Neděle 16. června 2024 12:05
reklama
Purple trading AI
reklama
CapXmaster
reklama
InstaForex ebook vzdelavaci
reklama
CapXmaster

BREAKING: Inflace v Německu klesá více, než se čekalo 🔔

30.10.2023 14:43  Autor: XTB  Sekce: Burzovní zpravodajství  Tisk

Blesková data CPI z Německa za říjen byla zveřejněna dnes ve 13:00.

Německé údaje CPI za říjen

 • Roční: 3,8 % meziročně oproti očekávaným 4,0 % a 4,5 % dříve
 • ​​​​​​​Měsíčně: 0,0 % meziměsíčně oproti očekávaným 0,2 % meziměsíčně a 0,3 % meziměsíčně dříve

Německá harmonizovaná data CPI za říjen

 • Roční: 3,0 % meziročně oproti očekávaným 3,3 % a 4,3 % dříve
 • Měsíčně: -0,2 % meziměsíčně oproti očekávaným 0,1 % meziměsíčně a 0,2 % meziměsíčně dříve

Podrobnosti předběžné zprávy CPI:

V říjnu 2023 se očekává, že míra inflace v Německu bude +3,8 %, což je nejnižší hodnota od srpna 2021, přičemž index spotřebitelských cen (CPI) nevykazuje oproti předchozímu měsíci žádnou změnu a oproti stejnému měsíci loňského roku vzrostl o +3,8 %. Harmonizovaný index spotřebitelských cen (HICP) za stejné období vykazuje meziroční nárůst +3,0 %, ale oproti předchozímu měsíci pokles o -0,2 %.

Významným faktorem tohoto trendu je meziroční pokles cen energií o 3,2 %, v kontrastu s výrazným nárůstem cen potravin o 6,1 % oproti předchozímu roku. Očekává se, že jádrová inflace bez potravin a energií bude +4,3 %.

Zdroj: xStation 5

 


Tento materiál je marketingovou komunikací ve smyslu čl. 24 odst. 3 směrnice Evropského parlamentu a Rady 2014/65/EU ze dne 15. května 2014 o trzích finančních nástrojů, kterou se mění směrnice 2002/92/ES a směrnice 2011/61/EU (MiFID II). Marketingová komunikace není investiční doporučení ani informace doporučující či navrhující investiční strategii ve smyslu nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014 ze dne 16. dubna 2014 o zneužívání trhu (nařízení o zneužívání trhu) a o zrušení směrnice Evropského parlamentu a Rady 2003/6/ES a směrnic Komise 2003/124/ES, 2003/125/ES a 2004/72/ES a nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) 2016/958 ze dne 9. března 2016, kterým se doplňuje nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 596/2014, pokud jde o regulační technické normy pro technická ujednání pro objektivní předkládání investičních doporučení nebo jiných informací doporučujících nebo navrhujících investiční strategie a pro zveřejnění konkrétních zájmů nebo náznaků střetu zájmů nebo jakékoli jiné rady, a to i v oblasti investičního poradenství, ve smyslu zákona č. 256/2004 Sb., o podnikání na kapitálovém trhu. Marketingová komunikace je připravena s nejvyšší pečlivostí, objektivitou, prezentuje fakta známé autorovi k datu přípravy a neobsahuje žádné hodnotící prvky. Marketingová komunikace je připravena bez zohlednění potřeb klienta, jeho individuální finanční situace a nijak nepředstavuje investiční strategii. Marketingová komunikace nepředstavuje nabídku k prodeji, nabídku, předplatné, výzvu na nákup, reklamu nebo propagaci jakýchkoliv finančních nástrojů. Společnost XTB S.A., organizační složka nenese odpovědnost za jakékoli jednání nebo opomenutí klienta, zejména za získání nebo zcizení finančních nástrojů, na základě informací obsažených v této marketingové komunikaci. V případě, že marketingová komunikace obsahuje jakékoli informace o jakýchkoli výsledcích týkajících se finančních nástrojů v nich uvedených, nepředstavují žádnou záruku ani předpověď ohledně budoucích výsledků. Minulá výkonnost nemusí nutně vypovídat o budoucích výsledcích a každá osoba jednající na základě těchto informací tak činí zcela na vlastní riziko.

 

Sdílení článku: 
   

Čtěte více

 • BREAKING: Inflace spotřebitelských cen ve Španělsku vyšší než v předchozím měsíci!
  Zpráva o inflaci CPI a HICP za srpen byla zveřejněna v 9:00 hodin: CPI: Skutečnosť 2,6 % r/r; očekávaní 2,6 % r/r; dříve 2,3 % r/r. HICP: Skutečnost 2,4 % r/r; očekávání 2,5 % r/r; dříve 2,1 % r/r.
 • BREAKING: Inflace v Čeké republice překvapila nižším růstem
  Ceny zboží vzrostly meziročně o 0,9 % a služeb stejně jako v minulém měsíci o 5,3 %. Meziměsíčně ceny zboží klesly o 0,2 % a služeb vzrostly o 0,2 %. Potvrzuje se tedy trend, že inflace v sektoru služeb je velký problém a je jedinou složkou, která může stát za zvýšeným indexem CPI i nadále.
 • BREAKING: Inflace V České republice klesá více než se očekávalo
  Lednová inflace meziročně významně poklesla vlivem vysoké srovnávací základny, když v lednu 2023 dosahovala vysokých úrovní na 17,5 %. Inflace CPI se blíží k inflačnímu cíli České národní banky. V této souvislosti ČNB v minulém týdnu rozhodla o snížení úrokových sazeb o 50 bazických bodů. 2T Repo sazba dosahuje aktuálně 6,25 %.
 • BREAKING: Inflace v Česku rostla v únoru na 11,1 %
  Dnes dopoledne byla zveřejněna data inflace v ČR za měsíc únor. Meziroční míra inflace rostla o 11,1 %, čímž překonala 10 % hranici a je nejvýše od července 1998. Inflace zrychluje velmi silným tempem již od léta roku 2021 a od té doby jsme nezaznamenali ani jeden meziroční pokles. Nejvíce rostly ceny bydlení, kde rostla cena elektřiny o 22,6 % a plynu o 28,3 %. Dále zrychlují ceny dopravy, kde jsou vyšší ceny nových i ojetých automobilů a pohonných hmot.
 • BREAKING: Inflace ve Spojeném království mírně pod očekáváním. Slabý PPI z Německa 📊
  Meziroční CPI ve Velké Británii: 3,4 % vs. 3,5 % oček. a 4 % předtím. Jádrový meziroční index CPI: 4,5 % vs 4,6 % oček. a 5,1 % předtím (-0,6 % m/m vs -0,9 % m/m předtím).
 • BREAKING: Inflace ve Spojeném království pod očekáváním!
  V srpnu byla zjištěná míra inflace ve všech ukazatelích nižší, než se očekávalo, přičemž celková inflace vzrostla meziměsíčně o pouhých 0,3 % oproti očekávaným 0,7 %, což mělo po oznámení nepříznivý vliv na libru a výnosy dluhopisů. K poklesu jádrových cen přispěl především výrazný pokles cen potravin, což by zase mělo povzbudit Bank of England (BOE) k poslednímu zvýšení sazeb před delší přestávkou. Tento pohyb cen potravin je vnímán jako pozitivní zpráva pro BOE, která poskytuje podstatný důvod pro podporu nadcházející pauzy po zítřejším potenciálním zvýšení sazeb.
 • BREAKING: Inflace ve Španělsku v souladu s očekáváním
  Španělský CPI: skutečnost 3,3 % r/r; prognóza 3,4 % r/r; předchozí 3,2 % r/r; Španělský HICP: skutečnost 3,4 % r/r; předchozí 3,3 % r/r.
 • BREAKING: Inflace ve Velké Británii v souladu s očekáváním analytiků; jádrová inflace mírně vyšší!
  K meziměsíční změně CPI nejvíce přispěly klesající ceny plynu a elektřiny. Pár GBP/USD po přečtení zprávy vymazal počáteční rally! Zdroj: ONS
 • BREAKING: Inflace v Kanadě nad očekáváním!
  Kanadská inflace CPI za červenec (skutečnost: 3,3 % r/r. Prognóza: 3 % r/r. Předchozí: 2,8 % r/r).
 • BREAKING: Inflace v Kanadě pod očekáváním, USDCAD výrazně posiluje
  Kanadský index CPI NSA (M/M) únor: 0,3 % (odhad 0,6 %; předch. 0,0 %). CPI (Y/Y) únor 2,8 % (odhad 3,1 %; předch. 2,9 %). Jádrový medián CPI (Y/Y) únor: 2,5 % (2,5 %): 3,1 % (oček. 3,3 %; předch. 3,3 %).
 • BREAKING: Inflace v Německu vystřelila nejvýše od roku 1992
  Meziroční inflace v Německu vzrostla v dubnu na 7,40 %, nejvyšší úroveň od června 1992, z březnových 7,3 %. Trh čekal pokles na 7,2 % YoY. Na měsíční bázi inflace klesla na 0,8 % z březnových 2,5 %. Trh očekával pokles na 0,6 %. Harmonizovaná míra inflace vzrostla na 7,8 % YoY z březnových 7,6 % YoY.
 • BREAKING: Inflace v Německu za březen vyskočila nejvýše od počátku 90. let
  Meziroční inflace v Německu vyskočila v březnu na 7,3 % z únorových 5,1 %. Trh čekal pouze vzestup na 6,3 %. Na měsíční bázi vzrostla inflace o 2,5 % z únorových 0,9 %. Trh čekal vzestup pouze na 1,6 %. Tempo růstu cen je nejvyšší od počátku 90. let. Hlavním faktorem je nárůst cen energií a potravin v souvislosti s ruskou agresí na Ukrajině.
 • BREAKING: Inflace v Norsku je mnohem nižší. EURNOK získává 0,4 %
  NOK oslabuje po údaji o inflaci, který trhy překvapil mnohem silnějším poklesem. EUR/NOK po údajích získává.
 • BREAKING: Inflace v tuzemsku zpomalila na nejnižší úroveň od prosince 2018
  Dnes v 9:00 byla zveřejněna inflace CPI. Zveřejnění ukázalo pokles na nejnižší úroveň od prosince 2018. Koruna vůči euru v prvotní reakci oslabila o 0,06 %, ztráty se ji však již podařilo smazat.
 • BREAKING: Inflace v USA mírně nad očekávaním, Dolár posiluje
  Inflace v USA mírně překonala očekávání trhu. Zatímco jádrová inflace byla v souladu s očekáváním, celkový údaj zaznamenal v meziročním srovnání s předchozím měsícem stabilní hodnotu. Měnový pár EUR/USD směřuje dolů, protože invetoři se nadále obávají zvýšení sazeb na příštích zasedáních. Kontrakty na US500 rovněž míří do záporného teritoria.
 • BREAKING: Inflace v USA neklesá tak rychle, jak se čekalo
  Index spotřebitelských cen (YoY): +3,2 % při očekávání +3,1 % po lednových +3,1 %. Index spotřebitelských cen (MoM): +0,4 % při očekávání +0,4 % po lednových +0,3 %. Jádrový index spotřebitelských cen (YoY): +3,8 % při očekávání 3,7 % po lednových +3,9 %.Jádrový index spotřebitelských cen (MoM): +0,4 % při očekávání 0,3 % po lednových +3,4 %.
 • BREAKING: Inflace v USA pod očekáváním, dolar klesá
  Před zasedáním americké centrální banky (Fed) jsou dnes zveřejněny nové údaje o spotřebitelských cenách. Inflace v USA v posledních měsících překonává očekávání a zatím nedošlo k jejímu výraznému zpomalení. Minulý měsíc se objevil jemný náznak zlepšení, ale ne dostatečný na to, aby Fed na tomto zasedání snížil úrokové sazby. Tyto údaje mohou být klíčové pro další rozhodnutí americké centrální banky a výrazně ovlivnit ekonomiku.
 • BREAKING: Inflace v USA roste na 39 letá maxima , EURUSD vyskočil vzhůru!
  Vysoce očekávaný výsledek indexu spotřebitelských cen za listopad vzrostl dle očekávání na 6,8 % YoY po říjnovém růstu o 6,2 % YoY. Jádrový index spotřebitelských cen CPI, který nemonitoruje ceny potravin a energií, vzrostl dle očekávání na 4,9 % YoY po říjnovém růstu o 4,6 % YoY.
 • BREAKING: Inflace v USA vystřelila v dubnu o 4,2 %
  Očekávaný index spotřebitelských cen CPI v USA za duben byl právě zveřejněn. Data překonala očekávání trhu. CPI vzrostl o 4,2 % YoY při očekávání růstu o 3,6 % YoY. Za březen rostla inflace pouze o 2,6 %. Jádrový index CPI dosáhl na 3,0 % (oček. +2,3 % YoY).
 • BREAKING: Inflácia CPI v USA je najvyššia od decembra 1981, USD oslabuje
  Ostro sledovaná inflácia CPI v USA za marec bola zverejnená pred malou chvíľou a ukázala obrovské zrýchlenie rastu cien, keďže ceny energií zostávajú zvýšené, čo vyvoláva ďalšie obavy, že vysoká inflácia bude trvať dlhšie, než sa očakávalo. Údaje boli v súlade s očakávaniami vo výške 8,5 % medziročne a v porovnaní so 7,9 % vo februári. Ide o najvyššiu infláciu od decembra 1981. Hodnota Core CPI dosiahla medziročne 6,5 % oproti očakávaným 6,6%. Prekonala však februárové hodnoty vo výške 6,4%.
Forex - doporučené články:

Co je FOREX?
Základní informace o finančním trhu FOREX. Forex je obchodování s cizími měnami (forex trading) a je zároveň největším a také nejlikvidnějším finančním trhem na světě.
Forex pro začátečníky
Forex je celosvětová burzovní síť, v jejímž rámci se obchoduje se všemi světovými měnami, včetně české koruny. Na forexu obchodují banky, fondy, pojišťovny, brokeři a podobné instituce, ale také jednotlivci, je otevřený všem.
1. část - Co to vlastně forex je?
FOREX = International Interbank FOReign EXchange. Mezinárodní devizový trh - jednoduše obchodování s cizími měnami - obchodování se směnnými kurzy.
VIP zóna - Forex Asistent
Nabízíme vám jedinečnou příležitost stát se součástí týmu elitních obchodníků FXstreet.cz. Ve spolupráci s předními úspěšnými obchodníky jsme pro vás připravili unikátní VIP skupinu (speciální uzavřená sekce na webu), až doposud využívanou pouze několika profesionálními tradery, a k tomu i exkluzivní VIP indikátory, doposud úspěšně používané pouze k soukromým účelům. Nyní se vám otevírá možnost stát se součástí této VIP skupiny, díky které získáte jedinečné know-how pro obchodování na forexu, výjimečné VIP indikátory, a tím také náskok před drtivou většinou ostatních účastníků trhu.
Forex brokeři - jak správně vybrat
V podstatě každého, kdo by chtěl obchodovat forex, čeká jednou rozhodování o tom, s jakým brokerem (přeloženo jako makléř/broker nebo zprostředkovatel) by chtěl mít co do činění a svěřil mu své finance určené k obchodování. Velmi rád bych vám přiblížil problematiku výběru brokera, rozdíl mezi jednotlivými typy brokerů a v neposlední řadě uvedu několik příkladů nejznámějších z nich.
Forex robot (AOS): Automatický obchodní systém
Snem některých obchodníků je obchodovat bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do obchodu. Je to pouhá fikce nebo reálná záležitost? Kolik z nás věří, že "roboti" mohou profitabilně obchodovat? Na jakých principech fungují?
Forex volatilita
Forex volatilita, co je volatilita? Velmi užitečným nástrojem je ukazatel volatility na forexu. Grafy v této sekci ukazují volatilitu vybraného měnových párů v průběhu aktuální obchodní seance.
Forex zůstává největším trhem na světě
V dnešním článku se podíváme na nejnovější statistiky globálního obchodování na forexu. Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) totiž před pár týdny zveřejnila svůj pravidelný tříletý přehled, ve kterém detailně analyzuje vývoj na měnovém trhu. BIS je označována jako "centrální banka centrálních bank". Je nejstarší mezinárodní finanční organizací a hraje klíčovou roli při spolupráci centrálních bank a dalších institucí z finančního sektoru. Dnešní vzdělávací článek sice nebude zcela zaměřen na praktické informace z pohledu běžného tradera, ale i přesto přinese zajímavé a důležité poznatky.

Nejnovější články:


Naposledy čtené:

reklama
Purple Ebook Smart Money Concept