterý 28. května 2024 12:32
reklama
FTMO král
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Ebook Svíčkové a cenové formace 3
reklama
Fintokei SwiftTrader

BREAKING: HDP eurozóny v souladu s očekáváním 🎯

15.05.2024 11:16  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

11:00 , Eurozóna – Průmyslová výroba za březen:

 • Průmyslová výroba: skutečných 0,6 % meziměsíčně; předpověď 0,5 % MoM; předchozí 1,0 % MoM;
 • Průmyslová výroba: skutečná -1,0 % meziročně; prognóza -1,2 % meziročně; předchozí -6,3 % meziročně;

11:00 , Eurozóna – údaje o HDP:

 • HDP (Q1): skutečný meziroční 0,4 %; prognóza 0,4 % meziročně; předchozí 0,1 % meziročně;
 • HDP: skutečný 0,3 % mezičtvrtletně; předpověď 0,3 % mezičtvrtletně; předchozí -0,1 % mezičtvrtletně;

11:00 , Eurozóna – Údaje o zaměstnanosti:

 • Celková zaměstnanost (Q1): skutečná 169 842,0 tis.; předchozí 167 534,6 tis.;
 • Změna zaměstnanosti: skutečná 0,3 % mezičtvrtletně; předpověď 0,3 % mezičtvrtletně; předchozí 0,3 % mezičtvrtletně;
 • Změna zaměstnanosti: skutečná 1,0 % meziročně; předchozí 1,2 % meziročně;

Data padají v souladu s očekáváním, na páru EUR/USD nevidíme žádnou změnu. EUR/USD nadále posiluje o 0,10 % na 1,08295 v době zveřejnění.

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: GBP vyskočila po zvýšení sadzieb BoE o 50 bp
  Bank of England dnes o 13:00 SEČ oznámila svoje najnovšie rozhodnutie o menovej politike. Všetci ekonómovia oslovení agentúrou Bloomberg očakávali, že BoE prinesie zvýšenie sadzieb o 25 bázických bodov, zatiaľ čo peňažné trhy pred zasadnutím ocenili 75 % šancu na zvýšenie sadzieb o 25 bp a 25 % šancu na zmenu sadzieb o 50 bp. Po včerajších údajoch o inflácii zo Spojeného kráľovstva sa však očakávalo, že zasadnutie bude tesné medzi zvýšením sadzieb o 25 a 50 bázických bodov.
 • BREAKING: Geopolitické napětí podporuje ropu v dalším růstu
  Ceny ropy vyskočily po zprávě agentury Bloomberg o možné eskalaci na Blízkém východě. Podle zpráv médií považují Spojené státy odvetné raketové údery na Izrael ze strany Íránu a jeho zástupců v regionu za bezprostředně hrozící.
 • BREAKING: German industrial production weaker than expected
  Průmyslová výroba v Německu po sezónním očištění (za leden) dosáhla -5,5 % r/r oproti -4,8 % oček. a -3,13 % dříve (m/m 1 % oproti 0,6 % oček. a -2 % dříve).
 • BREAKING: Germany IFO sentiment index below expectations 🔔
  Index podnikatelského klimatu v Německu byl o něco horší, než se očekávalo, ale jeho hodnota se příliš neodchýlila od očekávání. Měnový pár EUR/USD na zveřejnění nereaguje.
 • BREAKING: Globálne akcie klesajú, keďže ukrajinský konflikt sa zintenzívňuje
  Hlavné indexy pokračovali v poklese po tom, čo predstavitelia USA oznámili, že satelitné snímky ukazujú, že ruské jednotky opúšťajú zhromaždiská a presúvajú sa na útočné pozície. Už predtým CNN uviedla, že ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že Ukrajina „bola informovaná“, že streda 16. februára „bude dňom útoku“. To môže byť znakom toho, že k vojenskej konfrontácii môže dôjsť aj napriek predchádzajúcim komentárom ruských predstaviteľov. Po týchto správach zlato a dolár rástli, zatiaľ čo rizikové aktíva ako kryptomeny a akcie zaznamenali pokles.
 • BREAKING: Harker podporuje 25bp hike, zatímco Georgeová radí být trpělivý
  Během dnešního zasedání se k měnové politice vyjádřili dva představitelé FEDu - Harker a George. Ani jeden z nich neprokázal žádné zásadní změny oproti svým předchozím názorům na ekonomiku.
 • BREAKING: HDP a CPI eurozóny dopadly lépe
  Evropská inflace CPI za říjen i zpráva o HDP za 3. čtvrtletí byly zveřejněny v 11:00. Inflace CPI byla mnohem vyšší, než se očekávalo, přičemž celkový růst cen meziročně zrychlil z 10,0 na 10,7 % (oček. 10,3 % meziročně). Ekonomika eurozóny rostla tempem 0,2 % mezičtvrtletně, rychleji než 0,1 %, jak trh očekával. Meziroční růst HDP dosáhl ve 3. čtvrtletí 2022 2,1 % a byl v souladu s očekáváním ekonomů. Trhy na zveřejnění nezaznamenaly žádnou výraznou reakci, protože lepší než očekávaný HDP a vyšší než očekávaná data CPI z členských států zveřejněná na konci minulého týdne připravila cestu k dnešním překvapením. EURUSD při zveřejnění klesl, ale rozsah pohybu byl pouze kolem 0,1 %.
 • BREAKING: HDP eurozóny pozitivně překvapil, jádrová inflace nad očekáváním!
  11:00, EU - HDP za 2. čtvrtletí, sezónně očištěno: Aktuálně: 0,3 % Q/Q. Očekávání: 0,2% q/q Předchozí: -0,1 % q/q. V současné době: 0,6 % R/R. Očekávání: 0,5 % r/r; předchozí: 1,0 % r/r.
 • BREAKING: HDP eurozóny revidované nadol! EURUSD získava
  Revízia HDP eurozóny za Q1 2023 prekvapila trhy, ktoré očakávali rast o 1,2 %. HDP eurozóny medziročne: 1 % Prognóza: 1,2 % Predošlá: 1,3 %.
 • BREAKING: HDP eurozóny revidováno směrem dolů! EURUSD roste!
  Podle konečných údajů Eurostatu HDP eurozóny ve 2. čtvrtletí nepatrně vzrostl o 0,1 %, což zaostává za původními projekcemi 0,3 %. Drtivý růst byl způsoben stagnující domácí spotřebou a klesajícím exportem. EUR/USD získává, i když očekávání na zvýšení sazeb ze strany ECB v příštím týdnu klesají.
 • BREAKING: HDP eurozóny v souladu s očekáváním 📌
  Ve čtvrtém čtvrtletí roku 2023 zůstal HDP eurozóny stabilní, zatímco EU zaznamenala mírný nárůst o 0,1 % ve srovnání s předchozím čtvrtletím, což představuje zlepšení oproti 0,1% poklesu zaznamenanému v obou zónách ve třetím čtvrtletí. Meziročně eurozóna i EU zaznamenaly růst HDP o 0,5 %. Pro srovnání, Spojené státy zaznamenaly ve stejném čtvrtletí růst HDP o 0,8 %. Údaje o zaměstnanosti byly pozitivní, s 0,3% nárůstem počtu zaměstnaných osob v eurozóně i v EU, což pokračovalo v trendu ze třetího čtvrtletí a vedlo k meziročnímu růstu zaměstnanosti o 1,3 % v eurozóně a 1,2 % v eurozóně. EU.
 • BREAKING: HDP eurozóny v souladu s očekáváním; údaje z průmyslu překvapily!
  Rychlá zpráva o HDP eurozóny (y/y) (Skutečnost: 0,6 %. Prognóza: 0,6 %. Předchozí: 1,0 %), q/q (Skutečnost: 0,3 %. Předpověď: 0,3 %. Předchozí: -0,1 %).
 • BREAKING: HDP Kanady nad očekáváním
  Kanadský HDP zaznamenal výrazný nárůst, z velké části díky 6,0% nárůstu vzdělávacích služeb po ukončení stávky učitelů v Quebecu v prosinci. Navíc pokročilá únorová čísla spolu s lednovým výkonem naznačují silné čtvrtletí. Tento růst byl způsoben především rozsáhlým nárůstem v sektorech, jako je těžba, těžba ropy a plynu, výroba a finance a pojišťovnictví. Tyto zisky však byly mírně kompenzovány poklesem veřejných služeb.
 • BREAKING: HDP Spojeného království nad očekávání!
  EUR/GBP ztrácí v prvním pohybu hned po zveřejnění údajů. Počáteční poklesy jsou však velmi rychle smazány a kurz se vrací na úroveň před zveřejněním.
 • BREAKING: HDP Spojeného království pod očekáváním, GBPUSD klesá! 📌
  Údaje naznačují slabší hospodářské výsledky ve Spojeném království, než se očekávalo, a potvrzují technickou recesi v druhé polovině loňského roku. To zpochybňuje dřívější přesvědčení o odolnosti ekonomiky v posledním čtvrtletí a mohlo by zvýšit tlak na Bank of England, aby dříve snížila úrokové sazby. To je zvláště důležité, pokud tento negativní trend bude pokračovat i v letošním roce.
 • BREAKING: HDP USA nižší, než se očekávalo 📌
  Ve třetím čtvrtletí roku 2023 se reálný hrubý domácí produkt (HDP) USA zvýšil o 4,9 %, což je mírná revize směrem dolů oproti druhému odhadu 5,2 %, především kvůli snížení spotřebitelských výdajů a dovozu. Tento růst z 2,1 % v předchozím čtvrtletí byl způsoben mimo jiné zvýšením spotřebitelských výdajů, soukromých investic do zásob, vývozu a vládních výdajů. Současný dolarový HDP vzrostl na 27,61 bilionu dolarů, přičemž cenový index pro hrubé domácí nákupy vzrostl o 2,9 %. Osobní příjmy se zvýšily, zvýšil se i disponibilní osobní příjem a osobní úspory. Reálný hrubý domácí důchod (HDI) vzrostl o 1,5 % a výrazně vzrostly zisky podniků s úpravami v různých sektorech. Revize odrážejí úplnější zdrojová data, což naznačuje silnou, ale mírně zmírněnou ekonomickou expanzi ve srovnání s dřívějšími odhady.
 • BREAKING: HDP v USA vzrostlo nad očekávaní
  Dnes byly zveřejněny výsledky HDP za třetí kvartál ve Spojených státech. HDP za poslední tři měsíce pozitivně překvapilo, když skončilo na 2,6 % (očekávalo se 2,4 %). Jde o první tříměsíční růst HDP v letošním roce poté, co se HDP ve druhém čtvrtletí snížilo o 0,6 %. Index S&P 500 v reakci na zveřejnění výsledků posiluje o 0,7 %.
 • BREAKING: HDP z eurozóny za 4Q překonalo očekávání
  Report HDP za 4. čtvrtletí z eurozóny právě vyšel a ukázal se být pozitivním překvapením. Růst dosáhl 0,1 % mezičtvrtletně, zatímco trh očekával mezičtvrtletní pokles o 0,1 %. Meziročně růst HDP dosáhl 1,9 % při očekávání růstu o 1,8 %. Zároveň se jednalo o zpomalení z růstu o 2,1 % za 3. čtvrtletí 2022. Současně byla zveřejněn report HDP za 4. čtvrtletí z Itálie a také se ukázalo, že dopadl nad očekávání . Italský HDP se ve 4. čtvrtletí 2022 mezičtvrtletně snížil o 0,1 %, ale trh očekával mezičtvrtletní pokles o 0,2 %. Meziroční růst dosáhl na 1,7 % (oček. 1,6 % meziročně).
 • BREAKING: HDP z Kanady slabší, USDCAD roste
  Dnes ve 14:30 byly zveřejněny meziměsíční údaje o kanadském HDP za červenec. Údaje o HDP sa mezimněsíčne ne.
 • BREAKING: Hliník prudce roste, protože USA plánují zavést nové clo na Rusko
  Cena hliníku prudce vzrostla poté, co agentura Bloomberg oznámila, že Spojené státy jsou připraveny zavést 200% clo na hliník vyrobený v Rusku již tento týden, aby tak vyvinuly další tlak na Kreml v době, kdy se blíží roční výročí invaze na Ukrajinu. Po těchto zprávách se cena hliníku odrazila od místní podpory na úrovni 2510 USD. Dokud se cena bude nacházet nad ním, může růstový pohyb zrychlit směrem k nedávnému maximu na úrovni 2680 USD, které je vyznačeno horní hranicí struktury 1:1.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Fintokei ProTrader