Neděle 03. březen 2024 01:21
reklama
Purple MT4 platforma
reklama
CapXmaster
reklama
Fintokei SwiftTrader
reklama
Purple Investiční příležitost pro rok 2024 (webinář)

Aktivita na síti Dogecoin strmě roste - odrazí se to na ceně? 2 alternativy s větším potenciálem zhodnocení

06.02.2024 19:39  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Populární meme coin Dogecoin se v posledních týdnech po poklesu z meziročních maxim na začátku roku obchoduje víceméně do strany. Cena DOGE za posledních 7 dní ztratila 4 % a za poslední měsíc 5 %, přičemž aktuální cena je 0,07837 USD. Navzdory tomu, že mnozí pozorovatelé trhu předpokládají další ztráty, na stole je několik faktorů, které by mohly pomoci kryptoměně vystřelit.

Jedním z nich je nedávný nárůst síťové aktivity podpořený nikým jiným než Elonem Muskem, který olajkoval svůj starší příspěvek na X související s DOGE. To vyvolalo vlnu spekulací o potenciálním nadcházejícím oznámení ohledně jeho integrace jako platební metody do X-Payments, což znovu podnítilo zájem o tuto kryptoměnu.

Počet aktivních peněženek roste

Dogecoin v posledních dnech vykazuje výrazný nárůst své on-chain aktivity. Podle údajů agregátoru dat IntoTheBlock bylo za poslední týden vytvořeno pozoruhodné množství více než 890 000 nových DOGE adres, z čehož je pouhých 14 % neaktivních.


Zdroj: IntoTheBlock

Prudký nárůst denních aktivních adres (DAA) ukazují také data Santiment. Tato metrika se zvýšila ze 124 240 peněženek 23. ledna na více než 498 000 2. února, což je prozatím meziroční maximum.


Zdroj: Santiment

Za tímto hypem by mohlo být vydání ikonické střílečky Doom na blockchainu Dogecoin a nadcházející vypuštění satelitu DOGE-1. Nelze také nezmínit rostoucí využívání Dogechainu, což je blockchain L2 vytvořený na síti Dogecoin. Tyto faktory v kombinaci s možnou integrací do X-Payments pomohly vyvolat zájem o DOGE, a pokud trajektorie zůstane nezměněna, investorů bude přibývat a cena bude reagovat.

Jak se bude dařit Dogecoinu tento rok?

Poté, co bylo oznámeno, že X získal v USA důležitou licenci na integraci platebních možností přímo na platformě X, se dlouho nic nedělo, ale nyní se zdá, že se věci začínají rozbíhat. Byl vytvořen oficiální účet s názvem XPayments, což podnítilo spekulace o integraci některých kryptoměn. Přesné datum spuštění této služby zatím není známo, i když Musk naznačil, že by mohla být spuštěna již v polovině roku 2024. Mnozí už samozřejmě spekulují, zda a do jaké míry zde bude hrát roli oblíbený meme coin miliardáře DOGE, což by mělo na cenu jistě velmi pozitivní vliv.  

Samozřejmě není neobvyklé, že meme coiny explodují 10x nebo více ve velmi krátkém časovém období, ale DOGE patří mezi 10 největších kryptoměn a již na něj nelze pohlížet jen jako na čistý meme coin. Tržní kapitalizace DOGE je navíc již více než 11 miliard USD a pro dosažení svého ATH 0,74 USD by se jeho cena musela zvýšit téměř 10x, což by Dogecoinu přineslo zhodnocení kolem 110 miliard USD. To by byla vyšší tržní kapitalizace než Solana a BNB dohromady. K dosažení tohoto cíle nebude potenciální integrace na X stačit. 

Nejlepší dny pro DOGE jsou již pravděpodobně pryč. To bylo evidentní již po uvedení spotových bitcoinových ETF v USA, kdy cena Dogecoinu nedokázala držet krok se zisky Bitcoinu, Etherea a dalších kryptoměn. Obchodníci nyní doufají, že po hlavingu Bitcoinu, který byl vždy doprovázen dlouhotrvajícím bull runem, se masivního zotavení dočká i DOGE. Na trh však přišlo mnoho nových meme coinů a cenová exploze nemusí být tak masivní. Pro dosažení 10x zisků je vhodné zamířit k projektům s nižší tržní kapitalizací jako například Meme Kombat a Sponge V2.

Meme Kombat - GameFi projekt spojující trendy sektory na jedné platformě

Pokud existuje ve světě kryptoměn jeden trend, který prostě nejde zničit, jsou to Play-to-Earn hry. Nový kryptoměnový projekt Meme Kombat (MK) to kombinuje s dalším žhavým krypto trendem, hazardem, a přidává viralitu meme coinů a umělou inteligenci (AI). To zní jako recept na úspěch, ve který ostatně věří i investoři, soudě podle úspěchu předprodeje. Pokud si chcete token MK zajistit za předprodejní cenu, měli byste si pospíšit, protože projekt ve fundraisingové kampani získal již více než 8,2 miliony USD, což znamená, že brzy bude dosaženo cíle 10 milionů USD. Jeden MK stojí 0,279 USD.

Koncept je projektu je velmi přímočarý a zábavný. Na platformě budou mezi sebou bojovat nejoblíbenější postavy meme coinů ve virtuální Battle Areně, přičemž každý detail bude vykreslem AI. Podobnost názvu s klasikou Mortal Kombat možná není úplně náhodná, ale hráči si navíc budou moci vsadit na výsledek soubojů, které lze sledovat živě. První sezóna s celkem 11 meme postavami bude spuštěna ihned po ukončení předprodeje. Patří mezi ně Milady, Baby Doge, Kishu, Floki, Shiba, Pepe, Pepe2, Wojak a Sponge. 


Druhá sezóna bude následovat krátce poté, ale tvůrci prozatím mlčí o tom, které meme postavy budou zahrnuty. V kryptokomunitě se proslýchá, že by mezi nimi mohl být i BONK. Za úspěchem předprodej je nejen koncept, ale také již spuštěný stakingový mechanismus, který uživatelům přinese pasivní zdroj odměn. V současné době nabízí APY 113 %.

Meme Kombat kombinuje GameFi, GambleFI a AI, tři nejrychleji rostoucími trhy v sektoru kryptoměn. Platforma se navíc nezaměřuje pouze na jednu komunitu meme coinů, ale na všechny. Je tedy velmi pravděpodobné, že členové komunity budou chtít vidět, jak si „jejich“ coin vede v Battle Areně. Z těchto důvodů by mohl být token MK trefou do černého, ale investice do projektů v raných fázích přichází s prvky rizika, proto vždy doporučujeme provést vlastní průzkum.Sponge V2 - Nová verze masivně úspěšného meme coinu s rozšířeným ekosystémem


V březnu loňského roku byl s obrovským úspěchem uveden na trh meme coin SPONGE, který se inspiroval jednou z nejznámějších kreslených postav SpongeBob. Token během několika dní dosáhl tržní kapitalizace 100 milionů amerických USD, historického maxima 0,002394 USD a 13 000 držitelů. Pak ale došlo k vybírání zisků a cena se opět propadla, což ovšem není v sektoru meme coinů nic neobvyklého.

Tvůrcům tento krátkodobý úspěch nestačil a rozhodli se přinést na trh aktualizovanou verzi svého tokenu Sponge V2. Ten však v současné době nelze zakoupit prostřednictvím předprodeje, ale pouze prostřednictvím mechanismu stake-to-bridge. To znamená, že tokeny lze získat pouze tím, že vezmete své SPONGE V1, vložíte je do smart kontraktu V2 a počkáte, dokud nebude dokončen proces přemostění. Poté si můžete vybrat SPONGEV2. 


Pokud tokeny Sponge V1 nevlastníte, můžete si je zakoupit přímo na webu projektu, kde budou automaticky uzamčeny do stakingového smart kontraktu V2. Stakingový mechanismus aktuálně nabízí 205% APY. Fáze stake-to-bridge, jejímž cílem je nahradit tokeny v1 za Sponge V2, však brzy skončí, takže pokud si stále chcete zajistit SPONGE za aktuální cenu 0.00005879 USD, měli byste si pospíšit. Uzamčené tokeny V1 vám budou přinášet odměny po dobu 4 let s APY od 40 %.

Sponge zažil monumentální úspěch, přičemž sjednotil poměrně rozsáhlou komunitu podporovatelů a SPONGEV2 naskakuje do tohoto rozjetého vlaku. S verzí V2 dávají tvůrci svému tokenu ještě větší užitečnost. Vývojáři v současné době pracují na závodní play-to-earn hře Sponge Racer, která bude dostupná také v bezplatné verzi. Sektor Web3 hraní vykazuje nebývalý růst a Sponge V2 je připrave vytěžit z tohoto vývoje maximum, proto by to mohl být zajímavý doplněk vašeho portfolia.


Slova závěrem

Vzhledem k tomu, že je aktuálně na trhu k dispozici tisíce kryptoměn, může být výběr obtížný. Portfolio by samozřejmě mělo být vždy široké. To znamená, že byste neměli investovat své peníze do jediného aktiva - bez ohledu na to, jak lákavé může být vložit své prostředky například do Dogecoinu, protože by mohl být integrován do X. Vždy byste měli riziko rozložit.

To znamená, že kromě BTC a dalších velkých altcoinů, můžete investovat také do nových tokenů, které lze zakoupit například v předprodeji jako MK a SPONGEV2. Vždy byste však měli myslet na dvě věci. Za prvé, nikdy neinvestujte více peněz, než si můžete dovolit ztratit a za druhé, trh s kryptoměnami je extrémně volatilní a pokud chcete investovat do kryptoměn, měli byste mít pevné nervy.

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • Ako zahýbali obchodné vojny očakávaniami vývoja úrokových sadzieb?
  15. júna ohlásil Trump 25-percentné clá na dovozy z Číny na dovozy v ročnom objeme 50 mld. a tým sa začala obchodná vojna vo väčšom objeme (clá na oceľ a hliník boli len malou predohrou). Medzitým zaviedla odvetné clá za oceľ a hliník EÚ (a aj niektoré ďalšie krajiny), a odznelo množstvo ďalších vyhrážok ohľadom budúcich ciel. Odvtedy klesajú akcie a aj výnosy z dlhopisov. Pokles výnosov sčasti reflektuje aj pokles očakávaní ohľadom budúceho vývoja úrokových sadzieb. Trhy sa teda obávajú, že kvôli obchodným vojnám (či už kvôli priamym dopadom, alebo kvôli poklesu sentimentu podnikateľov alebo investorov), budú viaceré centrálne banky zvyšovať úrokové sadzby pomalšie.
 • Ako zarábať investovaním na akciových trhoch?
  Akcie predstavujú investičný nástroj vhodný najmä na dlhodobé zhodnocovanie finančných prostriedkov. Poskytujú vyvážený pomer rizika a výnosu, takže ide v porovnaní s inými investičnými nástrojmi o relatívne konzervatívny spôsob investovania. Bližšie informácie o možnostiach obchodovania s akciami si predstavíme v nasledujúcom videu.
 • Ako zareaguje večer FED na dnešné slabé čísla z ekonomiky?
  FED rieši pri nastavovaní svojej monetárnej politiky tri oblasti – domácu ekonomiku, domácu infláciu a svetovú ekonomiku/trhy. Prejdime si ich po jednom a pozrime sa na to, ako môžu dnešné čísla ovplyvniť jeho rozhodnutie.
 • Ak padnú Atény padne i Lisabon a Madrid má šach-mat
  Grécko v plameňoch sociálnych nepokojovVčerajš&i...
 • Aktiva realitních fondů atakovala ve druhém čtvrtletí 2023 objem 230 mld. Kč
  Podílové fondy patří v České republice mezi oblíbené investiční nátroje. Populární jsou i realitní fondy, prostřednictvím kterých investoři vlastní podíly v průmyslových a logistických parcích, administrativních budovách nebo v nákupních centrech. Zájem investorů potvrzují aktuální údaje České národní banky (ČNB). Objem aktiv realitních fondů rostl i ve druhém čtvrtletí 2023 a jejich podíl na aktivech všech typů podílových fondů se držel okolo 21 %. Aktuálnímu vývoji aktiv realitních fondů v Česku se na kvartální bázi věnuje analytička WOOD & Company Eva Sadovská.
 • Aktiva realitních fondů překonala ve třetím kvartálu 2023 objem 233 mld. Kč
  Podílové fondy patří v České republice mezi oblíbené investiční nástroje. Populární jsou i realitní fondy, prostřednictvím kterých investoři vlastní podíly v průmyslových a logistických parcích, kancelářských budovách nebo v nákupních centrech. Zájem investorů potvrzují i aktuální údaje České národní banky (ČNB). Objem aktiv realitních fondů pokračoval v růstu i ve třetím čtvrtletí 2023. Jejich podíl na celkových aktivech podílových fondů se nacházel na úrovni 19 %. Aktuálnímu vývoji aktiv realitních fondů v Česku se kvartálně věnuje analytička WOOD & Company Eva Sadovská.
 • AKTIVISTÉ ŽÁDAJÍ: ZASTAVTE OBCHOD S RUSKEM
  Aktivisté žádají Evropskou Unii, aby zastavila obchod s Ruskem. S tímto záměrem přistoupili k blokádě dálnice mezi Německem a Polskem.
 • Aktivita čínských podniků v dubnu zpomalila
  Zlepšující se nově příchozí data z Číny jsou jedním z hlavních témat finančního trhu posledních týdnů. Ta povětšinou ukazovala na příznivý vývoj za první čtvrtletí. Například HDP vzrostl tempem 6,4 %, průmyslová výroba přidala 8,5 %. Na pozadí tohoto zlepšení byla expanzivnější měnová i fiskální politika.
 • Aktivita nákupních manažerů v ČR dál klesla
  Index nákupních manažerů v ČR v červnu klesl na 45,9 bodu z předchozí úrovně 46,6 bodu. To bylo pod všemi odhady. Analytici v průměru čekali mírné zlepšení. Vývoj v ČR tak se zpožděním reaguje na vývoj v zahraničí. Předstihový index PMI v ČR se tak shora blíží německému protějšku, který sice vykazuje náznaky stabilizace, ovšem nachází se na nízké úrovni 45,4 bodu.
 • Aktivita na pražské burze byla vysoká, Moneta ztratila procento
  Aktivita na pražské burze byla dnes nadprůměrně vysoká. Mohly za to zejména akcie Monety Money Bank a telekomunikační O2. Zatímco Moneta více než procento odevzdala, cenné papíry O2 o 5,5 procenta zpevnily. Celkový objem obchodů dosáhl 1,327 miliardy Kč, což je více než dvojnásobek průměru. Na index PX to ale nemělo výrazný vliv, když oslabil o mírných 0,05 pct. na 904,68 bodu. Vyplývá to z údajů burzovního webu.
 • Aktivita podniků klesá, ČNB přesto může zvednou sazby
  Index nákupních manažerů v ČR v dubnu klesl na úroveň 46,6 bodu z předchozí úrovně 47,3. Odhady se pohybovaly v rozpětí 47,0 – 48,0 bodu a v průměru se čekalo malé zlepšení.
 • Aktivita služeb má solidně růst
  Hlavní zprávou dne bude červencový index ISM služeb (16.00 SEČ), nejvýznamnějšího odvětvového sektoru ekonomiky. Př...
 • Aktivita Solany se uzvyšjuje: blíží se prolomení ceny? Analytik předpovídá růst na 150 USD
  Solana může být připravena na další proražení ceny v návaznosti na pozitivní vývoj v komunitě a potencionální toky do altcoinů.
 • Aktivita Solany se zvyšjuje: blíží se prolomení ceny? Analytik předpovídá růst na 150 USD
  Údaje společnosti Nansen ukazují, že v prosinci došlo k 98,9% nárůstu měšíčně aktivních adres na Solaně. Počet 13,9 milionu aktivních adres překonal řetězec BNB společnosti Binance (13,7 milionu) a výrazně překonal Ethereum (5,4 milionu)
 • Aktivita v britskom stavebnom sektore kolabuje, akcie stavebníkov a developerov sú pod silným tlakom
  Už z predreferendových prieskumov sentimentu v jednotlivých sektoroch podnikovej sféry (PMI indexy nákupných manažérov...
 • Aktivita ve výrobním sektoru ČR se dál zvyšuje
  Index nákupních manažerů v březnu vzrostl na 58,0 bodu z předchozí úrovně 56,5 bodu. To bylo plně v souladu s naším odhadem i mediánovým očekáváním trhu. Nicméně nejistota je vysoká a odhady se tentokrát pohybovaly od 56 do 59 bodů. Většina analytiků čekala zvýšení indexu pravděpodobně především kvůli vývoji v zahraničí, kde tyto indikátory rostou na rekordní úrovně. Skutečně ve světle vývoje indexu výrobní aktivity eurozóny a zejména Německa ten český přece jen citelně zaostává.
 • Aktivita ve výrobním sektoru stále rychle klesá
  Index nákupních manažerů ČR se v prosinci nepatrně zlepšil na 43,6 bodu z předchozí úrovně 43,5 bodu. Stagnace, respektive nepatrné zlepšení byly také tím, co čekali analytici a překvapení se tedy nekoná. Klíčovou zprávou je, že aktivita českého výrobního sektoru v prosinci klesala stejným tempem jako v listopadu.
 • Aktivita ve výrobním sektoru v říjnu rostla
  Index nákupních manažerů v ČR v říjnu rostl na úroveň 51,9 bodů z předchozí úrovně 50,7 b. To bylo mírně nad očekáváním trhu. Na zlepšení poukazoval i vývoj obdobných indexů z eurozóny a Německa či zprávy o vývoji zakázek. My jsme nicméně s ohledem na prudké zhoršení epidemické situace již v říjnu čekali snížení aktivity. V sousedním Polsku index stagnoval na předchozí úrovni 50,8 bodu, když se čekal mírný růst.
 • Aktivita ve výrobním sektoru zůstává nízká a inflaci táhnou zejména pohonné hmoty
  Květnová průmyslová produkce v eurozóně zklamala, když vzrostla meziměsíčně o 12,4 %, zatímco analytici očekávali její nárůst o 15 %. Ve srovnání s loňským rokem je aktivita v evropském výrobním sektoru stále o zhruba pětinu nižší. K obnovení produkce dopomohlo postupné rozvolňování restriktivních opatření proti šíření koronaviru, k čemuž v květnu docházelo ve většině evropských ekonomik. V červnu již většina fyzických překážek pro podnikání padla, lze tak očekávat další nárůst produkce napříč evropským výrobním sektorem. Návratu na plné využití výrobních kapacit nicméně brání slabá poptávka. Ta se týká především investičního zboží a zboží dlouhodobé spotřeby jako jsou automobily, což jsou hlavní produkty průmyslových odvětví. Současný další narůst nejistoty spojený s opětovně se zvyšujícím počtem nových případů covid-19 ve vybraných zemích této poptávce dozajista moc nepřidá. To potvrzuje i červencový ZEW index z Německa, jehož složka hodnotící očekávání hospodářského vývoje se oproti předchozímu měsíci snížila. Nastala tak očekáváná korekce předchozí vlny optimismu. Složka hodnotící současnou situaci za očekáváními analytiků naopak zaostala, když se čekal její další nárůst, ta však nakonec setrvala na hodnotě z června. Negativním důsledkem současné situace je i narušení mezinárodních dodavatelsko-odběratelských řetězců.
 • Aktivita v průmyslu a ve službách (PMI)
  Růst ekonomické aktivity v eurozóně v prosinci zpomalil výrazněji, než se čekalo, a to v důsledku vývoje ve službách, na něž dopadly komplikace související se stávající vlnou pandemie.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple MT4 platforma